Multi Platform Hollow Knight: Silksong

187059

188011

ناشر: Team Cherry
سازنده: Team Cherry
سبک: Action-Aventure, Metroidvania
تاریخ عرضه: نامعلوم
پلتفرم ها: PC, Switch, Xbox One, Xbox Series X|S

حماسه شوالیه سوسکی ما و نبردش با شوالیه تباه و تهی و آزاد کردن Hollownest از چنگال نفرین Radiance از آن تریپ قصه هایی بود که ابعاد، جزئیات و احساسات ساکتش در حد عناوینی مانند Dark Souls رخ نشان می دادند.
حال نوبت تک فرزند حرام زاده ی شاه مرحوم HollowNest، شوالیه عنکبوتی دوست داشتنی نسخه اول بازی، hornet است که با نخ و سوزن خود قصه ی Hollow Knight را در سرزمین جدیدی ادامه دهد. سرزمینی که رنگ های آهنگین، نخ و ابریشم آن را کنترل می کند.

جزئیات منتشر شده از بازی:

• هورنت از نایت سریعتر و آکورباتیک تره کلا
  • میشه تو بازی لبه پلتفرم ها رو گرفت یا ازشون آویزون شد
  • از اون جا که هورنت کلا سریعتر از نایته، Team Cherry یه رویه دیگه واسه دیزاین دشمن ها و باس های بازی در نظر گرفته
  • موقع انیمیشن گرفتن لبه ها اگه فریم کنسل کنید بیشتر ارتفاع می گیرید (یه چی مشابه سیستم لبه گیری و ارتفاع گیری سری بتمن آرکام)
  • دشمن ها پیچیده تر اند
  • یه نوع دشمن هست که خودشو تو قالب یه جمجمه ول شده مخفی می کنه تو محیط
  • یه نوع دشمن دیگه هم هستن که شبیه Moss Charger های بازی اول اند ولی شتاب شون بیشتر، پترن حرکتی شون هم پیچیده تره
  • جادو تو Pharloom اون قدره گسترده نیست مثل Hollownest ولی عوضش مراسم های مذهبی و رفتارهای کالت ماننده که بیشتر رایج ـه تو این سرزمین

• بازی جوری شروع میشه که شما رو دوباره با سیستم های قدیمی و جدید عادت بده
  • بازی از Moss Grotto شروع میشه (که تو E3 2019 ازش نمایش داشت بازی) و بعد میره منطقه مذابی Boneforest که از بازی اول حذف شده بود و بعدش به مناطق گسترده تر ادامه پیدا می کنه
  • خیلی از دشمن های اول بازی و تله های محیطی می تونن دو تا از جون شما کم کنن
  • به جای Soul، هورنت قابلیت Bind داره که با ابریشم هایی که با زدن دشمن ها جمع می کنه میتونه خودش رو هیل کنه (زخم هاشو بدوزه :D)
  • این بار با هر بار استفاده از Bind جای یه ماسک، سه تا ماسک هیل میشن
  • آری گیبسون میگه بازی یه جور طراحی شده که اکثرا یا جون تون پره یا رو لب مرگید و مدام بین این دو وضعیت جابجا میشید
  • تسبیح و Bead هایی که بین راه پیدا می کنید میتونن تبدیل به واحد پولی بازی شن
  • بازی یه سیستمی داره که اگه تسبیحاتون رو بند کنید بعد مرگ از دستشون نمیدید. (یه سیستم بانک مانند)
  • یه سری از مغاره دارهای بازی اند که تسبیحاتون رو براتون بند می کنن

• نزدیک 100 تا نیمکت تو بازی وجود داره که وقتی بهشون نزدیک شید از زمین میزنن بیرون که حکم سیو پوینت بازی رو دارن
  • درجه سختی بازی تنظیم شده که تقریبا اندازه همون بازی اول باشه
  • کسایی که بازی اول رو بازی نکردن هم راحت میتونن بپرن رو این بازی
  • هورنت یه سری ابزار و ایتم مصرفی داره که میتونه رو نیمکت ها با Shell Shard هایی که از دشمن ها میگیره، احیا شون کنه
  • آیتم ها اینان:
  • – Pimpillo Bomb: area-of-effect blast
    – Sting Shards: extend spikes in mid-air or when struck with a weapon
    – Straight Pins: can be thrown like kunai
    – Straight Pins can be modified to become Tri-Pins to throw three at once
  • که این آیتم ها و نحوه ساختشون رو تو بازی از NPC های بازی یاد میگیرید

• بر خلاف نایت، هورنت Silent Protagonist نیست و شخصیت ثابت و دیالوگ های خودشو داره
  • هدف کلی بازی رسیدن به Citadel ـه که بالاترین نقطه تو نقشه بازیه و کلا تم بازی و طراحی مراحلش تمرکز عظیمی رو این "بالا رفتن" دارند
  • سیستم کوئست ها و Task های NPC ها تو این بازی هم هست
  • میتونید میزان پیشروی تون تو این Task ها رو از طریق بیلبوردهای پخش شده تو بازی دنبال کنید
  • Task ها از پیدا کردن نقا مخفی تا چالش های اکشن متنوع اند
  • کامپوزیشن بازی و آهنگ هاش این بار هم دست کریستوفر لارکین (Composer نسخه اول) ـه
  • هورنت خیلی از تکنیک های مبارزه شو بعد از اسیر شدن تو اول بازی به مرور از دست میده و بعد از شروع حسابی تک تک شون رو به مرور به کمک Weaver ها به دست میاره

[محتوای تاپیک به مرور آپدیت می شود]

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
من داشتم چمدون میبستم با @Z-fan بریم در استدیو :-" :-" که از اتاق فرمان این توییت رو فرستادن:

View attachment 259260

کورسوی امید همچنان سوسو میزند :-"

دیگه مشعل الان دست نینتندوئه که تو ماه های آتی بکوبه زمین و شدودراپش کنه :D
و خب انگار باید کم کم این تاپیک هم از این بخش خداحافظی کنه :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: NHM and Kurt117

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,407
میگم خوبه مث بازی اولی نیومده بودن سیر تا پیازش تو تریلر اسپویل کنن، قشنگ معلوم بود محافظه کارانه تریلر ساختن.
لانچ تریلر هم اگه دیدم داره زیاده روی میکنه میبندمش !

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: beshush and Z-fan

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
توییت متیو گریفین

خیلی برام جالبه که اصن نگفته مشکلی وجود داره.
من فکر میکنم اینا هروقت به انتهای پروژه نزدیک میشن یه دفعه ایده جدید بهشون القا میشه و تصمیم میگیرن بازی رو بزرگ تر کنن
احتمالا یه دی ال سی شاید ۴ ساعته الان به ۳۰ ساعت رسیده مشابه تایم بازی قبلی که ۲۵ ساعت بود

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,407
سیده مشابه تایم بازی قبلی که ۲۵ ساعت بود
بازی قبلی حدود 70 ساعت محتوی داشت اگه میخواستی کاملش کنی، این یکی حتما به 150 اینا رسیده با این وضع
این تایمی که شما میگی فقط برا خط اصلیه، کلی جاهای فرعی داره هالو نایت (دقیقا مث سری سولز که اگه فقط باس های داستانی رو بخوای بزنی زود به آخر میرسی)

• Like
Reactions: NHM

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
بازی قبلی حدود 70 ساعت محتوی داشت اگه میخواستی کاملش کنی، این یکی حتما به 150 اینا رسیده با این وضع
این تایمی که شما میگی فقط برا خط اصلیه، کلی جاهای فرعی داره هالو نایت (دقیقا مث سری سولز که اگه فقط باس های داستانی رو بخوای بزنی زود به آخر میرسی)
منظور من همونه
من خودم هالو نایت رو ۹۰درصد تموم کردم باهاش زندگی کردم

• Love
Reactions: NHM

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,659
1683797469937.png

52 ساعت و هنوز کامل کامل نشده :D بیشتر Pantheon مونده

تازه نسبتا سریع پیش رفتم :-"

حلالشون هرچی میخوان با تاخیر ریلیز کنن فقط راش شده بازی رو بیرون ندن حیفه :D

رو استیم تا 2000 $AR باشه درجا میخرم :> بیشتر در توانم نیست ایشالا تو تخفیف :D

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,407
فن آرت ها معمولا بنظرم خالی از خلاقیت هستن و صرفا نمایش تکنیکن. ولی یه آدمی هست که کارش فرق میکنه اونم اینه.

https://www.youtube.com/@pharloomsmusician-gauthier

همیشه به عنوان بهترین نمونه فن آرت این بشر تو ذهنم هست.

پ.ن: شرمنده بابت آپ کردن تاپیک 😁

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر