O'Conner: این نسل هنوز پتانسیل دارد

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
یا الله...

Halo-44.jpg

آقای فرانک اُکانر نفر اول عنوان بزرگ Halo 4 در گفتگویی با GI.biz و در بار این که کنسول X360 به حد نهایی خود من باب مسائل تکنیکی رسیده است گفتگویی پرداخته است و این گونه اظهار نظر کرده است:
"خب این درست است که از ما این سوال خیلی زیاد پرسیده می شود، با توجه به این که ما نگاهی به نسل بعدی کنسول ها هم داریم این مسئله طبیعیست اما، من به شدت با این موضوع که X360 به پایان عمر خود رسیده است مخالف هستم و سر آن بحث می کنم.
همین الآن هم این نسل، یکی از طولانی ترین نسل های تاریخ بازی های رایانه ای بوده است، من به آن با دید مثبت نگاه می کنم، این یعنی اینکه این کنسول ها چقدر انعطاف پذیری بالایی دارند و چقدر قدرت مند هستند. یکی از دلایلی که Halo 4 انقدر زیبا و خوب (از باب گرافیکی) به نظر می رسد، همین پتانسیل بکر و کشف نشده کنسول 360 است، و ما همچنان به بکارگیری هرچه بیشتر آن به منظور رسیدن به بالاترین گرافیک ممکن ادامه می دهیم. من حتی فکر می کنم پس از این که کنسول های نسل بعد هم عرضه شدند، کنسول های کنونی به عنوان یک "کنسول ارزان قیمت تر" در بازار ظاهر خواهند شد و شانه به شانه کنسول های نسل بعد به عمر خود ادامه خواهند داد. این یک عملکرد با ارزش خواهد بود. نه تنها به عنوان یک کنسول قدیمی و ارزان قیمت، بلکه بعنوان یک Netflix پلر، DVD پلیر، از آن طرف کنسول PS3 و درایو بلو-ری آن هست که می تواند بعنوان یک بلو-ری پلیر استفاده شود. وقتی این کنسول ها این کارایی ها را در خانه شما دارند و مردم از آن ها استفاده میکنند، انتظار دارند که بتوانند بر روی آن ها به بازی هم بپر دازند. من میتوانم بگویم که این نسل، همچنان ادامه خواهد داشت؛ از آن طرف شما یک سری طرفداران خیلی حرفه ای و به-روز را خواهید داشت که همواره به دنبال تکنولوژی جدید تر هستند و می گوند: "اما من کنسول جدیدم رو میخوام!" به آن ها هم می توان گفت که به خواسته شان می رسند. اما تنها چیزی که می تونم گویم این است که این نسل، این کنسل ها و سود دهی و طول عمر آن ها بیش از هر نسل دیگری به طول می انجامد."

نظر شما چیست؟ آیا شما هم با گفته های آقای اُکانر موافقید و یا به دنبال کنسول های جدید هستید؟

[منبع]

آخرین ویرایش:

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
این نسل واسه بازی هایی مثل Halo و Gears of War به نظرم تموم شده و بیشتر شبیه دست و پا زدن با سخت افزار محدود 360 است و خیلی از زیبایی های گرافیکی تحت شعاع همین موضوع قرار میگیره و حذف میشه و نهایتا گیمر که از این زیبایی ها محدود میشه......

نمونه بارز این موضوع همین نبود AA و مشکلات سایه زنی توی بازی هاست که خیلی تو چشم میاد و شاید توی یه مانیتور 19 اینچی خیلی دیده نشه ولی مطمئنا توی یه تلویزیون 40 اینچ به راحتی دیده میشه و تو ذوق میزنه.....

اینا عصاره کنسول رو کشیدن و میخوان از بقیش هم یه چیزی در بیاد که واقعیت اینه که درنمیاد.....:p

آخرین ویرایش:

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
یه جورایی هم حرفاش درسته هم نه. از این نظر درسته که الان عناوینی هستن که واقعا خوب کار شدن و نیازی به سخت افزار های بالا ندارن مثل Borderlands 2 و خیلی های دیگه. اما این بین بعضی از عناوین هستن که نیاز به سخت افزار توشون حس میشه مثل BF3 که تفاوت تعداد بازیکن ها و گرافیکش روی کنسول ها و PC چندین برابر هست یا مثلا کرایسیس که وقتی آدم کیفیت بازی رو روی آخرین رزولوشن پی سی میبینه از دنیا قهرش میگیره :D

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
یه جورایی راس میگه ! بازیای اول نسل رو نگاه کنید و با Halo 4 مقایسه کنید ! زمین تا آسمون فرقشونه ! گرافیک بازیا الان به اندازه ی کافی خوبه و حتی بهتر از اینم میشه اما مشکل اینه که ما Uncharted ها و Halo ها نداریم ! ما ایده نداریم ! وقتی ایده نداریم تنها چیزی که میتونیم بگیم اینه که کنسول نمیکشه و گرافیکش مشکل داره و ... ! گرافیک در حد Uncharted 3 یا Halo 4 کافی , ایده ها ته کشیده ! شخصا دوس دارم حداقل تا 2 سال دیگه کنسول جدیدی معرفی نشه ...

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
مجموعه صحبتش اینه که کنسول نسل مایکرو به زودی میاد احتمالا اخبارش در نمایشگاه e3 سال آینده و بعد از چند ماه وارد بازار میشه و این نسل از کنسول ها هم ادامه خواهند داشت . حالا نظر شخصی این که دلار گرون هستش و ماتوانایی خریدش رو نداریم و کپی خور شدن و صحبت های تکراری رو بذاریم کنار اونا دارن با برنامه جهانیشون پیش میرن و برای کشور هایی مثل ما هیچ برنامه ای ندارن . حرفاش داره همین موضوعی رو که گفتم میرسونه کنسول های نسل بعد صد در صد با توجه به شایعات و اخبار های استدیوهای بازیسازی مشخصه که در راه هستن . و تولید کنسول فعلی مایکرو متوقف نمیشه و پلی استیشن 3 هم همینطور حالا حالا ها جا برای کار داره ولی عرضه نسل بعدی کنسول ها چه دلمون بخواد و چه نه به زودی اتفاق میفته .

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
اینم دیوید کیج نسخه مایکروسافت:D باید هر چه زودتر نسل بعد بیاد درسته میشه بعضی بازی ها رو با کیفیت عالی تو این نسل ساخت ولی
خیلی از بازی ها دیگه بخاطرضعف سخت افزاری کنسول ها ضربه خوردن مثل فورتزا4که که چرخه شب و روز تغیرات اب و هوای نداشت و...

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
هنوزم به سر حرفم هستم این نسل شاید از نظر گرافیک تا حدودی بتونیم بگیم تموم شدست ولی هنوز پتانسل بالایی داره این نسل به سازنده خلاق نیاز داره و واقعا بهترین نسل بازی های کامپیوتری بوده حداقل برای من که از نیتندو همه رو بازی کردم به نظرم این نسل بهترین بوده حتی بهتر از نسل ps2

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
چه پتانسیل داشته باشه چه نداشته باشه وقتی فروشش بیاد پایین نسل بعد یک هو ای ظاهر میشه..
الان هم فروش به شدت اومده پایین..

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
چه پتانسیل داشته باشه چه نداشته باشه وقتی فروشش بیاد پایین نسل بعد یک هو ای ظاهر میشه..
الان هم فروش به شدت اومده پایین..

درسته الان فروش اومده پایین اما این طبیعی
چون هنوز مونده تا سیل اومدن بازی ها انحصاری و خوش ساخت که بیشترشون اوایل سال میلادی میان
همین PS سوپر اسلیم هم وارد بشه اونم تاثیر گذاره، الان خبری نیست که بخواد فروش خوب باشه !

خیلی از بازی ها ثابت کردن که هنوز این نسل جون داره !
به نظر من تا سال 2014 حتی یک خبر هم از نسل بعد نیست

الان آخر نسل تلویزیون هاست و احمقانه ترین کار به نظر من رفتن به نسل بعد اون توو این زمان که مایکروسافت و سونی لنگ در هوا موندن سیستم 4K بزارن یا نه !
اگه صبر کنن تا عمومی شه این سیستم فروش خودشونم بیشتر میشه
یعنی من مطمئنم سونی این اشتباه رو نمی کنه ! ولی خب مایکروسافت احتمالاً زودتر کنسولش رو میده و بعد سیستمش رو در سری بعدی جبران می کنه.

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
الان آخر نسل تلویزیون هاست و احمقانه ترین کار به نظر من رفتن به نسل بعد اون توو این زمان که مایکروسافت و سونی لنگ در هوا موندن سیستم 4K بزارن یا نه !
اتفاقا به نظرم نسل بعد دیگه مانور روی رزولوشن نخواهد بود. رزولوشن ها به سمت 1080p کامل میرن و قدرت میره روی موارد دیگر از جمله جزئیات و رئال بودن گرافیک بازی ها.

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
اینم دیوید کیج نسخه مایکروسافت:D باید هر چه زودتر نسل بعد بیاد درسته میشه بعضی بازی ها رو با کیفیت عالی تو این نسل ساخت ولی
خیلی از بازی ها دیگه بخاطرضعف سخت افزاری کنسول ها ضربه خوردن مثل فورتزا4که که چرخه شب و روز تغیرات اب و هوای نداشت و...

چرخه شب روز فورزا چه ربطی به سخت افزار داره اون بخاطر حجم بیشتر بازی بوده که این کار رو نکردن شما یک چند ماه صبر کن Forza Horizon میاد چرخه شب روز هم داره
البته مثال bf3 رو هم اگه درست یادم باشه گفتن مشکل بخاطر ضعف live هست و سرور هاش والا ما در همین نسل بازی مثل mag داریم که تعداد بازی کن هاش از bf هم بیشتره ولی در کل به عنوان یک bf باز این ضعفش واقعا ظلمی بوده به کنسول دارها

Abolfazl3007

کاربر سایت
Sep 11, 2007
1,986
نام
Abolfazl
حرفهاش رو دقیق بخونین ، کلمه به کلمش حقه !

روز به روز پیشرفت های خرکی تری تو این نسل میبینیم والله !!

همین The Last Of Us ! اصلا احتیاجی هست کوچکترین توضیحی دربارش بدم ؟! هر چی استاندارد و حد نهایی بوده داره تغییر میده این بازی ...

همین هیلو 4 چقدر گرافیکش با هیلو ریچ فرق داره ... بیخ تا بیخ پیشرفت کرده ، تو همه قسمت ها ....

همین 3EYOND چقدر پیشرفت های اساسی نسبت به Heavy Rain داره ... اون دموی E3 فک انداز بود ... حد نهایت photorealism ...

همین پارسال هر چی جایزه و ... درباره گرافیک بود ، بیخ تا بیخش رو Uncharted 3 جمع نکرد مگه ؟!

با توجه موارد بالا به هیچ وجه هم نمیشه گفت پتانسل تکنیکی این نسل الان تموم شدست ...

چی میخوان دیگه ملت ؟!

( بازیهایی مثل BF3 رو مثال نزنین ، که به حدی پورت کنسولیشون افتضاحه که در حد متوسط ترین های کنسولی هم نیستند ، چه برسه بخوان از کنسول کار بکشن ....)

آخرین ویرایش:

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
چرخه شب روز فورزا چه ربطی به سخت افزار داره اون بخاطر حجم بیشتر بازی بوده که این کار رو نکردن شما یک چند ماه صبر کن Forza Horizon میاد چرخه شب روز هم داره
البته مثال bf3 رو هم اگه درست یادم باشه گفتن مشکل بخاطر ضعف live هست و سرور هاش والا ما در همین نسل بازی مثل mag داریم که تعداد بازی کن هاش از bf هم بیشتره ولی در کل به عنوان یک bf باز این ضعفش واقعا ظلمی بوده به کنسول دارها
دوست گرامی اشتباه نکن دقیقا بازی هوریزون به خاطر این چرخه شب و روز داره که دیگه سیستم پیچیده شبیه سازی فیزیک که در فورتزا 4 به خاطر سبک شبیه سازش بود در هوریزون نیست و بازی بیشتر به سبک آرکد سوق داده شده به همین جهت تیم سازنده هوریزون به خاطر این که دیگه سخت افزار توان پردازش فیزیک رو احتیاج نداره تونسته چرخه شب و روز رو در این بازی قرار بده . البته بازم میگم در بازی صد در صد موتور فیزیک که هست ولی به خاطر سبک بازی بخش های بسیاری از فیزیک رو برداشتن . طی مصاحبه هایی که با سازندگان فورتزا 4 شده بود بار ها تاکید کرده بودن که به خاطر محدویت سخت افزاری در بازی شب رو قرار ندادن . و البته گفته بودن که ما میتونیم در بازی شب رو بداریم ولی به اون کیفیتی که مد نظرمون هستش نمیتونیم برسیم و یکی از دلایلش هم نور پردازی پیچیده در شب گفته بودن .

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
دوست گرامی اشتباه نکن دقیقا بازی هوریزون به خاطر این چرخه شب و روز داره که دیگه سیستم پیچیده شبیه سازی فیزیک که در فورتزا 4 به خاطر سبک شبیه سازش بود در هوریزون نیست و بازی بیشتر به سبک آرکد سوق داده شده به همین جهت تیم سازنده هوریزون به خاطر این که دیگه سخت افزار توان پردازش فیزیک رو احتیاج نداره تونسته چرخه شب و روز رو در این بازی قرار بده . البته بازم میگم در بازی صد در صد موتور فیزیک که هست ولی به خاطر سبک بازی بخش های بسیاری از فیزیک رو برداشتن . طی مصاحبه هایی که با سازندگان فورتزا 4 شده بود بار ها تاکید کرده بودن که به خاطر محدویت سخت افزاری در بازی شب رو قرار ندادن . و البته گفته بودن که ما میتونیم در بازی شب رو بداریم ولی به اون کیفیتی که مد نظرمون هستش نمیتونیم برسیم و یکی از دلایلش هم نور پردازی پیچیده در شب گفته بودن .
برادر برنامه نویسی شبیه سازی چه ربطی به گرافیک و چرخه شب و روز داره؟! اینکه تو شماره های قبلی شب نمیذاشتن مطمئن باشید همشون نوعی سیاست هست. یه بار که گفتن مایکروسافت عجله کرد و نذاشت. یه بارم گفتن به کیفیت مطلوب نمیرسیم حالا تو هورایزون چطوری رسیدن خدا میدونه. به نظر منکه همش سیاست ـه واسه فروش و ادامه یه عنوان که اصلا هم نمیشه بهشون خرده گرفت، بالاخره باید شماره های بعدیشون یه تغییری داشته باشه.

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
برادر برنامه نویسی شبیه سازی چه ربطی به گرافیک و چرخه شب و روز داره؟! اینکه تو شماره های قبلی شب نمیذاشتن مطمئن باشید همشون نوعی سیاست هست. یه بار که گفتن مایکروسافت عجله کرد و نذاشت. یه بارم گفتن به کیفیت مطلوب نمیرسیم حالا تو هورایزون چطوری رسیدن خدا میدونه. به نظر منکه همش سیاست ـه واسه فروش و ادامه یه عنوان که اصلا هم نمیشه بهشون خرده گرفت، بالاخره باید شماره های بعدیشون یه تغییری داشته باشه.
دوست گرامی چه ربطی داره شما تحصیلاتت چیه اگه لطف کنی بگی ممنون میشم.............. شبیه سازی فیزیک یکی از پیچیده ترین کار ها هستش و توان بسیار زیادی از cpu میگیره مثل این که پست من رو در بالا اصلا خوب نخوندی گفتم فورتزا 4 یکی از پیشرفته ترین موتور های شبیه سازی فیزیک رو داره حتی جریان باد رو هم در بازی محاسبه میکنه این بنده بعد از سال ها درس خوندن در زمینه برنامه نویسی و فیزیک فکر کنم بتونم در این موضوع صحبت کنم . در هوریزون به خاطر سبکش که بیشتر به آرکد روی آورده دیگه نیازی به این موتور پیچیده فیزیک نیست و فقط بخشی از این موتور رو در هوریزون گذاشتن و به همین جهت دستشون باز مونده و تونستن از توان پردازشی سخت افزار در قسمت های دیگه بازی استفاده کنن . در فورتزا تازه در یک پیست توان پردازشی cpu در چندین ماشین و در آن واحد پردازش میشه که توان بالایی از سخت افزار میگیره .......... در ضمن دوست گرامی خود هوش مصنوعی هم از سخت افزار و سی پی یو استفاده میکنه و به همین جهت هستش که گفته شده در نسل بعد npc ها هر کدومشون میتونن به طور جداگانه فکر کنن و کار های مختلفی رو انجام بدن .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر