PC Half-Life Alyx

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
آره نزدیک 50 میلیون ناقابل. oculus قیمتش نزدیک 10 تومنه
چطور حساب کردی؟:D این قیمت فعلی Index حبابه، چون به اندازه تقاضا (به دلیل همین هالف لایف الیکس:))) و تا حدودی کرونا نتونستن به اندازه کافی تولید کنن خود والو نمی فروشه و باید دست دومش رو از دلال های عزیز بخرید. اونام برا خودشون قیمت می زنن. چند ماه دیگه که اوضاع بهتر شد همون 1000 دلاره که دیگه نهایتا با 20 تومن بشه. همه دزدی ها رو هم حساب کردم تازه:D
و اینکه ایندکس هم لازم نیست واقعا، با Odyssey+ـه 350 دلاری هم می شه بازی کرد و از نظر ترکینگ هم قابل قبوله واقعا.

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,095
نام
محمد علی
ظاهراً با یه سری از ابزارهای داخل فایل‌های بازی میشه اون رو بدون VR بازی کرد. البته نمی دونم تا چه حد و با چه کیفیتی اما این یعنی mod بدون VR‌ از رگ گردن به شما نزدیک‌تر است.
Watch Half-Life: Alyx being played without VR

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,755
نام
مراد حلیمی
کسی ویدیوهای رو بازی دید؟ یا منتظرن index بگیرن همه:) ؟

بهرحال من دیدم و نظر کلیمو در مورد بازی میگم :

1- اولا که vr شدن بازی خیلی جالبه ....خیلی جالبه
قشنگ حس تعامل رو صد برابر می کنه و چقدر هم دقیق......ولو هم تو پرداختن به جزییات انصافا سنگ تموم گذاشته و با محیط خالی مثه بازیهای vr دیگه روبرو نیستیم و عین شماره اصلی HL از این لحاظ باهاش برخورد شده
ولی خب همین دقیق کار کردن VR باعث بوجود اومدن کلی سوال میشه....برای مثال تو یه قسمتی بازیکن دستشو میندازه داخل دهن یه جسد و اونو می کشه اونطرف و زیر بدن جسد خشاب رو برمیداره
خیلی دقیق و عالیه ولی خیلی زمانبره هم برای تیم تولید (تصور کنید همچین اتفاقی تو بازیهای با وسعت بالا بیفته ...احتمالا چند سال فقط باید همجین جزییات بسازن) و همچنین برای گیمر(تو خود ویدیوهای بازی قشنگ نصف زمان بازی صرف باز کردن در و جایجایی قوطی و جسد و ..... برای برداشتن ایتم میشد که تو حالت عادی با دکمه خیلی سریعتر انجام میشه ولی اینجا با VR فوق العاده درگیر میشه بدن و خسته کنندس)

در کل تجربه عالی هستش ولی چالش های خودشو داره و با وجود تلاشای عالی ولو هنوز این گپ احساس میشه

2- گیم پلی کاملا DNA سری اصلی هاف لایف رو داره و از این نظر خیلی خیلی خوبه و میشه تا حد زیادی به آینده HL خوش بین بود که تیمی که پشت سر بازیه با وجود جوون تر شدن و جایجایی نیروهای قدیمی با جدید DNA بازی رو خوب میشناسن و آیتمای جدیدی مثه دشمنای جدید و آپگرید سلاحا خیلی خوب به بازی اضافه شده
ولی اینجا هم سه تا مساله وجود داره:
  1. اول اینکه بخاطر VR خبری از پازلای فیزیک معروف HL نیس و جاش بیشتر با پازلای خیلی ساده پیدا کردن مسیر سیم ها و باز کردن POD کامبانیها جایگزین شده
  2. دوم اینکه وسعت مبارزات با اینکه قابل قبوله و گاهی تا 5....6 دشمن همزمان میاد سراغت و حتی باس و مینی باس هم هست تو بازی ولی بخاطر VR بودن وسعت مبارزات قابل قیاس با شماره 2 مثلا نیس
  3. سوم طراحی مراحل هست که باز بخاطر VR خیلی محیطا کوجکتر هست و برداشت از مراحل HL2 خیلی هست یعنی شاید 30..40 درصد بازی برداشتی از اونه ولی مشکلی نداره و باتجربه حالت VR کاملا جدید بنظرم میرسه(ولی اگر VR نبود یکم شاید تکراری بنظر میومد)
3-گرافیک و موزیک و صداگذاری محشرن....ولو نشون داد سر کیفیت بصری و صوتی هاف لایف شوخی نداره و بعد سالها بازم یکی از واقع گرابانه ترین گرافیکا رو تحویل داده.....عالیه گرافیک....گاهی واقعا شبیه واقعیت میشه گرافیک بازی
موسیقی زمینه هم مثه همیشه عالی

4- و اما داستان ......تو اسپویلر میذارم:
تو اواسط اپیزود 2 که جی من سراغ الکس میاد و بهش میگه که به پدرت بگو که " PREPARE FOR UNSEEN CONSEQUENCES" و نفهمیدیم یعنی چی ولی حالا میفهمیم...تو اخر بازی که دکتر ونس بیدار میشه و میگه جی من منظورش این بود و گوردون بیا نجاتمون بده پس تبعات غیرمترقبه همین زنده موندن پدر و بردن الکس بوده

دلیل زنده نگهداشتن الکس توسط جی من تو اپیزود 2 هم همین بوده که جی من بهش نیاز داشته و الان فهمیدیم

با این پایان، پایان هاف لایف الکس میشه پایان اپیزود2 و جاشو می گیره.........پایان بازی هم خیلی زیبا بود

+

در مورد قضایای پورتال و چند بعد و اسلحه بزرگ توی دست کمباینها اخر اپیزود 2 میشه مطمین بود که با چیز خاصی که با ابعاد و زمان و .... کار داره طرفیم ( با توجه به سکانس اخر قبل رویایی با جی من )

+

در کل بازی عالی بود و ولو اثبات کرد هنوزم اسم هاف لایف براشون ارزش داره و روشون حساسن....ولی هاف لایف 3 تو طراحی مراحل و ....باید کلا جدید باشه و مثه هاف لایف الکس یه جورایی وامدار هاف لایف 2 نباشه

بدون VR : نمره 8.5
با VR : نمره 9.5

.

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
اقا من تازه پایان بازی رو دیدم خدایی این چی بود رسما تو شوکم یعنی جوری ربطش دادن به بایان اپیزود دوم که هنوز تو شکم واقعا بی صبرنا منتظر نسخه سوم هستم قشنگ پایان یکی از اپیک ترین سگانه های تاریخ انتظارمون رو میکشه

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
این سری بازی در کنار سری بایوشاک فلسفی ترین و از لحاظ داستان پردازی سنگین ترین بازی ها هستند . امیدوارم شماره سوم در نسل نه برای سه پلتفرم ساخته شود

Gamer XYZ

کاربر سایت
Mar 26, 2020
68
پایان بازی لوس و بی مزه نبود؟! یعنی که چی پایان اپیزود دوم رو دستکاری کردن! اینطوری پس دیگه هر اتفاق دراماتیکی تو داستان بیافته معنی خودشو از دست میده... خب اگه اینطوره چرا G-man دکتر رو نمیفرسته سر همون اتفاق آبشار رزونانس تا جلوشو بگیره و دیگه پای نیروهای کمباین هیچوقت به زمین بازی نشه! تا قبل از Half-Life: Alyx اصلا چیزی بنام سفر در زمان نداشتیم فقط امکان تله پورت شدن بود که خب مشکلی نداشت. اما من کلا حال نمیکنم با این ایده سفر در زمان، خودش کلی تناقض در تناقض ایجاد میکنه. بنظرم بعد از رفتن نویسنده اصلی سری از استودیو اینجاشو گند زدن و نتونستن درش بیارن!

• Like
Reactions: 9716

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,755
نام
مراد حلیمی
پایان بازی لوس و بی مزه نبود؟! یعنی که چی پایان اپیزود دوم رو دستکاری کردن! اینطوری پس دیگه هر اتفاق دراماتیکی تو داستان بیافته معنی خودشو از دست میده... خب اگه اینطوره چرا G-man دکتر رو نمیفرسته سر همون اتفاق آبشار رزونانس تا جلوشو بگیره و دیگه پای نیروهای کمباین هیچوقت به زمین بازی نشه! تا قبل از Half-Life: Alyx اصلا چیزی بنام سفر در زمان نداشتیم فقط امکان تله پورت شدن بود که خب مشکلی نداشت. اما من کلا حال نمیکنم با این ایده سفر در زمان، خودش کلی تناقض در تناقض ایجاد میکنه. بنظرم بعد از رفتن نویسنده اصلی سری از استودیو اینجاشو گند زدن و نتونستن درش بیارن!
اینکه حالا شما حال نکردین یه مساله شخصیه
ولی جهت اطلاع بگم تو شماره دوم شما با الکس یک هفته در زمان جابجا میشید و یهو می افتید به زمانی که انقلاب داره شکل میگیره

جابجایی هم در مکان هم در زمان از اول بوده تو هاف لایف

.

• Like
Reactions: 33505775

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
اخه نکته اش اینه که خود gman به دلایل نا معلومی خودشون عامل باز شدن پای کمباین ها به زمینند و این عمل هم کاملا عمدی بوده سر همین به الکس اجازه این اتفاق رو نمیده

تنها افرادی که می تونند جلو gman رو بگیرند ورتیگانت هستند بقیه افراد عادی مثل گوردون یا الیکس هیچ راهی واسه غلبه بر gman ندارن

• Like
Reactions: ramin_m125

Gamer XYZ

کاربر سایت
Mar 26, 2020
68
اینکه حالا شما حال نکردین یه مساله شخصیه
ولی جهت اطلاع بگم تو شماره دوم شما با الکس یک هفته در زمان جابجا میشید و یهو می افتید به زمانی که انقلاب داره شکل میگیره

جابجایی هم در مکان هم در زمان از اول بوده تو هاف لایف

.
اون سفر یه هفته ای کاملا تصادفی بود (قاطی کردن دستگاه تله پورت :D) و خود دکتر هم نفهمید علتش چیه. و دیگه تموم شد رفت.

اخه نکته اش اینه که خود gman به دلایل نا معلومی خودشون عامل باز شدن پای کمباین ها به زمینند و این عمل هم کاملا عمدی بوده سر همین به الکس اجازه این اتفاق رو نمیده

تنها افرادی که می تونند جلو gman رو بگیرند ورتیگانت هستند بقیه افراد عادی مثل گوردون یا الیکس هیچ راهی واسه غلبه بر gman ندارن
خب اگه gman و سازمانش قابلیت سفر در زمان دارن چطور بقیه دشمنانش از جمله کمباین ها نداشته باشن! اگه اونا هم بخوان در زمان سفر کنن که قضیه خیلی خرتوخر میشه.:D
اتفاقا موجودات قدرتمندتر از ورتیگانت ها همین advisorـها هستند! که عملا خیلی منفعل تر از gman عمل کردن تا الان. یکی از بزرگترین تاثیراتشون همین کشتن پدر آلیکس بود که اونم gman مثل آب خوردن زد درستش کرد!:D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: 9716

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
اون سفر یه هفته ای کاملا تصادفی بود (قاطی کردن دستگاه تله پورت :D) و خود دکتر هم نفهمید علتش چیه. و دیگه تموم شد رفت.

خب اگه gman و سازمانش قابلیت سفر در زمان دارن چطور بقیه دشمنانش از جمله کمباین ها نداشته باشن! اگه اونا هم بخوان در زمان سفر کنن که قضیه خیلی خرتوخر میشه.:D
اتفاقا موجودات قدرتمندتر از ورتیگانت ها همین advisorـها هستند! که عملا خیلی منفعل تر از gman عمل کردن تا الان. یکی از بزرگترین تاثیراتشون همین کشتن پدر آلیکس بود که اونم gman مثل آب خوردن زد درستش کرد!:D
اخه هیچ وقت ذکر نشده کمباین ها سفر تو زمان کردند ولی gman از قدیم تیوریش بوده

اون تکنولوژي هم که تو اپرچر دنبالشن و قراره سرش تو ادامه داستان جنگ بشه مرتبط با این موضوعه
کمباین ها تکنولوژی تلپورتشون هم خیلی ضعیفه و با gman قابل مقایسه نیست این موضوع

gman دیالوگش تو نسخه یک قبل اتفاقات این بود که اماده unforeseen consequences باشید یعنی از اینده خبر داشته

ولی این که هدف gman تو بازی چیه و واسه کی کار می کنه چرا کار می کنه و اینا واسه هیچ کس مشخص نیست و هر نسخه گنگ تر می شه وهمین جذابش کرده

از طرفی طرف کمبایناست چون باعث ورودشون میشه و با این که می تونه تو زمان سفر کنه و جلو ورودشون رو بگیره نمی کنه این کارو

ولی از طرفی با کمک گوردون جلو نقشه هاشون رو میگیره

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
اصل این سبک بازی ها اینه که ذهن به چالش بکشه و تمام برداشت ها گیمر نقض کنه مثل سریال Dark که ذهن به هم می ریزد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر