Playstation Vs Xbox [قوانین پست اول خوانده‌ شود]

مهمترین عامل در انتخاب کنسول نسل جدید برای شما ؟ (حداکثر 2 انتخاب)

• برند و اسم ( Sony - Microsoft )

• قیمت کنسول

• سرویس‌های اشتراکی (Game Pass - PS Now)

• بازی انحصاری با کیفیت

• اجرای بهتر بازیهای Multiplatform (با توجه به اختلاف و شرایط فعلی)

• ظاهر کنسول

• پروفایل و سابقه گیمینگ (Trophy - Achievement و لیست دوستان)

• دسترسی و کیفیت اجرای بازیهای قدیمی (Backward Compatibility)

• کنترلر

Results are only viewable after voting.

Boss

Loyal Member
Jul 7, 2006
3,552
نام
امید
سلام

مهم: بارها تاپیک قوانینش عوض شد و متاسفانه خیلی ها یا رعایت نمیکنن یا نمیخوان رعایت کنن. فان بودن و شوخی و کل کل اول نسل رو همه دوست دارن. و اینکه توانایی شنیدن نظر مخالف رو داشته باشین و به هیچ عنوان به کسی فقط چون نظرش مخالف هست حمله نکنید. این تنها چیزی که اصلا چشم پوشی نمیشه. توانایی بحث و جنبه بحث چیزی هست که انتظار میره همه داشته باشن. ممنون میشیم رعایت کنین.

قوانین - پستهایی که حاوی نکات زیر باشند مستقیماً حذف خواهند شد:
  1. از دادن پست های Aggressive طور خودداری کنید! طعنه و به تمسخر گرفتن (مغرورانه، نگاه از بالا) نظر و‌ شخصیت کاربران ممنوع میباشد. تفاوت شوخی و توهین باید رعایت شود و در این مورد تیم سایت بررسی پست ها را خواهد داشت. بنابراین اگر ناراحتی هست و یا جواب شوخی و کل کل اول نسل رو با جدیت میخواین بدید، این تاپیک احتمالا جای مناسبی برای شما نیست و عواقب توهین بر عهده خود یوزر خواهد بود.
  2. کاربران نباید پستهایی که به دلیل اخطار عمومی باقی مانده اند را نقل قول کنند
  3. ارسال میم و گیف به صورت مستقیم در صورتی که پستی مستقل و در جواب کاربران نباشد آزاد است. ارسال ها باید به صورت بند انگشتی باشد تا حجم و سایز صفحه مشکلی برای بقیه ایجاد نکند.
  4. اینکه کاربری قدیم تر عضو شده دلیل بر بیشتر فهمیدن اون کاربر نمیشه پس لطفاً از صحبت و‌ مقایسه تاریخ عضویت خودتون با دیگر کاربران خودداری کنید
  5. در صورت انجام تخلف های بالا، بر اساس قوانین کلی سایت برخورد خواهد شد که میتوانید چک کنید.
لطفاً رعایت کنید
ممنون
از اونجایی که به پایان نسل حاضر کنسول ها خانگی نزدیک میشیم و با در نظر گرفتن اینکه کَل کَل بین طرفداران دو کنسول سونی و ماکروسافت به اوج خودش میرسه و در تاپیک های مرتبط یا غیر مرتبط برای ترول و طرفدارای از کنسول خودشون پستهای زیادی ارسال میکنن، تصمیم گرفته شد تاپیکی ایجاد کنیم برای بحث و مقایسه کلی دو کنسول سونی و ماکروسافت

وجود این تاپیک لازم بود چون کل کل های بین طرفدارهای کنسول ها جزو جدایی ناپذیر دنیای گیم هست و با در نظر گرفتن اینکه تقریباً زمان کمی تا معرفی و انتشار کنسول ها باقی است این تاپیک میتونه فضای مناسبی برای این نوع بحث ها باشد.

مشخصات:

133171

پست اول و قوانین به مرور بروز خواهد شد

موفق باشیم‌.

Last edited by a moderator:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
3,245
اینکه اومدن به خاطر چندتا فیچر کنترلر کنسول رو یه نسل بعدی خوندن واقعا خنده داره! که من میتونم حداقل ۱۰ تا فن سونی تو توییتر .. توییتشون بیارم که گفتن کنترلر ps5 بعد از مدتی کاملا یه کنترلر عادی به نظر میرسه و خوش دستی رو به این فیچرها ترجیح میدادن!

بقیه حرفات کاری ندارم که مشخصه تراوشات مغز شخص شما و امثال شماست! اگه لینک میخوای من ۱۰۰ تا مصاحبه برات رو میکنم! :D

Chorus developer says Xbox Series X 'easier to develop for' than others

دیوید کیج شما!
Xbox Series X Has One Major Advantage Over PS5, Developer Explains

Xbox Series X is an 'absolute beast' says former Playstation developer - Micky News

دیگه Gabe Newell تو برنامه تلویزیونی قشنگ حجت رو تموم کرد!

اینکه میشینی تو خلوت خودت فکر میکنی با هم قطاری هات به نتیجه ... میرسی. فکر نکن با این تحلیل های قشنگتون ما رو به فکر فرو میبرید متاسفانه فقط اسباب خنده ما میشید! :D
:lol: easier to develop :lol: اون در هم در مصاحبه windowscentral :hide:
کنسولی که به ادعای خود مایکروسافت و فن هاش لنگ تولز :lol: بعد easier to develop :lol:
--------
former Playstation developer :lol: استاد Chris Grannell :lol: همون سلطانی که قصه می گفت ps5 نمی تونه بازی های جهان باز اجرا کنه :lol:
Former Sony Developer Warns PS5 May Struggle Running Big Open World Games
بعد در تمام بازی های جهان بار برتری با ps5 بود :lol:
البته این قصه ها قبل از معرفی سری s بود :))
---------

دیگه Gabe Newell تو برنامه تلویزیونی قشنگ حجت رو تموم کرد! :lol: انصافا حجت تمام کرد :-j پرسیدن چرا سری x ؟
“I don’t have a stake in that race. Obviously, we do most of our development on personal computers, but of the two I would definitely go with an Xbox.”

Gabe Newell didn’t really provide an explanation and we don’t want to put words in his mouth, but it’s probable that he prefers the Xbox Series X because its Microsoft and he’s a PC guy.​

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,612
نام
رضا
:lol: easier to develop :lol: اون در هم در مصاحبه windowscentral :hide:
کنسولی که به ادعای خود مایکروسافت و فن هاش لنگ تولز :lol: بعد easier to develop :lol:
--------
former Playstation developer :lol: استاد Chris Grannell :lol: همون سلطانی که قصه می گفت ps5 نمی تونه بازی های جهان باز اجرا کنه :lol:
Former Sony Developer Warns PS5 May Struggle Running Big Open World Games
بعد در تمام بازی های جهان بار برتری با ps5 بود :lol:
البته این قصه ها قبل از معرفی سری s بود :))
---------

دیگه Gabe Newell تو برنامه تلویزیونی قشنگ حجت رو تموم کرد! :lol: انصافا حجت تمام کرد :-j پرسیدن چرا سری x ؟
“I don’t have a stake in that race. Obviously, we do most of our development on personal computers, but of the two I would definitely go with an Xbox.”

Gabe Newell didn’t really provide an explanation and we don’t want to put words in his mouth, but it’s probable that he prefers the Xbox Series X because its Microsoft and he’s a PC guy.​
کوروش کبیر دوتا جمله انگلیسی میذاره که اصلا هیچی از اون جمله ها نمیتونی در بیاری! بقیه دنبال روهاش براش به به چه چه میکنن! :))

من با یه سرچ سه تا لینک اولی رندوم فرستادم ببین چقدر در موردش نوشتن که بخوام مثل خودت زیر و رو بکشم nتا مصاحبه پیدا میشه :D

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
3,245
اون قسمت عکس اولی رو واقعا نمیدونم
شاید bug بوده
جدی!
بببن حتی در حالی که raytracing فعالم نیست اون بازتاب همچنان وجود داره!!! چیزه مختص به raytracing نیست در کل‌
متاسفانه من نسخه ۵ رو ندارم
ولی دارم عکسهایه direct feed از gameplay خودم میزارم
Performance mode

Graphics mode

در مورد اون نور زرد هم 😝😝
نمیدونم تجربه با raytracing داشتی یا نه ولی در کل raytracing جوری هست که با کوچتکرین حرکت نورها در تصویر میتونه جابجا بشه
۱۰۰٪ همینطوری که خودشون گفتن جفت کنسولها کیفیت identical دارن . شک نکن

ممکنه مشکل از video compression باشه
ولی‌ دیگه‌ این ویدیو 😂😂 چقدر طرف بیکاره که رفته از df گلچین کرده ! حالا اگر خودش داشت یه چیزی

و بله آنچه شما میگویید F A K E هست ۱۰۰٪

طبقه خواسته شما زوم هم کردم که ببینید

بفرما اینم از همون تیکه نسخه Series X :

بازم تصویری دیگه که ویدیو منتخب شما گفتن کپسول نیست و جزییات رو میز load نشده:

🤣🤣🤣
میدونم کنسول نداری سخته چشمات رو حقایق باز بشه
با این حال امیدوارم سریعتر موقعیت جور بشه بخری و لذت ببری
ولی در کل در مورد کنترل فرقه قابل توجهی بین نسخه ۵ و جعبه نیست
تصویر اول ssr
منبع اون ویدیو و اسکرین شات ها هم خود df
پرفورمنس در raytracing به تعداد ray / پرتو های که پردازش می شه بستگی داره
ممکن نسخه ای که df تست کرده باگ داشته باشه , اگه ثابت بشه که باگ داشته کل ادعا های df زیر سوال
چرا به متفاوت بود خروجی دو کنسول دقت نکردن ؟ بعد در مورد اختلاف دو کنسول فکت صادر کردن ؟
چرا 400 درصد زوم نکردن ؟
تفاوتی که هر شخص عادی می تونه تشخیص بده , دوستان اصلا ندیدن /یا نخواستن ببینن :hide:

کوروش کبیر دوتا جمله انگلیسی میذاره که اصلا هیچی از اون جمله ها نمیتونی در بیاری! بقیه دنبال روهاش براش به به چه چه میکنن! :))

من با یه سرچ سه تا لینک اولی رندوم فرستادم ببین چقدر در موردش نوشتن که بخوام مثل خودت زیر و رو بکشم nتا مصاحبه پیدا میشه :D
سلطان خودت گفتی Gabe Newell تو برنامه تلویزیونی قشنگ حجت رو تموم کرده :lol: من هم خود کلمات Gabe Newell فرستادم :))

Tommy Vercetty

Rockstar Games, Inc
Gold User
Nov 18, 2010
4,898
نام
ROULY
اون قسمت عکس اولی رو واقعا نمیدونم
شاید bug بوده
جدی!
بببن حتی در حالی که raytracing فعالم نیست اون بازتاب همچنان وجود داره!!! چیزه مختص به raytracing نیست در کل‌
متاسفانه من نسخه ۵ رو ندارم
ولی دارم عکسهایه direct feed از gameplay خودم میزارم
Performance mode

Graphics mode

در مورد اون نور زرد هم 😝😝
نمیدونم تجربه با raytracing داشتی یا نه ولی در کل raytracing جوری هست که با کوچتکرین حرکت نورها در تصویر میتونه جابجا بشه
۱۰۰٪ همینطوری که خودشون گفتن جفت کنسولها کیفیت identical دارن . شک نکن

ممکنه مشکل از video compression باشه
ولی‌ دیگه‌ این ویدیو 😂😂 چقدر طرف بیکاره که رفته از df گلچین کرده ! حالا اگر خودش داشت یه چیزی

و بله آنچه شما میگویید F A K E هست ۱۰۰٪

طبقه خواسته شما زوم هم کردم که ببینید

بفرما اینم از همون تیکه نسخه Series X :

بازم تصویری دیگه که ویدیو منتخب شما گفتن کپسول نیست و جزییات رو میز load نشده:

🤣🤣🤣
از اون سر دنیا کنسول داشتنت رو به رخ میکشی؟ 🤣🤣
من بخوام کنسول بخرم حتی تو این وضعیت تورمی کشور ایران و قیمت ۱۲۰۰ دلاری کنسول همین امروز عصر هم میتونم
واسه کسی که اندازه پول یه ماشین خرج پی سیش کرده این منت ها رو نذار
اگر مردی بیا و با درآمد اینجا کنسول بخر
اتفاقا فیک شما هستی
ویدیو DF داره داد میزنه همه چیو
اگر بازی DF باگ داره که اصلا همه چی میره زیر سوال
اون بنچمارک هم میره زیر سوال چون فشار به GPU سریز اکس نمیاد چون LOD پائینتره چون لایتینگ ضعیف تره
الان کنسول داری؟ 🤣
جدا چی شد که اینو گفتی بخدا موندم تو این حرفت . حالا درسته وضعیت مملکت افتضاحه ولی نکنه فکر کردی کنسول خریدن اینجا یه آروزی محاله؟

آخرین ویرایش:

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
من بخوام کنسول بخرم حتی تو این وضعیت تورمی کشور ایران و قیمت ۱۲۰۰ دلاری کنسول همین امروز عصر هم میتونم
اتفاقا فیک شما هستی
اون بنچمارک هم میره زیر سوال چون فشار به GPU سریز اکس نمیاد چون LOD پائینتره چون لایتینگ ضعیف تره
الان کنسول داری؟ 🤣
جدا چی شد که اینو گفتی بخدا موندم تو این حرفت
راستی من یادم رفت بگم جفت کنسول رو دارم . دلت بسوزه:p

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,218
راستی من یادم رفت بگم جفت کنسول رو دارم . دلت بسوزه:p
داداش اون اکس باکس بدجنست رو بده ما بشه خمس جفت کنسول(سیاست مردان خدا)🤣
کیدینگ
دوستانی که ۵ دارن کسی با خرد شدن تیریگرهای دوال سنس روبهرو نشده؟ کسی تجربه افت عملکردش رو مخصوصا با استفاده از ادپتیو فیدبک نداشته؟

آخرین ویرایش:
  • Haha
Reactions: m49663

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
تصویر اول ssr
منبع اون ویدیو و اسکرین شات ها هم خود df
پرفورمنس در raytracing به تعداد ray / پرتو های که پردازش می شه بستگی داره
ممکن نسخه ای که df تست کرده باگ داشته باشه , اگه ثابت بشه که باگ داشته کل ادعا های df زیر سوال
چرا به متفاوت بود خروجی دو کنسول دقت نکردن ؟ بعد در مورد اختلاف دو کنسول فکت صادر کردن ؟
چرا 400 درصد زوم نکردن ؟
تفاوتی که هر شخص عادی می تونه تشخیص بده , دوستان اصلا ندیدن /یا نخواستن ببینن :hide:
منم عکس از نسخه اکس بازی گذاشتم دیگه
فرقی نداره واقعا !!!
حالا نمیدونم چرا اون صحنه منعکس نشده چون واقعا در حال ssr هم همون‌ بازتاب هست

میخوای بیا video call کنیم من نشونت بدم 😅
فاندری هم گفت نسخه identical هستن :)

اتفاقا فیک شما هستی
الان کنسول داری؟ 🤣
جدا چی شد که اینو گفتی بخدا موندم تو این حرفت . حالا درسته وضعیت مملکت افتضاحه ولی نکنه فکر کردی کنسول خریدن اینجا یه آروزی محاله؟
چه استرسی گرفتی
Keep calm and enjoy life
🤣🤣🤣

جدی نقل‌قل نکن اگه آنقدر یهویی ناراحت میشی

میگن تاپیک فانه ولی ببین چه فشاری به یه عده میاد 😁😁

کنسول هم بخر‌ لذتش رو ببر!!

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
3,143
نام
سبحان
فرقی نداره واقعا !!!

چه استرسی گرفتی
Keep calm and enjoy life
🤣🤣🤣

خیلی جالبه که تا موقعی که خودشون ‌کامنت سمی میدن و کلی هم لایک میزنن تاپیک فانه بعد وقتی یکی یه کامنت سمی میده زود بهشون برمیخوره و ناراحت میشن و تاپیک هم جدی میشه :D

.Amirone

ソニー株式会社
Gold User
Oct 1, 2009
5,020
🤣🤣🤣
194312
اتفاقا فیک شما هستی
الان کنسول داری؟ 🤣
دفعه دیگه خواستی منبع بذاری عکس کنسولتم می دی وگرنه فیک محسوب می شی :D چون منابع معتبر هم کنسول ندارن باید به ایشون استناد کنن، تو هم رولی از امروز دوست من نیستی! درسته "حقیقت" رو می دونم دستت به دهنت می رسه و هزینه می کنی برای گیمینگ، ولی چون با من کنسول نخریدی اون حس قبلی رو بهت ندارم و کوچیک می بینمت :D آخ پهلوهام درد گرفت از بس خندیدم :))

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
خیلی جالبه که تا موقعی که خودشون ‌کامنت سمی میدن و کلی هم لایک میزنن تاپیک فانه بعد وقتی یکی یه کامنت سمی میده زود بهشون برمیخوره و ناراحت میشن و تاپیک هم جدی میشه :D
والا من‌ خودم ناراحت شدم که یهویی آنقدر استرس میگیرن 😵😵😵

عکس از‌ خوده بازی گذاشتم که بگم طبقه گفته df - اصلا اونام به کنار! تجربه شخصی خودمم نشون میده بازی یکسان هست

بعد میگه بیا ایران کار کنن کنسول بخر‌

چیزی ندارید دیگه نقه‌قول نکنید

View attachment 194312

دفعه دیگه خواستی منبع بذاری عکس کنسولتم می دی وگرنه فیک محسوب می شی :D چون منابع معتبر هم کنسول ندارن باید به ایشون استناد کنن، تو هم رولی از امروز دوست من نیستی! درسته "حقیقت" رو می دونم دستت به دهنت می رسه و هزینه می کنی برای گیمینگ، ولی چون با من کنسول نخریدی اون حس قبلی رو بهت ندارم و کوچیک می بینمت :D آخ پهلوهام درد گرفت از بس خندیدم :))
🤣🤣🤣🤣🤣
تاپیک فان

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
3,245
هر چند بحث کردن با کسایی که خودشونو زدن به خواب و منطقی پشت حرفاشون نیست نفعی نداره اونم با شما که مرید کوروش کبیر هستین و هر بار می بینم چیزایی رو که کوروش خودشم نمی دونه چیه شما با شور و اشتیاق فراوان تایید می کنید نشون میده قصد بحث علمی ندارید صرفا برای ترول کردن اینجایید،لاجرم مجبورم اینجا یه چیزایی رو بگم چون سطحه جک گفتناتون آمپر چسپونده،
سوال اینکه چرا کنسولی که از هر لحاظ چه gpu,cpu و ram از کنسول رقیب قویتره در بعضی بازی ها عملکرد نسبتا ضعیف تری نشون داده؟
خب جواب سوال شما رو آقای سرنی در کنفراس اسفند واضح داد،سرنی یه جا گفت ما دو راهکار برای بکوارد داشتیم یکی استفاده از چیپ کنسول های گذشته در کنسول جدید که این کار به علت هزینه بر بودن منتفی شد،راهکار بعدی اینکه کنسولی بسازیم که تشابه زیادی با نسل قبلیش داشته باشه،اینطور شد سرنی ps5رو با شباهت های فروان با کنسول های نسل هشتیه سونی طراحی کرد چه از لحاظ سخت افزاری و چه«نرم افزاری»،
در واقع سرنی مجبور بوده از cuهای کمتر استفاده کنه(36cuدقیقا مثل pspro) حالا شما هی داد بزنید به خاطر اینکه پردازنه چابک باشه،سریعتر باشه و...ولی سرنی مجبور بود به خاطر بکوارد,حالا این تشابه نرم افزاری با نسل گذشته باعث شده توسعه ی بازی های میان نسلی برایps5 خیلی راحتر باشه،
اونور جیسون رونالد دستش برای طراحی کنسول باز بود و متناسب با قیمت نهایی کنسول که براش تعریف شده یک کنسول نسل بعدی ساخته چرا نسل بعدی چون چه سخت افزاری و نرم افزاری کنسول کاملا جدیده،
از یک توسعه دهنده در مورد کیت های توسعه ی اکس باکس های جدید سوال شد(متاسفانه منبعش یادم نیست) جوابش خیلی جالب بود،طرف گفتش که اگه بازی ها فقط برای نسل بعد توسعه داده بشه کار با کنسول های جدید مایکروسافت خیلی راحته و توسعه دهنده برای نسخه pc لازم نیست وقت و هزینه ی زیادی رو صرف کنه چون مایکروسافت تمام تلاش شو کرده که فاصله ی بین کنسول و pc رو برداره،اما اگه برای نسل قبل xboxهم بازی توسعه داده بشه اون وقت پدر توسع دهنده دراومده چون کیت های جدید هیچ تشابهی با نسل قبل ندارن،وسلام.

حالا شما هی آسمون ریسمون ببافین به هم,وقتی بازی ها کاملا نسل بعدی منتشر بشن اون وقت عیار دو کنسول معلوم میشه(خواهشا بحثه مدیوم رو نیارید وسط که رو بالارده ترین pc ها تر زده و نسخه psهم نداره)
در مورد ram اکس باکس های جدیدهم دوست گرامی یکم مطالعه کن چون دو تکه نیست چرا عادت دارید تراوشات مغز خودتون رو به عنوان فکت بیاد اینجا طومار کنید،
اختلاف گرافیکی هم 20 درصد هستش نه 15

راستی دوست من موقع انتشار gta vi و بررسیش رو دوتا کنسول حالت رو خریدار خواهم بود...
عجب
چرا در بازی ها RX 6900XT با 23 ترافلاپس 5120 هسته و Bandwidth 512.0 GB/s بهتر از RTX 3080 با 30 ترافلاپس 8704 هسته و Bandwidth 760.3 GB/s عمل کرده ؟(rt به خاطر rt core , انویدیا بهتره )
سرنی ps5رو با شباهت های فروان با کنسول های نسل هشتیه سونی طراحی کرد چه از لحاظ سخت افزاری و چه«نرم افزاری»،:lol::lol:
سونی برای هر کنسول یه api (رابط نرم افزاری ) جدید طراحی می کنه
این مایکروسافت که api بین کنسول و pc مشترک
علی صالحی تو اون مصاحبه مشهور دقیقا همین گفت
(*) Ali Salehi, a rendering engineer at Crytek contrasts the next Gen consoles in interview (Up: Tweets/Article removed)

As a programmer and developer, which do you consider the best console for working and coding? PlayStation 5 or Xbox X series?

Definitely PlayStation 5.

As a programmer, I would say that the PlayStation 5 is much better, and I don't think you can find a programmer who chooses XBX over PS5. For the Xbox, they have to put DirectX and Windows on the console, which is many years old, but for each new console that Sony builds, it also rebuilds the software and APIs in any way it wants. It is in their interest and in our interest. Because there is only one way to do everything, and theirs is the best way possible

البته دوستان xbox اون زمان مسخره می کردن :lol:

در مورد ram

A good example of this is the Xbox Series X hardware. Microsoft two seprate pools of Ram. The same mistake that they made over Xbox one. One pool of RAM has high bandwidth and the other pool of RAM has lower bandwidth. As a result, coding for the console is sometimes problematic. Because the total number of things we have to put in the faster pool RAM is so much that it will be annoying again, and add insult to injury the 4k output needs even more bandwidth. So there will be some factors which bottleneck XSX’s GPU​

-----------
جیسون رونالد دستش کامل بسته و مجبور بوده apu طراحی کنه که 4 تا بازی xbox one اجرا کنه

در معماری RDNA 2 هر shader array معادل 10CU
PS5 هم دقیقا مشابه RDNA2 چهار shader array ( معادل 40 CU که 4 غیر فعال و 36CU )
اما سری X هر shader array معادل 14CU ( پیش فرض 4CU غیر فعال )
xbox one 12 cu بود
apu سری x هم از چهار shader array و 56cu ساخته شده ( 4cu غیر فعال 52 cu فعال )
در حالت سرور احتمالا 4CU دیگه غیر فعال می شه
هر کدوم از این shader array معادل 12CU توانایی اجرای یک بازی xbox one دارن

194310

در مورد ویژگی های سخت افزاری
فقط کافیه 9 ماه گذشته مرور کنی
شما و سایر دوستان در مورد ps5 قصه ها بافتین :lol:
قبل از عرضه تا ps5 منفجر می شه
بمب ساعتی
اورکلاک
rt نداره
بازی های جهان باز نمی تونه اجرا
کنسول 1080 60
اون زمان سونی کاملا در مورد سخت افزار ps5 سکوت کرده بود و شما دوستان پشت هم می بافتید و وعده لانچ کنسول می دادین :lol:
لانچ کنسول رسید و همه دوستان ناپدید شدن :lol:
مثل اینکه هنوز هم درس نگرفتین :lol:
------------
زمانش که برسه خود سرنی بزرگ در مورد ویژگی های apu صحبت می کنه
194313
قطعا apu PS5 نسبت به apu سری ایکس feature های بیشتر و کاربردی تری داره

فرقی نداره واقعا !!!

چه استرسی گرفتی
Keep calm and enjoy life
🤣🤣🤣

گفتم که

پرفورمنس در raytracing به تعداد ray / پرتو های که پردازش می شه بستگی داره , همین باگ های نسخه ای که df تست کرده ممکن علت بهبود پرفورمنس باشه
بحث اینکه df چرا این باگ ها رو نادیده گرفته

آخرین ویرایش:

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
داداش اون اکس باکس بدجنست رو بده ما بشه خمس جفت کنسول(سیاست مردان خدا)🤣
کیدینگ
دوستانی که ۵ دارن کسی با خرد شدن تیریگرهای دوال سنس روبهرو نشده؟ کسی تجربه افت عملکردش رو مخصوصا با استفاده از ادپتیو فیدبک نداشته؟
نمیدم چون بلد نیستی خوب از ایکس باکس دفاع کنی مثل فن های تاپیک ش :D باید همه جوره دفاع کنی از دل مایه بذاری:D

بذار یه چند صد تا اسکرین شات های مولتی پلتفرم بگیرم بعد پول پست ش م خودم میدم:D

تریگر وقتی داغون میشه که هنگامی داره فعالیت میکنه و فورس فیدبک داره و هی با زور بخوای مانع فعالیت بشی . بستگی به بازی هم داره که چقدر از تریگر ها کار بکشه . کال آف دیوتی مثلا خیلی استفاده میکنه از این حالت . دیزیبل کردن ش تو بازیهای شوتر بهتره

دولوپر ها هم هنوز تمام و کمال از این قابلیت استفاده نمیکنن و در حال بررسی چگونگی اجرای بهتر ش هستن . در حال حاضر شما مثلا یک تیرکمون رو مدتی نگه داری سفت میشن و نباید بیشتر از این روش فشار هم باشه

داستانی که در مورد HD Rumble نینتندو رویت میشد و به مرور زمان بازیهای باهاش سینک شدن و دیگه خبری از سفتی و سختی نبود

کنترل هم گارانتی داره و تعویض میشه البته در فرنگ نه ایران:D

• Like
Reactions: R.I.P

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,475
نام
عرفان
من برای دوستانی که تو این تاپیک توان مالی بقیه رو تو بحث مسخره میکنن(ازون اولی که دنبال میکردم کمم نبودن! ) واقعا متأسفم. یعنی از این بیشتر نمیشه نزول کرد واقعا. به نظرم مدیر ها باید یه تصمیمی برای این نوع پست ها بگیرن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر