NVIDIA: فروش بازی های PC نسبت به کنسول ها در سال 2014، ضربه خود را خواهد زد

Urinal Mint

کاربر سایت
Jul 23, 2011
236
نام
ETSPACE
nvidia610.jpg

Nvidia پیش بینی می کند که فروش بازی های PC نسبت به کنسول ها در آینده پیشی خواهد گرفت.

آینده روشنی برای PC باز ها در انتظاره، با توجه به کارت های گرافیکی شرکت ها، از جمله Nvidia. در یک کنفرانس تلفنی اخیر، این شرکت اعلام کرد که معتقد است، فروشی که از PC باز ها از بازی های ویدیویی نسبت به کنسول ها در می آید، ما شاهد آن خواهیم بود که در سال 2014 آمار فروش بازی های ویدیویی در PC، نسبت به کنسول ها افزایش پیدا می کند، و از آن پیشی خواهد گرفت.

Techgage با این نظریه و ادعاهای Nvidia مخالف است، اما روندی که تصور می رود چیزی شبیه به این است: دیگر طول عمر نسل کنسول ها کوتاه تر می شود، و بازی های کامپیوتری برای مصرف کنندگان جذاب تر خواهد شد. چرا شما اینطور فکر می کنید؟ از آنجا که فن آوری به کار برده در کنسول ها، بر روی موضع سرگرمی شما باقی می ماند، (همان 5+) اما فن آوری کامپیوتر به طور مداوم در حال تحول است، شما می توانید از کارت های گرافیکی استفاده کنید، با چیزی جدیدتر و بهتر که می توانید در هر سال آن را به درایور های جدیدتر ارتقاء بدهید، اگر شما تمایل به این کار دارید. ( همینطور پول نقد برای این کار )

در حالی که ما می توانیم برخی از منطق های متفاوت را در استدلال هایمان ببینیم، ( شامل وفق دادن سریع به فن آوری جدیدی که هر روزه در حال توسعه است؛ به نظر من این عقیده هرگز چیز بدی نیست ). یک چیزی دیگری که انتظار می رود؛ قدرت پردازش گرافیکی است. مهمترین نقطه فروش به مصرف کنندگان ( از جمله نینتندو و کنسولش WII ؟ )، و مشرف به واقع که اکثر گیمر ها خوشحال هستند، طول عمر کنسول ها در حال افزایش است. پس از همه ی این ها، بازی های PC، همیشه بهتر به نظر می رسیدند، بعضی از گیمر ها نمی خواهند با تکنولوژی کیبورد دسته و پنجه نرم کنند و فقط می خواهند روی صندلی بشینند و با کنترل از راه دور، بازی کنند.

بین این همه گفته، نتیجه می گیریم که کارت گرافیک Nvidia پازلی است که نمودار پایین را کامل می کند و همانطور که مشاهده می کنید می توانید فروش بازی های PC هم در سال 2015 ببینید:

nvidiabarchart.jpg

بقیه مقاله طبق برخی از ایده های جالب دیگری، از جمله اهمیت توزیع دیجیتال و Free-to-Play Games کامل می شود. بنابراین حتی اگر باز هم شما به پیش گویی Nvidia شک دارید، ارزشش را دارد که آن را چک کنیم.

منبع اصلی: http://www.destructoid.com/nvidia-pc...s-212102.phtml

منبع خبر: http://www.gameinformer.com/b/news/a...s-by-2014.aspx

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
خوب همون دیگه :d بکنسول جدید تا اون موقع معرفی میشه و حرفه این شخص فراموش میشه. مگه اینکه معرفی نشه
فقط یک سوال: از کجا معلوم کنسول های نسل بعد اونقدر خوب و عالی باشن که مثل این نسل بشه؟ ممکنه کنسول هایی که میاد در مقابل PC Gaming اون زمان هیچ حرفی برای گفتن نداشته باشن.
مخصوصا اگر مسئله ی امنیت بازی های PC کامل بشه و بازی های کپی جمع بشه شرکت ها هم سرمایه گذاری خیلی بیشتری روی PC میکنن و دیگه از تاخیر و port های ناشیانه هم خبری نخواهد بود.
اون موقعست که همه میفهمن PC عجب چیزیه.
در ضمن اون کارت گرافیک 500 دلاری هم یه مدت بعد قیمتش به قدری افت میکنه که با فروش یدونه دست دومش پول یه کارت گرافیک معمولی نو هم در نیاد.تجربه این رو ثابت کرده.

• Like
Reactions: dark sparda

.:ab:.

کاربر سایت
Mar 29, 2011
1,486
نام
محمد
از وقتی که ماکروسافت وارد بازار کنسولها شد PC عملا روز به روز ضعیفتر شد و نقش اصلی خودشو به عنوان پلتفرمر ماکروسافت تو صنعت گیم از دست داد چون ماکروسافت تمام تمرکزش به سمت X360 رفت و حمایتش رو روز به روز از PC کمتر کرد و حتی مانع از اومدن بازیایی مثل AW. GEOW2.3 و... روی این دستگاه شد در ضمن PC از نظر امنیتی تقریبا در حد صفره و خیلی از شرکتا دیگه حاضر نیستن برای این پلتفرم بازی انحصاری تولید کنن نمونش کرایتک که بدجوری از عرضه ی انحصاری C1 روی PC ضربه خورد و حتی نتونست خرج ساخت بازیو اونچنان که باید و شاید جبران کنه نکته ی دیگه اینکه خوب خیلیا میرن و کنسول میخرن و حداقل خیالشون راحته که بهترین بازیای روز رو که حتی بعضیاشون برای PC عرضه نمیشه یا با تاخیر عرضه میشه مثل RDR . AC بدون نیاز به ارتقای سیستم انجام میدن در ضمن بحث بازیای انحصاری کنسولها هم جداست برای همین غیر ممکنه که PC بتونه دوباره مثل قبل قدرتنمایی کنه و یه رقیب جدی واسه کنسولات به حساب بیاد

Nilooofar

کاربر سایت
Apr 15, 2011
417
نام
Niloofar
فقط یک سوال: از کجا معلوم کنسول های نسل بعد اونقدر خوب و عالی باشن که مثل این نسل بشه؟ ممکنه کنسول هایی که میاد در مقابل PC Gaming اون زمان هیچ حرفی برای گفتن نداشته باشن.
مخصوصا اگر مسئله ی امنیت بازی های PC کامل بشه و بازی های کپی جمع بشه شرکت ها هم سرمایه گذاری خیلی بیشتری روی PC میکنن و دیگه از تاخیر و port های ناشیانه هم خبری نخواهد بود.
اون موقعست که همه میفهمن PC عجب چیزیه.
در ضمن اون کارت گرافیک 500 دلاری هم یه مدت بعد قیمتش به قدری افت میکنه که با فروش یدونه دست دومش پول یه کارت گرافیک معمولی نو هم در نیاد.تجربه این رو ثابت کرده.
باز تو به پستای من گیر دادی؟ |-)
دیگه بچه چند روزه هم میدونه هیچ وقت pc دست از پیشرفت بر نمیداره و هر روز یه چیز جدید براش میاد.پس همیشه از کنسول سر تر بوده.ولی هیچوقت مثه کنسول بهش بها داده نمیشه اگه من اشتباه میکنم صبر کن و ببین. نمیدونم دلیله این پستت چی بود با این حساب!!! شابد مبخواستی بگی منم هستم!!!

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
از وقتی که ماکروسافت وارد بازار کنسولها شد PC عملا روز به روز ضعیفتر شد و نقش اصلی خودشو به عنوان پلتفرمر ماکروسافت تو صنعت گیم از دست داد چون ماکروسافت تمام تمرکزش به سمت X360 رفت و حمایتش رو روز به روز از PC کمتر کرد و حتی مانع از اومدن بازیایی مثل AW. GEOW2.3 و... روی این دستگاه شد در ضمن PC از نظر امنیتی تقریبا در حد صفره و خیلی از شرکتا دیگه حاضر نیستن برای این پلتفرم بازی انحصاری تولید کنن نمونش کرایتک که بدجوری از عرضه ی انحصاری C1 روی PC ضربه خورد و حتی نتونست خرج ساخت بازیو اونچنان که باید و شاید جبران کنه نکته ی دیگه اینکه خوب خیلیا میرن و کنسول میخرن و حداقل خیالشون راحته که بهترین بازیای روز رو که حتی بعضیاشون برای PC عرضه نمیشه یا با تاخیر عرضه میشه مثل RDR . AC بدون نیاز به ارتقای سیستم انجام میدن در ضمن بحث بازیای انحصاری کنسولها هم جداست برای همین غیر ممکنه که PC بتونه دوباره مثل قبل قدرتنمایی کنه و یه رقیب جدی واسه کنسولات به حساب بیاد

تقریبا همه ی حرفا درسته ، اما با توجه به این که دنیای بازی داره به سمت بازیهای آنلاین و مالتی میره ، ممکنه عملا قسمت سینگل بازیها در چند سال آینده اهمیت چندانی نداشته باشه . همین الان بازیهایی مثل BF3 هستن که 90 درصد کسایی که دنبال این بازی هستن برای قسمت MultyPlayer ش این بازی رو تهیه میکنن.قضیه ی پایرت خوری روی PC هم در قسمت آنلاین خیلی کمتر هست و خیلی کمتر از کنسول ها میشه با بازی کپی و بدون CD Key به صورت آنلاین بازی کرد.من که فک میکنم اگه MP علاقمنداش با همین سرعت رشد پیدا کنن این مساله هم خیلی میتونه توی آینده ی دنیای گیم تاثیر گذار باشه.

GTX@580

کاربر سایت
Sep 16, 2011
416
نام
GTX@580
تا 2 سال دیگه حداقل نسل جدیدی برای کنسول وجود نخواهد داشت ! و همینطور تا وقتی سخت افزار های مناسب برای PC فراهم هست و دست سازندگان برای ارتقا موتور گرافیکی بازیها بازه هیچ نگرانی از توسعه بازی ها بر روی PC احساس نمیشه ! اگر این میان انویدیا و سایر بانیان عرصه گرافیک و سخت افزار وارد صحنه حمایت علنی از بازی های PC بشن کار کنسول سخت خواهد شد !

Nilooofar

کاربر سایت
Apr 15, 2011
417
نام
Niloofar
تا 2 سال دیگه حداقل نسل جدیدی برای کنسول وجود نخواهد داشت ! و همینطور تا وقتی سخت افزار های مناسب برای PC فراهم هست و دست سازندگان برای ارتقا موتور گرافیکی بازیها بازه هیچ نگرانی از توسعه بازی ها بر روی PC احساس نمیشه ! اگر این میان انویدیا و سایر بانیان عرصه گرافیک و سخت افزار وارد صحنه حمایت علنی از بازی های PC بشن کار کنسول سخت خواهد شد !
حرفه شما کاملا درست ولی اگه شما یه بازیساز بودی یا ناشر از سودی که رو کنسول هست میگذشتی؟

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,127
نام
حسین
همیشه اواخر نسل pc گزینه مهمی برای بازی میشه ولی مدت زمان زیادی طول نمیکشه که کنسولها با قدرت برمیگردن و دوباره pc به فراموشی سپرده میشه.

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
البته زیاد هم دور از ذهن نیست ... البته اگه با این نسل سنجیده بشه ! تا سال 2014 کنسول های نسل بعد اومدن و تازه پی سی تونسته بعد از 8 سال این نسل رو بگیره! سال بعدش دوباره به قعر abyss فرو میره..

ویلی

کاربر سایت
Mar 17, 2011
266
من که از نسل بعد عمرا برم سمت کنسول تو این نسل اشتباه کردم حرف منسولیا رو گوش دادم . اصلا وقتی موس و کیبرد میاد زیر دستم انگار فرمون لامبر گینی اومده تو دستم ! برعکس وقتی گیم ژد میگیرم دستم انگار فرمون پیکان 47 دارم!

• Like
Reactions: Isildur

Cs Mili

کاربر سایت
Mar 17, 2011
31
بعضیا همچین میگن اواخر نسل همیشه این طوری میشه اون طوری میشه، انگار 90 سالشونه 20 تا نسل پشت سر گذاشتن می دونن چه خبره !!! ( جالب اینحاست سن بعضیا به همین حرفا هم قد نمیده !! )
از نظر من انویدیا حرف کاملا منطقی زده و به زودی شاهد پیشرفت پی سی گیمینگ می شیم، تنها مسئله ای که وجود داره همین پایرت هست که بعضی ها هم هی گیر دادن به این مسئله (تو همین جا)
یکی نیست بهشون بگه همون کسایی که بازی های پی سی رو لیک و کرک می کنن همونا بازی های ایکس باکس و کنسول رو هم لیک می کنن و شما با خیال راحت ( 20 10 میلیون فقط ایران ) میرید می خرید و تازه جالب اینجاست بر عکس پی سی بازا مولتی هم می زنید !!
حالا نمی دونم شما با چه مبنایی میگید پی سی توش پایرت خیلی بیشتره !! پس نتیجه می گیریم عدم ساپورت پی سی به هیچ وجه سر قضیه پایرت نیست و داستان هم چیز دیگریست...

monan900

کاربر سایت
Jul 21, 2011
55
دوستان توجه کنید گفته فروش بیشتره و نه سود
سونی بازی ها رو از بازی سازها می گیره کد گذاری می کنه ،خودش عرضه می کنه،کمک مالی می کنه،اگه کسی کنسولش رو هک کرد به دادگاه کشیده میشه،کپی بازها رو بن می کنه،استدیو در اختیار بازی سازها قرار میده و ....(این عوامل هزینه ها رو واسه بازی سازها کاهش و سود رو افزایش میده)جالبه بعضی از بازی های کنونی پی سی فروشش بیشتره از کنسول ولی بازی سازها میگن ما در پلت فرم پی سی ضرر کردیم و یا سود ناچیز بوده.
اما پی سی هیچکدوم انجام نمیده همشون به عهده بازی سازهاست و هزینه بالا
یه نفر توی سایت گفته بود که کنسولها جلوی پیشرفت صنعت بازی رو گرفتن(از اون حرف ها بودا)اگه واسه پی سی بازی می ساختن بازی سازها ورشکسته می شدن دیگه اصلا بازی ساخته نمی شد(مگه برای رضای خدا هم بازی می سازن)
این حرف nvidia کلا تبلیغاتیه و میخواد بگه که علی رغم تمام موارد بالا و برتری های کنسول این قدر پی سی پیشرفت میکنه که این مزیتهای کنسول کم ارزش می شن
، البته این حرف کاملا منطقیه مثلا زمانی که الان توش هستیم خوب ولی همین الان هم کنسول بشتره ی تا زمانی صحت داره که نسل هشتم کنسول ها نیاد(مانند نسل هفتم و ششم زمانی که کنسولها میاد 4 سال جلوتره از پی سیه)
میدونم که حرفام اصلا ربطی به بحث نداشت فقط می خواستم دعوا بندازم(آخه هنوز بحث خیلی صلح آمیزه:d).

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
باز تو به پستای من گیر دادی؟ |-)
دیگه بچه چند روزه هم میدونه هیچ وقت pc دست از پیشرفت بر نمیداره و هر روز یه چیز جدید براش میاد.پس همیشه از کنسول سر تر بوده.ولی هیچوقت مثه کنسول بهش بها داده نمیشه اگه من اشتباه میکنم صبر کن و ببین. نمیدونم دلیله این پستت چی بود با این حساب!!! شابد مبخواستی بگی منم هستم!!!
حرفه شما کاملا درست ولی اگه شما یه بازیساز بودی یا ناشر از سودی که رو کنسول هست میگذشتی؟
شما پست های من رو میخونی بعد اون دکمه ی نقل قول رو میزنی یا با توجه به حدسیات جواب میدی؟
اگه خونده بودی میدیدی که دلیل اینکه فعلا به PC بها نمیدن رو هم نوشتم.
شرکت های بازیسازی و ناشر ها با PC خصومت شخصی ندارن که حمایتش نکنن...به اون دلیلی که گفتم فعلا حمایت نمیشه. چون pirating روی پلتفرم PC سرسام آوره!! وگرنه هیچی.
خود من هم تنها دلیلی که کنسول خریدم بازی های انحصاری کنسول و بازی هایی که برای PC نمیان بود. وگرنه PC عالی ترین گزینست.
البته همین الان هم شرکت های زیادی به PC بها میدن مثل دایس و کرایتک.
شما یکم زیاد تحت تاثیر کنسول ها مخصوصا کنسول ماکروسافت قرار گرفتی به خاطر همین قابلیت های PC رو به کل از یاد بردی.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
چیزی که گفت شِرُ وری بیش نیست . . . !
کنسول همیشه جایگاه خودشو داره و ایشونم به این دلیل اومده این حرفو زده که این نسل از کنسول داره زورهای آخر خودشو میزنه!
بزار نسل بعدی بیاد ببینیم بازم میتونه از این مزخرفات بگه . . . !
یه BF3 اومده همه دُم در اوردن . . .
کلا وقتی آخرای عمر یه نسل از کنسول میرسه اینجور بحث ها داغ میشه که در نهایت به جائی هم نمیرسه . . . !
اصلا ماهیت کنسول چیزی نیست که بخواد با PC مقایسه بشه . . . !
PC بازهای عزیز هم همیشه 2 سال مونده به پایان عمر کنسول میان کُرکُری میخونن ، نسل جدید که میاد میرن خواب زمستونی . . . !

حالا نسل بعدی که بیاد دیگه هک نشه کل این سایت می شن فن pc:d

بابا بیخیال !!!! باز خوبه PS3 همین تازگی ها هک شده . . . !!!! :|

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر