طرفداران ژانر JRPG

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,095
نام
محمد علی
یه آدم خسته ی دپرس، به نظرت سفرش میتونه جذاب از آب در بیاد؟ :D
ده ساله من دارم با تو بحث می‌کنم که کاری که کردی سفر نبوده. البته ممکنه انجام این عمل که در کلاب‌هایی انجام میشه، از دید عده‌ای سیر آفاق و انفس باشه و سفر محسوب بشه:>

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,253
نام
امیر حسین
ده ساله من دارم با تو بحث می‌کنم که کاری که کردی سفر نبوده. البته ممکنه انجام این عمل که در کلاب‌هایی انجام میشه، از دید عده‌ای سیر آفاق و انفس باشه و سفر محسوب بشه:>
باور کن سفر بوده:-"
وگرنه دیدن گوریل که جذابیت نداره:D

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
تیدس در ابتدا قرار بوده لوله کش باشه.

♧ مصاحبه ای با مجله فمیتسو جزئیات بیشتری از توسعه فاینل فانتزی ۱۰ را فاش می کند. اول از همه مصاحبه منبع الهام واقعی برای اسپیرا در فاینل فانتزی ۱۰ را توضیح میدهد. کازوشیگه نوجیما، کسی که سناریو نویس این مجموعه بود،بیان داشت الهام بخش او سفری به اوکیناوا بود. او همچنین گفت که تیدس ابتدا قرار بود یک لوله کش باشد.و این در حقیقت بعنوان یک دلیل برای زیر آب رفتن شخصیت ها بود. ولی این ایده کنار گذاشته شد تا او بعنوان یک ورزشکار تافته جدا بافته ای از بقیه نقش اصلی های سری فاینل فانتزی باشد.

♧ تتسویا نومورا که طراح شخصیت این بخش سری بود، آشکار کرد که شلوار رکابی تیدوس در واقع بخاطر ایده اصلی این شخصیت از طرح اصلی لوله کش بودن تیدس سرچشمه گرفته. اما یکم بیشتر روش کار شد تا بیشتر به تیپ ورزشکاری بخوره.

♧ همچنین در این مصاحبه فاش شد که Auron در ابتدا قرار بوده که خاموش(بی صدا/ساکت) باشه. اما بخاطر نقشش به عنوان "نگهبان" تیدس و یونا در آخر دیالوگ های گفتاری بیشتری بهش تعلق گرفت.

♧ ضمنا، نامورا گفت که سن Auron تا بعدها قطعی تصمیم گیری نشد، و این خیلی طبیعیه که در طول طراحی سن یک شخصیت عوض بشه. نوجیما همچنین اعتراف کرد که اگر او پدری بیست ساله بود شاید جکت رو طور دیگری طراحی می کرد.

♧ علاوه بر این نوجیما گفت که او در طول توسعه فاینل فانتزی ۱۰ کتاب های پنهان شناسی / رمز نویسی مطالعه میکرده که به او کمک کرد تا ایده زبان ال بد به فکر او برسد. او همچنین خاطرنشان کرد این نسخه از این زبان که در بازی وجود دارد نسخه ساده تر شده از چیزی است که او در اصل متصور شده بود.

• Like
Reactions: AMIN-1399F

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
با سلام دوستان من میخوام بالاخره به ژانر jrpg رو بیارم با بازیای ps1 البته تا حالا jrpg بازی نکردم به جز چند دقیقه ff 13 که البته خوشم نیومد و ولش کردم الان مشکل اینه که دنبال یه jrpg میگردم که هم خوب باشه هم به درد منه تازه کار بخوره رفتم تو نت سرچ کردم به chrono cross رسیدم ولی بعد متوجه شدم یه شماره قبلی هم داره این بازی که بهتره اول اونو بازی کرد و بعد cross رو و متاسفانه شماره یکش chrono trigger انگار کمی سخته الان موندم چه بازی رو امتحان کنم یه بازی میخوام خیلی سخت نباشه و شماره دوم هم نباشه مثل chrono cross لطفا چند مورد معرفی کنید بازم میگم jrpg مخصوص ps1

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,423
نام
مسلم
با سلام دوستان من میخوام بالاخره به ژانر jrpg رو بیارم با بازیای ps1 البته تا حالا jrpg بازی نکردم به جز چند دقیقه ff 13 که البته خوشم نیومد و ولش کردم الان مشکل اینه که دنبال یه jrpg میگردم که هم خوب باشه هم به درد منه تازه کار بخوره رفتم تو نت سرچ کردم به chrono cross رسیدم ولی بعد متوجه شدم یه شماره قبلی هم داره این بازی که بهتره اول اونو بازی کرد و بعد cross رو و متاسفانه شماره یکش chrono trigger انگار کمی سخته الان موندم چه بازی رو امتحان کنم یه بازی میخوام خیلی سخت نباشه و شماره دوم هم نباشه مثل chrono cross لطفا چند مورد معرفی کنید بازم میگم jrpg مخصوص ps1
Vagrant Story
FF VII
FF VIII
FFIX
این چهار تا رو فعلا برو :D

Persona.Q

Don't Listen To Ondore's Lies
کاربر سایت
Jun 8, 2014
816
نام
محمد
beyond the beyond
پشیمون نمیشی ...

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
beyond the beyond
پشیمون نمیشی ...
دیدم تو گوگل گرافیکش خیلی داغونه البته نه این که گرافیک برام مهم باشه ولی چون تجربه اولم هست دوست دارم یه مقدار گرافیکش بالاتر باشه تا من راحت تر بتونم باهاش کنار بیام اینجوری هم نمیشه من میرم یه لیست تهیه میکنم از بازیای jrpg مد نظرم اینجا قرار میدم دیگه هر کدوم اسون تر بود بهم معرفی کنید

• Like
Reactions: ce7en44

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,423
نام
مسلم
قربان جسارتا اینایی که گفتید جزو بهترینان ولی بعید میدونم برای مبتدی مثل من مناسب باشن بعد نظر شما بیشتر با کدوم یک از این چهارتاست
بالاخره باید اول جذبت کنیم تا بعد بری سراغ چیزهای کمتر شناخته شده یا نه؟:D

نه بابا، خیالت تخت اونقدر استراتژی گاید توی نت ریخته میتونی راحت بدون اسپویل تا آخر بازی بری:D

اگه میخوای گرافیکش توی ذوقت نزنه اول فاینال ها رو به ترتیب برو و بعد Vagrant Story.

Persona 1 و 2 هم سه تا بازی هستن که میتونی انجام بدی و داستان خوبی دارن.

اکشنتر هم اگه بخوای دو شماره Parasite Eve و Castelvania Symphony of Night هستن.

Max Blood

کاربر سایت
Feb 17, 2016
805
نام
پویا
Persona 1 و 2 هم سه تا بازی هستن که میتونی انجام بدی و داستان خوبی دارن.
به نظرم پرسونا یک و دو رو به کسی توصیه نکنیم بهتره :D
حالا نمیدونم مشکل از منه یا پرسونا ولی وقتی خواستم نسخه دوم رو امتحان کنم با اینکه خیلی از شروع داستانش و شخصیت هاش خوشم اومد ولی گیم پلیش باعث شد بیخیالش بشم و خیلی رو مخ بود :-"

Persona.Q

Don't Listen To Ondore's Lies
کاربر سایت
Jun 8, 2014
816
نام
محمد
دیدم تو گوگل گرافیکش خیلی داغونه البته نه این که گرافیک برام مهم باشه ولی چون تجربه اولم هست دوست دارم یه مقدار گرافیکش بالاتر باشه تا من راحت تر بتونم باهاش کنار بیام اینجوری هم نمیشه من میرم یه لیست تهیه میکنم از بازیای jrpg مد نظرم اینجا قرار میدم دیگه هر کدوم اسون تر بود بهم معرفی کن.
اینجوری نگو..من با این بازی خاطره دارم عمرمو پاش گذاشتم چند بار تمومش کردم هر بار بالای 100 150 ساعت..آهنگ سازش هم معروفه ...خیلی سخت میگیری من هرچی jrpg/rpg دستم بیاد بازی میکنم ..یه بازی دیگم بهت پیشنهاد میکنم میدونم اینم میگی داغونه Guardian's Crusade

• Like
Reactions: Aperture

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
اینجوری نگو..من با این بازی خاطره دارم عمرمو پاش گذاشتم چند بار تمومش کردم هر بار بالای 100 150 ساعت..آهنگ سازش هم معروفه ...خیلی سخت میگیری من هرچی jrpg/rpg دستم بیاد بازی میکنم ..یه بازی دیگم بهت پیشنهاد میکنم میدونم اینم میگی داغونه Guardian's Crusade
نه قربان بازی حتما خوبه که شما گفتی نگفتم که بازیه بدیه ولی چون اولین تجربه منه میخوام یه بازیه با گرافیک بالاتر و اسون باشه تا بتونه بگیرتم ولش نکنم وگرنه chrono trigger هم بازیه خوبیه ولی گرافیکش پایینه و شنیدم سخته یه بازی دیدم به اسم shadow madness هم میگفتن اسونه هم گرافیکش بالا هست ولی میگفتن بازیه چرتی هست انگار chrono cross خیلی خوب بود همه شرایط رو داشت ولی حیف که شماره دوم هست ترجیح میدم trigger رو تموم کنم بعد برم سراغش در مورد ff 8 و ff9 هم متاسفانه چون 4 دیسک هستن فک کنم روی ps3 اجرا نمیشن به روش pkg بعدش ff 7 فک کنم خیلی طولانیه و روی هزار تا دستگاه هم منتشر شده ترجیح میدم بازی برم که فقط مختص ps1 باشه البته vagrant خوبه حالا یه فرصت بهم بدید میرم یه لیست از بازیای jrpg خوبه ps1 تهیه میکنم که خودم هم باهاشون حال میکنم بعد شما بگید کدومشون داستان درست درمون داره و برای اماتوری مثل من مناسبه از همون شروع میکنم

آخرین ویرایش:

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,079
نام
Mohsen
نه قربان بازی حتما خوبه که شما گفتی نگفتم که بازیه بدیه ولی چون اولین تجربه منه میخوام یه بازیه با گرافیک بالاتر و اسون باشه تا بتونه بگیرتم ولش نکنم وگرنه chrono trigger هم بازیه خوبیه ولی گرافیکش پایینه و شنیدم سخته یه بازی دیدم به اسم shadow madness هم میگفتن اسونه هم گرافیکش بالا هست ولی میگفتن بازیه چرتی هست انگار chrono cross خیلی خوب بود همه شرایط رو داشت ولی حیف که شماره دوم هست ترجیح میدم trigger رو تموم کنم بعد برم سراغش در مورد ff 8 و ff9 هم متاسفانه چون 4 دیسک هستن فک کنم روی ps3 اجرا نمیشن به روش pkg بعدش ff 7 فک کنم خیلی طولانیه و روی هزار تا دستگاه هم منتشر شده ترجیح میدم بازی برم که فقط مختص ps1 باشه البته vagrant خبه حالا یه فرصت بهم بدید میرم یه لیست از بازیای jrpg خوبه ps1 تهیه میکنم که خودم هم باهاشون حال میکنم بعد شما بگید کدومشون داستان درست درمون داره و برای اماتوری مثل من مناسبه از همون شروع میکنم
اینطوری بازی ایده آلت رو نمیتونی پیدا کنی یکم باید سطح انتظارت رو بیاری پایین.
این سبک رو بخوای شروع کنی اونم از ps1, گرافیک خوب اصلا پیدا نمیکنی یا اگر پیدا کنی گیم پلی قدیمی داره. هر بازی بری حداقل یکی از این دوتا مورد رو داره. پیشنهاد ام اینه اولویتت رو مشخص کن که گرافیک،داستان،گیم پلی کدوم مهم تر هست طبق اون بچه ها راهنمایی کنند.
باگ و مشکل اجرا و بقیه چیزایی که بازی میتونه داشته باشه هم به کنار. اگر رو کامپیوتر باشی برای بعضی بازی ها میتونی مود گرافیکی پیدا کنی ولی اونا هم گاهی مواقع مشکل پورت دارن.
و اینکه اکثر این کارها ژاپنی اصل قدیمی هستن چاشنی سختی رو داره :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر