Playstation Vs Xbox [قوانین پست اول خوانده‌ شود]

مهمترین عامل در انتخاب کنسول نسل جدید برای شما ؟ (حداکثر 2 انتخاب)

• برند و اسم ( Sony - Microsoft )

• قیمت کنسول

• سرویس‌های اشتراکی (Game Pass - PS Now)

• بازی انحصاری با کیفیت

• اجرای بهتر بازیهای Multiplatform (با توجه به اختلاف و شرایط فعلی)

• ظاهر کنسول

• پروفایل و سابقه گیمینگ (Trophy - Achievement و لیست دوستان)

• دسترسی و کیفیت اجرای بازیهای قدیمی (Backward Compatibility)

• کنترلر

Results are only viewable after voting.

Boss

Loyal Member
Jul 7, 2006
3,552
نام
امید
سلام

مهم: بارها تاپیک قوانینش عوض شد و متاسفانه خیلی ها یا رعایت نمیکنن یا نمیخوان رعایت کنن. فان بودن و شوخی و کل کل اول نسل رو همه دوست دارن. و اینکه توانایی شنیدن نظر مخالف رو داشته باشین و به هیچ عنوان به کسی فقط چون نظرش مخالف هست حمله نکنید. این تنها چیزی که اصلا چشم پوشی نمیشه. توانایی بحث و جنبه بحث چیزی هست که انتظار میره همه داشته باشن. ممنون میشیم رعایت کنین.

قوانین - پستهایی که حاوی نکات زیر باشند مستقیماً حذف خواهند شد:
  1. از دادن پست های Aggressive طور خودداری کنید! طعنه و به تمسخر گرفتن (مغرورانه، نگاه از بالا) نظر و‌ شخصیت کاربران ممنوع میباشد. تفاوت شوخی و توهین باید رعایت شود و در این مورد تیم سایت بررسی پست ها را خواهد داشت. بنابراین اگر ناراحتی هست و یا جواب شوخی و کل کل اول نسل رو با جدیت میخواین بدید، این تاپیک احتمالا جای مناسبی برای شما نیست و عواقب توهین بر عهده خود یوزر خواهد بود.
  2. کاربران نباید پستهایی که به دلیل اخطار عمومی باقی مانده اند را نقل قول کنند
  3. ارسال میم و گیف به صورت مستقیم در صورتی که پستی مستقل و در جواب کاربران نباشد آزاد است. ارسال ها باید به صورت بند انگشتی باشد تا حجم و سایز صفحه مشکلی برای بقیه ایجاد نکند.
  4. اینکه کاربری قدیم تر عضو شده دلیل بر بیشتر فهمیدن اون کاربر نمیشه پس لطفاً از صحبت و‌ مقایسه تاریخ عضویت خودتون با دیگر کاربران خودداری کنید
  5. در صورت انجام تخلف های بالا، بر اساس قوانین کلی سایت برخورد خواهد شد که میتوانید چک کنید.
لطفاً رعایت کنید
ممنون
از اونجایی که به پایان نسل حاضر کنسول ها خانگی نزدیک میشیم و با در نظر گرفتن اینکه کَل کَل بین طرفداران دو کنسول سونی و ماکروسافت به اوج خودش میرسه و در تاپیک های مرتبط یا غیر مرتبط برای ترول و طرفدارای از کنسول خودشون پستهای زیادی ارسال میکنن، تصمیم گرفته شد تاپیکی ایجاد کنیم برای بحث و مقایسه کلی دو کنسول سونی و ماکروسافت

وجود این تاپیک لازم بود چون کل کل های بین طرفدارهای کنسول ها جزو جدایی ناپذیر دنیای گیم هست و با در نظر گرفتن اینکه تقریباً زمان کمی تا معرفی و انتشار کنسول ها باقی است این تاپیک میتونه فضای مناسبی برای این نوع بحث ها باشد.

مشخصات:

133171

پست اول و قوانین به مرور بروز خواهد شد

موفق باشیم‌.

Last edited by a moderator:

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,381
نام
امین
امین من اصلا منظورم این بازی نیست. بیشتر بحثم رو 120 فریم هست که خیلی تفاوت زیاد شده. تو DMC یه جاهایی تا 60 فریم هم فاصله بود. خیلیه!
اره برتری قابل توجه PS5 تو مد ۱۲۰ فریم برای منم عجیبه. ازونجایی که تو این حالت تسک بشدت CPU Demanding هست من حدس میزنم سونی یک سری کاستوم خاص مثل کش L3 و... با حافظه بالا پیاده کرده باشه روی CPU.
عجیبه تا الان ما یک ایکس‌ری از Die کنسول ندیدیم 8-|

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
13,248
نام
نـــــــویـــــــــد
من نمیدونم قضیه غار دقیق چیه ولی خبر رسیده تو غار در حال برگزاری مراسم برای احیای اکس باکس و ماکروسافته کسی جا نمونه.
View attachment 182430

اینم یک پسمانده دیگه که توش اوج خلاقیت یکی از آی پی های بزرگ ماکروسات به مناسبت ریلیز سریز ایکس و یکساله شدن بازی میبینیم.
View attachment 182440

اگه کسی واسش سوال ایجاد شد اون موزیک روی ویدئو اول چیه Meshuggah - Bleed :D
البته پیشنهاد نمیکنم تو غار گوش کنن چون فضا بستس سر درد میگیرن :D

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,866
نام
ehsan
من رو بگو که چقدر ساده بودم و فکر می‌کردم XSS می‌تونه همون گرافیک XSX رو توی 1080p اجرا کنه! :D
این بنده خدا همین اول کار توی بازی‌های میان‌نسلی هم مونده و معلوم نیست دو سال دیگه با بازی‌های عظیم و کاملا نسل جدید مثل Fable چیکار می‌کنه!
یه دفعه می‌بینیم بازی با رزولوشن 320p و 25fps اجرا میشه و اوج توجیه هم اینه که به هر حال ارزونه! :D
آریا دیگه دوستان رفتن یه سر به غار بزنن نیستن من مجبورم وظایفشونو بعهده بگیرم :D

می خوام از XSS دفاع کنم.:D
بنظر من در طول نسل وضعیتش بهتر از الان میشه. مطمئنا 120 فریم رو که باید فراموش کرد که البته فکر نمیکنم برای خیلی از ما مهم باشه. ولی انتظار دارم تولزا که برسه ( تولز حقیقت داره ولی نه فقط برای مایکرو. سونی هم تولزای بیشتری براش میرسه) می تونه یه تجربه نسبتا قابل قبول رو تو 1080 یا شاید 900 ارائه بده.

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,423
نام
آرمین ریاضی
مقایسه دیجیتال فاندری روی کلدوار هم اومد. سریز ایکس روی ری تریسینگ ماد یکم ،در حد چند فریم توی چند تا سکانس بهتر عمل میکنه
و توی حالت بدون ری تریسینگ 99.9 درصد شبیه همن.

gameforever

کاربر سایت
Nov 14, 2020
12
البته تو مود 120 فریم غیر از فریم ریت کاملا بهتر یه سری افکت بهتر هم نسخه PS5 داره مثل افکت شلیک اسلحه که DF زیر سیبیلی رد شد یه وقت تهدید نشن :D

View attachment 182442
این رو هم بگو توی RT مود جاهایی که PS5 تا 41 فریم دراپ میکرد SX کاملا 60 قفل بود

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,501
نام
علی
آریا دیگه دوستان رفتن یه سر به غار بزنن نیستن من مجبورم وظایفشونو بعهده بگیرم :D

می خوام از XSS دفاع کنم.:D
بنظر من در طول نسل وضعیتش بهتر از الان میشه. مطمئنا 120 فریم رو که باید فراموش کرد که البته فکر نمیکنم برای خیلی از ما مهم باشه. ولی انتظار دارم تولزا که برسه ( تولز حقیقت داره ولی نه فقط برای مایکرو. سونی هم تولزای بیشتری براش میرسه) می تونه یه تجربه نسبتا قابل قبول رو تو 1080 یا شاید 900 ارائه بده.
احسان اینو ببین :D یه جورایی مشکلش فقط نبود ری تریسینگ نی , با رزولوشن خیلی پایین تر و نبودن RT بازم تفاوت تو ذوق میزنه

182443

moj1370

کاربر سایت
Jun 3, 2010
931
جفت کنسول ها خوب هستن و‌ هرکدوم هم مزایا خودشون رو دارن❤
من جفتشون رو‌ تهیه میکنم
همون طور که نسل ۷ ps3 قویترین کنسول بود این نسل هم xbox حالا اینکه فعلا بازی ها روی سری X کیفیت پایین تری داشته باشن دلیلی بر این نیست series X ضعیف تر باشه
دقیقا مثل ps3 که اجرای ضعیف تر تعدادی بازی دلیل بر قوی تر بودن xbox 360 نبود
و ps3 در نهایت قدرتش را با بازی هاش نشون داد
از سال بعد معلوم میشه هر کدوم در چه حدی هستن
Ps5 رو که حتما باید خرید برای بازی های فوق العاده❤که اصلا نباید ازشون گذشت
Xbox series X هم برای گیم پس با library فوق العاده و انحصاری های آینده

همین ماه بعد بازی medium میاد رو گیم پس
و قطعا انحصاری های زیادی برای Xbox هم در راهه.
من خودم تمام کنسول های سونی از دستی تا خانگی را داشتم
ولی به نظرم series X بهترین کنسول ساخته شده توسط مایکروسافت هستش و خریدش واجب😬
با این فروشی هم که داره میکنه قطعا ماکرو هم گیم پس را ارتقا میده هم انحصاری هاش رو

تا اون جا که میشه خودتون رو محدود پلتفرم خاصی نکنید

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
4,275
نام
malek
دوستان سونی فن زیاد به خاطر گندایی که والهالا و درت زدن خوشحالی نکنید :D هنوز فرست پارتی های مایکروسافت در نیومدن :D
یه موقع مثل ماجرای خرگوش و لاک پشته نشید :D
:)):)):)):))
از دست شما ماکرو فنا

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,866
نام
ehsan
View attachment 182444
روی خار اسم کلا افکت هارو حذف کردن
زباله غیر قابل بازیافت
View attachment 182445
خیلی جالبه که DF هم اشاره ای به این قضیه نمیکنه در صورتیکه منابع دیگه بهش اشاره کردن. شاید واقعا جان خوف برش داشته. ولی جدا باید بیشتر دقت بکنن. این همه طول میدن تا ویدئوشون بیاد باید دقیق باشه. به اعتبارشون در دراز مدت ضربه میزنه. به هر حال بقیه کور نیستن DF هم تنها مرجع و کاربلد این مسائل نیستن. میبینن ملت

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
6,778
نام
رامین
خیلی جالبه که DF هم اشاره ای به این قضیه نمیکنه در صورتیکه منابع دیگه بهش اشاره کردن. شاید واقعا جان خوف برش داشته. ولی جدا باید بیشتر دقت بکنن. این همه طول میدن تا ویدئوشون بیاد باید دقیق باشه. به اعتبارشون در دراز مدت ضربه میزنه. به هر حال بقیه کور نیستن DF هم تنها مرجع و کاربلد این مسائل نیستن. میبینن ملت
من یک هفته پیش همون بار اول دیدم این افکت دود اسلحه نداره. عجیبه برام DF که اینقدر موشکافانه بازیهارو بررسی میکنن همچین چیز واضحیو نادیده گرفته

View attachment 800s_to_814s_COD_Black_Ops_Cold_War_PS5_vs_Xbox_S.mp4

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
16,373
نام
بابک
اره برتری قابل توجه PS5 تو مد ۱۲۰ فریم برای منم عجیبه.
البته همچین قابل توجه هم نیست. جان لینمن تو ویدیو گفت در مود 120، در کل بازی (سینگل پلیر و مولتی پلیر) فقط یک صحنه که با هلیکوپتره فریم در هر دو افت میکنه که برای XSX این افت بیشتره.
در حالیکه در حالت ری تریسینگ، چندین لوکیشن هست که فریم PS5 افت میکنه و اتفاقا افتش تو اون صحنه ها زیادم هست.
یه جا هم اشاره کرد که تو PS5 چند بار اسکرین تیرینگ دیده ولی تو SX چون vrr داشته (و البته tv ـش هم vrr داشته :D) کلا تیرینگ وجود نداشت.

در کل خیلی از پرفورمنس بازی تعریف کرده و به نظر میرسه Cold War بهینه ترین بازی کراس جن امسال بوده.

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,018
نام
رضا
احسان اینو ببین :D یه جورایی مشکلش فقط نبود ری تریسینگ نی , با رزولوشن خیلی پایین تر و نبودن RT بازم تفاوت تو ذوق میزنه

View attachment 182443
تو این صحنه series x باید رو مد raytracing باشه.
اول ویدیو جان توضیحاتی در مورد ray tracing تو این بازی میده که بر خلاف عقیده عموم که ری تریسینگ رو محدود به رفلکشن ها میدونن از raytrace shadows در این بازی استفاده شده که منجر به سایه ها شارپتر ، سافتر و طبیعی تر میشه دلیل اصلی تفاوت گرافیکی بین سریز اس و ایکس هم بخاطر همین raytrace shadows هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر