Mass Effect 2 دو میلیون نسخه در هفته اول انتشارش فروخت

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
MassEffect2-Available2-Billboard_656x369.jpg

40 نمره کامل، 2 میلیون نسخه - Mass Effect 2 در هفته اول انتشار خود موفق به فروش 2 میلیون نسخه در سطح جهان شد.

این در حالی است که بازی 26 ژانویه در آمریکای شمالی عرضه شده و 29 ژانویه در سایر نقاط دنیا وارد بازار شده است. Mass Effect 2 موفق به کسب 40 نمره کامل و بیش از 30 نشان انتخاب نویسنده (Editor's Choice) گردیده است و میانگین امتیازات آن 96% می‌باشد.

این عنوان جزو 10 موضوع برتر سایت تویتر و بیشترین عنوان جستجو شده در سایت گوگل نیوز بوده است. وبسایت MSNBC.com در مورد این عنوان این چنین می‌گوید: "Mass Effect 2 به عنوان یکی از قدرتمندترین (یا مهم‌ترین) سری‌های بازی‌های ویدیویی شناخته خواهد شد."

دکتر رِی موزیکا کوفاندر BioWare و مدیریت عمومی گروه RPG/MMO در EA می گوید: "Mass Effect 2 شخصت یکی از بزرگترین عناوین سال را داراست. ما از این تحسین جهانی و موفقیت زودرس تبلیغات به خود می‌بالیم."

منبع: تارنمای EA

پ.ن: یاد بگیرید، گیم میخرن از سازنده حمایت می کنن. مفت خوری نمی کنن.

آخرین ویرایش:

nero1371

کاربر سایت
Nov 2, 2008
1,494
نام
hamid
[QUOT

پ.ن: یاد بگیرید، گیم میخرن از سازنده حمایت می کنن. مفت خوری نمی کننمیانگین در آمد ماهیانه شما چقدره؟
من 26 سالمه عاشق گیم هستم.دستم تو جیب خودمه بصورت پاره وقت صدابرداری میکنم و بهردری میزنم...اما بازم واسم سنگینه 60 تومن به یه گیم بدم.
دیگه این بحث تفاوت درآمد در اینجا و اروپا و امریکا یه بحث نخ نما شده اس.منم میخوام Bioware رو ساپورت کنم اما نمیتونم.زورم نمیرسه.

الان باز دو نفر پیدا میشن میگن شما اگه واقعا بخوای بازی ارجینال بخری هرجوری شده پولشو جور میکنی..

قبل از گرفتن این ژست های بورژوا مابانه یکم به شرایط عامه مردم نگاه کنیم...

اقایون بذارین سوپسیتها(فکر کنم اشتباه نوشتم!!!!) برداشته بشه!!!تمام این مشکل ها و حمایتها بر طرف میشه!!!!!!:confused:
من این بازی رو گرفتم...عالیه فقط هیف خیلی حرف میزنن !!!!سرمون رفت!!!!
جذابیتش در حد تیم ملی بالا هست....

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,392
نام
aliakbar
با این hypeفوقالعاده ea این فروش فوقالعاده زیاد دور از ذهن نبود
بازی ارسنال منچستر داشت تبلیغ اینو میکرد

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,230
نام
امیرحسین
کلا فضای بازی که به نوعی یه soap opera است بیشتر در جامعه ی آمریکا پرطرفداره پس مطمئنا EA اصلا نمی تونسته برای بازی HYPE اضافه ای ایجاد کنه
و مطمئنا علت این فروش خوب و نظرات مثبت منتقدان کیفیت فوق العاده ی بازی در همه ی ابعاد اونه.
..چیزی که به نظر من MassEffect 2 رو دقیقا نقطه ی مقابل MW 2 که صرفا یه عنوان پر از بزرگنمایی و تبلیغات سیاسی و غیره بود قرار می ده...

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,108
نام
حسین
از این بازی هیچ ایرادی نمیشه گرفت.یکی از بینقص ترین و چالش انگیزترین بازیهای این نسل هست.خداروشکر هایپ زیادی هم نداشت که باز هم دوستان بیان بگن با هایپش فروخت:biggrin1:

ac.amir

کاربر سایت
Jul 16, 2009
1,226
کلا فضای بازی که به نوعی یه soap opera است بیشتر در جامعه ی آمریکا پرطرفداره پس مطمئنا EA اصلا نمی تونسته برای بازی HYPE اضافه ای ایجاد کنه
و مطمئنا علت این فروش خوب و نظرات مثبت منتقدان کیفیت فوق العاده ی بازی در همه ی ابعاد اونه.
..چیزی که به نظر من MassEffect 2 رو دقیقا نقطه ی مقابل MW 2 که صرفا یه عنوان پر از بزرگنمایی و تبلیغات سیاسی و غیره بود قرار می ده...
کاملا درسته
یه نقطه مقابل دیگه هم داره mw2 چهار ساعت گیم پلی داره ولی این نزدیک 30 ساعت:eek::eek:

در مورد دوستان هم که حرف از حمایت میزنند به نظر من حمایت زیاد و بی جا هم خوب نیست چون توقع سازنده را بالا میبره مثلا همین mw2 با 4 ساعت گیم پلی به اندازه یه فیلم هالیوودی که 4 سال بدبخت ها روش کار کردند و این همه خرج کردند فروش میکنه و بعدشم تازه حتی به پی سی گیمر ها هم احترام نمیذاره چون توقعش نسبت به فروش بالا رفته.
در کل میگم به نظر من این mass effect 2 خیلی بهتر از mw2 بود و حقشه بیشتر هم بفروشه(حمایت یادتون نره:laughing:)

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
با این hypeفوقالعاده ea این فروش فوقالعاده زیاد دور از ذهن نبود
بازی ارسنال منچستر داشت تبلیغ اینو میکرد
و باز کلمه هایپ و چون بازی مایکروسافت !
یه سوال میپرسم که فکر کنم به قدری کافی براتون کافی و قانع کننده باشه البته برای همه کسانی که به این تبلیغات ایمان دارن !
شما بازیه آرسنال و منچستر را مثال زدید . خب به من بگید چقدر از مردم که داشتند این بازی را تماشا میکردند؟ تا تبلیغ بازی mass efect را ببینن ؟ و بعد چند درصد این مردم را گیمر تشکیل میداده یعنی گیمر واقعی ( سوال بس مهم! ) ؟ و چند در صد از این گیمر ها سبک مورد علاقشون RPG بوده ؟ و چند درصد از دوستاداران این سبک واقعا تحت تاثیر این تبلیغ قرار گرفتند ؟
تا همش باعث بشه mass effect2 در یه هفته دو میلیون فروش کنه !؟ یعنی با منطق بعضی ها 80 در صد این فروش فقط این بدونه تبلیغ باعث شده ؟
از اساتید هایپ خواهش مندم این سوال را جواب بدن تا ما هم فیض ببریم .

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,108
نام
حسین
یه سوال میپرسم که فکر کنم به قدری کافی براتون کافی و قانع کننده باشه البته برای همه کسانی که به این تبلیغات ایمان دارن !
شما بازیه آرسنال و منچستر را مثال زدید . خب به من بگید چقدر از مردم که داشتند این بازی را تماشا میکردند؟ تا تبلیغ بازی mass efect را ببینن ؟ و بعد چند درصد این مردم را گیمر تشکیل میداده یعنی گیمر واقعی ( سوال بس مهم! ) ؟ و چند در صد از این گیمر ها سبک مورد علاقشون RPG بوده ؟ و چند درصد از دوستاداران این سبک واقعا تحت تاثیر این تبلیغ قرار گرفتند ؟
تا همش باعث بشه mass effect2 در یه هفته دو میلیون فروش کنه !؟ یعنی با منطق بعضی ها 80 در صد این فروش فقط این بدونه تبلیغ باعث شده ؟

جوابش که مشخصه:biggrin1:دومیلیون فروش قبل از بازی ارسنال منچستر بود:biggrin1:

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
این که بازی منچستر آرسنال ربطی به این 2میلیون نداره درسته و این که مثلا اونایی که این مسابقه رو دیدن چند درصدشون گیمر هستند هم درست ولی اینو هم باید در نظر بگیریم که خب این هم تبلیغه و 100% واسه افزایش فروش و در معرض دید قرار دادن هست و جنبه تبلیغاتی داره ،نه هایپ

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,392
نام
aliakbar
عزیز من نمیخواستم به اعتقادات شما توحین کنم
واسه این گفتم که تا حالا به جز fifa&pesچیزه دیگه ای تبلیغ نمیکردند

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
فرخ جان شرمنده اما چند وقته هر چیزی میشه ربطش میدی به مایکروسافت. خواهشا نبینم توی بقیه تاپیک ها از پست ها بدی.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
فرخ جان شرمنده اما چند وقته هر چیزی میشه ربطش میدی به مایکروسافت. خواهشا نبینم توی بقیه تاپیک ها از پست ها بدی.

کسری جان من بگم فرقی نداره کلا هر بازی به مایکروسافت و کنسولش ربط داره کلمه هایپ را میچسبونن . تا حالا دیدی به پلتفرمهای دیگه کلمه هایپ بگن ؟

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
هایپ وجود داره کلا ولی در مورد Mass Effect که یک بازیه همه چی تمومه خب چیکار کنم حالا؟ ضمن اینکه تبلیغات هم خوب خیلی موثر هست. به هرحال هایپ یا نه از نظر من یکی بهترین اتفاق در حوزه گیم تو چندسال گذشته همین بازیه و بحث کردنم فایده ای نداره.

Dr. Ray Muzyka, co-founder, BioWare and Group General Manager of the RPG/MMO Group of EA said, "Mass Effect 2 is poised to be one of the biggest games of 2010. We could not be more proud of the game's universal acclaim and early commercial success."

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
کلا هایپ چیزه بدی نیست، الان یکی از مهمترین استراتژیها برایه فروش یه جنس ایجاده هایپه. بحث سره اینه که اون جنس بتونه در حده هایپ باشه یا بقوله معروف (live up to the hype) یا نه. بنظرم ME2 واقعا جزوه معدود بازیهائیه که واقعا در حده هایپش هست.
البته بهتر بود بگید هایپ چیز بدی نیست اما در مورد بازی های که برای کنسولی که من دارم عرضه میشه ! چون تا David Cage دو تا مصاحبه با دو تا سایت و نشریه میزاره دانشمندان هایپ شناس و جان بر کف انجمن تو امضاهاشون برنج کیج و رستوران کیج و ... میزارن ! درست عرض میکنم ؟

کلا هایپ بد نیست اگه یه بازی از لحاظه فنی بتونه به هایپی که براش ایجاد شده برسه. حالا میخواد رو PS3 باشه یا رو 360.

آخرین ویرایش:

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
کلا هایپ چیزه بدی نیست، الان یکی از مهمترین استراتژیها برایه فروش یه جنس ایجاده هایپه. بحث سره اینه که اون جنس بتونه در حده هایپ باشه یا بقوله معروف (live up to the hype) یا نه. بنظرم ME2 واقعا جزوه معدود بازیهائیه که واقعا در حده هایپش هست.
البته بهتر بود بگید هایپ چیز بدی نیست اما در مورد بازی های که برای کنسولی که من دارم عرضه میشه ! چون تا David Cage دو تا مصاحبه با دو تا سایت و نشریه میزاره دانشمندان هایپ شناس و جان بر کف انجمن تو امضاهاشون برنج کیج و رستوران کیج و ... میزارن ! درست عرض میکنم ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر