Oblivion یا Skyrim؟ مساله این است!

فقط اگر هر دو بازی رو دیدید، بفرمایید کدوم بهتره؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    200

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
سلام بچه ها. :)

حدود یک ماه از عرضه شاهکاری به نام The Elder Scrolls V: Skyrim می گذره و هر چند یک ماه برای بازی کردن یک عنوان الدر اسکرولز هیچی نیست، ولی اکثرمون فرصت کافی داشتیم که تا حدی اسکایریم رو تجربه کنیم و حداقل یه تعدادی از کوئست هاش رو بریم.

از طرف دیگه بچه هایی که The Elder Scrolls IV: Oblivion رو تجربه کردند هم می دونند که چه شاهکاری بود و چقدر استثنایی بود و می دونند که اون هم مثل اسکایریم GOTY (بازی منتخب سال) شد و هر چی جایزه وجود داشت رو درو کرد! خود من قبل از اومدن Skyrim هر جا که پرسیده می شد بهترین بازی زندگیت چی بوده می گفتم Oblivion، ولی الان موندم آیا Skyrim بهتره یا Oblivion و از این به بعد کسی پرسید بهترین بازی ات چی بوده چه جوابی بدم؟
gv4cwzyff92wdxktnqy.gif

توی این مقایسه خود من هم یه نظرات شخصی دارم در مورد مزیت ها و معایب شون، ولی برای خلاصه نگه داشتن پست اول و این که حرفم روی نتیجه نظرسنجی اثری ایجاد نکنه می ذارم توی پست های بعدی بنویسمش. در ضمن اولش می خواستم Morrowind رو هم توی گزینه ها بذارم، ولی واقعا چون تعداد کمی از بچه ها Morrowind رو تجربه کردند به نظرم اومد نظرسنجی عادلانه ای نمیشه. :)

خوب! در صورتی که اطلاعات و تجربه کافی از هر دو بازی دارید لطفا توی نظرسنجی شرکت کنید و اگر دوست داشتید علت انتخاب تون رو هم در تاپیک توضیح بدین. ممنونم. :)

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
Oblivion !
دلیلش بیشتر سلیقه حساب میشه
OBlivion فوق العاده بزرگتر از همه نظر ! چه داستان چه اندازه محیط ! حس قدرت شکوه امپراطوری ! شهر های فوق العاده. جوّ جالب
اما Skyrim اون حس رو نداره ! همه جا نا امنه ! فقر ! نبود حس قدرت واحد - که البته خب شاریط جنگ داخلی داره. هیچ گروهی که سمت درست و یا کاملا غلط باشه وجود نداره. انتخاب رو سخت میکنه

ولی در عوض Skyrim فوق العاده پولیش شده تر و گیم پلی بعضی جاها جذاب تره ! موسیقیش خیلی بهتره و من شخصیت های داستانش رو خیلی بیشتر از Oblivion دوست دارم و فکر میکنم بیشتر روشون کار شده

در کل Bethesda دوتا شاهکار داره که انتخاب بینشون واقعا سخته !

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
Oblivion !
دلیلش بیشتر سلیقه حساب میشه
OBlivion فوق العاده بزرگتر از همه نظر ! چه داستان چه اندازه محیط ! حس قدرت شکوه امپراطوری ! شهر های فوق العاده. جوّ جالب
اما Skyrim اون حس رو نداره ! همه جا نا امنه ! فقر ! نبود حس قدرت واحد - که البته خب شاریط جنگ داخلی داره. هیچ گروهی که سمت درست و یا کاملا غلط باشه وجود نداره. انتخاب رو سخت میکنه

ولی در عوض Skyrim فوق العاده پولیش شده تر و گیم پلی بعضی جاها جذاب تره ! موسیقیش خیلی بهتره و من شخصیت های داستانش رو خیلی بیشتر از Oblivion دوست دارم و فکر میکنم بیشتر روشون کار شده

در کل Bethesda دوتا شاهکار داره که انتخاب بینشون واقعا سخته !
امیرعلی من خودم رای ندادم! یعنی اصلا موندم به کدوم رای بدم! :D

نظر شخصی در مورد مقایسه شون:

مزایای Skyrim:
- یه جا خوندم نوشته بود اندازه دنیاش با Oblivion برابره و هر دو 40 کیلومتر مربع هستند، ولی چون Skyrim ناهموارتره و کوه و نواحی مرتفع و ایناش بیشتره در عمل مساحت کلیش بیشتر در میاد.

- واقعی تر بودن مبارزات و خشونتش و در کل Mature بودنش.

- یه سری از موجوداتش از قبیل اژدهاها و قدرت Shout ها که از اون ها گرفته شده و موجودات دیگه مثل Giant ها و ... بد جوری فاز میدن! :D

- Perk ها جالب هستند و نسبتا خوب در گیم پلی تعریف شدن.

- حالت سوم شخص (Third Person) بهتری داره.

مزایای Oblivion:

- موسیقی هاش به نظر من جالب تر بود.

- چون اول نسل اومده بود گرافیکش در زمان خودش تک بود. اسکایریم در سال 2011 روی دست گرافیکش بازی هایی میشه پیدا کرد (مثل ویچر 2 و مترو 2033).

- بعضی چیزایی که توی oblivion بود و توی اسکایریم حذف شده (مثل قابلیت مخ زنی با شوخی و تهدید و ... - قابلیت درست کردن جادوهای دلخواه - ...) جالب بودند و بهتر بود باقی می موندند...

- کوئست های Oblivion یه خورده داستان شون بهتر و مفصل تر توضیح داده می شد.

یکی بگه من به کدوم شون رای بدم؟!
4awydycjh68ltbhlh5d.gif

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
امیرعلی من خودم رای ندادم! یعنی اصلا موندم به کدوم رای بدم! :D

نظر شخصی در مورد مقایسه شون:

مزایای Skyrim:
- یه جا خوندم نوشته بود اندازه دنیاش با Oblivion برابره و هر دو 40 کیلومتر مربع هستند، ولی چون Skyrim ناهموارتره و کوه و نواحی مرتفع و ایناش بیشتره در عمل مساحت کلیش بیشتر در میاد.

- واقعی تر بودن مبارزات و خشونتش و در کل Mature بودنش.

- یه سری از موجوداتش از قبیل اژدهاها و قدرت Shout ها که از اون ها گرفته شده و موجودات دیگه مثل Giant ها و ... بد جوری فاز میدن! :D

- Perk ها جالب هستند و نسبتا خوب در گیم پلی تعریف شدن.

- حالت سوم شخص (Third Person) بهتری داره.

مزایای Oblivion:

- موسیقی هاش به نظر من جالب تر بود.

- چون اول نسل اومده بود گرافیکش در زمان خودش تک بود. اسکایریم در سال 2011 روی دست گرافیکش بازی هایی میشه پیدا کرد (مثل ویچر 2 و مترو 2033).

- بعضی چیزایی که توی oblivion بود و توی اسکایریم حذف شده (مثل قابلیت مخ زنی با شوخی و تهدید و ... - قابلیت درست کردن جادوهای دلخواه - ...) جالب بودند و بهتر بود باقی می موندند...

- کوئست های Oblivion یه خورده داستان شون بهتر و مفصل تر توضیح داده می شد.

یکی بگه من به کدوم شون رای بدم؟!
4awydycjh68ltbhlh5d.gif

Oblivion بزرگتره :d ! اما اژدها رو راست میگی ! کلا موجودات Skyrim واقعا جذاب ترن !

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,098
نام
مصطفی
من که رای نمیدم چون واقعاً نمی تونم بگم کدوم بهتره :d

هردوشون جزو شاهکارهای Bethesda هستن ، اگه گزینه برابر داشت اونو انتخاب میکردم :d

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
بچه ها این پست رو به حساب اسپم نزارید...
من هر دو تا بازی رو دارم، ولی هنوز فرصت بازی کردنشون رو پیدا نکردم... می دونمم که محشرند این 2 تا بازی...
بازی کردن این سبک بازی ها، زمان زیادی می بره و نیازمند فراغ بال هستش...

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
من فعلآ نمیتونم رآی بدم چون بخش اصلی Skyrim رو هنوز یه ساعت هم نرفتم ! :D بخش های فرعی رو هم متآسفانه زیاد نمیرسم بازی کنم ولی تا اینجای کار به طرز فجیعی بهم حال داده.
با این وجود حسی که توی Oblivion داشتم به نظرم یه کم بهتر بود. شاید دلیل اصلیش حال و هوای بازی و محیط ها باشه که من با محیط های Oblivion بیشتر جور بودم. برام دلنشین بود یه جورایی !! :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر