Mass Effect: دنیایی به وسعت یک کهکشان

HDV 7

Time is the Fire, in which we burn
گرافیست سایت
Jul 24, 2009
2,698
نام
Hadi
MEU.jpg

کهکشان راه شیری از بدو پیدایش بشر به یکی از بزرگ ترین معماهای او تبدیل شده است. چه روزگاری که انسان ها به سیارات و ستاره های منظومه شمسی به چشم خدایان و الهه های خود نگاه می کردند ، چه زمانی که توانستند نقشه های نسبتاً دقیقی از منظومه شمسی طراحی کرده و محل قرار گرفتن سیارات را روی آن ترسیم کنند. چه وقتی که نبوغ خود را با فرستادن نماینده ای به فضا و بعدها نمایندگانی بر سطح ماه جشن گرفتند. انسان ها امروز به جایی رسیده اند که می توانند فضاپیماها و نمایندگان روباتیک خود را به دوردست ها فرستاده و به نقاطی از کهکشان سر بزنند که تا پیش از این غیرممکن به نظر می رسید. آیا روزی خواهد رسید که بزرگ ترین اتفاق تاریخ بشریت رقم خورده و انسان ها با موجوداتی از سایر سیارات آشنا شوند ؟ این رویا چه به حقیقت بپیوندد و چه تا ابد تحقق پیدا نکند ، به قدری برای انسان جذابیت دارد که تا به حال صدها و هزاران نمونه مختلف از برخورد انسان با سایر نژادهای فضایی را در قالب کتاب ، فیلم ، انیمیشن ، بازی و سایر رسانه ها شاهد بوده ایم و هیچ گاه نیز ساخت این گونه آثار متوقف نمی شود.

در عالم سینما ، سری فیلم های Star Wars با همین ایده ساخته شد و چنان محبوبیتی به دست آورد که این روزها جزیی از فرهنگ مردم نقاط مختلف کره زمین شده و کمتر کسی را می توان سراغ داشت که چیزی در مورد دنیای Star Wars نداند. ولی آیا دنیای بازی با رشد سریع و افزایش محبوبیت خود در سال های اخیر مستحق داشتن دنیایی عظیم در حد Star Wars نیست ؟ کارمندان استودیوی باتجربه BioWare مطمئناً مدت ها به این موضوع فکر کرده اند و البته قبل از ارائه دنیای منحصربفرد خود ، بازی هایی بر اساس دنیای امتحان پس داده Star Wars ساخته اند. ولی بالاخره نوبت به محصول عظیم و اوریجینال آن ها در عالم بازی های کامپیوتری رسید و سری بازی های Mass Effect با عظمتی کم نظیر وارد هنر هشتم شدند.

این مقاله برای بزرگداشت یکی از بزرگ ترین و عظیم ترین دنیاهای ساخته شده در بازی های کامپیوتری گردآوری شده و امیدواریم مورد قبول واقع شود. بخش های مختلف مقاله به تدریج اضافه می شوند و شامل قسمت هایی چون بررسی نژادهای بازی ، معانی کلمات و عبارات مهم ، تاریخچه و داستان این سری می باشند.

لازم به ذکر است که این مقاله حاوی موارد زیادی شامل داستان و نکات مهم سری بازی های Mass Effect می باشد و اگر تا به حال این سری بازی را انجام نداده و تمایل دارید آن ها را تجربه کنید ، خواندن مقاله توصیه نمی شود.

خواندن مقاله
 

HDV 7

Time is the Fire, in which we burn
گرافیست سایت
Jul 24, 2009
2,698
نام
Hadi
مقاله سری مس افکت رو آریا سال 90 و در آستانه عرضه مس افکت 3 نوشته بود. قبل ریلیز آندرومدا در نظر داشتیم مقاله رو آپدیت کرده و دوباره ریلیز کنیم که از یه طرف خورد به عید و از طرفی دیگه همزمان شد با تغییرات خود سایت که همین خودش چندین مشکل فنی رو بوجود آورد که باعث شدن انتشار این مقاله با تاخیر مواجه بشه. (و البته اشاره ای هم داشته باشیم به عملکرد فوق درخشان آندرومدا :D) هرچند بیشتر از یکماه از انتشار آندرومدا میگذره ولی بهرحال خوندن مقاله و مرور مجدد یونیورس مس افکت خالی از لطف نیست.
در نهایت یه تشکر مجددی هم داریم از آریای عزیز @Dinosaur که زحمت تهیه مقاله رو کشیده بود.
 

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر