Playstation Vs Xbox [قوانین پست اول خوانده‌ شود]

مهمترین عامل در انتخاب کنسول نسل جدید برای شما ؟ (حداکثر 2 انتخاب)

• برند و اسم ( Sony - Microsoft )

• قیمت کنسول

• سرویس‌های اشتراکی (Game Pass - PS Now)

• بازی انحصاری با کیفیت

• اجرای بهتر بازیهای Multiplatform (با توجه به اختلاف و شرایط فعلی)

• ظاهر کنسول

• پروفایل و سابقه گیمینگ (Trophy - Achievement و لیست دوستان)

• دسترسی و کیفیت اجرای بازیهای قدیمی (Backward Compatibility)

• کنترلر

Results are only viewable after voting.

Boss

Loyal Member
Jul 7, 2006
3,552
نام
امید
سلام

مهم: بارها تاپیک قوانینش عوض شد و متاسفانه خیلی ها یا رعایت نمیکنن یا نمیخوان رعایت کنن. فان بودن و شوخی و کل کل اول نسل رو همه دوست دارن. و اینکه توانایی شنیدن نظر مخالف رو داشته باشین و به هیچ عنوان به کسی فقط چون نظرش مخالف هست حمله نکنید. این تنها چیزی که اصلا چشم پوشی نمیشه. توانایی بحث و جنبه بحث چیزی هست که انتظار میره همه داشته باشن. ممنون میشیم رعایت کنین.

قوانین - پستهایی که حاوی نکات زیر باشند مستقیماً حذف خواهند شد:
  1. از دادن پست های Aggressive طور خودداری کنید! طعنه و به تمسخر گرفتن (مغرورانه، نگاه از بالا) نظر و‌ شخصیت کاربران ممنوع میباشد. تفاوت شوخی و توهین باید رعایت شود و در این مورد تیم سایت بررسی پست ها را خواهد داشت. بنابراین اگر ناراحتی هست و یا جواب شوخی و کل کل اول نسل رو با جدیت میخواین بدید، این تاپیک احتمالا جای مناسبی برای شما نیست و عواقب توهین بر عهده خود یوزر خواهد بود.
  2. کاربران نباید پستهایی که به دلیل اخطار عمومی باقی مانده اند را نقل قول کنند
  3. ارسال میم و گیف به صورت مستقیم در صورتی که پستی مستقل و در جواب کاربران نباشد آزاد است. ارسال ها باید به صورت بند انگشتی باشد تا حجم و سایز صفحه مشکلی برای بقیه ایجاد نکند.
  4. اینکه کاربری قدیم تر عضو شده دلیل بر بیشتر فهمیدن اون کاربر نمیشه پس لطفاً از صحبت و‌ مقایسه تاریخ عضویت خودتون با دیگر کاربران خودداری کنید
  5. در صورت انجام تخلف های بالا، بر اساس قوانین کلی سایت برخورد خواهد شد که میتوانید چک کنید.
لطفاً رعایت کنید
ممنون
از اونجایی که به پایان نسل حاضر کنسول ها خانگی نزدیک میشیم و با در نظر گرفتن اینکه کَل کَل بین طرفداران دو کنسول سونی و ماکروسافت به اوج خودش میرسه و در تاپیک های مرتبط یا غیر مرتبط برای ترول و طرفدارای از کنسول خودشون پستهای زیادی ارسال میکنن، تصمیم گرفته شد تاپیکی ایجاد کنیم برای بحث و مقایسه کلی دو کنسول سونی و ماکروسافت

وجود این تاپیک لازم بود چون کل کل های بین طرفدارهای کنسول ها جزو جدایی ناپذیر دنیای گیم هست و با در نظر گرفتن اینکه تقریباً زمان کمی تا معرفی و انتشار کنسول ها باقی است این تاپیک میتونه فضای مناسبی برای این نوع بحث ها باشد.

مشخصات:

133171

پست اول و قوانین به مرور بروز خواهد شد

موفق باشیم‌.

Last edited by a moderator:

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,405
نام
آرمین ریاضی
واقعا میزان پیشرفته بودن ایران رو هم از همین تاپیک میشه فهمید
تو شبکه های اجتماعی خارجی حتی کلمات رکیک هم سانسور نمیشه و همه چی میگن مشکلی هم نیست(مگر اینکه کسی ریپورت کنه)
اینجا خودشون میگن اقا بیاین سانسور کنید قانون بذارید ببندیمون صندلی پس کجاااییین
واقعا عوض این فرار کردن ها یکم رو جنبه مون کار کنیم شاید خودمم اینطور باشم نمیدونم ولی اصلا جلوه خوبی نداره
وقتی فقط یه سری آدم‌های خاص حق استفاده از اون الفاظ و کارای رکیک رو داشته باشن طبیعیه چنین اتفاقی بحث جنبه هم نیست من نه رفاقتی دارم با کسی اینجا نه کسی رو میشناسم که بخوام حمله شخصی و توهین رو شوخی فرض کنم که به خاطرش جنبه هم به خرج بدم

البته حق با شماست مشکل از منه احتمالا که توی چنین فرومی فعالیت می‌کنم

• Like
Reactions: Sobhan_23

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
این چیزای فیک از منابع نامعتبر چیه میزاری؟
مگه نمی دونی تو سری x اختصاصی دوستان که عمو اسپنسر به صورت ویژه براشون فرستاده بازی بهتر اجرا میشه؟ باور نداری؟ صبر کن تا اسکرین شات هارو فرمانده بده بهشون...:(
عمو اسپنسر کجا بود؟؟؟؟ 🤣🤣🤣
ددی رسونده....ددی پوللللللدار 194497

😂🤣😂🤣

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
16,342
نام
بابک
View attachment 194495

an issue on Series X where reflection disappears/stutters in RT mode, not present in PS5 mode at same spot
-Dual reflections on PS5 that aren't on Series X or PC version

مطمئنم اصلا نفهمیدی چی میگه :D
میگه این مشکل روی PC هم هست و مربوط به directX میشه. درواقع باگه و بعدا درست میشه.

از این دست و پاها سر هیتمن هم زیاد زدید، آخر هم به جایی نرسیدید. باهاش کنار بیایید :D

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,612
نام
رضا
میگه این مشکل روی PC هم هست و مربوط به directX میشه. درواقع باگه و بعدا درست میشه.

از این دست و پاها سر هیتمن هم زیاد زدید، آخر هم به جایی نرسیدید. باهاش کنار بیایید :D
حق بده روی کنترل. بنده خداها با کلی ذوق اول فکر کردن دکل جدیده! بعد یه طوری از دکل جدیدت بخوری.. معلومه ممکنه تا آخر نسل باهاش کنار نیان :D

Tommy Vercetty

Rockstar Games, Inc
Gold User
Nov 18, 2010
4,898
نام
ROULY
.

بابک عزیزم
تریگر نشو
چون با لحن تحقیر آمیز صحبت کردی منم عین لحن خودت جواب میدم
اولا مطمئن باش بیشتر از تو میفهمم
خیلی بیشتر از تو
میدونم باگه
روز اول هم گفتم باگه و به همین خاطر اون بنچمارک الکس قابل قبول نیست چون ما هیچوقت نمیتونیم بفهمیم gpu تا چه حد تحت استرس هست
حالا هی خودتو بزن به در و دیوار ولی باور کن نمیتونی واقعیت رو انکار کنی
اگر انقدر میفهمی دیدی که تو ویدیو میگه که حالت فوتومد چون سی پی یو لودی نمیشه چون انفجار یا پردازش فیزیکی نیست ملاک برتری نیست
چند روز پیش مثال 6900xt و 2080ti رو زدم با اینکه 6900xt تو تست Port Royal اسکور بیشتری میگیره اما عملا تو بازیهای RT زیر 2080TI هست .
نمونه ای واضح از اینکه تعداد core یا استریم پروسسور برتری نمیاره.
حق میدم اینها فهمش سخته...
تو ویدیو علنا میگه که سریز اکس سی پی یوش باتلنک هست و افت فریم داره و علنا داره میگه نسخه ps5 به علت سیستم فشرده سازیش و استفاده از I/O این مشکل براش پیش نمیاد
آره میدونم فهم اینکه SSD میتونه همچین تاثیری داشته باشه سنگینه
و اینکه تو نسخه ps5 بعضی آبجکتها دوبار رفلکشن دارن شاید همین باعث میشه فشار بیشتری به gpu بیاد

آخرین ویرایش:

Tommy Vercetty

Rockstar Games, Inc
Gold User
Nov 18, 2010
4,898
نام
ROULY
به این تصاویر و فیلما اعتمادی نیست...
حرف اول و آخر رو باید الکس عزیز بزنه
این بار n ام هست دکل های اینها دونه دونه فرو میریزه
براشون سخته از رویای اختلاف قدرت ۵۰ درصدی به اینجا برسن
نکته جالبش میدونی چیه ؟ زباله ای به اسم سریز اس
با ۱۰۰ دلار قیمت پایین تر نسبت به PS5 نه RT میتونه هندل کنه و نه حتی Full HD و نه حتی ۶۰ فریم ثابت
ببین چه زباله ایه این دستگاه..
رسما بزرگترین کلاه برداری تاریخ هست این کنسول.
از اون طرف SX کنسولی که قرار بود ۵۰ درصد قدرت بیشتر نسبت به PS5 داشته باشه تو توهمات بابک و دوستاش حالا به این روز افتاده
میدونم منم جای اونها بودم تریگر میشدم

Capitan_shepard

کاربر سایت
Jul 9, 2017
1,010
نام
امیر
وقتی فقط یه سری آدم‌های خاص حق استفاده از اون الفاظ و کارای رکیک رو داشته باشن طبیعیه چنین اتفاقی بحث جنبه هم نیست من نه رفاقتی دارم با کسی اینجا نه کسی رو میشناسم که بخوام حمله شخصی و توهین رو شوخی فرض کنم که به خاطرش جنبه هم به خرج بدم

این مظلوم نمایی مایکرو فن هام واقعا مسخرست...
2CB364CB-159B-4B2D-8AE7-DF24AA28EF78.png
چه تفاوتی بین حرف دوست شما هست و من هست؟ چه تفاوتی بین در اومدن از غم و غصه و پاک کردن اشک هست جز این که دست شما مظلوم نماها رو دکمه ریپورته؟ من اصلا قصد نداشتم همچین موضوعی رو باز کنم ولی امثال شما عادت کردن همه چیزو بگن ولی تا یه چیزی بهشون گفته میشه انتظار بن شدن طرف مقابلشون داشته باشن...تو همین یکی دو روز تو همین تاپیک هزار مدل تهمت به همین امیروان زدین ولی یه ترول دیدی عکس پروفایلت خیلی بد شد؟ اگه فقط میخواین حمله شخصی کنین و بهتون حمله نشه یا جنبه هیچ چیزیو ندارین نیاین همچین جایی...
قدیمی شده این کارا اقا حالا هم میتونی تا اومدن خبر خوب بعدی ادای بن شده ها در بیاری 😅

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
1,507

البته منظورم کسایی بود که میان مستقیما درخواست میکنن قوانین بیشتر و محدود کننده تر بذارید :|

• Like
Reactions: reza51

Tommy Vercetty

Rockstar Games, Inc
Gold User
Nov 18, 2010
4,898
نام
ROULY
این مظلوم نمایی مایکرو فن هام واقعا مسخرست...
View attachment 194499
چه تفاوتی بین حرف دوست شما هست و من هست؟ چه تفاوتی بین در اومدن از غم و غصه و پاک کردن اشک هست جز این که دست شما مظلوم نماها رو دکمه ریپورته؟ من اصلا قصد نداشتم همچین موضوعی رو باز کنم ولی امثال شما عادت کردن همه چیزو بگن ولی تا یه چیزی بهشون گفته میشه انتظار بن شدن طرف مقابلشون داشته باشن...تو همین یکی دو روز تو همین تاپیک هزار مدل تهمت به همین امیروان زدین ولی یه ترول دیدی عکس پروفایلت خیلی بد شد؟ اگه فقط میخواین حمله شخصی کنین و بهتون حمله نشه یا جنبه هیچ چیزیو ندارین نیاین همچین جایی...
قدیمی شده این کارا اقا حالا هم میتونی تا اومدن خبر خوب بعدی ادای بن شده ها در بیاری 😅
متاسفانه توهین های اکس باکس فنها اینجا ندید گرفته میشه
هنوز پست هاشون هست که گفتن تراوشات مغزی یا جک و جفنگ نگو
یا اسم طرف رو با تحقیر میگن

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,114

بازی از "سندرم رفلکشن بیقرار" رنج میبره و با تولز درمان میشه اگه فکر میکنی حق میگی از فتومد بزار :D

اما بدور از شوخی بنظر نمیرسه این کنترل کیس مناسبی برای مقایسه باشه همون نسخه نسل قبلو برداشتن و یه اپدیت نسل بعدی بهینه نشده هم چسبوندن بهش دوباره بفروشن

Tommy Vercetty

Rockstar Games, Inc
Gold User
Nov 18, 2010
4,898
نام
ROULY
دقت کردید یکی در میون توی کامنتاشون اسم منو

حالا شما خودتو انقدر ناراحت نکن، تولزا می رسه و بله بعدا درست می شه :D
دقت کردید یکی در میون توی کامنتاشون اسم منو

حالا شما خودتو انقدر ناراحت نکن، تولزا می رسه و بله بعدا درست می شه :D
خبر بد برای حضرات اینه که مایکل که تو nx gamer بود رفته ign و دیگه الکس باقالیا نمیتونه واسه جعبه براحتی ماله بکشه.
فکر کن یه همچین باگ RT نسخه SX داره اونوقت الکس باقالیا کوچکترین اشاره ای بهش نمیکنه
نسخه PS5 رفلکشنهای دوتایی داره ولی بهش اشاره نمیکنه
تو ویدیوی بنچمارک تیتر میزنه اولین بنچمارک کنسولهای نسل نهم ولی کوچکترین اشاره نمیکنه این بنچمارک تو حالت فوتومده که پردازش CPU وجود نداره
برای کلیک بیت هرکاری میکنه این DF
بنچمارک واقعی زمانی هست که شما ذره ذره مختصات سخت افزاری رو ببینی مثل gpu usage و cpu usage تا ببینی آیا کنسول داره از تمام منابع سخت افزایش استفاده میکنه یا نه..
واسه همین تنها راهش اینه که بازی تو گیم پلی با لوکیشن مشابه یا کات سین ریل تایم تست بشه که تو جفتش PS5 بهتره که البته الکس باقالیا اینو انجام نمیده
الکس باقالیا تنظیمات گرافیکی SX و SS رو نسبت به PC بررسی نمیکنه
الکس باقالیا اشاره ای به افت فریم ها و استاتر های نسخه SX نمیکنه
الکس باقالیا کوچکترین نقدی به SS وارد نمیکنه که چه فاجعه ای هست
از این به بعد فقط IGN 😁😁

آخرین ویرایش:

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,375
نام
امین
خبر بد برای حضرات اینه که مایکل که تو nx gamer بود رفته ign و دیگه الکس باقالیا نمیتونه واسه جعبه براحتی ماله بکشه.
فکر کن یه همچین باگ RT نسخه SX داره اونوقت الکس باقالیا کوچکترین اشاره ای بهش نمیکنه
نسخه PS5 رفلکشنهای دوتایی داره ولی بهش اشاره نمیکنه
تو ویدیوی بنچمارک تیتر میزنه اولین بنچمارک کنسولهای نسل نهم ولی کوچکترین اشاره نمیکنه این بنچمارک تو حالت فوتومده که پردازش CPU وجود نداره
برای کلیک بیت هرکاری میکنه این DF
بنچمارک واقعی زمانی هست که شما ذره ذره مختصات سخت افزاری رو ببینی مثل gpu usage و cpu usage تا ببینی آیا کنسول داره از تمام منابع سخت افزایش استفاده میکنه یا نه..
واسه همین تنها راهش اینه که بازی تو گیم پلی با لوکیشن مشابه یا کات سین ریل تایم تست بشه که تو جفتش PS5 بهتره که البته الکس باقالیا اینو انجام نمیده
الکس باقالیا تنظیمات گرافیکی SX و SS رو نسبت به PC بررسی نمیکنه
الکس باقالیا اشاره ای به افت فریم ها و استاتر های نسخه SX نمیکنه
الکس باقالیا کوچکترین نقدی به SS وارد نمیکنه که چه فاجعه ای هست
از این به بعد فقط IGN 😁😁
فقط فوتو موووود:-j
FC67AB21-CA81-4E52-BA52-FAC03B0B7B92.jpeg

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,612
نام
رضا
از این به بعد فقط IGN 😁😁
مثال واضح و زیبا در یک جمله از دکل نوردی را مشاهده می کنید. :D . امیدواریم مایکل هم چند ماه دیگه باقالی نشه! :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر