Playstation Vs Xbox [قوانین پست اول خوانده‌ شود]

انتخاب شما برای نسل بعد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    546

Boss

Loyal Member
Jul 7, 2006
3,763
نام
امید
سلام

مهم: بارها تاپیک قوانینش عوض شد و متاسفانه خیلی ها یا رعایت نمیکنن یا نمیخوان رعایت کنن. فان بودن و شوخی و کل کل اول نسل رو همه دوست دارن. و اینکه توانایی شنیدن نظر مخالف رو داشته باشین و به هیچ عنوان به کسی فقط چون نظرش مخالف هست حمله نکنید. این تنها چیزی که اصلا چشم پوشی نمیشه. توانایی بحث و جنبه بحث چیزی هست که انتظار میره همه داشته باشن. ممنون میشیم رعایت کنین.

قوانین - پستهایی که حاوی نکات زیر باشند مستقیماً حذف خواهند شد:
  1. از دادن پست های Aggressive طور خودداری کنید! طعنه و به تمسخر گرفتن (مغرورانه، نگاه از بالا) نظر و‌ شخصیت کاربران ممنوع میباشد. تفاوت شوخی و توهین باید رعایت شود و در این مورد تیم سایت بررسی پست ها را خواهد داشت. بنابراین اگر ناراحتی هست و یا جواب شوخی و کل کل اول نسل رو با جدیت میخواین بدید، این تاپیک احتمالا جای مناسبی برای شما نیست و عواقب توهین بر عهده خود یوزر خواهد بود.
  2. کاربران نباید پستهایی که به دلیل اخطار عمومی باقی مانده اند را نقل قول کنند
  3. ارسال میم و گیف به صورت مستقیم در صورتی که پستی مستقل و در جواب کاربران نباشد آزاد است. ارسال ها باید به صورت بند انگشتی باشد تا حجم و سایز صفحه مشکلی برای بقیه ایجاد نکند.
  4. اینکه کاربری قدیم تر عضو شده دلیل بر بیشتر فهمیدن اون کاربر نمیشه پس لطفاً از صحبت و‌ مقایسه تاریخ عضویت خودتون با دیگر کاربران خودداری کنید
  5. در صورت انجام تخلف های بالا، بر اساس قوانین کلی سایت برخورد خواهد شد که میتوانید چک کنید.
لطفاً رعایت کنید
ممنون
از اونجایی که به پایان نسل حاضر کنسول ها خانگی نزدیک میشیم و با در نظر گرفتن اینکه کَل کَل بین طرفداران دو کنسول سونی و ماکروسافت به اوج خودش میرسه و در تاپیک های مرتبط یا غیر مرتبط برای ترول و طرفدارای از کنسول خودشون پستهای زیادی ارسال میکنن، تصمیم گرفته شد تاپیکی ایجاد کنیم برای بحث و مقایسه کلی دو کنسول سونی و ماکروسافت

وجود این تاپیک لازم بود چون کل کل های بین طرفدارهای کنسول ها جزو جدایی ناپذیر دنیای گیم هست و با در نظر گرفتن اینکه تقریباً زمان کمی تا معرفی و انتشار کنسول ها باقی است این تاپیک میتونه فضای مناسبی برای این نوع بحث ها باشد.

مشخصات:

133171

پست اول و قوانین به مرور بروز خواهد شد

موفق باشیم‌.

Last edited by a moderator:

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
513
بله
آخه یه چیزی هست
طبق قانونش شامل چیزی می شه که چندین کار رو بشه باهاش انجام داد و کنسول فقط برای بازی و شاملش نمی شه
و یک چیز دیگه سهم از بازار هم مهمه سهم بیشتر رو سونی داره و به همین خاطر شامل xbox نمی شه
شما به اپل نگاه کنید هر چیزی که داره فقط برای خودشه ولی چون سهم بازار متعلق به اندروید کاری باهاش ندارن هر چه قدر هم انحصار طلب باشه
من دقیق قانون رو نمی دونم شاید اشتباه کنم ولی فک کنم این طوری باشه

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
12,340
نام
مازیار
البته مایکروسافت بی هویته کسی هم که هویت نداره نمیتونه متهم بشه :D
خارج از شوخی هر تعداد بازی بخوان هر دو طرف میتونن انحصاری کنن سونی هم کلی بازی انحصاری کرده قانونی هم برای این وجود نداره!
تمام استودیو های که سونی خریده رو لیست کن ،، ببین چند تا بازی برای نینتندو یا مایکرو سافت ساخته بودن قبل اینکه خریداری بشن ...

نینتندو جایی رو خریده که برای سونی بازی میساخته؟؟؟

شما میتونید هر توهمی که دوست دارید بزنید ... ولی دنیا و تجارت آزاد حساب کتاب داره ‌..

حالا سونی یه کم شل و وله تو این قضایا ،، ولی اگه کار به جایی بکشه که نینتندو هم درگیر بشه ... اونا سر این قضایا با هیچکی شوخی ندارن ...

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
3,105
نام
سامان
تمام استودیو های که سونی خریده رو لیست کن ،، ببین چند تا بازی برای نینتندو یا مایکرو سافت ساخته بودن قبل اینکه خریداری بشن ...

نینتندو جایی رو خریده که برای سونی بازی میساخته؟؟؟

شما میتونید هر توهمی که دوست دارید بزنید ... ولی دنیا و تجارت آزاد حساب کتاب داره ‌..

حالا سونی یه کم شل و وله تو این قضایا ،، ولی اگه کار به جایی بکشه که نینتندو هم درگیر بشه ... اونا سر این قضایا با هیچکی شوخی ندارن ...
این قانونی که میگی قبل از خریده شدن و ثبت بررسی میشه! آره مایکروسافت نمیتونه سونی یا نینتندو رو بخره چون حذف رقیبه ولی هر چندتا کمپانی دیگه بخوان میتونن بخرن

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
15,607
نام
بابک
انصافا برای من که اسکایریم و Oblivion جزو تاپ 5 بازیهای زندگیم هستند، اگر شرایط برعکس بود و Elder Scrolls انحصاری پلی استیشن میشدن درجا فن سونی میشدم :D یا اینکه نهایتا اعلام بی طرفی کامل میکردم. یعنی انقدر گنده است این سری برای من.

فان فکت: من اواخر 2007 کنسول 360 خریدم همراه با 4 تا بازی. Quake IV و Halo 3 و Oblivion و Gears of War. اون موقع فقط هیلو آی پی مایکروسافت بود، الان همشون مال اونه. چرخ روزگار رو ببین:D

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
667
نام
محمد
این قانونی که میگی قبل از خریده شدن و ثبت بررسی میشه! آره مایکروسافت نمیتونه سونی یا نینتندو رو بخره چون حذف رقیبه ولی هر چندتا کمپانی دیگه بخوان میتونن بخرن
همون ها رو هم میتونه بخره! هیچ قانونی که بخواد اینو منع کنه وجود نداره! مگه شرکت های خودرو سازی هم دیگه رو نمی خرن؟ هیچ منعی برای خرید رقیب نیست! قوانین ضد انحصار بیشتر توی اروپا هستن . مثلا مایکرو همیشه سر اینکه روی ویندوز ، مدیا پلیر هست تو اروپا کلی جریمه میده چون وقتی ملت مدیا پلیر رو میبینن دیگه نمیرن برنامه پلیر بخرن و این باعث صدمه دیدن شرکت های تولید کننده پلیر میشه در واقع اینجا انحصار طلبی باعث از بین رفتن رقابت شده! تقریبا تو تمامی دادگاه ها هم شکست خورده ولی عین خیالش هم نیست! ولی شرکت ها اگه بخوان می تونن معامله کنن و یکی دیگری رو بخره تفاوتش هم تو اینه که سود کردن یه شرکت باعث ضربه خوردن دیگری نمی شه چون عملا یکی میشن !

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
12,340
نام
مازیار
اول بگم بحث ادامه دار شدن این قضیه است .. نه چیزی که فعلا مایکرو خریده ...
این قضیه ادامه داشته باشه از یه حدی بالا تر بره ،، بهش میکنم قصب کردن سهم بازار رقبا ... در صورت انحصاری کردن ...
اگه اون شرکت های که خریداری شده به روال گذشته کارشون رو ادامه بدن،بهش میگن سرمایه گذاری ...

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
2,787
نام
سبحان
اول بگم بحث ادامه دار شدن این قضیه است .. نه چیزی که فعلا مایکرو خریده ...
این قضیه ادامه داشته باشه از یه حدی بالا تر بره ،، بهش میکنم قصب کردن سهم بازار رقبا ... در صورت انحصاری کردن ...
اگه اون شرکت های که خریداری شده به روال گذشته کارشون رو ادامه بدن،بهش میگن سرمایه گذاری ...
قصب؟:-/
خرید-خرما-خشک-زاهدی-درجه-یک.jpg

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,257
نام
سعید ربانی
به به وارد بعد جدیدی از استاندارد خرید شدیم که از این به بعد ماکرو هر کمپانی رو میخره باید قبلا براش بازی انحصاری ساخته باش! وگرنه قبول نیست 8-}:D
گیرم که این طنز مضحک درست باش که باید اینسو الان زیر مجموعه ماکرو بود
یا بایوور یا تکمو یا فرام سافت ور
در کل خودتونو برای اتفاقای بزرگتر اماده کنین
جدا دلم برا سونی فنا میسوزه
هیچ راه فراری براشون نمونده گوشه رینگ افتادن انقدر مشت میخورن تا بی هوش و فتالیتی بشن
View attachment VID_20200923_020136.mp4

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
2,888
نام
محمد
همون ها رو هم میتونه بخره! هیچ قانونی که بخواد اینو منع کنه وجود نداره! مگه شرکت های خودرو سازی هم دیگه رو نمی خرن؟ هیچ منعی برای خرید رقیب نیست! قوانین ضد انحصار بیشتر توی اروپا هستن . مثلا مایکرو همیشه سر اینکه روی ویندوز ، مدیا پلیر هست تو اروپا کلی جریمه میده چون وقتی ملت مدیا پلیر رو میبینن دیگه نمیرن برنامه پلیر بخرن و این باعث صدمه دیدن شرکت های تولید کننده پلیر میشه در واقع اینجا انحصار طلبی باعث از بین رفتن رقابت شده! تقریبا تو تمامی دادگاه ها هم شکست خورده ولی عین خیالش هم نیست! ولی شرکت ها اگه بخوان می تونن معامله کنن و یکی دیگری رو بخره تفاوتش هم تو اینه که سود کردن یه شرکت باعث ضربه خوردن دیگری نمی شه چون عملا یکی میشن !
قانون داخلی ژاپن فرق داره برای همینه نمیتونه... با اینکه از لحاظ مالی برای مایکرو مثل اب خوردنه، همین کمپانی های مولتی مدیا ژاپنی مثل کل مجموعه سگا برای مایکروسافت دردسرای خودشون رو دارن.

• Like
Reactions: Rohshen and omid0

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,702
فعلا تو كشورهاي عربي ظاهرا دست بالا با اختلاف دست پلي فايوه

سختم هست خدايي كسي كه با پلي خو گرفته و اكانت با سابقه زياد داره سوويچ كنه رو اكس باكس :D

ps4 only

کاربر سایت
Jun 7, 2015
990
نام
علی جون
Id اکانت و کامنت کاملا نشون دهنده خیلی چیزاست :))
View attachment 168304
بخدا اینا فاتحه رو خوندن! منی ک عاشق Ps هستم دارم نسبت ب سیاست های نسل ۹ دودل میشم.
همیشه ک انحصاری نیست! ۹۰ درصد اوقات میوفته مولتی پلتفرم و کنسول دیفالت عوض شد....

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,257
نام
سعید ربانی
فعلا تو كشورهاي عربي ظاهرا دست بالا با اختلاف دست پلي فايوه

سختم هست خدايي كسي كه با پلي خو گرفته و اكانت با سابقه زياد داره سوويچ كنه رو اكس باكس :D
اره دقیقا مثل نسل هفت که کسی تو ایران اسم اکس باکسم نشنیده بود پایان نسل همه اسم پلی استیشن فراموششون شد :))
الان سونی فنا با این حالشون فقط تغییر جبهه دوباره تورو کم داشتن:p:))
View attachment VID_20200923_022138.mp4

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 21, مهمان: 12)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟