Hellblade: Senua's Sacrifice

hellblade-1-600x337.jpg

درود
Ninja Theory نسخه pcبازی را تایید کرد به احتمال زیاد بازی4kو ماد های زیادی را هم پشتیبانی خواهد کرد

سازنده بازی تاکید کرده بازی بر روی سه چیز تمرکزداره عبارتند از گیم پلی مبارزه ای به سبک نینجا, شخصیت پردازی قوی و طراحی منحصر به فرد که از این استودیو به خوبی در گذشته ان ها را با عناوین خود ثابت کرده است.

ظاهرا بازی یکی از بهترین و عمیق ترین شخصیت ها و همچنین مبارزات بی رحمانه و غیر قابل انعطاف را ارائه خواهد داد

اگر شما از طرفداران این استودیو باشید و عناوین این شرکت از جمله عنوان محبوب DmC را تجربه کرده باشید به خوبی میدانید که این شرکت در ارائه یک عنوان Hack And Slash قوی بسیار قوی عمل کرده و عنوانی به کیفیت را ارائه خواهد کرد

تصاویر بازی

سایت بازی
Hellblade | Ninja Theory
qe8qo0j3dq1q6i292lfd.jpg

720P

اسم شخصیت اصلی بازی Senua هست.

اطلاعات اولیه
همانطور که ميدونين اسم شخصيت اول hellblade شخصيت به نام Senua هست که اين نام خيلي شبيه به يکي از الهه هاي هاي سلتيک هست به نام Senuna
Senuna کيست: Senuna يکي از الهه هاي سلتيک هست که در مکان Roman Britain پرستش ميشد , يکي از نکات جالب در باره ي Senuna اينه که مردم به اشتباه اسم اونو Senuna تلفظ ميکردند!!(همين اسمي که سازندگان بازي ازش استفاده ميکنن)
من در توضيحات پايين از همون اسم اصلي يعني Senuna استفاده ميکنم ولي Senuna همون Senua هست و هيچ فرقي ندارن:دي
اينم مکان Roman Britain:
برای مشاهده تصویر اصلی (1280x960) روی این نوار کلیک کنید.

قبل از اينکه بريم دنبال معرفي اين الهه بايد بگم چطوري از وجود اين الهه در افسانه هاي سلتيک با خبر شدن:
جريان از اين قراره تعدادي دانشمند اثار باستاني داشتند در Roman Britain دنبال اثار باستاني ميگشتند تا اينکه در سال 2002 مجسمه فلزي اين الهه در مکان Ashwell در Hertfordshire توسط Alan Meek کشف شد.
اينم اون مکاني که کشف شده و همينطور ارامگاه Senuna هست :

ارامگاه يا معبد Senuna شامل مراسم مذهبي توده ميشد , که بعد ها اين معبد شاهد پرتاپ چيزهايي روي ان بود , اين معبد احاطه شده توسط يک مجموعه از ساختمان ها و از جمله کارگاه ها و محل هاي اسکان براي زائران بود , در اواخر سده 4 و 5 اثار باستاني از Senuna مانده بود در لبه ارامگاه دفن شده بودند(دليل اينکه چرا اثار باستاني Senuna دفن شده است هنوز هم جوابي برايش باستان شناسان پيدا نکرده اند )
معرفي ظاهري Senuna:
شواهد در مجسمه که کشف شده بود نشان ميداد که Senuna يک زن با بدن برازنده بود با موهاي حلقه شده , پستان ها , بازو ها و صورت Senuna بخاطر اينکه سالها در خاک دفن شده بودند بخاطر همين قابل شناسايي نبود.
ريشه و اسم Senuna:
اسم Senuna به اشکال مختلف در بازه هاي زماني مختلف صدا ميشدند , تا به اينجا مشخص شده که اسم او با نام هاي senuna, Sena, و Senua صدا زده ميشد.
کل از زندگي Senuna چيز زيادي نيست و هنوز هم دليل اينکه چرا اثار اين الهه دفن شده مشخص نيست و مطمئنن يه کاري شده که دفن شده:دي
در طول تاريخ که Senuna پرستش ميشد مردم هم پيکشش هايي مياورند به او ميدادند:
يک پلاک نقره بود که با طلا برجسته شکل گرفته بود , هفت پلاک طلا و يک مجموعه خارق العاده از جواهرات , از جمله يک سنجاق سينه
توي کتيبه هاي پيدا شده از Senuna يه سري کتيبه بودند:
از Senuna پنج کتيبه پيدا شده که ما به يکي از اونها ميپردازيم:
DEAE SENVA[...../ FIRMANVS[...../ V[SLM]:معني: به الهه Senuna , و Firmanus , سوگند خودم و عهد و پيمان خودم را انجام دادم
يکي ديگه هم کتيبه بود که در ان زمان توسط مردي اسپانيايي کسي که جواهري به Senuna داده بود پيدا شده است:
من Servandus اسپانيايي به ميل خود نذر و پيمان خودم را به الهه Senuna داده و کار خود را انجام داده ام

اين از خود Senuna :دي

اينم در بازي:
برای مشاهده تصویر اصلی (698x1024) روی این نوار کلیک کنید.

الان چرا ميگيم جريان بازي در سلتيک و اسکاتلند و تقريبا وايکينگ در جريانه:دي:
به اين عکس نگاه کنين:

اول از همه به شاخ اون هيولا دقت کنين! دقيقا اون شاخ عين همونايي هست که ما به عنوان کلاه خود در سر مبارزان وايکينگي ميديديم و لباسها و سپر ها دقيقا ميگه که اينا اهل وايکينگ هستن
Senuna الهه سلتيک هست ولي خود سلتيک در تاريخ به دست وايکينگ ها ميفيته پس ميشه ربط داشته باشه:دي در تريلر گيمز کام ما يه سمبل ديديم که شبيه به اين بود که Senua داره يه چيزي رو فرا ميخونه:
برای مشاهده تصویر اصلی (1024x576) روی این نوار کلیک کنید.

اينم عين همون سمبله در واقعيت که اين سمبل هاي وايکينگ ها هم بود:

همينوطري که ميبينين 8 تا نيزه وجود داره که در هر کدوم بالاي اون يک شکلي هست و اگر نگاه کنين شکل ها عين همه پس اين ميگه که بازي در وايکينگ هست
الان به اين نگاه کنين:

در سمبل گيمز کام در لبه نشانه هاي تير و کمان ديده ميشد و در پايين هم يه سنگ بود که با چوب هاي ريز احاطه شده بود الان اگر به عکس بالا نگاه کنين ميبينين که بجاي اون تير و کمان آزدها هست و در پايين هم بجاي سنگ کشتي هست که هر دو از نشانه هاي وايکينگ ها هستن
در بازي ما يه موجود يا يه کسي رو ديديم که پوسيده شد:
برای مشاهده تصویر اصلی (1024x576) روی این نوار کلیک کنید.

الان به اين نگاه کنين:

نحوه باز شدن پر و دست عين همن و پست مرد يه پر هست که در اين عکس هم در پست پر يه پر بزرگ قرار داره
اين سمبل هم از وايکينگ هسات
داستان hellblade تقريبا از داستانهاي الهه هاي سلتيک و داستانهاي افسانه هاي وايکينگ مخلوط شده و داستان بازي پر جزئيات خواهد بود
پست در حال ابدیت شدن

ابدیت 2

Tameem Antoniades صحبت های درباره داره رزولوشن ۴K و پشتیبانی از مادکرده البته هنوز تایید نشده ظاهرا قرار هست یک نسخه بتا هم منتشر شود .
داستان بازی بر اساس افسانه های سلتیک نوشته شده است و روایتگر ماجرای Senua هست . او که به عنوان قهرمان اصلی بازی Hellblade هست ، در یک سفر کاملا شخصی به اعماق محیط های جهنمی ورد پیدا می کند
عنوان Hellblade در تاریخ نامشخصی در سال ۲۰۱۶ منتشر خواهد شد

اولین ویدیو از گیم پلی بازی
hellblade-4-600x337.jpg

Last edited by a moderator:

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,092
نام
MohammadAli
بالاخره این بازیو (البته بهتره بجای بازی از اون به عنوان یک تجربه‌ی تعاملی برای درک حال افراد مبتلا به سایکوزیس یاد کنیم) و احساس دوگانه‌ای نسبت بهش داشتم. گیم‌پلی بخش مبارزات بازی با وجود ساده‌بودن و عاری بودن از هیچگونه نوآوری خسته‌کننده نمی‌شد و تنها دلیل این موضوع هم کوتاه بودن زمان به اتمام رسیدنش بود. ولی بدترین بخش Hellblade پازل‌ها بودن و می‌دونم که با توجه به حالات روانی افراد مبتلا به سایکوزیس ساخته شدند ولی واقعا خسته‌کننده و اعصاب‌خوردکن بودند. صداهای توی سر سنوا هم به این اعصاب‌خوردی می‌افزودن و یادم نیست دقیقا چند بار هدفونو به سمت پی‌سیم پرتاب کردم. :D از نقاط قوت بازی هم میشه به گرافیک چشم‌نواز و داستان قوی (و بر اساس واقعیتش) اشاره کرد. البته گرافیک Film Grain شدیدی هم داره که واقعا باعث اذیت‌شدن چشم‌ها مخصوصا زمان حل کردن پازل‌ها میشه،‌ کاش نینجا تئوری گزینه‌ای برای غیرفعال کردنش در نظر گرفت. در کل بازی خوبی و متفاوتی بود ولی اگه حتی برای تجربه‌ی دوبارش به من پولی هم بدند، قبول نمیکنم که دوباره سمتش برم. با وجود اینکه حدود ۱۰ ساعت به اتمام رسیدنش طول کشید، تا یه هفته مشغولش بودم چون نمی‌تونستم تو بازه‌های بیشتر از یکی دو ساعته تجربش کنم و این موضوع هم نشان از کیفیت کار نینجا تئوری داشت که به خوبی تونسته بخشی (هر چند کوچک) از سختی‌ها و عذاب افراد سایکوزیس رو به بازیکن منتقل کنه.

• Like
Reactions: KiDD and voldmort

alone ahmad

کاربر سایت
Feb 26, 2015
379
این بازی عجیب ترین بازی کل زندگیم بود! عیجبه که فقط 18 صفحه جلو تر رفته:| بعضی بازی ها هزار صفحه جلو میرند و فقط اکشن خالص هستند با فیلم های هندی این بازی یک چیزی داره که 99 درصد بازی های امروزی ندارند، تریپ این جور بازی ها بر پایه یک "اتمسفر" هست، عین بلادبورن، عین دارک سولز، عین مکس پین، عین شادو اف کلاسوس، عین اخرین ما! واقعا عجیبه که من بازی رو به اخر رسوندم و هیچی ازش نفهمیدم:| این سر و صدای که همش تو سر سنوا میزد، این مسیر رو نرو، او رو برو، اینجا نمون، اونجا میمیری، نمیترسی؟ میترسی؟ کیا بودن؟ این سرزمین که واردش شدیم چرا بهش میگفتن Hell، داستان بازی دو چه زمانی هست؟ رویا بود اصلا این سنوا؟ برای نجات پدرش رفتیم یا شوهرش؟ خدایا تا الان هیچ بازی اینقدر سوال رو تو ذهنم ایجاد نکرده بود! بازی بشدت شخصت پردازی نازی داشت! به جرئت میگم سنوا بهترین شخصت زنی هست که صعنت گیم تو وجودش دیده! طراحی فوق العاده ای داشت! گرافیک بازی بشدت عالی بود یک چیزی ماورای تصور! صدا پردازی بازی و موسیقی بازی بشدت عالی بود چیزی که نود در صد بازی های امروزی نزدیکش نمیشن مخصوصا اگر با هد فون یا اسپیکر 5.1 کانلا بازی کنید هر صدای از یک طرف میاد! اما:
اما، اینا که قبلا تجربه ساخت یک نسخه از DMC رو با اون همه فن و فیت مبارزه و کمبو داشتن چرا اینجا همچین کردن و خیلی ساده گیم پلی بازی رو درست کردن؟ خیلی راحت میتونستند با ساختن کمبو های مختلف و ضربات سنگین و خشن یک بازی H&S تمیز حتی بهتر از DMC 5 از این بازی در بیارند !
معما های بازی هم اکثر اوقات خیلی سخت بودن و نیاز نبود واقعا برای یک بازی H&S
باس فایت های بازی عالی بودن طراحی عالی داشتن...
امیداورم نسخه بعدی بازی رو بسازن و این مشکلات ابتدایی هم نداشته باشه.
جز بهترین بازی های زندگیم شد!

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
این بازی عجیب ترین بازی کل زندگیم بود! عیجبه که فقط 18 صفحه جلو تر رفته:| بعضی بازی ها هزار صفحه جلو میرند و فقط اکشن خالص هستند با فیلم های هندی این بازی یک چیزی داره که 99 درصد بازی های امروزی ندارند، تریپ این جور بازی ها بر پایه یک "اتمسفر" هست، عین بلادبورن، عین دارک سولز، عین مکس پین، عین شادو اف کلاسوس، عین اخرین ما! واقعا عجیبه که من بازی رو به اخر رسوندم و هیچی ازش نفهمیدم:| این سر و صدای که همش تو سر سنوا میزد، این مسیر رو نرو، او رو برو، اینجا نمون، اونجا میمیری، نمیترسی؟ میترسی؟ کیا بودن؟ این سرزمین که واردش شدیم چرا بهش میگفتن Hell، داستان بازی دو چه زمانی هست؟ رویا بود اصلا این سنوا؟ برای نجات پدرش رفتیم یا شوهرش؟ خدایا تا الان هیچ بازی اینقدر سوال رو تو ذهنم ایجاد نکرده بود! بازی بشدت شخصت پردازی نازی داشت! به جرئت میگم سنوا بهترین شخصت زنی هست که صعنت گیم تو وجودش دیده! طراحی فوق العاده ای داشت! گرافیک بازی بشدت عالی بود یک چیزی ماورای تصور! صدا پردازی بازی و موسیقی بازی بشدت عالی بود چیزی که نود در صد بازی های امروزی نزدیکش نمیشن مخصوصا اگر با هد فون یا اسپیکر 5.1 کانلا بازی کنید هر صدای از یک طرف میاد! اما:
اما، اینا که قبلا تجربه ساخت یک نسخه از DMC رو با اون همه فن و فیت مبارزه و کمبو داشتن چرا اینجا همچین کردن و خیلی ساده گیم پلی بازی رو درست کردن؟ خیلی راحت میتونستند با ساختن کمبو های مختلف و ضربات سنگین و خشن یک بازی H&S تمیز حتی بهتر از DMC 5 از این بازی در بیارند !
معما های بازی هم اکثر اوقات خیلی سخت بودن و نیاز نبود واقعا برای یک بازی H&S
باس فایت های بازی عالی بودن طراحی عالی داشتن...
امیداورم نسخه بعدی بازی رو بسازن و این مشکلات ابتدایی هم نداشته باشه.
جز بهترین بازی های زندگیم شد!
بازی دقیقا یکی از بهترین داستان گویی ها رو توی دنیای بازی ها داره. یعنی امکان نداره بازی ای تا این حد به یه شخصیت نزدیک شده باشه، شخصی ترین احساساتش رو بتونه برای مخاطبش بررسی کنه و در کنارش یه داستان فانتزی خیلی تاریک آمیخته با واقعیت رو روایت کنه.
درمورد کمبت و گیم پلی بازی هم، حالا به جز بودجه و هزینه ها، بیشتر فکر میکنم دیزاین چویس سازنده و کارگردان بازی بوده در راستای نزدیک تر شدن هر چی بیشتر به سنوآ. و خب یکی میتونه بیاد بگه که بازی آنچنان سختی نداره و "راحته" ولی اگه میخواستن برن سمت گیم پلی پرداخت شده تر دیگه روایت با این قدرت نداشتیم.
در مورد خود روایت و داستان گویی بازی هم، دقیقا انتخاب سازنده بوده که این همه، همه چیز رو مبهم نگه داره و رو راست نباشه، یک به خاطر اینکه وقتی شخصی روانش آرامش نداره و دچار بیماری مخصوصا از نوع روانیش هست، تمام دنیاش درگیر اونه. من خودم با استاد آناتومیم داریم روی بیماری های روان شناختی یا به قولی neurodevelopmental disorders کار میکنیم، حالا اگه بخوام کمی آکادمیک بگم و حوصله سر بر نشه:D و سوای بحث اجتماعی اش، اینه که این بیماری ها مخصوصا بیماری شیزوفرنی حالتی رو برای فرد به وجود میارن که فرد دیگه زمان و مکان براش اهمیت ندارن، یعنی نورون ها و پایانه های نورونی، چه تو سطح بدن چه تو سطح مغز دچار اختلالات متابولیسمی و بیوشیمیایی میشن که حتی روی بینایی و به قولی perception اون فرد از محیط اطرافش تاثیر میذاره.
دو در جهت همون خلق اتمسفر بوده، یعنی ما به عنوان بازیکن، باید خودمون کشف کنیم و راه تو مسیر سنوآ بزاریم تا همراهش بتونیم بفهمیم چی میگذره چه توی سرش و در دنیای وحشتناک تیره اطرافش. نزدیک ترین مثالی که میتونم پیدا کنم تو این زمینه همین gow جدیده است. اونجا هم ما کلا شاید با نزدیک 10 نفر، کمتر، بیشتر سر و کار داریم و عوضش تمرکز روی شخصیت پردازی و روایت گذاشته شده و نتیجه شو هم دیدیم توی جفت بازیا.

سوای اینا طراحی باسی مثل Fenrir شاهکاریه برای خودش. من که اینجوری یادم میاد و هر بار مو به تنم سیخ میشه: تا قبل اون انگار همه چی تو رویاهای سنوآ بوده و یه مرزی بین واقعیت و خیال رو همش طی میکردیم، حالا وارد اون قلعه خوفناک میشیم و نزدیک یه ساعت پیش زمینه داستانی ازش میشنویم و در وصف وحشتناک بودنش. بعد یهو باهاش رو به رو میشیم، با تمام اون هیبت بزرگ ئ در اساطیری ترین حالت ممکنه. یعنی من اونجا برام چیزی از پرام نموند دیگه :D

در کل بازی هست که میشه در مقابل صورت های دیگه ادبیات راحت قد علم کنه و میتونیم بگیم اگه شما فیلم Stalker و کتاب double رو دارید، ما هم Hellblade رو داریم:D

takeromid

کاربر سایت
Apr 29, 2012
24
سلام
یه مشگلی هست تو اول ابتدای بازی هل بلد که اینکه تصویر به صورت برفکی (در واقع اطرافش سفید برفکی شبیه برفک مانند میشه ولی تو جای دیکه بازی که رفتم جلو اینطور نبود حتی تو rise of tomb raider هم یجا برفی داشت به اونصورت درامد نمیدونم مشگل از دستگاه یا تلویزیون ؟؟؟؟:sad::disappointed: تو مخی شدم واسم حتی کابل hdmi با چند تا عوض کردم نشد الان چند تا عکس میفرستم ببینید دوستان مارو راهنمایی کنید خیلی دپرس شدم
ولی تو بازهای دیگه اینطور نیست اگه باشه خیلی کمه که دیده نمیشه
فکر میکنید از تلویزیون باشه (الجی 42 1080p بدون hdr هست
خواهش میکنم راهنمایی کنید
واسه شما هم همینطوره؟یا نه داداشا؟
منتهای تو فایل پیوست عکس ها تو مانیتور اون برفکی مانند میگم خیلی کم دیده میشه ولی رو tv شدیده
زوم کنید متوجه میشد چی میگم

Attachments

• Hellblade_ Senua's Sacrifice™_20190417224628.jpg
    Hellblade_ Senua's Sacrifice™_20190417224628.jpg
    352 KB · مشاهده: 15
  • Hellblade_ Senua's Sacrifice™_20190417224639.jpg
    Hellblade_ Senua's Sacrifice™_20190417224639.jpg
    372.4 KB · مشاهده: 16
  • Hellblade_ Senua's Sacrifice™_20190417224651.jpg
    Hellblade_ Senua's Sacrifice™_20190417224651.jpg
    378.7 KB · مشاهده: 17
  • Hellblade_ Senua's Sacrifice™_20190417224711.jpg
    Hellblade_ Senua's Sacrifice™_20190417224711.jpg
    336.3 KB · مشاهده: 23
  • Hellblade_ Senua's Sacrifice™_20190417224736.jpg
    Hellblade_ Senua's Sacrifice™_20190417224736.jpg
    336.1 KB · مشاهده: 22
  • Hellblade_ Senua's Sacrifice™_20190417224741.jpg
    Hellblade_ Senua's Sacrifice™_20190417224741.jpg
    347.4 KB · مشاهده: 21
  • Hellblade_ Senua's Sacrifice™_20190417224747.jpg
    Hellblade_ Senua's Sacrifice™_20190417224747.jpg
    350.8 KB · مشاهده: 18

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
سلام
یه مشگلی هست تو اول ابتدای بازی هل بلد که اینکه تصویر به صورت برفکی (در واقع اطرافش سفید برفکی شبیه برفک مانند میشه ولی تو جای دیکه بازی که رفتم جلو اینطور نبود حتی تو rise of tomb raider هم یجا برفی داشت به اونصورت درامد نمیدونم مشگل از دستگاه یا تلویزیون ؟؟؟؟:sad::disappointed: تو مخی شدم واسم حتی کابل hdmi با چند تا عوض کردم نشد الان چند تا عکس میفرستم ببینید دوستان مارو راهنمایی کنید خیلی دپرس شدم
منتهای تو فایل پیوست عکس ها تو مانیتور اون برفکی مانند میگم خیلی کم دیده میشه ولی رو tv شدیده
عزیز بازی افکت سنگین Film Grain داره رو TV هم احتمالا به خاطر پاین بالا بودن شفافیت و روشنایی ـش بیشتر تو چش میزنه در کل مشکلی نیست یکم به تنظیمات خود بازی و TV ور برو درست میشه

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
سلام
سلام
منم این مشکل رو توی rise of the tomb raider داشتم (نسخه xbox one)
بالای تصویر به صورت برفکی درمیاد
ولی بازی رو اپدیت کردم درست شده
شما هم خیالت راحت مشکل از کنسول نیست بازی ها مشکل دارن
اگر اپدیت بازی رو نگرفتی دریافت کن درست میشه اگر نشد کلا دیسک مشکل داره
من دیسک های مشکل دار زیاد دیدم

takeromid

کاربر سایت
Apr 29, 2012
24
سلام

فکر میکردم فقط واسه من اینطوریه.
ممنون خیالم راحت شد.

takeromid

کاربر سایت
Apr 29, 2012
24
سلام

دمت گرم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر