Playstation Vs Xbox [قوانین پست اول خوانده‌ شود]

انتخاب شما برای نسل بعد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    452

Boss

Loyal Member
Jul 7, 2006
3,760
نام
امید
سلام

مهم: بارها تاپیک قوانینش عوض شد و متاسفانه خیلی ها یا رعایت نمیکنن یا نمیخوان رعایت کنن. فان بودن و شوخی و کل کل اول نسل رو همه دوست دارن. و اینکه توانایی شنیدن نظر مخالف رو داشته باشین و به هیچ عنوان به کسی فقط چون نظرش مخالف هست حمله نکنید. این تنها چیزی که اصلا چشم پوشی نمیشه. توانایی بحث و جنبه بحث چیزی هست که انتظار میره همه داشته باشن. ممنون میشیم رعایت کنین.

قوانین - پستهایی که حاوی نکات زیر باشند مستقیماً حذف خواهند شد:
  1. از دادن پست های Aggressive طور خودداری کنید! طعنه و به تمسخر گرفتن (مغرورانه، نگاه از بالا) نظر و‌ شخصیت کاربران ممنوع میباشد. تفاوت شوخی و توهین باید رعایت شود و در این مورد تیم سایت بررسی پست ها را خواهد داشت. بنابراین اگر ناراحتی هست و یا جواب شوخی و کل کل اول نسل رو با جدیت میخواین بدید، این تاپیک احتمالا جای مناسبی برای شما نیست و عواقب توهین بر عهده خود یوزر خواهد بود.
  2. کاربران نباید پستهایی که به دلیل اخطار عمومی باقی مانده اند را نقل قول کنند
  3. ارسال میم و گیف به صورت مستقیم در صورتی که پستی مستقل و در جواب کاربران نباشد آزاد است. ارسال ها باید به صورت بند انگشتی باشد تا حجم و سایز صفحه مشکلی برای بقیه ایجاد نکند.
  4. اینکه کاربری قدیم تر عضو شده دلیل بر بیشتر فهمیدن اون کاربر نمیشه پس لطفاً از صحبت و‌ مقایسه تاریخ عضویت خودتون با دیگر کاربران خودداری کنید
  5. در صورت انجام تخلف های بالا، بر اساس قوانین کلی سایت برخورد خواهد شد که میتوانید چک کنید.
لطفاً رعایت کنید
ممنون
از اونجایی که به پایان نسل حاضر کنسول ها خانگی نزدیک میشیم و با در نظر گرفتن اینکه کَل کَل بین طرفداران دو کنسول سونی و ماکروسافت به اوج خودش میرسه و در تاپیک های مرتبط یا غیر مرتبط برای ترول و طرفدارای از کنسول خودشون پستهای زیادی ارسال میکنن، تصمیم گرفته شد تاپیکی ایجاد کنیم برای بحث و مقایسه کلی دو کنسول سونی و ماکروسافت

وجود این تاپیک لازم بود چون کل کل های بین طرفدارهای کنسول ها جزو جدایی ناپذیر دنیای گیم هست و با در نظر گرفتن اینکه تقریباً زمان کمی تا معرفی و انتشار کنسول ها باقی است این تاپیک میتونه فضای مناسبی برای این نوع بحث ها باشد.

مشخصات:

133171

پست اول و قوانین به مرور بروز خواهد شد

موفق باشیم‌.

Last edited by a moderator:

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,644
نام
حسین
Dlss 2 :|:|:|:|
برادر این خیال پردازیا رو از کجا میاری؟
این تکنولوژی حاصل سالها تحقیق و توسعه انویدیا هست و چیز ارزونی هم نیست،به این صورت که اومدن برای پردازش این هوش مصنوعی هسته سخت افزاری جدا توی کارت گرافیک قرار دادن و قیمت کارت رو بالا برده،بعد شما توقع داری یه تکنولوژی مشابه همین رو بزارن توی یه کنسول ۵۰۰ دلاری؟اگه قرار باشه چیز مشابهش رو هم پیاده کنن یچیز نرم افزاری هست که عمرا به پای dlss برسه
چه رویا پردازی هایی که بخاطر ps5 نمیشه تو این تاپیک:D
یکی میگه بزودی ssd جایگزین رم میشه
یکی میگه بزودی مایکروسافت ورشکسته میشه و میشه ناشر و بازیاشو برای ps5 هم میده
یکی میگه ssd هسته مخفی داره
اینم از این دوستمون:D
سبحان جان فکر کنم فارسی دری نوشتم نتونستی بخونی

تکنیک مشابه dlss 2

مشابه یعنی شبیه بودن به چیزی و نه خوده اون چیز

Look like تو انگلیسی معنی میده

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
2,689
نام
سبحان
سبحان جان فکر کنم فارسی دری نوشتم نتونستی بخونی

تکنیک مشابه dlss 2

مشابه یعنی شبیه بودن به چیزی و نه خوده اون چیز

Look like تو انگلیسی معنی میده
منم به فارسی سخت جواب دادم برادر بی اسم :Dخب مشابهش میشه سخت افزاری که amd باید حرکت بزنه و از توان مایکروسافت و سونی خارجه
شاید برای نسل ۱۰ خبری بشه ولی نسل ۹ بعیده
Amd توی زمینه سخت افزار خوبه ولی این dlss یچیز ترکیبی نرم افزار و سخت افزار هست و خیلی پیچیده تر از این حرفاست و بعید میدونم amd حالا ها بتونه مشابهش رو بسازه که بعد هم روی کنسولا پیاده کنه...

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
400
نام
روزبه
والا بازیاش رو برای ps5 هم بده من یکی خوشحال میشم چون انحصاری از بین میره و من کلا مخالف انحصار هستم
ولی خب تا وقتی سونی انحصار طلبی میکنه بعیده همچین اتفاقی بیوفته
ایکس باکس برنده میشه؟نسل ۷ و ۸ برنده نشد که بخواد نسل ۹ برنده بشه ولی حداقل فاجعه نسل ۸ تکرار نمیشه
در ضمن با برنده شدن سونی توی نسل ۸ چیزی به شما سونی فن ها نرسید و نمیرسه که اینقد حرصش رو میخورید .سودشم رفت تو جیب مالکان سونی
من نه سنگ سونی رو به سینه میزنم نه جیزیش به من میرسه

فقط میگم انحصاری هیچگاه از بین نمیره چون یکی از ارکان اصلی فروش کنسول هست

فقط دلیل حمایت رو از مایکروسافت نمیدونم هیج ارزشی به مشتری نمیزاره و سیاست کلیش مشخص تیست یه روز اسپنسر میاد میگه دوران بازی های داستانی تمام شده فرداش میاد کلی استدیو میخره که براش بازی سینگل داستانی براش بسازن یه روز میاد رقیب ما سونی نیست فرداش میاد به سونی تیکه میندازه میاد از نمایش سونی ایراد میگیره و میگه ما بهترش رو داریم ولی به فاجعه بروت مهربان ختم میشه و ....

ولی وقتی فن هایی داره که از باطری قلمی حمایت میکنن و تو دنیا خودش سپری میکنن باید اینجور باشه دیگه

METRO_2034

کاربر سایت
Oct 29, 2010
2,013
PlayStation 5: two companies reported console issues - Somag News
PS5 Developers Reportedly Struggling With Game Development On Hardware
خودتون بخونید.چیزی بگم میگید جف گراب هم خود فروخته هست،از این مطلب میزارید.فقط لپ مطلب اینه که فعلا سازنده ها با اسمارت شیفت درگیرن.تا حالا یاد بگیرن و بتونن خودشون رو باهاش وفق بدن.
In terms of hardware, the PS5 will work dynamically with CPU and GPU frequencies, which should bring some complications for third-party producers. Devs point out that the solution adopted for dynamic hardware work from the workload, provided by AMD SmartShift, is not ideal and ends up limiting the possibilities too much.

Regarding the use of 4K resolution, it is not a novelty that the PS5 may disappoint in this regard. On the occasion of the officialization of Far Cry 6, Ubisoft ended up making the mistake of confirming that Ultra HD only in Series X. Then it went back …

نسل جالبی رو در پیش رو داریم:D

yaser_9000

کاربر سایت
May 28, 2013
235
اکوسیستمی که ماکرو داره میسازه (game pass) شاید الان واسه خیلی ها قابل حضم نباشه ولی اینده گیمینگه.... این بحث ها فایده ای نداره ....بحث الانتون در اینده ای نه چندان دور مثل این می مونه که الان سر دی وی دی پلیر های تو خونتون دعوا میکنید...یکی میگه مال من 4k پخش میکنه اونیکی میگه مال من 1080.... :D

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
2,689
نام
سبحان
من نه سنگ سونی رو به سینه میزنم نه جیزیش به من میرسه

فقط میگم انحصاری هیچگاه از بین نمیره چون یکی از ارکان اصلی فروش کنسول هست

فقط دلیل حمایت رو از مایکروسافت نمیدونم هیج ارزشی به مشتری نمیزاره و سیاست کلیش مشخص تیست یه روز اسپنسر میاد میگه دوران بازی های داستانی تمام شده فرداش میاد کلی استدیو میخره که براش بازی سینگل داستانی براش بسازن یه روز میاد رقیب ما سونی نیست فرداش میاد به سونی تیکه میندازه میاد از نمایش سونی ایراد میگیره و میگه ما بهترش رو داریم ولی به فاجعه بروت مهربان ختم میشه و ....

ولی وقتی فن هایی داره که از باطری قلمی حمایت میکنن و تو دنیا خودش سپری میکنن باید اینجور باشه دیگه
دلیل حمایت از مایکروسافت واضحه...
چون سرویسی مثل گیم پس ارائه داده که به نفع ما مشتری هاست و شاید سونی رو هم مجبور به ارائه سرویس مشابه
یکی دیگه اینکه داره سعی میکنه از سبک های متنوعی بازی بسازه و فقط یه فرمول رو تکرار نکنه،از بازی تمام آنلاین داره تا شبیه ساز تا بازی تمام آفلاین که در حال ساخته
سیاست هاش یا دروغ ها یا چرخش حرفای اسپنسر هم برای من مهم نیست و فقط و فقط محصول نهاییش برام مهمه،دوست دختر یا زنم نیست که بخوام از دروغاش ناراحت بشم :D
در ضمن اگه همین مایکروسافت که اینقد هر روز سرش حرص میخورید وجود نداشت شاید سونی الان تا میتونست ملت رو سرکیسه میکرد چون رقیبی وجود نداشت براش و هرکاری دلش میخواست میکرد

amir nakhaee

کاربر سایت
Dec 13, 2013
1,785
نام
امیر
PS5 تا اینجا SP : MM رو داشته که هم گرافیک عالی داره ، هم RT داره و هم قراره 4K رو پشتیبانی کنه.
از اونور XSX با قدرت هرچه تمام تر HALO رو داره با گرافیک PS2 که تازه همونم RT نداره ( اره n سال دیگه با اپدیتش اضافه میشه :)) )
اونوقت چپ و راست از طرف این insider های گوگولی خبر از PS5 میاد که تو اجرای 1080 ، 60fps هم مشکل داره ! اونم برای چ بازیی ؟ اره RE8 :))

من نمیدونم این insider ها که دوستای دولوپرشون همه چیزو بهشون میگن ، 6 ماه پیش لال بودن که حتی یک نفرشون نتونست قدرت GPU کنسول رو حتی حدس بزنه ؟ :-/ چیشده بعد از ایونت جولای مایکروسافت یهو زبون باز کردن ؟ چرا قبل از اون حرفی از پرفورمنس بازیا نمیزدن ؟

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
400
نام
روزبه
دلیل حمایت از مایکروسافت واضحه...
چون سرویسی مثل گیم پس ارائه داده که به نفع ما مشتری هاست و شاید سونی رو هم مجبور به ارائه سرویس مشابه
یکی دیگه اینکه داره سعی میکنه از سبک های متنوعی بازی بسازه و فقط یه فرمول رو تکرار نکنه،از بازی تمام آنلاین داره تا شبیه ساز تا بازی تمام آفلاین که در حال ساخته
سیاست هاش یا دروغ ها یا چرخش حرفای اسپنسر هم برای من مهم نیست و فقط و فقط محصول نهاییش برام مهمه،دوست دختر یا زنم نیست که بخوام از دروغاش ناراحت بشم :D
در ضمن اگه همین مایکروسافت که اینقد هر روز سرش حرص میخورید وجود نداشت شاید سونی الان تا میتونست ملت رو سرکیسه میکرد چون رقیبی وجود نداشت براش و هرکاری دلش میخواست میکرد
خدایی دمت گرم خیلی خندیدم تنوع بازی منظورت همون چرخه FORZAو GEOWو FORZA HORZIONهست که یه نسل داره به خوردتون میده دیگه شما ها از فن گدشتید ذوب مایکرو شدید
بی طرف جان از دنیا موازیت بکش کنار

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
2,689
نام
سبحان
خدایی دمت گرم خیلی خندیدم تنوع بازی منظورت همون چرخه FORZAو GEOWو FORZA HORZIONهست که یه نسل داره به خوردتون میده دیگه شما ها از فن گدشتید ذوب مایکرو شدید
بی طرف جان از دنیا موازیت بکش کنار
باشه شما درست میگی،من ذوب مایکرو شدم ولی شما ذوب سونی نشدی و هر روز در حمایتش یقه جر نمیدین
پیشنهاد میکنم ببینی مایکروسافت چه بازیای هایی داره و تجربشون کنی تا بفهمی منظورم از تنوع چیه
من هم انحصاری های سونی رو بازی کردم هم مایکرو که دارم نظرم رو میگم،جنابعالی فقط انحصاریای سونی رو بازی کردی و نشستی نظر میدی
هروقت شما هم بازی کردی بیا بحث میکنیم
موفق باشی

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
13,585
نام
مصطفی682سابق
هرچی میگذره صحبت های اون یارو فیک مهندسه توی کرایتک بیشتر معلوم میشه اشتباه بوده، همونجور قبلا گفتم کلاک متغیر GPU و Cpu یه جور مشکل شده برای بازیسازها ولی کم کم یاد می‌گیرند باهاش چجوری کار کنند، اون یارو کرایتکی میگفت ps5 بهشت بازیسازها ست در عمل میبینی اینجور نیست

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
400
نام
روزبه
باشه شما درست میگی،من ذوب مایکرو شدم ولی شما ذوب سونی نشدی و هر روز در حمایتش یقه جر نمیدین
پیشنهاد میکنم ببینی مایکروسافت چه بازیای هایی داره و تجربشون کنی تا بفهمی منظورم از تنوع چیه
من هم انحصاری های سونی رو بازی کردم هم مایکرو که دارم نظرم رو میگم،جنابعالی فقط انحصاریای سونی رو بازی کردی و نشستی نظر میدی
هروقت شما هم بازی کردی بیا بحث میکنیم
موفق باشی
شما مطمنی من انحصاری XBOXرو بازی نکردم ؟

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
2,689
نام
سبحان
هرچی میگذره صحبت های اون یارو فیک مهندسه توی کرایتک بیشتر معلوم میشه اشتباه بوده، همونجور قبلا گفتم کلاک متغیر GPU و Cpu یه جور مشکل شده برای بازیسازها ولی کم کم یاد می‌گیرند باهاش چجوری کار کنند، اون یارو کرایتکی میگفت ps5 بهشت بازیسازها ست در عمل میبینی اینجور نیست
خیلی ساده هست
وقتی یه معادله با یه متغیر داری،حل کردنش خیلی آسونتر هست تا وقتی یه معادله داری با دو یا سه متغیر

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
465
Ps5نمیتونه ۱۰۸۰ و 60فریم
نگفته نمی تونه گفته تو یه مرحله از توسعه بازی این مشکل بوده و نگفته خروجی این خواهد بود و گفته خروجی 4k هست!
اول دقیق بخون کی چی گفته
یه روز میاد رقیب ما سونی نیست
اون رو اسپنسر در مورد چی گفته بود؟
در مورد سرویس های ابری و منظورش شرکت هایی بود که زیرساخت کاملی دارند و چند تا از اون شرکت ها امازن و گوگل هستن
همون طور که الان اگه سونی بگه در زمینه تلویزیون مایکروسافت رقیب ما نیست درست گفته
بازم مثل قبلی دقت کن

و مثل اینکه عصبانی هستی و من دلیلش رو نمی دونم :D

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
400
نام
روزبه
مصطفی از تو بعید بود طرف هیج کارس یا بهتر بگمInsider هست که نمیشه به حرفاش اعتماد کرد طرف ۴۰‌خط می نویسه شاید فقط یه خطش درست باشه تا الان بیشتر بازیساز از معماریPS5تمجبد کردن تا کنسول ها نیان نمیشه نظر قطعی داد ولی مشخصه کیفیت بازی رو XSXبه مراتب بهتره از PS5هست این یه فکت طبیعی هست

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 40, مهمان: 15)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟