Hellblade: Senua's Sacrifice

hellblade-1-600x337.jpg

درود
Ninja Theory نسخه pcبازی را تایید کرد به احتمال زیاد بازی4kو ماد های زیادی را هم پشتیبانی خواهد کرد

سازنده بازی تاکید کرده بازی بر روی سه چیز تمرکزداره عبارتند از گیم پلی مبارزه ای به سبک نینجا, شخصیت پردازی قوی و طراحی منحصر به فرد که از این استودیو به خوبی در گذشته ان ها را با عناوین خود ثابت کرده است.

ظاهرا بازی یکی از بهترین و عمیق ترین شخصیت ها و همچنین مبارزات بی رحمانه و غیر قابل انعطاف را ارائه خواهد داد

اگر شما از طرفداران این استودیو باشید و عناوین این شرکت از جمله عنوان محبوب DmC را تجربه کرده باشید به خوبی میدانید که این شرکت در ارائه یک عنوان Hack And Slash قوی بسیار قوی عمل کرده و عنوانی به کیفیت را ارائه خواهد کرد

تصاویر بازی

سایت بازی
Hellblade | Ninja Theory
qe8qo0j3dq1q6i292lfd.jpg

720P

اسم شخصیت اصلی بازی Senua هست.

اطلاعات اولیه
همانطور که ميدونين اسم شخصيت اول hellblade شخصيت به نام Senua هست که اين نام خيلي شبيه به يکي از الهه هاي هاي سلتيک هست به نام Senuna
Senuna کيست: Senuna يکي از الهه هاي سلتيک هست که در مکان Roman Britain پرستش ميشد , يکي از نکات جالب در باره ي Senuna اينه که مردم به اشتباه اسم اونو Senuna تلفظ ميکردند!!(همين اسمي که سازندگان بازي ازش استفاده ميکنن)
من در توضيحات پايين از همون اسم اصلي يعني Senuna استفاده ميکنم ولي Senuna همون Senua هست و هيچ فرقي ندارن:دي
اينم مکان Roman Britain:
برای مشاهده تصویر اصلی (1280x960) روی این نوار کلیک کنید.

قبل از اينکه بريم دنبال معرفي اين الهه بايد بگم چطوري از وجود اين الهه در افسانه هاي سلتيک با خبر شدن:
جريان از اين قراره تعدادي دانشمند اثار باستاني داشتند در Roman Britain دنبال اثار باستاني ميگشتند تا اينکه در سال 2002 مجسمه فلزي اين الهه در مکان Ashwell در Hertfordshire توسط Alan Meek کشف شد.
اينم اون مکاني که کشف شده و همينطور ارامگاه Senuna هست :

ارامگاه يا معبد Senuna شامل مراسم مذهبي توده ميشد , که بعد ها اين معبد شاهد پرتاپ چيزهايي روي ان بود , اين معبد احاطه شده توسط يک مجموعه از ساختمان ها و از جمله کارگاه ها و محل هاي اسکان براي زائران بود , در اواخر سده 4 و 5 اثار باستاني از Senuna مانده بود در لبه ارامگاه دفن شده بودند(دليل اينکه چرا اثار باستاني Senuna دفن شده است هنوز هم جوابي برايش باستان شناسان پيدا نکرده اند )
معرفي ظاهري Senuna:
شواهد در مجسمه که کشف شده بود نشان ميداد که Senuna يک زن با بدن برازنده بود با موهاي حلقه شده , پستان ها , بازو ها و صورت Senuna بخاطر اينکه سالها در خاک دفن شده بودند بخاطر همين قابل شناسايي نبود.
ريشه و اسم Senuna:
اسم Senuna به اشکال مختلف در بازه هاي زماني مختلف صدا ميشدند , تا به اينجا مشخص شده که اسم او با نام هاي senuna, Sena, و Senua صدا زده ميشد.
کل از زندگي Senuna چيز زيادي نيست و هنوز هم دليل اينکه چرا اثار اين الهه دفن شده مشخص نيست و مطمئنن يه کاري شده که دفن شده:دي
در طول تاريخ که Senuna پرستش ميشد مردم هم پيکشش هايي مياورند به او ميدادند:
يک پلاک نقره بود که با طلا برجسته شکل گرفته بود , هفت پلاک طلا و يک مجموعه خارق العاده از جواهرات , از جمله يک سنجاق سينه
توي کتيبه هاي پيدا شده از Senuna يه سري کتيبه بودند:
از Senuna پنج کتيبه پيدا شده که ما به يکي از اونها ميپردازيم:
DEAE SENVA[...../ FIRMANVS[...../ V[SLM]:معني: به الهه Senuna , و Firmanus , سوگند خودم و عهد و پيمان خودم را انجام دادم
يکي ديگه هم کتيبه بود که در ان زمان توسط مردي اسپانيايي کسي که جواهري به Senuna داده بود پيدا شده است:
من Servandus اسپانيايي به ميل خود نذر و پيمان خودم را به الهه Senuna داده و کار خود را انجام داده ام

اين از خود Senuna :دي

اينم در بازي:
برای مشاهده تصویر اصلی (698x1024) روی این نوار کلیک کنید.

الان چرا ميگيم جريان بازي در سلتيک و اسکاتلند و تقريبا وايکينگ در جريانه:دي:
به اين عکس نگاه کنين:

اول از همه به شاخ اون هيولا دقت کنين! دقيقا اون شاخ عين همونايي هست که ما به عنوان کلاه خود در سر مبارزان وايکينگي ميديديم و لباسها و سپر ها دقيقا ميگه که اينا اهل وايکينگ هستن
Senuna الهه سلتيک هست ولي خود سلتيک در تاريخ به دست وايکينگ ها ميفيته پس ميشه ربط داشته باشه:دي در تريلر گيمز کام ما يه سمبل ديديم که شبيه به اين بود که Senua داره يه چيزي رو فرا ميخونه:
برای مشاهده تصویر اصلی (1024x576) روی این نوار کلیک کنید.

اينم عين همون سمبله در واقعيت که اين سمبل هاي وايکينگ ها هم بود:

همينوطري که ميبينين 8 تا نيزه وجود داره که در هر کدوم بالاي اون يک شکلي هست و اگر نگاه کنين شکل ها عين همه پس اين ميگه که بازي در وايکينگ هست
الان به اين نگاه کنين:

در سمبل گيمز کام در لبه نشانه هاي تير و کمان ديده ميشد و در پايين هم يه سنگ بود که با چوب هاي ريز احاطه شده بود الان اگر به عکس بالا نگاه کنين ميبينين که بجاي اون تير و کمان آزدها هست و در پايين هم بجاي سنگ کشتي هست که هر دو از نشانه هاي وايکينگ ها هستن
در بازي ما يه موجود يا يه کسي رو ديديم که پوسيده شد:
برای مشاهده تصویر اصلی (1024x576) روی این نوار کلیک کنید.

الان به اين نگاه کنين:

نحوه باز شدن پر و دست عين همن و پست مرد يه پر هست که در اين عکس هم در پست پر يه پر بزرگ قرار داره
اين سمبل هم از وايکينگ هسات
داستان hellblade تقريبا از داستانهاي الهه هاي سلتيک و داستانهاي افسانه هاي وايکينگ مخلوط شده و داستان بازي پر جزئيات خواهد بود
پست در حال ابدیت شدن

ابدیت 2

Tameem Antoniades صحبت های درباره داره رزولوشن ۴K و پشتیبانی از مادکرده البته هنوز تایید نشده ظاهرا قرار هست یک نسخه بتا هم منتشر شود .
داستان بازی بر اساس افسانه های سلتیک نوشته شده است و روایتگر ماجرای Senua هست . او که به عنوان قهرمان اصلی بازی Hellblade هست ، در یک سفر کاملا شخصی به اعماق محیط های جهنمی ورد پیدا می کند
عنوان Hellblade در تاریخ نامشخصی در سال ۲۰۱۶ منتشر خواهد شد

اولین ویدیو از گیم پلی بازی
hellblade-4-600x337.jpg

Last edited by a moderator:

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,091
نام
پوریا
یکمیش هست، چون میخواستن دو سه روز قبل ریلیز یکمی سر زبونا بیوفته ولی به نظرم مخصوصا اولاش چون هیچ hud نداره بازی وقتی بمیری احساس استرس میکنی ولی جلو تر که میری استرست کم تر میشه
این احساسی بود که من داشتم ، یعنی اون اولا چون خود Senua خیلی از اون محیط میترسید این ترس به بازیکن هم وارد میشد، هر چه قدر داستان جلوتر میرفت و Senua از لحاط ذهنی قوی تر میشد این احساس که "بمیرم، Senua هم میمیره" از بین میره. یه طورایی بازی در نقش ابَر گیم ظاهر میشه.
اینم درباره ابَر گیم:
پنج تجربه‌ی ابرگیم برای پست‌مدرنیست‌ها -
قضیه از سر زبون افتادن و اینا نیست. انگار اوایل بازی دقیق بهت نشون میده که اگه بمیری سیو ات پاک میشه. عکسش هم گذاشتم. کلا حرکت خیلی چیپی زدن. فایده ندارد. باید دانلودش کنم ببینم خوبه یا نه

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
خوب منم بازی و گرفتم کل پستهای دوستان رو خودنم فکر کنم زود باید تموم شه البته من اهل تروفی گرفتن نیستم ولی خوب مال اینو بگیرم

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
دوستان در muspell surt با اسم رمز tpd واسه من باگ شده و باز نميشه هر چي ضربدر مي زنم ! يه ساعت قبلش يه در ديگه بود ny اونم همينجوري شد رفتم جلوش اينقدر اينور اونور كردم ضربدر زدم باز شد ! ولي اين يكي اصلا نمي شه هر كاري مي كنم ! چاره چيه ؟ ميام بيرون از بازي از اول اسم رمزارو فوكوس مي كنم مي رم جلو در بازم همينه !

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
واقعا حیفه که تاپیک بازی اینجا خاک بخوره :ar! با این حال کسایی که دنبال یـ مقاله خوب در مورد داستان بازی میگردن بالاخره سایت دوست و برادر و همسایه همیشگی زومجی یـ مقاله کار کرده در مورد بازی خودم از بک گراند بازی چیز زیادی متوجه نشدم ولی خوب این جور که پیداست بک گراند قویی پشت داستان بازی خوابیده بود که ازش خبر نداشتم به هر حال با خوندم مقاله تصمیم گرفتم که در اسرع وقت دوباره بازی رو پلی کنم واقعا حیف این بازی ـه که کامل و 100 درصد درک نشه ....

مروری بر داستان بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice - زومجی

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
واقعا حیفه که تاپیک بازی اینجا خاک بخوره :ar! با این حال کسایی که دنبال یـ مقاله خوب در مورد داستان بازی میگردن بالاخره سایت دوست و برادر و همسایه همیشگی زومجی یـ مقاله کار کرده در مورد بازی خودم از بک گراند بازی چیز زیادی متوجه نشدم ولی خوب این جور که پیداست بک گراند قویی پشت داستان بازی خوابیده بود که ازش خبر نداشتم به هر حال با خوندم مقاله تصمیم گرفتم که در اسرع وقت دوباره بازی رو پلی کنم واقعا حیف این بازی ـه که کامل و 100 درصد درک نشه ....

مروری بر داستان بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice - زومجی
به نظرم داستان کلی رو خوب نوشته، ولی بازم برداشت شخصی خود نویسنده است به نظرم تا حدودی. یعنی به نظرم این context بازی باید و حتما فانتزی باید باشه، ترکیب افسانه و فانتزی با بیماری سایکوسیس هست که بسیار با هم خوب ترکیب شده و این معجون عالی رو درست کرده.
به نظرم اگه ماجرا رو دقیقا بر عکس این مقاله ببینیم و با توجه به اون تخته سنگ ها که بازگو کننده داستان اساطیر شمال هستند، لذت بازی چند برابر میشه، یعنی قشنگ مثل حماسه اودیسه که اودیسه پاشو تو غلمرو خدایان میذاره و ابهت خیلی زیاده داره، خدایان در غالب انسانی باید در بیان تا بتونن با اودیسیوس حرف بزنن و یه مکان خاصی هم دارن. اینجا هم دقیقا همین طوره، جهنم و کاخ هلا اینقدر بزرگه که برای ذهن انسان گنجایش نداره و هلا حتما باید تو غالب انسانی در بیاد تا بتونه با سنوآ مبارزه کنه. انگار یه جایی، یه زمان خیلی دور بین خدایان یه جنگ عظیم رخ داده و الان ما aftermath قضیه رو داریم میبینیم. جنگ بین اودین و رگناروک و دخترش هلا و از اونور تور و لوکی و باقی خدایان. یعنی هر منطقه جدیدی که میرفتم فقط میخواستم اون تخته سنگ ها رو پیدا کنم و دروث با اون شور و شوقش داستان رو بگه. چیزی که تکمیل کننده اتفاقات و دنیای بازی هست هم همین ها هستن. درسته اون هسته و core بازی سنوآ هست ولی بدون اینکه بازی رو یک اثر فانتزی هست ببینیم، لذت بازی رو برای خودمون کم کردیم

از موقعی که بازی رو تموم کردم دارم هر چند وقت یه بار اطلاعات جمع میکنم و درباره اش مینویسم، امیدوارم اوایل سال بعد یه مقاله خوب در خور بازی و زحمات هایی که براش کشیده شده، بدم.

آخرین ویرایش:

trust n1

کاربر سایت
Jun 11, 2009
790
نام
فرشید
من یه دونه از lorestone ها رو اواخر بازی جا گذاشتم
الان بخوام پلات کنم و اون یه دونه رو بگیرم باید از اول بازی کنم ؟؟
دقیقا منم یک تروفی را جا گذاشتم وگرنه پلات شده بود
عجب بازی واقعا معرکه بود خیلی لذت بخش بود
فقط برای اونهایی که میخوان بازی را شروع کنن پیشنهاد میدم بازی را با هدفون بازی کنید تا از صدای زیبای 3d بازی لذت ببرید

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
بازی کلا بازی جالبی برای بنده نبود فقط از حالت مبارزاتش خودشم میاد
اونایی که سنشون میرسه میدونن چی میگم مثل بازی زینا اگه اشتباه نکنم تو پلی استیشن ۱
این نوع مبارزاتم انگار واسه gow جدید اجرا کردن که داره ۳۱ ام میاد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر