Playstation Vs Xbox [قوانین پست اول خوانده‌ شود]

انتخاب شما برای نسل بعد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    543

Boss

Loyal Member
Jul 7, 2006
3,761
نام
امید
سلام

مهم: بارها تاپیک قوانینش عوض شد و متاسفانه خیلی ها یا رعایت نمیکنن یا نمیخوان رعایت کنن. فان بودن و شوخی و کل کل اول نسل رو همه دوست دارن. و اینکه توانایی شنیدن نظر مخالف رو داشته باشین و به هیچ عنوان به کسی فقط چون نظرش مخالف هست حمله نکنید. این تنها چیزی که اصلا چشم پوشی نمیشه. توانایی بحث و جنبه بحث چیزی هست که انتظار میره همه داشته باشن. ممنون میشیم رعایت کنین.

قوانین - پستهایی که حاوی نکات زیر باشند مستقیماً حذف خواهند شد:
  1. از دادن پست های Aggressive طور خودداری کنید! طعنه و به تمسخر گرفتن (مغرورانه، نگاه از بالا) نظر و‌ شخصیت کاربران ممنوع میباشد. تفاوت شوخی و توهین باید رعایت شود و در این مورد تیم سایت بررسی پست ها را خواهد داشت. بنابراین اگر ناراحتی هست و یا جواب شوخی و کل کل اول نسل رو با جدیت میخواین بدید، این تاپیک احتمالا جای مناسبی برای شما نیست و عواقب توهین بر عهده خود یوزر خواهد بود.
  2. کاربران نباید پستهایی که به دلیل اخطار عمومی باقی مانده اند را نقل قول کنند
  3. ارسال میم و گیف به صورت مستقیم در صورتی که پستی مستقل و در جواب کاربران نباشد آزاد است. ارسال ها باید به صورت بند انگشتی باشد تا حجم و سایز صفحه مشکلی برای بقیه ایجاد نکند.
  4. اینکه کاربری قدیم تر عضو شده دلیل بر بیشتر فهمیدن اون کاربر نمیشه پس لطفاً از صحبت و‌ مقایسه تاریخ عضویت خودتون با دیگر کاربران خودداری کنید
  5. در صورت انجام تخلف های بالا، بر اساس قوانین کلی سایت برخورد خواهد شد که میتوانید چک کنید.
لطفاً رعایت کنید
ممنون
از اونجایی که به پایان نسل حاضر کنسول ها خانگی نزدیک میشیم و با در نظر گرفتن اینکه کَل کَل بین طرفداران دو کنسول سونی و ماکروسافت به اوج خودش میرسه و در تاپیک های مرتبط یا غیر مرتبط برای ترول و طرفدارای از کنسول خودشون پستهای زیادی ارسال میکنن، تصمیم گرفته شد تاپیکی ایجاد کنیم برای بحث و مقایسه کلی دو کنسول سونی و ماکروسافت

وجود این تاپیک لازم بود چون کل کل های بین طرفدارهای کنسول ها جزو جدایی ناپذیر دنیای گیم هست و با در نظر گرفتن اینکه تقریباً زمان کمی تا معرفی و انتشار کنسول ها باقی است این تاپیک میتونه فضای مناسبی برای این نوع بحث ها باشد.

مشخصات:

133171

پست اول و قوانین به مرور بروز خواهد شد

موفق باشیم‌.

Last edited by a moderator:

Lions Gate

プレイステーション
Gold User
Feb 17, 2008
3,081
سونی شکست میخوره :)) مگه با خرید Bethesda چیزی از انحصاری سونی کم شده که بخواد شکست بخوره . حداقل جوگیر میشد منطقی جو گیر شید. Bethesda فوقش هر 5 سال یه بازی به قول شما کیلر اپ بده
که کنسول سلر خفن باشه . اخرین بازیش هم که در حد انحصاری های سونی بوده و خوب فروخته برمیگرده به 10 سال پیش که تا همین الان هم دارن شیر دوشیش میکنن. من خودم فقط 2 تا بازی بتزدا واسم مهم بود
یکی Evil Within و Dishonored ولی متاسفانه با اینکه بازی خوبی بودن از نظر فروش افتضاح بودن ولی یه انتحاب هوشماندانه واسه گیمپس میتونه باشه . مایکرو حرکتی بزرگی زد قبوله ولی هر وفت می خواین بگین سونی قراره شکست میخوره اول به تاریخچه فروش کنسول ها یه نگاهی کنید بعد به استودیو هایی که سونی داره و انحصاری هاش بعد حرف از شکست بزنید.

Frobary

Return of the King
Loyal Member
Jun 6, 2007
29,081
نام
محمد
واقعیت اینه که مایکروسافت همین فردا کل تیک تو رو بره یه چک بکشه بخره باز این بار یه سری به جای یه روز تور دو روزه واسه غار میگیرن ولی بعدش میان میگن هنوز رد دد 2 رو تموم نکردم اما لست2 رو پلات کردم بازی های راکستار اونقدرم واسم مهم نیست:D
نه دیگه، از این عکس‌ها میزارن :D

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
13,125
نام
نـــــــویـــــــــد
بعد از اصحاب کهف رکورد دار زندگی تو غار هستن اما همچنان به خاطر کمتر از ۲۴ساعت عدم فعالیت سونی فن‌ها تو تاپبک هی غار غار میکنن :D هرچند شما که تمام نسل ۸ با سیلی صورت خودتون رو سرخ نگه داشتید این دیگه واستون دووشواری نداره

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
1,832
نام
ایلیا
ببین دوست من داری اشتباه فکر میکنی
مایکروسافت از روزی که اومد سمت پی سی صنعت گیمش رو به رشد رفت
سونی هدفش این نیست که کنسول بفروشه چون کنسولش تا یکی دو سال اول رو داره با ضرر میفروشه
هدفش از فروش کنسول اینه که پلیر ها رو بیاره تو اکوسیستم خودش که پلاس بفروشه،بازی بفروشه..
اگه بازیاش رو نده واسه پی سی بازم کسی حاضر نیست بیاد توی اکوسیستم سونی چون اکوسیستمای خیلی بهتری هست مثل ایکس باکس و پی سی
مایکروسافت با عرضه بازیاش روی پی سی و بعضا سوییچ و حتی موبایل از طریق Xcloud بیشترین مخاطب ممکن رو جذب میکنه و همین باعث میشه به سود بیشتری برسه و بخش گیمش رشد بیشتری کنه
سونی با انحصار طلبی به سمت انزوا میره چون دسترسی به بازیاش کمتره مخصوصا این نسل که یه رقیب خیلی گردن کلفت مثل مایکروسافت داره
در هر صورت هدف سونی فروش بازی هست(براش فرق نمیکنه رو پی سی باشه یا پی اس ۵)
من حرفت رو تا یکجایی قبول دارم ولی یادت بیاد سونی با همین انحصار طلبی تونست نسل ۷ رو برگرده ... کسی که گاد میخواد باید کنسول سونی رو بخره ولی بعدش ممکنه چند تا بازی دیگه و پلاس و پی اس نو هم بخره ولی وقتی بازی روی pc هم بیاد درسته سونی سود میکنه ولی دیگه خبری از فروش خود کنسول و پلاس و غیره نیست
همین نسل ۸ مایکرو عملا با آوردن بازیهاش روpc کنسولش رو نابود کرد و اگر گیم پس در کار نبود شاید ما الان اصلا بحث نمیکردیم
کنسول با انحصاریهاش زنده هست و به نظرم تو شرایط فعلی سونی با دادن بازیهاش برای pc عملا کنسولش رو میبره تو حاشیه

R3D_R4N9ER

کاربر سایت
Aug 11, 2014
712
نام
امیرحسین
بعد از اصحاب کهف رکورد دار زندگی تو غار هستن اما همچنان به خاطر کمتر از ۲۴ساعت عدم فعالیت سونی فن‌ها تو تاپبک هی غار غار میکنن :D هرچند شما که تمام نسل ۸ با سیلی صورت خودتون رو سرخ نگه داشتید این دیگه واستون دووشواری نداره
سونی فن عزیز بفرمایید غار:
DFDFE226-CF0C-44F8-AE96-84306C2AEE59.jpeg
حداقل جوگیر میشد منطقی جو گیر شید. Bethesda فوقش هر 5 سال یه بازی به قول شما کیلر اپ بده
یا دمیج کنترل اجازه نمیده یا اینکه هنوز به عمق قضیه واقف نیستین. :D
شما یه نگاه به لیست زیر بفرما ببینم هنوز رو اصل ۵ سالی یک سیستم سلر پا فشاری میکنی یا اینکه آب قند لازم میشی. :>
168282
پ.ن: انصافا لیست وحشتناکیه.
پ.ن ۲: شوتر دیگه ای هم توی بازار مونده جز CoD و BF که ناشرش مایکروسافت نباشه،بهشت شوتر بازا شده اکس باکس.
نه دیگه، از این عکس‌ها میزارن :D

هولی جیزز :D

آخرین ویرایش:

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
2,787
نام
سبحان
من حرفت رو تا یکجایی قبول دارم ولی یادت بیاد سونی با همین انحصار طلبی تونست نسل ۷ رو برگرده ... کسی که گاد میخواد باید کنسول سونی رو بخره ولی بعدش ممکنه چند تا بازی دیگه و پلاس و پی اس نو هم بخره ولی وقتی بازی روی pc هم بیاد درسته سونی سود میکنه ولی دیگه خبری از فروش خود کنسول و پلاس و غیره نیست
همین نسل ۸ مایکرو عملا با آوردن بازیهاش روpc کنسولش رو نابود کرد و اگر گیم پس در کار نبود شاید ما الان اصلا بحث نمیکردیم
کنسول با انحصاریهاش زنده هست و به نظرم تو شرایط فعلی سونی با دادن بازیهاش برای pc عملا کنسولش رو میبره تو حاشیه
ببین دوست من الان شرایط خیلی فرق کرده..
نسل ۷ پی سی گیمینگ تقریبا مرده بود،کسی برای بازی اصلا پی سی نمیگرفت،تا اوایل نسل ۸ هم تقریبا همینطور بود ولی الان پی سی گیمینگ تو اوج هست!هیشکی نمیتونه از بازار و سودش چشم پوشی کنه..
بله کسی که گاد میخواد پی اس ۵ میخره ولی تهش همون گاد رو بازی میکنه و نه پلاس میخره نه هیچ چیز دیگه،و این برای سونی سودی نداره...تازه کنسول ۷۰۰ دلاری رو هم داده ۵۰۰ دلار...
کسی که وارد اکوسیستم پی سی شده و واسه آنلاین پول نمیده و با بالاترین کیفیت ممکن بازی میکنه هیچوقت حاضر نیست وارد اکوسیستم سونی بشه...
در ضمن مایکروسافت با ورود به پی سی کلی سود کرد و اصلا ضرر هم نکرد،۵۰ میلیون کنسول فروخت و کلی هم سود از بازار پی سی بدست آورد
بازیای جدیدش همیشه جزو پر فروشترین ها روی پی سی هستن حتی با وجود بودن روی گیم پس!
شرایط به مرور زمان عوض میشه و سونی هم باید خودش رو وفق بده،الان سال ۲۰۰۸ و نسل ۷ نیست،سال ۲۰۲۰ هستیم و نسل ۹

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
1,832
نام
ایلیا
ببین دوست من الان شرایط خیلی فرق کرده..
نسل ۷ پی سی گیمینگ تقریبا مرده بود،کسی برای بازی اصلا پی سی نمیگرفت،تا اوایل نسل ۸ هم تقریبا همینطور بود ولی الان پی سی گیمینگ تو اوج هست!هیشکی نمیتونه از بازار و سودش چشم پوشی کنه..
بله کسی که گاد میخواد پی اس ۵ میخره ولی تهش همون گاد رو بازی میکنه و نه پلاس میخره نه هیچ چیز دیگه،و این برای سونی سودی نداره...تازه کنسول ۷۰۰ دلاری رو هم داده ۵۰۰ دلار...
کسی که وارد اکوسیستم پی سی شده و واسه آنلاین پول نمیده و با بالاترین کیفیت ممکن بازی میکنه هیچوقت حاضر نیست وارد اکوسیستم سونی بشه...
در ضمن مایکروسافت با ورود به پی سی کلی سود کرد و اصلا ضرر هم نکرد،۵۰ میلیون کنسول فروخت و کلی هم سود از بازار پی سی بدست آورد
بازیای جدیدش همیشه جزو پر فروشترین ها روی پی سی هستن حتی با وجود بودن روی گیم پس!
شرایط به مرور زمان عوض میشه و سونی هم باید خودش رو وفق بده،الان سال ۲۰۰۸ و نسل ۷ نیست،سال ۲۰۲۰ هستیم و نسل ۹
این که پی سی گیمینگ رشد زیادی داشته رو قبول دارم و مشخصه که یک پی سی فن براش کنسول مثل جوک میمونه ولی این رو در نظر بگیر که سونی و مایکرو کنسول ساز هستن و باید کنسول بفروشن تا بتونن بعدش سرویسهاشون رو بفروشن و برای فروش کنسول باید یک توجیح وجود داشته باشه که اونم بازی انحصاری هستش
اگر سونی بیاد مثل مایکرو بازیهاش رو دی وان واسه pc هم بده خوب خیلی ها دیگه سمت کنسول نمیرن و سونی به عنوان یک کنسول ساز باید درش رو تخته کنه ... اینجا تفاوت سونی و مایکرو به وجود میاد که اونم سرمایه گذاری رو سرویس گیم پس و کلود از طرف مایکرو هستش ... مایکرو دیگه نیاز نداره حتما کنسول بفروشه چون سرویسش روی pc و موبایل داره براش درامد زایی میکنه ولی سونی همچین امکانی نداره و باید حتما کنسول بفروشه تا سرویسهاش هم به فروش بره
البته من مشکلی با اومدن بازیها بعد از چند سال روی pc ندارم چون به نظرم لطمه ای به فروش کنسول نمیزنه

• Like
Reactions: ma_fa198

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 30, مهمان: 10)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟