نمایشگاه/رویداد Microsoft | E3 2021 Press Conference

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,078
IMG_20210526_223451.jpg

[ویرایش]: مایکروسافت بطور رسمی از نمایش خود با نام Xbox & Bethesda Games Showcase پرده برداشت.

تاریخ مراسم: 23 خرداد ساعت 21:30

تمرکز مراسم: بازیهای Xbox Game Studios و Bethesda و همچنین پارتنرها و بازیسازان دیگر از سراسر جهان

زمان مراسم: 90 دقیقه.

این مراسم بصورت زنده از صفحات Xbox در:

Twitch
Youtube
Twitter
Facebook

پخش خواهد شد.

xbox-bethesda-e3-2021-plans.jpg

بعد از یکسال غیبت، E3 دوباره برگشته و به همین دلیل گیمرها شوق زیادی برای مراسم امسال دارند. هرچند با توجه به همه گیری ویروس کرونا قراره مراسم امسال با فرمتی کاملا آنلاین برگزار بشه و دیگه شاهد جمعیت و هیاهوی زیاد در کنفرانس ها نیستیم، اما این دلیل نمیشه که سیلی از بازیها و نمایش های جدید نبینیم.

IMG_20210516_083127.jpg

چه انتظاراتی باید از کنفرانس مایکروسافت داشته باشیم؟​

اولین چیزی که انتظار میره، یک نمایش از Halo Infinite به همراه تاریخ عرضه است. به همین شکل تریلری از بازی Grounded و اینکه چه زمانی از early access خارج شده و بصورت یک بازی کامل عرضه میشه. همینطور با توجه به اتمام پروسه ساخت Psychonauts 2 انتظار میره که تاریخ عرضه این بازی هم به همراه یک لانچ تریلر اعلام بشه. احتمالا نسخه کنسولی Microsoft Flight Simulator هم نمایش جدیدی همراه با تاریخ عرضه داشته باشه.

اما شاید مورد انتظارترین نمایش مراسم امسال، دستپخت جدید Bethesda Game Studios یعنی Starfield هست. بازی مرموزی که سه سال از معرفی اون میگذره و چندین ساله که بی سر و صدا در دست ساخته. با توجه به خریده شدن کمپانی بتسدا در سال گذشته، احتمالا مایکروسافت حساب زیادی روی این عنوان که اولین IP جدید Bethesda Game Studios در 25 سال اخیر هستش، کرده و همه منتظر یک معرفی کامل از اون هستیم.

عنوان بعدی که دوستداران سبک ریسینگ و ماشین سواری منتظر اون هستند، شماره بعدی سری Forza Horizon هست. با وجود اینکه شماره پنجم این عنوان هنوز معرفی نشده اما شایعات قوی و بسیار زیادی در چند ماه اخیر شکل گرفته و میتوان انتظار رونمایی از اون رو در مراسم امسال داشت.

به گفته اینسایدر و گزارشگر سایت Gamesbeat جف گراب، مایکروسافت اینبار قصد نمایش CG نداشته و احتمالا بیشتر تریلرها از بازیهای نزدیک به عرضه و بصورت گیم پلی هستند. به هرحال باید منتظر موند و دید از بین عناوین متعدد و زیادی که تا بحال از طرف Xbox معرفی شدند کدام بازیها نمایش جدید خواهند داشت.

غیر از عناوین فرست پارتی، انتظار میره مایکروسافت قراردادهای متعددی با استودیوها و ناشرهای third party هم داشته باشه و از اون ها بصورت day one on gamepass یا انحصاری پلتفرم های خودش معرفی کنه. تا بحال شایعات زیادی در این زمینه هم وجود داشته و باید دید تا چه حد این شایعات درست از آب درمیان.

امیدواریم که E3 امسال، شروع برگشت به شکوه گذشته این مراسم پرطرفدار باشه و تمام گیمرهایی که منتظر عناوین مورد علاقه خود هستند رو راضی کنه.

آخرین ویرایش:

marco dest

کاربر سایت
May 24, 2021
695
در رابطه با شوکیس دیروز از لحاظ محتوا واقعا عالی بود. کلی بازیهای سطح بالا نمایش دادن و ایکس باکس به حق نشون داد دیگه حتی در حد ترول هم نمیشه بهش گفت بازی ای ندارن! با اینکه هنوز تعداد زیادی ipهای دیگه اش رو نمایش نداده. قشنگ مشخصه به یک غول بی شاخو دمی تبدیل شده که با بودجه ای که در اختیار داره میخواد هرچی استودیو و بازی هست رو برای خودش بخره و روی سرویس گیم پس منتشر کنه. حالا دیگه توی کنفرانس های ایکس باکس بجای اینکه تمرکز اصلی روی واژه هایی چون اکسلوسیو یا ورلد پریمیر یا از این قبیل باشه بیشتر از هرچیزی واژه ی day one on gamepass داره بولد میشه. از طرفی این شک و شبه هم پایان داده شد که قرار نیست بازیهای بتسدا روی پلتفرم های دیگه عرضه بشن مخصوصا با اون محکمی ای که فیل اسپنسر کلمه ی exclusive رو برای استارفیلد بیان کرد هرچی حدس و گمان بود رو شست و برد! ( ولی با اینحال من هنوز برای بازیهای الدر و فالوت مطمعن نیستم ). درکل شوکیس قدرتمندی بود و با جمع بندی ای که اخر فیل از بازیهایی که نمایش داشتن و بازیهایی که درحال ساخته شدن هستند انجام داد بیشتر از هربار دیگه ای این قدرتنمایی برند xbox رو به رخ کشید. با تمام این صحبت ها من از نحوه ی نمایش بازیها اصلا راضی نبودم. بجز استالکر و فرتزا ( و چند بازی دیگه که الان حضور ذهن ندارم ) که کامل گیم پلی رو نشون دادن بقیه بازیها تلفیقی از cg و تریلر سینماتیک بود که بشدت با این نوع نمایش ها مخالفم. مشکل اینجا بود که نمایش پشت سرهم تریلر بازی ها با فرمت سینمایی و نه گیمپلی ای برای من گیمر که میخوام بیشتر از هرچیزی تجربه ی گیمی بازیها رو لمس کنم انچنان جذاب نیست. یادش بخیر قبلا یک عرفی بود که معمولا دولوپرها میومدن روی صحنه ، یه قسمتی از صحنه کنسول قرار داشت اول یه توضیحی در رابطه با بازی میدادن بعد دسته دست میگرفتن و مستقیم خودشون بازی رو انجام میدادن، برای من این نوع نمایش میشه یه نمایش کامل و عالی. با اینحال، وجود کرونا و مشکلاتش و از طرفی تاریخ عرضه ی دیرهنگام بازیها احتمال مانع از نمایش گیم پلی بازیها شده. جدا از این موارد ، بازیهای انحصاری و گیم پس طوری شده که بنظرم داشتن xbox ، الان شاید نه ولی حداقل یکسال دیگه ، توی هر خونه ای که ویدیوگیم میخوان بازی کنن از واجبات میشه!

اخه بحث اینه اکثر بازی ها مال 2022 هستن حتی این استاکر هم گیمپلی نشون دادن 11 ماه دیگه میاد در حالی که سونی هورایزن که 6 ماه دیگه میاد رو تازه گیمپلی نشون داد به نظرم مایکر خیلی هم همت کرد در این زمینه

• Like
Reactions: MO021

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
اخه بحث اینه اکثر بازی ها مال 2022 هستن حتی این استاکر هم گیمپلی نشون دادن 11 ماه دیگه میاد در حالی که سونی هورایزن که 6 ماه دیگه میاد رو تازه گیمپلی نشون داد به نظرم مایکر خیلی هم همت کرد در این زمینه
میگم شوکس از لحاظ محتوا واقعا عالی بود یعنی بازیهای خیلی خفنی نشون دادن منتها همین تاریخ عرضه بازیها که باعث شده گیم پلی نشون ندن حداقل تو ذوق من خورد. دلیلش این بود اکثرا نمایش ها بصورت سینماتیکی بود تا گیم پلی و این تعدد نمایش های سینمایی ( فارغ از کلاس بازیها که اکثرا بازیهای بزرگی بودن مثلا همه میدونیم که استارفیلد بازی بزرگیه و از طرفی دوست داشتیم گیم پلی ببینیم که نشون ندادن و خب این یکم ناامید کننده میشه که اکثر بازیها بهمین صورت بودن) باعث شد کلیت نحوه اجرای نمایش بازیها به سلیقه ی من نخوره.

marco dest

کاربر سایت
May 24, 2021
695
نمایش دیشب عالی بود اما یه بخش ضعیف داشت هیلو.
من سال قبل هم یادمه بعد مراسم همه گفتن ای وای عجب هیلو خوبی اما 3 روز بعد کم کم انتقاد ها شروع شد و بازی تاخیر خورد.بازی از نظر گرافیکی نسبت به سال قبل واقعا چه تفاوت خاضی کرده؟زمین رو در بازی نگاه کنید.علف ها رو انگار نقاشی کردن روش ایقدر بده.به نظرم اگه قرار بود با تاخیر همچین پیشرفت کمی حاصل بشه تاخیر نمیخورد بهتر بود.
من نمیدونم مایکروسافت چرا هیلو رو داده دست 343؟یعنی بهترین بازی کمپانی باید دست این شرکت بره؟به جای 500 تا دادن به 343 به یه شرکت معمولی تر میداد با بودجه کمتر بهتر ساخته میشد.
در کل همونجور که سال پیش گفتم هیلو جدید از نظر گرافیکی چیز خاصی ندار اون دوستانی هم که میگن هیلو هیچ وقت فکر نشون دادن گرافیک نبود اینو بدونن که الان نسل 9 هستیم واقعا تفاوت این بازی با هیلویی که اوایل نسل 8 اومد چیه؟؟

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,560
نمایش به هیچ وجه بد نبود بلکه برعکس سالهای گذشته خیلیم خوب بود, اما از نظر خودم meh بود چرا که با هیچ کدوم از بازی های مایکروسافت حال نمیکنم :D

استارفیلد جالب میزد اما تا داخلش نشون ندن راضی کننده نیست

FH5 دیدم رسما ریخت این دیگه چی بود؟ عجب گرافیکی داشت انصافا, قشنگ خود واقعیت بود :eek:

Redfall هم خیلی جالب بود ولی همونطور که گفتم تا داخلش نشون ندن راضی کننده نیست :D

در کل این سه تا هایلایت کنفرانس بودن, تو بازی های ایندی کلا یکی نظرم جلب کرد و اونم Replaced بود.

• Like
Reactions: MO021

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,022
نام
مصطفی
نمایش دیشب عالی بود اما یه بخش ضعیف داشت هیلو.
من سال قبل هم یادمه بعد مراسم همه گفتن ای وای عجب هیلو خوبی اما 3 روز بعد کم کم انتقاد ها شروع شد و بازی تاخیر خورد.بازی از نظر گرافیکی نسبت به سال قبل واقعا چه تفاوت خاضی کرده؟زمین رو در بازی نگاه کنید.علف ها رو انگار نقاشی کردن روش ایقدر بده.به نظرم اگه قرار بود با تاخیر همچین پیشرفت کمی حاصل بشه تاخیر نمیخورد بهتر بود.
من نمیدونم مایکروسافت چرا هیلو رو داده دست 343؟یعنی بهترین بازی کمپانی باید دست این شرکت بره؟به جای 500 تا دادن به 343 به یه شرکت معمولی تر میداد با بودجه کمتر بهتر ساخته میشد.
در کل همونجور که سال پیش گفتم هیلو جدید از نظر گرافیکی چیز خاصی ندار اون دوستانی هم که میگن هیلو هیچ وقت فکر نشون دادن گرافیک نبود اینو بدونن که الان نسل 9 هستیم واقعا تفاوت این بازی با هیلویی که اوایل نسل 8 اومد چیه؟؟
هیلو هنوز نمایش کمپین درست حسابی نداشته صبر کنید به نظرم امیدوارتون میکنه.

• Like
Reactions: a.messi10

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,749
نام
حامد
استارفیلد از چه نظر ضعیف بود؟بازی که حدود 18 ماه دیگه میاد چه انتظاری داشتی؟
اگر بازداشت مون نمیکنین بازی هنوز هیچی ازش نشون ندادن. تریلر cg هم که نشون دادن هیچ اطلاعاتی نداشت. از چه بابت قوی بودنش رو متوجه بشیم؟

• Smile
Reactions: Arshiixx

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,078
اگر بازداشت مون نمیکنین بازی هنوز هیچی ازش نشون ندادن. تریلر cg هم که نشون دادن هیچ اطلاعاتی نداشت. از چه بابت قوی بودنش رو متوجه بشیم؟
CG چیه؟ :-/
اولش نوشت alpha in-game footage

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
نمایش یه کم و کسری هایی داشت میتونستن جزئیات بیشتری از استارفیلد و بخش داستانی هیلو داشته باشن + نمایش فیبل و پرفکت دارک اما در کل خیلی خوب بود و ناامیدمون نکرد

موفقیت استارفیلد که بنظرم تضمین شده است. هر چند نمایشش کوتاه بود اما بازیش ترکیبی از TES و Fallout و Dead Space بنظر میاد

KING.RG

کاربر سایت
Jun 12, 2021
449
من تا قبل از تریلر و کانسپ هایی که دیشب منتشر کردن اصلا پیگیر Starfield نبودم و فکر میکردم صرفا یه Mass Effect clone باشه، ولی با چیزایی که دیدم بشدت برای بازی هایپ شدم. Art Direction بازی فوق العاده بنظر میرسه

• Like
Reactions: z2s sas

*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,411
کنفرانس خوبی بود ،متنوع با هر سلیقه !
Party animals رو خوشم اومد ازش ?
Somervilleبازی خوبی بود خوشم اومد ازش
Replaced هم خوب بود
خیلی خوب شد که hades اومد رو ایکس باکس و گیم پس
S.t.a.l.k.e.r.2 عالی بود
Starfild ,که فعلا چیزی نشون ندادن ،ولی با این اطلاعاتی که امروز دادن بازی عالی میتونه بشه ! رگه های دد اسپیس توش باشه خوبه .
فورزا عالی بود ،البته همیشه بوده !
امتیاز 8/5 از 10 میدم
منتظر اوستاد کوجیما بودم اخر مراسم بیاد که نشد ?حیف
...

مشکل کنفرانس مایکرو این بود ک باید یه کنسرت موزیک اجرا میکردن بعد دوربین زوم میکرد رو ویولن زن یا گیتاریس تا ملت جو زده میشدن ،بیان بگن واوو?
...
به غیر از قدرت ایکس باکس سری ایکس ، گیم پس بزرگترین پون مثبت برای (به غیر از مایکرو) هر گیمر هست ،تقریبا 80 درصدخلاصی از بازیای 70 دلاری !!
هر کسی رو ترغیب میکنه واسه خرید گیم پس حتی یک فن !
مایکرو عالی کار کرده این نسل ،سوا از سود که نسیبش میشه ، ولی خیلی خوب گیمر جماعت رو ساپورت کرده با این گیم پس

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
منم تازه دیدم و فلن درگیر این کرونای مزخرف هستم?

بیشتر از انتظارم بود بخوام کلی نمره بدم 8/10
نبود بعضی عنوان ها مثل scorn و هلبلید2 یه مقدار ضد حال بود با توجه به اینکه مدت زیادیه ازشون خبری نیست.
یه مقدار الدر اسکرول انلاین گرافیکش بد بود و اصلن تغییر نسل توش دیده نمیشد.
استاکر و فورزا گل سرسبد داستان بودن برام.

گیم پس هم به جرات الان بهترین سرویس گیمه و بنظرم هیچ بازیبازی نباید خودشو از این سرویس محروم کنه.
در کل بعد این همه مدت بی خبری کنفرانس ماکرو لذت بخش بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر