Playstation Vs Xbox [قوانین پست اول خوانده‌ شود]

انتخاب شما برای نسل بعد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    431

Boss

Loyal Member
Jul 7, 2006
3,760
نام
امید
سلام

مهم: بارها تاپیک قوانینش عوض شد و متاسفانه خیلی ها یا رعایت نمیکنن یا نمیخوان رعایت کنن. فان بودن و شوخی و کل کل اول نسل رو همه دوست دارن. و اینکه توانایی شنیدن نظر مخالف رو داشته باشین و به هیچ عنوان به کسی فقط چون نظرش مخالف هست حمله نکنید. این تنها چیزی که اصلا چشم پوشی نمیشه. توانایی بحث و جنبه بحث چیزی هست که انتظار میره همه داشته باشن. ممنون میشیم رعایت کنین.

قوانین - پستهایی که حاوی نکات زیر باشند مستقیماً حذف خواهند شد:
  1. از دادن پست های Aggressive طور خودداری کنید! طعنه و به تمسخر گرفتن (مغرورانه، نگاه از بالا) نظر و‌ شخصیت کاربران ممنوع میباشد. تفاوت شوخی و توهین باید رعایت شود و در این مورد تیم سایت بررسی پست ها را خواهد داشت. بنابراین اگر ناراحتی هست و یا جواب شوخی و کل کل اول نسل رو با جدیت میخواین بدید، این تاپیک احتمالا جای مناسبی برای شما نیست و عواقب توهین بر عهده خود یوزر خواهد بود.
  2. کاربران نباید پستهایی که به دلیل اخطار عمومی باقی مانده اند را نقل قول کنند
  3. ارسال میم و گیف به صورت مستقیم در صورتی که پستی مستقل و در جواب کاربران نباشد آزاد است. ارسال ها باید به صورت بند انگشتی باشد تا حجم و سایز صفحه مشکلی برای بقیه ایجاد نکند.
  4. اینکه کاربری قدیم تر عضو شده دلیل بر بیشتر فهمیدن اون کاربر نمیشه پس لطفاً از صحبت و‌ مقایسه تاریخ عضویت خودتون با دیگر کاربران خودداری کنید
  5. در صورت انجام تخلف های بالا، بر اساس قوانین کلی سایت برخورد خواهد شد که میتوانید چک کنید.
لطفاً رعایت کنید
ممنون
از اونجایی که به پایان نسل حاضر کنسول ها خانگی نزدیک میشیم و با در نظر گرفتن اینکه کَل کَل بین طرفداران دو کنسول سونی و ماکروسافت به اوج خودش میرسه و در تاپیک های مرتبط یا غیر مرتبط برای ترول و طرفدارای از کنسول خودشون پستهای زیادی ارسال میکنن، تصمیم گرفته شد تاپیکی ایجاد کنیم برای بحث و مقایسه کلی دو کنسول سونی و ماکروسافت

وجود این تاپیک لازم بود چون کل کل های بین طرفدارهای کنسول ها جزو جدایی ناپذیر دنیای گیم هست و با در نظر گرفتن اینکه تقریباً زمان کمی تا معرفی و انتشار کنسول ها باقی است این تاپیک میتونه فضای مناسبی برای این نوع بحث ها باشد.

مشخصات:

133171

پست اول و قوانین به مرور بروز خواهد شد

موفق باشیم‌.

Last edited by a moderator:

Solidsnake_1

کاربر سایت
Jul 19, 2014
324
نام
Reza
یه چیزی بگم من 10 سال PSN هستم و چند ماه xb live بودم، گیمر ها معمولا سبکی دارن برای خودشون اون دوستمون چندتا بازی رو لیست کرد و گفت داخل گیم پس نیست درست هم هست نیست ولی از اون 10 تا بازی هر شخص دوسه تاش بیشتر سبکش نیست، بیشتر گیمرها سبک یا بهتر بگم ذائقه خاصی دارند
بله شما درست میگید ذايقه xbox فن ها لیگ 60 هست اون لیستی که دوستمون داد به گروه خونی اینا نمیخوره .

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
75

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,327
نام
مرتضی
خیلی جالبه اونایی که ناله میکنن چرا مایکرو بازی های بتسدا رو انحصاری کرده یادشون رفته سونی حتی حاضر نیست یه DLC اسپایدرمن اونجرز واسه بقیه پلتفرم ها بیاد ( بازیش که پیش کش) ...

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,366
عالیه این حرکت، اگر یادتون باشه همین چند وقت پیش گفتم که این که SSD ها چسبیده به مادربرد PS5 چقدر میتونه در اینده مشکل ساز باشه و حرکت چپی هست!
برخلاف هارد دیسک های معمولی SSD ها میانگین عمرشون وابسته به نوشتن رایت هست، یعنی الان بهترین SSD های سام سونگ بیشترین سطح رایتشون 500 ترابایت هست، الان حساب کنید این SSD که چسبیده به مادربرد PS5 چقدر بد میتونه باشه ، مخصوصا این که بر خلاف ایکس باکس ماژولار نیست که هیچ هیت سینک هم نداره، مثلا حذف و نصب کردن 5 بازی صد گیگ به بالا تو یک بازه زمانی کوتاه میتونه یک ترابایت از عمر SSD رو کم کنه با توجه به حجم بالای بازی ها تو نسل بعد....

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
75
عالیه این حرکت، اگر یادتون باشه همین چند وقت پیش گفتم که این که SSD ها چسبیده به مادربرد PS5 چقدر میتونه در اینده مشکل ساز باشه و حرکت چپی هست!
برخلاف هارد دیسک های معمولی SSD ها میانگین عمرشون وابسته به نوشتن رایت هست، یعنی الان بهترین SSD های سام سونگ بیشترین سطح رایتشون 500 ترابایت هست، الان حساب کنید این SSD که چسبیده به مادربرد PS5 چقدر بد میتونه باشه ، مخصوصا این که بر خلاف ایکس باکس ماژولار نیست که هیچ هیت سینک هم نداره، مثلا حذف و نصب کردن 5 بازی صد گیگ به بالا تو یک بازه زمانی کوتاه میتونه یک ترابایت از عمر SSD رو کم کنه با توجه به حجم بالای بازی ها تو نسل بعد....
شما اگر در طول عمر کنسول ۱۰۰ بازی هم مدنظر بگیری که هر کدوم ۲۰۰ گیگ حجم داشته باشن کلا ۲۰ ترابایت رایت داری.
عمر SSD ها خیلی بیشتر از چیزی هست که یک کنسول برای عمر مفیدش نیاز داره.

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,366
شما اگر در طول عمر کنسول ۱۰۰ بازی هم مدنظر بگیری که هر کدوم ۲۰۰ گیگ حجم داشته باشن کلا ۲۰ ترابایت رایت داری.
عمر SSD ها خیلی بیشتر از چیزی هست که یک کنسول برای عمر مفیدش نیاز داره.
همش که نصب بازی نیستش، این که همین طوری سیستم روشن باشه، و همچنین بازی های نصب شده روش، حتی اگر چند ثاینه هم اجرا بشن، و کلا هر چیزی در حال اجرایی باعث رایت شدنش میشه.

• Like
Reactions: richard92

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
75
همش که نصب بازی نیستش، این که همین طوری سیستم روشن باشه، و همچنین بازی های نصب شده روش، حتی اگر چند ثاینه هم اجرا بشن، و کلا هر چیزی در حال اجرایی باعث رایت شدنش میشه.
حجم اون ها قابل توجه نیست.
در کل این مساله روی PC هم هست و یک سرچ بکنید می بینید که SSD ها با وجود محدودیت رایت بیشتر از هارد دیسک عمر می کنن و محدودیت رایت SSD ها به هیچ عنوان مشکلی برای نسل بعد کنسول ها نیست.

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,366
حجم اون ها قابل توجه نیست.
در کل این مساله روی PC هم هست و یک سرچ بکنید می بینید که SSD ها با وجود محدودیت رایت بیشتر از هارد دیسک عمر می کنن و محدودیت رایت SSD ها به هیچ عنوان مشکلی برای نسل بعد کنسول ها نیست.
من خودم SSD هم ساتا داشتم هم M2
یک هارد دیسک معمولی بعد از 5 سال استفاده عین همون روز اولش هست
یک SSD بعد از 5 سال استفاده 50 درصد هلثشو از دست داده

من تعجب میکنم شما چطور میگید حجم اونا قابل توجیح نیست، وقتی حتی یک خاموش و روشن کردن ساده سیستم عامل یک گیگ رایت میگیره؟!

البته در مورد کسایی که در کنسول بازی میکنن براشون مهم نیست، این مسئله چون حتی اگر یک SSD تا بخواد هلث صد در صدی اش رو از دست بده، مدت زمان طولانی رو مثل 10 سال باید بگذره
این فقط یکی از مشکلاتی هست که نسبت به ماژولار نبودن SSD پی اس 5 هست،... پس بحث گرما چی میشه؟ پس بحث ارتقا حجم چی میشه؟ اینجا فقط گزینه هارد اکسترنال هست رو PS5 اگر جایگاه اضافه برای نصب SSD نداشته باشه.

M..AR..A

کاربر سایت
Dec 4, 2009
481
نام
REZA HECTOR
اصل حرف شما کاملا درسته یعنی یک اس اس دی که بشه براحتی از روی برد تعویض ش کرد خیلی بهتره.

ولی در مورد عمر همینطور که یکی از دوستان گفتن میانگین حجم یک گیم 100 گیگ باشه عمر مفید میشه معادل 5000 تا گیم !!!!!!!! حالا یک گیمری طی یک نسل 300(من خودم فکر نکنم به 100 تا هم برسم) تا بازی که نصب کنه ! بازم اینقدر عمر داره که برای کارهای جانبی جواب بده .

در مورد هیت سینک
این هیت سینکی که میبینید که همچین کوچیک هم نیست دقیقا روی اس اس دی و فلش کنترلر کنسول قرار داره !
174320

------------------------------------
پس بحث ارتقا حجم چی میشه؟ اینجا فقط گزینه هارد اکسترنال هست رو PS5 اگر جایگاه اضافه برای نصب SSD نداشته باشه.

شما ویدو بازگشای قطعات پی اس 5 رو ببینید خیلی راحت میشه ssd m2 gen4 حالا با یک سری استاندارد خاص رو به کنسول اضافه کرد .
174321

آخرین ویرایش:

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
75
من خودم SSD هم ساتا داشتم هم M2
یک هارد دیسک معمولی بعد از 5 سال استفاده عین همون روز اولش هست
یک SSD بعد از 5 سال استفاده 50 درصد هلثشو از دست داده

من تعجب میکنم شما چطور میگید حجم اونا قابل توجیح نیست، وقتی حتی یک خاموش و روشن کردن ساده سیستم عامل یک گیگ رایت میگیره؟!

البته در مورد کسایی که در کنسول بازی میکنن براشون مهم نیست، این مسئله چون حتی اگر یک SSD تا بخواد هلث صد در صدی اش رو از دست بده، مدت زمان طولانی رو مثل 10 سال باید بگذره
این فقط یکی از مشکلاتی هست که نسبت به ماژولار نبودن SSD پی اس 5 هست،... پس بحث گرما چی میشه؟ پس بحث ارتقا حجم چی میشه؟ اینجا فقط گزینه هارد اکسترنال هست رو PS5 اگر جایگاه اضافه برای نصب SSD نداشته باشه.
اگر خاموش روشن کردن سیستم برای شما ۱ گیگ رایت می گیره به طور قطع یک چیزی روی سیستم عاملت هست که مشکل داره.
هارد دیسک رو شما با HD Tune Pro مقادیر SMART اش رو چک کن تا ببینی این هارد دیسک مثل روز اولش نیست :) بعد شما مقایسه رو زمانی باید انجام بدی که از هر دو به یک اندازه کار کشیده باشی.

در کل برتری SSD به هارد دیسک جزو بدیهیاته. انقدر مقاله در موردش هست که نیاز به بحث نداشته باشه. مشکل اصلی SSD ها قیمت بالا اشون هست.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 15, مهمان: 10)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟