Playstation Vs Xbox [قوانین پست اول خوانده‌ شود]

مهمترین عامل در انتخاب کنسول نسل جدید برای شما ؟ (حداکثر 2 انتخاب)

• برند و اسم ( Sony - Microsoft )

• قیمت کنسول

• سرویس‌های اشتراکی (Game Pass - PS Now)

• بازی انحصاری با کیفیت

• اجرای بهتر بازیهای Multiplatform (با توجه به اختلاف و شرایط فعلی)

• ظاهر کنسول

• پروفایل و سابقه گیمینگ (Trophy - Achievement و لیست دوستان)

• دسترسی و کیفیت اجرای بازیهای قدیمی (Backward Compatibility)

• کنترلر

Results are only viewable after voting.

Boss

Loyal Member
Jul 7, 2006
3,552
نام
امید
سلام

مهم: بارها تاپیک قوانینش عوض شد و متاسفانه خیلی ها یا رعایت نمیکنن یا نمیخوان رعایت کنن. فان بودن و شوخی و کل کل اول نسل رو همه دوست دارن. و اینکه توانایی شنیدن نظر مخالف رو داشته باشین و به هیچ عنوان به کسی فقط چون نظرش مخالف هست حمله نکنید. این تنها چیزی که اصلا چشم پوشی نمیشه. توانایی بحث و جنبه بحث چیزی هست که انتظار میره همه داشته باشن. ممنون میشیم رعایت کنین.

قوانین - پستهایی که حاوی نکات زیر باشند مستقیماً حذف خواهند شد:
  1. از دادن پست های Aggressive طور خودداری کنید! طعنه و به تمسخر گرفتن (مغرورانه، نگاه از بالا) نظر و‌ شخصیت کاربران ممنوع میباشد. تفاوت شوخی و توهین باید رعایت شود و در این مورد تیم سایت بررسی پست ها را خواهد داشت. بنابراین اگر ناراحتی هست و یا جواب شوخی و کل کل اول نسل رو با جدیت میخواین بدید، این تاپیک احتمالا جای مناسبی برای شما نیست و عواقب توهین بر عهده خود یوزر خواهد بود.
  2. کاربران نباید پستهایی که به دلیل اخطار عمومی باقی مانده اند را نقل قول کنند
  3. ارسال میم و گیف به صورت مستقیم در صورتی که پستی مستقل و در جواب کاربران نباشد آزاد است. ارسال ها باید به صورت بند انگشتی باشد تا حجم و سایز صفحه مشکلی برای بقیه ایجاد نکند.
  4. اینکه کاربری قدیم تر عضو شده دلیل بر بیشتر فهمیدن اون کاربر نمیشه پس لطفاً از صحبت و‌ مقایسه تاریخ عضویت خودتون با دیگر کاربران خودداری کنید
  5. در صورت انجام تخلف های بالا، بر اساس قوانین کلی سایت برخورد خواهد شد که میتوانید چک کنید.
لطفاً رعایت کنید
ممنون
از اونجایی که به پایان نسل حاضر کنسول ها خانگی نزدیک میشیم و با در نظر گرفتن اینکه کَل کَل بین طرفداران دو کنسول سونی و ماکروسافت به اوج خودش میرسه و در تاپیک های مرتبط یا غیر مرتبط برای ترول و طرفدارای از کنسول خودشون پستهای زیادی ارسال میکنن، تصمیم گرفته شد تاپیکی ایجاد کنیم برای بحث و مقایسه کلی دو کنسول سونی و ماکروسافت

وجود این تاپیک لازم بود چون کل کل های بین طرفدارهای کنسول ها جزو جدایی ناپذیر دنیای گیم هست و با در نظر گرفتن اینکه تقریباً زمان کمی تا معرفی و انتشار کنسول ها باقی است این تاپیک میتونه فضای مناسبی برای این نوع بحث ها باشد.

مشخصات:

133171

پست اول و قوانین به مرور بروز خواهد شد

موفق باشیم‌.

Last edited by a moderator:

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
656
بعضیا چرا اینطورن که تا ps4 و vita میخرن سونی فن میشن ،، تا اکس باکس سیرز اکس میخرن میشن فن مایکروسافت ،، تا یه pc میبندن میشن pc فن ،، الحق لقب اسباب بازی فن برازندشونه نه کسی که کلا طرفدار یه برنده

حداقل اونقدر مرد باش یا پستش رو نقل قول کن یا منشن اش کن وقتی بهش تیکه می پرونی.
این دیگه نتفلیکس نیست :))

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
809
نام
روزبه
چقدر باکس فن ها جدی کرفتن دیگه مستقبم یا غیر مستقیم دارن توهین میکنن به قران ارزش نداره برا یه کنسول به همه توهین میکنند زشته به خدا الان شما واقعیت رو برعکس نشون بدید نادلا جایزه میده بهتون

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
3,144
نام
سبحان
حداقل اونقدر مرد باش یا پستش رو نقل قول کن یا منشن اش کن وقتی بهش تیکه می پرونی.
ولش کن،بنده خدا تحت فشاره،میترسه دوباره نقل قول کنه مث دیشب یه جواب دندون شکن بهش بدم بره حرص بخوره :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
13,278
نام
مازیار
نگاه چون مشمول ۹۰ درصدتون میشه ،، سخت بود منشن کردن همتون :wow:

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
بعضیا چرا اینطورن که تا ps4 و vita میخرن سونی فن میشن ،، تا اکس باکس سیرز اکس میخرن میشن فن مایکروسافت ،، تا یه pc میبندن میشن pc فن ،، الحق لقب اسباب بازی فن برازندشونه نه کسی که کلا طرفدار یه برنده

چرا ؟؟؟؟ لول

مازیار جان lol😁 من از همون سال‌هایی هم که فعال بودم اگر یادت باشه هیچوقت در بحث‌هایی که نبرده ps4 vs x Xbox one بود یا نبرده دو کنسول نسل قبل vs پی‌سی بود شرکت قابل توجهی نداشتم :)

من شخصا کمک کردن به دوستان و دوست بودن با همه رو به فن‌بو‌ی بودم سمی‌ و لایک گرفتن رو پستا رو ترجیح میدادم و میدم -
اسباب بازی لقب همین یه عده هست

دوستانی هم که از قدیم من رو یاد دارن ۱۰۰٪ میدونن چه تیپ آدمی هستم -

این قضیه عکس گذاشتن از کنترل هم صرفا کمک به اطلاعات دوستانی هست که ضمن گوش‌زد به فان بودن تاپیک در مقابل حرفه درستtoxic میشن و هیچ ربطی به فن و فن نبودن هیچ محصولی نداره - شما بیا اطلاع درست بزار اگر من گفتم فیکه لول :)

من تغریبا همه چیز رو day1 داشتم و به همون دلیل هم همیشه فعال بودم تا در هر زمینه به دوستان کمک کنم
یادش بخیر اولین نفری که تو انجمن گفت order رو‌‌۴ نخرید‌‌‌ ارزش‌ نداره خودم بودم - ساعت ۹ صب خریدم ۳ بعد ظهر تموم شد لول🤣
مشکلی هم نبود کسی هم ناراحت نشده بود
این بود سونی فنا - این بود فان بودن gaming community اون زمان بازیسنتر که متاسفانه حس میکنم به اون شکل دیگر نیست

در کل تو این realm بازیسنتر فعلی معنی “Fun” و “Fan” کلا تغییر یافته و چیزهای دیگه شده لول

مگرنه جهت اطلاع رسانی و کمک برایه ps5 تصمیم داشتم دوباره فعال بشم

در پست قبلی هم‌ به کوروش جان اشاره کردم هیچ اصراری در‌ بهتر بودن هیچ کنسولی ندارم و فعلا هم نخواهم داشت چون هیچ بازی به تمام معنایه نسل بعدی وجود نداره که قابلیت دو کنسول رو نشون بده -

نهایتش اگر شما الان کاربر هرکدوم از کنسولها نسل بعد باشی به نظره من قابل توجه ترین تجربه‌‌ای که به کنسول باز داده میشهloading هایه کمه!

۵ که دیمن سولز بدون شک بهترین انحصاری مثلا نسل بعدی هست که‌ تجربه فوق‌العاده‌عالی داره و دسته هم به‌ شدت کیفیت ساخت بالاو قابل توجهی داره و اکس و‌ اس هم GamePass عالی هست هم کیفیت کنسول فوق فراتر از انتظارم بود.

در ضمن
مرحوم ویتا هم یادی بکنیم
۱ مین سکوت 🖤🖤🖤🖤
😁
😁

آخرین ویرایش:

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
1,807
نام
Mehrdad
طرفداری در زمان حال و به دلیل استفاده و لذت بردن از یك وسیله و محتوایی كه ارائه میده كجا..
طرفداری تا ابد و به دلیل تعصب و با چشم بسته كجا..

دیگه فكر كنم همه بدونند كدوم برای یك برند مفیدتره.
این دوستمونم از زمانی كه تاپیك مشكلات ویتا فعال بود ثابت شدست كه چه گیمری هست.

yaser_9000

کاربر سایت
May 28, 2013
247
عجب
چرا در بازی ها RX 6900XT با 23 ترافلاپس 5120 هسته و Bandwidth 512.0 GB/s بهتر از RTX 3080 با 30 ترافلاپس 8704 هسته و Bandwidth 760.3 GB/s عمل کرده ؟(rt به خاطر rt core , انویدیا بهتره )
سرنی ps5رو با شباهت های فروان با کنسول های نسل هشتیه سونی طراحی کرد چه از لحاظ سخت افزاری و چه«نرم افزاری»،:lol::lol:
سونی برای هر کنسول یه api (رابط نرم افزاری ) جدید طراحی می کنه
این مایکروسافت که api بین کنسول و pc مشترک
علی صالحی تو اون مصاحبه مشهور دقیقا همین گفت
(*) Ali Salehi, a rendering engineer at Crytek contrasts the next Gen consoles in interview (Up: Tweets/Article removed)

As a programmer and developer, which do you consider the best console for working and coding? PlayStation 5 or Xbox X series?

Definitely PlayStation 5.

As a programmer, I would say that the PlayStation 5 is much better, and I don't think you can find a programmer who chooses XBX over PS5. For the Xbox, they have to put DirectX and Windows on the console, which is many years old, but for each new console that Sony builds, it also rebuilds the software and APIs in any way it wants. It is in their interest and in our interest. Because there is only one way to do everything, and theirs is the best way possible

البته دوستان xbox اون زمان مسخره می کردن :lol:

در مورد ram

A good example of this is the Xbox Series X hardware. Microsoft two seprate pools of Ram. The same mistake that they made over Xbox one. One pool of RAM has high bandwidth and the other pool of RAM has lower bandwidth. As a result, coding for the console is sometimes problematic. Because the total number of things we have to put in the faster pool RAM is so much that it will be annoying again, and add insult to injury the 4k output needs even more bandwidth. So there will be some factors which bottleneck XSX’s GPU​

-----------
جیسون رونالد دستش کامل بسته و مجبور بوده apu طراحی کنه که 4 تا بازی xbox one اجرا کنه

در معماری RDNA 2 هر shader array معادل 10CU
PS5 هم دقیقا مشابه RDNA2 چهار shader array ( معادل 40 CU که 4 غیر فعال و 36CU )
اما سری X هر shader array معادل 14CU ( پیش فرض 4CU غیر فعال )
xbox one 12 cu بود
apu سری x هم از چهار shader array و 56cu ساخته شده ( 4cu غیر فعال 52 cu فعال )
در حالت سرور احتمالا 4CU دیگه غیر فعال می شه
هر کدوم از این shader array معادل 12CU توانایی اجرای یک بازی xbox one دارن

View attachment 194310

در مورد ویژگی های سخت افزاری
فقط کافیه 9 ماه گذشته مرور کنی
شما و سایر دوستان در مورد ps5 قصه ها بافتین :lol:
قبل از عرضه تا ps5 منفجر می شه
بمب ساعتی
اورکلاک
rt نداره
بازی های جهان باز نمی تونه اجرا
کنسول 1080 60
اون زمان سونی کاملا در مورد سخت افزار ps5 سکوت کرده بود و شما دوستان پشت هم می بافتید و وعده لانچ کنسول می دادین :lol:
لانچ کنسول رسید و همه دوستان ناپدید شدن :lol:
مثل اینکه هنوز هم درس نگرفتین :lol:
------------
زمانش که برسه خود سرنی بزرگ در مورد ویژگی های apu صحبت می کنه
View attachment 194313
قطعا apu PS5 نسبت به apu سری ایکس feature های بیشتر و کاربردی تری داره

گفتم که

پرفورمنس در raytracing به تعداد ray / پرتو های که پردازش می شه بستگی داره , همین باگ های نسخه ای که df تست کرده ممکن علت بهبود پرفورمنس باشه
بحث اینکه df چرا این باگ ها رو نادیده گرفته

کورش جان بخدا عدد 12 بیشتر از 9 هستش چرا می خوای 9 رو بزرگتر از 12 اثبات کنی....

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,035
نام
آریا
اتفاقا مشکل داره
سال ۲۰۲۱ هستیم مثلا
حالا چون سلیقه یکی دست خودشه ما باید مسخره کنیم؟بگیم سلیقه تو بدرد نمیخوره سلیقه من خوبه؟
بعد این تاپیک جوری پیش رفته که از کل کل و شوخی به سمت مسخره کردن رفته بعدم به سمت تسویه حساب شخصی که انکار نمیکم،خودمم توش شرکت کردم
دیگه وقتی تاپیک حول این موضوعا میچرخه از کنسول بگیر تا توان مالی تا شخصیت خود افراد ترول و مسخره میشه و نمیشه توقع داشت اینجور مسائل نباشه
بزار قضیه رو اینجوری برات توصیف کنم
فرض کن شنبه ی بعدی قراره دربی داشته باشیم
طرفدارای پرسپولیس شروع میکنن به لباسای قرمز پوشیدن و تیکه پرونی به استقلال و پز فینال آسیا و قهرمانی های داخلی و ... میدن
متقابلا استقلالی ها میان با لباسای آبی و سر و صدا پز ستاره های روی لوگو و تاریخ باشگاهشونو میدن
در نهایت به بازیکنا و مدیریت باشگاهای هم دیگه ایراد میگیرن وسط بازی هم تیمشونو تشویق میکنن و بعد از بازی هم اشتباهاتشون رو میندازن گردن حریف و دست آورد هاشون رو به رخ هم میکشن :D

خب اینم همونه

ولی در مورد بحث مالی قضیه فرق میکنه من شخصا حتی بحثم نمیکنم با کسی که فاز پولداری و خفن بودن میگیره چون آدمی که تا این حد تباه باشه با بحث ما و اخطار مدیرا اصلاح نمیشه

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,612
نام
رضا
بزار قضیه رو اینجوری برات توصیف کنم
فرض کن شنبه ی بعدی قراره دربی داشته باشیم
طرفدارای پرسپولیس شروع میکنن به لباسای قرمز پوشیدن و تیکه پرونی به استقلال و پز فینال آسیا و قهرمانی های داخلی و ... میدن
متقابلا استقلالی ها میان با لباسای آبی و سر و صدا پز ستاره های روی لوگو و تاریخ باشگاهشونو میدن
در نهایت به بازیکنا و مدیریت باشگاهای هم دیگه ایراد میگیرن وسط بازی هم تیمشونو تشویق میکنن و بعد از بازی هم اشتباهاتشون رو میندازن گردن حریف و دست آورد هاشون رو به رخ هم میکشن
فن بودن یه کنسول یا هر دیوایس با فن یک تیم خیلی فرق داره! اگه تیم مورد علاقت ته جدول باشه باز باید بهش تعصب داشته باشی و دنبالش کنی چون در قبال اون تیم هیچ چیزی نمیپردازی و سرویسی نمیگیری و صرفا علاقست! ولی یه کنسول اگه سیاست هاش غلط باشن و ضعیف عمل کنه راحت باید بذاریش کنار!
من نسل پیش از سیاست Xbox خوشم نیومد بوسیدمش گذاشتم کنار! ولی تو این نسل Series رو حتی بیشتر از زمان ۳۶۰ دوست دارم!
همونطور من از اپل خوشم نمیاد به خاطر سیاست های انحصاری طلبانه و.. ولی میتونم بگم مک بوک بهترین لپتاپ دنیاست! و هیچ سیستم عاملی مثل مک برای من دولوپر نمیشه و نمیتونم دیگه با ویندوز حتی ارتباط بگیرم!
اینکه بیاییم پز مالی بدیم! ما هر کنسولی بگیریم با قیمت هایی فضایی که وجود داره متاسفانه شاید بیشتر ۹۵ درصد مردم توان پرداخت واسه این کنسول ها ندارن و هیچ پزی نداره! من از ته دل آرزو میکنم قیمت ها اینقدر ارزون باشن همه بتونن کنسول مورد علاقشون رو بخرن و لذت ببرن و تو این تایپیک صرفا فانه بحث همیشه داغ بمونه!

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,035
نام
آریا
فن بودن یه کنسول یا هر دیوایس با فن یک تیم خیلی فرق داره! اگه تیم مورد علاقت ته جدول باشه باز باید بهش تعصب داشته باشی و دنبالش کنی چون در قبال اون تیم هیچ چیزی نمیپردازی و سرویسی نمیگیری و صرفا علاقست! ولی یه کنسول اگه سیاست هاش غلط باشن و ضعیف عمل کنه راحت باید بذاریش کنار!
من نسل پیش از سیاست Xbox خوشم نیومد بوسیدمش گذاشتم کنار! ولی تو این نسل Series رو حتی بیشتر از زمان ۳۶۰ دوست دارم!
همونطور من از اپل خوشم نمیاد به خاطر سیاست های انحصاری طلبانه و.. ولی میتونم بگم مک بوک بهترین لپتاپ دنیاست! و هیچ سیستم عاملی مثل مک برای من دولوپر نمیشه و نمیتونم دیگه با ویندوز حتی ارتباط بگیرم!
اینکه بیاییم پز مالی بدیم! ما هر کنسولی بگیریم با قیمت هایی فضایی که وجود داره متاسفانه شاید بیشتر ۹۵ درصد مردم توان پرداخت واسه این کنسول ها ندارن و هیچ پزی نداره! من از ته دل آرزو میکنم قیمت ها اینقدر ارزون باشن همه بتونن کنسول مورد علاقشون رو بخرن و لذت ببرن و تو این تایپیک صرفا فانه بحث همیشه داغ بمونه!
خب این تاپیک کلا برای فان و کل کله دیگه از اولشم همین بوده :D من خودم توهین هایی توی این تاپیک بهم شده که هر جای دیگه ای بود واقعا تحمل نمیکردم ولی اینجا رو کلا برای همین ترولش میام :D
پز پول دادنم که کلا تکلیفش روشنه با افراد بیمار بحث نکنیم اعصاب خودمون آروم تر میمونه

• Like
Reactions: alimx360 and reza51

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
3,144
نام
سبحان
طرفداری در زمان حال و به دلیل استفاده و لذت بردن از یك وسیله و محتوایی كه ارائه میده كجا..
طرفداری تا ابد و به دلیل تعصب و با چشم بسته كجا..

دیگه فكر كنم همه بدونند كدوم برای یك برند مفیدتره.
این دوستمونم از زمانی كه تاپیك مشكلات ویتا فعال بود ثابت شدست كه چه گیمری هست.
خیلی برام سواله که چرا بعضیا نمیتونن انعطاف پذیری و استفاده از برند های مختلف رو درک کنن
سونی نسل ۷ و ۸ سنگ تموم گذاشت برای گیمرا،دمشم گرم
ولی قرار نیست بگم خب چون یه زمانی حال دادی دیگه همیشه بهترینی و من تا ابد طرفدارتم

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,478
نام
defective pixel
خیلی برام سواله که چرا بعضیا نمیتونن انعطاف پذیری و استفاده از برند های مختلف رو درک کنن
سونی نسل ۷ و ۸ سنگ تموم گذاشت برای گیمرا،دمشم گرم
ولی قرار نیست بگم خب چون یه زمانی حال دادی دیگه همیشه بهترینی و من تا ابد طرفدارتم
حرفتون کاملا درسته ولی خب سونی یه زمانی حال نداد. ۴ نسله وارد این صنعت شده و هر ۴ نسلش حال داد. تا وقتیم حال بده طرفدار داره.
از اون طرف مایکروسافت چی؟ یه نسل ۷ حال داد نسل بعدش از دماغ همه یوزراش کشید بیرون. این نسلم خدایی دمش گرم تا الان خیلی خوب وعده و وعید داده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر