Playstation Vs Xbox [قوانین پست اول خوانده‌ شود]

مهمترین عامل در انتخاب کنسول نسل جدید برای شما ؟ (حداکثر 2 انتخاب)

• برند و اسم ( Sony - Microsoft )

• قیمت کنسول

• سرویس‌های اشتراکی (Game Pass - PS Now)

• بازی انحصاری با کیفیت

• اجرای بهتر بازیهای Multiplatform (با توجه به اختلاف و شرایط فعلی)

• ظاهر کنسول

• پروفایل و سابقه گیمینگ (Trophy - Achievement و لیست دوستان)

• دسترسی و کیفیت اجرای بازیهای قدیمی (Backward Compatibility)

• کنترلر

Results are only viewable after voting.
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Boss

Loyal Member
Jul 7, 2006
3,558
نام
امید
سلام

مهم: بارها تاپیک قوانینش عوض شد و متاسفانه خیلی ها یا رعایت نمیکنن یا نمیخوان رعایت کنن. فان بودن و شوخی و کل کل اول نسل رو همه دوست دارن. و اینکه توانایی شنیدن نظر مخالف رو داشته باشین و به هیچ عنوان به کسی فقط چون نظرش مخالف هست حمله نکنید. این تنها چیزی که اصلا چشم پوشی نمیشه. توانایی بحث و جنبه بحث چیزی هست که انتظار میره همه داشته باشن. ممنون میشیم رعایت کنین.

قوانین - پستهایی که حاوی نکات زیر باشند مستقیماً حذف خواهند شد:
  1. از دادن پست های Aggressive طور خودداری کنید! طعنه و به تمسخر گرفتن (مغرورانه، نگاه از بالا) نظر و‌ شخصیت کاربران ممنوع میباشد. تفاوت شوخی و توهین باید رعایت شود و در این مورد تیم سایت بررسی پست ها را خواهد داشت. بنابراین اگر ناراحتی هست و یا جواب شوخی و کل کل اول نسل رو با جدیت میخواین بدید، این تاپیک احتمالا جای مناسبی برای شما نیست و عواقب توهین بر عهده خود یوزر خواهد بود.
  2. کاربران نباید پستهایی که به دلیل اخطار عمومی باقی مانده اند را نقل قول کنند
  3. ارسال میم و گیف به صورت مستقیم در صورتی که پستی مستقل و در جواب کاربران نباشد آزاد است. ارسال ها باید به صورت بند انگشتی باشد تا حجم و سایز صفحه مشکلی برای بقیه ایجاد نکند.
  4. اینکه کاربری قدیم تر عضو شده دلیل بر بیشتر فهمیدن اون کاربر نمیشه پس لطفاً از صحبت و‌ مقایسه تاریخ عضویت خودتون با دیگر کاربران خودداری کنید
  5. در صورت انجام تخلف های بالا، بر اساس قوانین کلی سایت برخورد خواهد شد که میتوانید چک کنید.
لطفاً رعایت کنید
ممنون
از اونجایی که به پایان نسل حاضر کنسول ها خانگی نزدیک میشیم و با در نظر گرفتن اینکه کَل کَل بین طرفداران دو کنسول سونی و ماکروسافت به اوج خودش میرسه و در تاپیک های مرتبط یا غیر مرتبط برای ترول و طرفدارای از کنسول خودشون پستهای زیادی ارسال میکنن، تصمیم گرفته شد تاپیکی ایجاد کنیم برای بحث و مقایسه کلی دو کنسول سونی و ماکروسافت

وجود این تاپیک لازم بود چون کل کل های بین طرفدارهای کنسول ها جزو جدایی ناپذیر دنیای گیم هست و با در نظر گرفتن اینکه تقریباً زمان کمی تا معرفی و انتشار کنسول ها باقی است این تاپیک میتونه فضای مناسبی برای این نوع بحث ها باشد.

مشخصات:

133171

پست اول و قوانین به مرور بروز خواهد شد

موفق باشیم‌.

Last edited by a moderator:

Capitan_shepard

کاربر سایت
Jul 9, 2017
1,089
نام
امیر
زیاد خودتو درگیر FH5 نکن بعدا نقداش میاد یسره عکسای شما بالا میاد تو بازیسنتر میبینی غار هم دیگه ظرفیتش پر شده :D
خلاصه انتهاری نزن :))
اگه به نقد بود که شما کلا نباید از غار خارج بشی نظر بدی…

Tommy Vercetty

Remember the Name!
Gold User
Nov 18, 2010
5,088
نام
ROULY
یا چشا من خرابه یا چشا شما تلسکوپه. زومم میکنم مشکلی اصلا نمبینم. کجای این مشکل داره جز هیچ جاش؟
من نگفتم مشکلی داره ولی اون چیز دیوانه کننده ای هم که اینا میگن هم نیست
از نظرمن گرافیکش در حد همون FH4 هست شاید یه کمی بهتر بهرحال ویدیوی گیم پلی هست با بیت ریت بالا هرکی خواست بره ببینه .
من خودم FH4 که ۴ فصل هم داشت رو جویدم تازه اونم روی پی سی همونم گرافیکش از FH5 اونقدرها هم کمتر نیست

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
1,613
من نگفتم مشکلی داره ولی اون چیز دیوانه کننده ای هم که اینا میگن هم نیست
از نظرمن گرافیکش در حد همون FH4 هست شاید یه کمی بهتر بهرحال ویدیوی گیم پلی هست با بیت ریت بالا هرکی خواست بره ببینه .
من خودم FH4 که ۴ فصل هم داشت رو جویدم تازه اونم روی پی سی همونم گرافیکش از FH5 اونقدرها هم کمتر نیست
بنظرم یه ده پونزده درصدی پیشرفت گرافیکی داشت نسبت به FH4
بهینه سازی خیلی خفنی داره انجین پلی گراوند که اینو میتونه برا X1 هم بده.

Amir-Splinter

کاربر سایت
Apr 24, 2021
91
اقایون این پیج iamxboxfan مال کدومتون هست؟
جدی این حجم از محتویاط حجو و چرتو پرت رو یجا ندیده بودم،
ورداشته ۴۰ تا دلیل اورده واسه اینکه سری اس از ۵ بهتره برید اونو بخرین:D
یا اینکه کنترل ایکسباکس از نسل قبل هپتیک فیدبک داشته :D

20210721_224306.jpg

RAFA_1992

کاربر سایت
Jun 17, 2018
89
بنظرم یه ده پونزده درصدی پیشرفت گرافیکی داشت نسبت به FH4
بهینه سازی خیلی خفنی داره انجین پلی گراوند که اینو میتونه برا X1 هم بده.
با خط کش اندازه گرفتی اینقد دقیق میگی ده پونزده درصد فرق کرده😂

buggetz

کاربر سایت
May 25, 2021
197

View attachment 218007
امیرعلی 12ساله هم لایک و تایید کرده

تو کل تاپیک اکسباکس microsoft flight simulator مجموعا ۱۴ پیام هست

وضعیت خیلی از تاپیک های بازیهای ماکروسافت همینه . نه در ایران حتی در فروم های خارجی . طالبش کمتره از بازیهای ps الان شما تاپیک فورزا 7رو مقایسه کن با gt اینور سالهاست کسی براش اصلا اهمیت نداره

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
15,768
نام
آریا
در باب صحبت‌های کارشناسی در مورد علت تحویل گرفتن TLoU2 و ارتباطش با سوءاستفاده از ترندها:
طبق تحقیقات بعضی از کارشناسان حوزه ترند، ناراحت کردن سیاه‌پوست‌ها (خفن‌ترین و عظیم‌ترین و سنگین‌ترین ترند سال ۲۰۲۰ که دقیقاْ‌ توی همون هفته‌های انتشار TLoU2 هم اتفاق افتاد با نام Black Lives Matter) در کنار توهین به نژادهای آسیایی (که اتفاقاً یکی دیگه از ترندهای روز هست و باعث عصبانیت یه سری از عزیزان شرقی از TLoU2 شد) باعث شدن سوءاستفاده از ترندهای الجی‌فلان خنثی بشه و حاصلضرب منفی‌های سیاه و آسیایی در مثبت‌های الجی‌فلان به یه نتیجه منفی ختم شد. وگرنه میانگین TLoU2 حدود ۹۸ بود، نه ۹۳.
در جدیدترین مورد هم سایت مدیوم چند ساعت پیش یه مطلبی در مورد توهین ناتی داگ به سیاه‌پوست‌ها و قهوه‌ای‌پوست‌ها منتشر کرده و گفته توی TLoU2 شخصیت‌های رنگین‌پوست از سگ هم کمتر هستن. فکر کنین با این قضایا میانگین بازی ۹۳ شد و اگه اینا نبود به کجاها می‌رسید. بهترین بازی تاریخ از نظر امتیاز؟ بعید نبود...
چقدر راحته این مدل صحبت‌ها و نتیجه‌گیری‌ها! :D

tenor_(5)_j0og.gif

ویرایش: جوایز GDC 2021 هم اعلام شد. برنده اصلی Hades بوده، ولی جایزه داستان/روایت به کی رسیده؟
درست حدس زدین! :D ناتی داگ ملعون و بازی TLoU2 با اون داستان سخیف و زیر خط فقر!

آخرین ویرایش:

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
1,738
نام
محمد علی

View attachment 218007
واقعیتش اینه که دسته Xbox هپتیک فیدبک داره (اداپتیو تریگر هم نداره) اما ماجرا اینه که... چه طور توضیح بدم؟
ببنید، دنا پلاس توربو اتوماتیک هم خودرو است و هم توربو دارد.
و از طرف دیگه bmw 528i turbo هم خودرو است و هم توربو دارد.

فکر کنم منظور رو رسوندم.:D

در واقع آره، دسته Series هم هپتیک داره و خودم تستش کردم. اما دناپلاس توربو:D

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,359

View attachment 218007
حالا به این چرندیاتی که بعضی از فن ها میگن کاری ندارم و ps5 قطعا در تغییر نسل بهتر عمل کرده ( از ظاهر تا کنترلر و ssd پرسرعت و ... )
ولی به هرحال هر کنسول طرفدارهای خودش رو داره مثلا ماه قبل فروش xbox توی آمریکا از ps5 بیشتر بوده
نمیشه گفت واقعا کدوم کنسول بهتره بستگی داره با کدوم کنسول بتونی ارتباط بیشتری برقرار کنی
ولی بنظر میاد با توجه به تاپیک های همین بازی سنتر خودمون از نظر سخت افزار xbox خرابی کمتری از ps5 داشته هم کنسول هم کنترلرش
چون یک مورد هم ندیدم توی تاپیک xbox کسی گزارش خرابی داده باشه ولی توی تاپیک مرتبط ps5 چندین مورد هست که حتما خودتون دیدید ( البته قطعا تعداد خیلی بیشتری ps5 خریدن که همین خودش تاثیر گزاره) و از طرف دیگه توی ساخت های آینده مشکلات کامل برطرف میشه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: alimx360
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر