Playstation Vs Xbox [قوانین پست اول خوانده‌ شود]

انتخاب شما برای نسل بعد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    423

Boss

Loyal Member
Jul 7, 2006
3,760
نام
امید
سلام

مهم: بارها تاپیک قوانینش عوض شد و متاسفانه خیلی ها یا رعایت نمیکنن یا نمیخوان رعایت کنن. فان بودن و شوخی و کل کل اول نسل رو همه دوست دارن. و اینکه توانایی شنیدن نظر مخالف رو داشته باشین و به هیچ عنوان به کسی فقط چون نظرش مخالف هست حمله نکنید. این تنها چیزی که اصلا چشم پوشی نمیشه. توانایی بحث و جنبه بحث چیزی هست که انتظار میره همه داشته باشن. ممنون میشیم رعایت کنین.

قوانین - پستهایی که حاوی نکات زیر باشند مستقیماً حذف خواهند شد:
  1. از دادن پست های Aggressive طور خودداری کنید! طعنه و به تمسخر گرفتن (مغرورانه، نگاه از بالا) نظر و‌ شخصیت کاربران ممنوع میباشد. تفاوت شوخی و توهین باید رعایت شود و در این مورد تیم سایت بررسی پست ها را خواهد داشت. بنابراین اگر ناراحتی هست و یا جواب شوخی و کل کل اول نسل رو با جدیت میخواین بدید، این تاپیک احتمالا جای مناسبی برای شما نیست و عواقب توهین بر عهده خود یوزر خواهد بود.
  2. کاربران نباید پستهایی که به دلیل اخطار عمومی باقی مانده اند را نقل قول کنند
  3. ارسال میم و گیف به صورت مستقیم در صورتی که پستی مستقل و در جواب کاربران نباشد آزاد است. ارسال ها باید به صورت بند انگشتی باشد تا حجم و سایز صفحه مشکلی برای بقیه ایجاد نکند.
  4. اینکه کاربری قدیم تر عضو شده دلیل بر بیشتر فهمیدن اون کاربر نمیشه پس لطفاً از صحبت و‌ مقایسه تاریخ عضویت خودتون با دیگر کاربران خودداری کنید
  5. در صورت انجام تخلف های بالا، بر اساس قوانین کلی سایت برخورد خواهد شد که میتوانید چک کنید.
لطفاً رعایت کنید
ممنون
از اونجایی که به پایان نسل حاضر کنسول ها خانگی نزدیک میشیم و با در نظر گرفتن اینکه کَل کَل بین طرفداران دو کنسول سونی و ماکروسافت به اوج خودش میرسه و در تاپیک های مرتبط یا غیر مرتبط برای ترول و طرفدارای از کنسول خودشون پستهای زیادی ارسال میکنن، تصمیم گرفته شد تاپیکی ایجاد کنیم برای بحث و مقایسه کلی دو کنسول سونی و ماکروسافت

وجود این تاپیک لازم بود چون کل کل های بین طرفدارهای کنسول ها جزو جدایی ناپذیر دنیای گیم هست و با در نظر گرفتن اینکه تقریباً زمان کمی تا معرفی و انتشار کنسول ها باقی است این تاپیک میتونه فضای مناسبی برای این نوع بحث ها باشد.

مشخصات:

133171

پست اول و قوانین به مرور بروز خواهد شد

موفق باشیم‌.

Last edited by a moderator:

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
9,547
نام
محمد رضا
فازت چیه تو Fratos؟! تو همونی‌ نیستی که دوران PS3 و X360 تمام هم و غمت ترول سونی و‌پلی‌استیشن بود
نمیدونم اصلا اون موقع بازیسنتر بودی یا نه!
فریدون سونی فن بود تقریبا! و یادمه تو اون دوران منطقی ترینمون بود! من خودم اولین ps3ـم رو از فریدون خریدم!
اصلا انگ فن به این بشر نمیچسبه

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
618
نام
محمد
آقا سونی که گفته بازی های خودش رو day one نمیاره روی ps now . خب الان اون کسی که کنسول دیجیتال میخره هدفش چیه؟ اینکه صبر کنه بازی یه سال بعد بیاد رو سیستم اشتراکی؟ اگرم می خواست ۷۰ دلار پول بده بابت بازی دیجیتالی هم که دیگه می‌رفت نسخه فیزیکی رو می خرید دیگه که دیسک هم براش بمونه! اگرم بحث قیمت ۴۰۰ دلاری دستگاه هست که با خرید یدونه بازی دیجیتالی ۷۰ دلاری قیمت تقریبا به ps5 معمولی میرسه ! الان فلسفه این کنسول دیجیتالی سونی خیلی مبهمه برام!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: dark souls

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,441
اوضاع کمپتون خیلی باید بحرانی باشه که بعد تریلر گیم پلی DEMON SOULS این واکنش ها رو نشون می دین :))
یه نفر باید خیلی مستاصل و تهی از خلاقیت باشه که دقیق پست مخالف رو کپی/پیست کنه. همونطور که مشخصه وضعتون بحرانی هست :D.
فریدون سونی فن بود تقریبا! و یادمه تو اون دوران منطقی ترینمون بود! من خودم اولین ps3ـم رو از فریدون خریدم!
ممد یادته میرفتیم بازار رضا کسپراسکی اورج میخریدیم؟ یادش بخیر :D.

🅺 🅸 🅻 🅻 🅴 🆁

千ㄖ尺 乇ᐯ乇尺⏎
ناظم انجمن
Feb 22, 2011
16,165
نام
∂αнмα
علم ساخت سخت افزار کامپیوتر :lol::lol::lol:
این مدرک سخت افزار کجا گرفتی دوست عزیز :)) سرت کلاه گذاشتن :))

confirming that P5S's power supply is rated 350W (340W for Digital Edition). For comparison, the original PS4 Pro was rated "max 310W" and the original PS4 was rated "max 250W
PS4 با 1.8 ترافلاپس حداکثر 250W
PS4 PRO با 4.2 ترافلاپس حداکثر 310W
PS5 با 10.28 ترافلاپس حداکثر 350W
PS5 روی کاغذ 5.7 برابر توان پردازشی بیشتر نسبت به PS4 و 2.4 برابر نسبت به PRO
با توجه به بهبود های RDNA 2 توان پردازشی حدود 9 برابر نسبت به PS4 و 4 برابر نسبت به PRO بیشتر
PS5 با 5.7 روی کاغذ و 9 برابر توان پردازشی نسبت به PS4 فقط 40 درصد بیشتر انرژی مصرف می کنه
نسبت به PRO هم با بهبود 2.4 روی کاعذ و 4 برابر وان پردازشی فقط 14 درصد بیشتر انرژی مصرف می کنه
مقایسه سری X با ONE X و ONE
View attachment 166944
مایکروسافت از 6 ترافلاپس با 180W
به 12 ترافلاپس با 300W رسیده
به ازای 2 برابر روی کاغذ و 3 برابر توان پردازشی بیشتر 70 درصد افزایش مصرف انرژی :lol::lol::lol:
وات ؟ از کی تا حالا واسه مقایسه دوتا محصول تو دوتا نسل میان نسبت اختلاف دو نسل خودشون حساب میکنن ؟ LOL جدا گرفتی ما رو کوروش ؟ در عجبم رو چه حسابی این پست این همه لایک گرفته !!! واقعا در عجبم !!!!! دوتا محصول با معماری یکسان رو با هم باید مقایسه کرد و نسبت گرفت سونی وضعش بد تر بود نسل قبلی حالا هم وضع بدتر ـه این وسط کمتر در میاد نسبت اختلاف بدتریش در نتیجه ماکرو خر است !!! قشنگ درهای جدیدی از مقایسه کردن رو شما باز کردی :))
الان مهندسی سخت افزار ماکروسافت که منجر شده به 6 ترا 180 وات مصرف رو همزمان با 12 ترا مصرف 300 وات با هم ترول کردی البته که از شما نباید زیاد تعجب کرد میای از مضرات گیم پس مینویسی بعد پشت بندش برا اضافه شدن بازی X و Y به PSNow تاپیک میزنی تا پزش رو به ماکرو فن ها بدی دیگه خود امیر آکیبا که سونی فن ـه به این قضیه اشاره کرد خلاصه که نکن چهار روز دیگه بهونه میدی دست ماکرو فن ها سونی فن ها باید جور تو رو بکشن

آخرین ویرایش:

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
1,883
نام
امین
من از ۲۰۰۷ تا الان اینجام و تقریبا همه‌ی قدیمی‌های فروم چه سونی فن چه مایکرو فن گرایشاتشون رو خیلی خوب میشناسم، یوزرم رو الکی زدن بن دائم کردن. نیازی نیست شما به من بگی کی چطور بوده ;)

• Like
Reactions: samadi741

sang

کاربر سایت
Dec 28, 2009
187
وسط این دعواها یکم به این فکر کنیم با این وضعیت اقتصادی حتی اگر شرایط خرید کنسول را داشته باشی با دلار حدود 30 تومنی باید برای هر بازی 70 دلاری حدود 2-2.5 هزینه کنی 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
گیم پس خیلی راه حل خوبیه امیدوارم سونی هم یک سرویس مشابه بزنه

RichesUNique

Gold User
Jun 28, 2008
870
این که خوبه، اگه شما به جای PS5 بری XSX بخری چون دو سال اول اصلا بازی خاصی نداره میتونی کلا دوشاخشو از برق بکشی و کلی تو مصرف برق صرفه جویی کنی.

تازه این فقط بخشی از مزیت های XSX نسبت به PS5 ـه، XSX چون فضای کمتری اشغال میکنه میتونید خونتون رو عوض کنید و برید تو این خونه 25 متری ها، که یه مقدار توی پول پیش و اجاره ماهیانه به نفعتونه میشه، بعد چون سطحش صافه میشه به عنوان پایه میز ازش استفاده کرد میز فعلی رو دیوار خورش میکنید بالاخره یه رقمی دستتون رو میگیره. بعد XSX مشکیه و PS5 سفید که هنوز به ذهنم نرسیده این چطوری میتونه به نفع مشتری تموم بشه اما حتم دارم شماها یه چیزی براش میتراشید.

در کل هم که 12>>>9.
مشکی کثیف نمیشه تو مصرف دستمال و مواد شویینده و الکل و .... صرفه جویی میشه :-bd

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
9,547
نام
محمد رضا
ممد یادته میرفتیم بازار رضا کسپراسکی اورج میخریدیم؟ یادش بخیر :D.
پیر شدیم دیگه فریدون ...
راستی واقعیته که تولید ps5 دیجیتال خیلی خیلی کمه؟
اینجوری باشه که قشنگ یه دروغ دیگه اضافه شد! خب چه فایده داره کنسولی رو 400 دلار معرفی کنی بعد اصلا تولید نشه! احتمالا ترسیده 500 دلار اعلام کنه و هم قیمت با XSX بشه

• Like
Reactions: ravi

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
1,711
نام
MohammadAli
وسط این دعواها یکم به این فکر کنیم با این وضعیت اقتصادی حتی اگر شرایط خرید کنسول را داشته باشی با دلار حدود 30 تومنی باید برای هر بازی 70 دلاری حدود 2-2.5 هزینه کنی 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
گیم پس خیلی راه حل خوبیه امیدوارم سونی هم یک سرویس مشابه بزنه
قرار نیست چنین اتفاقی بیفته.

Jim Ryan: "The Game Pass model does not make sense for Sony" »Let's Talk About Video Games

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
7,207
نام
ali
نظرسنجی era پیرامون افزایش قیمت بازیها به 70 دلار و 80 یورو:

166966

اینم era یک فروم تخصصی گیم هست که ملت بشدت علاقه مند به گیم و جزئه الویت های اصلی زندگی شون هست

هرچند در نهایت معتقد هستم از آخر ملت باهاش کنار میان

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
2,352
کوروش اگه سقف آرزوهات همینه مایکروسافت ۱ سال پیش به بهترشم رسیده. :D

View attachment 166961
کوروش بعد از ایونت سونی و ریدمون آقاشون جیم رایان یه ربات جایگزین خودش کرده که جواب همرو با یه اسکرین‌شات تکراری از مدیوم و یه متن بی‌ربط از گوگل میده. :))
:))
من بیشتر از تمام دوستان XBOX اینجا GEARS 5 بازی کردم :)پیش قاضی و معلّق بازی؟! :))
166964

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
12,095
نام
مازیار
پسر من فکر می کنم همه چیز برعکس شده ... اصلا PS4 باعث پیشرفت گرافیک بازی های PS5 میشه :)) اصلا پرنده چیه دیگه ! آدم با آسانسور جا به جا میشه حالشم بهم نمیخوره
لعنت به فیل اسپنسر که با دروغاش باعث شد بازی ها فقط روی نسل نه اجرا بشه که مکانیزم های گیم پلی و سطح گرافیک پایین بیاد ...x-(
والسلام:D
جواب منو بده ...

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 8, مهمان: 8)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟