"PS3 برنده جنگ GTA IV خواهد بود" ، Patcher

BlackCat

کاربر سایت
به نقل از next-gen.biz:
آقاي Patcher به خبرگذاري Reuters گفته است: " من فكر ميكنم PS3 برنگ جنگ GTA IV خواهد بود." اگر اين گونه برآورد كنيم كه در پايان سال جاري چيزي بين 9 الي 12.5 ميليون نسخه از GTA IV به فروش خواهد رسيد، اين رقم باعث فروش 2 ميليون دستگاه PS3 در مقايسه با 1 ميليون دستگاه X360 خواهد شد.
هرچند كه نسخه X360 به دليل برخورداري از install base بيشتر ، فروش بيشتري خواهد داشت اما آقاي Edward Williams تحليلگر BMO Capital Markets گفته تعدادي از مشتريان منتظر انتشار عناوين مهمي نظير GTA IV براي PS3 هستند تا به خانواده اين كنسول بپيوندند.
وي همچنين اشاره كرده:" تعداد زيادي از كساني كه PS2 دارند به خاطر GTA به خانواده كنسول Playstation پيوستند و حالا با انتشار GTA IV امكان اينكه آن ها تصميم خود را تكرار كنند هست."
بنا به گفته آقاي Scott Steinberg ، نائب رئيس بخش بازار يابي SCEA ، GTA IV يكي از بازي هايي خواهد بود كه به فروش كنسول PS3 در سال 2008 سرعت خواهد بخشيد. بنا به گفته وي Sony داراي عناوين انحصاري پرفروشي نظير Metal Gear Solid 4, Killzone 2, LittleBigPlanet و Resistance2 خواهد بود.
مايكروسافت داراي software هاي تاثيرگذاري براي سال 2008 نيست اما آن ها داراي downloadble conetnt هاي انحصاري GTAIV هستند كه بنا به گزارش هاي منتشر شده مايكروسافت براي به انحصار در آوردن اين DLC ها حدود 50 ميليون دلار هزينه كرده است. DLC هايي مي تواند توجه كساني كه مي خواهند كنسول بخرند را نيز به خود معطوف كند.
هرچند مايكروسافت اعلام كرده كه از GTA IV پشتيباني خواهد كرد اما سوني روز چهارشنبه بسته بندي جديد كنسول PS3 را به همراه يك نسخه رايگان از GTA IV براي اروپا ، استراليا و نيوزلند معرفي كرد.GTA IV جديدترين نسخه از سري GTA خواهد بود كه هفته آينده منتشر خواهد شد و از چندي پيش ، پيش بيني هايي مبني بر فروش 400 ميليون دلاري اين بازي در هفته اول انتشار خود تخمين زده شده بود كه اگر به وقوع بپيوندد نه تنها ركورد Halo3 با 300 ميليون دلار فروش را مي شكند بلكه به موفق ترين سرگرمي عرضه شده در تاريخ نيز تبديل خواهد شد.
منبع

آخرین ویرایش:
ميدونيد چيش جالبه! اين بنده خدا عنوان Gears of War 2 رو با 4 ميليون فروش! به عنوان يك بازي نچندان مطرح ميدونه و عنوان Resistance2 رو با 2 ميليون فروش! يا كمتر يك عنوان مطرح سال ميدونه.
ترخدا! اينجا رو اين جناب كارشناس مجرب! چه جوري نتيجه گرفته عنوان هايي نظر :
Fable 2
Alan Wake
Gears Of War2
Halo Wars
Ninja Gaiden® 2
Too Human™
Splinter Cell : 5
به عنوان پشمك عرضه مي شوند و عنوان هايي مانند KZ2 بهترين بازي هاي 2008 هستند!
بعد نيست! كه بدونيم! تعداد كساني كه رفتند PS2 خريدن بخاطر GTA San فقط بخاطر اين بوده كه اين بازي يك عنوان منحصر زماني براي PS2 بود! الان هم اينجوري ! ؟
اين دوستمون بهتر مدرك كارشناسيش رو بزار روي آب باهاش قايق بازي كنه!:biggrin1:
خواهشا يك ليست بلند بالا از عناوين PS3 نديد! كه فلان و بيسار! من قصد مقايسه از اين حرفا نداشتم.
فقط مسئله ام اين كه چه جوري به اين نتيجه رسيده كه 360 چيزي براي گفتن توي 2008 نداره!
همين DLC ها ! كافيه كه فروش 360 چندين برابر كنه.

ميدونيد چيش جالبه! اين بنده خدا عنوان Gears of War 2 رو با 4 ميليون فروش! به عنوان يك بازي نچندان مطرح ميدونه و عنوان Resistance2 رو با 2 ميليون فروش! يا كمتر يك عنوان مطرح سال ميدونه.
Fable 2
Alan Wake
Gears Of War2
Halo Wars
Ninja Gaiden® 2
Too Human™
بعد نيست! كه بدونيم! تعداد كساني كه رفتند PS2 خريدن بخاطر GTA San فقط بخاطر اين بوده كه اين بازي يك عنوان منحصر زماني براي PS2 بود! الان هم اينجوري ! ؟
اين دوستمون بهتر مدرك كارشناسيش رو بزار روي آب باهاش قايق بازي كنه!:biggrin1:
خواهشا يك ليست بلند بالا از عناوين PS3 نديد! كه فلان و بيسار! من قصد مقايسه از اين حرفا نداشتم.
فقط مسئله ام اين كه چه جوري به اين نتيجه رسيده كه 360 چيزي براي گفتن توي 2008 نداره!
همين DLC ها ! كافيه كه فروش 360 چندين برابر كنه.
شدیدا تایید می کنم
من نمی دونم این یارو چه فکری کرده این همه اراجیف سر هم کرده :laughing:

اين DLC هاي انحصاري مي تواند چيزي در حدود 50 ميليون دلار براي آن ها سود به همراه داشته باشد.

but it does have the lure of exclusive GTA IV downloadable content, reportedly secured at a cost of $50 million,

در اینجا اشاره داشته به اون گزارش تایید نشده ای که مایکروسافت برای گرفتن حق امتیاز انحصاری downloadable content در بازی GTA IV در حدود 50 میلیون دلار هزینه کرده ... نه اینکه downloadable content میتونه برای مایکروسافت 50 میلیون دلار سود به همراه داشته باشه ... ضمن اینکه Cost معنی هزینه میده و نه سود ;)

Fable 2
Alan Wake
Gears Of War2
Halo Wars
Ninja Gaiden® 2
Too Human™

شما نمی خواد خودتو زیاد ناراحت کنی ... اون کسی که این حرفا را زده نائب رئیس بازاریابی سونی بوده انتظار که نداشتی بیاد و از عناوین بازی های شرکت رقیب تعریف و تمجید کنه ...
ضمن اینکه ایشون اصلا در مورد بازی های مایکروسافت صحبتی نکرده و صرفا نظراتشو پیرامون کنسول و بازی های انحصاری کنسول کمپانی خودش گفته که فکر نمی کنم ایرادی داشته باشه

منبع اصلی این گزارش خبر گزاری reuters بوده و اون جمله ای هم که فکر کنم خیلی ناراحتت کرده این بوده

But Microsoft, coming off a blockbuster 2007 with hits like "Halo 3", has a lighter exclusive lineup this year and analysts reckon that most dedicated gamers interested in buying an Xbox have already done so.

که اولا فکر نمی کنم معنیش بشه "Xbox 360 چيزي براي گفتن توي 2008 نداره"

دوما این جمله در گزارش صحبت یک تحلیل گر خاص نیست و کلا یک دیدگاه کلیه که توسط نویسنده ی مقاله نوشته شده

آخرین ویرایش:
در اینجا اشاره داشته به اون گزارش تایید نشده ای که مایکروسافت برای گرفتن حق امتیاز انحصاری downloadable content در بازی GTA IV در حدود 50 میلیون دلار هزینه کرده ... نه اینکه downloadable content میتونه برای مایکروسافت 50 میلیون دلار سود به همراه داشته باشه ... ضمن اینکه Cost معنی هزینه میده و نه سود
با عرض پوزش بخاطر اشتباهي كه در ترجمه پيش اومد.
ممنون فرزاد جان كه تذكر دادي ، اون قسمت رو ويرايش كردم.

Fable 2
Alan Wake
Gears Of War2
Halo Wars
Ninja Gaiden® 2
Too Human™
اما به نظر من درست گفته.
به نظر من عناوين انحصاري PS3 در سال جاري ميتونه قشر بيشتر را جذب كنسولش كنه تا عناوين انحصاري 360 . مثلآ GoW يك بازي عالي انحصاري براي 360 بود و GoW 2 رو هم ميگيم كه بازم بتونه موفقيت اون رو تكرار كنه و حتي ازش بهتر باشه. ولي باز به اندازه Resistance 2 نميتونه كسي را مجاب به خريد يك كنسول بكنه. اون 4 ميليون يا 5 ميليون نفري كه ميگي GoW رو خريدن همشون 360 دارن و ديگه نميرن براش يه 360 ديگه بخرن كه! تو GoW 2 هم با اينكه هنوز درست و حسابي چيزي ازش فاش نشده ولي ميشه حدس زد كه جهشش از GoW 1 به 2 طوري نيست كه كساني را كه GoW را روي X360 تجربه نكردن مجاب به تجربه GoW 2 بكنه. (تو اين نوشتم اين موضوع را كه GoW روي PC هم اومده رو هم مدنظر گرفتم) اما اون طرف در خصوص Resistance 2 موضوع فرق ميكنه... به چند دليل: 1. تو اين بازي 60 نفر ميتونن با هم آنلاين بازي كنن كه خارق العادست... 2. بازي Resistance يك بازي Lunch Title براي PS3 به حساب مي آمد و Insomniac نتونسته بود روش كامل كار كنه ولي براي اين شماره وقت كافي در اختيار داشته كه كاملآ مشخصه ميكنه اين بازي ميتركونه.(منظور اينكه پيشرفت R1 به R2 خيلي بيشتر از پيشرفت از GoW1 به GoW2 خواهد بود)

در مورد ديگر عناوين:
يك بازي مثل Little Big Planet اول از همه اينكه ميتونه قشر غير بازيباز را به طرف PS3 جذب كنه... مثل كاري كه خيلي از بازيهاي Wii ميكنن... و در واقع ميشه اين بازي را به صورت خانوادگي انجام داد و در واقع يكي از اهداف ارائه اين بازي همينه...(البته اين بازي خيلي از بازيهاي حرفه اي را هم به خودش جذب كرده و ميكنه!) X360 در اين زمينه چي داره؟ يك بازي كه بتونه 4 نفر با هم بشينن سر 360 را ميشه يكي به من معرفي كنه؟ (در سال 2008)
Kill Zone 2 تا اينجا نمايش خيلي خوبي داشته و خيليها را به اصطلاح گذاشته تو خماري و با تبليغهايي كه سوني براي اين بازي كرده و ميكنه و گرافيكي كه ازش نمايش داده شده(چه دروغي و چه واقعي) از همين الآن خيليها منتظرش هستن را روي PS3 تجربش كنن.
MGS4 و FF13 (مورد دوم شايد امسال عرضه بشه) هم ديگه توضيح نميخوان... ميخوان؟

از اون ور X360 :
در مورد Fabel 2 و NG2 اظهار نظر نميكنم و به نظرم بين تمام عناوين انحصاري 360 اين 2 تا بيشترين تآثير را روي فروشش ميزارن.

SC5 هم با اينكه به شخصه ازش خوشم نمياد و شايد اين حرفم كمي مغرضانه باشه ولي فكر نميكنم بتونه مثل تآثيري كه MGS4 روي فروش PS3 ميزاره اين بازي رو فروش X360 بزاره و عرضه اش روي PC هم يكي از اين عوامل ميتونه باشه.
Halo Wars ميگيم بهترين بازي استراتژي در تمام تاريخ بشه. طرفداراش كيان؟ مسلمآ طرفداراي بازي MGS4 كه نيستن؟ بي شك در درجه اول طرفداراي خود سري Halo هستن كه تا الآن X360 را تهيه كردن و در درجه دوم طرفداران اين سبك بازي اما آيا اونها حاضر به خريد يك كنسول به خاطر يك بازي در اين سبك ميشن؟ البته X360 بازي انحصاري و يا غير انحصاري در سبك استراتژي زياد داره ولي روي PC هم ميشه اونها را با كيفيت بيشتري تجربه كرد و در مجموع نميتونن دليل خريد يك 360 باشن و اين عناوين بيشتر از طرف ناشران براي كسب درآمد و فروش عرضه ميشن.
Too Human هم بازي خوبيه ولي اونم تآثيرش مثل عنوانهاي PS3 در سال جاري چشمگير نخواهد بود... (ميتونيم منتظر بمونيم و ببينيم)
AW هم در موردش اظهار نظر نميكنم چون خيلي وقته ازش خبري نيست و بايد منتظر يه سري تريلر و خبر ازش موند تا بشه در موردش به درستي قضاوت كرد(مثل عناويني نظير 8Days و Getaway براي PS3 كه بهتره در موردشون فعلآ نظر نداد)
موضوع همينه.اينكه ملت چرا رفتن PS2 خريدن.... قبول داري كه اين "كساني" كه ميگي خيليهاشون قبلآ PS1 داشتن؟ و قبول داري كه خيليها مثلآ براي تغيير پلتفرم از Xbox به X360 يا از PS2 به PS3 منتظر يك بازي ويژه و دنباله اي از سري بازيهاي مورد علاقشون روي پلتفرم قبلي هستن؟ و قبول داري كه از اين خيليهايي كه گفتم خيليهاشون GTA IV براشون يك بهانه براي خريد PS3 هست و شايد اهداف پشت پردشون سرگرم شدن تا موقع ريليز بازيهاي نظير MGS4 هست؟ البته اين روال در خصوص X360 هم بود مثل جريان Halo و شايد سر جريان همين GTA IV هم باشه ولي با شدت خيلي خيلي كمتر نسبت به PS3....
البته قبول دارم يه موضوع را و اونم اينكه با توجه به اينكه ارزانترين مدل كنسولي كه GTA IV روش مياد X360 Acade هست و خيليها ميان فقط براي GTA IV اين كنسول را ميخرن(و يا ميان Pre يا Elite ميخرن به خاطر DLCها) و اين ميتونه دليل نظر همون يارو باشه كه ميگه GTA IV سبب فروش 1 ميليون X360 جديد ميشه...

حالا همه این مسائل یه طرف ...

من یه سوال دارم ... (چون باعجله متنو یه نیگا کردم :blushing:)

طرف میگه اگه GTA IV بیاد فروش کنسول PS3 بیشتر میشه (یعنی به فروش PS3 کمک میکنه ) یا اینکه میگه فروش نسخه بازی PS3 بیشتر خواهد بود ؟

.... به امید آمدن GTA IV ....

این بحث داره به کجا میره..
SepehrR
AW هم در موردش اظهار نظر نميكنم چون خيلي وقته ازش خبري نيست و بايد منتظر يه سري تريلر و خبر ازش موند تا بشه در موردش به درستي قضاوت كرد(مثل عناويني نظير 8Days و Getaway براي PS3 كه بهتره در موردشون فعلآ نظر نداد)
Alan Wake حداقل چند تا عکس In Game و چند تا نیمچه دمو که توسط Engine بازی رندر شده داره، اون دوتا که شما گفتی، فقط یک CG خشک خالی برای داغ کردن کنفرانس بود ( جریان Killing Day ).
خلاصه فروش کنه، فروش نکنه، چیزی به ما میرسه؟:دی.

Last edited by a moderator:
از اون ور X360 :
در مورد Fabel 2 و NG2 اظهار نظر نميكنم و به نظرم بين تمام عناوين انحصاري 360 اين 2 تا بيشترين تآثير را روي فروشش ميزارن.
NG2 اصلا بازی ای نیست که بتونه تاثیر گذار باشه.

اما کلا همونطوری که هر آدم level headed ای میتونه تشخیص بده، بازی های انحصاری PS3 امسال خیلی بهتر و تاثیر گذار تر خواهند بود.
Killzone 2, Resistance 2, Motorstorm 2, LittleBigPlanet, MGS4, SOCOM Confrontation, ... همشون از بازی های عالی و تاثیر گذار خواهند بود. 360 غیر از Gears of War 2, Fable 2 بازی دیگه ای برای مقابله با اون بازی ها نداره که تازه همون GoW 2, Fable 2 هم تاثیرگذاری اون بازی ها رو ندارن.

که اولا فکر نمی کنم معنیش بشه "Xbox 360 چيزي براي گفتن توي 2008 نداره"
فرزاد جان من از جمله
مايكروسافت داراي software هاي تاثيرگذاري براي سال 2008 نيست
اون حرف رو زدم! معني اي كه برداشت كردم! دقيقا هموني بود كه بالا گفتم.
شما نمی خواد خودتو زیاد ناراحت کنی ... اون کسی که این حرفا را زده نائب رئیس بازاریابی سونی بوده انتظار که نداشتی بیاد و از عناوین بازی های شرکت رقیب تعریف و تمجید کنه ...
ضمن اینکه ایشون اصلا در مورد بازی های مایکروسافت صحبتی نکرده و صرفا نظراتشو پیرامون کنسول و بازی های انحصاری کنسول کمپانی خودش گفته که فکر نمی کنم ایرادی داشته باشه

منبع اصلی این گزارش خبر گزاری reuters بوده و اون جمله ای هم که فکر کنم خیلی ناراحتت کرده این بوده
درست ميگي! اصلا به اين موضوع و جنگ هاي رواني سوني! توجه نكردم :biggrin1:
ميشه! شما بگي زمان عرضه RT و Gow كي بود! اگر اشتباه نكنم هردو 2006 اومدن! واقعا از كجا به اين نتيجه رسيدي كه اين عنوان روش زياد كار نشده!؟
بعدش هم Gow2 يك بازي اي نيست كه قرار باشه موتورش از پايه ساخته و بهينه سازي براي 360 بشه كه بگيم زماني كه نياز داره خيلي زياد! پس اين 2 سال وقتي كه صرف شده! مربوط به ساخت و ترميم موتور بازي نشده و همش تمركز بوده روي خود بازي ...
همين كه داستان بازي از خيلي لحاظ ها پيش رفت كرده نشون دهنده يك گام به جلو رفتن GOW 2 هست.
نميدونم دقيقا كجاي KZ2 همه رو تو خماري گذاشته! در حالي كه Alan Wake اصلا عنوان مزخرفي هست! :confused: شما اون تريلري كه سال 2005 يا 2006 توي نمايشگاه اينتل به نمايش در اومد از Alan Wake رو زحمت بكش برو ببين! خماري ميفهمي چيه! وقتي گرد باد ميشه خونه ها همشون از بين ميبرن! بعد از پايان گرد باد ييهو وسط خيابون يك يخچال اومد پايين :biggrin1:
خيلي از استراتژي باز ها الان منتظر Halo Wars هستند تا بتونند ازش حسابي استفاده كنند! نميدونم چه جوري ميگي به فروش 360 كمك نميكنه! اگر اينجوريه منم ميگم عرضه RT2 هيچ فايده اي براي سوني نداره.
قبول داري از خيلي هايي كه گفتي براشون GTA IV يك بهونه است! كه برن سراغ 360 ؟ قبول داري خيلي ها براشون Gow 2 بهونه است كه پولشون از الان براي 360 آماده كنند!؟
درباره Little Big Planetو MGS 4 حرفي ندارم بزنم در هر حال جاشون توي 360 خاليه!
اما درباره SC 5 نميدونم خيلي ها عنوان AC رو ديدن! با چندين ماه تاخير عرضه شد و عنوان ديگه اي مثل DMC4 و از لحاظ بسري زياد در PC موفق نشدن! شايد SC5 با چند ما تاخير براي PC بياد.

خيلي راحت بهت بگم همين كه شما با پولي كمتر از يك Wii در اروپا ميتوني يك 360 بخري و باهاش شروع كني به بازي GTA IV دليل قانع كننده اي براي فروش اين كنسول است!

درست ميگم يا نه ! ؟ اگر كسي طرفدار GTA IV باشه يك كنسول 500 دلاري رو انتخاب ميكنه يا يك كنسول 250 دلاري!؟

راستي تا جايي كه ميدونم توي GOw 2 شما مي تونيد 4 بازي كنيد! و در We 2008

اما کلا همونطوری که هر آدم level headed ای میتونه تشخیص بده، بازی های انحصاری PS3 امسال خیلی بهتر و تاثیر گذار تر خواهند بود.
Killzone 2, Resistance 2, Motorstorm 2, LittleBigPlanet, MGS4, SOCOM Confrontation, ... همشون از بازی های عالی و تاثیر گذار خواهند بود. 360 غیر از Gears of War 2, Fable 2 بازی دیگه ای برای مقابله با اون بازی ها نداره که تازه همون GoW 2, Fable 2 هم تاثیرگذاری اون بازی ها رو ندارن.
نميدونم والا چون كه وقتي NG براي PS3 اومد! تاثير گذار ترين بازي دنيا بود اما حالا! ديگه اصلا هيچ تاثيري نداره نه ! ؟
Alan wake هم ميگم باز اون وسط نقش هندونه رو بازي ميكنه و هرچي هم ازش نمايش دادن! فيلم ماتريكس با كمي تغيير بوده ما چشمامون مشكل داشته.

اتفاقا به نظر من Gears of War 2 و Fable 2 و Alan Wake بازی هایی هستند که به جز LittleBigPlanet (که نوآوری خاصی داره) , به راحتی میتونن تمام عنوان های دیگر انحصاری PS3 رو شکست بدن.

شايد حرف شما درست باشه ولي بين عناوين انحصاري 360 اين يه بازي به نظر من جزومتمايرترين بازيهاست كه طرفداراي خودش رو داره...
شما بگي زمان عرضه RT و Gow كي بود! اگر اشتباه نكنم هردو 2006 اومدن! واقعا از كجا به اين نتيجه رسيدي كه اين عنوان روش زياد كار نشده!؟
بعدش هم Gow2 يك بازي اي نيست كه قرار باشه موتورش از پايه ساخته و بهينه سازي براي 360 بشه كه بگيم زماني كه نياز داره خيلي زياد! پس اين 2 سال وقتي كه صرف شده! مربوط به ساخت و ترميم موتور بازي نشده و همش تمركز بوده روي خود بازي ...
همين كه داستان بازي از خيلي لحاظ ها پيش رفت كرده نشون دهنده يك گام به جلو رفتن GOW 2 هست.
از آنجايي كه R1 بايد در همان روز ريليز PS3 ريليز ميشد ولي GoW اين طور نبود و پس از مدتي كه از عرضه 360 گذشته بود ريليز شد و در واقع اپيك اون قدر وقت داشت كه بازيش را تا جايي كه ميخواد گسترش بده ولي دست Insomniac از نظر زماني بسته بود.
تو اين 2 سال كه ميگي اپيك UT3 رو هم براي 3 پلتفرم در دست ساخت داشته + پورت GoW براي PC .... البته Insomniac هم روي R&C F كار كرده... حالا كه چي؟ از نظر داستاني پيشرفت داشته پس كسي كه تا به حال GoW را تجربه نكرده آمادست كه يك ضرب داستان را از GoW 2 شروع كنه؟ كلآ GoW 2 چه چيز خارق العاده اي داره كه منحصرر به فردش كنه؟(به غير از نكات مثبت قسمت اول)
نميدونم دقيقا كجاي KZ2 همه رو تو خماري گذاشته! در حالي كه Alan Wake اصلا عنوان مزخرفي هست! :confused: شما اون تريلري كه سال 2005 يا 2006 توي نمايشگاه اينتل به نمايش در اومد از Alan Wake رو زحمت بكش برو ببين! خماري ميفهمي چيه! وقتي گرد باد ميشه خونه ها همشون از بين ميبرن! بعد از پايان گرد باد ييهو وسط خيابون يك يخچال اومد پايين :biggrin1:
---------------------------------
Alan Wake حداقل چند تا عکس In Game و چند تا نیمچه دمو که توسط Engine بازی رندر شده داره، اون دوتا که شما گفتی، فقط یک CG خشک خالی برای داغ کردن کنفرانس بود ( جریان Killing Day ).
فعلآ كه خيلي وقته ازش خبري نيست و نميشه در موردش قضاوت كرد....
چرا حرف ميزاري تو دهن من؟؟:confused:
ضمنآ برو تريلر KZ2 را در E3 2007 ببين ميري تو خماري....
خيلي از استراتژي باز ها الان منتظر Halo Wars هستند تا بتونند ازش حسابي استفاده كنند! نميدونم چه جوري ميگي به فروش 360 كمك نميكنه! اگر اينجوريه منم ميگم عرضه RT2 هيچ فايده اي براي سوني نداره.
2 ساعت تو اون پست علكي روضه نخوندم كه....
قبول داري از خيلي هايي كه گفتي براشون GTA IV يك بهونه است! كه برن سراغ 360 ؟ قبول داري خيلي ها براشون Gow 2 بهونه است كه پولشون از الان براي 360 آماده كنند!؟
درباره Little Big Planetو MGS 4 حرفي ندارم بزنم در هر حال جاشون توي 360 خاليه!
اما درباره SC 5 نميدونم خيلي ها عنوان AC رو ديدن! با چندين ماه تاخير عرضه شد و عنوان ديگه اي مثل DMC4 و از لحاظ بسري زياد در PC موفق نشدن! شايد SC5 با چند ما تاخير براي PC بياد.

خيلي راحت بهت بگم همين كه شما با پولي كمتر از يك Wii در اروپا ميتوني يك 360 بخري و باهاش شروع كني به بازي GTA IV دليل قانع كننده اي براي فروش اين كنسول است!

درست ميگم يا نه ! ؟ اگر كسي طرفدار GTA IV باشه يك كنسول 500 دلاري رو انتخاب ميكنه يا يك كنسول 250 دلاري!؟
آره خب.... منم كه اينو گفتم... اما به طور كلي تآثير روي PS3 بيشتره.. چون اون بهونه لازم براي خريد X360 قبلآ با بازيهاي زيبايي مثل Halo 3 , Mass Effect , Bioshock , GoW , Forza 2 و ... به دست طرفدارا داده شده ولي PS3 چي؟ R&C f , Uncharted هر چقدر هم كه زيبا باشن ولي يقينآ جاي خالي خيلي از بازيها را پر نكردن... كلآ عرضه شدن GT5:P و بعدش GTA IV براي PS3 يه پوئن مثبت هست....
راستي تا جايي كه ميدونم توي GOw 2 شما مي تونيد 4 بازي كنيد! و در We 2008
منظورت اينه كه ميشه 4 نفره به صورت Co-Op بازي كرد؟
اين يك پوئن مثبت نسبت به شماره اول هست ولي 60 نفر به صورت آنلاين در R2 واقعآ چيزي فراتر از يك پوئن مثبته و هر كسي را به انجام يه همچين مبارزه ديوانه ‌واري و خريد PS3 به وسوسه ميندازه...
we 2008 ؟؟؟؟

من با این گفته شما که بازیهای انحصاری ps3 بهتر و تاثیر گذاره 100% موافقم . ولی باد نشست و دید .

اتفاقا به نظر من Gears of War 2 و Fable 2 و Alan Wake بازی هایی هستند که به جز LittleBigPlanet (که نوآوری خاصی داره) , به راحتی میتونن تمام عنوان های دیگر انحصاری PS3 رو شکست بدن.

فکر نکنم دوست من چون بیشتر بازیهای انحصاری x360 رو شده و از این به بعد سری 2 این بازیها که همون گرافیک و همون بازیهایی هستند که بودند فقط تو مراحل جدید باید بازی کنید عرضه میشه . ولی انحصاری ps3 جدید بوده و برای کسی که بازی میکنه تازه گی بیشتری داره چون بعضی از موارده بزرگ آن هنوز عرضه نشده . امیدوارم منظورما درست رسونده باشم .

آخرین ویرایش:
به نقل از next-gen.biz:
آقاي Edward Williams تحليلگر BMO Capital Markets گفته تعدادي از مشتريان منتظر انتشار عناوين مهمي نظير GTA IV براي PS3 هستند تا به خانواده اين كنسول بپيوندند.
وي همچنين اشاره كرده:" تعداد زيادي از كساني كه PS2 دارند به خاطر GTA به خانواده كنسول Playstation پيوستند و حالا با انتشار GTA IV امكان اينكه آن ها تصميم خود را تكرار كنند هست."
بنا به گفته آقاي Scott Steinberg ، نائب رئيس بخش بازار يابي SCEA ، GTA IV يكي از بازي هايي خواهد بود كه به فروش كنسول PS3 در سال 2008 سرعت خواهد بخشيد. بنا به گفته وي Sony داراي عناوين انحصاري پرفروشي نظير Metal Gear Solid 4, Killzone 2, LittleBigPlanet و Resistance2 خواهد بود.

منبع

تو اون قسمت که گفت بخاطر gta رو به ps3 میارند یکیش واقعیت داره چون اون من بودم که فقط برای ps3 ، gtaرو انتخاب کردم یا به قولی به خانواده اش پیوستم . پس این قدر هم چرند نگفته . حالا بعضی جا ها فن بوی بازی در آورده .

از آنجايي كه R1 بايد در همان روز ريليز PS3 ريليز ميشد ولي GoW اين طور نبود و پس از مدتي كه از عرضه 360 گذشته بود ريليز شد و در واقع اپيك اون قدر وقت داشت كه بازيش را تا جايي كه ميخواد گسترش بده ولي دست Insomniac از نظر زماني بسته بود.
تو اين 2 سال كه ميگي اپيك UT3 رو هم براي 3 پلتفرم در دست ساخت داشته + پورت GoW براي PC .... البته Insomniac هم روي R&C F كار كرده... حالا كه چي؟ از نظر داستاني پيشرفت داشته پس كسي كه تا به حال GoW را تجربه نكرده آمادست كه يك ضرب داستان را از GoW 2 شروع كنه؟ كلآ GoW 2 چه چيز خارق العاده اي داره كه منحصرر به فردش كنه؟(به غير از نكات مثبت قسمت اول)
از اونجايي! كه اپيك در زمان كار روي Gow 1 مجبور بود روي موتورش هم كار كنه! به نسبت هر شركت ديگه اي زمان كمتري براي ساخت يك بازي فوق العاده داشت و اگر هر جور بخواي حساب كني ميبيني زمان اپيك براي ساخت يك بازي كمتر از Ins بوده!
درباره پورت كردن! بازي هم فكر نميكنم اپيك فقط يك استاديو باشه ها.
فعلآ كه خيلي وقته ازش خبري نيست و نميشه در موردش قضاوت كرد....
چرا حرف ميزاري تو دهن من؟؟:confused:
ضمنآ برو تريلر KZ2 را در E3 2007 ببين ميري تو خماري....
من بيشتر تريلر هاش گرفتم! حتي يك تريلر كه با 2005 مقايسه كرده بود فقط يك چيز جالب توي بازي ديدم طراحي عالي سلاح ها! نه فيزيك حسابي اي داشت نه گرافيك درست حسابي و تقريبا گرافيك بازي هايي مثل Cod4 رو به نمايش گذاشت. نمونش هم در يكي از تريلر ها وقتي شخصيت شروع به شكليك به طرف يكي از دشمن ها كرد ! فقط روي ديوار ها داغي گلوله براي چند ثانيه بود و بعدش نا پديد شد!

آره خب.... منم كه اينو گفتم... اما به طور كلي تآثير روي PS3 بيشتره.. چون اون بهونه لازم براي خريد X360 قبلآ با بازيهاي زيبايي مثل Halo 3 , Mass Effect , Bioshock , GoW , Forza 2 و ... به دست طرفدارا داده شده ولي PS3 چي؟ R&C f , Uncharted هر چقدر هم كه زيبا باشن ولي يقينآ جاي خالي خيلي از بازيها را پر نكردن... كلآ عرضه شدن GT5:P و بعدش GTA IV براي PS3 يه پوئن مثبت هست....
جواب سوال من ندادي الان كسي بخواد يك كنسول بگيره GTA IV بازي كنه ميره سراغ 500 دلاري يا 250 دلاري ! ؟ الان با خريد يك 360 Arcade ميتونه از تمامي بازي هاي 360 لذت ببره و همين طور GTA IV تازه يك سري بازي آركاد هم بهش ميدن! كه فكر ميكنم خودش كافي باشه كه بره سراغش.
GTA IV هيچ وقت براي pS3 يك پوئن مثبت نيست.

منظورت اينه كه ميشه 4 نفره به صورت Co-Op بازي كرد؟
اين يك پوئن مثبت نسبت به شماره اول هست ولي 60 نفر به صورت آنلاين در R2 واقعآ چيزي فراتر از يك پوئن مثبته و هر كسي را به انجام يه همچين مبارزه ديوانه ‌واري و خريد PS3 به وسوسه ميندازه...
we 2008 ؟؟؟؟
فقط يك مسئله ميمونه! ميشه 60 نفر آدم رو يك جا در PSn پيدا كرد يا نه

فکر نکنم دوست من چون این بازیها که همون گرافیک و همون بازیهایی هستند که بودند فقط تو مراحل جدید باید بازی کنید . ولی انحصاری ps3 جدید بوده و براری انسان کنجکاو تازه گی بیشتری داره . امیدوارم منظورما درست رسونده باشم .
عنوان هايي مثل Fable 2 , alan wake , Too Human , Ninja Gaiden 2 , Halo Wars , Splinter Cell 5 رو شما! قبلا كجا بازي كردي!؟ اصلا قبلا براي اين نسل عرضه شدن كه ميگي فقط محيط هاش عوض شده! باز بگي Gears Of War 2 يك چيزي ولي بقيه هيچ كدوم براي اين نسل عرضه نشدن و همشون يك بازي 0 هستند. بعد ميشه بگيد! عنواني مثل MS 2 يا RT2 قبلا مگه براي PS3 نيمدن! كه شما نتيجه گرفتي بازي هاي 360 فقط مراحلش عوض شده!؟
حداقل دليل! مياريد ديگه فضايي نباشه.
نميدونم هرچي دوست داريد درباره عنوان هاي PS3 و GTA IV بگيد ولي روي كاغذ خيلي راحت با يك جمع و تفريق ميشه متوجه سال مالي 360 شد.
تو اون قسمت که گفت بخاطر gta رو به ps3 میارند یکیش واقعیت داره چون اون من بودم که فقط برای ps3 ، gtaرو انتخاب کردم یا به قولی به خانواده اش پیوستم . پس این قدر هم چرند نگفته . حالا بعضی جا ها فن بوی بازی در آورده .
خيلي ببخشيد! اين حرف كاملا اشتباه است. حرف! اون بنده خدا رو ميگم! نه ايشون.
چون اين مسئله شايد تو ايران رواج نداشته باشه ولي توي يك كشور خارجي اگر كسي بخواد بره سراغ GTA IV ترجيه ميده با خريد يك 360 با قيمت 250 دلار! همراه محصولات انحصاري تا بره يك كنسول 500 دلاري بخره كه فقط GTA IV بازي كنه مگر اين كه عاشق چيز ديگه اي جز GTA IV باشه.
من همين الان كسايي تو ايران ميشناسم كه بخاطر انجام بازي GTA IV 360 هاي فالكون مثل هيلو اديشن و... خريدن كه لازم به ذكر طرفدار PS3 بودن!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or