Playstation Vs Xbox [قوانین پست اول خوانده‌ شود]

انتخاب شما برای نسل بعد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    346

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,755
نام
امید
سلام

مهم: بارها تاپیک قوانینش عوض شد و متاسفانه خیلی ها یا رعایت نمیکنن یا نمیخوان رعایت کنن. فان بودن و شوخی و کل کل اول نسل رو همه دوست دارن. و اینکه توانایی شنیدن نظر مخالف رو داشته باشین و به هیچ عنوان به کسی فقط چون نظرش مخالف هست حمله نکنید. این تنها چیزی که اصلا چشم پوشی نمیشه. توانایی بحث و جنبه بحث چیزی هست که انتظار میره همه داشته باشن. ممنون میشیم رعایت کنین.

قوانین - پستهایی که حاوی نکات زیر باشند مستقیماً حذف خواهند شد:
  1. از دادن پست های Aggressive طور خودداری کنید! طعنه و به تمسخر گرفتن (مغرورانه، نگاه از بالا) نظر و‌ شخصیت کاربران ممنوع میباشد. تفاوت شوخی و توهین باید رعایت شود و در این مورد تیم سایت بررسی پست ها را خواهد داشت. بنابراین اگر ناراحتی هست و یا جواب شوخی و کل کل اول نسل رو با جدیت میخواین بدید، این تاپیک احتمالا جای مناسبی برای شما نیست و عواقب توهین بر عهده خود یوزر خواهد بود.
  2. کاربران نباید پستهایی که به دلیل اخطار عمومی باقی مانده اند را نقل قول کنند
  3. ارسال میم و گیف به صورت مستقیم در صورتی که پستی مستقل و در جواب کاربران نباشد آزاد است. ارسال ها باید به صورت بند انگشتی باشد تا حجم و سایز صفحه مشکلی برای بقیه ایجاد نکند.
  4. اینکه کاربری قدیم تر عضو شده دلیل بر بیشتر فهمیدن اون کاربر نمیشه پس لطفاً از صحبت و‌ مقایسه تاریخ عضویت خودتون با دیگر کاربران خودداری کنید
  5. در صورت انجام تخلف های بالا، بر اساس قوانین کلی سایت برخورد خواهد شد که میتوانید چک کنید.
لطفاً رعایت کنید
ممنون
از اونجایی که به پایان نسل حاضر کنسول ها خانگی نزدیک میشیم و با در نظر گرفتن اینکه کَل کَل بین طرفداران دو کنسول سونی و ماکروسافت به اوج خودش میرسه و در تاپیک های مرتبط یا غیر مرتبط برای ترول و طرفدارای از کنسول خودشون پستهای زیادی ارسال میکنن، تصمیم گرفته شد تاپیکی ایجاد کنیم برای بحث و مقایسه کلی دو کنسول سونی و ماکروسافت

وجود این تاپیک لازم بود چون کل کل های بین طرفدارهای کنسول ها جزو جدایی ناپذیر دنیای گیم هست و با در نظر گرفتن اینکه تقریباً زمان کمی تا معرفی و انتشار کنسول ها باقی است این تاپیک میتونه فضای مناسبی برای این نوع بحث ها باشد.

مشخصات:

133171

پست اول و قوانین به مرور بروز خواهد شد

موفق باشیم‌.

Last edited by a moderator:

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,388
چقدر خوب اون معدود دوستان که اولش با فاز " من بی طرفم" وارد تاپیک میشدن الان دیگه کامل یه طرفن :D
اون موقع نمیدونم کلاس داشت یا امتیاز خاصی داشت گفتن این جمله :D
----
به قول اون عزیز انتخاب واسه نسل بعد خیلی راحته.
انتخاب نهایت 10 فریم بالاتر یا انحصاری های درست و حسابی تر :-"
البته اختلاف سخت افزاری این دو کنسول فرای فقط "فریم ریت" هست
یادمون نره در ری تریسینگ ps5 با داشتن 36تا CU هیچ شانسی در برابر سری اکس با 52 تا CU نداره
و دوباره یادمون نره سری اکس با داشتن 12 ترافلاپس GPU به راحتی از رقیب کلاک متغیرش در رزولوشن رد میشه
بهتره این طوری بگیم
10 فریم اختلاف
رزولوشن 2 برابری
ری تریسینگ 50 درصد بهتر
اوه اوه اوه از اختلاف RAM یادم رفت چیزی بگم
دیگه خودت داش تا ته برو سرنی چطوری ابو قطع کرده

AMIN-SCORPION

پشت سیاهی های دنیامان سیاهی بود ...
ناظم انجمن
Oct 29, 2011
3,164
نام
امین
یادمون نره در ری تریسینگ ps5 با داشتن 36تا CU هیچ شانسی در برابر سری اکس با 52 تا CU نداره
و دوباره یادمون نره سری اکس با داشتن 12 ترافلاپس GPU به راحتی از رقیب کلاک متغیرش در رزولوشن رد میشه
بهتره این طوری بگیم
10 فریم اختلاف
رزولوشن 2 برابری
ری تریسینگ 50 درصد بهتر
گیریم همه پیشبینی هات درست!

واسه من و امثال من مهم تجربه عناوین انحصاری بیشتر با کیفیت بالاتره.
تو این زمینه برتری مطلق با پلی استیشن بوده.
ماکرو خیلی کار سختی داره بخواد حتی نزدیک این مورد بشه.
بر فرض یکی داره گاد 2 رو بازی میکنه رو ps و محو انواع تکنیک ها و گرافیک و دیزاین و ... است اونور طرف داره بتل 6 میزنه و یهو یادش میوفته بازی و نگه داره و دنبال چند تا فریم و ... بگرده تا خوشحال شه و احساس کنه من چقدر خوشبختم که بازیم به نسبت یه عده بهتر داره اجرا میشه:|

من خودم احتمال زیاد تا اخر نسل جفت کنسول هارو میگیرم ولی با توجه به "بازی" فقط , انتخاب اولم پلی استیشن میشه.
---
راستی من ایرادی تو کلاک متغیر با اون سیستم خنک کنندگی غولی که تو کنسول جا دادن نمیبینم!
حالا اگه ایراد اساسی تو این مورد پیدا کردی خوشحال میشوم بشنوم.

----
راستی تبریک داداش بالاخره یه پست دادی بدون شکلک مورد علاقت :D

آخرین ویرایش:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
2,328
گیریم همه پیشبینی هات درست!

واسه من و امثال من مهم تجربه عناوین انحصاری بیشتر با کیفیت بالاتره.
تو این زمینه برتری مطلق با پلی استیشن بوده.
ماکرو خیلی کار سختی داره بخواد حتی نزدیک این مورد بشه.
بر فرض یکی داره گاد 2 رو بازی میکنه رو ps و محو انواع تکنیک ها و گرافیک و دیزایزن و ... است اونور طرف داره بتل 6 میزنه و یهو یادش میوفته بازی و نگه داره و دنبال چند تا فریم و ... بگرده تا خوشحال شه و احساس کنه من چقدر خوشبختم که بازیم به نسبت یه عده بهتر داره اجرا میشه:|

من خودم احتمال زیاد تا اخر نسل جفت کنسول هارو میگیرم ولی با توجه به "بازی" فقط , انتخاب اولم پلی استیشن میشه.
---
راستی من ایرادی تو کلاک متغیر با اون سیستم خنک کنندگی غولی که تو کنسول جا دادن نمیبینم!
حالا اگه ایراد اساسی تو این مورد پیدا کردی خوشحال میشوم بشنوم.

----
راستی تبریک داداش بالاخره یه پست دادی بدون شکلک مورد علاقت :D
اختلافی نخواهد بود
Destiny 2 players will get the game for free on PS5 and Xbox Series X
Destiny 2 will run at 4K 60FPS on PlayStation 5 and Xbox Series X

دوستان من واقعا میخوام Ps5 بگیرم و امیدوارم زیاد گرون نباشه:(

آخه توت فرنگی فقط روی SSD سرنی ادیشن میاد=))=))=))
از معجزات سونی =D>یه بازی مستقل گمنام به این سطح از محبوبیت رسیده =D>
شما می تونی رقیب این بازی مستقل گمنام انحصاری فرست پارتی مایکروسافت / شاهکار استودیو Obsidian Entertainment و Xbox Game Studios تجربه کنی
Grounded
148613

این دومین خروجی استودیو های جدید مایکروسافت

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,388
حالا اگه ایراد اساسی تو این مورد پیدا کردی خوشحال میشوم بشنوم
جوابش واضح هست از خودت میپرسم
از خنک کننده PS3 فت و حتی اسلیم راضی بودی؟ صدای فنشون چطور بود؟
PS4 و PS4 PRO که عملا جت جنگی هستن به خصوص PRO که در شب غیر قابل بازی هست از خنک کننده این دو کنسول راضی بودی؟؟
حالا با تجربه این ها مشخص میشه سونی چقدر برای PS5 هزینه کرده
هنوزم باور ندارم از سری اکس خنک تر و کم صدا تر باشه
کلاک متغیر که دیگه تهش هست اگر GPU با کلاک ثابت کار میکرد قدرت GPU همون 10.28 بود که خب فاصله GPU ها اندازه تقریبا یک PS4 بود (12.1 در برابر 10.3) ولی الان با کاهش این کلاک طبق گفته سرنی تا 10 درصد ببین چه بلایی سره اختلاف میاره

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,281
نام
Sepehr
چقدر خوب اون معدود دوستان که اولش با فاز " من بی طرفم" وارد تاپیک میشدن الان دیگه کامل یه طرفن :D
اون موقع نمیدونم کلاس داشت یا امتیاز خاصی داشت گفتن این جمله :D
----
به قول اون عزیز انتخاب واسه نسل بعد خیلی راحته.
انتخاب نهایت 10 فریم بالاتر یا انحصاری های درست و حسابی تر :-"
تو این نسل تو بازی‌های تردپارتی به نظرم اختلاف فریم اونم در حد ۱۰ فریم که بعیده شاهد باشیم! نهایت یا اختلاف رزولوشن هست و یا اختلاف در جزییات گرافیکی.
بهتره این طوری بگیم
10 فریم اختلاف
رزولوشن 2 برابری
ری تریسینگ 50 درصد بهتر
رزولوشن ۲ برابری؟! داری XSX رو با PS4 مقایسه میکنی یا PS5؟
در ضمن فرکانس متغیری که در PS5 استفاده شده نقطه ضعف حساب نمیشه که مدام تکرار می‌کنی. نکته مثبته نه منفی.

آخرین ویرایش:

AMIN-SCORPION

ناظم انجمن
Oct 29, 2011
3,164
نام
امین
جوابش واضح هست از خودت میپرسم
از خنک کننده PS3 فت و حتی اسلیم راضی بودی؟ صدای فنشون چطور بود؟
PS4 و PS4 PRO که عملا جت جنگی هستن به خصوص PRO که در شب غیر قابل بازی هست از خنک کننده این دو کنسول راضی بودی؟؟
حالا با تجربه این ها مشخص میشه سونی چقدر برای PS5 هزینه کرده
هنوزم باور ندارم از سری اکس خنک تر و کم صدا تر باشه
کلاک متغیر که دیگه تهش هست اگر GPU با کلاک ثابت کار میکرد قدرت GPU همون 10.28 بود که خب فاصله GPU ها اندازه تقریبا یک PS4 بود (12.1 در برابر 10.3) ولی الان با کاهش این کلاک طبق گفته سرنی تا 10 درصد ببین چه بلایی سره اختلاف میاره
ps3 فت که بنده خدا بعد از 3 ماه سوخت ولی از صدای فن اسلیم بشدت راضی بودم.
صدای فن ps4 بد نبود و pro فاجعه!

مشکل همین جاست اینکه فکر میکنی سونی رو این مشکل کار نکرده!
این ابعاد فقط و فقط برای بحث خنک کنندگی و کم شدن صدای کنسول طراحی شده.
من مقایسه نکردم با سری اکس با نسل قبلش که pro باشه مقایسه میکنم و مطمئنم معقول باشه صداش و اگه غیر این باشه واقعن یه افتضاحه!

کلاک متغیر میتونه بار اضافی رو جایی که نیاز نباشه رو از gpu کم کنه و من توش ایرادی نمیبینم!
به هر حال سرنی اینو تشخیص داده و 9 تا 10.2 رو واسه نسل بعد مناسب دیده که باید منتظر خروجی و نتیجه کارش توسط بازیسازها مخصوصن فرست پارتی های خود سونی باشیم.

باید بازیها بیان و بشه مقایسه کرد ولی مطمئن باش اون اختلاف عددی که دنبالشی هیچ وقت نمیبینی تو بازیهای مشترک!
هیچ شرکتی نمیاد بازیشو فول بهینه کنه رو یه کنسول! و کنسول دیگه داغون بنظر برسه تو اجرا.
اگه این طوری بود تو همین نسل باید one x یه نسل جلوتر میبود از pro!

تو بحث های گرافیکی فقط و فقط میشه به انحصاری ها استناد کرد بنظرم و اونجا عیار واقعی کنسول ها نشون داده میشه.

آخرین ویرایش:

AMIN-SCORPION

ناظم انجمن
Oct 29, 2011
3,164
نام
امین
تو این نسل تو بازی‌های تردپارتی به نظرم اختلاف فریم اونم در حد ۱۰ فریم که بعیده شاهد باشیم! نهایت یا اختلاف رزولوشن هست و یا اختلاف در جزییات گرافیکی.
تو بدبینانه ترین حالت گفتم 10 فریم.
من حدس خودم همون اختلاف تو رزولوشن باشه یا ری تریسینگ.

John-117

کاربر سایت
May 16, 2020
529
شما می تونی رقیب این بازی مستقل گمنام انحصاری فرست پارتی مایکروسافت / شاهکار استودیو Obsidian Entertainment و Xbox Game Studios تجربه کنی
Grounded
View attachment 148613

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,388
ps3 فت که بنده خدا بعد از 3 ماه سوخت ولی از اسلیم بشدت راضی بودم.
ps4 بد نبود و pro فاجعه!

مشکل همین جاست اینکه فکر میکنی سونی رو این مشکل کار نکرده!
این ابعاد فقط و فقط برای بحث خنک کنندگی و کم شدن صدای کنسول طراحی شده.
من مقایسه نکردم با سری اکس با نسل قبلش که pro باشه مقایسه میکنم و مطمئنم معقول باشه صداش و اگه غیر این باشه واقعن یه افتضاحه!

کلاک متغیر میتونه بار اضافی رو جایی که نیاز نباشه رو از gpu کم کنه و من توش ایرادی نمیبینم!
به هر حال سرنی اینو تشخیص داده و 9 تا 10.2 رو واسه نسل بعد مناسب دیده که باید منتظر خروجی و نتیجه کارش توسط بازیسازها مخصوصن فرست پارتی های خود سونی باشیم.

باید بازیها بیان و بشه مقایسه کرد ولی مطمئن باش اون اختلاف عددی که دنبالشی هیچ وقت نمیبینی تو بازیهای مشترک!
هیچ شرکتی نمیاد بازیشو فول بهینه کنه رو یه کنسول! و کنسول دیگه داغون بنظر برسه تو اجرا.
اگه این طوری بود تو همین نسل باید one x یه نسل جلوتر میبود از pro!

تو بحث های گرافیکی فقط و فقط میشه به انحصاری ها استناد کرد بنظرم و اونجا عیار واقعی کنسول ها نشون داده میشه.
چند ماه دیگه داش تمام این جنجال ها مشخص میشه
کافیه اولین بازی مولتی پلتفرم بین دو کنسول مقایسه بشه اونجا مشخص میشه جبهه سبز در گمراهی بوده یا جبهه ابی
ولی مشخصات سخت افزاری روی کاغذ نشون میده ps5 ابو قطع کرده

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,702
اختلافی نخواهد بود

Grounded
View attachment 148613

از معجزات ماكرواينه كه تيم ١٣ نفره ابسيدين بازي نسل هشتميش از انحصاري كنسولي :D نسل نهمي سوني قوي تر و گرافيكي تره
اخه توت فرنگي رو ببين چه نازه ياده بازيهاي اتاري ميندازه لعنتي
9E28897F-3B36-4A24-87F1-5E41ECE02FDB.jpeg

اين الگويه سوني واسه تمام فرست پارتيهاشه اكشن ادونچر شبيه ساز :D

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
7,186
تو تقسیم بندی جدید پس بی طرفها هم چند نوع شدند. بیطرفهای بی طرفه ،بیطرفهای یه طرفه ،بی طرفهای دو طرفه.
تقسیم بندیهای عجیبی رو تو اینجا شاهدیم. بی طرفه همیشه بی طرفند ولی اگه طرف بهشون بدی ،طرف دار میشن.
ببین چه کردین ،که بی طرفها هم طرف دار شدند.

index.jpg

شرح عکس 8 نمره.اینم ،دیدم کسی گذاشته ،گذاشتم و گر نه بیطرفانه هست

usmarine

کاربر سایت
Sep 21, 2009
587
نام
ArashQ
اختلافی نخواهد بود

Grounded
View attachment 148613

چطور با دیستینی ۲ نتیجه میگیری اختلافی نخواهد بود؟!!!! این بازی قدیمی هست با یه rx 580 میشه ۴۰-۵۰ فریم گرفت!!!
فن سونی هستید، خوب باشید عیبی نداره، از کنسول سونی دفاع کنید! ولی به شعور بقیه توهین نکنید

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 41, مهمان: 6)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟