Monster Hunter Tri

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
Monster Hunter Tri​

سری Monster Hunter یکی از بازی های پر طرفدار به سبک RPG در کشور ژاپن هست. شماره ی سوم این سری ابتدا قرار بود برای PS3 ساخته شود اما به خاطر خرج برداشتن زیاد اون کپکام بازی به صورت انحصاری برای وی عرضه کرد.
همونطور که از اسم بازی معلومه شما باید تو بازی به شکار هیولا و حیوانات بپردازید. تنوع موجودات بازی از هیولا های عظیم الجثه گرفته تا حیوانات معمولی بسیار عالی هستند.
سبک بازی RPG هست و شما تو بازی با رفتن به Level های بالاتر میتونید به شکار حیوانات سخت جون تر برید.
ماموریت های شما تو بازی جمع کردن مواد مورد نیاز ، شکار یا زنده گرفتن موجودات هستند.
بازیکن برای شکار یک هیولا باید ابتدا به جمع آوری گیاه و قارچ و... بگرده تا دارو (Potion) بسازه. بعد باید حیوون رو پیدا کنه و بهش حمله کنه. بسته به نوع مرحله میتونید هیولا رو بکشید ، ضعیفش کنید تا بگیریدش یا کاری کنید تا فرار کنه!
کشتن هیولا های غول پیکر به اندازه ی کافی شما رو راضی میکنه. وقتی یه هیولا شکار شد میتونید از پوست و شاخ و ... اون واسه ساختن اسلحه های جدید استفاده کنید. مبارزه های زیر آب هم لذت خودشون رو دارن.
تو بازی میتونید هم از خود دسته ی وی استفاده کنید و هم از Classic کنترلر که بازی کردن با دسته ی کلاسیک راحتتره.
گرافیک و جزئیات بازی هم خوب کار شده و شما رو جذب بازی نگه میداره.
امتیازات سایت های مختلف به این بازی خوب بوده که میانگینشون حدود 8.8/10 هست. سال پیش که نسخه ی ژاپنی این بازی منتشر شد، بازی از مجله ی فامیتسو امتیاز 40/40 رو گرفت.
متاسفانه بدلیل علاقه ی کم ایرانی ها به بازی های RPG زیاد بازی های این سری معروف نیستن تو کشور.

تعدادی عکس از بازی:
عکس 1
عکس 2
عکس 3
عکس 4
 

mohsen67

کاربر سایت
Dec 6, 2006
519
نقد و بررسی

بازی Monster Huner 3 از محدود بازی های Hard Core بر روی کنسول Wii می باشد . این بازی اکشن سوم شخص با کشتار وحشیانه و سیستم کسب آیتم اعنیاد آور را برای مخاطبان جدید خود دارد . برای طرفدارن قدیمی خود یک تجربه بسیار آشنا به همان اندازه شماره های قبلی جذاب ، هر چند با پیشرفت های قابل توجه در کنترل دوربین ، گرافیک و تجربه آنلاین کم نظیر به ارمغان آورده است . این بازی را میتوان به دو بخش متفاوت افلاین و انلاین تقسیم کرد . بهترین تجربه بازی ، بازی با دیگران و قسمت انلاین آن هست که تجربه بی نظیری بر روی کنسول Wii به شما می دهد . البته توصیه می کنم در ابتدا به بخش افلاین رفته و به ساختن و تنظیم کردن تجهیزات خود بپردازید .این بازی نقش آفرینی با یک داستان کوچک و شخصیت پردازی کم می باشد که به راحتی می توان از داستان آن صرف نظر کرد . دلیل اصلی شما برای بازی کردن این است که با هیولاهای غول پیکر ( اژدها ) درگیر بشوید و بعد از آن با غنیمت های جنگی به ارتقا آیتم های خود بپردازید . در بازی تنها یک روستا برای گرفتن و تحویل دادن ماموریت ها ، خرید آیتم ، اسلحه و لباس و ارتقا دادن آنها وجود دارد . در بازی شخصیت های غیر بازیکن (NPC) وجود دارد که با شما ارتباط بر قرار میکنند اما دلیل اصلی که با انها صحبت می کنید باری خرید یا قبول کردن ماموریت ها است . برای کسانی که داستان بازی مهم است این بازی نا امید کننده خواهد بود . داشتن تمام ماموریت ها و وجود تمام فروشندگان در یک مکان این امکان را به بازیباز می دهد که وسایل و اسلحه های مورد نیاز خود را به خوبی مدیریت کند و این باعث صرفه جویی در وقت شما میشود و اینکه شما با بروزرسانی قدرت هایتان فقط به فکر ماموریت بعدی باشد . بازی بطور کامل بی داستان نمی باشد اما یک موجود دریایی به نام Lagiacras است که برای زندگی ماهیگیران دهکده مشکل ایجاد کرده است .

در ساعات اولیه بازی به عنوان یک شکارچی باید یک آموزش و نحوه ارتقاء را یاد بگیرید . در ابتدای بازی مقدار زیادی ماموریت های مقدماتی مثل کشتن دشمنان ساده یا برداشت منابع به شما کمک می کند که با اصول اولیه مبارزه و نقشه و آیتم ها آشنا بشوید . به زودی خواهید دید در بازی هیچ شخصیت مستقیم یا اصلی وجود ندارد ! به این معنی شما فقط برای کسب امتیاز و ان هم برای کشتن تلاش خواهید کرد . قدرت شما با خریداری و جمع آوری زره و با بروز رسانی اسلحه صورت میگیرد . بهترین کار ، تنها کشتن هیولاهای قدرتمند بازی ( BOSS) در بازی و استفاده ار اجزا آن است به همین دلیل تنها رویداد در بازی مواجه شدن با رئیس جدید است . در هر کدام از مبارزات با یک چالش جدید مواجه می شوید که نیاز به زاه حل متفاوت دارد اما بعد از مبارزه شما قدرت جدیدی از تجهیزات می توانید بدست بیاورید . بازی به شما یاد میدهد که چگونه دوباره به سراغ Boss ها بروید و آیتم جمع آوری کنید برای بدست آوردن لباس جدید و ... . اما اگر شما از آن دسته بازیباز ها هستین که ترجیح میدهد به جلو حرکت کند و پشت سر خود هم نگاه نکند باز هم این بازی برای شما هست . با این حال اینکه با یک Boss چندین بار مبارزه کنید برای بدست آوری آیتم ها هرگز خسته کننده نخواهد بود .

قبل از مبارزه باید آماده باشید ! آیا برای رفتن به جنگ در یک صحرای گرم آماده اید ؟ شما باید یک نوشیدنی خنک و غذا برای بازیابی سلامتی و یک سنگ برای تیز کردن سلاح خود به همراه داشته باشد . از انجا که همه این موارد در دسترس و قابل خرید هستند ، شما فقط نیاز به بررسی چگونگی منابع و ترکیب آنان در کوله پشتی خود دارید . بعد از آماده کردن تمام ایتم ها می توانید یک سرهم فروشنده اسلحه بزنید و تصمیم بگیرید کدام سبک مبارزه را انتخاب می کنید . در باری 5 نوع سلاح مختلف وجود دارد که انتخاب هر کدام تاثیر مستقیم بر روی تواناهی شما دارد . اگر شما با شمشیر بزرگ به مبارزه بروید نیاز دارید یک موقیت مناسب قرار بگیرید زیرا سرعت حمله و جابجایی شما کم خواهد بود . در مبارزات کار دفاعی شما فقط با جابجایی و سپر شما خواهد بود . تنوع در مبارزه سبک های زیادی را فراهم میکند و این انعطاف پذیری می تواند جذابیتی باشد که شما را وادار کند زمان زیادی را صرف آن کنید تا عمق تجربه از گیم پلی را بدست بیاورید .
هر کدام از Boss ها استراتژی خاص خود را هنگام حمله دارند مثلا Rathdlos به سمت شما آتش پرتاب می کند و یا Logiacrus اطراف خود ترشحات الکتریکی وارد میکند که توجه به آن در موفقیت شما بسیار مهم و اساسی است . در حالت آفلاین شما بعد از انجام دادن 5 ماموریت ، بازی به سطح دشوارتری میرود . که این میتواند برای بعضی ها بازی را غیر قابل ادامه کند اما اگر بتوانید بازی را ادامه بدهید ایتم های ارزشمندی بدست می آورید . خوشبختانه مثل نسخه Psp بازی شما یک کمک کننده دارید به اسم Cha-Cha که توسط هوش مصنوعی کنترل می شود . این موجود کمک های زیادی به شما می کند از جمله بازگرداندن جان شما (Heal ( و ضربه زدن به دشمنان از نمونه این کمک هاست . البته آن همواره قابل اعتماد نیست اما مطمئنا در موقع بازی افلاین می تواند کمک مفیدی باشد . اگر میبینید که به قدر کافی مهارت کسب کرده اید و آمادگی برای آنلاین دارید ، شما با پیوستن یا پیدا کردن نا 4 نفر دیگر می توانید سراغ ماموریت های آنلاین بروید .
در قسمت آنلاین بازی دارای دشمنان سخت تری است اما پس از شکست آنها شما لباس و ایتم های بهتری بدست می آورید . این قسمت چالش های بیشتری برای بازیباز های بیشتری نسبت به قسمت افلاین دارد . همچنین بازی در حالت آنلاین با توجه به کار تیمی بسیار جذاب تر و پویا تر هست . همکاری با دیگران برای غلبه به دشمن های بزرگ بسیار هیجانی خواهد بود و هر بازیباز PvE MMO میتواند در این مورد گواهی بدهد . برای ورود به پارتی یکدیگر نیاز به کد Wii نخواهید داشت و این سیستم به طور کلی مجزا می باشد و به شما اجازه می دهد در فضاهای عمومی دیگر بازیبازها را ملاقات کرده و به همراه آنان به ماموریت بروید و با آنها صحبت کنید یا پیغام متنی بدهید . و همچنین می توانید وضعیت آنلاین آنها بررسی کنید . به این طریق می توانید بهترین گروه را تشکیل بدهید و به انجام ماموریت بپردازید اما اگر دوستان یا گروه مناسبی پیدا نکردید می توانید به صورت تصادفی همراه یک گروه به ماموریت بروید . چه کسی میداند شاید این گروه تصادفی از بهترین بازیبازها باشد اما در بدترین حالت حداقل سه هدف دیگر برای دشمن وجود دارد که می توانند حداقل کار Cha-Cha را انجام دهند . سیستم ماموریت آنلاین براساس رتبه آفلاین شما برای شما ماموریت باز می کند . قسمت آنلاین بازی براحتی می تواند صدها ساعت شما سرگرم کند اما اگر شما امکان بازی به صورت انلاین ندارید می توانید به صورت split – screen و 2 نفره ماموریت های بازی را انجام بدهید و حداقل حسن این قسمت این است کع میتوانید نحوه بازی را به دیگری توضیح و آموزش بدهید .
یکی از مهمترین بخش های بازی بخش کنترل آن است . اینکه دوربین زمان مبارزه در جای درستی باشد یا نباشد می تواند تکلیف پیروزی یا شکست شما را معین کند و در بازی شما با استفاده از کنترل کلاسیک یا نسخه حرفه ای آن می توانید دوربین را به راحتی کنترل کنید . اگر فقط Wii-mote و Nunchuk دارید میتوانید به بازی بپردازید اما استفاده از آنان کنترل بازی وحشتناک خواهد بود مخصوصا هنگام مبارزه بشدت آزار دهنده هست و به هر حال توصیه می کنم برای این بازی از کنترلر کلاسیک یا نسخه حرفه ای آن استفاده مکنید .
در یکی از قسمت های بازی شما باید زیر آب بروید و به مبارزه بپردازید . اما اینکه چگونه یک شخص می تواند با آن همه زره های سنگین و سلاحی که سه برابر خود وزن دارد به درون آب برود و مبارزه کند زیاد ایده آل نیست . شما بطور کامل امکان از بین بردن موجودات و گردش کامل داخل آب میباشید . طراحی کلی بازی زیبا است . محیز دارای تنوع می باشد . طراحی اسلحه ها و زره ها عالی کار شده اند و به آنها دقت ویژه ای شده است . طراحی Boss ها هم کامل و با ابهت است .


جمع بندی نهایی :
بازی Monster Hunter Tri برای همه نیست و با بقیه عنوان های Wii متفاوت هست . برای بازی کردن این عنوان بازیباز نیاز به صبر ، استقامت و تمایل به آموختن از اشتباهات خود است . بازیباز به راحتی نمی تواند مراحل را پشت سر بگذارد بلکه برای هر Boss نیاز به برنامه ریزی و استراتژی دارد . بازی دارای قابلیت آفلاین و آنلاین است و. قسمت آنلاین آن یکی از بهترین عنوان ها برای Wii است . در نهایت این بازی برای فن های نقش آفرینی لذت بخش خواهد بود .
 

a007_roma

کاربر سایت
Aug 25, 2010
3
اشکال در اجرای بازی

Monster Hunter Tri​

سری Monster Hunter یکی از بازی های پر طرفدار به سبک RPG در کشور ژاپن هست. شماره ی سوم این سری ابتدا قرار بود برای PS3 ساخته شود اما به خاطر خرج برداشتن زیاد اون کپکام بازی به صورت انحصاری برای وی عرضه کرد.


سلام
من این بازی رو از خود شما گرفتم . موقعی که دموی اول بازی تموم میشه صدای سوت مانندی از دستگاه میاد و بازی اجرا نمی شه. باید چه کاری بکنم؟
 

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
Monster Hunter Tri​

سری Monster Hunter یکی از بازی های پر طرفدار به سبک RPG در کشور ژاپن هست. شماره ی سوم این سری ابتدا قرار بود برای PS3 ساخته شود اما به خاطر خرج برداشتن زیاد اون کپکام بازی به صورت انحصاری برای وی عرضه کرد.


سلام
من این بازی رو از خود شما گرفتم . موقعی که دموی اول بازی تموم میشه صدای سوت مانندی از دستگاه میاد و بازی اجرا نمی شه. باید چه کاری بکنم؟
باید IOSی که نئوگاما ازش استفاده میکنه رو پایه ی IOS37 یا IOS56 نصب کنید درست میشه.
 

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
من یه فایل دانلود کردم به اسم CiosX rev20b
ولی IOS56 پیدا نکردم...میشه یه لینک دانلود بهم بدید؟
با NUSD فایل IOS56 ورژن 5661 رو انتخاب کنین و به صورت WAD بزارید دانلود کنه.
بعد بزاریدش تو اس دی تون.
حالا اون Cios20 رو که دانلود کرده بودید رو اجرا کنید و موقع نصب 56 رو انتخاب کنید برای Base IOS
 

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
یکی لیست کامل کنترل های توی بازی رو میتونه بنویسه؟
بازی خیلی پیچیده هست! هر دکمه یه کار عجیب غریبی میکنه.
 

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
یکی لیست کامل کنترل های توی بازی رو میتونه بنویسه؟
بازی خیلی پیچیده هست! هر دکمه یه کار عجیب غریبی میکنه.
کلا این آرپیجی های ژاپنی حوصله میخواد. من همون 1 ساعت اول بازی رو که رفتم بیخیال شدم...
 

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر