PlayStation Horizon Forbidden West

سازنده
Guerrilla Games
تاریخ انتشار
February 2022
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
170764
Horizon Forbidden West یک بازی اکشن نقش آفرینی است که توسط استودیوی Guerrilla Games ساخته شده و توسط Sony Interactive Entertainment برای PS5 منتشر خواهد شد. داستان بازی در آینده‌ای دور و هزار سال پس از زمان حال اتفاق می‌افتد، جایی که نسل تمدن بشری سقوط کرده و جهان در سلطهٔ موجوداتی شبیه به دایناسور با بافت‌های فلزی قرار گرفته و آن‌ها تبدیل به نیرومندترین مخلوقات این جهان شده‌اند. این بازی دنباله ای بر Horizon Zero Dawn است، در دنیای پساآخرالزمانی با دیدگاه سوم شخص و جهان باز روایت می شود. بازیکنان باری دیگر کنترل کارکتر بسیار محبوب، الوی را به دست خواهند گرفت، الوی در قسمت جدید به نقاط دوردست، کالیفرنیای غربی که توسط طوفان های گسترده و ماشین های کشنده ویران شده است سفر می کند. لوکیشن های بازی یادآور مکان های واقعی هستند، Yosemite Valley از دیگر مکان های برجسته بازی خواهد بود، امکان کاوش در زیر آب برای اولین بار به بازی افزوده شده‌است. گوریلا گیمز در این تریلر نوع جدیدی از دشمنان و محیط‌های جدید از بازی را با جلوه‌های بصری خیره کننده بر روی کنسول نسل بعدی پلی استیشن به نمایش گذاشت. همچنین خانم Ashly Burch بازیگر نسخه اول، در این قسمت نیز در نقش الوی به ایفای نقش خواهد پرداخت.
آپدیت: گیمپلی منتشر شده بخشی از بازی را نشان می‌دهد که ایلوی دوست وفادار خود، ارند را به سان فرانسیسکو فرستاده تا تکنولوژی خاصی را برای او پیدا کند، اما با قبلیه‌ای به‌نام Tenakth درگیر می شود و حال ایلوی باید ارند را نجات دهد. نمایش 14 دقیقه‌ای بازی، مبارزات با دشمنان انسانی و غیرانسانی را شامل می‌شود. همچنین کمی جلوتر، سازندگان از تجهیزات جدید ایلوی که برای جابجایی سریع‌تر در محیط استفاده می‌شود نیز رونمایی کردند.
همانطور که در تریلر معرفی اشاره شده بود، محیط‌های زیر آب اکنون بر خلاف نسخه اول قابل کاوش هستند. داستان Horizon Forbidden West شش ماه پس از وقایع نسخه اول اتفاق می‌افتد و ماجراجویی‌های ایلوی اینبار، در میان خرابه‌های مناطق غرب آمریکا که در زیر آب فرو رفته‌اند، جریان دارد. سازندگان در خصوص گیمپلی بازی تأکید دارند که تاکتیک‌ها و انتخاب‌های بازیکنان نقش مهمی را در نسخه دوم ایفا می‌کند.
استودیوی Guerrilla Games در پایان نمایش رویداد State of Play اعلام کرد که در هنگام نزدیک‌تر شدن به عرضه بازی، اطلاعات بیشتری را از آن به اشتراک خواهد گذاشت. بازی Horizon Forbidden West هنوز تاریخ عرضه دقیقی ندارد و در زمان نامشخصی از سال 2021 برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.
148728
"پس از پایان یافتن جهان چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد ―Sylens"​
Sylens یک پژوهشگر سرگردان و بنیانگذار Eclipse است. او شیفتگی زیادی به تاریخ و فن آوری های باستانی دارد، او درقسمت اول با الوی متحد می شود تا حقیقت موجود در ماشین ها و سرنوشت افراد را قبل از مرگشان کشف کند. او در طول بازی سعی می کند اعتماد الوی را نسبت به هدفی که در سر می پروراند بدست بیاورد، کسی که تا پایان بازی به الوی مشاوره می داد مشخص می شود خود، خطرناکترین آنتاگونیست بازی است، در قسمت جدید بازی نقشی پررنگ خواهد داشت.

image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0006.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0003.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0002.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0001.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_000422.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_000522.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0007222.jpg

آخرین ویرایش:

moxA.J

کاربر سایت
Aug 15, 2012
1,271
نام
Morteza
فقط ایکاش مثه معرفی نسخه اول که گیم پلی رو هم نشون دادن اینو هم با گیم پلی معرفی میکردن. این مراسم اگوست قطعیه دیگه؟ امکانش هست اونجا چیزی نشون بدن؟

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,248
نام
امیر حسین
صفحه اینستاگرام گوریلا
سوار ربات پرنده شده؟ ربات پرنده ست این؟

View attachment 147130
نه ... اینی که دشمن سوارشه پرنده نیست، حالا آریا احتمالا اسمش رو بلد باشه که راهنمایی کنه:-"

اما امیدوارم تنوع وسایل نقلیه بیشتر بشه! و طبق این عکس ، دشمن هم سوار انواع و اقسام جونورها بشه>:)

یکی از مواردی که به نظدم تو نمایش ضدحال بود (+هیچگونه تغییری تو طراحی پیشفرض ظاهری کاراکتر:-" )، این بود که توی تریلر سوار همون گوزن(!؟)های شماره اول بودیم:|
باید یه چیز جدید نشون میدادن! حالا پرنده رو میخوان بزارن برای نمایش های بعد...ok ...قبول! ولی همون زمینی هم باید جدید میبود:-"

و البته فکر میکنم تفاوت فاحش مدل NPCها با Aloy رو همچنانم داشته باشیم:-" ، اون بخشی که محیط قرمز بود تو تریلر... به نظر میرسید NPCها بازم شاید جالب نباشن:-"

• Like
Reactions: Kainé and delta05

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
من یک مشکلی که با نمایش بازی داشتم این بود که واقعا حس نمیکردم یک ادامه ـست... یعنی اوکی پیشرفت گرافیکی فک براندازه! قطعا بین گرافیکای نسل بعدی که دیدیم بهترین بود (هل بلید بنظرم شاید یکم فضایی تر بود ولی اگر اوپن ورد بودن اینو در نظر بگیریم این رو به عنوان پیشتاز حساب خواهیم کرد.). مخیط های بازی واضحه بسیار پیشرفت کردن و محیط های ساحلی، شهر های زیر آب، صحرا، باتلاق و ... رسما فک بر انداز بود.
ولی جدای اینا، خود Aloy هیچ تغییری نکرده (لباس کاستومش، مدل موهاش و ...) !! ظاهرش جوریه که انگار ریمیک کردن یا پچ کردن نسخه اول رو! هیچ حس Sequel بودن نداشت تریلر!
خود تریلر بشدت بنظرم روایتش تکراری بود. یعنی تمام حرف هاش تو فاز دیالوگ های تریلر های نسخه اول بود! که با جهان و دنیا مارو اشنا کنه (اون تریلر ها بشدت خفن بودن ولی برای یک IP جدید نه یک دنباله)! ولی خب این شماره دومه و 90 درصد مخاطباش ادمایین که قسمت قبلیو جوییدن و اشنا هستن که چی هست و آلوی چیکار میکنه! خیلی مسخره بود که اولش آلوی با 1000 سال پیش و old ones شروع کنه و دنیا رو توصیف کنه و تهش برگرده روشو کنه به روبات مقابلش و کمونشو بکشه و بگه no matter what to come, I'll be ready for it :|

یعنی بنظرم اگر این تریلر رو به یکی که نسخه اول رو ندیده و خبر نداره ازش نشون بدین هیچ حسی نمیگیره که این سیکوئل هست!

خود دنیای بازیم (بجز محیط های جدید) تماما حس نسخه قبل + گرافیک بالاتر رو داشتن. و بنظرم از یک سیکوئل انتظار تغییر و تکامل بیشتری داشتم :D

پ.ن. حالا جدای اینا، نسخه اول بنظرم بیس یک شاهکارو کامل داشت ولی یک ریزه کاری ها و ظرافت هایی کم داشت تا تجربه رو اونقدر خاص کنه... امیدوارم این یکی از این نظر بهتر شده باشه. + بازی RPGتر هم بشه خوشحال تر میشم :D من از اون دسته ای هستم که معتقدم بازی اول بجای Action-RPG، یک اکشن ادونچر بود با المان های RPG...

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
Whoaaaaa :Praying::D

l44y_hori.jpg

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
کاش یه جوری تریلر کارگردانی میشد که
من یک مشکلی که با نمایش بازی داشتم این بود که واقعا حس نمیکردم یک ادامه ـست... یعنی اوکی پیشرفت گرافیکی فک براندازه! قطعا بین گرافیکای نسل بعدی که دیدیم بهترین بود (هل بلید بنظرم شاید یکم فضایی تر بود ولی اگر اوپن ورد بودن اینو در نظر بگیریم این رو به عنوان پیشتاز حساب خواهیم کرد.). مخیط های بازی واضحه بسیار پیشرفت کردن و محیط های ساحلی، شهر های زیر آب، صحرا، باتلاق و ... رسما فک بر انداز بود.
ولی جدای اینا، خود Aloy هیچ تغییری نکرده (لباس کاستومش، مدل موهاش و ...) !! ظاهرش جوریه که انگار ریمیک کردن یا پچ کردن نسخه اول رو! هیچ حس Sequel بودن نداشت تریلر!
خود تریلر بشدت بنظرم روایتش تکراری بود. یعنی تمام حرف هاش تو فاز دیالوگ های تریلر های نسخه اول بود! که با جهان و دنیا مارو اشنا کنه (اون تریلر ها بشدت خفن بودن ولی برای یک IP جدید نه یک دنباله)! ولی خب این شماره دومه و 90 درصد مخاطباش ادمایین که قسمت قبلیو جوییدن و اشنا هستن که چی هست و آلوی چیکار میکنه! خیلی مسخره بود که اولش آلوی با 1000 سال پیش و old ones شروع کنه و دنیا رو توصیف کنه و تهش برگرده روشو کنه به روبات مقابلش و کمونشو بکشه و بگه no matter what to come, I'll be ready for it :|

یعنی بنظرم اگر این تریلر رو به یکی که نسخه اول رو ندیده و خبر نداره ازش نشون بدین هیچ حسی نمیگیره که این سیکوئل هست!

خود دنیای بازیم (بجز محیط های جدید) تماما حس نسخه قبل + گرافیک بالاتر رو داشتن. و بنظرم از یک سیکوئل انتظار تغییر و تکامل بیشتری داشتم :D

پ.ن. حالا جدای اینا، نسخه اول بنظرم بیس یک شاهکارو کامل داشت ولی یک ریزه کاری ها و ظرافت هایی کم داشت تا تجربه رو اونقدر خاص کنه... امیدوارم این یکی از این نظر بهتر شده باشه. + بازی RPGتر هم بشه خوشحال تر میشم :D من از اون دسته ای هستم که معتقدم بازی اول بجای Action-RPG، یک اکشن ادونچر بود با المان های RPG...
موافقم کلمه به کلمه
و چیزه دیگه هم که بخوام اضافه کنم اینه که خود تدوین تریلر از هر لحاظ خیلی خیلی پایین تر شماره اول بود و اصلا گیرایی نداشت

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
فقط میتونم بگم الله اکبر. از این همه گرافیک... الان بالاخره موفق شدم 4k, hdr ببینم تریلر رو اصلا باز چیزی که قبل دیدم یه چیز دیگه بود... روی کیفیت های پایین حتی مقیاس ها و اشکال رو هم نمیتونستم درست تشخیص بدم....
این تیکه رو من فکر میکردم بدترین جای نمایش باشه از نظر گرافیکی... ولی الان فکر میکنم بهترین جای نمایش بود

image_horizon_forbidden_west-42164-4519_000422.jpg

یه چیز دیگه، نمیدونم چرا گیر دادید روی جزئیات aloy، برید اون ماموت سوار ها رو آخر تریلر ببینید... فقط منتظرم بیان بگن از چه تعداد پالیگان برای درست کردن این ها استفاده کردن....

image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0002.jpg

این تیکه هم واقعا چشمام برق زد هم کیفیت هم زیبایی تصویر و رنگ بندی...
.............

در نهایت نتیجه گیری من از این تریلر اینه که یه تریلر کاملا فیک و خالی بندی بود... من به شخصه نمیتونم باور کنم بازی ای با این کیفیت و با این جزئیات روی ps5 منتشر بشه... تازه اونم اول نسل

بعد جالب اینه که دوستان میان میگن هیچ چیز خاصی نبود، ps4 هم راحت میتونست اینو اجرا کنه

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,525

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر