Puzzle Agent: The Mystery of Scoggins - PC

Developer: Telltale Games
Genre: Adventure - Puzzle
Platforms: PC - Wii
Release Date: 01 July 2010
ESRB: E​

Puzzle_Agent_review-thumb-550x309-42832.jpg

مامور پازل: معمای Scoggins
======================​

احتمالا با بازیهای فکری و ماجراجوئی این شرکت , قبلا آشنا شده اید . بازیهای موفقی از قبیل Wallace & Gromit- Sam & Max - Tales of Monkey Island. موفقیت این شرکت در تولید بازیهای ماجراجوئی , ما را هر چه بیشتر به این بازی امیدوار می کند.​

179447328.jpg

در شهر کوچکی به اسم Scoggin , یک کارخانه ی پاک کن سازی قرار دارد که پاک کن های آن در کشور محبوبیت بسیاری دارند ! اما بر اثر یک حادثه ی انفجار , کارخانه بسته میشود و همه دچار کمبود پاک کن میشوند ! حال شما بعنوان مامور بخش پازل , وظیفه دارید که به این شهر برفی سفر کرده و پرده از راز بسته شدن کارخانه بر دارید.​

179448625.jpg

Scoggins , یک بازی ماجراجوئی اشاره و کلیک است. با تعداد بسیار زیادی پازلها و معماهای کوچک . در طول داستان زیبای بازی , شما تقریبا با هر شخصی که برخورد میکنید , مجبورید که معمای آن شخص را حل کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد رموز داستانی بازی پیدا کنید. تنوع معماهای بازی بسیار زیاد است و برای هر کدام از معماها , سه کمک میتوانید دریافت کنید. و برای دریافت هر کمک باید یک آدامس مصرف کنید که این آدامسها هم به وفور در صحنه های مختلف قرار داده شده اند تا کار شما را آسان تر کنند.​

اکثر معماهای بازی ساده اند ولی معماهای سخت هم در بین آنها پیدا میشود. البته ناگفته نماند که برای حل بعضی از معماها , باید متن انگلیسی صورت مسئله را بخوانید , پس دانستن کمی زبان انگلیس برای اتمام این بازی لازم است.​

179449031.jpg

موسیقی استفاده شده در طول بازی یکسان است ولی برای حل معماها کاملا مناسب است. تمام دیالوگهای بازی بصورتی زیبا توسط گویندگان با تجربه , بازگو میشوند و بر هیجان داستانی بازی می افزایند. همانطور که دیالوگها در بعضی صحنه ها باعث خنده ی شما می شوند , در بعضی مواقع هم با یک تم موسیقی ترسناک , هیجان بازی دوچندان میشود.​

با اینکه این بازی از جانب وبسایتها و رسانه های مختلف امتیازات میانگین متوسطی رو گرفته , ولی به نظر من یک بازی فکری خوب با داستانی زیبا , انتظار شما را می کشد و با وجود کوتاه بودن بازی , من به آن امتیاز 8 میدهم.​

نکته 1 : احتمالا دنباله هایی برای بازی منتشر خواهند شد​

نکته 2 : بازی شباهت بسیاری به بازی معروف Professor layton در کنسول DS دارد​

میانگین امتیازات : 71​

The Onion A.V. Club 100
GamePro 80
Eurogamer 80
Gamervision 80
Vandal Online 80
Gamer.no 80
Just Adventure 75
games(TM) 70
Adventure Gamers 70
Thunderbolt 70
PALGN 70
PC PowerPlay 70
1UP 67
GameSpot 65
GameZone 65
IGN 60
Multiplayer.it 60
Joystiq 60
GameShark 50​

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
Telltale Games یکه تاز ژانر ادونچر
خداییش از تک تک بازی هایی که تل تیل می سازه لذت بردم.تنها شرکتی که توی این نسل خوب بلده ادونچر بسازه
حتی من که اصلا ازین سبک خوشم نمیومد با بازی کردن سری جدید مانکی آیند فوق العاده علاقه مند شدم بازی های کلاسیک این سبک رو بازی کنم
دستتم درد نکنه محمد جان کارت عالیه

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
Telltale Games یکه تاز ژانر ادونچر
خداییش از تک تک بازی هایی که تل تیل می سازه لذت بردم.تنها شرکتی که توی این نسل خوب بلده ادونچر بسازه
حتی من که اصلا ازین سبک خوشم نمیومد با بازی کردن سری جدید مانکی آیند فوق العاده علاقه مند شدم بازی های کلاسیک این سبک رو بازی کنم
دستتم درد نکنه محمد جان کارت عالیه
ممنون
آره به نظر من هم بازیهای ماجراجوئی این شرکت فوق العاده عالی هستند و توی این دوره و زمونه , رقیب ندارند

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر