"KING OF HDTV 2011" انتخاب بهترین TV سال 2011

alucard

کاربر سایت
Nov 22, 2008
352
Sharp_Elite_610x382.jpg

به رسم سالهای گذشته همایش Flat panel HDTV shoot-out در سال 2011 در یک رقابت Side by side با حضور کالیبراتورها و ادیتور های معروف سایتها و مجلات تخصصی به همراه مهندسین و کارشناسان شرکتهای بزرگ بهترین HDTV سال 2011 رو انتخاب و معرفی کردن.

مدلهای شرکت داده شده در این رقابت همگی مدلهای High end کمپانیهای مطرح و معتبر و به انتخاب این شرکتهاتوسط نماینده کمپانی ها به این همایش فرستاده میشن.

مدلهای شرکت کننده در این رقابت:
Plasma SAMSUNG PN59D8000
LCD/LED TV SAMSUNG UN60D8000
Plasma LG 60PZ950
LCD/LED SONY 55HX929
LED/LCD Sharp ELITE 60X5FD
Plasma Panasonic P65VT30

این HDTV ـها از نظر عمق رنگ مشکی , سطح کنتراست واقعی , دقت رنگ و وضوح حرکتی مورد تست قرار گرفتن و در پایان HDTV شارپ الیت مجهز به سیستم نور دهی منطقه ای (Local dimm) از نظر عمق رنگ مشکی و کنتراست واقعی بهترین امتیازات رو کسب کرد و به عنوان بهترین HDTV سال 2011 انتخاب شد.
در این رقابت پلاسمای پاناسونیک VT30 به دلیل بازتولید عمیق رنگ مشکی و کنتراست عالی و بهترین وضوح حرکتی به عنوان HDTV دوم و پلاسمای سامسونگ D8000 با داشتن بهترین دقت رنگ در بین HDTV ـهای این رقابت به عنوان پنل سوم انتخاب شدند.

نتیجه :
1.Sharp ELITE 60X5FD
2.Panasonic 65VT30
3.Samsung PN59D800
4.Sony 55HX929
5.Samsung UN60D8000
6.LG 60PZ950

جدول امتیازات:

4fwh1xsvyyx0jyp5vvh.jpg

گفتنیست شارپ به تازگی لایسنس ELITE را از شرکت پایونیر خریداری کرده است که در سال 2009 بازار HDTV ـها رها کرد.

منبع:
http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/sharp-elite-pro-60x5fd/4505-6482_7-35004013.html

پایونیر تولید کننده پلاسمای افسانه ای KURO مدل High end خودش رو تحت عنوان ELITE به بازار ایالات متحده عرضه میکرد و پلاسمای منقرض شده ELITE KURO پایونیر همچنان دارنده عنوان بهترین HDTV تولید شده جهان هست.
شارپ الیت X5FD در دو سایز 60 و 70 اینچ تولید و عرضه شده است و قیمت مدل 60 اینچ آن در بازار ایالات متحده 6000 دلار آمریکاست و نزدیک ترین رقیب آن یعنی پلاسمای Panasonic 65VT30 که 3800 دلار آمریکا قیمت دارد از سوی بسیاری از سایتها و مجلات معتبر به عنوان بهترین تی وی سال 2011 انتخاب شده است.

تصاویری از این همایش:

p371nomv7hk0xyv6qd3.jpg

tjgr4mc1m11hd2otb86.jpg

121ippvxzkzp60civz2c.jpg

منبع:
http://www.livestream.com/hdtvshootout

http://www.valueelectronics.com/images/pdf/VE 2011 shoot-out results.pdf

آخرین ویرایش:

alucard

کاربر سایت
Nov 22, 2008
352
کاملا موافقم با نتیجه گیریشون (البته خوب حتما تست های سنگینی هم داشته)...
شارپ همیشه بهترین بوده و هست.

اگر با نتیجه گیریشون موافقی پس با نتیج گیری 6 سال گذشتشون هم باید موافق باشی و متاسفانه (برای شما) شارپ رتبه خاصی نداشت پس همیشه "بهترین" نبوده ...!

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
دیگه عادت کرده بودم هر سال آخرین مدل سری V پاناسونیک به راحتی انتخاب بشه....
واقعا تعجب کردم....
البته مشخصه که شارپ هم بسیار پیشرفت داشته...
ببینم این ELITE KURO هنوز بهترین HDTV تولید شده حساب میشه؟
یعنی این همه صنعت پیشرفت داشته هنوز نتونسته کیفیتی بالاتر از این مدل تولید کنه؟
یا این کیفیت به خاطر استفاده از تکنولوژی بالاش و مواد مصرفی گران قیمتی هست که توی این HDTV استفاده شده؟
پ.ن:این پاناسونیک سری Z رو ادامه نداد...؟ یادمه Z1 تو اکثر موارد نزدیک به KURO و در بعضی موارد حتی بهتر از اون عمل میکرد.....

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,127
نام
حسین
متاسفانه سونی تو این چندسال از سامسونگ بدجور جامونده.رفتم lcdtv بخرم حتی یه جا بهم سونی پیشنهاد نداد.lg هم عمرا به سامسونگ برسه.

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
متاسفانه سونی تو این چندسال از سامسونگ بدجور جامونده.رفتم lcdtv بخرم حتی یه جا بهم سونی پیشنهاد نداد.lg هم عمرا به سامسونگ برسه.

usa عزیز توجه نمیکنی اون tv که از سامسونگ برنده شده پلاسما بوده نه led base tv و سونی اصلا plasma تولید نمیکنه که در این رده سنجیده بشه(توی Led base tv ها hx92 سونی بهترین هست دوست من که البته الان شارپ جاشو گرفت).پس شما که میری تلوزیون lcd/led بخری نرو از مغازه دار ها بپرس(که 90% سواد خوندن و نوشتن ندارن) بجاش توی av froums یا همین p30world از مهدی جان یا مشاوره کننده های حرفه ای سوال کن یا برو سایت cnet و بهترین led base tv (بجز این شارپ کیورو الیت) هارو ببین و ریویوشون رو بخون بعد تصمیم بگیر کلی پول خرج کنی.رقابت فورزا و gt که نیست صحبت سره 4 یا 5 تومن پوله.(اگرم صحبت پلاسما پیش بیاد که دیگه فکر روی غیر از پاناسونیک ........... بگذریم)

نکته مهم وبعدی
توی پلاسما هم اصلا حرف سامسونگ زدن زشته قباحت داره :D اونجا غولی هست به نام پاناسونیک که هر سال اول بوده خواهد بود.اما راستش من دیگه تصاویر پلاسما بهم لذت نمیداد برای همین رفتم سراغ led hdtv و کلی دارم باحاش حال میکنم نظر شخصی دوستان هست که از چه نوع تکنولوژی لذت میبرن.

شارپ هم که با خرید تکنولوژی الیت کیورو از پایونیر کبیر دیگه ترکونده اما همه اینها یاد و خاطر پایونیر کبیر رو زنده میکنن.

---------------------------------------------

خدایی اولین باره که یک led base tv فک میکنم امتیاز بالای 7 رو توی کنتراست ratio میگیره و با رقیب led 2شماره فاصله داره و بشدت نزدیک به plsma ها هستش این واقعا جای تحسین داره که led ها اینقدر پیشرفت کردن.البته اون شارپ LED-based LCD هم که اصلا قضیش جداست.

این قسمت متن هم جالبه

Both sets utilize full-array local-dimming, which means the LEDs behind the screen can be dimmed or brightened in different areas to correspond to darker or brighter areas of the picture. Full array local-dimming is relatively uncommon these days, but the result is excellent contrast that no other LCD-based TV can muster. Sony's full-array local dimmer, the XBR-HX929 series, is the best LCD we've tested in 2011

آخرین ویرایش:

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان

آی گل گفتی رفیق...1000% باهات موافقم دوست عزیز...

I'm using tapatalk with Samsung I9000 Galaxy S

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
usa عزیز توجه نمیکنی اون tv که از سامسونگ برنده شده پلاسما بوده نه led base tv و سونی اصلا plasma تولید نمیکنه که در این رده سنجیده بشه(توی Led base tv ها hx92 سونی بهترین هست دوست من که البته الان شارپ جاشو گرفت).پس شما که میری تلوزیون lcd/led بخری نرو از مغازه دار ها بپرس دوست من توی av froums یا همین p30world از مهدی جان یا مشاوره کننده های حرفه ای سوال کن یا برو سایت cnet و بهترین led base tv (بجز این شارپ کیورو الیت) هارو ببین و ریویوشون رو بخون بعد تصمیم بگیر کلی پول خرج کنی.رقابت فورزا و gt که نیست صحبت سره 4 یا 5 تومن پوله.(اگرم صحبت پلاسما پیش بیاد که دیگه فکر روی غیر از پاناسونیک ........... بگذریم)نکته مهم وبعدیتوی پلاسما هم اصلا حرف سامسونگ زدن زشته قباحت داره :D اونجا غولی هست به نام پاناسونیک که هر سال اول بوده خواهد بود.اما راستش من دیگه تصاویر پلاسما بهم لذت نمیداد برای همین رفتم سراغ led hdtv و کلی دارم باحاش حال میکنم نظر شخصی دوستان هست که از چه نوع تکنولوژی لذت میبرن.شارپ هم که با خرید تکنولوژی الیت کیورو از پایونیر کبیر دیگه ترکونده اما همه اینها یاد و خاطر پایونیر کبیر رو زنده میکنن.---------------------------------------------خدایی اولین باره که یک led base tv فک میکنم امتیاز بالای 7 رو توی کنتراست ratio میگیره و با رقیب led 2شماره فاصله داره و بشدت نزدیک به plsma ها هستش این واقعا جای تحسین داره که led ها اینقدر پیشرفت کردن.البته اون شارپ LED-based LCD هم که اصلا قضیش جداست.
رامین جان امسال سونی بالاخره بعد از دو سه سال یه led بهتر از سامسونگ ساخت و بدون شک بهترین led تو رده خودش هست به جز همین sharp elite که قیمتشم خیلی بالاس اما دو تا نکته که تو فروم avs هم ملت بهش اشاره میکردن نبودن پلاسمای vx300 پاناسونیک هست که اگه پانی میخواست مثل شارپ یه تی وی prosumer تو این رقابت شرکت بده باید vx300 رو شرکت میداد که البته قیمت 60 یا 65 اینچش فکر کنم 8000 دلار آمریکاس.راجبه پلاسما این پلاسماهای 2011 پاناسونیکو اگه از نزدیک ببینی شکه میشی من اولین بار که دیدم بقل یه led پاناسونیک دیگه روشن بود یه تکنولوژی جدید توش استفاده شده که ***** مخصوص کنتراست برای محیطای خیلی روشن و پر نور داره باور نمکنی کنتراستش تو نور زیاد از led بالاتر بود قبلا هر کی پلاسما میخواست باید تو نور کم ازش استفاده میکرد ولی مدلای جدید مثل st30 یا vt30 تو نور خیلی زیاد دقیقا مثل led هستن شایدم بهتر.من خودم که دیدم تشتکم پرید هوا

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
رامین جان امسال سونی بالاخره بعد از دو سه سال یه led بهتر از سامسونگ ساخت و بدون شک بهترین led تو رده خودش هست به جز همین sharp elite که قیمتشم خیلی بالاس اما دو تا نکته که تو فروم avs هم ملت بهش اشاره میکردن نبودن پلاسمای vx300 پاناسونیک هست که اگه پانی میخواست مثل شارپ یه تی وی prosumer تو این رقابت شرکت بده باید vx300 رو شرکت میداد که البته قیمت 60 یا 65 اینچش فکر کنم 8000 دلار آمریکاس.راجبه پلاسما این پلاسماهای 2011 پاناسونیکو اگه از نزدیک ببینی شکه میشی من اولین بار که دیدم بقل یه led پاناسونیک دیگه روشن بود یه تکنولوژی جدید توش استفاده شده که ***** مخصوص کنتراست برای محیطای خیلی روشن و پر نور داره باور نمکنی کنتراستش تو نور زیاد از led بالاتر بود قبلا هر کی پلاسما میخواست باید تو نور کم ازش استفاده میکرد ولی مدلای جدید مثل st30 یا vt30 تو نور خیلی زیاد دقیقا مثل led هستن شایدم بهتر.من خودم که دیدم تشتکم پرید هوا

اتفاقا یکی از مشکلاتی که من با پلاسما داشتم همین بود عزیز برایتنس پایین که برای من یک زمانی که plasma فن بودم مهم نبود اما بعد از مدتی واسم یه نموره خیلی مهم شد :D.یه چیز جالب توی motion resoloutin همین رقیب led سونی یعنی d8000 سامی نمره 6 گرفته و پلاسماش هم تفاوت زیادی با اون نداره اما با کمال تعجب led سونی امتیاز 7.30 رو گرفته(که خیلی بالاتر از رقیبه به خاطر شبیه ساز موشن فلو 960 هرتزی) که برای من که گیمر هستم فک میکنم بشدت زاضی کنندست .توی این زمینه هم که اصلا پاناسونیک لقب داره و احدی نمیتونه بهش نزدیک بشه :D

آخرین ویرایش:

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,588
نام
alireza
سلام خدمت بازی سنتری ها
1)آقا ما آخر نفهمیدیم که led بهتره یا plasma ؟
2)من شنبه می خواستم tv 42 بگیرم و رفتم که تحقیق کنم..............چون sony گرون بود و کیفیت samsung نداره و panasonic هم سری V گیر نمیاد... .نظر خودم رو samsung بود ( با توجه به بودجه و نیازم )....ولی با کمال تعجب همه فروشنده ها گفتند که الان lg بهترینه ( با توجه به بودجه)!!!!!!! من اول شک کردم ولی وقتی کیفیتش دیدم .....با samsung نتنها فرقی نداره بلکه تکنولوزیش و امکاناتش از samsung هم بهتره !!!!! (مثلا عینکای 3d مثل عینکای معمولیه یعنی بعد از 1 ساعت چشم خسته نمیشه و شارزی نیست و اگر افتاد زمین نمیشکنه و 9 تا عینک داره )
این هم اینترنت داره و هم خودش میتونه 2d رو 3d کنه بدونه نیاز به دسگاه دیگه ( مدلای samsung ی که ان کارو میکنن 500-600 تومن بیشترن.....اخه کیفیت 3d هاشون مثل همه!!!)
تو کیفیت هم چیزی کم نداره ( نسبت به 6000 samsung ) ...خلاصه که اینو گرفتم....نظر شما چیه؟ ( lg 42 lw4500 vs samsung 6000)

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
سلام خدمت بازی سنتری ها
1)آقا ما آخر نفهمیدیم که led بهتره یا plasma ؟
2)من شنبه می خواستم tv 42 بگیرم و رفتم که تحقیق کنم..............چون sony گرون بود و کیفیت samsung نداره و panasonic هم سری V گیر نمیاد... .نظر خودم رو samsung بود ( با توجه به بودجه و نیازم )....ولی با کمال تعجب همه فروشنده ها گفتند که الان lg بهترینه ( با توجه به بودجه)!!!!!!! من اول شک کردم ولی وقتی کیفیتش دیدم .....با samsung نتنها فرقی نداره بلکه تکنولوزیش و امکاناتش از samsung هم بهتره !!!!! (مثلا عینکای 3d مثل عینکای معمولیه یعنی بعد از 1 ساعت چشم خسته نمیشه و شارزی نیست و اگر افتاد زمین نمیشکنه و 9 تا عینک داره )
این هم اینترنت داره و هم خودش میتونه 2d رو 3d کنه بدونه نیاز به دسگاه دیگه ( مدلای samsung ی که ان کارو میکنن 500-600 تومن بیشترن.....اخه کیفیت 3d هاشون مثل همه!!!)
تو کیفیت هم چیزی کم نداره ( نسبت به 6000 samsung ) ...خلاصه که اینو گرفتم....نظر شما چیه؟ ( lg 42 lw4500 vs samsung 6000)

پلاسما یه سری برتری داره ال ای دی یه سری برتری ولی برند با برند فرق داره مثلا پلاسماهای ال جی به درد بخور نیست ولی پلاسماهای پایونیر و پاناسونیک عالیه.
برتری پلاسماها:
رنگ مشکیو عمیقتر و طبیعی تر نشون میدن
معمولا وضوح بهتر تو حرکات سریع هست
زاویه دید بهتر و بازتر دارن
قیمت کمتر دارن
کنتراست واقعی بیشتر دارن

معایب پلاسما:
برای جاهای خیلی پر نور زیاد مناسب نیستن چون کنتراستشون زیر نور زیاد افت میکنه البته به غیر از Neo plasma های جدید پاناسونیک که ***** مخصوص کنتراست برای جاهای پر نور داره
مستعد burn in هستن ولی پلاسماهای جدید یک به یک میلیون این اتفاق ممکنه براشون پیش بیاد چون سیستمای ضد burn in دارن

بر تری ال ای دیا:
مصرف برق کمتر
برایتنس بیشتر

معایب ال ای دی:
نمایش آبی یا خاکستری رنگ مشکی و کنتراست متوسط البته به جز مدلای لوکال دایم که قیمت خیلی زیادی دارن
زاویه دید محدود دارن
قیمت زیادی دارن

نظرمنو میخوای با بودجه 1800 میتونی بری یه پلاسما st30 پاناسونیک بخری که کیفیت تصویرش از سری vt نهایت 10-15 درصد پائینتره و از نظر کیفیت تصویر جزو 5 تا تی وی اوله سه بعدی خیلی قوی ایم داره مصرف برقشم بر عکس بیشتر پلاسماها کمه.

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
پلاسما یه سری برتری داره ال ای دی یه سری برتری ولی برند با برند فرق داره مثلا پلاسماهای ال جی به درد بخور نیست ولی پلاسماهای پایونیر و پاناسونیک عالیه.
برتری پلاسماها:
رنگ مشکیو عمیقتر و طبیعی تر نشون میدن
معمولا وضوح بهتر تو حرکات سریع هست
زاویه دید بهتر و بازتر دارن
قیمت کمتر دارن
کنتراست واقعی بیشتر دارن

معایب پلاسما:
برای جاهای خیلی پر نور زیاد مناسب نیستن چون کنتراستشون زیر نور زیاد افت میکنه البته به غیر از Neo plasma های جدید پاناسونیک که ***** مخصوص کنتراست برای جاهای پر نور داره
مستعد burn in هستن ولی پلاسماهای جدید یک به یک میلیون این اتفاق ممکنه براشون پیش بیاد چون سیستمای ضد burn in دارن

بر تری ال ای دیا:
مصرف برق کمتر
برایتنس بیشتر

معایب ال ای دی:
نمایش آبی یا خاکستری رنگ مشکی و کنتراست متوسط البته به جز مدلای لوکال دایم که قیمت خیلی زیادی دارن
زاویه دید محدود دارن
قیمت زیادی دارن

نظرمنو میخوای با بودجه 1800 میتونی بری یه پلاسما st30 پاناسونیک بخری که کیفیت تصویرش از سری vt نهایت 10-15 درصد پائینتره و از نظر کیفیت تصویر جزو 5 تا تی وی اوله سه بعدی خیلی قوی ایم داره مصرف برقشم بر عکس بیشتر پلاسماها کمه.

رفیق من مدتی هست که hx925 خریدم.مقایسمم با vt20 و G10 برادرم و S10 و ..... کردم.من دیگه از تصاویر پلاسماها راستش یه جواریی خسته شدم و به سمت LED BASE TV ها رفتم و بهترینشونو سعی کردم بگیرم.و انصافا واسه گیمینگ این یک شاهکاره و همپای پلاسماهای غولی چون vt20 توی motion res که واسه گیمینگ اهمیت داره به نظر خود من هست.عمق مشکی تولیدش که دیوانه کنندست کلا sony امسال خیلی خوب کار کرد اما فعلا با ELITE زیر چکمه های شارپ تحت لایسنس پایونیر قرار گرفت :D

تا سالها همه باید به سری برند ELITE شارپ احترام بزاریم

elite-gallery-04.jpg

elite-gallery-03.jpg

آخرین ویرایش:

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
اگه وقت کردی برو به یه st30 نگاه بنداز من خیلی باهاش حال کردم

70% نمایندگی های پانای مشهد رفتم عزیز تمام پلاسما ها اعم از vt20 تا st30 و ... رو چک کردم خودم g10 داشتم و s10 و... .کلا پلاسماها دیگه اصلا به من حال نمیدن بعد از یه مدت plasma بازی به حرف من میرسی عزیز دیرو زود داره سوخت و سوز نداره.نمیگم بدن قطعا لاقل واسه گیم از معادل های led/lcd ایشون بهترن اما در برابر high end هایی مثل این hx92 سونی به نظر من حتی نسل vt30 هم واسه من راضی کننده نیست چون همه احتیاجات من رو تا الان جواب داده.st30 عالی بود اما پنل دیزاین افتضاحی داشت و کلا من اگه میخواستم بخرم vt20 رو انتخاب میکردم نه اون رو دوست من.

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
اگر با نتیجه گیریشون موافقی پس با نتیج گیری 6 سال گذشتشون هم باید موافق باشی و متاسفانه (برای شما) شارپ رتبه خاصی نداشت پس همیشه "بهترین" نبوده ...!

میدونم یه دوره هایی هم خیلی عقب موند از رقبا حتی شاید چندین سال متوالی اما به نظرم شارپ جزو اون کمپانی هایی هست که نمیتونه خودشو در صدر نبینه!!
البته از پیشرفت شدید سامسونگ هرگز نمیتوان گذشت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر