Multi Platform Path of Exile

پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. Xbox One
PathOfExileTitle.jpg

سلام دوستان می خوام یک بازیرو معرفی کنم تا شما هم در موردش نظرتون رو بگید و ببینیم واقعا بازیه خوبی هست یا نه. ( لطفا منصفانه از بازی ایراد بگیرید.)

این بازی یک بازی بسیار شبیه به بازی Diablo 2 به دلیل محیط تاریک، گیم پلی به همان حالت D2 و چیزهای دیگه هستش. بازی هنوز عرضه نشده و فعلا در مرحله بتا هستش. اگر فکر می کنید کپی هست اینم بخونید :

If you can copy another game and create something even better than I say more power to you!

این بازی به کل مجانی یا همون Free to Play هستش و یک Cash Shop داره که دارای موارد زیر هستش :

1 - انیمیشن های اضافه مثل حرکاتی برای مسخره و متلک انداختن یا همون Taunt در جاهایی مثل PvP
2 - رنگ کردن آیتم ها و اسلحه ها
3 - رنگ و افکت های اضافه برای Spell ها
4 - حیوانات یا Pet ها Social
5 - تغییر اسم و غیره..

همانطور که دیدید اصلا آیتمی وجود نداره که باعث بشه کسی که پول بیشتری پرداخت کنه یک کاراکتر قویتری داشته باشه. فقط و فقط چیز هایی که به گیم پلی بازی هیچ لطمه ای نمی زنند و فقط حالت تزیینی و زیبایی رو دارند در این Cash Shop وجود داره!

این بازی دارای صد ها یا حتی 1000+ شاخه اسکیل داره که به میل خودتون می تونید کاراکترتون رو با انتخاب های فوق العاده زیاد ارتقا بدید و یک نقش آفرینی واقعی داشته باشید.
در این عکس می تونید این Skill Tree رو ببینید که تا چه حد عظیم و بزرگه : (حتی در عکس تمام این Skill Tree گنجونده نشده!)

PathOfExileSkillTree.jpg

screenshot_0011.jpg

در این بازی هم دانجن ها و آیتم ها به صورت رندوم و با حالت های بسیاری تغییر خواهند کرد که باعث میشه انگیزه خیلی بیشتری برای دوباره بازی کردن داشته باشید.
گرافیکی بسیار سطح بالا و فیزیک و افکت های مبارزه بسیار خوبی هم داره و ضربه زدن به دشمن از جهات مختلف باعث میشه به حالت های مختلفی هم به زمین بیفته! محیط های متنوع و تاریک و زیبا هم باعث زیبایی دو چندان بازی شده. چیزی که در D2 با گرافیکی خیلی پایینتر شاهدش بودیم. در ضمن این بازی محیط کاملا باز و Open World ای هم داره.

PathofExileDesertDinos.jpg

PvP و رنکینگ هم داره.

6 کلاس به این ترتیب داره :

1 - Marauder
2 - Ranger
3 - Witch
4 - Duelist
5 - Templar
6 - هنوز در حال ساخت هستش.

اینم چند تا عکس دیگه که با محیط و گرافیک بازی آشنا بشید.

PathOfExileIceBlast.jpg

PathOfExileOcean.jpg

path-of-exile.jpg
hqdefault.jpg

Path-of-Exile-Preview-Slider.jpg

Path_of_Exile_August_Gameplay_Trailer_3.jpg

خیلی ویژگی های دیگه ای هم داره ولی این فقط یک معرفی بود.
منتظر نظرات دوستان هستم !

سایت اصلی بازی

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: porfesor and kamyy

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,326
نام
مــاکــان
عجیبه برای من رو هر چی میزارم همین ارور رو میده! :-?
شما از DNS گوگل استفاده میکنین یا از DNS دیگه ای مثل "شکن"؟
بهترین کار اینه که اینترنت ایرانسل یا همراه اول شیر کن، اگه با اونها همین مشکل بود پس مشکل از سمت خودته.

• Like
Reactions: Malware

Expert32

کاربر سایت
Mar 6, 2019
88
عجیبه برای من رو هر چی میزارم همین ارور رو میده! :-?
شما از DNS گوگل استفاده میکنین یا از DNS دیگه ای مثل "شکن"؟
نه کلا از هیچ DNS خاصی استفاده نمیکنم هرچی از اول بوده.
بهترین پینگ هم برا من سرور moscow و amesterdam داره

• Like

Malware

کاربر سایت
Mar 24, 2017
253
بهترین کار اینه که اینترنت ایرانسل یا همراه اول شیر کن، اگه با اونها همین مشکل بود پس مشکل از سمت خودته.
ADSL شاتل ـه گیلان، همراه اول هم شیر کردم باز هم مشکل پابرجاس!
فیل شکن تست کردم به راحتی LogIn میشه.. ولی پینگم بالاس با فیل شکن نمیشه پلی داد!

Expert32

کاربر سایت
Mar 6, 2019
88
نمیدونم شاید اکانتهای جدیدیو که مثلا با ایپی ایران وارد میشن بلاک میکنن. چون یادمه اون اوایل تمام سرورها برای من بسته بود بجز moscow ولی 6/7 ماه پیش همشون یدفعه باز شدن. حالا چه اتفاقاتی پشت کار داره میفته دیگه نمیدونم.

• Like

Malware

کاربر سایت
Mar 24, 2017
253
دوستان مثل اینکه مشکل از DNS بود! قبلا برای دسترسی راحت تر به اسپاتیفای DNS رو تنظیم کرده بودم رو "شکن" و یادم رفته بود.. ~X(
امروز تصادفی دیدمش و تنظیمش کردم رو Google Public DNS!
الان هم به راحتی LogIn میشه و هم 10-15 پکت لاسی که تو بازیِ Dota داشتم به کل از بین رفته!
بهترین Ping برای من رو سرور Frankfurt هست رو 90-100!
ولی بازی یه کم فریز میشه تو مپ که میچرخم.. مخصوصا زمان هایی که وارد "Town" میشم و پلیر های دیگه هم دیده میشن! راهی هست این فریز شدن ها کم تر شه؟ یا بشه یجورایی solo کرد بازی رو، یعنی پلیر های دیگه رو ندید؟ :-?

• Like
Reactions: m.d.makan

Expert32

کاربر سایت
Mar 6, 2019
88
دوستان مثل اینکه مشکل از DNS بود! قبلا برای دسترسی راحت تر به اسپاتیفای DNS رو تنظیم کرده بودم رو "شکن" و یادم رفته بود.. ~X(
امروز تصادفی دیدمش و تنظیمش کردم رو Google Public DNS!
الان هم به راحتی LogIn میشه و هم 10-15 پکت لاسی که تو بازیِ Dota داشتم به کل از بین رفته!
بهترین Ping برای من رو سرور Frankfurt هست رو 90-100!
ولی بازی یه کم فریز میشه تو مپ که میچرخم.. مخصوصا زمان هایی که وارد "Town" میشم و پلیر های دیگه هم دیده میشن! راهی هست این فریز شدن ها کم تر شه؟ یا بشه یجورایی solo کرد بازی رو، یعنی پلیر های دیگه رو ندید؟ :-?
پینگ 90 - 100 خوبه و کاملا قابل بازی کردن هست.
مشکل فریز شدن میتونه چندتا دلیل داشته باشه.
1- سخت افزار ضعیف که نمیتونه خوب پردازش کنه => راهشو که خودتون میدونید کم کردن تنظیمات گرافیکی
2- آپدیت شدن چند ثانیه اول بازی مثل آیکن ها و تصاویر که یکم لگ میندازه اما بعد از ی مدتی برطرف میشه
3- حجم زیاد افکتهای گرافیکی در town ها که تعداد پلیر اونجا زیاده => اینم مشکل خاصی نیست و شما در طی کوئست ها و کلا مپ های اصلی solo هستین و کلا تا وقتی با کسی پارتی نکنید همیشه solo هستین.

• Like

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام.

من یه چند وقته دارم روی این بازی کار می کنم. روی استاندارد می رفتم با Ranger. تا اینکه امروز لیگ جدید Ultimatum اومد. 4.3 گیگ آپدیت داد. سرور به شدت شلوغه. همش از سرور DC می شم. قبلا این مشکل رو نداشتم. حدسم شلوغی سرور هستش. یاد بازی دیابلو3 افتادم که روز ریلیز، من داشتم با پینگ 900 بازی می کردم. تا چند وقت هم سرورهاش داغون بود. اونم سرورهای بلیزارد (دیشب کمی دیابلو رفتم، پینگم 110 بود !!!، خدایا منو گاو کن !!!).

در بازی خیلی خیلی نوب هستم. باید کمی بازی کنم تا دستم بیاد. Skill Tree بازی به شدت وحشتناکه. ادم دچار سردرگمی میشه. فعلا هیچ بیلدی در نظر ندارم. فقط می خوام برم ببینم چند چنده. خیلی دلم برای این سبک بازی تنگ شده بود.

راستی، موسیقی بازی قشنگه ها.

چه نکاتی باید در مورد بازی بدونم ؟
شاپ بازی چجوریاس ؟

اگر راهنمایی کنید سپاسگزار میشم.

یا علی...

farhad_fr2

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,360
نام
فرهاد
سلام.

من یه چند وقته دارم روی این بازی کار می کنم. روی استاندارد می رفتم با Ranger. تا اینکه امروز لیگ جدید Ultimatum اومد. 4.3 گیگ آپدیت داد. سرور به شدت شلوغه. همش از سرور DC می شم. قبلا این مشکل رو نداشتم. حدسم شلوغی سرور هستش. یاد بازی دیابلو3 افتادم که روز ریلیز، من داشتم با پینگ 900 بازی می کردم. تا چند وقت هم سرورهاش داغون بود. اونم سرورهای بلیزارد (دیشب کمی دیابلو رفتم، پینگم 110 بود !!!، خدایا منو گاو کن !!!).

در بازی خیلی خیلی نوب هستم. باید کمی بازی کنم تا دستم بیاد. Skill Tree بازی به شدت وحشتناکه. ادم دچار سردرگمی میشه. فعلا هیچ بیلدی در نظر ندارم. فقط می خوام برم ببینم چند چنده. خیلی دلم برای این سبک بازی تنگ شده بود.

شاپ بازی چجوریاس ؟

یا علی...
سلام

وقتی لیگ شروع شد بازی کلا تا 15-18 ساعت مشکل داشت و برای تمامی پلیرها dc میکرد الانم که درست شده بدون وی پی ان لودینگ ها رو برای من و دوستم رد نمیکنه حالا یا کمی مشکل اولیه پابرجاست یا دست کاری کردند سرورها برای ما ایرانیها مشکلش مونده. (از نظر پینگ هیچ مشکلی نیست)
برای ساختن بدون دردسر یه بیلد و دوری کردن از اسکیل تری بهتره یه بیلد برای این لیگ بسته به اینکه مپ کلیر باشه یا باس کیلر یا مابین این دو از یوتوب بیلدهای پیشنهادی یوتوبرها انتخاب کنی و pasbin رو کپی کنی و در نرم افزار PathOfBuildin کپی کنی و اسکیل تری رو از اون اونجام بدی .
داستان و موسیقی و خیلی از مپهاش طراحی عالی داره شما تازه بعد اینکه ده تا اکت رو تموم کنی بازی شروع میشه :D

این بازی خیلی خیلی خیلی نکات داره اما یکی از مهمتریناش اینه defence برای fire, cold , lighting حتما کپ مکس (75%) باشه (دکمه C تب defence)(بعد کشتن باس اخر 15 یا 30% به همه اینها -resistance اضافه میشه دقیق یادم نیست) chaos مهم نیست نمیخواد روش کار کنی (تو بعضی بیلدها مهمه) بازی خیلی بزرگتر از اونچیزی که فکرشو میکنی نکات ریزو درشت زیاد داره با هر مستر کار کردن خودش آموزش برای هرکدوم میخواد :D

برای کرفتینگ حرفه ای یه دوره لیسانس باید بگیری انقدر که گسترده و سخته :D

شما M رو بزن شاپ بازی بالا میاد درسته بازی فری هست اما برای تعامل کامل و بهتر بازی کردن بازی مجبورت میکنه stash tab های مختلف بخری.

سایت ترید
Trade - Path of Exile

این سایت مهمه بیلدهای که مردم ساختن واستریمرها قیمت لحظه ای همه ایتمها و ......
poe.ninja

سایت چنج کردن مپ منساب برای مپ تایر 10-12 به بالا برای تکمیل کردن اتلس
PoeMap

سایت ویکی بازی
Path of Exile Wiki

سایت برای lab
Uber Labyrinth Daily Notes – PoELab

و خیلی سایتهای دیگه که خاطرم نیست

Farmer512

کاربر سایت
Jan 12, 2021
5
سلام.

شاپ بازی چجوریاس ؟

یا علی...
سلام
از poe-vault[dot]com/guides/builds-for-path-of-exile میتونی برای شروع استفاده کنی، ترجیحاً سراغ بلیدهایی برو که تگ League Starter رو دارن.

هر چقدر که تو روند بازی جلوتر بری مکانیک های گیم رو بیشتر یاد میگیری اما به شدت نیاز داره که از Wiki گیم و Youtube استفاده کنی؛ یه نکته ای هم خیلی مهمه که باید در نظر بگیری: هر بیلدی رو انتخاب کردی باید بدونی تک تک Talent ها و Modifier های آیتم ها برای بیلدت چیکار میکنن غیر این باشه میشه تقلید بدون یادگیری ...

دو تا کانال یوتیوب خیلی به من کمک کرد که قطعاً به دردت میخوره: Zizaran و Engineering Eternity (البته این دومی خیلی وقته آپدیت نشده ولی تقریباً بیشتر مکانیک و بیس گیم رو توضیح داده)

یه سری نکات مهم: حتماً حتماً حتماً از یه Loot Filter استفاده کن (از سایت filterblade[dot]xyz میتونی استفاده کنی که برای شروع قسمت Strictness رو Semi-Strict انتخاب کن بعد فایل رو دانلود کن و داخل Documents/My Games/Path of Exile کپی کن، برو داخل تنظیمات بازی بعد داخل تب UI صفحه رو به پایین اسکرول کنی یه قسمتی به اسم Loot Filter هست از اونجا فایلی که کپی کردی رو انتخاب کن)؛ همون طور که یکی از بچه ها گفت باید هر سه تا Elemental Resistance یعنی (Fire و Cold و Lightning؛ Chaos زیاد مهم نیست فقط یه سری مپ ها و جاهای محدودی بهش نیاز داری که با Flask راحت فیکس میشه) رو به 75% برسونی البته یادت باشه منظور اعداد بیرون از پرانتز هست. (بعد از کشتن Kitava تو آخرین بخش Act 5 (V) از هر چهار تا المنتالت 30% منفی میشه و همین اتفاق تو Act 10 (X) هم میوفته یعنی در مجموع منفی 60%)؛ از Act 1 (I) تا Act 5 (V) هر چقدر بمیری هیچ اتفاقی واست نمیوفته اما بعد از کشتن Kitava تو Act 5 (V) یه Debuff دائمی روت میوفته که هر بار بمیری %5 از XP ات کم میشه و همین دیباف تو Act 10 (X) به 10% تبدیل میشه البته هیچ وقت از لولت کم نمیشه مثلاً اگه لول 89 باشی و 35 درصد XP داشته باشی تهش هر چقدر بمیری XP صفر میشه ولی لولت همون 89 هست البته از لول 91 92 به بعد اینقدر میزان XP هر لول زیاد میشه که مجبور میشی نسبت به مردن هم حساس باشی.

نرم افزار PathofBuilding (PoB) رو از لینک زیر دانلود کن:
https://github[dot]com/PathOfBuildingCommunity/PathOfBuilding/releases/download/v2.1.0/PathOfBuildingCommunity-Portable-2.1.0.zip
اکثر بیلدها یه لینک Pastebin دارن که باید داخل این نرم افزار ایمپورت بشن تا تمام جزئیات اون بیلد رو ببینی.

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,326
نام
مــاکــان
POE با این لیگ رکورد تعداد پلیر آنلاین خودش رو در عرض این 10 سال با بیش از 200K تو استیم شکوند.
با توجه به اینکه بخش زیادی هم با لانچر بازی رو تجربه میکردن (مثل خودم) میشه گفت بالای 300 تا 400 هزار نفر بازی رو تجربه کردن.

حالا فکر کنین چه تعداد پلیر قرار که D4 رو تجربه کنن ، خدا به داد برسه.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,326
نام
مــاکــان
سلام، شما با چی بازی میکنید که پینگتون نره بالا؟
بازی نصب داری؟
چیزی نمیخواد ، سرورهاش برای ما مشکلی نداره.
=====
آها اون تاخیری که پیش میاد رو میگی.
دلایل زیادی میتونه داشته باشه، حتی بالا بودن گرافیک.

اگه مطمئنی از نته ، این روزها همه یک کاهش پینگ دارن ، میخوای باهاش تست کن.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: N!ma

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,467
نام
نیما
بازی نصب داری؟
چیزی نمیخواد ، سرورهاش برای ما مشکلی نداره.
=====
آها اون تاخیری که پیش میاد رو میگی.
دلایل زیادی میتونه داشته باشه، حتی بالا بودن گرافیک.

اگه مطمئنی از نته ، این روزها همه یک کاهش پینگ دارن ، میخوای باهاش تست کن.
والا مشکلی که دارم ، وقتی میره تو صفحه لودینگ میپره بیرون از سرور. با چیز پی ان تست کردم ولی پینگم بالا بود. کاهش پینگم گادپینگ زدم جواب نداد تو لودینگ گیر میکنه! سرور کدوم کشور رو میزارید؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر