Naughty Dog به دنبال فردی با دانش برنامه نویسی PC و معماری های NVIDIA و API های Vulkan و DX12 است!

VahiD VFSDF

PC GAMER
کاربر سایت
Jul 19, 2010
279
نام
VahiD VFSDF
http://uupload.ir/files/v9y7_33333.jpg

طی لیست استخدامی استدیو Naughty Dog,این استدیو دنبال فردی با دانش برنامه نویسی PC و معماری های NVIDIA و API های Vulkan و DX12 است که در نوع خود بسیار عجیب می باشد!
طی لیست استخدامی استدیو که سه روز پیش گذاشته شده است,این استدیو به دنبالGraphics Programmer است که با برنامه نرم افزار های گرافیکی DirectX 12, Vulkan و دیگر API کارت گرافیک کار کرده باشد,نه تنها این ، بلکه او باید درک کاملی از معماری AMD GCN و NVIDIA CUDA داشته باشد.
اکنون همه ما می دانیم که کنسول های نسل فعلی و نسل های بعدی از کارت های گرافیکی AMD استفاده می کنند. به همین ترتیب ، این استخدام کاری ممکن است به نسخه PC بازی The Last of Us 2 اشاره کند.
علاوه بر این و طبق گفته تیم فیلیپس از خبرنگاران Eurogamer ، بازی Dreams یکی دیگر از بازی های اختصاصی پلی استیشن 4 است که برای PC منتشر خواهد شد.اگر این لیست شغلی به چیزی اشاره داشته باشد،ممکن است The Last of Us II نیز برای PC عرضه شود!

Naughty Dog is hiring programmer that has experience with DX12, Vulkan & NVIDIA GPUs for The Last of Us 2 - DSOGaming

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
قبلا سران سونی اشاره کرده بودن که بعضی از بازیهای فرست پارتی برای PC پورت میشن ولی تاکیدشون روی بازیهایی بود که مولتی پلیر هستن. حالا من نظرم اینه که احتمالا همون بحث مولتی لست هست شاید یکی از دلایلی که سینگل و مولتی رو از هم جدا کردن هم همین باشه
در مورد هورایزن هم یکی اشاره کرده بود که شاید چیزی که کوتاکو شنیده همون کیلزون جدید بوده باشه ولی صرفا چون شنیدن که گریلاگیمز داره اینکارو میکنه فرض کردن که هورایزن بوده باشه. در هر صورت نظر شخص خودم اینه که همونطور که با از انحصار خارج شدن بازیای مایکرو مخالف بودم الانم نظرم همونه باز مایکرو دلایل منطقی تری داشت تا سونی. اگر جدی جدی این شایعات درست در بیاد بنظرم در درازمدت به برند پلی استیشن آسیب میخوره.

احسان ببین این اتفاقات بخش اجتناب ناپذیری از صنعت گیمه که اتفاقا تجربه نشون داده هرکی که انعطاف پذیری لازم رو نداره زود از دور خارج میشه.

اگه به تاریخ کنسول ها نگاه کنی تقریبا هر دو نسل در میون پیشرفت تکنولوژی باعث شده یکم معادلات بازی ها و کنسول ها بهم بریزه و انحصار هی شکسته بشه. از زمان SNES به N64، یعنی دقیقا زمانی که یه جهش گرافیکی جدی و حرکت به سمت بازی های 3D رو داشتیم بحث سخت افزار و دیسک باعث شد نینتندو با تفکرات خشکش و اصرار روی کارتریج Square و Enix و سایر شرکای بزرگ و در نتیجه انحصاری های بزرگش رو از دست بده و خیلی ها هم PS رو به N64 ترجیح بدن که نتیجش شد دو نسل شکست مطلق از سونی.

دو نسل بعد دقیقا از زمان حرکت از PS2 به PS3 باز پیشرفت گرافیکی و افزایش هزینه تولید بازی ها باعث شد انحصار کنسول تقریبا از بین بره و سونی همه بازی هایی که تا نسل پیش اتوماتیک انحصاری بودن رو از دست بده. چون دیگه ترد پارتی ها نمیتونستن با فقط فروش روی یک کنسول هزینه تولید رو در بیارن و این رو به وضوح یویچی وادا خدابیامرز زمان مولتی شدن FFXIII بهش اعتراف کرد.

و الان باز دو نسل بعد جهش صنعت و تکنولوژی به سمتی رفته که یبار دیگه انحصار باید شکسته بشه. اینبار برنده کسی هست که میتونه طیف وسیع تری از مخاطب رو داشته باشه (تا هزینه های رو پوشش بده) و سرویس بهتری ارایه بده. یعنی برگ برنده سونی تا سه نسل قبل این بود که همه بازی ها انحصاری PS2 هستن و Xbox و GC تو باغن. دو نسل بعدش شد صرفا انحصاری های فرست پارتی و حالا میتونه باز بخشی از این انحصار شکسته بشه و بازی های با یه تاخیر زمانی یا حداقل بخش مولتیشون روی PC هم بیاد تا کامیونتی بزرگ تر بشه و سرمایه بیشتری برگرده.

و این تازه مقدمه ای هست برای تبدیل شدن صنعت گیم به سرویس ها و مرگ کامل کنسول.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
@vaan 2 جیم رایان تا پلی استیشن با خاک یکسان نکنه ول کن نیست
چی کار کنم.... به قول تون پیرمرده که به وزیر گفت، خودتون میدونید و مملکتتون...

تنها کاری که من میتونم و میکنم، اینه که ازشون ثانیه ای یا قرونی حمایت نکنم، که اونم در مقیاس جهانی ارزشی نداره

• Like
Reactions: mohsenebrahimi

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
احسان ببین این اتفاقات بخش اجتناب ناپذیری از صنعت گیمه که اتفاقا تجربه نشون داده هرکی که انعطاف پذیری لازم رو نداره زود از دور خارج میشه.

اگه به تاریخ کنسول ها نگاه کنی تقریبا هر دو نسل در میون پیشرفت تکنولوژی باعث شده یکم معادلات بازی ها و کنسول ها بهم بریزه و انحصار هی شکسته بشه. از زمان SNES به N64، یعنی دقیقا زمانی که یه جهش گرافیکی جدی و حرکت به سمت بازی های 3D رو داشتیم بحث سخت افزار و دیسک باعث شد نینتندو با تفکرات خشکش و اصرار روی کارتریج Square و Enix و سایر شرکای بزرگ و در نتیجه انحصاری های بزرگش رو از دست بده و خیلی ها هم PS رو به N64 ترجیح بدن که نتیجش شد دو نسل شکست مطلق از سونی.

دو نسل بعد دقیقا از زمان حرکت از PS2 به PS3 باز پیشرفت گرافیکی و افزایش هزینه تولید بازی ها باعث شد انحصار کنسول تقریبا از بین بره و سونی همه بازی هایی که تا نسل پیش اتوماتیک انحصاری بودن رو از دست بده. چون دیگه ترد پارتی ها نمیتونستن با فقط فروش روی یک کنسول هزینه تولید رو در بیارن و این رو به وضوح یویچی وادا خدابیامرز زمان مولتی شدن FFXIII بهش اعتراف کرد.

و الان باز دو نسل بعد جهش صنعت و تکنولوژی به سمتی رفته که یبار دیگه انحصار باید شکسته بشه. اینبار برنده کسی هست که میتونه طیف وسیع تری از مخاطب رو داشته باشه (تا هزینه های رو پوشش بده) و سرویس بهتری ارایه بده. یعنی برگ برنده سونی تا سه نسل قبل این بود که همه بازی ها انحصاری PS2 هستن و Xbox و GC تو باغن. دو نسل بعدش شد صرفا انحصاری های فرست پارتی و حالا میتونه باز بخشی از این انحصار شکسته بشه و بازی های با یه تاخیر زمانی یا حداقل بخش مولتیشون روی PC هم بیاد تا کامیونتی بزرگ تر بشه و سرمایه بیشتری برگرده.

و این تازه مقدمه ای هست برای تبدیل شدن صنعت گیم به سرویس ها و مرگ کامل کنسول.
من مخالفتی باهات ندارم. اصلا شاید یه روزی کنسول از بین بره. بحث من سر اینه تو این دنیا ما هر چی بدست بیاریم حتما یه چیزی رو در قبالش از دست میدیم. اصلا قانون دنیا اینه. حالا باید دید چیزی که بدست میاریم ارزششو داره یا نه.
ببین فرمول سنتی کنسولا که تا به الان وجود داشته باعث شده یه شرکتی مثل سونی برای رقابت مجبور بشه یه سری انحصاری بسازه تا کنسولش رو متمایز بکنه. وقتی چیزی به مفهوم انحصاری وجود نداشته باشه چی این کنسولا رو از PC یا از همدیگه متمایز میکنه؟ هیچی میشن در واقع مثل یه کیس که حالا تو گرین بخری یا کولر مستر خیلی به حالت فرقی نمیکنه. شما دو تا نسل پنجم و هفتم رو بخاطر بیار که رقابت خیلی نزدیک بود فکر نمیکنم کسی شک داشته باشه که اتفاقا بهترین نسلها همون بودن. پر بازیای انحصاری که همشونم فوق العاده بودن. گیمرا با کمال میل پول کنسولم میدادن و این ادا و مسخره بازیا رم برای طرفداری از کنسولسازشون در نمیاوردن مثل الان که هر کاری این دو بزرگوار انجام میدن یه عده میان دفاع میکنن در صورتیکه ته قلبشون ناراحتن
اونوقت رقابت محدود میشه یه مشت عدد مثل ترافلاپس و امثالهم و کلا اون جادوی گیم از بین میره. اونوقت سونی دلیلی نمیبنه بیاد این همه سرمایه گذاری بکنه رو بازیاش چون عملا تفاوتی ایجاد نمیشه. همین امسال رو نگاه کن اصلا سونی حتی زحمت نمیده بخودش که تا E3 یه سری بزنه ببینه چه خبره. چون رقابت نیست. رسما رقیبش بیخیال شده.

ببین این قضیه محدود به گیم نیست. یه روزی اتحادیه اروپا اومد یه بازار مشترک بوجود آورد که بشدت غیر رقابتی باشه. نتیجش این شد الان سی ساله تو کل اتحادیه اروپا یه شرکت نمیبینی اومده باشه مثل گوگل یا اپل یه تحولی ایجاد کنه. بریتانیا تا قبل از پیوستن به اتحادیه اروپا شرکتای نوآوری داشتن مثل Acorn که عملا داشتن تو زمینه IT همپای IBM و Apple پیش میرفتن الان خاطره ای ازشون نمونده.
شاید آینده گیمینگ به اون سمت بره. ولی بنظر من آینده ی خوبی نیست. در نهایت بازار اونجوری پر میشه از MMO و .... که شاید خیلیا عاشقش باشن ولی خوب خیلیا هم نیستن

MRM_3000

کاربر سایت
Apr 18, 2009
682
نام
Morteza
من به شخصه اصلا نمیتونم اینو قبول کنم که بازی های انحصاری یک کنسول زیاد مهم نیستن! و یا بعضی دوستان میگن که زیاد تأثیری توی خرید کنسول نداره، حداقل این قضیه برای سونی صدق نمیکنه چرا که دلیل اصلی فروش خوب کنسول های پلی استیشن تا به امروز همین عنوان های انحصاری بودن چون تنها وجه تمایز بین کنسول و پی سی همین بازی ها هستند حالا بعضاً میگن که مگه یه بازی انحصاری چقدر میفروشه نهایت 10 میلیون من در جواب به این تحلیل میگم که سونی همیشه مجموعه ای کامل از بازیهای انحصاری از سبک های مختلف برای تمام سلیقه ها داشته که مجموع اون ها تمامی قشرها رو جذب کنسول پلی استیشن کرده نیاز نیست هر بازی مثلا 30 میلیون نسخه بفروشه تا ما راضی بشیم بگیم الان موفق شده، بزرگترین موفقیت یعنی کنسولت 106 میلیون نسخه بفروشه یا مثل پلی استیشن 2 155 میلیون کنسول بفروشه، دلیل اصلی اون هم بازی ها هستند بدون یه ذره شک !

• Like
Reactions: vaan 2

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
من به شخصه اصلا نمیتونم اینو قبول کنم که بازی های انحصاری یک کنسول زیاد مهم نیستن! و یا بعضی دوستان میگن که زیاد تأثیری توی خرید کنسول نداره، حداقل این قضیه برای سونی صدق نمیکنه چرا که دلیل اصلی فروش خوب کنسول های پلی استیشن تا به امروز همین عنوان های انحصاری بودن چون تنها وجه تمایز بین کنسول و پی سی همین بازی ها هستند حالا بعضاً میگن که مگه یه بازی انحصاری چقدر میفروشه نهایت 10 میلیون من در جواب به این تحلیل میگم که سونی همیشه مجموعه ای کامل از بازیهای انحصاری از سبک های مختلف برای تمام سلیقه ها داشته که مجموع اون ها تمامی قشرها رو جذب کنسول پلی استیشن کرده نیاز نیست هر بازی مثلا 30 میلیون نسخه بفروشه تا ما راضی بشیم بگیم الان موفق شده، بزرگترین موفقیت یعنی کنسولت 106 میلیون نسخه بفروشه یا مثل پلی استیشن 2 155 میلیون کنسول بفروشه، دلیل اصلی اون هم بازی ها هستند بدون یه ذره شک !

اگر بحث سود باشه نه یعنی شاید ماکروسافت خیلی کمتر فروخته باشه اما شاید امار سودهی نگاه کنید کم از سونی نباشه چرا که سود نرم افزار اصل ماجرا هست سود نرم افزار خیلی بیشتره مخصوصا روی PC که دیگه دیسکی هم در کار نیست یعنی همش سود خالصه ضمن اینکه امکان فروختنشم خیلی کمتره اما نگران نباشید قطعا انحصاری ها هستن اما تعدادشون خیلی کمتر می شه چرا که با هزینه های زیاد بازی های جدید دیگه انحصاری کردن خیلی کار سختیه اکثرا انحصار زمانی می شن.
به هر حال خیلی ها کنسول بازی رو ترجیح می دن حتی اگر هیچ انحصاری نداشته باشه هزینه ی کمترش حمل راحت ترش کار کردن ساده ترش

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
اینقدر این گزارش اومدن هورایزن برا PC (که تکذیب هم نشده) جو ایجاد کرده که ملت از کوچکترین چیزی خبر میسازن و تک تک بازی ها رو برا PC لیست میکنن , که البته مقصر خود سونی هست و باید مثل آدم بیاد شفاف سازی کنه و تکلیف همه رو مشخص کنه
ولی به هر حال این آگهی برا ژانویه 2018 هست و همیشه در تمام درخواست های استدیوهای معروف برا جذب افراد کار بلد اشاره میشه که فرد مورد نظر باید تجربه کاری و گرافیکی کافی بر روی کنسول و PC داشته باشه و دولوپر ها هم تمام کارشون با PC هست و خیلی چیز عجیب غریبی نیست
محض اطلاع توضیح بدم تسلط داشتن به کودا هیچ ربطی نمی تونه به توسعه رو pc داشته باشه و فقط واسه نسخه pc ممکنه هر چند تا اخبار رسمی نیاد هیچی معلوم نیست

جدی هم واقعا مهم نیست این عنوان انحصار باشه یا نباشه صنعت گیم همش به پیشرفت و تغییره
واسه سونی هم مهم نیست یه درصدی از طرفداراش اینجا خودشون رو پاره کنند که چرا اون یکی بازی من رو می تونه بازی کنه من نمی خوام اون اسباب بازی من رو داشته باشه :|

واسه سونی پول مهمه اگر ببینه با این کار سودش بیشتر میشه در نهایت انجام میده
اون افرادی هم که دارن می گن xbox مجبور شد که این کار رو کرد هم واقعا تو دیوارن
سود فروش نرم افزار خیلی بیشتر از بخش سخت افزاره
بخش سخت افزار اونقدری واسه هیچ کدوم از شرکتا سود نداره (خود هزینه ساخت سخت افزار هست نیاین بگین ۱۰۰ ملیون عدد فروش کرده چون این تعداد تو قیمت کنسول که ضرب نمی شه در قیمت منفی هزینه ساخت ضرب میشه که ناچیزه)

خودتون هم می دونید که ps6 ای احتمال ۹۰ درصد در کار نیست و سرویسای مبتنی بر استریم کامل جایگزین میشن پس اینا اروم اروم سمت مدل دیگه این بازار میرن (هرچند این مدل جدید واسه ما خوشایند نیست)

آخرین ویرایش:

Gwynbleidd

کاربر سایت
Sep 9, 2015
300
متاسفانه با خبر شدیم که یکی از کنسول فن‌ها ظاهرا بعد از شنیدن این خبر جان به جان آفرین تسلیم کرده و کاربران سایت برای این بنده خدا مراسم ختم گرفتن!

Capture.PNG

روحش شاد و یادش گرامی.....

آخرین ویرایش:

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
درست میگی شما

اما مسئله اصلی کیفیت هست ... امیدوارم به کیفیت بازیها لطمه نخوره - من خودم به شخصه PC قوی ندارم که بخوام بازی کنم ... و کنسول میخرم به خاطر این که نمیتونم در حال حاضر پول پای سیتسم و ارتقاء و ... بدم . و صد البته لذت گیم رو کنسول برا من چیز دیگس

به کیفیت ضربه ای نمیخوره، چون پایه ساخت بازی برای PS خاهد بود، یعنی بازی جوری ساخته میشه که نهایت قدرت کنسول رو به رخ بکشه و بعد برای PC بهینه میشه، پی سی هم که مشکلی از لحاظ کیفیت نداره و فقط لازمه تنظیمات لازمه باشه.

به نظر منم تعداد کسایی که انحصاری بازی میکنن چون فقط رو کنسوله خیلی کم هست، حتی این تفکر که چرا سونی باید لستو بده رو پی سی و این چه کاریه و.. به نظرم یکم افراطی و غیر منطقیه، اونا با هم رقابت میکنن بخاطر سود بیشتر، شما چرا با هم دعوا دارید؟! البته میشه فن بود ولی نه فن دا*ع*ش طوری!

من خودم سونی فنم کلا برندش رو دوست دارم بنا به دلایل خودم، ولی اگه پول داشتم یه ایکس باکسم کنارش میزاشتم و نینتندو..، اصلا یکی از فانتزیام اینه سونی و ماکرو یه نسل مشترکن یه کنسول بدن! :D

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
متاسفانه با خبر شدیم که یکی از کنسول فن‌ها ظاهرا بعد از شنیدن این خبر جان به جان آفرین تسلیم کرده و کاربران سایت برای این بنده خدا مراسم ختم گرفتن!

View attachment 127534

روحش شاد و یادش گرامی.....
خداوکیلی درسته خبر ؟! من بعید نمی‌دونم روزی که مثلاً عرضه The last of us برای pc تایید بشه چقدر کشته بده جامعه پلی استیشن چند نفر درجا سکته رو زدن

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
خداوکیلی درسته خبر ؟! من بعید نمی‌دونم روزی که مثلاً عرضه The last of us برای pc تایید بشه چقدر کشته بده جامعه پلی استیشن چند نفر درجا سکته رو زدن
باو بخون انگلیسیشو متن تروله یه جورایی

بعدم به نظرم این کار بی احترامی به طرفدارا نیست دادن گزینه بیشتر به طرفداراس

اگرم می خواید بحث کرک کنید شما فروش ویچر سه رو ببینید که بدون قفل رو سه تا پلتفرم چجوری فروخت بازی های قوی که الان انحصاری اند مثل این یا halo mcc فقط کافیه واسه pc (به طور دقیق تر استیم نه اون اشغالای دیگه) منتشر بشن که عالی فروش کنند
بعدم چون دیجیتالیه سود خالصه هزینه دیسک و شیپینگ نداره حتی ممکنه سونی لانچر خودش رو تو اینده بزنه

حالا بقیه هم به جا حرص خوردن بازیتونو کنید

MRM_3000

کاربر سایت
Apr 18, 2009
682
نام
Morteza
اگر بحث سود باشه نه یعنی شاید ماکروسافت خیلی کمتر فروخته باشه اما شاید امار سودهی نگاه کنید کم از سونی نباشه چرا که سود نرم افزار اصل ماجرا هست سود نرم افزار خیلی بیشتره مخصوصا روی PC که دیگه دیسکی هم در کار نیست یعنی همش سود خالصه ضمن اینکه امکان فروختنشم خیلی کمتره اما نگران نباشید قطعا انحصاری ها هستن اما تعدادشون خیلی کمتر می شه چرا که با هزینه های زیاد بازی های جدید دیگه انحصاری کردن خیلی کار سختیه اکثرا انحصار زمانی می شن.
به هر حال خیلی ها کنسول بازی رو ترجیح می دن حتی اگر هیچ انحصاری نداشته باشه هزینه ی کمترش حمل راحت ترش کار کردن ساده ترش
اره این تحلیل هم درسته، من موافقم با این موضوع ولی اصل بحثم سر این مورد بود که میگن انحصاری ها زیاد تأثیر توی فروش کنسول نداره من میگم اتفاقاً یکی از مهمترین دلایلی هست که افراد رو به خرید کنسول ترغیب میکنه یعنی فرد از طرفی از بین تعداد زیاد انحصاری هایی که وجود داره حداقل بالاخره جذب یکی دو عنوان میشه قطعا، و از اون طرف هم کلی بازی های مالتی پلتفرم هم در اختیارش هست که میتونه همه رو تجربه کنه ولی جایی که این اتفاق میفته تجربه نشون داده بالای 80 درصد سمت کنسولی بوده که انحصاری های بهتر و بیشتری داشته که شخص توی تصمیم گیری نهاییش به این نتیجه میرسه که اون کنسول رو انتخاب کنه. وگرنه من اصلا منظورم این نیست که صرفاً کنسول رو بخری فقط انحصاری بازی کنی بعدش قابش کنی، سرجمع 20 تا عنوان بازی کنی بعدش کنسول رو بزاری کنار اصلا حماقته

• Like
Reactions: s.1

MRM_3000

کاربر سایت
Apr 18, 2009
682
نام
Morteza
به کیفیت ضربه ای نمیخوره، چون پایه ساخت بازی برای PS خاهد بود، یعنی بازی جوری ساخته میشه که نهایت قدرت کنسول رو به رخ بکشه و بعد برای PC بهینه میشه، پی سی هم که مشکلی از لحاظ کیفیت نداره و فقط لازمه تنظیمات لازمه باشه.

به نظر منم تعداد کسایی که انحصاری بازی میکنن چون فقط رو کنسوله خیلی کم هست، حتی این تفکر که چرا سونی باید لستو بده رو پی سی و این چه کاریه و.. به نظرم یکم افراطی و غیر منطقیه، اونا با هم رقابت میکنن بخاطر سود بیشتر، شما چرا با هم دعوا دارید؟! البته میشه فن بود ولی نه فن دا*ع*ش طوری!

من خودم سونی فنم کلا برندش رو دوست دارم بنا به دلایل خودم، ولی اگه پول داشتم یه ایکس باکسم کنارش میزاشتم و نینتندو..، اصلا یکی از فانتزیام اینه سونی و ماکرو یه نسل مشترکن یه کنسول بدن! :D
راجع بخش سود این موضوعات بحثی ندارم، ولی با این قسمت صحبتتون که میگید کسایی که انحصاری بازی میکنن چون فقط رو کنسوله موافق نیستم، چیزی که نسل ها سیاست سونی بوده و برگ برنده پلی استیشن بوده و حتی تمام مدیران سونی هم بارها به اون اشاره کردن الانم اصلا نمیشه قضاوت کرد که سونی یهو بیاد تمام عناوین تاپشو مالتی پلتفرم کنه باید صبر کرد تا اخبار رسمی اعلام بشه

• Like
Reactions: trainer

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر