PlayStation Horizon Forbidden West

سازنده
Guerrilla Games
تاریخ انتشار
February 2022
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
170764
Horizon Forbidden West یک بازی اکشن نقش آفرینی است که توسط استودیوی Guerrilla Games ساخته شده و توسط Sony Interactive Entertainment برای PS5 منتشر خواهد شد. داستان بازی در آینده‌ای دور و هزار سال پس از زمان حال اتفاق می‌افتد، جایی که نسل تمدن بشری سقوط کرده و جهان در سلطهٔ موجوداتی شبیه به دایناسور با بافت‌های فلزی قرار گرفته و آن‌ها تبدیل به نیرومندترین مخلوقات این جهان شده‌اند. این بازی دنباله ای بر Horizon Zero Dawn است، در دنیای پساآخرالزمانی با دیدگاه سوم شخص و جهان باز روایت می شود. بازیکنان باری دیگر کنترل کارکتر بسیار محبوب، الوی را به دست خواهند گرفت، الوی در قسمت جدید به نقاط دوردست، کالیفرنیای غربی که توسط طوفان های گسترده و ماشین های کشنده ویران شده است سفر می کند. لوکیشن های بازی یادآور مکان های واقعی هستند، Yosemite Valley از دیگر مکان های برجسته بازی خواهد بود، امکان کاوش در زیر آب برای اولین بار به بازی افزوده شده‌است. گوریلا گیمز در این تریلر نوع جدیدی از دشمنان و محیط‌های جدید از بازی را با جلوه‌های بصری خیره کننده بر روی کنسول نسل بعدی پلی استیشن به نمایش گذاشت. همچنین خانم Ashly Burch بازیگر نسخه اول، در این قسمت نیز در نقش الوی به ایفای نقش خواهد پرداخت.
آپدیت: گیمپلی منتشر شده بخشی از بازی را نشان می‌دهد که ایلوی دوست وفادار خود، ارند را به سان فرانسیسکو فرستاده تا تکنولوژی خاصی را برای او پیدا کند، اما با قبلیه‌ای به‌نام Tenakth درگیر می شود و حال ایلوی باید ارند را نجات دهد. نمایش 14 دقیقه‌ای بازی، مبارزات با دشمنان انسانی و غیرانسانی را شامل می‌شود. همچنین کمی جلوتر، سازندگان از تجهیزات جدید ایلوی که برای جابجایی سریع‌تر در محیط استفاده می‌شود نیز رونمایی کردند.
همانطور که در تریلر معرفی اشاره شده بود، محیط‌های زیر آب اکنون بر خلاف نسخه اول قابل کاوش هستند. داستان Horizon Forbidden West شش ماه پس از وقایع نسخه اول اتفاق می‌افتد و ماجراجویی‌های ایلوی اینبار، در میان خرابه‌های مناطق غرب آمریکا که در زیر آب فرو رفته‌اند، جریان دارد. سازندگان در خصوص گیمپلی بازی تأکید دارند که تاکتیک‌ها و انتخاب‌های بازیکنان نقش مهمی را در نسخه دوم ایفا می‌کند.
استودیوی Guerrilla Games در پایان نمایش رویداد State of Play اعلام کرد که در هنگام نزدیک‌تر شدن به عرضه بازی، اطلاعات بیشتری را از آن به اشتراک خواهد گذاشت. بازی Horizon Forbidden West هنوز تاریخ عرضه دقیقی ندارد و در زمان نامشخصی از سال 2021 برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.
148728
"پس از پایان یافتن جهان چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد ―Sylens"​
Sylens یک پژوهشگر سرگردان و بنیانگذار Eclipse است. او شیفتگی زیادی به تاریخ و فن آوری های باستانی دارد، او درقسمت اول با الوی متحد می شود تا حقیقت موجود در ماشین ها و سرنوشت افراد را قبل از مرگشان کشف کند. او در طول بازی سعی می کند اعتماد الوی را نسبت به هدفی که در سر می پروراند بدست بیاورد، کسی که تا پایان بازی به الوی مشاوره می داد مشخص می شود خود، خطرناکترین آنتاگونیست بازی است، در قسمت جدید بازی نقشی پررنگ خواهد داشت.

image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0006.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0003.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0002.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0001.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_000422.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_000522.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0007222.jpg

آخرین ویرایش:

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
خدا کنه free climbing داشته باشه :( دیگه اون بالا رفتن به سبک قدیمی بعد از زلدا حال نمیده :(
حالا یه سوال اگه قابلیت پرواز باشه(که باید باشه:D) دیگه مگه کسی هم به خودش زحمت میده با پا پیاده از کوه بره بالا؟
مگه این که تو یک سری از ماموریت های خطی مثل نسخه قبل محدودیت استفاده از ربات داشته باشیم

• Like
Reactions: kamyy and Kainé

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
حالا یه سوال اگه قابلیت پرواز باشه(که باید باشه:D) دیگه مگه کسی هم به خودش زحمت میده با پا پیاده از کوه بره بالا؟
مگه این که تو یک سری از ماموریت های خطی مثل نسخه قبل محدودیت استفاده از ربات داشته باشیم
خب اگه قابلیت پرواز هم داشته باشه بالاخره یه مسافتی باید طی بشه که بتونی روبات مورد نظر رو خفت کنی :D و اینکه با پرواز نمیشه هیچ وقت مثل پیاده روی اکسپلور کرد و لذت برد ، اصن نصف لذت وصف نشدنی این تیپ بازیا اینه که ول بچرخی و شخم بزنی :D در نتیجه اینکه بتونی راحت هر جا رو بگیری بری بالا یه حال خفنی داره تا اینکه فقط از یه سری نقاط مشخص بتونی بری بالا :D
اصن همون جیف رو ببین ! جون کندن ایلوی واسه بالا رفتن از اون کوه با اون منظره و بک گراند چیزیه که توی هیچ پروازی نمیشه تجربه کردش :D

گفتی پرواز ، یه چتر نجاتی چیزی هم براش بذارن بد نیست ! از همون بالا بپری پایین ?

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,336
نام
مــاکــان
البته واقعا نمیشه پیش بینی کرد.
نسل قبل امکان منتشر شدن بازی برای PC از سمت سونی/مایکرو مخصوصا سونی به اندازه امکان سکونت روی سیاره مشتری یک چیز مهال به نظر میرسید.
این نسل دیدیم که همه بازیهای مایکرو برای PC منتشر شد، چندتا از بازیهای خیلی خوب سونی همینطور.

نسل بعد شرایط خودش داره ولی مطمئنا میشه انتظار داشت همین فرمون ولی پرقدرت تر برن جلو.
من امیدوارم نسخه بعدی حداکثر با فاصله زمانی یک ساله برای PC هم منتشر بشه، چه بسا جا داره با اختلاف چندماهه منتشر بشه، من اینطوری فکر میکنم.
==========
اما خب الان بحث بیهوده ایه این حرف، نه کنسولی اومده و نه تاریخ مشخصی داره زمان انتشار روی PS5.
کس دیگه ای هم با دوربین بازی مشکل داره؟ مخصوصا موقع مبارزه با storm bird یا وقتایی که با چنتا glinthawk با هم مبارزه میکنی،کلا دشمنای هوایی یا عظیم مثل thunderjaw...
تو تاپیکهای دیگه فکر کنم چندباری بچه ها توضیح دادن.
دقیقا درسته، اما از عمد به این شکل طراحی شده و آزادی عمل دست گیمر نزاشتن.
قفل شدن دوربین روی هدف و گاهی به چپ و گاهی به راست قرار گرفتن Aloy در صحنه های مختلف، اینطور طراحی شده که همیشه بهترین کیفیت بصری ما تو بازی شاهد باشیم.
این گیف فکر کنم خوب توضیح بده:
ucoln8kedwfglsrlxvm5.gif
این وسط اگه چیزی مثل تنظیمات FOV داشت، مشکل حل میشد، ولی باز به عمد قرار ندادن که مطمئن باشن بازی همواره خروجی مورد نظر روی کنسول داره.
اینقدر براشون مهم بوده که نامردا روی PC هم تنظیمات FOV نزاشتن! :))

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
قابلیت هکشون می‌تونه برای آخرای بازی باز شه ... هر چند من که بعید می‌دونم باشه

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
قابلیت هکشون می‌تونه برای آخرای بازی باز شه ... هر چند من که بعید می‌دونم باشه
والا کلا این بحث پرواز الان داره برا من یه خورده کمرنگ میشه با توجه به تریلر
اگه قابلیت پروز باشه پس چرا الوی اینقدر به خودش زحمت داد از اون کوه بالا بره
مگه این یه برنامه داشته باشن که این موجودات پرنده فقط جاهای خاصی میتونند پرواز کنند
یا شایدم قابلیت پرواز برا اخرای بازی باشه و هنوز قادر نباشه پرنده ها رو هک کنه و صرفا همون اوایل فقط اسب ها رو هک کنه

• Like
Reactions: kamyy

Efikiller

کاربر سایت
Nov 20, 2016
561
نام
Erfan
مگه این یه برنامه داشته باشن که این موجودات پرنده فقط جاهای خاصی میتونند پرواز کنند
یا شایدم قابلیت پرواز برا اخرای بازی باشه و هنوز قادر نباشه پرنده ها رو هک کنه و صرفا همون اوایل فقط اسب ها رو هک کنه
نه مطمعن باش قابلیت پرواز هست چون اولا ربطی نداره چون از کوه بالا میره دیگه نتونه پرواز کنه چون اینا باید ازادی عمل به گیمر بدن شاید یکی دوس داره صخره نوردی کنه یکی هم دوس داره با پرنده بره بالا کوه
دوما الکی که نمیان رباط پرنده به اون بزرگی رو طراحی کنن

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
بالا رفتن با سوار پرنده شدن فرق میکنه خو:-" اگر اینجوره باید بگیم تا پیاده میشه رفت، چرا سوار اسب بشیم:D

با پرنده هم تو ارتفاع و هم خط مستقیم حرکت کرد:D ، جدا از اینکه برای گرفتن خود پرنده ها مثلا شاید نیاز باشه بریم تو لونه هاشون(ارتفاعات) اونجا هکشون کرد:-"
یا از اونطرف هر جای عجیب غریبی نشه باهاشون فرود اومد!

کلا مثل یه سری RPGها که ته بازی بهت Air Ship میده برای جا به جایی سریع و آسون تر، اینم میتونه چنین چیزی باشه:-"
مبارزه هوایی هم میتونند اضافه کنند>:)

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
اگر اینجوره باید بگیم تا پیاده میشه رفت، چرا سوار اسب بشیم
بر عکس گفتی تا با اسب میشه رفت چرا پیاده رفت:D
من خودم بیشتر نظرم رو همون دوتا نکته ای هست که گفتی به احتمال زیاد اواخر بازی این قابلیت هست یا محدودیت تو مکان های خاصی هست مثلا کوهستانی که اب و هوای طوفانی داره و داره کولاک میاد دیگه اون پرنده نمیتونه اونجا پرواز کنه
من از این نظر دارم میگم که اگه این قابلیت همون اول کار باشه اکثریت به خودشون زحمت نمیدن از یه کوه بلند برن بالا راحت سوار یه پرنده میشی میرسی قله
البته هنوز چیزی از بازی نمیدونیم شایدم بازی مناطقش طوری باشه که نقاط مرتفع زیاد داره و باید از پرنده زیاد استفاده کنیم
درمورد مبارزات هوایی هم به احتمال زیاد هست چون سوار اسب که میشد تیراندازی کرد:D مگر این که پرندش از اون بدقلقا باشه:D

• Like
Reactions: kamyy

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر