Playstation Vs Xbox [قوانین پست اول خوانده‌ شود]

مهمترین عامل در انتخاب کنسول نسل جدید برای شما ؟ (حداکثر 2 انتخاب)

• برند و اسم ( Sony - Microsoft )

• قیمت کنسول

• سرویس‌های اشتراکی (Game Pass - PS Now)

• بازی انحصاری با کیفیت

• اجرای بهتر بازیهای Multiplatform (با توجه به اختلاف و شرایط فعلی)

• ظاهر کنسول

• پروفایل و سابقه گیمینگ (Trophy - Achievement و لیست دوستان)

• دسترسی و کیفیت اجرای بازیهای قدیمی (Backward Compatibility)

• کنترلر

Results are only viewable after voting.

Boss

Loyal Member
Jul 7, 2006
3,552
نام
امید
سلام

مهم: بارها تاپیک قوانینش عوض شد و متاسفانه خیلی ها یا رعایت نمیکنن یا نمیخوان رعایت کنن. فان بودن و شوخی و کل کل اول نسل رو همه دوست دارن. و اینکه توانایی شنیدن نظر مخالف رو داشته باشین و به هیچ عنوان به کسی فقط چون نظرش مخالف هست حمله نکنید. این تنها چیزی که اصلا چشم پوشی نمیشه. توانایی بحث و جنبه بحث چیزی هست که انتظار میره همه داشته باشن. ممنون میشیم رعایت کنین.

قوانین - پستهایی که حاوی نکات زیر باشند مستقیماً حذف خواهند شد:
  1. از دادن پست های Aggressive طور خودداری کنید! طعنه و به تمسخر گرفتن (مغرورانه، نگاه از بالا) نظر و‌ شخصیت کاربران ممنوع میباشد. تفاوت شوخی و توهین باید رعایت شود و در این مورد تیم سایت بررسی پست ها را خواهد داشت. بنابراین اگر ناراحتی هست و یا جواب شوخی و کل کل اول نسل رو با جدیت میخواین بدید، این تاپیک احتمالا جای مناسبی برای شما نیست و عواقب توهین بر عهده خود یوزر خواهد بود.
  2. کاربران نباید پستهایی که به دلیل اخطار عمومی باقی مانده اند را نقل قول کنند
  3. ارسال میم و گیف به صورت مستقیم در صورتی که پستی مستقل و در جواب کاربران نباشد آزاد است. ارسال ها باید به صورت بند انگشتی باشد تا حجم و سایز صفحه مشکلی برای بقیه ایجاد نکند.
  4. اینکه کاربری قدیم تر عضو شده دلیل بر بیشتر فهمیدن اون کاربر نمیشه پس لطفاً از صحبت و‌ مقایسه تاریخ عضویت خودتون با دیگر کاربران خودداری کنید
  5. در صورت انجام تخلف های بالا، بر اساس قوانین کلی سایت برخورد خواهد شد که میتوانید چک کنید.
لطفاً رعایت کنید
ممنون
از اونجایی که به پایان نسل حاضر کنسول ها خانگی نزدیک میشیم و با در نظر گرفتن اینکه کَل کَل بین طرفداران دو کنسول سونی و ماکروسافت به اوج خودش میرسه و در تاپیک های مرتبط یا غیر مرتبط برای ترول و طرفدارای از کنسول خودشون پستهای زیادی ارسال میکنن، تصمیم گرفته شد تاپیکی ایجاد کنیم برای بحث و مقایسه کلی دو کنسول سونی و ماکروسافت

وجود این تاپیک لازم بود چون کل کل های بین طرفدارهای کنسول ها جزو جدایی ناپذیر دنیای گیم هست و با در نظر گرفتن اینکه تقریباً زمان کمی تا معرفی و انتشار کنسول ها باقی است این تاپیک میتونه فضای مناسبی برای این نوع بحث ها باشد.

مشخصات:

133171

پست اول و قوانین به مرور بروز خواهد شد

موفق باشیم‌.

Last edited by a moderator:

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
4,267
نام
malek
یعنی حیف وقت که سر کنترل میذارید بازی بهتر از این نبود ؟ برید اپدیت 4k 60 فریم GoW رو ببنید بازی که ماله 2018 ایمان بیارید
عجب گرافیکی داره.فکر نکنم تا آخر نسل ۹ ماکرو بتونه همچین خروجی بده.امیدشون به هیلو بود که رفته خواب زمستانی و هلبلید هم فعلا به دندونای سنا بسنده کرده

lomis

کاربر سایت
Aug 6, 2017
149
نه عزیز DF به هیچ فیک نیست ولی اونجایی که باید ۴۰۰ درصد زوم کنه نمیکنه 😁
این ویدیو همه چی رو شفاف میگه ببخشید اگه لحنش یه کم بده

رفلکشن رزولوشن پائینتر
LOD کمتر
تکسچر فیلترینگ ضعیف تر
لایتینگ ضعیف تر

اینا دیگه فیک نیست از ویدیوی خود DF هست
حالا اگر کسی دوست داره چشماش را روی حقایق ببنده اون یه بحث دیگس
من نمیخوام فن بازی دربیارم ... ولی در حالت فوتو مود کلا پردازش بازی متفاوت از گیم پلی هست ظاهرا و مورد درستی نیست برا مقایسه سخت افزاری...خود شما اشاره کردید که gpu اکس باکس قویتره همینطور سرعت رمش...ولی سخت افزار ps5 سینک تر هست یعنی اجزا بهتر چیدمان شدن و کنار هم به خوبی کار میکنن...و شکی درش نیست که با مهندسهایی که ماکرو سافت داره تو اینده از gpu کنسولش حد اکثر استفاده رو خواهد کشید...من اینجا ناراحتیم از df هست..که تو ویدیو که خودش گزاشته خیلی مسایل رو ندیده...شما برو مقایسه کارتهای گرافیک رو pc رو ببین چه زومهایی میکنه و تمام معایب و مزایا رو میگه یا مقایسه های بین نسخه های وان اکس و پرو که که زومها چهارصد درصدی میکرد ...من بیشتر از دست df دلگیر شدم

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,120

رفلکشن رزولوشن پائینتر
LOD کمتر
تکسچر فیلترینگ ضعیف تر
لایتینگ ضعیف تر

مهم فتومد هست که خاراسم قویتر هست

newBamboul#​
newDacal#​

Tommy Vercetty

Rockstar Games, Inc
Gold User
Nov 18, 2010
4,924
نام
ROULY
من نمیخوام فن بازی دربیارم ... ولی در حالت فوتو مود کلا پردازش بازی متفاوت از گیم پلی هست ظاهرا و مورد درستی نیست برا مقایسه سخت افزاری...خود شما اشاره کردید که gpu اکس باکس قویتره همینطور سرعت رمش...ولی سخت افزار ps5 سینک تر هست یعنی اجزا بهتر چیدمان شدن و کنار هم به خوبی کار میکنن...و شکی درش نیست که با مهندسهایی که ماکرو سافت داره تو اینده از gpu کنسولش حد اکثر استفاده رو خواهد کشید...من اینجا ناراحتیم از df هست..که تو ویدیو که خودش گزاشته خیلی مسایل رو ندیده...شما برو مقایسه کارتهای گرافیک رو pc رو ببین چه زومهایی میکنه و تمام معایب و مزایا رو میگه یا مقایسه های بین نسخه های وان اکس و پرو که که زومها چهارصد درصدی میکرد ...من بیشتر از دست df دلگیر شدم
در مورد DF حرفهای زیادی میشه زد
در اینکه رسانه ی حرفه ای هستن شکی نیست ولی حقیقت اینه که DF داره از این Console Wars پول خوبی در میاره پس گاهی لازمه بنا به مصلحت یه سری چیزها رو بیشتر بولد کنه و یک سری چیزها هم بطور کلی ایگنور کنه.
از طرفی هم فراموش نمیشه کرد مایکروسافت تیرداون و بطور کلی بررسی سخت افزاری سه کنسول آخری بیرون داد رو کاملا به دیجیتال فاندری واگذار کرد ولی سونی اینکارو نکرد.
علایق و سلایق افرادی که تو اون مجموعه کار میکنن هم برای همه از خیلی وقت پیش ثابت شده هست بخصوص الکس که بطور کلی هیتر کنسول ها هست ولی با درجه بیشتر هیتر سونی..
بهرحال کماکان DF بزرگترین مرجع بررسی هست و اونها هم زیاد نمیتونن با اعتبار خودشون بازی کنن
ولی حداقل در مورد ویدیوی آخرشون خیلی چیزهارو میتونستن بررسی کنن که اینکارو نکردن مثل همین ویدیویی که بالا گذاشتم
نحوه تیتر زدنشون هم دقت کنی کاملا هدفمند و با نیت خاص هست ولی بازم میگم در حرفه ای بودنشون شکی نیست و همین باعث میشه نتونن دروغ بگن ولی میتونن بخشی از حقیقت رو مخفی کنن!

RAFA_1992

کاربر سایت
Jun 17, 2018
88
از یکسال پیش که قدرت خام GPU پلی استیشن ۵ و اکس باکس سریز اکس اعلام شد گفتم روی کاغذ اختلاف اینها ۱۵ درصده
امشب DF با بنچمارکی که تو فوتومد گرفت هم گفت بطور میانگین ۱۶ درصد GPU سریز اکس قویتره
پس این اول
سلام داداش بذار من خیلی ساده توضیح میدم برات
از یکسال پیش تقریبا برای همه مشخص شد که قیمتی که سونی برای کنسولش میذاره احتمالا ۴۰۰ دلار خواهد بود چون یکبار این فرمول نسل قبل جواب داد و نتیجه اش بُردن اون نسل بود ،هم به لطف قیمت پایین تر کنسول و هم بازیهای انحصاری محشر.
تا جایی که هم مایکروفنها و هم بسیاری از سونی فنها توقع داشتن این نسل هم اختلاف قدرت بین کنسول هاشون مثل نسل قبل Ps4 Pro و Xbox One X باشه.
حقیقتا برای سونی فنها حتی اگر این اختلاف قدرت دو کنسول ۵۰ درصد هم میبود بازم فرقی نداشت چون مزایای کنسول سونی بازیهای انحصاری فوق العاده اش هست که همیشه دست بالا رو داشته.
این نسل هم همین انتظار میرفت تا اینکه به مرور که نتایج مقایسه بازیها توی "گیم پلی بازیها" اومد مشخص شد تو تمام بازیها بطور عجیبی بازدهی PS5 چه تو زمینه گرافیکی و چه پرفورمنس بهتره
چند صفحه قبل مجموعه ای از این برتری ها را توی یه پست بصورت عکس گذاشتم
حالا تموم اون شعارهای ماست پاورکنسول و ۱۲ ترافلافل رفته زیر سوال.
از طرفی اکس باکس به علت نداشتن بازی انحصاری به این خاطر که بازیهایش برای پی سی هم میاد دیگه جذابیتی برای گیمرها نداره
و وضعیت تقاضا برای هر دو کنسول در جهان گواه این مطلب هست.
کل قضیه اینه و اینکه چرا PS5 با قدرت خام ۱۵ درصد کمتر تو بازیها بهتر عمل کرده دلیلش موارد زیر هست
GPU CLOCK( (this is important because it tied to the speed of all GPU caches and other components in the gpu)
2.23Ghz vs 1.8Ghz (+21% PS5)
GPU TRIANGLE RASTER (billions/s) 8.92BT/s vs 7.3BT/S(+20% PSS5
GPU CULLING RATE (billions/s)
17.84 vs 14.6(+20% PS5)
GPU PIXEL FILL RATE (Gpixels/s)
142.72 vs 116.8(+20% PS5)
SSD RAW
5.5GB V 2.4GB (+78% PS5)
Compressed
17GB vs 6GB
و البته توضیحاتی که قبلا در مورد پردازنده و رم یکپارچه دادم و جذابیت و سادگی معماری PS5 برای دولوپرها که اون هم توضیح دادم.
بزودی و با اومدن انحصاریهای مثل ریترنال و رچت اند کلنک و هورایزن و گاد آو وار و گرن توریسمو هیشکی دیگه اینجا نمیاد و دیگه کسی براش بحثای سخت افزاری هم مهم نیست دیگه.
البته بحثای اینجا همگی فان هست من به شخصه خوشحال میشم همه اینجا خوشحال باشن حتی خوشحال کنندس که از این به بعد واسه هر بازی بعد از اینکه برتری پرفرومنس PS5 تو "گیم پلی بازی" مشخص شد یه بنچمارک هم از فوتومد بازیها بذارن تا همه گیمرها فارغ از اینکه فن چه کنسولی هستند خوشحال رو راضی باشن.
هر چند بحث کردن با کسایی که خودشونو زدن به خواب و منطقی پشت حرفاشون نیست نفعی نداره اونم با شما که مرید کوروش کبیر هستین و هر بار می بینم چیزایی رو که کوروش خودشم نمی دونه چیه شما با شور و اشتیاق فراوان تایید می کنید نشون میده قصد بحث علمی ندارید صرفا برای ترول کردن اینجایید،لاجرم مجبورم اینجا یه چیزایی رو بگم چون سطحه جک گفتناتون آمپر چسپونده،
سوال اینکه چرا کنسولی که از هر لحاظ چه gpu,cpu و ram از کنسول رقیب قویتره در بعضی بازی ها عملکرد نسبتا ضعیف تری نشون داده؟
خب جواب سوال شما رو آقای سرنی در کنفراس اسفند واضح داد،سرنی یه جا گفت ما دو راهکار برای بکوارد داشتیم یکی استفاده از چیپ کنسول های گذشته در کنسول جدید که این کار به علت هزینه بر بودن منتفی شد،راهکار بعدی اینکه کنسولی بسازیم که تشابه زیادی با نسل قبلیش داشته باشه،اینطور شد سرنی ps5رو با شباهت های فروان با کنسول های نسل هشتیه سونی طراحی کرد چه از لحاظ سخت افزاری و چه«نرم افزاری»،
در واقع سرنی مجبور بوده از cuهای کمتر استفاده کنه(36cuدقیقا مثل pspro) حالا شما هی داد بزنید به خاطر اینکه پردازنه چابک باشه،سریعتر باشه و...ولی سرنی مجبور بود به خاطر بکوارد,حالا این تشابه نرم افزاری با نسل گذشته باعث شده توسعه ی بازی های میان نسلی برایps5 خیلی راحتر باشه،
اونور جیسون رونالد دستش برای طراحی کنسول باز بود و متناسب با قیمت نهایی کنسول که براش تعریف شده یک کنسول نسل بعدی ساخته چرا نسل بعدی چون چه سخت افزاری و نرم افزاری کنسول کاملا جدیده،
از یک توسعه دهنده در مورد کیت های توسعه ی اکس باکس های جدید سوال شد(متاسفانه منبعش یادم نیست) جوابش خیلی جالب بود،طرف گفتش که اگه بازی ها فقط برای نسل بعد توسعه داده بشه کار با کنسول های جدید مایکروسافت خیلی راحته و توسعه دهنده برای نسخه pc لازم نیست وقت و هزینه ی زیادی رو صرف کنه چون مایکروسافت تمام تلاش شو کرده که فاصله ی بین کنسول و pc رو برداره،اما اگه برای نسل قبل xboxهم بازی توسعه داده بشه اون وقت پدر توسع دهنده دراومده چون کیت های جدید هیچ تشابهی با نسل قبل ندارن،وسلام.

حالا شما هی آسمون ریسمون ببافین به هم,وقتی بازی ها کاملا نسل بعدی منتشر بشن اون وقت عیار دو کنسول معلوم میشه(خواهشا بحثه مدیوم رو نیارید وسط که رو بالارده ترین pc ها تر زده و نسخه psهم نداره)
در مورد ram اکس باکس های جدیدهم دوست گرامی یکم مطالعه کن چون دو تکه نیست چرا عادت دارید تراوشات مغز خودتون رو به عنوان فکت بیاد اینجا طومار کنید،
اختلاف گرافیکی هم 20 درصد هستش نه 15

راستی دوست من موقع انتشار gta vi و بررسیش رو دوتا کنسول حالت رو خریدار خواهم بود...

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
13,320
نام
مازیار
سلام داداش بذار من خیلی ساده توضیح میدم برات
از یکسال پیش تقریبا برای همه مشخص شد که قیمتی که سونی برای کنسولش میذاره احتمالا ۴۰۰ دلار خواهد بود چون یکبار این فرمول نسل قبل جواب داد و نتیجه اش بُردن اون نسل بود ،هم به لطف قیمت پایین تر کنسول و هم بازیهای انحصاری محشر.
تا جایی که هم مایکروفنها و هم بسیاری از سونی فنها توقع داشتن این نسل هم اختلاف قدرت بین کنسول هاشون مثل نسل قبل Ps4 Pro و Xbox One X باشه.
حقیقتا برای سونی فنها حتی اگر این اختلاف قدرت دو کنسول ۵۰ درصد هم میبود بازم فرقی نداشت چون مزایای کنسول سونی بازیهای انحصاری فوق العاده اش هست که همیشه دست بالا رو داشته.
این نسل هم همین انتظار میرفت تا اینکه به مرور که نتایج مقایسه بازیها توی "گیم پلی بازیها" اومد مشخص شد تو تمام بازیها بطور عجیبی بازدهی PS5 چه تو زمینه گرافیکی و چه پرفورمنس بهتره
چند صفحه قبل مجموعه ای از این برتری ها را توی یه پست بصورت عکس گذاشتم
حالا تموم اون شعارهای ماست پاورکنسول و ۱۲ ترافلافل رفته زیر سوال.
از طرفی اکس باکس به علت نداشتن بازی انحصاری به این خاطر که بازیهایش برای پی سی هم میاد دیگه جذابیتی برای گیمرها نداره
و وضعیت تقاضا برای هر دو کنسول در جهان گواه این مطلب هست.
کل قضیه اینه و اینکه چرا PS5 با قدرت خام ۱۵ درصد کمتر تو بازیها بهتر عمل کرده دلیلش موارد زیر هست
GPU CLOCK( (this is important because it tied to the speed of all GPU caches and other components in the gpu)
2.23Ghz vs 1.8Ghz (+21% PS5)
GPU TRIANGLE RASTER (billions/s) 8.92BT/s vs 7.3BT/S(+20% PSS5
GPU CULLING RATE (billions/s)
17.84 vs 14.6(+20% PS5)
GPU PIXEL FILL RATE (Gpixels/s)
142.72 vs 116.8(+20% PS5)
SSD RAW
5.5GB V 2.4GB (+78% PS5)
Compressed
17GB vs 6GB
و البته توضیحاتی که قبلا در مورد پردازنده و رم یکپارچه دادم و جذابیت و سادگی معماری PS5 برای دولوپرها که اون هم توضیح دادم.
بزودی و با اومدن انحصاریهای مثل ریترنال و رچت اند کلنک و هورایزن و گاد آو وار و گرن توریسمو هیشکی دیگه اینجا نمیاد و دیگه کسی براش بحثای سخت افزاری هم مهم نیست دیگه.
البته بحثای اینجا همگی فان هست من به شخصه خوشحال میشم همه اینجا خوشحال باشن حتی خوشحال کنندس که از این به بعد واسه هر بازی بعد از اینکه برتری پرفرومنس PS5 تو "گیم پلی بازی" مشخص شد یه بنچمارک هم از فوتومد بازیها بذارن تا همه گیمرها فارغ از اینکه فن چه کنسولی هستند خوشحال رو راضی باشن.
مشکل سونی فن ها اینه که کم حافظه ان ،،،

قرار بود ps5 ری تریسینگ نداشته باشه ،،،
قرار بود ۱۰۸۰ اجرا کنه بازی ها رو
قرار بود ۳۰ فریم قفل باشه
قرار بود ۵۰ درصد جعبه قوی تر باشه ۔۔۔۔

قرار بود سری اس پرفورمنس بهتری از ps5 داشته باشه و اوت سل کنه

حالا جالب اینه از بازی که رفتن از فوتومودش هم بنچمارک اوردن ،،باز تو همونم ps5 , چه تکسچر ، چه لایتینگ و چه ری تریسینگ ناک اوت کرده رقیبشو

در مورد دسته هم چیزی نمیگم و امکانات نمایشی ۔۔۔۔ حالا جالب اینه سال دیگه مایکرو اسکی بره از روی ds5 ,, میان میریزن اینجا دکل دسته هم فرو ریخت ،، :wow:

با این جماعت مهربان باشید ،اینا نیازمند محبتن،، روزگار سختی رو میگذرونن ،، چی فکر میکردن ، چی شد

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
13,320
نام
مازیار

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,037
نام
آریا
gpu usage رو تا خرخره میچسبونه ولی cpu usage بسیار پایین. ؟
View attachment 194220

cpu هشت هسته , معمولا 20 درصد اگه گیمر از قدرت ها الخصوص launch استفاده کنه مصرف cpu بالا می ره

اون زمان که df صرفا تریلر Spider-Man تحلیل می کرد , خودت استاد بودی سلطان :lol: نور و زاویه تدریس می کردی :lol: بعد یک دفعه محو شدی
View attachment 194223
همه تریگر شدن سریع زدن به اسپایدرمن و اینور اونور :D من فقط جواب خودتو میدم چون از همه هم تیمی هات بیشتر دوستت دارم
اون اسکرینشاتی که ازم فرستادی قربونت برم بازم میچسبه به ماله ای که رو اسپایدرمن میکشیدید
برگ ریزونای پاییز تو اون شیشه رو یادمون انداختی دوباره :D
اون اسکرینشات کنترل زمانی اعتبار داره که توی یه فاصله ی مشابه و یه زاویه دوربین مشابه گرفته شه =))

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,037
نام
آریا
Welcome back :D نور چشماتو اذیت نکنه
استاد فیزیک اینو همین الان از خودم گرفتم
فیزیک کجا پاس کردی ؟

View attachment 194224
View attachment 194225

همینطور که میبینی در این حد فاصله اونقدر تاثیرگذار نبود که پاهام یهو محو بشه جاش یه حاله ای از سیاهی نشون بده
موفق باشیم
شما برو روی یه سطل آشغال گرد امتحان کن اینو وایسا جلوش بعد بده یکی دوربینو عقب جلو کنه و بچرخونه :D من که فیزیکو تک ماده زدم تو دبیرستان شما که انقد استادی سطح صافو با سطح محدب مقایسه نکن :Shrewd:

Tommy Vercetty

Rockstar Games, Inc
Gold User
Nov 18, 2010
4,924
نام
ROULY
هر چند بحث کردن با کسایی که خودشونو زدن به خواب و منطقی پشت حرفاشون نیست نفعی نداره اونم با شما که مرید کوروش کبیر هستین و هر بار می بینم چیزایی رو که کوروش خودشم نمی دونه چیه شما با شور و اشتیاق فراوان تایید می کنید نشون میده قصد بحث علمی ندارید صرفا برای ترول کردن اینجایید،لاجرم مجبورم اینجا یه چیزایی رو بگم چون سطحه جک گفتناتون آمپر چسپونده،
سوال اینکه چرا کنسولی که از هر لحاظ چه gpu,cpu و ram از کنسول رقیب قویتره در بعضی بازی ها عملکرد نسبتا ضعیف تری نشون داده؟
خب جواب سوال شما رو آقای سرنی در کنفراس اسفند واضح داد،سرنی یه جا گفت ما دو راهکار برای بکوارد داشتیم یکی استفاده از چیپ کنسول های گذشته در کنسول جدید که این کار به علت هزینه بر بودن منتفی شد،راهکار بعدی اینکه کنسولی بسازیم که تشابه زیادی با نسل قبلیش داشته باشه،اینطور شد سرنی ps5رو با شباهت های فروان با کنسول های نسل هشتیه سونی طراحی کرد چه از لحاظ سخت افزاری و چه«نرم افزاری»،
در واقع سرنی مجبور بوده از cuهای کمتر استفاده کنه(36cuدقیقا مثل pspro) حالا شما هی داد بزنید به خاطر اینکه پردازنه چابک باشه،سریعتر باشه و...ولی سرنی مجبور بود به خاطر بکوارد,حالا این تشابه نرم افزاری با نسل گذشته باعث شده توسعه ی بازی های میان نسلی برایps5 خیلی راحتر باشه،
اونور جیسون رونالد دستش برای طراحی کنسول باز بود و متناسب با قیمت نهایی کنسول که براش تعریف شده یک کنسول نسل بعدی ساخته چرا نسل بعدی چون چه سخت افزاری و نرم افزاری کنسول کاملا جدیده،
از یک توسعه دهنده در مورد کیت های توسعه ی اکس باکس های جدید سوال شد(متاسفانه منبعش یادم نیست) جوابش خیلی جالب بود،طرف گفتش که اگه بازی ها فقط برای نسل بعد توسعه داده بشه کار با کنسول های جدید مایکروسافت خیلی راحته و توسعه دهنده برای نسخه pc لازم نیست وقت و هزینه ی زیادی رو صرف کنه چون مایکروسافت تمام تلاش شو کرده که فاصله ی بین کنسول و pc رو برداره،اما اگه برای نسل قبل xboxهم بازی توسعه داده بشه اون وقت پدر توسع دهنده دراومده چون کیت های جدید هیچ تشابهی با نسل قبل ندارن،وسلام.

حالا شما هی آسمون ریسمون ببافین به هم,وقتی بازی ها کاملا نسل بعدی منتشر بشن اون وقت عیار دو کنسول معلوم میشه(خواهشا بحثه مدیوم رو نیارید وسط که رو بالارده ترین pc ها تر زده و نسخه psهم نداره)
در مورد ram اکس باکس های جدیدهم دوست گرامی یکم مطالعه کن چون دو تکه نیست چرا عادت دارید تراوشات مغز خودتون رو به عنوان فکت بیاد اینجا طومار کنید،
اختلاف گرافیکی هم 20 درصد هستش نه 15

راستی دوست من موقع انتشار gta vi و بررسیش رو دوتا کنسول حالت رو خریدار خواهم بود...

جک گفتن؟ ترواشات مغزی؟
این نوع ادیبات فقط تریگر بودن شماهارو داره ثابت میکنه و نمایانگر کسی هست که داره با خشم تایپ میکنه
من اسمم مشخصه نه با کوروش یا هر اسمی که مرتب اینجا میارید کاری دارم و نه از روی هوا حرفی میزنم.

رم کنسول اکس باکس سریز اکس :

The unit ships with 16GB of GDDR6 SDRAM, with 10GB running at 560GB/s primarily to be used with the graphics system and the other 6GB at 336GB/s to be used for the other computing functions.

Inside Xbox Series X: the full specs

در مورد PS5

The console has 16 GB of GDDR6 SDRAM with a peak bandwidth of 448 GB/s

Inside PlayStation 5: the specs and the tech that deliver Sony's next-gen vision

در مورد اینکه کار با PS5 برای دولوپرها راحت تره دهها سایت خبرش رو گفتن

PlayStation 5 is easier to make games for, devs having issues on Xbox

PS5 developers ‘are evangelising how easy it is to work for’, claims tech expert | VGC

Developer says PS5 is ‘a better console’ than Xbox Series X

در مورد اینکه سرنی بخاطر بکوارد مجبور شده کنسولی شبیه کنسولهای نسل قبل طراحی کنه خنده دارترین چیزی بود که اینجا خوندم.
نقدهای سایتها و امتیازات اونها به PS5 همین الان گوگل کنی مشخص هست. حتی اکس باکس فن ترین افرادی که میشناسم اومدن و اعتراف کردن که PS5 کنسول نسل بعدی تری بنظر میاد تا XSX آیا حرفهای سایتها و امتیازاتشون و همینطور این افرادی که گفتم هم تراوشات مغزیه؟
شماها هنوز در توهم تعداد CU ها هستید یا ۱۶ درصد قدرت خام بیشتر GPU ولی بارها با دلیل منطقی همینجا که اتفاقا ترول کده هست گفته شد معیار اینها نیست
دونه دونه بازیها اومدن و برتری محسوس PS5 مشخص شد ولی بازم تو اون توهم به سر میبرید

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
یعنی df الان فیکه؟ خودم رفتم همین الان ودیو df گرفتم البته df رو فوتو ماد فیلم گرفته نه گیم پلی ... توی تصویر دوم هم رو دیوار سمت چپ اثری از بازتاب نور زرد نیست:
View attachment 194247

View attachment 194248

اون قسمت عکس اولی رو واقعا نمیدونم
شاید bug بوده
جدی!
بببن حتی در حالی که raytracing فعالم نیست اون بازتاب همچنان وجود داره!!! چیزه مختص به raytracing نیست در کل‌
متاسفانه من نسخه ۵ رو ندارم
ولی دارم عکسهایه direct feed از gameplay خودم میزارم
Performance mode

Graphics mode

در مورد اون نور زرد هم 😝😝
نمیدونم تجربه با raytracing داشتی یا نه ولی در کل raytracing جوری هست که با کوچتکرین حرکت نورها در تصویر میتونه جابجا بشه
۱۰۰٪ همینطوری که خودشون گفتن جفت کنسولها کیفیت identical دارن . شک نکن

رفلکشن رزولوشن پائینتر
LOD کمتر
تکسچر فیلترینگ ضعیف تر
لایتینگ ضعیف تر

ممکنه مشکل از video compression باشه
ولی‌ دیگه‌ این ویدیو 😂😂 چقدر طرف بیکاره که رفته از df گلچین کرده ! حالا اگر خودش داشت یه چیزی

و بله آنچه شما میگویید F A K E هست ۱۰۰٪

طبقه خواسته شما زوم هم کردم که ببینید

بفرما اینم از همون تیکه نسخه Series X :

بازم تصویری دیگه که ویدیو منتخب شما گفتن کپسول نیست و جزییات رو میز load نشده:

🤣🤣🤣
میدونم کنسول نداری سخته چشمات رو حقایق باز بشه
با این حال امیدوارم سریعتر موقعیت جور بشه بخری و لذت ببری
ولی در کل در مورد کنترل فرقه قابل توجهی بین نسخه ۵ و جعبه نیست

آخرین ویرایش:

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,635
نام
رضا
در مورد اینکه سرنی بخاطر بکوارد مجبور شده کنسولی شبیه کنسولهای نسل قبل طراحی کنه خنده دارترین چیزی بود که اینجا خوندم.
نقدهای سایتها و امتیازات اونها به PS5 همین الان گوگل کنی مشخص هست. حتی اکس باکس فن ترین افرادی که میشناسم اومدن و اعتراف کردن که PS5 کنسول نسل بعدی تری بنظر میاد تا XSX آیا حرفهای سایتها و امتیازاتشون و همینطور این افرادی که گفتم هم تراوشات مغزیه؟
شماها هنوز در توهم تعداد CU ها هستید یا ۱۶ درصد قدرت خام بیشتر GPU ولی بارها با دلیل منطقی همینجا که اتفاقا ترول کده هست گفته شد معیار اینها نیست
دونه دونه بازیها اومدن و برتری محسوس PS5 مشخص شد ولی بازم تو اون توهم به سر میبرید

اینکه اومدن به خاطر چندتا فیچر کنترلر کنسول رو یه نسل بعدی خوندن واقعا خنده داره! که من میتونم حداقل ۱۰ تا فن سونی تو توییتر .. توییتشون بیارم که گفتن کنترلر ps5 بعد از مدتی کاملا یه کنترلر عادی به نظر میرسه و خوش دستی رو به این فیچرها ترجیح میدادن!

بقیه حرفات کاری ندارم که مشخصه تراوشات مغز شخص شما و امثال شماست! اگه لینک میخوای من ۱۰۰ تا مصاحبه برات رو میکنم! :D

Chorus developer says Xbox Series X 'easier to develop for' than others

دیوید کیج شما!
Xbox Series X Has One Major Advantage Over PS5, Developer Explains

Xbox Series X is an 'absolute beast' says former Playstation developer - Micky News

دیگه Gabe Newell تو برنامه تلویزیونی قشنگ حجت رو تموم کرد!

اینکه میشینی تو خلوت خودت فکر میکنی با هم قطاری هات به نتیجه ... میرسی. فکر نکن با این تحلیل های قشنگتون ما رو به فکر فرو میبرید متاسفانه فقط اسباب خنده ما میشید! :D

آخرین ویرایش:

lomis

کاربر سایت
Aug 6, 2017
149
اون قسمت عکس اولی رو واقعا نمیدونم
شاید bug بوده
جدی!
بببن حتی در حالی که raytracing فعالم نیست اون بازتاب همچنان وجود داره!!! چیزه مختص به raytracing نیست در کل‌
این حالت فوتو ماد هست...ری تریسنگ هم مثل همه تکنیکها با فاصله از دوربین تارتر یا ناپدید میشه بسته به بار gpu...تو این حالت فوتو ماد اومدن تقریبا از یک زاویه یکسان تنظیم کردن تا همه حالات شبیه هم بشه...من بحثم چیز دیگست اصلا حالت فوتو ماد برا مقایسه یه چیز عجیب هست...بازیساز این حالت رو بهینه نمیکنه...اصلا براش مهم نیست ...

• Like
Reactions: ps3_360_wii

drdoremi

کاربر سایت
Jan 31, 2020
234
شما برو روی یه سطل آشغال گرد امتحان کن اینو وایسا جلوش بعد بده یکی دوربینو عقب جلو کنه و بچرخونه :D من که فیزیکو تک ماده زدم تو دبیرستان شما که انقد استادی سطح صافو با سطح محدب مقایسه نکن :Shrewd:
برات کفش هم پوشیده که قشنگ پای جسی رو شبیه سازی کنه.

RAFA_1992

کاربر سایت
Jun 17, 2018
88
جک گفتن؟ ترواشات مغزی؟
این نوع ادیبات فقط تریگر بودن شماهارو داره ثابت میکنه و نمایانگر کسی هست که داره با خشم تایپ میکنه
من اسمم مشخصه نه با کوروش یا هر اسمی که مرتب اینجا میارید کاری دارم و نه از روی هوا حرفی میزنم.

رم کنسول اکس باکس سریز اکس :

The unit ships with 16GB of GDDR6 SDRAM, with 10GB running at 560GB/s primarily to be used with the graphics system and the other 6GB at 336GB/s to be used for the other computing functions.

Inside Xbox Series X: the full specs

در مورد PS5

The console has 16 GB of GDDR6 SDRAM with a peak bandwidth of 448 GB/s

Inside PlayStation 5: the specs and the tech that deliver Sony's next-gen vision

در مورد اینکه کار با PS5 برای دولوپرها راحت تره دهها سایت خبرش رو گفتن

PlayStation 5 is easier to make games for, devs having issues on Xbox

PS5 developers ‘are evangelising how easy it is to work for’, claims tech expert | VGC

Developer says PS5 is ‘a better console’ than Xbox Series X

بله شما رو هوا حرف نمی زنید!!!
اینکه می فرمایید رم xbox seris دو تیکست رو هوا حرف زدن نیست....
در xbox seris حافظه ساختاری کاملا یکپارچه دارد و پارتیشن‌بندی منطقی حافظه فقط از دید کنترلر حافظه در تراشه‌ی APU قابل تشخیص و مدیریت است. هیچ عملیات اضافی برای دسترسی به حافظه نیاز نیست و درست مثل PS5، تمام حافظه‌ی سیستم به‌صورت کامل در اختیار لایه‌ی نرم‌افزاری خواهد بود. اما اولویت‌بندی تخصیص آدرس فیزیکی در بخش سریع‌تر حافظه به GPU و تخصیص آدرس به CPU در بخش استاندارد حافظه بر عهده‌ی قسمت مدیریت حافظه در سطح سیلیکون است و به‌صورت خودکار صورت می‌گیرد. تخصیص آدرس منطقی حافظه در سطح نرم‌افزار را هم سیستم‌عامل بر عهده دارد. تفاوت بین این دو از دید برنامه‌ها و بازی‌ها کاملا پنهان است و بنابراین توسعه‌دهندگان برخلاف گذشته متحمل صرف زمان و هزینه برای بهینه‌سازی دسترسی به این بخش و رفع محدودیت‌های آن نخواهند شد. حتی سونی هم در PS4 گذرگاه واسط بین CPU و حافظه را به ۲۰ گیگابایت بر ثانیه محدود کرده بود و پهنای باند مستقیم گرافیکی به میزان ۱۷۶ گیگابایت بر ثانیه در اختیار GPU بود. برای استفاده‌ی بهینه از حافظه، کنسول PS4 Pro هم به یک گیگابایت حافظه‌ی اضافی DDR3 مجهز شده بود تا برای استفاده‌های غیر گیمینگ که نیاز به پهنای باند کمتری دارند استفاده شود و حافظه‌ی اصلی و پُرسرعت GDDR5، بیشتر از گذشته برای پردازش‌های گرافیکی آزاد باقی بماند....این از این
اما در مورد توسعه راحت تر بازی ها برای ps5 خب منم عرض کردم این موضوع درسته اما برای بازی های میان نسلی صدق میکنه اونم به خاطر شباهت ps چه از نظر سخت افزاری چه نرم افزاری با نسله قبلشه،زمانی که بازی ها نسلی بعدی بشه و برای نسل قبل xbox توسعه داده نشه برای xboxم کار توسعه ی بازی ها به همون اندازه راحت میشه...
واما در مورد اینکه سرنی مجبور بوده از 36cu استفاده این یک فکت هستش چون اگه تعداد cu هارو افزایش میداد الان ps5 همون بکوارد ps4 رو هم نداشت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر