PS4 در بین پرفروش ترین کنسول های تمام دوران

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
a890098_.jpg
PS2 مدتهاست در جایگاه اولِ پرفروش ترین کنسول تمام دوران به سلطنت خود ادامه می دهد و در نزدیکی خود تهدیدی برای از دست دادن این جایگاه حس نمی کند، علی رغم موفقیت بالای PS4 در طی 5 سال گذشته، سونی برای 6 سال آینده، تقریبا باید 10 میلیون دستگاه PS4 در سال بفروشد تا در صدر جدول خود قرار بگیرد. با توجه به معرفی کنسولهای نسل بعدی در سال 2020 کمی بعید بنظر می رسد، اما هم اکنون PS4 به سیر صعودی فروش خود ادامه می دهد، در حالی که پلی استیشن 4 همچنان جایگاه خود را در بین پرفروش ترین کنسول های تمام دوران ها حفظ می کند، سعی کردیم اطلاعات فروش سخت افزارهای دیگر از نینتندو و مایکروسافت را کشف کنیم، ما لیستی از 15 کنسول بازی پرفروش در همه زمان ها، با اطلاعاتی در مورد تاریخ انتشار، بازی هایی با بالاترین امتیاز (طبق متاکریتیک) و موارد دیگر را گردآوری کردیم. برخی از ارقام فروش مستقیم از تولید کنندگان سخت افزار به دست می آید، در حالی که برخی دیگر بر اساس آخرین گزارشات، تجزیه و تحلیل بازار برآورد شده است.
  • آمار غیر رسمی با توجه به بررسیهای اخیر
Xbox One
PlayStation Portable
Playstation 3
Xbox 360
PlayStation 2
آپدیت شده در 24م ژانویه.

f15386_.jpg

منبع

آخرین ویرایش:

ho3ein70

کاربر سایت
Dec 5, 2013
102
نام
ho3einsa
چون دوستان بازیها رو ارجینال خریدن ناراحتن
طرف (مستر ریسی) تو همین سایت ادعاش آسمون رو زخم کرده بود گفتیم آی دی استیم بده:D داد توش چندتا بازی بود رو مینی کیس اچ پی هم اجرا میشد:D طبیعیه خب درک نکنید، یه عمر از زمان PS3 پی اس فنها ساپرت کردن با خرید بازی
این قضیه درمورد نینتندو کمتر وجود داره چون گرون فروشه خیلی از فنها میزنن کلا کنسول رو هک میکنن ولی سونی نه چه داخل چه خارج فنها خیلی پاش وایستادن.

واقعا هم همینطوره. منم بخاطر همین تحت هر شرایطی نسل بعدم میخرم. ولی نینتندو هم عالیه تو این زمینه با فرانچایزهای انحصاری Fire Emblem و Xenoblade و میشه گفت از سونیم بهتر تو اینمورد.
سونی این نسل جز Persona فکر کنم JRPG انحصاری تاپ دیگه نداشت. البته بخاطر فقط همین یه بازی از منظر فن ژاپنی ارزش خرید داره. خودم حیف از دستش دادم ولی نسخه Royal رو که دو سه ماه دیگه میاد حتما میخرم.
باشه داداش شما اورجینال خر. اصلا اورجینال خود شمایی. اصلا ایستگاه قویترینه پی سی گوه خورده. راحت شدی؟ چرا ایستگاه فنا اینجوربن. ادم حالش از هرچی فنه بهم میخوره یخورده منطق هم خوب چیزیه. شماهایی که تو ۶۰ فریم تو فول اچ دی موندین اره منتظر باش ۴کی شصت فریم بزنین. الان میاد میگه همین الانم میشه. اره غزیز میشه ولی چجوری؟ با اپ اسکیلو کاهش کیفیت تکسچرا و حذف انواع تکنیکای دیگه.
راستی یادم رفت اورجینال قبل شما ایستگاه فنا سو تفاهم بود

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,229
نام
امیر حسین
دیگه نهایت اندازه یه PS4 معمولی آپگرید بشه ولی بازم تفاوتی تو بازار هدف نینتندو ایجاد نمیکنه چون به هر حال بیس بازیها برای سوییچ اورجیناله سپس واسه مدل 2020 بهینه سازی میشن.
فقط پرسشی که هست اینه با انتشار کنسول های نسل نهم همین 4قلم عناوین شرکتهای ثرد پارتی هم دیگه روی سوییچ امکان انتشار ندارن مگه اینکه بخشی از اون شرکتها فقط واسه سوییچ بازی بسازن.بازم اوضاع پیچیدس" اما اگه به فرض نینتندو یه کنسول خونگی قدرتمند سال 2022-2023 بده که تمام کنسولهای پیشین خودش(از جمله سوییچ) رو پشتیبانی کنه گزینه بشدت جذابی میشه!
البته فکر کنم سابقه داره نینتندو بازی انحصاری برای کنسول میان نسلیش بده...
برای همین شاید یک سری بازی ها مخصوص سوییچ آپگرید شده بده:-"

اما کلا فکر نمیکنم کسی سوییچ رو به خاطر پورت بازی های ترد پارتی معروف بگیره...(یعنی بگه خوب ویچر3 برای سوییچ هم میاد پس انتخابم سوییچه چون هم ترد پارتی داره و هم انحصاری های خودش)
این پورت ها بیشتر...چاشنی غذای اصلی(بازی های خود نینتندو و امکانات خاصش) هستن:D

کلا اومدن نسل بعد بعید میدونم اونقدرا روی سوییچ تاثیر بزاره

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
باشه داداش شما اورجینال خر. اصلا اورجینال خود شمایی. اصلا ایستگاه قویترینه پی سی گوه خورده. راحت شدی؟ چرا ایستگاه فنا اینجوربن. ادم حالش از هرچی فنه بهم میخوره یخورده منطق هم خوب چیزیه. شماهایی که تو ۶۰ فریم تو فول اچ دی موندین اره منتظر باش ۴کی شصت فریم بزنین. الان میاد میگه همین الانم میشه. اره غزیز میشه ولی چجوری؟ با اپ اسکیلو کاهش کیفیت تکسچرا و حذف انواع تکنیکای دیگه.

دادا یه لیوان آب خنک بخور اول
نه که همه pc فنا 4k 120fps بازی میکنن :p

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
برای من یکی اصلا فریم و رزولوشن مهم نیست خود بازی مهمه. فی الواقع بازی رو برای گیم پلی و داستان انجام میدم تا گرافیک.
اما تا نسل هفت که کنسول و PC با هم داشتم گرافیک بعضی بازیهای کنسولی مثل Halo 3، Uncharted، Killzone 3 زمان خودشون واقعا فک برانداز و انقلابی بود به پای Crysis با تنظیمات مکس نمیرسید ولی واقعا ارضا کننده بود. کنسول همچین هم دست و پا بسته نیست تو زمینه گرافیک نگاه به جایزه های بهترین گرافیک سالهای مختلف بکنید.
کنسول یه وسیله اقتصادیه که کارش فقط اجرای بازیه و به درد کسی که خیلی رو گرافیک حساسه و فریم و تکسچر و رزولوشن متر میکنه اصلا نمیخوره، ولی چیزی از ارزشش به عنوان بهترین گزینه برای بازی درکنار PC کم نمیکنه. این بحثها هم همه ش بیهوده ست، هر کسی هر پلتفرمی میخواد باید انتخاب کنه یکی اصلا مثل من براش گرافیک مهم نیست و نینتندو رو دوست داره، زور که نیست. دلیلم نمیشه بشه Peasant و... البته من که نه، ولی نینتندو فنهای دیگه همین ایرانو نگاه میکنم شاید کم کم 20 میلیون پول کنسول لوازم جانبی بازیها و... شونه اونم فنهای نه چندان تاپ. گنده ها که مثلا یکی بود از هر چی خفن ترین رو داشت گیم کیوبش مثلا پاناسونیک Wii U باندل زلدا و... همینها میومدن اینجا مسخره میشدن و خیلیاشون از سایت رفتن

ho3ein70

کاربر سایت
Dec 5, 2013
102
نام
ho3einsa
دادا یه لیوان آب خنک بخور اول
نه که همه pc فنا 4k 120fps بازی میکنن :p
پی سی باز هیچ موقع نمیاد بگه 4کی نیتیو! 60 فریم. پی سی باز با توجه به جیبش سیستم میبنده. با همونم حال میکنه.
ما زر نزدیم 1080 شصت فریم ولی با همون حال میکنیم داشم. ببین شما 4کی ایکس باکس رو که شاختونه رو بیاری با همین فول اچ دی پی سی مقایسه کنی میفهمی هنوز فاصله ها زیاده. چه برسه 4کی روی پی سی. داداش شعار همیشه هست ولی واقعیت چیز دیگس.

sepehr_100

کاربر سایت
Mar 16, 2017
111

اما کلا فکر نمیکنم کسی سوییچ رو به خاطر پورت بازی های ترد پارتی معروف بگیره...(یعنی بگه خوب ویچر3 برای سوییچ هم میاد پس انتخابم سوییچه چون هم ترد پارتی داره و هم انحصاری های خودش)

نینتندو تو چند نسل گذشتش معمولا در بازه زمانی 5 سال تغییر نسل داده.پس احتمال زیاد 2022 نوبت انتشار کنسول جدیدش باید باشه.من بعید میدونم بخواد عنوانی انحصاری برای سوییچ آپگرید شدش درست کنه در حالی که سوییچ معمولی فروش بالایی رو تجربه میکنه!
پس از Super Nintendo دیگه دنیای گیمریم از این شرکت جدا شد.دلم میخواد نسل آیندش یه دستگاه خونگی خفن باشه و بتونه کنسولهای گذشتشو پشتیبانی کنه.با چیزایی مانند سوییچ یا وی یو ابدا ترغیب به خریدشون نمیشم.

• Like
Reactions: erfank96

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین

زمان N64 و 3DS این کار رو کرده نینتندو و سابقه داره
زمان N64 به شدت تو در و دیوار فرو رفت این قضیه
تو 3DS بهتر بود قضیه ولی بازم نه اون قدره که بشه روش حساب وا کرد

البته!! البته اگه Gameboy Color رو بخوایم از این محاسبات جدا کنیم، وگرنه اون هم بازی انحصاری داشت به عنوان کنسول میان نسلی هم عین خر خودش و بازی هاش فروختن و کلی نسخه پیشرفته تر بازی های خود گیم بوی رو هم گرفت :D

طبیعتا عناوین تردپارتی عامل اصلی فروش محصولات نینتندو نیستن! ولی خیلی کمک می کنه به مارکتینگ کنسول و اکثر بازی ها هم روش فروش خوبی دارن و درآمدزایی می کنن. بازی های ایندی که عملا اکثرا بیشتر فروش شون رو روی سوییچ می کنن یا استیم دیگه که خودش یه بازار هدف بزرگ برای سیستم دست و پا کرده

و البته اون چرخه 5 ساله ای که دستمون گفت برای کنسول های خونگیش ـه. کنسول های دستیش این چرخه براشون 7 سال طول کشیده
حالا این هیبریدیه و چقدر عمر می کنه تا نسل بعدش رو نمیدونم :D... فعلا که هنوز دو ماه مونده تا سه ساله شه :D

victorman

کاربر سایت
Oct 26, 2006
423
نام
فرزاد
خدایا چیو با چی مقایسه میکنید اون یه فیلم با ارزش هنری. میخواین اسکار بهترین کنسول و فیلمنامه و موسیقی متن رو بدن به XBOX؟؟

من کنسول رو با فیلم مقایسه نکردم. صحبت از Godfather و Avengers مثالی بود برای حرفم که فروش، کیفیت رو مشخص نمی‌کنه. برای همین هم جمله ها رو با نقطه (.) جدا کردم. اگر برای کنسول مثال می‌خواید، می‌تونم به فروش بسیار کمِ Dreamcast یکی از تولیدات خارق‌العاده‌ی تاریخ کنسول‌ها در مقایسه با فروش سرسام آور کنسول Tiger Electronics، یکی از آشغال‌ترین کنسول‌های تاریخ بازی‌های رایانه‌ای اشاره کنم. این مقایسه مناسبه؟

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
من کنسول رو با فیلم مقایسه نکردم. صحبت از Godfather و Avengers مثالی بود برای حرفم که فروش، کیفیت رو مشخص نمی‌کنه. برای همین هم جمله ها رو با نقطه (.) جدا کردم. اگر برای کنسول مثال می‌خواید، می‌تونم به فروش بسیار کمِ Dreamcast یکی از تولیدات خارق‌العاده‌ی تاریخ کنسول‌ها در مقایسه با فروش سرسام آور کنسول Tiger Electronics، یکی از آشغال‌ترین کنسول‌های تاریخ بازی‌های رایانه‌ای اشاره کنم. این مقایسه مناسبه؟
شما هیچی راجع به کنسول گیمینگ نمیدونی، یه حرف بی معنی زدی تموم شد رفت، حالا دیگه بیشتر همش نزن

victorman

کاربر سایت
Oct 26, 2006
423
نام
فرزاد
شما هیچی راجع به کنسول گیمینگ نمیدونی، یه حرف بی معنی زدی تموم شد رفت، حالا دیگه بیشتر همش نزن

شما بفرمایید از کجا فهمیدید من چیزی در مورد کنسول و گیمینگ نمی‌دونم. اگر خواستید فقط اسپم بذارید که تعداد پست‌هاتون رو ببرید بالا، قابل فهمه. اما اگر غیر از اینه، لطفاً جواب سوال من رو بدید.

ادیت: الان تعدا پست‌هاتون رو دیدم. فکر کنم حدسم درست باشه.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,374
نام
Mehrdad
در مورد سویچ که قبل از عرضه هم پیش بینی میشد که موفق میشه. البته کارشناسان بازیسنتر مرگ بسیار غم انگیزی رو براش پیش بینی می کردند که خوشبختانه طبق معمول پیش بینی هاشون غلط از اب در اومد :D
در مورد PS - XBOX هم باید بگم فن واقعی یعنی کسی که برای بازی فقط برای بازی طرفدار این کنسول ها و برند میشه و نه عاشق امار فروشِ کنسولش میشه نه قدرت خام گرافیکی یا هر چیز دیگه ای. به نظرم کسی که عاشق بازی ها میشه حتی مولتی شدن این بازی ها هم تاثیری روش نداره (منظور اومدن مثلا هورایزن رو PC پس از اینکه یک پرفورمنس عالی رو کنسول اصلی به جا گذاشت) (و اینکه به نظرم در دراز مدت هر چه تکنولوژی بیشتر پیشرفت میکنه و هرچه سخت افزار ها بیشتر به هم نزدیک میشند قضیه (تمرکز استودیو رو یک پلتفرم= کیفیت بیشتر) هم بیشتر به حاشیه رونده میشه))

حالا بعضی از دوستان حساسیت فکری در مورد کنسول پیدا کردن(اهمیت و اولویتِ بیشترین قدرت بیشترین فروش بیشترین انحصاری بیشترین فولان بیشترین بیسار (یاد بیشترین ترانزیستور به خیر=P~)) این یک بحث جداست. به شخصه ایراد خاصی تو این قضیه نمیبینم کل کلشم تا حد زیادی حالت فان و VS داره و مطمئنم 99% فن ها (چه ابی چه سبز) در انتهای منطق و احساسشون فقط به خود بازی ها و لذتی که از خود این پدیده میبرند اهمیت میدند.

در نهایت به نظرم درست نیست اینکه چند نفر سوءاستفاده میکنند و به دلایل(و یا مشکلات!) شخصی همه چی رو پیرامون فروش و برتری سخت افزاری و این چیزا عنوان میکنند رو بولد کنید و تفکراتشون را به همه ی کنسول گیمر ها تعمیم بدید (تصور کنید یکی بخواد ببنPC گیمر ها سوژه پیدا کنه :D)
البته اگه دوست دارید همچنان سرتون زیر برف باشه خود دانید :D از بازیسنتر 2005 تا حالا سر خیلی ها از برف اومده بیرون. شما هم یه روز میای ;)

پ.ن: به شخصه بیش از 22 سال هست که رسما بهترین دوست زندگیم پلی استیشن بوده. به معنای واقعی باهاش زندگی کردم. با این حال به گمانم فرقی نمیکنه 1 سال یا 20 سال. به نظرم در هر حال کسی که عاشق بازی باشه در نهایت هم فقط به خودِ خودِ بازی اهمیت میده نه امار فروش و فولان و بیسار (نظر شخصی) (منظور اهمیت در حد علاقه بردن یا نبردن از تجربه گیمینگ, نه توجه به صنعت و نقد و تحلیل ان)

آخرین ویرایش:
  • Love
Reactions: IMANOKA

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
استودیو ها و بازی‌هاشون هستن که این رتبه رو به کنسول‌ها میدن و باعث فروششون میشن... وگرنه اکس باکس وان هم سخت‌افزار قوی‌ای داره اما چون بازی خوب در حد کنسول‌های دیگه نداره فروش کمی داشته و رفته رتبۀ آخر

سونی تمام موفقیتشو مدیونِ استودیوهاشه که چه شاهکارهایی رو در کنسول PS برامون فراهم کردن
sony make believe

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
آمار سوئیچ مال دیروزه
با ایکس باکس فاصله زیادی گرفت، SNES رو هم جا گذاشت، عکس پست اول آپدیت شد
s763578_.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Democracy

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,342
این آماره از کجا اومده؟
هنوز خود نینتندو هیچ گزارشی نداده و سایت گزارش مالی هاش هنوز همون 41 میلیون آخر سپتامبر توش ثبت شده
البته بخوایم واقع بین باشیم تا الان از مرز 50 قطعا رد کرده

این که از XB1 بیشتر فروخته یا نه رو نمیدونم بشه فهمید یا نه... گزارش فروش 41 میلیون نسخه ای XB1 خیلی قدیمیه و امکان نداره "هیچی" فروش نداشته باشه کنسول، مخصوصا این که وضعیت اش به نسبت بهتر از قبله برای برند ایکس باکس
ولی خب مایکروسافت انگار اصلا حوصله مقایسه شدن اعدادش با سونی رو نداره واسه همین خیلی چیزی از این موارد بیرون درز نمی کنه (برای ما نه البته، ما که به هیچ جاشونیم، برای سهامدارا این موضوع برقرار شده تا نظرشون از کمپانی برنگرده و صرفا اعداد مثبت کمپانی نمایش داده بشه بهشون...)
رویه داغون مایکروسافت به کنار، نینتندو اساسا همیشه هر ربع سال مالی آپدیت می کنه همه چی رو تو گزارش هاش کامل و برخلاف اکثر چیزهاش (!) تو این یه مورد شفافیت خوبی داره (که البته دهنشو سرویس کرد این شفافیت زمان Wii U و اوایل 3DS که هیچ کدوم عملکرد خوبی نداشتن) یکم صبر کنیم وضع سوییچ هم تو جدول بالا روشن تر میشه
خب میفرمودین :D

آمار سوئیچ مال دیروزه
با ایکس باکس فاصله زیادی گرفت، SNES رو هم جا گذاشت، عکس پست اول آپدیت شد
s763578_.jpg

victorman

کاربر سایت
Oct 26, 2006
423
نام
فرزاد

آقای اسپمر کجا دررفتین؟ هنوز منتظر پاسخ شما هستیم. فرصت خوبیه که به تعداد پست‌هاتون اضافه کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر