Rage , محدودیت حجمی X360 و باقی قضایا ...

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,995
نام
آریا
سلام
بحث حجم در بازیهای این نسل یک بحث قدیمی و جنجال برانگیز هست. خیلی از شرکتها و کمپانی ها قبلآ به محدودیت حجمی دیسکهای X360 اشاره کرده بودند که لینکش با جستجو در تاپیک قدیمی " اخبار داغ بازیها " پیدا میشه ولی امروز Tim Willits معروف از شرکت id Software برخلاف خیلی های دیگه خیلی رک در این مورد حرف زده و این طور گفته :
" PC از نظر مقدار اطلاعاتی که میتونین استفاده کنین , نامحدود هست و PS3 هم حدود 25 گیگ ظرفیت رو میتونه تحمل کنه ولی X360 بین 6 تا 8 گیگ اطلاعات رو میتونه برای هر بازی در بر بگیره و ما امیدواریم بتونیم بازی نهایی رو برای X360 روی دو دیسک عرضه کنیم. "

rage1.jpg

خب این حرف تا حدودی تکراری هست ولی چیزی که باعث میشه خیلی ها از سیاست مایکروسافت برای انتخاب DVD 9 در این نسل عصبانی بشن اینجاست :
طبق گفته Willits , بازی RAGE قرار بوده چندین Wasteland داشته باشه ولی به خاطر محدودیت حجمی X360 این تعداد به تنها دو Wasteland محدود شده که هرکدوم از اونها به چند منطقه دیگه تقسیم میشن. و نکته زیبا اینجاست که این تغییر نه فقط در نسخه X360 , که در تمام 3 نسخه بازی اعمال میشه و به نوعی دو نسخه دیگه هم باید به خاطر محدودیت حجمی X360 تاوان پس بدن.
Willits میگه : " داستان کلی بازی هیچ تغییری نکرده ولی تجربه بازیکنها در جستجو و گردش در RAGE تغییر خواهد کرد "

پ.ن. فردا پس فردا منتظر پشیمون شدن Willits از این حرفها و اظهار بی اطلاعی id Software از این موضوع باشین !

منبع

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
نمي دونم اين يارو دوباره 6gig رو از كجاش دراورد. خوب DVD9 كه بيشتر از 8gig حجم داره.:clover:

مگه از اول كه ميخواستن اين بازي رو بسازن از محدوديت حجم خبر نداشتن؟ يعني مرحله اضافى ساختن;)

آخرین ویرایش:

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
نمي دونم اين يارو دوباره 6gig رو از كجاش دراورد. خوب DVD9 كه بيشتر از 8gig حجم داره.:clover:

کلا این بابا زیاد حرف الکی زده
PS3 رو هم گفته تا 25 گیگ که میدونیم فعلا بلوری 50 گیگ هم داره
و به گفته سونی اصلا محدودیتی برایه حجم رو بلوری نیست
360 رو هم که دیگه هممون میدونیم کمبوده حجم داره این دیگه
دوباره گفتن نداره
من فکر میکنم اینم یه جور تبلیغات باشه

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
با اینکه دی وی دی های ایکس باکس 9.4 حجم داره ولی سازنده ها تنها میتونن از 7 گیگ خرده ای اون استفاده کنن ;)
به نظر من چرت گفته هیچ وقت برای یه کنسول و حجمش یه بازی رو خراب نمیکنن لقمه ی بزرگر از دهنشون برداشتن اینطوری میخوان از حجم کارشون کم کنن ;)

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,995
نام
آریا
به نظر من چرت گفته هیچ وقت برای یه کنسول و حجمش یه بازی رو خراب نمیکنن لقمه ی بزرگر از دهنشون برداشتن اینطوری میخوان از حجم کارشون کم کنن ;)
حسام توی هر نسل از این اتفاقها زیاد میفته. توی نسل قبلی , XBOX قدرتش خیلی بیشتر از PS2 بود ولی قربانی ضعف سخت افزاری PS2 شد و توی بازیهای مشترک باید جور PS2 رو میکشید. برای همین بود که اون اواخر شرکت پول پرستی مثل EA اومد بازی Oddworld Stranger رو انحصاری برای XBOX ساخت و از کنسول محبوب PS2 چشم پوشی کرد یا Ubisoft که 90% بازیهاش مشترک بود , Farcry Instincts رو فقط برای XBOX ساخت.

=================
خب حدسی که میزدم درست از آب درومد و id حرفش رو پس گرفت ( از این اتفاقها زیاد افتاده ! آخرین نمونه که یادمه توی PGR4 بود )

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
اینم رد خبر توسط همان شخص !
من فکر میکنم اینها یه هدفی را در واقع دنبال میکنن و اونم یه امتیاز از طرف مایکروسافت وگرنه هیچ دلیلی به اینهمه خبرسازی و تکذیب یه خبر لازم نیست !

id: Rage Not Cut Because of Xbox 360 Limits

گفتن كه dvd روي 360 هيچ اجباري براشون نبوده تا از حجم اطلاعاتي بازي rage از هر سه نسخه ي (PC, PS3, 360)كم كنند .

در پيرو خبر كاسته شدن حجم اطلاعات از همه ورژن ها که قبلا گفته شده بود , بازي در دو dvd براي 360 خواهد بود . در نتيجه Tim Willits خبر اينكه 360 باعث شده استاديو به خاطر 360 بازي را قرباني کند را رد كرد .

ما فكر ميكنيم 360 پلتفرم قدرتمنديست و ما يه تجربه خارق العاده از بازي rage براي 360 تهيه خواهيم كرد .

در ويرايش گفته هاي Willits در پيرو خبر گذشته :

امروز در طول صحبت ها, من توجه كردم كه ما تقريبا 5 يا 6 wastelands كوچكتر نياز داشتيم , اما بعدا تصميم گرفتين بجاي ان دو زمين بزرگتر داشته باشيم . بيشتر به خاطر اينكه ما ميخواهيم بازي را در دو dvd براي 360 جا بديم و احساس كرديم كه بازی بهتر اجرا ميشه با يك زمين بزرگتر روي هر ديسك , بنابراين هيچ لودينگي بين زمين ها وجود نخواهد داشت .

هيچ حجمي از بازي rage به خاطر 360 پاك نشده , تعداد wastelands كمتر شده ولي در عوض wastelands بزرگتر شده و در واقع به ما يك گيم پلي بهتري داده .
ما احساس ميكينم 360 يك پلتفرم عالي هستش و بر ما يه تجربه خارق العاده از بازي rage خواهد بود .

منبع :
http://www.shacknews.com/onearticle.x/54780

آخرین ویرایش:

Silenthill_ir

کاربر سایت
Aug 11, 2006
1,613
نام
محمد
تمام بازي هاي 360 روي يك ديسك DVD9 تا 7395392 كيلوبايت بيشتر حجم نداره , بغيش با چيزاي امنيتي براي جلو گيري از كپي شدن اشغال ميشه
بله اگه بخواي فقط ديتا بريزي توش تا 8152 مگابايت فضا داره
GOOD LUCK

eqsan

کاربر سایت
Sep 13, 2008
26
اینا واقعا منظورشون چیه از این حرفها؟ من فکر میکنم سونی داره تلاش میکنه تبلیغات منفی ای که سالهاست علیه 360 راه انداخته رو گسترش بده!
دیگه به همه اثبات شده که dvd اصلا از نظر حجمی برای این نسل کمبودی نخواهد داشت و انهایی هم که خلاف اینو میگن همشون یا فن سونی هستن یا از سونی پول میگیرن که براش تبلیغ کنن.

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
اینا واقعا منظورشون چیه از این حرفها؟ من فکر میکنم سونی داره تلاش میکنه تبلیغات منفی ای که سالهاست علیه 360 راه انداخته رو گسترش بده!
دیگه به همه اثبات شده که dvd اصلا از نظر حجمی برای این نسل کمبودی نخواهد داشت و انهایی هم که خلاف اینو میگن همشون یا فن سونی هستن یا از سونی پول میگیرن که براش تبلیغ کنن.
برای کی اثبات شده ؟!! دیگه همه اینو میدونن که حجم کم DVD مشکلی هست توی این نسل، حالا دلیل نمیشه چون همه ی بازیها رو DVD میاد، این مسئله رو نادیده گرفت.

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد

چقدر خوب ... Dr. Willits کجایی که ببینی فن سونی شدی و خبر نداری :D

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,099
اتفاقا چيزي كه ثابت شده اينه كه اين ديسك حجمش بره بازيهاي الان كمه وتا يكي دو سال ديگه اكثر بازيها روي دو ديسك يا بيشتر عرضه ميشن.
يكي از دلايلي هم كه ميگن كنسول سوني بيشتر عمر ميكنه همينه.

eqsan

کاربر سایت
Sep 13, 2008
26
نوشته شده توسط old_snake:
برای کی اثبات شده ؟!! دیگه همه اینو میدونن که حجم کم DVD مشکلی هست توی این نسل، حالا دلیل نمیشه چون همه ی بازیها رو DVD میاد، این مسئله رو نادیده گرفت.
شما چند تا بازی ساختی تا حالا؟ تا اونجایی که ما دیدیم همه بازیسازا دارن بازیهاشونو روی همین dvd ها میزنن تا حالا هم از هزاران بازی ای که عرضه شده توی این نسل، فقط یکی دو تاشون حجم dvd واسشون مشکل ساز شد که اونم به خاطر مقدار زیاد CG هاشون بود. بعدشم شما مثل اینکه تکنیک های پیشرفته فشرده سازی رو نادیده گرفتی.

نوشته شده توسط BIOHAZARD:
چقدر خوب ... Dr. Willits کجایی که ببینی فن سونی شدی و خبر نداری
چرا مغلطه میکنی؟ دیگه همه میدونن که شما تا چه اندازه فن سونی هستی، اونم از نوع دو آتیشه اش.
من گفتم یا فن سونی هستن یا از سونی پول میگیرن. در این مورد دومی صدق میکنه. احتمالا BD هایی که برای نسخه های PC و PS3 بازی میخوان رو قراره سونی مجانی در اختیارشون بگذاره :laughing:

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
چرا مغلطه میکنی؟ دیگه همه میدونن که شما تا چه اندازه فن سونی هستی، اونم از نوع دو آتیشه اش.
:laughing:
"همه" یعنی 27318 عضو بازی‌سنتر. و می‌خوام این 27318 نفر بیان و شهادت بدن که من فن سونی هستم تا شما خوشحال‌تر بشی و این‌دفعه سه چهارتا ":laughing:" ول کنی از خودت ! اگر نشد که من اونوقت ":laughing:" می‌دم تا بفهمی کی فن چیه و قبل از اینکه دستت رو روی کیبورد بچرخونی و پست بدی، یاد بگیری یکم فکر کنی و البته متوجه بشی باید فقط از قول خودت ... حرف ... بزنی نه 27318 نفر عضو سایت!

همیشه خندان باشی گلم‌!

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
پ.ن. فردا پس فردا منتظر پشیمون شدن Willits از این حرفها و اظهار بی اطلاعی id Software از این موضوع باشین !
ما فكر ميكنيم 360 پلتفرم قدرتمنديست و ما يه تجربه خارق العاده از بازي rage براي 360 تهيه خواهيم كرد .

در ويرايش گفته هاي Willits در پيرو خبر گذشته :

امروز در طول صحبت ها, من توجه كردم كه ما تقريبا 5 يا 6 wastelands كوچكتر نياز داشتيم , اما بعدا تصميم گرفتين بجاي ان دو زمين بزرگتر داشته باشيم . بيشتر به خاطر اينكه ما ميخواهيم بازي را در دو dvd براي 360 جا بديم و احساس كرديم كه بازی بهتر اجرا ميشه با يك زمين بزرگتر روي هر ديسك , بنابراين هيچ لودينگي بين زمين ها وجود نخواهد داشت .

هيچ حجمي از بازي rage به خاطر 360 پاك نشده , تعداد wastelands كمتر شده ولي در عوض wastelands بزرگتر شده و در واقع به ما يك گيم پلي بهتري داده .
ما احساس ميكينم 360 يك پلتفرم عالي هستش و بر ما يه تجربه خارق العاده از بازي rage خواهد بود .
چقدر صفت های قشنگ:D اریا سر کدوم بازی بود که یه همچین اتفاقی افتاد؟:D

احتمالا BD هایی که برای نسخه های PC و PS3 بازی میخوان رو قراره سونی مجانی در اختیارشون بگذاره :laughing:
شما احتمالا مشاور اقتصادی این بانکایی که ورشکسته شدن نبودی؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر