بحث و تبادل نظر در مورد سری Metal Gear Solid

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
یه زمانی چقدر اینجا شلوغ بود!
حدود پنج سال از عرضه mgsv میگذره و این طولانی ترین مدت بعد از سال ۱۹۹۹ ـه که نه خبری از سری هست و نه انتشار نسخه ای ازش :( البته در این آماری که گفتم مزخرفی به اسم mg survive حساب نمیشه!

خلاصه خیلی بده که هیچ خبری ازش نیست و امروز واقعا جای خالی نبودش رو حس کردم و واقعا دوست داشتم این روزا حداقلش خبری از ریمیک و حتی ساخت نسخه ای جدید از بازی رو میشنیدم، اما از اونطرف هم رفتن کوجیما باعث میشه نسبت به ساخت نسخه ی جدید با ترس و لرز نگاه کنیم!

امیدوارم شایعاتی مبنی بر خرید این سری توسط سونی به واقعیت بپیونده و همونطور که صد بار قبلا گفتم کوجیما mgs ـی با محوریت شخصیت باس و جنگ سرد بسازه..

حالا اگه همه چی اوکی بشه و کوجیما دوباره کارگردانی سری رو به عهده بگیره، دوست دارید نسخه بعدی بازی چه تایم لاینی از بازی و محوریت چه شخصیتی باشه؟

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,965
نام
محمد
حالا اگه همه چی اوکی بشه و کوجیما دوباره کارگردانی سری رو به عهده بگیره، دوست دارید نسخه بعدی بازی چه تایم لاینی از بازی و محوریت چه شخصیتی باشه؟
بازه زمانی متال گیر ۱ و ۲
با محوریت بیگ باس=((

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
حدود پنج سال از عرضه mgsv میگذره و این طولانی ترین مدت بعد از سال ۱۹۹۹ ـه که نه خبری از سری هست و نه انتشار نسخه ای ازش :( البته در این آماری که گفتم مزخرفی به اسم mg survive حساب نمیشه!

خلاصه خیلی بده که هیچ خبری ازش نیست و امروز واقعا جای خالی نبودش رو حس کردم و واقعا دوست داشتم این روزا حداقلش خبری از ریمیک و حتی ساخت نسخه ای جدید از بازی رو میشنیدم، اما از اونطرف هم رفتن کوجیما باعث میشه نسبت به ساخت نسخه ی جدید با ترس و لرز نگاه کنیم!

امیدوارم شایعاتی مبنی بر خرید این سری توسط سونی به واقعیت بپیونده و همونطور که صد بار قبلا گفتم کوجیما mgs ـی با محوریت شخصیت باس و جنگ سرد بسازه..

قطعا همونجوری که خودش گفته بود دوست داره، مین کرکتر باس
فکر کن صحنه کشتن شوهرش ببینیم چقدر اپیک میشه 8->

ولی در کل من دوست دارم کوجیما سمت mgs نره دیگه به نظرم گیم پلی دیگه نمیتونه پخته تر و کامل تر از mgsv بشه. اگرم قرار ساخته شه به نظرم بهتر نقش نظارتی داشته باشه. DS به من ثابت کرد این مرد پتانسیل خیلی بالاتری داره باید فقط new ip بسازه :D

GZ545

کاربر سایت
Nov 2, 2019
133

ولی در کل من دوست دارم کوجیما سمت mgs نره دیگه به نظرم گیم پلی دیگه نمیتونه پخته تر و کامل تر از mgsv بشه. اگرم قرار ساخته شه به نظرم بهتر نقش نظارتی داشته باشه. DS به من ثابت کرد این مرد پتانسیل خیلی بالاتری داره باید فقط new ip بسازه :D
بهترین بازی ۲۰۱۹ توی ژاپن هم شده

• Like
Reactions: Sega_genesis

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan

به نظرم من هم جزو 5 بازی برتری هست که تا الان انجام دادم( در کنار Fallout 4 و Gear of war و GTA V و Witcher 2\3 )
ولی بعضی ها... به خاطر وسعت زیاد محیط این شماره زیاد دوست نداشتند
هرچند با توجه به وسعت زیادش خیلی عالی تونسته بود منابع و عناصر را جذاب و قابل استفاده مجدد طراحی کنه
یکی از جذابیت هاش هم
(شاید اسپویل گیم پلی باشه )

جمع آوری بهترین سربازها و ساختن ارتش برتر بود . به شکلی که با دقت تمام اسامی و مشخصات هر کدوم را میخوندم !
در واقع این بخش از بخشهایی بود که از بازی های استراتژیک وارد شده بود.

ولی فکر میکنم بازهم پتانسیل کاملتر شدن در شماره بعدی را داره
از گرافیک بالاتر و مخصوصا بخش های انیمیشن های داینامیک و فیزیک و هوش مصنوعی ...
همه این موارد در کنار یک روند داستانی نسبتا خوب میتونه مجددا جذاب باشه.

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
به نظرم من هم جزو 5 بازی برتری هست که تا الان انجام دادم( در کنار Fallout 4 و Gear of war و GTA V و Witcher 2\3 )
ولی بعضی ها... به خاطر وسعت زیاد محیط این شماره زیاد دوست نداشتند
هرچند با توجه به وسعت زیادش خیلی عالی تونسته بود منابع و عناصر را جذاب و قابل استفاده مجدد طراحی کنه
یکی از جذابیت هاش هم
(شاید اسپویل گیم پلی باشه )

جمع آوری بهترین سربازها و ساختن ارتش برتر بود . به شکلی که با دقت تمام اسامی و مشخصات هر کدوم را میخوندم !
در واقع این بخش از بخشهایی بود که از بازی های استراتژیک وارد شده بود.

ولی فکر میکنم بازهم پتانسیل کاملتر شدن در شماره بعدی را داره
از گرافیک بالاتر و مخصوصا بخش های انیمیشن های داینامیک و فیزیک و هوش مصنوعی ...
همه این موارد در کنار یک روند داستانی نسبتا خوب میتونه مجددا جذاب باشه.
به نظر من یه خوبی که کوجیما به نسبت بقیه بازیسازایی که دیدم داره این که صرفا هوش مصنوعی و گرافیک و کلا برای پیشرفت های اینجوری بازی نمیسازه. باید حتما یه ایده گیمپلی جدید تو ذهنش باشه همیشه یعنی ایده ای که قشنگ گیم چنجر.
مثلا کوجیما اگه evil within میساخت عمرا نسخه دومش رو اون شکلی نمیساخت نه این که بخوام از میکامی اشکال بگیرم ولی کوجیما شخصی که دنبال ایده هاش و از تکرار خودش فراری.
بهترین بازی ۲۰۱۹ توی ژاپن هم شده
چی؟!

آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
به نظر من یه خوبی که کوجیما به نسبت بقیه بازیسازایی که دیدم داره این که صرفا هوش مصنوعی و گرافیک و کلا برای پیشرفت های اینجوری بازی نمیسازه. باید حتما یه ایده گیمپلی جدید تو ذهنش باشه همیشه یعنی ایده ای که قشنگ گیم چنجر.
مثلا کوجیما اگه evil within میساخت عمرا نسخه دومش رو اون شکلی نمیساخت نه این که بخوام از میکامی اشکال بگیرم ولی کوجیما شخصی که دنبال ایده هاش و از تکرار خودش فراری.

چی؟!

دقیقا کوجیما را با ایده هاش همه میشناسیم . نیاز اشخاص خلاق خلق کردن چیزی هستش . امیدوارم انگیزه کافی داشته باشه برای عناوین بعدی

• Like
Reactions: che-jaleb

ash3424

کاربر سایت
Aug 1, 2016
561
نام
Alireza

توTPP هرچقدر که از اول داستان دورتر میشدیم بازی از اون محیط صحرایی و open world به سمت و سوی جنگل و دارکتر شدن اتمسفر بازی میشد
درواقع هرچقدر ک سیر داستانی بازی میگذشت بازی بیشتر شکل یک MGS میگرفت تا چپتر اول که یه شخصیت بود صحرای بی پایان

فکر میکنم TPP از نظر تاریخی اوایل داستان MGS پس بنظرم ادامه TPP میتونه جذاب باشه

GZ545

کاربر سایت
Nov 2, 2019
133

چی؟!
Death stranding رو میگم

• Like
Reactions: che-jaleb

AMIR-R

کاربر سایت
Mar 15, 2020
837
میدونم زیاد منطقی نیست ولی خیلی دوست داشتم داستان solid snake رو بعد از mgs4 یه جوری ادامه بدن 8->8->
حالا اینکه چجوری باشه و اصلا با توجه به عمر اسنیک امکان داره یا نه :-"مطمئنم کوجیما اگه بخواد یه راهی پیدا میکنه :D
دلم برای نیمرو درست کردن های sunny و اون صحنه های حماسی تونل ماکروویو و فداکاری رایدن و اینجور چیز ها تنگ شده 8->8->8->

• Like
Reactions: che-jaleb and Boss

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,021
میدونم زیاد منطقی نیست ولی خیلی دوست داشتم داستان solid snake رو بعد از mgs4 یه جوری ادامه بدن 8->8->
حالا اینکه چجوری باشه و اصلا با توجه به عمر اسنیک امکان داره یا نه :-"مطمئنم کوجیما اگه بخواد یه راهی پیدا میکنه :D
دلم برای نیمرو درست کردن های sunny و اون صحنه های حماسی تونل ماکروویو و فداکاری رایدن و اینجور چیز ها تنگ شده 8->8->8->
با احترام اتفاقاً به نظرم یکی از بهترین تصمیم های تاریخ کوجیما و کونامی این بود که اینکارو نکردن :D
فکر کنم اگرم قرار به اینکار باشه بهترین احتمال ممکن اینه که سونی فرنچایز بخره و بده کوجیما ریبوتش کنه، البته ریبوتی از جنس GOW!

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
کل چیزی که من از متالگیر تجربه کردم و بازی کردم بر میگرده به متالگیر 1 روی ps1 بازی کردم
و نسخه ریمیک همون متالگیر 1 رو GameCube بازی کردم

کلا بازی زیبایی بود و لذت بردم اما چون سبک مورد علاقه ام نیست دیگه نسخه ها دیگشو بازی نکردم

latest

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر