Playstation Vs Xbox [قوانین پست اول خوانده‌ شود]

انتخاب شما برای نسل بعد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    173

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,755
نام
امید
سلام

مهم: بارها تاپیک قوانینش عوض شد و متاسفانه خیلی ها یا رعایت نمیکنن یا نمیخوان رعایت کنن. فان بودن و شوخی و کل کل اول نسل رو همه دوست دارن. و اینکه توانایی شنیدن نظر مخالف رو داشته باشین و به هیچ عنوان به کسی فقط چون نظرش مخالف هست حمله نکنید. این تنها چیزی که اصلا چشم پوشی نمیشه. توانایی بحث و جنبه بحث چیزی هست که انتظار میره همه داشته باشن. ممنون میشیم رعایت کنین.

قوانین - پستهایی که حاوی نکات زیر باشند مستقیماً حذف خواهند شد:
  1. از دادن پست های Aggressive طور خودداری کنید! طعنه و به تمسخر گرفتن (مغرورانه، نگاه از بالا) نظر و‌ شخصیت کاربران ممنوع میباشد. تفاوت شوخی و توهین باید رعایت شود و در این مورد تیم سایت بررسی پست ها را خواهد داشت. بنابراین اگر ناراحتی هست و یا جواب شوخی و کل کل اول نسل رو با جدیت میخواین بدید، این تاپیک احتمالا جای مناسبی برای شما نیست و عواقب توهین بر عهده خود یوزر خواهد بود.
  2. کاربران نباید پستهایی که به دلیل اخطار عمومی باقی مانده اند را نقل قول کنند
  3. ارسال میم و گیف به صورت مستقیم در صورتی که پستی مستقل و در جواب کاربران نباشد آزاد است. ارسال ها باید به صورت بند انگشتی باشد تا حجم و سایز صفحه مشکلی برای بقیه ایجاد نکند.
  4. اینکه کاربری قدیم تر عضو شده دلیل بر بیشتر فهمیدن اون کاربر نمیشه پس لطفاً از صحبت و‌ مقایسه تاریخ عضویت خودتون با دیگر کاربران خودداری کنید
  5. در صورت انجام تخلف های بالا، بر اساس قوانین کلی سایت برخورد خواهد شد که میتوانید چک کنید.
لطفاً رعایت کنید
ممنون
از اونجایی که به پایان نسل حاضر کنسول ها خانگی نزدیک میشیم و با در نظر گرفتن اینکه کَل کَل بین طرفداران دو کنسول سونی و ماکروسافت به اوج خودش میرسه و در تاپیک های مرتبط یا غیر مرتبط برای ترول و طرفدارای از کنسول خودشون پستهای زیادی ارسال میکنن، تصمیم گرفته شد تاپیکی ایجاد کنیم برای بحث و مقایسه کلی دو کنسول سونی و ماکروسافت

وجود این تاپیک لازم بود چون کل کل های بین طرفدارهای کنسول ها جزو جدایی ناپذیر دنیای گیم هست و با در نظر گرفتن اینکه تقریباً زمان کمی تا معرفی و انتشار کنسول ها باقی است این تاپیک میتونه فضای مناسبی برای این نوع بحث ها باشد.

مشخصات:

133171

پست اول و قوانین به مرور بروز خواهد شد

موفق باشیم‌.

Last edited by a moderator:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
2,328
هنوز شما فرق pc با کنسول نمیدونی دنبال دستاورد میگردی

واسه کسی که کنسول بازه اهمیتی نداره روی pc میشه چه خروجی گرفت و دنبال یه تجربه راحت و با کیفیته

حالا شما تا وقتی این تفاوت متوجه نشی ۸۰۰ بارم سوال بپرسی جوابی نخواهی گرفت
افرین
برای کنسول گیمر مهم نیست ترافلاپ چیه / رزولوشن 1900P یا 2160P / فریم 30/60/120
پر فروش ترین کنسول های بازار PS4 / PS4PRO / SWITCH
به همین دلیل ONE X یه شکست تجاری تبدیل شد

فریم و رزولوشن و ترافلاپس برای PC گیمر ها جذاب
PC گیمر ها هم دلیلی برای خرید سری X ندارن

برتری سخت افزاری صرفا برای بحث کردن در اینجا و ویدیو های یوتیوب کاربرد داره
حالا مایکروسافت صبح تا شب روی 4K 120 فریم مانور بده , در نهایت سری S با خروجی 1080 احتمالا 3 تا 4 برابر XSX می فروشه

• Like
Reactions: ps3_360_wii

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,388
میگم بهتر نیست انتظارات رو از نمایش اکس باکس پایین بیاریم تا مثل نمایش سونی تو ذوقمون نخوره؟
تازه فرمت نمایش اینساید هم هست الله اکبر.
افتضاح بودن نمایش سونی دخلی به مایکرو نداره
مایکرو تمام استودیو هاش اماده معرفی هستن و جولای با تریلی 18 چرخ از روی فرغون کلاک متغیر رد میشه شک نکن

• Haha
Reactions: Lions Gate

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
3,788
نام
Alireza
بنده خدا من تاحالا حداقل ٢٠ دلار لايو بهم گيفت داده چي ميگي تو :D
اين اخريش :D
View attachment 150237

تاكيدم كرده Xbox fan :))
این خیلی جالبه چون دیروز دیدم به منم 5 دلار داده و بهم گفته Xbox Fan...
سه ماه بود کنسول رو روشن نکرده بودم :))

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
4,208
نام
حمیدرضا
جالبه یه سری از سونی فن ها الان روز شماری میکنن واسه عرضه سایبرپاک 2077 تا بازی شکست بخوره و تو جنگ با دشمنی که ساختن برنده بشن! یه سری که وضعیتشون خراب تره CP 2077 تو گلوشون گیر کرده و دائما دنبال اطلاعات بازی هستن تا ایراد بنی اسرائیلی بگیرن و حال بقیه رو به هم بزنن! هر دو طرف لذت یه بازی طراز اول رو برای خودشون بخاطر تعصب بی خود زهر کردن!

طرف دیگه یه سری از مایکرو فن ها هستن که منزجر کننده تر از دو گروه بالا هستند و CP 2077 کردن چماق برای تحریک کردن دو گروه بالا! این گروه باز غیر قابل درک تر از دو گروه بالا هستند چون من اصلا نمی فهمم چرا چسبیدن به CP 2077؟ یعنی از bleeding edge بعنوان این چماق استفاده می کردن قابل درک تر بود تا CP 2077 :D

این چیزا همیشه بوده، 10 سال پیش ما می گفتیم اینا بزرگ میشن درست میشه، ولی الان دیگه نمی گیم اینا بزرگ میشن!

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
1,455
افرین
پر فروش ترین کنسول های بازار PS4 / PS4PRO / SWITCH
به همین دلیل ONE X یه شکست تجاری تبدیل شد

فریم و رزولوشن و ترافلاپس برای PC گیمر ها جذاب
PC گیمر ها هم دلیلی برای خرید سری X ندارن

برتری سخت افزاری صرفا برای بحث کردن در اینجا و ویدیو های یوتیوب کاربرد داره
حالا مایکروسافت صبح تا شب روی 4K 120 فریم مانور بده , در نهایت سری S با خروجی 1080 احتمالا 3 تا 4 برابر XSX می فروشه

حالا که ps5 ضعیف تره بی اهمیت شد یهو قدرت کنسول ها :))

من نگفتم کنسول گیمر تفاوت کیفیت نمیفهمه ، گفتم براش اهمیتی نداره روی PC اون بازی با چه کیفیتی اجرا میشه
مثلا من با اینکه PC دارم ولی ترجیح میدم با کنسول بازی کنم به دلایل خیلی زیاد که به این تاپیک مرتبط نمیشه بگم
حالا بین کنسول ها اونی انتخاب میکنم که خروجی بهتری بهم بده

در ضمن PC Gamer هم کنسول میخره و من خیلی هارو میشناسم واسه بازی هایی مثل فیفا کنسول خریدن چون لذت بازی روی TV به مراتب بهتره

اینقدرم فکت صادر نکن کوروش جان:D

usmarine

کاربر سایت
Sep 21, 2009
528
نام
ArashQ
حدود 200 بار تا به حال اینجا این سوال پرسیدم
مایکروسافت با ONE X به چه دستاوردی رسید ؟
هدف اجرای 4K بود که تمام بازی های مایکروسافت روی PC با 1070 و 2060 و 1660TI با تنظیمات بالاتر و فریم دو برابری اجرا می شه
قوی ترین کنسول تاریخ /هیولای 6 ترافلاپسی حداکثر یک چهارم سوییچ(به زور یک ترافلاپس ) فروخته :))

سری X هم همین
3 ماه دیگه نسل 3000 انویدیا عرضه می شه و احتمال زیاد RTX 3060 قوی تر از سری X
AMD هم قطعا یه کارت 300/350 دلاری عرضه میکنه که قوی تر از سری

اگه سری S هم امسال عرضه بشه , XSX هم مثل ONEX به قعر جدول فروش تمام کشور ها سقوط میکنه
وان ایکس قدرتش اندازه ۱۰۶۰ هست نه بیشتر! همراه با یه cpu تاریخ مصرف گذشته! تمام این کارت ها که این بنده خدا اسم میبره از وان ایکس قویتره!

ولی وان ایکس خیلی کمتر از همین سه تا کارت هم نیست! ردد۲ روی 4k با تنظیمات وان ایکس، این کارتها نمیتونن بیشتر حدود ۳۰ فریم خروجی بدن!
صرفا جهت اگاهی دوستان

نکته آخر
تویوتا کرولا پر فروش ترین ماشین دنیاست! حالا این چه ربطی به دوج چارجر داره!

Sent from my iPhone using Tapatalk

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Love Console

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
2,328
وان ایکس قدرتش اندازه ۱۰۶۰ هست نه بیشتر! همراه با یه cpu تاریخ مصرف گذشته! تمام این کارت ها که این بنده خدا اسم میبره از وان ایکس قویتره!

ولی وان ایکس خیلی کمتر از همین سه تا کارت هم نیست! ردد۲ روی 4k با تنظیمات وان ایکس، این کارتها نمیتونن بیشتر حدود ۳۰ فریم خروجی بدن!
صرفا جهت اگاهی دوستان

نکته آخر
تویوتا کرولا پر فروش ترین ماشین دنیاست! حالا این چه ربطی به دوج چارجر هلکت داره!

Sent from my iPhone using Tapatalk
پورت RDR 2 روی pc مشکل داره و بهینه نیست

تویوتا کرولا پر فروش ترین ماشین دنیاست! حالا این چه ربطی به دوج چارجر هلکت داره!
چقد مقایسه منطقی بود :-t=D>

150545

اختلاف قیمت SWITCH با یک ترافلاپس و ONE X با 6 ترافلاپس چقدر ؟ زمان عرضه 200 دلار بود
قیمت بازی ها چقدر ؟ هر دو 60 دلار
اختلاف رزولوشن ؟ 720P و 2160P 4K

lomis

کاربر سایت
Aug 6, 2017
129
جالبه یه سری از سونی فن ها الان روز شماری میکنن واسه عرضه سایبرپاک 2077 تا بازی شکست بخوره و تو جنگ با دشمنی که ساختن برنده بشن! یه سری که وضعیتشون خراب تره CP 2077 تو گلوشون گیر کرده و دائما دنبال اطلاعات بازی هستن تا ایراد بنی اسرائیلی بگیرن و حال بقیه رو به هم بزنن! هر دو طرف لذت یه بازی طراز اول رو برای خودشون بخاطر تعصب بی خود زهر کردن!

طرف دیگه یه سری از مایکرو فن ها هستن که منزجر کننده تر از دو گروه بالا هستند و CP 2077 کردن چماق برای تحریک کردن دو گروه بالا! این گروه باز غیر قابل درک تر از دو گروه بالا هستند چون من اصلا نمی فهمم چرا چسبیدن به CP 2077؟ یعنی از bleeding edge بعنوان این چماق استفاده می کردن قابل درک تر بود تا CP 2077 :D

این چیزا همیشه بوده، 10 سال پیش ما می گفتیم اینا بزرگ میشن درست میشه، ولی الان دیگه نمی گیم اینا بزرگ میشن!
من کلی بگم با این فضا های تخیلی سیاه اینده زیاد حال نمیکنم ولی امیدوارم بازی موفق بشه...با فیلم blade runner یاghost inthe shell یا چند تای دیگه هم با اینکه سناریو عالی داشتن حال نکردم...درسته که فضای تاریک و ترسناک اینده زیبایی شناختی خودش رو داره برا ی پیاده کردن ولی به صورت کلی من با بازیهای مثل red dead و last of us و witcher بیشتر حال میکنم حالا هر چه قدر داستانشون تلخ باشه

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
2,350
نام
سبحان
150548
تا الان حدود ۳۰ هزار نفر امضا کردن و درخواست تغییر داستان Tlou 2 رو دارن
پ.ن:قابل توجه دوستانی که میگن این یوزر اسکور ها کار مایکرو فنا و هیترا هست.مایکروفن و هیتر دلش میخواد داستان همین بمونه که بره صفر بده به بازی و ترولش رو بکنه و خلاصه سوژه اش دم دست بمونه
فکر نکنم مایکروفن و هیتر بره درخواست بده داستان بازی رو عوض کنن!

John-117

کاربر سایت
May 16, 2020
478
“وقتی که از تاثیر شگرف و فوق العاده ssd روی فریم و رزولوشن و بارور کردن ابرا رسیدی به sackboyی رزولوشن داینامیک و قراره دوباره اکثر بازیا رو روی ۳۰فریم بازی کنی”

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,388
“وقتی که از تاثیر شگرف و فوق العاده ssd روی فریم و رزولوشن و بارور کردن ابرا رسیدی به sackboyی رزولوشن داینامیک و قراره دوباره اکثر بازیا رو روی ۳۰فریم بازی کنی”
یه پست تاریخی این کبیر داره که میگه SSD علاوه بر افزایش فریم ریت،گرافیک رو هم افزایش میده
من
=))=))=))=))
رچت 30 فریم
=))=))=))=))=))
شبیه ساز توت فرنگی
=))=))=))=))=))=))

R3D_R4N9ER

کاربر سایت
Aug 11, 2014
610
نام
امیرحسین
پورت RDR 2 روی pc مشکل داره و بهینه نیست

چقد مقایسه منطقی بود :-t=D>

View attachment 150545

اختلاف قیمت SWITCH با یک ترافلاپس و ONE X با 6 ترافلاپس چقدر ؟ زمان عرضه 200 دلار بود
قیمت بازی ها چقدر ؟ هر دو 60 دلار
اختلاف رزولوشن ؟ 720P و 2160P 4K
ببین اصن فکر میکنم که تو فکر نمیکنی،هرچی راجع به پی اس میگن سری گوگل و یا علی.چارتا اسکرین شات گنده با متن های اجق و جق در جواب پست میکنی.
حرف @usmarine تمثیل و مثال بود،واقعا نمیدونم ربط پستت به مثالش چیه.
این طبیعه همه به دنبال پرفورمنس بالاتر نباشن و به دنبال صرفه بیشتر باشن.
اگر میخوای با اختلاف قیمت توصیف کنی،200$ تو گیمینگ همون اختلاف بین پرفورمنس بیشتر یا صرفه بیشتره،تو ماشین سازی هم 20-30 هزار دلار تفاوت پرفورمنس بیشتر با صرفه بیشتره.

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
279
نام
روزبه
میگم بهتر نیست انتظارات رو از نمایش اکس باکس پایین بیاریم تا مثل نمایش سونی تو ذوقمون نخوره؟
تازه فرمت نمایش اینساید هم هست الله اکبر.
یه سوال دارم از نمایش pS5چه انتطاراتی‌ داشتی که نبود ؟

معرفی Rcو HZو Sp و چند تا انحصاری دیگه برا شروع نسل کافی نبود

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
11,926
نام
مازیار
یه چیز دیگه الان اونایی که پیشاپیش سایبر پانک رو دکل کردن و ژتون هاشون رو گذاشتن روش، چیزی که توجه نمیکنن اینه که هر بازی goty بشه سند بد بودن بازی های که بهشون هیت میورزن نیست ، همون طور که وقتی گاد بیک وینر شد دلیل بر بد بودن رد دد نبود ...
جالب اینه همونایی که آرزو میکردن رد دد گوتی بشه ،بعد از اینکه رقابت رو باخته بود و گاد با اختلاف جلو افتاده بود ، شروع کردن رد دد رو در حد کرک داون۳ پایین آوردن ، که مثلا به این شکل هنوز به گاد هیت ورزی کنن
و ارزش موفقیتش رو کم کنن

برا همین میگم cdpو سایبر رو وارد مسخره بازی هاتون نکنید ،،، اگه سایبر پانک بهتر از tlou باشه واقعا خوش به حال همه گیمر ها ، چون با این کیفیت tlou تو همه جنبه هاش ، اینکه سایبر پانک بالا دستش بیاد مو به تن آدم سیخ میکنه

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 48, مهمان: 10)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟