Xbox Killer Instinct

95510404460333897185.png

Developers :
Double Helix Games | Season One
Iron Galaxy Studios | Season Two - Season Three
Publisher : Microsoft
Genre : Fighting
Platform : PC / Xbox One
Release Dates :
Season One: November 22, 2013
Season Two: October 15, 2014
Season Three: March 29, 2016

Informations

Killer Instinct یکی از قدیمی ترین سری بازی های فایتینگ بوده که در سال 1994 توسط استودیو Rare برای دستگاه های آرکید منتشر شد و بعدها برای کنسول SNES و کنسول دستی Game Boy نیز منتشر شد. بعد از موفقیت های نسخه اول، نسخه دوم نیز در سال 1996 برای آرکید منتشر شد و علی رغم پورت شدن بازی برای کنسول SNES، هیچگاه به مرحله عرضه نرسید.

نسخه سوم بعد از 17 سال غیبت با قدرت به میادین بازگشت. این عنوان علی رغم این که ریبوت بود، بعضی از المان های داستانی دو نسخه اول را حفظ کرده است. از دیدگاه کلی، المان های بازی به شرح زیر می‌باشند:

• بازی همانند دو نسخه قبلی از سیستم Combo زنی مرسوم خود استفاده می‌کند که شامل چند قسمت می‌باشد:
  • Openers: که حرکات به خصوصی (Special Attacks) که کمبو را شروع می‌کنند،
  • Auto-Double: دکمه ای که به دنبال Special Attack ها فشرده شده و به جای فشرده شدن دکمه های خاص برای اجرای هر حرکت، به صورت اتوماتیک وار ضربات یک کمبو را اجرا می‌کند،
  • Linkers: که همانطور از اسم آن پیداست، به ضربات یا دکمه هایی اطلاق می‌شود که بین Auto Double ها اجرا شده و به گسترده شدن کمبوها کمک می‌کنند،
  • Finishers: افزایش دمیج ضربات ناشی از یک کمبو،
  • Manuals: ضرباتی که به گسترده کردن کمبو ها منجر نمی‌شوند،
  • Ultra Combo ها همچون گذشته حضور دارند. این ویژگی به آن دسته از حرکاتی اطلاق می‌شود که برای پایان دادن به یک مسابقه به صورت اتوماتیک وار اجرا شده و شامل زنجیره بزرگی از حرکات مختلف می‌شود،
  • Combo Breaker ها نیز در این نسخه حضور دارند. حرکاتی که وقتی به درستی اجرا شوند، کمبوی حریف را می‌شکند و از ادامه آن جلوگیری می‌کند،
  • ویژگی جدیدی به نام Counter Breaker به بازی اضافه شده که Combo Breaker حریف را به حالت معکوس درآورده و در واقع وضعیتی که از اجرای یک Combo Breaker دیگر به مدت 3 ثانیه جلوگیری می‌کند. با آپدیت فصل دوم، این قابلیت برای حرکاتی که در هوا انجام می‌شوند نیز اضافه شد،
  • Aerial Recapture: قابلیتی که به بعضی از کرکتر ها این اجازه را می‌دهد که حریف خود را از هوا به زمین کشانده و سپس به ادامه کمبو زدن بپردازند.
  • ویژگی جدیدی تحت عنوان Shadow در قالب یک Meter دو قسمتی به بازی اضافه شده است که اجازه اجرای حرکاتی تحت همین نام به بازیکن می‌دهد. حرکاتی که خواص ضربات مختلف را "ارتقا" داده باعث افزایش دمیج ضربات یا کمبوهای بزرگ تر می‌شوند. این قبلیت بسته بر هر کرکتر، متفاوت خواهد بود.
  • Shadow Counter: ویژگی جدید دیگری بوده که برای همه کرکترها در دسترس خواهد بود که اجازه کنسل کردن دفاع به یک Shadow Move را به بازیکن می‌دهد.
  • Instinct Mode: حالت جدیدی است که با پر شدن خط زیر خط سلامتی فعال می‌شود که ویژگی های یونیک و متفاوتی برای هر کرکتر برای مدتی به ارمغان خواهد آورد. به عنوان مثال کرکتر Glacius به زرهی از یخ خود را می‌پوشاند و در نتیجه مقاوت زیادی در برابر ضربات خواهد داشت. در این حالت بازیکن قادر به کنسل کردن های آنی بود و همچنین فعال کردن این قابلیت موجب ریست شدن خط knockdown value می‌شود. knockdown value به خطی اطلاق می‌شود که در طول یک کمبو در طرفین صفحه نشان داده شده و مشخص می‌کند چه موقع خود بازی به صورت اتوماتیک وار، یک کمبو را به پایان می‌رساند. این قابلیت اجازه متوقف کردن Ultra Combo ها را برای اجرای حرکات دیگر و حتی یک Ultra Combo دیگر برای پایان دادنی زیبا به کار حریف به بازیکن می‌دهد.
  • قابلیت استفاده از Retro Music ها (موسیقی های کلاسیک دو نسخه اول) در Training وجود دارد.
  • استفاده از Classic Costumes نیز در بازی گنجانده شده است و حتی می‌توان آن را جایگزین ظاهر اصلی کرکترها کرد.
  • Chris Sutherland، گوینده دو نسخه اول به عنوان یک گزینه احتیاری در بازی حضور خواهد داشت.
  • در حال حاضر بازی به صورت
  • CrossPlay و CrossBuy بین دو نسخه PC و Xbox One وجود خواهد داشت به این معنی که در صورت خرید یکی از نسخه ها، به دیگری دسترسی خواهید داشت و بازیکنان PC قادر خواهند بود با همتایان خود بر روی Xbox One بازی کنند.
  • بازی شامل 3 فصل بوده و تا کنون 20 کرکتر برای بازی تایید شده است و این تعداد با عرضه نسخه سوم بیشتر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

rod

کاربر سایت
Mar 11, 2006
1,226
نام
rodney
نمیدونم دقیقا جه اتفاقی برای اینترنت افتاده اما الان راحت میشه همه بازی هارو انلاین بازی کرد, خودم تو این 4 5 روز Halo Mcc با Ki رو تست کردم کاملا okay شدن
بقیه بچه ها هم تو fifa و dark souls 2 و . . . دیگه مشکلی ندارن و راحت پلیر پیدا میکنن !

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,359
بازی F2P و روی استور ویندوز 10 هم هست. یعنی حتی اگر قفل داشته باشه هم باید آنلاین باشی.
سینگل داره و مودهای مختلفی رو شامل میشه ولی همونطور که گفتم برای بازی باید آنلاین بود.
پس من اصولا بیخیال بشم خوبه
حیف شد
این همیشه آنلاین واقعا گند زدن تو گیم

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
البته به نظرم ممد بهونه نمیاره (حالا درسته کم هم بازی میکنه :D). منم توی SFV تا حالا یه بار هم نتونستم با خارجیا بازی کنم. عجیب نیست؟ انگار قرنطینه هستیم و سرچ برای پلیرها همینطور ادامه داره تا بینهایت :D
بچه ها بعضیاشون راحت میتونن بزنن ولی بیشترمون به سختی پلیر خارجی پیدا میکنن توی Ranked و Casula. منم که قعر جدولم و اصلا نتونستم با خارجی جماعت بازی کنم.

پیشنهادم اینه که مثل کاری که برای SFV کردیم (و واقعا هم عالیه)، یه گروه برای KI توی تلگرام تشکیل بدیم و اونجا فقط دوستانی که KI بازی میکنن وارد بشن تا راحت بتونیم قرارهای آنلاین بذاریم و با هم بازی کنیم و پیشرفت کنیم. همونجا هم اگر کسی نکته ای چیزی میدونه با بقیه در میون بذاره.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
پس من اصولا بیخیال بشم خوبه
حیف شد
این همیشه آنلاین واقعا گند زدن تو گیم
البته نت کد این بازی واقعا عالیه و از نظر آنلاین زدن مشکلی نداره مگر اینکه واقعا ISP داغونی داشته باشیم :D

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
من بعید میدونم بازی همیشه آنلاین باشه (هیچ وقت چنین چیزی نشنیدم). خودم نمیتونم با قطعیت بگم چون پروفایلم روی یک کنسول دیگه Home شده ولی بقیه دوستان احتمالاً میتونن نظر دقیقتری بدن.

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
البته به نظرم ممد بهونه نمیاره (حالا درسته کم هم بازی میکنه :D). منم توی SFV تا حالا یه بار هم نتونستم با خارجیا بازی کنم. عجیب نیست؟ انگار قرنطینه هستیم و سرچ برای پلیرها همینطور ادامه داره تا بینهایت :D
بچه ها بعضیاشون راحت میتونن بزنن ولی بیشترمون به سختی پلیر خارجی پیدا میکنن توی Ranked و Casula. منم که قعر جدولم و اصلا نتونستم با خارجی جماعت بازی کنم.

پیشنهادم اینه که مثل کاری که برای SFV کردیم (و واقعا هم عالیه)، یه گروه برای KI توی تلگرام تشکیل بدیم و اونجا فقط دوستانی که KI بازی میکنن وارد بشن تا راحت بتونیم قرارهای آنلاین بذاریم و با هم بازی کنیم و پیشرفت کنیم. همونجا هم اگر کسی نکته ای چیزی میدونه با بقیه در میون بذاره.

البته خود Xbox app هستش و خیلی خوب هم کار میکنه. هم مسیج گذاشتن راحته توش و میشه یک چت گروهی مثل تلگرام توش داشت، هم چت صوتی داره بین کنسول و PC و هم اینکه تمام امکانات مربوط به Follow کردن و Like کردن و ... رو توی خودش داره. یعنی فکر نمیکنم عملاً به تلگرام و ... نیازی باشه. :D

اینم که راد میگه درسته. واقعاً میتونید Ranked بازی کنید منتهی مثلاً من نمیتونم چون نتم یکم مشکل داره. ولی اون راحت میتونه.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
البته مشکل اصلی من در حال حاضر اینه که کلا هارد کنسولم فرمت شد و دیتای بازی رو ندارم، حجمش هم زیاده و الان نمیتونم دانلود کنم :D یک ماه دیگه دیتاش رو از بچه ها می گیرم و میام کتک خورتون میشم! :D تو اون مدتی که بازی کردم با Orchid خیلی راحت میشد کمبو زد، با بقیه سخت بود کارم :D

• Like
Reactions: LiviNG D3AD

rod

کاربر سایت
Mar 11, 2006
1,226
نام
rodney

SFV رو نمیدونم اما من تو همین چند روز بیشتر از 90تا Ranked بازی کردم !
دو تا از کلیپ هایی که از اخر Ranked Match رکورد کردم :
THEGAME WORLD's Xbox clips on XboxDVR.com

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
SFV رو نمیدونم اما من تو همین چند روز بیشتر از 90تا Ranked بازی کردم !
دو تا از کلیپ هایی که از اخر Ranked Match رکورد کردم :
دارم میگم که انگار بعضیا شیک و مجلسی بازی میکنن ولی یه سری مثل من و چندتا از دوستان واقعا انگار توی قرنطینه هستیم و نمیتونیم با خارجیا بازی کنیم :D
نمیدونم مشکل از ISP ها هست یا نه. بعضی مواقع باید یه سری پورت های پیشنهادی که سازنده اعلام میکنه رو باز کنیم تا جواب بهتری بگیریم :D

پ.ن: دوستان اگر بازی اومده لطفا لینک استور ویندوز رو بذارید تا بریم توی کارش و اگر اوکی بود همین روزا کار رو شروع کنیم :D

آخرین ویرایش:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
ملت چه حالی کردن با نسخه W10. انگار پورت بازی و نت کد بدون نقص هستن و روی اکثر سیستمها خوب اجرا میشه. بعد جالبیش اینه که یسری از کاربرها هم که مشکل داشتن و توی نقدشون از بازی بهش اشاره کردن از طرف سازنده بازی جواب گرفتن (زیر همون نقدی که توی استور نوشتن) و مثلاً اگر جایی اشکالی بوده یا توضیحی نیاز بوده بهشون گفتن چکار باید بکنن. :D

در کل تا الان که بنظر میاد استقبال از KI روی استور خیلی بهتر از GeoW:UC بوده. ببینیم تا چند روز دیگه چه اتفاقاتی میافته. :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر