Playstation Vs Xbox [قوانین پست اول خوانده‌ شود]

مهمترین عامل در انتخاب کنسول نسل جدید برای شما ؟ (حداکثر 2 انتخاب)

• برند و اسم ( Sony - Microsoft )

• قیمت کنسول

• سرویس‌های اشتراکی (Game Pass - PS Now)

• بازی انحصاری با کیفیت

• اجرای بهتر بازیهای Multiplatform (با توجه به اختلاف و شرایط فعلی)

• ظاهر کنسول

• پروفایل و سابقه گیمینگ (Trophy - Achievement و لیست دوستان)

• دسترسی و کیفیت اجرای بازیهای قدیمی (Backward Compatibility)

• کنترلر

Results are only viewable after voting.

Boss

Loyal Member
Jul 7, 2006
3,552
نام
امید
سلام

مهم: بارها تاپیک قوانینش عوض شد و متاسفانه خیلی ها یا رعایت نمیکنن یا نمیخوان رعایت کنن. فان بودن و شوخی و کل کل اول نسل رو همه دوست دارن. و اینکه توانایی شنیدن نظر مخالف رو داشته باشین و به هیچ عنوان به کسی فقط چون نظرش مخالف هست حمله نکنید. این تنها چیزی که اصلا چشم پوشی نمیشه. توانایی بحث و جنبه بحث چیزی هست که انتظار میره همه داشته باشن. ممنون میشیم رعایت کنین.

قوانین - پستهایی که حاوی نکات زیر باشند مستقیماً حذف خواهند شد:
  1. از دادن پست های Aggressive طور خودداری کنید! طعنه و به تمسخر گرفتن (مغرورانه، نگاه از بالا) نظر و‌ شخصیت کاربران ممنوع میباشد. تفاوت شوخی و توهین باید رعایت شود و در این مورد تیم سایت بررسی پست ها را خواهد داشت. بنابراین اگر ناراحتی هست و یا جواب شوخی و کل کل اول نسل رو با جدیت میخواین بدید، این تاپیک احتمالا جای مناسبی برای شما نیست و عواقب توهین بر عهده خود یوزر خواهد بود.
  2. کاربران نباید پستهایی که به دلیل اخطار عمومی باقی مانده اند را نقل قول کنند
  3. ارسال میم و گیف به صورت مستقیم در صورتی که پستی مستقل و در جواب کاربران نباشد آزاد است. ارسال ها باید به صورت بند انگشتی باشد تا حجم و سایز صفحه مشکلی برای بقیه ایجاد نکند.
  4. اینکه کاربری قدیم تر عضو شده دلیل بر بیشتر فهمیدن اون کاربر نمیشه پس لطفاً از صحبت و‌ مقایسه تاریخ عضویت خودتون با دیگر کاربران خودداری کنید
  5. در صورت انجام تخلف های بالا، بر اساس قوانین کلی سایت برخورد خواهد شد که میتوانید چک کنید.
لطفاً رعایت کنید
ممنون
از اونجایی که به پایان نسل حاضر کنسول ها خانگی نزدیک میشیم و با در نظر گرفتن اینکه کَل کَل بین طرفداران دو کنسول سونی و ماکروسافت به اوج خودش میرسه و در تاپیک های مرتبط یا غیر مرتبط برای ترول و طرفدارای از کنسول خودشون پستهای زیادی ارسال میکنن، تصمیم گرفته شد تاپیکی ایجاد کنیم برای بحث و مقایسه کلی دو کنسول سونی و ماکروسافت

وجود این تاپیک لازم بود چون کل کل های بین طرفدارهای کنسول ها جزو جدایی ناپذیر دنیای گیم هست و با در نظر گرفتن اینکه تقریباً زمان کمی تا معرفی و انتشار کنسول ها باقی است این تاپیک میتونه فضای مناسبی برای این نوع بحث ها باشد.

مشخصات:

133171

پست اول و قوانین به مرور بروز خواهد شد

موفق باشیم‌.

Last edited by a moderator:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
17,671
نام
امیر حسین
خیلی برام سواله که چرا بعضیا نمیتونن انعطاف پذیری و استفاده از برند های مختلف رو درک کنن
سونی نسل ۷ و ۸ سنگ تموم گذاشت برای گیمرا،دمشم گرم
ولی قرار نیست بگم خب چون یه زمانی حال دادی دیگه همیشه بهترینی و من تا ابد طرفدارتم
اشتباه اینجاست که سونی نسل 5 و 6 و 7 و 8 رو سنگ تموم گذاشته! :D
و وقتی اینجوریه...آره! به نظر میاد همیشه بهترینه:D

Arshiixx

کاربر سایت
Apr 5, 2016
736
و اینم بگم ! PS2 از تمام رقیباش ضعیف تر بود :D
کلا این که فکر کنی قدرت برندت میکنه کاملا اشتباهه ، همونظوری که تو سوییچ میبینیم بازیهاشه که به فروشش کمک میکنه . طبیعتا مایکروسافت حالا حالا ها کار داره تا به کیفیت استودیو های سونی برسه ، واقعا میگم ، یک شب با پول نمیشه همه چی رو داشت ، سونی واقعا عجیب میدونه چی بده به گیمرا که حال کنن :D و کی بده

.Amirone

ソニー株式会社
Gold User
Oct 1, 2009
5,020
خیلی برام سواله که چرا بعضیا نمیتونن انعطاف پذیری و استفاده از برند های مختلف رو درک کنن
ولی قرار نیست بگم خب چون یه زمانی حال دادی دیگه همیشه بهترینی و من تا ابد طرفدارتم
نسل 9

آخرین ویرایش:

Tommy Vercetty

Rockstar Games, Inc
Gold User
Nov 18, 2010
4,898
نام
ROULY
تاپیک که فان هست.
ولی سلیقه هرکسی هم قابل احترامه.
هیچکی حق نداره بگه تو چرا فن مایکرو هستی یا سونی
اما بحثا گاهی شخصی میشه .
امیدوارم دیگه به کسی توهین شخصی نشه.
اون کوروش اشتباه کرده اسم کوچیکش را گذاشته رو اکانتش ؟
چه اصراری هست مرتب اسم یکیو بیاریم؟
یا کاربر دیگه شغلش موس و کیبورد فروشی هست باید به شغل هرکسی احترام گذاشت.
هیچ وقت خودمو وارد بحث گیم پس و سرویس های اشتراکی نکردم چون چیزی که خوبه و مردم ازش راضی هستن جای نقد نداره.
ولی کاربری داریم که معلوم نیست تا دیروز کجا بود میاد میگه تو که کنسول نداری هیچی نگو! این حرف زشت رو چجوری میشه ماست مالیش کرد؟
اینطوری پس تمام بررسی های مثلا DF میره زیر سوال چون خیلی از بازیهایی که اونها بررسی میکنن را ما ممکنه نداشته باشیم که خودمون تست کنیم پس فیکه!
کسی که تو ایران با این وضعیتِ سختِ زندگی به "گیمینگ" حتی فکر هم میکنه نشون میده چقدر عاشق این صنعته . خیلی ها پول زحمات چندین ساله شون رو میدن تا هنوز گیمر بمونن نه پول ددی رو اون ور دنیا با اون سطح درآمد.
اونایی که منو میشناسن میدونن هیچ موقع خودمو محدود به پلتفرم خاصی نکردم . نسل قبل وان ایکس قدرت بیشتری داشت همین خود من خریدم و باهاش رددد۲ تموم کردم. هیچ وقت هم نیومدم بگم پلی فور پرو از وان اکس قدیتره چون نبود حدود ۳۰-۴۰ درصد ضعیف تر بود.
قدرت وان اکس رو هم به موقعش تحسین کردم الانم میکنم واقعا کنسول بیصدا خنک و قدرت مندی بود حتی کیفیت خوب متریال بدنه رو میشد با انگشت هم حس کرد.
ولی در مورد این نسل جدید برید پستهای منو ببینید از روز اول گفتم این نسل دیگه اون اتفاق نمیفته توقع اون اختلاف رو نداشته باشید . همینطور هم شد . سونی متریال بسیار خوبی بکار برده این بار توی کنسولش و بنظرم اون ضعف های کنسول نسل قبل رو پوشونده. روزی که استفاده‌ از فلز مایع اینجا مسخره شد گفتم فقط صبر کنید و لپ تاپ های نسل بعد رو ببینید و همینطور هم شد ایسوس هم از همین تکنولوژی فلز مایع تو لپ تاپ هاش استفاده کرده.خودم الان لپ تاپ گیمینگ دارم براحتی دمای جی پی یو تو بازی سنگین به ۹۵ درجه هم میرسه.
ممنون که خوندید

Mahdi_MM

کاربر سایت
Jul 16, 2013
157
بعضی ها بخاطر یه سرویس game pass طرفدار یه کنسولی شدند،
من خودم نزدیک 300 دلار بازی روی شبکه psn دارم حالا بازی های ps plus collection بماند. چطوری 180 درجه تغییر مسیر بدم؟

• Haha
Reactions: IMANOKA

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,218
تاپیک که فان هست.
هیچ وقت خودمو وارد بحث گیم پس و سرویس های اشتراکی نکردم چون چیزی که خوبه و مردم ازش راضی هستن جای نقد نداره.
ولی کاربری داریم که معلوم نیست تا دیروز کجا بود میاد میگه تو که کنسول نداری هیچی نگو! این حرف زشت رو چجوری میشه ماست مالیش کرد؟
اینطوری پس تمام بررسی های مثلا DF میره زیر سوال چون خیلی از بازیهایی که اونها بررسی میکنن را ما ممکنه نداشته باشیم که خودمون تست کنیم پس فیکه!
کسی که تو ایران با این وضعیتِ سختِ زندگی به "گیمینگ" حتی فکر هم میکنه نشون میده چقدر عاشق این صنعته . خیلی ها پول زحمات چندین ساله شون رو میدن تا هنوز گیمر بمونن نه پول ددی رو اون ور دنیا با اون سطح درآمد.
اونایی که منو میشناسن میدونن هیچ موقع خودمو محدود به پلتفرم خاصی نکردم . نسل قبل وان ایکس قدرت بیشتری داشت همین خود من خریدم و باهاش رددد۲ تموم کردم. هیچ وقت هم نیومدم بگم پلی فور پرو از وان اکس قدیتره چون نبود حدود ۳۰-۴۰ درصد ضعیف تر بود.
قدرت وان اکس رو هم به موقعش تحسین کردم الانم میکنم واقعا کنسول بیصدا خنک و قدرت مندی بود حتی کیفیت خوب متریال بدنه رو میشد با انگشت هم حس کرد.
ولی در مورد این نسل جدید برید پستهای منو ببینید از روز اول گفتم این نسل دیگه اون اتفاق نمیفته توقع اون اختلاف رو نداشته باشید . همینطور هم شد . سونی متریال بسیار خوبی بکار برده این بار توی کنسولش و بنظرم اون ضعف های کنسول نسل قبل رو پوشونده. روزی که استفاده‌ از فلز مایع اینجا مسخره شد گفتم فقط صبر کنید و لپ تاپ های نسل بعد رو ببینید و همینطور هم شد ایسوس هم از همین تکنولوژی فلز مایع تو لپ تاپ هاش استفاده کرده.خودم الان لپ تاپ گیمینگ دارم براحتی دمای جی پی یو تو بازی سنگین به ۹۵ درجه هم میرسه.
ممنون که خوندید
نمیدونم جی‌پی یو لپتاپت چیه ولی در کل ۹۵ درجه دمای زیادیه واسه ی جی پی یو،یه ترمال پیست خوب بگیر عوضش کن حتما ! عمر جی‌وی‌یوت میاد پایین بالای ۸۵ باشه.
خمیر خوب که تو ایرانم‌باشه:
Deepcool z9,z5

Gamerstorm g15,g40
cooler master mastergel maker,pro
اینا هم خوش قیمتن هم خوب.
Arctic mx4 هم هست ولی اکثرا یا فیکه یا تاریخ گذشته.
کرایونات اگر گیر بیاری از همه بهتره ولی ویرانست دیگه...
این دمای ۹۵ رو واقعا جدی بگیر‌زیاده رفیق.
من خودم تابستون که اصلا چیزی گیر نمیومد g40 گیر اوردم‌زدم رو ps4 pro صداش خفه شد! دوام و موندگاریشم‌خوب بود.
پ ن:اگر لیکویید متاله اصلا کاری به کارش نداشته باش یکم دمای محیط رو خنک کن یا با blower هیت سینک‌رو تمیز کن.

آخرین ویرایش:

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,218
من خودم نزدیک 300 دلار بازی روی شبکه psn دارم حالا بازی های ps plus collection بماند. چطوری 180 درجه تغییر مسیر بدم؟
تغییر مسیر نده:D دو‌مسیره شو!

• Like
Reactions: Mahdi_MM

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
تاپیک که فان هست.

ممنون که خوندید

به خدا فاصله این جملاتت زیادم نیست

• Like
Reactions: Sobhan_23

SpecTeR_96

Cash rules everything around me
کاربر سایت
Dec 24, 2010
300
نام
Ahmadreza
نمیدونم جی‌پی یو لپتاپت چیه ولی در کل ۹۵ درجه دمای زیادیه واسه ی جی پی یو،یه ترمال پیست خوب بگیر عوضش کن حتما ! عمر جی‌وی‌یوت میاد پایین بالای ۸۵ باشه.
خمیر خوب که تو ایرانم‌باشه:
Deepcool z9,z5

Gamerstorm g15,g40
cooler master mastergel maker,pro
اینا هم خوش قیمتن هم خوب.
Arctic mx4 هم هست ولی اکثرا یا فیکه یا تاریخ گذشته.
کرایونات اگر گیر بیاری از همه بهتره ولی ویرانست دیگه...
این دمای ۹۵ رو واقعا جدی بگیر‌زیاده رفیق.
من خودم تابستون که اصلا چیزی گیر نمیومد g40 گیر اوردم‌زدم رو ps4 pro صداش خفه شد! دوام و موندگاریشم‌خوب بود.
فک کنم سی پی یو منظورت بود :D
اخه لپ تاپ منم سری ROG G531GU هست کولینگش با اینکه لیکوئید متال هست دمای نرمال سی پی یو توی گیم همون 80 تا 95 هست. خیلی سر این قضیه اوایل جوش میزدم که سرچ کردم دیدم امری طبیعیست :D

• Wow
Reactions: IMANOKA

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,218
اشتباه تایپی داشته :D کارت لپ تاپش 2070ــه، دمای CPUش به 95 می رسه که طبیعیه
۹۵ واسه سی پی یو باز طبیعی تره و اینتل کور سریز باشه (که احتمالا هست)دیگه تهشه این دما یه جورایی،ولی خمیرو عوض کنه اونم میاد پایینتر.معمولا لپ تاپ ها soc هستند و cpu-gpu دماهاش باهمه،حالا نمیدونم دقیق این لپتاپ چیه و شاید چیپ ۲۰۷۰ جدا باشه که احتمالش خیلی زیاده!(چون این رو‌اصلا نمیشه جا داد دیگه توی یه چیپ)

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,218
فک کنم سی پی یو منظورت بود :D
اخه لپ تاپ منم سری ROG G531GU هست کولینگش با اینکه لیکوئید متال هست دمای نرمال سی پی یو توی گیم همون 80 تا 95 هست. خیلی سر این قضیه اوایل جوش میزدم که سرچ کردم دیدم امری طبیعیست :D
رنج نرمال سی پی یو ماکسیمومش تا ۹۵ هست...اینا تا ۱۰۵ هم زنده میمونن ولی امن‌نیست دیگه! اپتیمالش هم زیر ۷۵ هست البته بسته به سی پی یو! های اند ها دمای بیشتری دارن.
واسه ی جی پی‌یو دما اپتیمال‌زیر ۸۰ درجه است،بیشترم تحمل داره باز ولی ۹۵ محدوده خطرناکیه باز!
البته لپتاپه نسبت به دسکتاپ دما مسلما بیشتره واسه ی کولینگ کوچیکتر و مجبورن از‌لیکویید متال استفاده کنن واسه ی لپتاپ خفن.احتمالا زیاد دمات روی ۹۵ نمیمونه سریع دور فن میره بالا.
Rog کلا یدونه باشه از گوشیش تا هر چیش:D
پ ن: من ۲،۳ تا کارت گرافیک های اند تونستم بکشم ولی سی پی یو رو زیر اورکلاک سنگین هم نتوستم.کلا سیستم های جدید هوشمندن خاموش میکنن سیستم رو.

آخرین ویرایش:

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
3,143
نام
سبحان
البته نسل 5 و 6 هم بد نبودا :-"
نسل ۵ و ۶ تقریبا رقیبی نداشت بجز دریم کست خدا بیامرز و تقریبا یکه تاز بود و رقیبی نبود که بخواد ازش بهتر باشه
همه چیز سیاه و سفید نیست
یعنی قرار نیست یا اینوری باشی یا اونوری
میتونی هر دو کنسول رو تهیه کنی و و نهایت لذت رو از گیم زدن ببری
دکتر مطب چطوره اوضاعش؟بجای اسکرین آوردن از من برو به مریضا برس
بگذریم که این اسکرینایی که آوردی ربطی به پست من نداره
اگرم واسه لایک آوردی که همون کلیپایی که تولید میکنی بیشتر لایک میخوره،وقتت رو بزار رو همونا

Tommy Vercetty

Rockstar Games, Inc
Gold User
Nov 18, 2010
4,898
نام
ROULY
رنج نرمال سی پی یو ماکسیمومش تا ۹۵ هست...اینا تا ۱۰۵ هم زنده میمونن ولی امن‌نیست دیگه! اپتیمالش هم زیر ۷۵ هست البته بسته به سی پی یو! های اند ها دمای بیشتری دارن.
واسه ی جی پی‌یو دما اپتیمال‌زیر ۸۰ درجه است،بیشترم تحمل داره باز ولی ۹۵ محدوده خطرناکیه باز!
البته لپتاپه نسبت به دسکتاپ دما مسلما بیشتره واسه ی کولینگ کوچیکتر و مجبورن از‌لیکویید متال استفاده کنن واسه ی لپتاپ خفن.احتمالا زیاد دمات روی ۹۵ نمیمونه سریع دور فن میره بالا.
Rog کلا یدونه باشه از گوشیش تا هر چیش:D
پ ن: من ۲،۳ تا کارت گرافیک های اند تونستم بکشم ولی سی پی یو رو زیر اورکلاک سنگین هم نتوستم.کلا سیستم های جدید هوشمندن خاموش میکنن سیستم رو.
مدل لپتاپ Asus Rog g531gw هست

اینم دمای داخل بازی که میگیرم 👇

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر