Playstation Vs Xbox [قوانین پست اول خوانده‌ شود]

انتخاب شما برای نسل بعد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    320

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,755
نام
امید
سلام

مهم: بارها تاپیک قوانینش عوض شد و متاسفانه خیلی ها یا رعایت نمیکنن یا نمیخوان رعایت کنن. فان بودن و شوخی و کل کل اول نسل رو همه دوست دارن. و اینکه توانایی شنیدن نظر مخالف رو داشته باشین و به هیچ عنوان به کسی فقط چون نظرش مخالف هست حمله نکنید. این تنها چیزی که اصلا چشم پوشی نمیشه. توانایی بحث و جنبه بحث چیزی هست که انتظار میره همه داشته باشن. ممنون میشیم رعایت کنین.

قوانین - پستهایی که حاوی نکات زیر باشند مستقیماً حذف خواهند شد:
  1. از دادن پست های Aggressive طور خودداری کنید! طعنه و به تمسخر گرفتن (مغرورانه، نگاه از بالا) نظر و‌ شخصیت کاربران ممنوع میباشد. تفاوت شوخی و توهین باید رعایت شود و در این مورد تیم سایت بررسی پست ها را خواهد داشت. بنابراین اگر ناراحتی هست و یا جواب شوخی و کل کل اول نسل رو با جدیت میخواین بدید، این تاپیک احتمالا جای مناسبی برای شما نیست و عواقب توهین بر عهده خود یوزر خواهد بود.
  2. کاربران نباید پستهایی که به دلیل اخطار عمومی باقی مانده اند را نقل قول کنند
  3. ارسال میم و گیف به صورت مستقیم در صورتی که پستی مستقل و در جواب کاربران نباشد آزاد است. ارسال ها باید به صورت بند انگشتی باشد تا حجم و سایز صفحه مشکلی برای بقیه ایجاد نکند.
  4. اینکه کاربری قدیم تر عضو شده دلیل بر بیشتر فهمیدن اون کاربر نمیشه پس لطفاً از صحبت و‌ مقایسه تاریخ عضویت خودتون با دیگر کاربران خودداری کنید
  5. در صورت انجام تخلف های بالا، بر اساس قوانین کلی سایت برخورد خواهد شد که میتوانید چک کنید.
لطفاً رعایت کنید
ممنون
از اونجایی که به پایان نسل حاضر کنسول ها خانگی نزدیک میشیم و با در نظر گرفتن اینکه کَل کَل بین طرفداران دو کنسول سونی و ماکروسافت به اوج خودش میرسه و در تاپیک های مرتبط یا غیر مرتبط برای ترول و طرفدارای از کنسول خودشون پستهای زیادی ارسال میکنن، تصمیم گرفته شد تاپیکی ایجاد کنیم برای بحث و مقایسه کلی دو کنسول سونی و ماکروسافت

وجود این تاپیک لازم بود چون کل کل های بین طرفدارهای کنسول ها جزو جدایی ناپذیر دنیای گیم هست و با در نظر گرفتن اینکه تقریباً زمان کمی تا معرفی و انتشار کنسول ها باقی است این تاپیک میتونه فضای مناسبی برای این نوع بحث ها باشد.

مشخصات:

133171

پست اول و قوانین به مرور بروز خواهد شد

موفق باشیم‌.

Last edited by a moderator:

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
3,595
نام
malek
دیگه این کارای سونی واقعا هیچ توجیه دیگه‌ای نداره غیر ترس، به هر حربه ای داره چنگ میندازه، اونطرف ارتش ده میلیونی گیم پس و هاردکور گیمر منتظره حکم جهاده، سونی هم مجبوره با این خزوخیل بازیا نوب گیمرو جذب کنه، ولی زهی خیال باطل.
یک هارد کورگیمر= ده تا نوب گیمر، علی الحساب سونی باید صد میلیون کنسول بفروشه تا حداقل مساوی شه. تازه من آوانس دادم، آمار پلتفرم اصلی مایکرو یعنی ویندوز رو حساب نکردم.
159502

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,598
نام
ehsan
مهم نیست، مهم اینه که شما با "ویندوز" داری میای بازیسنتر. پس اینجا هم برا مایکروئه:D
البته میدونم منظور از "شما" شمای نوعی هست ولی به شخصه بازی سنتر رو عموما با گوشی چک می کنم که اندرویده یا مک اواس که هر دو بر پایه یونیکس هستن. کلا این وصله ها به من نمی چسبه :D

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
7,164
حالا چرا تريگر شدي؟
تو فكتي كه من اوردم مثالي كه گذاشتي ضعيف بود
اين دوتا نظر سنجي هم بدترش كرد :D

در مورد ضعيفي هم من يادم نمياد تا حالا چيزي گفته باشم
منتهي موقع يوزر اسكور هم گفتم يه عده خوششون نيومده كه همتون اصرار مي كردين اينا هيترن و ماكرو فنن و اينا

و بايد رجوع كنيم به استور

اينم استور

2020-08-09_0-15-45.jpg 2020-08-09_0-12-44.jpg 2020-08-09_0-10-57.jpg

اگه بپرسی آرای sot بیشتر از fog هست.یعنی بیننده اون بیشتر بوده.میگن اون حساب نیست.

این دیگه تروله!
یه ساید پراجکت از تیمی که تازه خریدتشون چه ربطی داره به مایکروسافت؟ کما اینکه بازی بدیم نیست. توی چارت استیم 1 هفته بالا بود.
اتفاقا همین پروژه ی کوچیک نشون میده چقدر تیم با استعدادیه ابسیدین و در واقع اگر واقعا فقط میخوای در جبهه‌ی سونی سینه بزنی و بگی مرگ بر مایکروسافت از همینا باید بترسی : ))
نسخه early access متا نمیگیره. پروژه ای بوده که ماکرو اجازه ساخت داده و باید صبر کرد تا نسخه کامل بازی بیاد.
ولی چون سونی ها متا دوست دارن.براتون آوردم. البته ثبت نمیشه ولی میتونین باهاش تا مدتها پست بزارین. متای early access گراندد رو نیگا.
همین 60+60+75 رو جمع کنید.هر چند متا 4 تا نمره میخواد بگید،شد 65. و اینو ربط بدید به avowed و باهاش ترول بزنید.

2020-08-09_0-23-36.jpg

و از پایه بازی تعریف شده .اگه خوب ساپورت بشه.بازیه خوبی میشه.

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
337
بچه ها من یه کشفی انجام دادم !
مگه وقتی ویندوز قابلیتی داشته باشه که رقیبش نداره باعث فروش بیشترش نمیشه(مثلا پورت بازیای بیش تر یا بودن ویندوز سرور)
اما نه اهمیتی نداره ! بنا به دلایلی مایکروسافت باید کوبیده شه
پس ادامه بدیم ادامه بدیم

خاک تو سرت کنن مایکروسافت
ورشکستهِ بیش تر از حدت اهمیت داده شده

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
15,117
نام
بابک
آقا مگه تقصیر منه که ویندوز مال مایکروسافته؟:D برید به جوامع pc gaming اعتراض کنید بگید چرا ویندوز میخرید، که بعد مثلا هورایزون رو سیستم عامل مایکروسافت نیاد، برای مک بیاد. به من چه؟:D

بعد مثل این‌که یکسری فرق پلتفرم با مالکیت نرم افزار رو نمیدونن. الان فیفا روی PS میاد برای سونیه؟:D یکم بزرگ شید، زشته این مسخره بازیا:D

والا این حرفو که شما دارید میزنید ما نمیگیم که:D خودتون جوک میگید بعد میبینید خیط کردین میندازین گردن بقیه؟ رو نیست که ماشالا:D در ضمن، سونی از عرضه فیفا روی کنسولش چه به صورت فیزیکی چه دیجیتالی درصدی سود میگیره. بقیه هم همینطور. آیا مایکرو از فروش روی استیم یا نتفلیکس یا ادوبی یا هر چیز دیگه ای روی ویندوز داره درصد میگیره؟ مایکرو هم فقط از استور خودش سود میبره. واقعا خیلی چیز واضحیه که شرایط سیستم عامل ها مثل ویندوز و لینوکس اصلا قابل مقایسه با پلتفرم های تخصصی گیمینگ و استریمینگ و دیگر سرویس ها و محصولات مشابهشون نیست. یکم سطح اطلاعاتتون رو ببرید بالا خواهشا:D
من گفتم ویندوز پلتفرم مایکروسافته. این معنیش اینه که هر بازی رو ویندوز میاد مالکیتش مال مایکروسافته؟ من خودم استاد دور زدنم، برو از یه دَر دیگه وارد شو :D
در زمینه سود هم اینکه سونی greedy هه و درصد میگیره بنظرم جای گیر بیشتری داره تا اینکه مایکروسافت نمیگیره. دنیا برعکس شده قشنگ:D

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,598
نام
ehsan
بچه ها من یه کشفی انجام دادم !
مگه وقتی ویندوز قابلیتی داشته باشه که رقیبش نداره باعث فروش بیشترش نمیشه(مثلا پورت بازیای بیش تر یا بودن ویندوز سرور)
اما نه اهمیتی نداره ! بنا به دلایلی مایکروسافت باید کوبیده شه
پس ادامه بدیم ادامه بدیم

خاک تو سرت کنن مایکروسافت
ورشکستهِ بیش تر از حدت اهمیت داده شده
اتفاقا برعکس به شخصه سالها دارم از لینوکس و مک او اس استفاده می کنم (البته بجز مصارف گیمینگ) و سالهاست که از ته دل اعتقاد دارم هر دو از ویندوز بهترن ولی ویندوز 10 به قدری خوب شده که بعید نیست بعد از سالها برای استفاده روزانه هم بهش کوچ کنم. ( البته آپدیتای وقت و بی وقتش رو مخه) و یا آفیس که به شخصه هنوزم که هنوزه بعد از امتحان کردن لیبره آفیس و اپن آفیس هنوزم بنظرم بی رقیبه.

در کل چیزی که خوبه خوبه. مایکرو هم در زمینه نرم افزاری خیلی خوب عمل کرده و باید بهش اذعان بشه

@Dreadlord

ویندوز مال مایکروسافت هست ولی اینکه بازیهای ویندوز به نسبت رقباش بیشتره خیلی ربطی به مایکرو نداره. طبیعی هست که وقتی بازار OS روی پی سی 80 در صدش در اختیار ویندوز هست و اون بیست در صد هم اصولا یه مشت نرد و غیر گیمر هستن بازی سازها بیان بازیشون رو روی ویندوز بدن.

البته اینم اشاره کنم لینوکس تو سالهای اخیر از نظر گیمینگ هم خیلی بهتر شده که بیشتر بخاطر تلاش های استیم و والو هست

• Like
Reactions: lomis

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,449
نام
Armin
قدیما فکر می کردم جهان های موازی وجود داره ولی ما نمی تونیم با آدمایی که تو دنیای موازین صحبت کنیم . ولی الان در کمال شگفتی می بینم داریم با آدمهایی توی بعد موازی خودمون تو همین بازیسنتر بحث میکنیم . بزرگترین کشف علمی بشره . همینکه میشه تو بازیسنتر با ابعاد دیگه و دنیاهای موازی دیگه ارتباط برقرار کرد باعث میشه آدم از شور و شعف لبریز بشه . راستی دوستان ماکروفن ، خیلی دوست دارم بدونم تو دنیای شما وضعیت آرسنال چطوریه ؟ هنوز آرسن ونگر مربیشه یا نه ؟ اونجاهم آرسنالیا همیشه چهارمن یا اینکه قهرمان جام باشگاه ها هم میشن ؟ بیلی آیلیش اونجا خوانندست یا سیاستمدار و هزاران سوال از این دست ...

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
1,496
الان فیفا روی PS میاد برای سونیه؟:D یکم بزرگ شید، زشته این مسخره بازیا:D
والا این حرفو که شما دارید میزنید ما نمیگیم که:D خودتون جوک میگید بعد میبینید خیط کردین میندازین گردن بقیه؟ رو نیست که ماشالا:D در ضمن، سونی از عرضه فیفا روی کنسولش چه به صورت فیزیکی چه دیجیتالی درصدی سود میگیره. بقیه هم همینطور. آیا مایکرو از فروش روی استیم یا نتفلیکس یا ادوبی یا هر چیز دیگه ای روی ویندوز داره درصد میگیره؟ مایکرو هم فقط از استور خودش سود میبره. واقعا خیلی چیز واضحیه که شرایط سیستم عامل ها مثل ویندوز و لینوکس اصلا قابل مقایسه با پلتفرم های تخصصی گیمینگ و استریمینگ و دیگر سرویس ها و محصولات مشابهشون نیست. یکم سطح اطلاعاتتون رو ببرید بالا خواهشا:D

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,183
نام
امید
آقا مگه تقصیر منه که ویندوز مال مایکروسافته؟:D برید به جوامع pc gaming اعتراض کنید بگید چرا ویندوز میخرید، که بعد مثلا هورایزون رو سیستم عامل مایکروسافت نیاد، برای مک بیاد. به من چه؟:D

بعد مثل این‌که یکسری فرق پلتفرم با مالکیت نرم افزار رو نمیدونن. الان فیفا روی PS میاد برای سونیه؟:D یکم بزرگ شید، زشته این مسخره بازیا:D
ببین شیرین بیان :D اگه steam وجود نداشت pc گیمینگ 10 15 سال پیش به خاطر پایرسی بیش از حد همون پلتفرم مرده ای که بود، باقی میموند و الان هیچ توجیه اقتصادی برای عرضه بازی روش وجود نداشت که شما حالا بیای ادعا کنی انحصاری سونی برای پلتفرم مایکروسافت میاد و بهش کردیت بدی! همین هورایزن در واقع استور پر رونق steam رو هدف قرار داده و برای این پلتفرم داره عرضه میشه. (اگه نمیدونی steam یه پلتفرمه و فراتر ار یه استور هست که هیچ)
دقیقا به این خاطر هست که ناشر ها عناوینشون رو دارن روی pc پورت میکنن وگرنه نه یوبی سافت نه ea و نه epic و Blizzard در این 10 سال اخیر حاضر نبودن استور و کلاینت مخصوص به خودشون رو روی pc لانچ کنن.
پروموت کردن مایکروسافت بعنوان پلتفرم مقصد به حدی خنده داره که جلوی هر pc گیمری اینو بگی نیم ساعت قهقهه میزنه.

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
337
کسی نگفته که کسی که از ولو بازی می خره پولش مستقیم تو چیب مایکروسافت می ره
توی استور سونی شما پول کاف می دی و مقداری از اون مال سونیه
توی pc شما از استیم کالاف می خری ولی قبلش باید استیم باشه و برای بودن استیم باید ویندوز باشه و برای بودن ویندوز باید پول باشه و اون پول تو حساب مایکرو باشه :D
همین!
سونی و مایکروسافت هر دو غیر مستقیم سود می برن
اول هم همین گفته شد!
بعد تبدیل به فاجعه بشری شد

:D

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
1,496
کسی نگفته که کسی که از ولو بازی می خره پولش مستقیم تو چیب مایکروسافت می ره
توی استور سونی شما پول کاف می دی و مقداری از اون مال سونیه
توی pc شما از استیم کالاف می خری ولی قبلش باید استیم باشه و برای بودن استیم باید ویندوز باشه و برای بودن ویندوز باید پول باشه و اون پول تو حساب مایکرو باشه :D
همین!
سونی و مایکروسافت هر دو غیر مستقیم سود می برن
اول هم همین گفته شد!
بعد تبدیل به فاجعه بشری شد

:D
برای وجود داشتن اون استور سونی هم باید پلی استیشن باشه:D فرقشون هم در همینه. مایکرو هیچ درصدی از این داد و ستد ها نمیگیره حتی اگه ویندوزش در حال فروش باشه ولی سونی و استیم میگیرین. بعدشم، اصلا مقایسه یه سیستم عامل باز که برای یک میلیون کار دیگه داره استفاده میشه و تقریبا هر کسی در خونشون بهش دسترسی داره با یه کنسول یا سرویس تخصصی گیم واقعا مسخره هستش.
در ضمن استیم روی لینوکس و مک او اس هم هستش

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
2,328
این دیگه تروله!
یه ساید پراجکت از تیمی که تازه خریدتشون چه ربطی داره به مایکروسافت؟ کما اینکه بازی بدیم نیست. توی چارت استیم 1 هفته بالا بود.
اتفاقا همین پروژه ی کوچیک نشون میده چقدر تیم با استعدادیه ابسیدین و در واقع اگر واقعا فقط میخوای در جبهه‌ی سونی سینه بزنی و بگی مرگ بر مایکروسافت از همینا باید بترسی : ))
تازه خریدتشون ؟ سال 2018 تا الان :yes:
این پروژه های کمال گرا در ذهن دوستان xbox و گیم پس فیلر ها در دنیای واقعی نشون میده چقدر تیم با استعدادیه :yes:
ترس :))
این دومین خروجی استودیو های تازه خریداری شده مایکروسافت بود :))
bleeding edge که به کمال رسد / متای 66 , 62
امیدوارم Grounded هم به کمال برسه

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,070
نام
علی
نرود میخ آهنین در سنگ :D
من تلاش خودمو کردم نشد , دکله دیگه ولش کن چاره ای ندارن :D خودشون میدونن واقعیت رو نمیخوان متوجه بشن
اینم برای اینکه شبتونو بسازم :D شب بخیر
View attachment 159510
ترکیدم لعنتی :)):))

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 62, مهمان: 8)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟