Guild Wars 2 [پست اول حتما خوانده شود]


نام : Guild Wars 2
سبک : فانتزی
ناشر : NCSoft
سازنده : ArenaNet
تاریخ انتشار : 28 Auguest سال 2012 یا 7 شهریور 1391
وضعیت کنونی : نسخه نهایی

سرور انتخابی ایرانیها : Desolation

آیا بازی های آنلاین را دوست دارید؟ پس باید GW2 را امتحان کنید.


آیا از بازی های آنلاین متنفرید؟ پس "حتما" باید GW2 را امتحان کنید!


اول اینو ببینید !

Guild Wars 2 - بیانیه و گیم پلی

(به خاطر کیفیت معذرت می خوام.)برای مشاهده لیست بازیکنان به پست دوم مراجعه کنید.


با سلام.


بازی Guild Wars 2 توسط ناشری با کارنامه ای درخشان به نام ArenaNet ساخته شده است. ArenaNet در این بازی بزرگ هدفی را دنبال کرده است که با آن هر اشتباه و نقصی که در بازی های آنلاین وجود دارد را با دقت فراوان و تحقیق های بسیار زیاد رفع کند و سعی کرده است بازی ای بدون نقص ارائه دهد. این بازی 7 سال است که در دست تولید می باشد و تا به اینجای کار می توان گفت کاری بسیار بزرگ را انجام دادند و شاهکاری را خلق کرده اند!
29112977467837765999.jpg

سازنده بازی با تمرکز بر روی تغییراتی بر روی سیستم مبارزه، دینامیک اِونت ها، کوئست های همراه با صدا، چندین حرفه یا شغل جدید و وجود نژاد های جدید به علاوه نژاد های مورد علاقه دوستاران بازی و با داشتن یک دنیای بسیار بزرگ و آزاد به نام Tyria در راهی گام بر میدارد که این بازی نسبت به نسخه اصلی یا اورجینال بازی و بازی های دیگر، چندین برابر عظیم تر و با شکوه تر ظاهر شود؛ در حالی که بازی هنوز حالت درآمد Free To Play به همراه دارد!

تاریخ انتشار بازی هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است و Closed Beta بازی هم برای کسانی که بازیرو پیش خرید کنند قابل دسترسی خواهد بود اما حالت بتا بازی طوری می باشد که فقط در آخر هفته ها آن هم فقط یک بار در ماه باز می باشد که با عنوان Beta Weekend Event شناخته می شود.


Gendarran21-600x469.jpgاساس و اصول بازیسیستم حرکتی و کنترل


در بازی GW2 شما می توانید با استفاده از کلید های کیبورد حرکت کنید و حتی ویژگی Z Axis هم به بازی اضافه شده تا بتوانید پرش کنید، از ارتفاعات کم با دست بالا بروید، شنا کنید و حتی روی زمین خودتان را سر بدهید. شما می توانید هنگام حرکت کردن هم از اسکیل های خود استفاده کنید که گفته شده که اگر شما هنگام پرش یا حرکت کردن از اسکیل های خود استفاده کنید، کاراکترتان با حالتی متفاوت از حالت عادی آن را اجرا خواهد کرد. در این بازی Dodge یا جا خالی دادن هم قابل انجام می باشد و شما می توانید از ضرباتی که به سمتتان می آید جا خالی بدید.
ساخت کاراکتر

ساخت کاراکتر در این بازی مانند دیگر بازی ها به این صورت می باشد که شما باید نژاد و کلاس خودتان را انتخاب کنید و بعد شکل و شمایل آن را با تنظیمات بسیار زیاد به شکل مورد نظرتان در آورید. بعد از آن مرحله بازی از شما می پرسد که چه فرهنگی را در بازی دوست دارید داشته باشید، مثلا چه کسی را دوست خود می دانید چه کسی را دشمن، چه هدفی در آینده دارید، چه کسی را استاد یا فرمانده خود می دانید و اینجور موارد. این انتخاب ها بعد ها در داستان شخصی شما تاثیر خواهند گذاشت و باعث خواهند شد شما داستانی را تجربه کنید که شاید هیچکس آن را تجربه نکرده باشد. انتخاب Armor یا زره ها با وزن آن ها دسته بندی شده اند به این صورت که : Warrior و Guardian (سرباز ها) از زره سنگین استفاده می کنند، Thief و Ranger و Engineers (ماجراجویان) از زره های وزن معمولی استفاده می کنند و Elementalist و Necromancer و Mesmer (متفکر) هم از زره های سبک وزن استفاده می کنند.


55555797430968998298.jpg


مناطق و محیطمناطق بسیاری برای ماجراجویی وجود دارد مثل جنگل، صحرا و حتی محیط زیر آب (زیر آب هم بسیار عظیم می باشد.) یک سیستم هم وجود دارد که زمان بازی هر 2 ساعت یک بار به شب و روز تغییر می کند تا بیشتر احساس واقعی بودن بکنید.


UI-21-600x469.jpgداستان های شخصی (Personal Story)


در بازی های آنلاین حاضر، شما فقط یک کاراکتری را می سازید که طبق برنامه ای که از قبل داده شده است حرکت می کند و پیشرفت می کند. اما ANet به دنبال راهیی بوده است تا المان اصلی RPG را به بازی های MMORPG بر گرداند که این به لطف داستان ها شخصی به وجود آمده است. هنگامی که شما در حال ساخت کاراکتر در ابتدای بازی هستید، می توانید بیگرافی و زندگینامه خودتان را مشخص کنید. هر کلاسی سوال های مخصوص خودش را برای اینکار دارد که باعث تغییراتی در گفتگو های بین شما و NPC ها می شود و 3 سوال دیگر نیز در این بین وجود دارد که شما باید به آن ها پاسخ دهید که با نژادی که انتخاب می کنید متغیر می باشد و این جواب هایی که شما می دهید به صورت مستقیم بر روی داستان کاراکترتان تاثیر گذار خواهند بود. بین تمام نژاد ها و کلاس ها ترکیباتی متفاوتی وجود دارد که با سوال های بیوگرافیتان به دست می آیند. در حال حاضر 7,047 ترکیبات این چنینی برای تعیین داستان شخصیتان وجود دارد.


حالا چگونه این بر روی بازی تاثیر گذار خواهد بود؟ هر بازیکنی یک چهارم شهر نژادش را به خود اختصاص خواهد داد و ظاهر آن با انتخاباتی که در داستانتان انجام می دهید تغییر خواهد کرد. قسمتی از شهرکه شما مالک آن می باشید برای بازیکنان دیگر قابل مشاهده نیست یا اینکه به صورت دیگری آن ها می توانند آن را مشاهده کنند. هزاران تغییر پذیری در داستان ها وجود دارد که باعث شود هر فرد داستان و شهر خاص خودش را داشته باشد. با این حال شما می توانید ماموریت های داستان شخصیتان را با همراهی دوستانتان انجام دهید و بر عکس. هرچه تعداد کسانی که یک گروه تشکیل داده اند و به سراغ این ماموریت ها می روند بیشتر باشد، آن ماموریت مشکلتر و سختتر خواهد شد و جوایزی که بدست می آورید هم بیشتر و بهتر خواهند شد.rwtouoccl37pzo2a0j22.jpgمبارزه فعال، جاخالی دادن و دفاع کردن (Active Combat, Dodging and Blocking)


وقتی یک دشمن (بازیکن واقعی یا غیره) به شما حمله کند، شما می توانید با دوبار فشردن یک جهت وقتی در حال حرکت کردن هستید از ضربه ای که به سمت شما می آید فرار کنید. کلاس های مختلف اسکیل ها مخصوص خودشان را برای اینکار خواهند داشت، مثلا یکی غیب و ظاهر می شود و دیگری روی زمین غلت می زند. جا خالی دادن یک شارژی دارد که باعث می شود برای تعداد محدودی قابل انجان دادن شود ( 3 بار ) و هر بار که جا خالی می دهید از آن شارژ کم خواهد شد و برای پر شدن آن کافیست برای چند لحظه از آن استفاده نکنید. جا خالی دادن چیزیست که شما باید از آن بجا و به موقع استفاده کنید تا از ضرباتی که به سمتتان می آید در امان باشید. اسکیل های دیگری نیز وجود دارند که فقط با نگه داشتن یک دکمه فعال می شوند و شما را برای مدتی محافظت خواهند کرد.
اسکیل ها در این بازی می توانند با هم ترکیب شوند و یک ضربات Combo و پشت سر هم اکشنی را خلق کنند. هر اسکیل انیمیشن مخصوص خودش را دارد و برای استفاده از یک اسکیل در این بازی دیگر لازم نیست تا منتظر شوید تمام آن انیمیشن انجام شود تا دوباره شما کنترل کاراکترتان را بدست آورید، بلکه می توانید وسط استفاده از یک اسکیل، اسکیل دیگری را استفاده کنید و باعث شوید ضربات سریعتری داشته باشید.
فیزیک اصابت اسکیل ها هم طوری طراحی شدند که اگر کاراکتر شما مثلا شمشیرش را از چپ به راست ببرد، تمام دشمنانی که جلوی آن بودند ضربه خواهند خورد تا دیگر باعث نشود هر اسکیلی فقط یک دشمن را مورد اصابت قرار دهد. این فیزیک برای تمام اسکیل ها و تمام کلاس ها پا بر جا می باشد.
در این بازی مکانیک های پیچیده بسیاری وجود دارد که فاصله شما از دشمن در آن یک نقش مهمی را ایفا می کند. در زیر مثال هایی را می توانید ببینید :
اگر یک Ranger از یک تیرکمان بلند استفاده کند، هرچه فاصله دشمن به او بیشتر باشد باعث می شود Damage بیشتری به دشمن وارد کند و اگر از یک تیر کمان کوتاه استفاده کند حالتی معکوس خواهد داشت و اگر دشمن به او نزدیکتر باشد، Damage بیشتری را وارد خواهد کرد.
یک Engineer وقتی از یک اسلحه آتش افروز یا Flamethrower استفاده می کند وقتی که به دشمن نزدیکتر باشد Damage بیشتری را به دشمن وارد خواهد کرد.
یک Warrior وقتی ضربه هایش را با نگه داشتن دکمه شارژ کند و سپس از آن ها استفاده کند باعث می شود Damage بیشتر، مدت زمان بیشتری دشمن را Stun یا گیج کند و مدت زمان بیشتری باعث می شوید دشمنتان در جال خود ثابت شود یا Immobilize شود.
مکانیک های خاص دیگری نیز وجود دارد که یکی از آن ها اسکیل Heartseeker یا
جستجوگر قلب می باشد که کار های زیر را انجام می دهد.
به نظر می رسد Heartseeker دارای 3 رده Damage باشه که بر اساس جان دشمن بدست می آید. اولی وقتی است که جان یا HP دشمن بالای 66% باشد که باعث می شود کمترین Damage به دشمن وارد شود، دومی وقتی است که جان دشمن بین 33% و 66% باشد که باعث شود Damage متوسطی داشته باشد و دیگری وقتی می باشد که جان دشمن از 33% کمتر باشد که باعث می شود بیشترین Damage به دشمن وارد شود.
اسکیل Guardian که Faithful Strike نام دارد که باعث می شود کاراکتر شما به سمت دشمن پرش کند و اگر شما به او ضربه ای وارد کنید باعث شوید که HP دوستانتان کمی پر شود.
تعداد خیلی زیاد دیگری نیز وجود دارد که همچین ویژگی هایی را دارند که فقط یک Damage وارد نمی کنند و باعث افکت ها و چیز های دیگری نیز می شوند.


6p1njb8veh69cb7v8jc.jpg

گیم پلی زیر آب

در بازی Guild Wars 2 وقتی زیر آب می روید لازم نیست برای نفس گرفتن دوباره روی آب بیایید و بعد دوباره به آب برگردید، بلکه در این بازی وقتی شما به زیر آب می روید کاراکتر شما یک ماسکی را به دهان خود می زند تا با استفاده از آن نفس بی نهایت داشته باشید و به عنوان یک اکسیژن رسان کار کند. وقتی در سطح یا روی آب شنا کنید، سرعت شنای بیشتری خواهید داشت اما دیگر چیزی برای دفاع از خود نخواهید داشت و آسیب پذیر خواهید بود. اما وقتی به زیر آب می روید یک سری اسکیل مخصوص زیر آب با توجه به اسلحه زیر آبیتان به وجود میاد تا با استفاده از آن ها بتوانید با موجودات زیر آب هم مبارزه متفاوتی را تجربه کنید. وقتی زیر آب هستید فیزیک و حرکات و استفاده از اسکیل های کاراکترتان کمی با وقتی که در خشکی هستید فرق خواهد کرد. شما در آب هم به تمام جهات می توانید شنا کنید و حتی اسکیل هایتان را به سمت های مختلف جهت دهید. اسکیل ها در Guild Wars 2 به 1 عدد دشمن خلاصه نمی شود و اگر مثلا یک اسکیل انفجاری استفاده کنید، تمام دشمنانی که در آن ناحیه از انفجار قرار داشتند اصابت خواهد کرد، چه بالا باشد چه پایین، چه چپ باشد چه راست. اگر در زیر آب بمیرید به حالت غرق شدن یا Drowned State در خواهید آمد ( در ادامه توضیحات در این مورد موجود است) و در این وضعیت به شما 4 اسکیل مخصوص داده خواهد شد که اگر با استفاده از آن ها قبل ار اینکه بمیرید یک دشمن را بکشید، دوباره به حالت اول بر می گردید و میتوانید از اسکیل های اصلی و جان پر کن استفاده کنید و از شر دشمن خود خلاص شوید. راه دیگری وجود دارد که شما را دوباره زنده کند، آن هم این است که خودتان را به سطح آب برسانید که در این حالت شما 25% از HP یا جانتان پر خواهد شد و می توانید از آنجا فرار کنید.
شما حتی می توانید دشمنان زیر آب را دنبال خود بکشانید و به خشکی بیاورید که باعث می شود دشمنی که از آب به خشکی آمده از یک سری اسکیل های جدید استفاده کند که در زیر آب استفاده نمی کرد. در زیر آب هم محتوای بسیار زیادی وجود دارد که می توان به وجود شهر در زیر آب، NPC های آبی، Dynamic Event های خاص زیر آب، گنج های مخفی و ... اشاره کرد.
هرچه به عمق بیشتری در آب بروید، محیط تاریکتر خواهد شد و طوری خواهد شد که بالا و پایین بودن سطح آب را گم کنید و سردرگم شوید. اما با استفاده از همین تاریکی می توانید این موضوع را حل کنید.


14rvzqs5kjxzyq63dn6m.jpg
حالت افتاده روی زمین (Downed State) و مردن

وقتی جانتان خالی شود شما وارد حالت Downed State می شوید که روی زمین می افتید اما هنوز زنده هستید و همچنان می توانید از 4 اسکیل مخصوص این وضعیت استفاده کنید که 3 تا از این اسکیل ها مخصوص کلاستان می باشد و یکی از آن ها برای تمام کلاس ها جامع می باشد. اگر در این وضعیت موفق به کشتن یا کمک به کشتن یک دشمن شوید، کاراکتر شما دوباره بلند خواهد شد و می توانید به کارتان ادامه دهید. اگر موفق نشوید که دشمنی را در یک مدت زمان مشخص از پای در آورید و بکشید، خواهید مرد. با این حال هنوز هم بازیکنان دیگر می توانند به سراغ شما بیایند و به شما کمک کنند تا دوباره زنده شوید. حتی در وضعیت Downed State هم دیگران می توانند شما را بلند کنند. اما اگر مردید و کسی هم پیش شما نبود، مجبور خواهید بود به نزدیکترین مکانی که شما Portal آنجا را فعال کردید بروید تا زنده شوید.

j8hfz0na8jl2frk7la.pngDowned Penalty یا جریمه از پای در آمدن


هربار که شما به زمین می افتید، یک امتیاز منفی دریافت خواهید کرد که باعث می شود دفعه بعدی که به زمین می افتید جان کمتری نسبت به دفعه قبل داشته باشید که این میزان -25% برای هر بار خواهد بود. اگر در عرض چند دقیقه 4 بار به زمین بیفتید، دیگر نمی توانید برای دوباره بلند شدن تلاشی انجام بدید و بدون اینکه به وضعیت Downed State بروید، خواهید مرد. این جریمه بعد از چند دقیقه از بین خواهد رفت و به حالت اول بر خواهد گشت.


Resurrection یا احیا کردن


هر بازیکنی در بازی می تواند بازیکنان دیگری که به زمین افتاده اند را احیا کند و نیازی نیست که حتما یک فرد خاص یا اعضای یک گروه اینکار را انجام دهند. درهنگام مبارزه هم این امکان محیا شده است تا مبارزه های درگیر کننده تری را داشته باشیم.

a7dpgcbqcgsjkp5umo6e.jpgHoly Trinity یا سیستم 3 گانه DPS,Healer,Tank


شما این سیستم را تقریبا در همه بازی های این سبک می بینید که هر کسی یکی از این کلاس ها را بر می گزیند. این کلاس یا رل ها Tank,DPS و Healer می باشند که با انتخاب Profession یا حرفه تعیین می شوند و بعد از انتخاب دیگر شما فقط می توانید یکی از آن ها باشید. این رل ها در بازی GW2 دیگر وجود ندارند. مبارزات GW2 بر اساس Damage, Control و Support ساخته شده اند. هر بازیکنی این توان را دارد که هر طوری که می خواهد عمل کند. چون در GW2 تک تک کلاس یا حرفه ها اسکیل های Heal را دارند و بعضی از آن ها اسکیل های Heal دهنده بیشتری نیز دارند که به صورت AoE هم می باشند که شخص چیزی را پرتاب می کند و باعث می شود که ناحیه نزدیک به آن جسم پرتاب شده، Heal پخش شود و تمام اعضای گروه از آن بهره ببرند که البته این اسکیل ها برای ادامه کار یک لزوم نمی باشند و فقط به عنوان یک کمک افزوده مورد استفاده قرار می گیرند. شما در این بازی امکانات دیگری دارید که می توانید به عنوان Tank یا Healer استفاده کنید که آن هم جا خالی دادن می باشد تا با استفاده از آن و استفاده درست و دقیق از آن حتی اصلا ضربه ای نخورید و دشمنان را از پای در آورید یا می توانید از Buff و Debuffing هم استفاده کنید و دوستانتان را هم احیا کنید. این ویژگی بسیار مهمی می باشد که در GW2 شاهد آن هستیم.

Attributes یا صفاتاصلی ها

Power > میزان Damage را افزایش می دهد.
Precision > میزان ضربات Critical را افزایش می دهد.
Toughness > میزان دفاع شما را افزایش می دهد.
Vitality > میزان حداکثر جان شما را افزایش می دهد.

حجومی یا Offensive

Prowess > بهبودی میزان Damage ای که در ضربات Critical وارد می کنید.
Malice > بهبودی میزان Damage حالت هایی مثل آتش گرفتن، سمی شدن و غیره.
Expertise > افزایش دهنده مدت زمان حالت هایی مثل آتش گرفتن که توسط شما بر روی دشمن انجام می شود.

Support یا پشتیبانی

Concentration > افزایش مدت زمان تمام Buff هایی که توسط شما انجام می شود.
Compassion > بهبودی و افزایش میزان Heal ای که توسط اسکیل هایتان بدست می آورید.

Profession Specific یا مختص هر حرفه یا کلاس

Brawn که مخصوص Warrior می باشد : بهبود دهنده Damage اسکیل های پشت سر هم این کلاس.
Willpower که مخصوص Guardian می باشد : کاهش دهنده مدت زمانی که تمام اسکیل هایش برای استفاده دوباره نیاز دارند.
Cunning که مخصوص Thief می باشد : کاهش دهنده مدت زمانی که برای استفاده دوباره اسکیل های دزدیدن لازم می باشد.
Empathy که مخصوص Ranger می باشد : توانایی های حیوان یا Pet اش را افزایش می دهد.
Ingenuity که مخصوص Engineer می باشد : کاهش دهنده مدت زمانی که برای استفاده دوباره از اسکیل های فعال شونده لازم می باشد.
Guile که مخصوص Mesmer می باشد : کاهش دهنده مدت زمانی که برای استفاده دوباره اسکیل های خرد کننده لازم دارد.
Intelligence که مخصوص Elementalist می باشد : کاهش دهنده مدت زمانی که برای استفاده دوباره از اسکیل های Elemental لازم دارد.
Hunger که مخصوص Necromancer می باشد : افزایش دهنده سایز اسکیل AoE جان پر کن این کلاس


Traits یا خصیصه ها

بسته به کلاس های مختلف Trait های متفاوتی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید تغییراتی در مهارت ها و اسکیل ها ایجاد کنید. هر کلاسی Trait های متفاوتی با دیگر کلاس ها خواهد داشت که مثلا برای Warrior ها از قدرت و تاکتیک تشکیل می شود و حتی برای اسلحه های همان کلاس هم Trait های انحصاری وجود دارد. در بین این خطوط Trait ها، می توانید از آن ها برای ایجاد تغییراتی در اسکیل هایی که دارید ایجاد کنید و یک ویژگی خاص به اسکیلتان اضافه کنید تا در مبارزات کاربرد بیشتر و بهتری داشته باشند. به طور مثال Power Trait برای افزایش میزان Damage یک اسکیل به کار می رود و Tactic Trait هم زمانی که یک اسکیل نیاز دارد تا بتوانید دوباره از آن استفاده کنید را کاهش می دهد. Trait ها با چالش های متفاوتی که به کلاستان هم مرتبط می باشد بدست میایند مثل مبارزه با یک دشمن خاص یا پیدا کردن یک کتابی خاص و نظیر آن.
Petاولا Pet یک NPC هست که شما میتونین اونو موقتا ظاهر کنین یا کنترل اونو دستتون بگیرین و توی جنگ ها به شما خیلی کمک میکنه . در این بازی همه ی کلاس ها به جز Warrior دارای Pet ها مخصوص هستن . اما Warrior هم یک سری Pet ـه معمولی را می تواند احضار کند.

hzyfbbhdmxo0yv0gv3q.jpg


نوع Pet : حیوانات دست آموز
کلاس : Ranger


این حیوانات و داشتن اونها یکی از قابلیت های خاص رنجر هاست و فقط به اونا مربوط میشه. آنها همیشه با شما همراه خواهند بود و در جنگ ها نقش مهمی را ایفا خواهند کرد . یک Ranger میتواند چهار حیوان آموزش دهد که شامل دو حیوان برای خشکی و دو حیوان که در آب زندگی میکنند هست. اما فقط میتوانند از یکی از آنها در یک زمان استفاده کنند . حیوانات دو زیست هم هستند که میتونین اونارو در آب یا خشکی استفاده کنین. شما حتی در میان یک جنگ هم میتوانید حیوان خود را عوض کنید و با این کار جنگی پر هیجان تر و فعال تر به وجود می آورد . حیوانات در بین دیگر Pet ها بسیار منحصر بفرد تر هستند و قابلیت ها و توانایی و انعطاف پذیری بیشتری برای تغییر دارند . حیوانات تنها Pet هایی هستند که میتوانند مستقیما کنترل شوند و حتی در صورت مرگ توسط بازیکن ها احیا و زنده شوند . برای داشتن یک حیوان شما میتونید به هر جا از سرزمین بزرگ Tyria رفته و به آموزش حیوان مورد علاقتون بپردازید و آن ها را اهلی کنید و به حیوان شخصیتان تبدیل کنید.نوع Pet : عنصری یا Elemental
کلاس : Elementalist


Elemental ها Pet های منحصر بفرد Elementalist ها هستند. با استفاده از آیتم Glyph of Elementals شما میتوانید Elemental خود را بصورت Greater یا Lesser و به عناصر چهارگانه ی خاک ، آب ، آتش و هوا تبدیل کنید. این Pet ها در جنگ ها به مدت 60 ثانیه یا تا زمانی که بمیرند به شما کمک میکنند .

bqjenfk4ea9fwfdmms6.jpg


نوع Pet : دزد های همراه یا Fellow Thiefs
کلاس : Thief


این ها Pet های مخصوص Thief ها هستن که اطلاعات زیادی در موردش منتظر نشده و فقط میدانیم با استفاده از Spell های Ambush و Thieves Guild می توانید احضارشان کنید!

نوع Pet : توهمات یا Illusions
کلاس : Mesmer


مثل بقیه ی کلاس ها Mesmer ها هم Pet مخصوص خودشان رو دارند . آن ها دشمنان را دچار توهم کرده و کاری می کنند که دشمنان چند موجود شبیه Mesmer در کنار او ببینند . این موجودات به دشمن حمله کرده و حتی مورد حمله قرار میگیرند و دشمن را به خوبی فریب میدهند . در یک زمان شما تنها 3 Illusion میتوانید داشته باشید . این موجودات پس از مدتی از بین رفته و باید جایگزین شوند .


نوع Pet :نوکَر یا Minion
کلاس : Necromancerنوکر ها موجوات خاصی هستند که توسط Necromancer ها به وجود می آیند و حالتی مانند گوشت مرده متحرک و استخوانی دارند. نوکر های متنوعی وجود دارد که توسط Necromancer ها توسط اسکیل های Utility و Healing احضار می شوند. اکثر نوکر ها به دنبال صاحب و رئیسشان حرکت می کنند اما بعضی از آن ها فقط در یک نقطه می ایستند. وقتی که نوکر ها احضار شدند آن ها به صورت اتوماتیک به دشمنان حمله خواهند کرد که برای اینکه وقتی آن ها از پا در آمدند دوباره احضارشان کنید، کافیست از اسکیلی که دوباره آن ها را احضار می کند استفاده کنید یا اینکه به آن ها جانی دوباره دهید. یک Necromancer می تواند حتی 8 نوکر را به صورت همزمان احضار کند.

e0ezt827uaa3nnr0gtcg.jpg


نوع Pet : اسلحه های روحی یا Spirit Weapons
کلاس : Guardianاسلحه های روحی Pet های مخصوص Guardian ها هستند. آن ها برای مدت محدودی احضار می شوند که ظاهری مانند اسلحه های بی رنگ و روح دارند که از میزبان خود تبعیت می کنند و به دشمنان حمله می کنند. وقتی احضار می شوند، اسکیل جدیدی جایگزین اسکیل احضار کننده می شود که می تواند فعال شود و باعث شود اسلحه تان قدرت مند شود و ضربات قدرتمندی را بزند که در نهایت بعد از مدت کوتاهی آن روح اسلحه نابود خواهد شد. به صورت همزمان 3 تا از این اسلحه های روحی می توان اضحار کرد.

نوع Pet : اسلحه های خودکار ثابت یا Turrets
کلاس : Engineer


می توانند توسط اسکیل های Healing و Utility ـه کلاس Engineer به وجود بیاید و مستقر شوند. این اسلحه های خودکار ثابت وقتی اضحار می شوند، از جایشان تکان نمی خورند اما توسط میزبانشان قابل انتقال هستند و یک Engineer می تواند آن ها را با خود حرکت دهد و جای دیگری قرار دهد. از هر مودل Turret یک عدد قابل اضحار کردن می باشد که در کل یک Engineer می تواند از 4 Turret به صورت همزمان استفاده کند.

نوع Pet : فراخوان شونده یا Summons
کلاس : تمام کلاس ها

این Pet به هیچ کلاسی تعلق ندارد و هر کلاسی می تواند از آن ها استفاده کند تا برای مدتی در کنار میزبانش مبارزه کند. این Pet ها توسط اسکیل های نژادی احضار می شوند اما توسط Rune و Sigil ها هم قابل احضار می باشند.

Miniatures یا NPC های کوچک


مینیاتور ها یا NPC های سایز کوچک که به Mini-Pet هم معروف هستند یک مودل NPC هستند که بازیکن می تواند آن ها را احضار کرده و بعد از احضار شدن دنبال بازیکن یا میزبانش حرکت خواهد کرد. آن ها هیچ کمکی در مبارزات نمی کنند و فقط یک دنبال کننده هستند. (شاید با بازیکن صحبت هم بکنند.)


مینیاتور ها تگ یا برچسب گیلد را هم در کنار اسمشان وقتی فعال هستند خواهند داشت.Rockfur_Raccoon_concept_art.jpgگیلد یا Guildشما می توانید یک گیلد را همانطوری که انتظارش را دارید تشکیل دهید، برای اینکار شما با انجام کار هایی در جهان بازی که مرتبط به گیلدتان هستند امتیازاتی را کسب خواهید کرد که در بازی با نام Influence یا اعتبار شناخته می شود و با آن می توانید انبار گیلد، تقویم، پرچم، مستحکم و ارتقا دادن اجسام و اشیا گیلد و غیره را تهیه کنید و درست کنید. شما می توانید اعضای گیدتان را داخل بازی یا حتی وقتی در بازی حضور ندارید( برای اطلاعات بیشتر به قسمت Extended Experince مراجعه کنید.)، دنبال کنید. چیزی که در سیستم گیلد این بازی متفاوت می باشد این است که شما می توانید به گیلد های بیش از 1 عدد وارد و عضو شوید و فقط با یک کلیک ماوس بین گیلد هایی که عضو شده اید تعویض کنید که این باعث می شود شما گیلدهای زیاد و متنوعی را تجربه کنید که اگر دقت کنید می بینید که مانند زندگی واقعی که می توانید در محافل اجتماعی زیادی شرکت داشته باشید، این سیستم هم مانند همان است.
تالار گیلد و خانه سازی برای هر بازیکن بعد از عرضه بازی حضور خواهند داشت.

کسانی که در گیلد عضو میشوند، اسمی که برای گیلد انتخاب شده در کنار اسم تمام اعضا اون گیلد ظاهر خواهد شد و همیشه در کنار اسم کاراکترشان خواهد ماند. با ساختن گیلد می توانیم از وضعیت همه اعضا با خبر شویم و همگی دسته جمعی با هم صحبت کنیم، کسانی هم که در یک سطح و LvL هستن می توانند با یکدیگر یک گروه تشکیل دهند و به ماجراجویی و یا انجام کار های سخت و تیمی بپردازند.
در GW2 وقتی یک گیلد ساخته می شود صاحب گیلد می تواند با مقداری پول یک تالار یا Guild Hall هم برای گیلد تهیه کند که جایی برای اعضا گیلد برای دور هم جمع شدن و هر کاری که می خواند انجام دهند شود. برای سفر به این تالار هم فقط کافیست نقشه بازی را باز کنید و تالار رو انتخاب کنید و به سرعت در تالار Teleport یا ظاهر شوید. اعضا گیلد می توانند یک گروه از اعضا حرفه ای تر گیلد رو به عنوان تیم اصلی انتخاب کنند و با گیلد های دیگران مسابقه دهند و رتبه و رنکینگ شان رو ارتقا بدن و به یک گیلد نمونه در Guild Ladder تبدیل شوند.
یک فرد می تواند بدون گیلد هم به بازی خودش ادامه دهد ولی یک سری کارهایی هست که مخصوص اعضا گیلد خواهد بود. مثلا تالار گیلد ، مسابقه دادن با تیم های حرفه ای گیلد های دیگران که Guild vs Guild نام دارد، و چت کردن با تمام اعضا گیلد به صورت همزمان. به علاوه اعضا گیلد راحتتر می توانند به یکدیگر کمک کنند. خیلی موارد و ویژگی ها وجود دارد که به گیلد ها تعلق می گیرد که هنوز اطلاع دقیقی از آن ها در اختیار نیست ولی از عکس زیر می توانید چند تا از این موارد که برای ارتقا گیلد هستند ببینید.


هر گیلد دارای یک Storage یا انبار می باشد که با استفاده از influence یا اعتبار ـه گیلد می تواند ساختار گیلد را ارتقا دهد و انبار بزرگتری را داشته باشد، که این میزان می تواند تا 250 تا هم افزوده شود :

Guild Stash – که 50 عدد فضای ابتدایی انبار گیلد را تشکیل می دهد.
Guild Treasure Trove –
که 100 عدد به فضای انبار گیلد اضافه می کند.
Deep Cave – که 100 عدد به فضای انبار گیلد اضافه می کند.

وقتی یک گیلد ساخته شد اعضا آن می توانند بر اساس رتبه شان در گیلد از Storage یا انبار گیلد استفاده کنند.

نشان گیلد

هر گیلد می تواند یک آرم یا نشان گیلد طراحی کند که در قسمت جلویی 2 شکل و در قسمت پست 1 عدد شکل قابل افزودن است. این نشان ها قابل رنگ آمیزی هم هستند. این نشان ها بر روی اسلحه ها و زره های مخصوص گیلد هم گذاشته خواهد شد.


اطلاعات در مورد گیلد GW2 خیلی محدود و کمه، به زودی اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد و به تاپیک اضافه خواهد شد !


تناسب بندی لول یا Level Scaling

هیچ وقت نباید از این که نمی توانید با دوستانتان که LvL بالایی داره تشکیل گروه بدهید، نگران باشید. GW2 سیستمی طراحی کرده که می توانید شما وقتی گروهی تشکیل می دهید که اعضا آن LvL بالاتری از شما دارند با استفاده از سیستم Sidekick System این فرق را با تناسب بندی LvL از بین ببرید. یعنی یا شما LvLـاتان هم LvL دوستتان خواهد شد یا بر عکس.
Dynamic_level_adjustment.jpgاسکیل هاSkill Slot در این بازی منحصر بفرد می باشد که به این صورت می باشد که 5 تا از این Slot ها توسط خود بازیکن انتخاب می شوند و 5 تای آن توسط کلاس و اسلحه ای که استفاده می کند، انتخاب می شود. به طور مثال یک واریور با یک شمشیر سنگین دو دستی همیشه 5 اسکیل اولش یک حالت خواهد بود و تغییر نخواهد کرد ( اسکیل های اسلحه اصلی هستند که بیشترین Damage را هم می دهند) و 5 تای بقیه این Slot ها به اسکیل هایی مثل استفاده از یک اسکیل جان پر کن و دیگر اسکیل ها که به شخص توانایی هایی را اضافه می کند تعلق می گیرد. این Skill Slot ها توسط بازیکن قابل ویرایش هستند تا به چیزی که بازیکن آن را بهتر می داند تبدیل شوند. آزاد شدن اسکیل های اسلحه ها به این صورت هستند که وقتی شما از یک اسلحه ای استفاده می کنید، اسکیل های آن اسلحه به مرور آزاد خواهند شد در حالی که آزاد شدن اسکیل های غیر اسلحه به Skill Point نیاز دارد که آن ها توسط LvL Up شدن، کشتن موجودات یا Boss های خاص و انجام کار های دیگر مثل پیدا کردن یک فرد خاص و ... بدست می آیند.

Utility Skills یا اسکیل های سودمند

Utility Skill یا اسکیل سودمند اصطلاحی می باشد که در مورد اسکیل هایی خاص به کار برده می شود که 3 تا از Slot های اسکیل ها را هم به خود اختصاص می دهد و توسط فرد قابل ویرایش هستند. اکثر این اسکیل ها بر اساس کلاس هر فرد بدست می آید که بعضی از آن ها هم نژادی هستند یعنی توسط نژاد او بدست می آیند. آن ها توسط Skill Point ها آزاد می شوند که توسط چالش های مختلفی به دست می آیند. تعداد Point هایی که برای آزاد کردن هر اسکیل لازم می باشد از 1 شروع می شود که برای اسکیل های ساده و Healing هستند و تا 25 تا افزایش می یابد که برای اسکیل های ممتاز یا Elite Skill می باشد. وقتی یک اسکیل آزاد شد، هر وقت که خواستیم می توانیم آن ها را بچینیم و به حالت دلخواهمان در بیاوریم.Elite Skills / توانایی های ممتاز


این توانایی ها همان طور که از اسمی که دارند مشخص است ، توانایی های ویژه و ممتازی هستند. آنها بسیار قدرتمند بوده و برای استفاده های کم و نادر طراحی شدند تا یک صحنه و تجربه ی دراماتیک در میدان نبرد را در اختیار بازیکن قرار دهد. در آخرین جای Skill bar هر بازیکن یک جایگاه مخصوص برای این نوع توانایی ها وجود دارد که در مورد Skill Bar هم توضیح خواهم داد . آنها مخصوص PvE بوده و از لول 30 برای هر بازیکن فعال میشوند . توانایی های ممتاز به نژاد و کلاس شما بستگی دارند . بطور معمول 180 ثانیه یا 3 دقیقه Cool Down دارند . البته میتوانند از 45 ثانیه تا 6دقیقه که بستگی به قدرتی که دارند ، CoolDown داشته باشند.gw2-weapon-skills.jpg
خدایان Tyria


وقتي که در حال ساخت و طراحي کاراکترتان هستيد، يکي از سوال هايي که از شما در اين بين خواهد شد اين خواهد بود که شما کدام يک از 6 خدايان موجود را به عنوان خداي داخل بازي خود انتخاب مي کنيد.

هر کدام از نژاد ها نگاه متفاوتی به این خدایان دارند. انسان ها بر این باورند که سرزمین Tyria توسط خدایان ساخته شده است، در حالی که Charr های افسانه ای فقط یک خدا را قبول دارند و آن هم Melandru می باشد. Charr ها خدایان را قدرتی برای جنگ می دانند نه برای ستایش. نژاد Norn وجود داشتن خدا را قبول ندارد و انکار می کند، اما آن ها را روح بخش طبیعت می دانند و حتی آن ها با نام خودشان صدا نمی زنند و لقب خدایان را "Spirits of Action" یا "ارواح عمل" گذاشته اند. آن ها Balthazar را سرچشمه جنگ و Kormir را سرچشمه دانش می دانند. Asura خدایان را قسمت های بزرگ و مهمی از ساخته خودشان " Eternal Alchemy" یا " کیمیاگری جاودانه" می دانند. Sylvari هم چون به تازگی متولد شده است یعنی در سال 1302، هنوز تصمیمی در مورد کار کردن و قبول کردن خدایان نگرفته است و غیر معتقد مانده است.

اين خدايان به اين ترتيب هستند :Balthazar

حمایت و پشتیبانی از :

دستور دادن، نمادی از نیزه، عنصر آتش برای Elementalist ها، درویش داس، محافظت و جنگجویان یا Warriors
با انتخاب Balthazar به شما اسکیلی داده خواهد که با استفاده از آن می توانید 2 سگ آتشین ظاهر کنید که در کنار شما مبارزه خواهند کرد.

351px-Balthazar.jpg

pp74vqg75rj1ujlxuj82.jpg


Dwayna

حمایت و پشتیبانی از :

عنصر هوا برای Elementalist ها، لطف الهی، شفابخشی، معیار رهبری و انگیزه بخشی و درویش باد
با انتخاب Dwayna به شما اسکیلی داده خواهد شد که با استفاده از آن می توانید به خودتان جان یا Heal دهید.


351px-Dwayna.jpg

Grenth

حمایت و پشتیبانی از :

Assassins و قاتلان، Necromancers، وابسته به تشریفات و عنصر آب برای Elementalist ها
با انتخاب Grenth به شما اسکیلی داده خواهد شد که با استفاده از آن می توانید دشمنان نزدیکتان را فلج و ثابت کنید.


351px-Grenth.jpg

Melandru

حمایت و پشتیبانی از :

درویش عنصر زمینی، عنصر زمین برای Elementalist ها و Rangers یا مبارزان راه دور
با انتخاب Melandru به شما اسکیلی داده خواهد شد که با استفاده از آن می توانید خودتان را به شکل و ظاهر یا آواتار Melandru تبدیل کنید.


351px-Melandru.jpg

Lyssa

حمایت و پشتیبانی از :

Assassins یا قاتلان، عنصر سنگ انرژی برای Elementalist ها، درویش فلسفه و Mesmer ها
با انتخاب Lyssa به شما اسکیلی داده خواهد شد که با استفاده از آن می توانید به توانایی خودتان بیفزایید و در مقابل توانایی دشمنتان را کاهش دهید.


351px-Lyssa.jpg

Kormir

حمایت و پشتیبانی از :

Guardian ها، با معیار حقیقت و روحیه، جدیدترین خدای Tyria ، شفابخش و الهی
با انتخاب Kormir به شما اسکیلی داده خواهد شد که با استفاده از آن می توانید 3 تا از توانایی های آسیب دیده را ترمیم کنید.
بازیکن در برابر محیط یا PvEماجراجوییتشکیل دادن یک گروه و ماجراجویی در GW 2 متفاوت خواهد بود. یک سیستم جدیدی به بازی اضافه شده است که به بازیکنان اجازه می دهد تا به گروه هایی ملحق شوید که لول دیگر اعضا آن خیلی بالاتر از شما باشد. به علاوه یک گروه می تواند بدون هیچ مشکلی با همدیگر به ماجراجویی بپردازند. در این بازی به کار های انفرادی توجه زیادی شده به این صورت که تقریبا اکثر کار هایی که یک گروه باید انجام دهد، انفرادی هم قابل انجام می باشد، چون مثلا مبارزه با باس ها یا به Dungeon در یک گروه سخت تر می شود در حالی که انفرادی انجام دادن آن ها، آسانتر می باشد. ولی به هر حال به کار گروهی هم توجه شده و تمام کار ها را نمی توانید به تنهایی انجام دهید چون بعضی از چالش های بازی نیاز به تشکیل یک گروه دارد.

cy4nlfy9323c8x7j67q1.jpg


Scout / پیش آهنگ

پیش آهنگ یک NPC در بازی است که کار او راهنمایی بازیکن ها برای پیدا کردن چیز های مختلف است . او به بازیکن راه رسیدن به اهداف و مکان های مختلف را نشان میدهد . با حرف زدن با یک پیش آهنگ یک صحنه ی سینمایی خواهید دید که نقشه را به شما نشان میدهد که در این صحنه پیش آهنگ روی نقشه چیزی را که از او میخواهید برای شما توضیح میدهد .

رویداد های پویا یا Dynamic Events یا DE


یک ویژگی جالب انحصاری GW2 این است می توان گفت هیچ Quest ای وجود ندارد، چون شما هیچ وقت لازم نیست برای قبول کردن یک Quest پیش یک NPC بروید و یک متنی را ببینید و قبول کنید. شما اتفاقات را وقتی اتفاق میفتند می بینید، درست در روبروی شما و دیگران. این ویژگی Dynamic Event نام دارد که این رویداد ها همیشه و در همجا در حال رخ دادن هستند. وقتی شما در حال ماجراجویی هستید و به نزدیکی این رویداد ها می رسید یک پیغامی ظاهر خواهد شد و به شما هشدار خواهد داد که شما نزدیک یکی از این رویداد ها هستید. DE ها پشت سر هم هستند به این حالت که وقتی شما یکی از ان ها را انجام دادید، قسمت بعدی آن DE شروع خواهد شد. یک DE می تواند تا 20 مرحله ادامه پیدا کند ، اما به سادگی آن نیست که شما به راحتی از مرحله 1 به مرحله 2 و بعد به مرحله 3 بروید.
برای مثال :
مثلا یک Boss از مخفیگاهش بیرون می آید. شما می توانید با کمک دیگر بازیکنان او را از پای درآورید و به مخفیگاهش حمله کنید و فرمانده آنجا را از پا درآورید و سربازان را آزاد کنید و حتی در مقابل نیرو های پشتیبانی دشمن که قصد پس گرفتن مخفیگاهشان را دارند، بایستید و به آن ها اجازه این کار را ندهید.
حالا اگر شما Boss اول را نتوانید همان ابتدا شکست بدهید، آن مخفیگاه از حضور شما با خبر خواهد شد و به سرعت به دوستانشان خبر خواهند داد و یک مکان جدیدی را برای خود خواهند ساخت و برای دفاع بیشتر در اطراف آن دیوار و اسلحه های بزرگ و غیره را آماده خواهند کرد. بعد آن ها گروه هایی از افرادشان را به مبارزه با شما خواهند فرستاد و حتی ممکن است از یک تک تیر انداز هم استفاده کنند و از دور شما رو هدف بگیرند. در این وضعیت حالا نوبت شما است که آن ها را با یک حمله دسته جمعی از پا در آورید و پایگاهشان را از بین ببرید و قسمت هایی از شهر را که تصرف کرده اند را دوباره به تصرف درآورید و دشمن را دوباره به مکان اصلیشان فراری دهید.
همه این اتفاقات فقط با "یک" رویداد DE شروع می شود! در حال حاضر در بازی 1.600 تا از این رویداد ها وجود دارد.
سازنده بازی حتی گفته است این رویداد ها اینطور نیست که بعد اینکه به پایان رسید، 5 دقیقه بعد دوباره ظاهر شود. گفته شده به وجود اومدن دوباره این DE ها می تواند تا ساعت ها، روز ها، هفته ها و حتی ماه ها طول بکشد تا به حالت اول برگردند. این رویداد ها حتی روی جهان هم تاثیر گذار خواهند بود و اگر شما یا دیگران جلوی پیشرفت دشمن را نگیرید آن ها می توانند جهان را تصرف کنند و در هم جای جهان مستقر شوند. روز و شب بود و خیلی چیز های دیگه هم می توانند بر روی اتفاق افتادن این رویداد ها تاثیر گذار باشند.

این تقشه ها نشانگر این DE ها هستند :


79937926907394303951.jpgجایزه های Dynamic Events


وقتی که شما در یکی از این رویداد ها پیروز شوید، مقداری XP و Karma و Coin بدست خواهید آورد. با توجه به اینکه شما چقدر در پیروزی یک DE موثر واقع شدید، سطح و میزان جایزه های شما طبقه بندی خواهند شد. مدال های برنز، نقره و طلا این سطح را مشخص خواهند کرد. فرق آنچنانی بین جایزه های این مدال ها نیست و لازم نیست که سعی کنید حتما بیشترین کار را انجام دهید و به بازیکنان دیگر کمک نکنید . این رویداد ها تعداد زیادی از بازیکن ها را در خودش جای خواهد داد، که بسته به میزان سختی آن DE حتی ممکنه 100 نفر یا بیشتر در یک DE شرکت کنند. یکی از DE ها به نام The Satterer می باشد که برای بازیکنان LvL 50+ می باشد که یکی از مشکلترین این رویداد ها می باشد. در این DE شما باید با یک اژدها که بسیار عظیم می باشد ( در برابر Elder Dragon یا اژدهای ریش سفید یک بچه اژدها محسوب می شود که LvL 80 هم می باشد.) مبارزه کنید و او را شکست بدهید که بعد از همکاری با ده ها بازیکن دیگر و پیروز شدن در مقابل او، یک صندوق بسیار بزرگ روی زمین خواهد افتاد که تمام کسانی که در این مبارزه حضور داشتند می توانند از محتویات آن بهره ببرند. دررون این صندوق یک سری آیتم برای ارتقا اسلحه و زره هایتان وجود خواهد داشت.


Meta Event یا رویداد های با هدفMeta Event ها یکسری DE هستند پشت سر هم که برای گفتن داستان یک ناحیه طراحی شده اند. ME ها می توانند از یک سری DE یعنی از 5 تا 20+ رویداد پشت سر هم تشکیل شوند. یک منو رابط هم در سمت راست تصویر همیشه به شما اطلاع رسانی خواهد کرد و به شما وضعیت را نشان خواهد داد. ME ها به طور معمول بیشترین تاثیر و اصابت را روی ناحیه های بازی خواهد داشت. یعنی ME ها حتی روی وسایل و اجسام و خانه های آن ناحیه تاثیر می گذارند و باعث می شوند ساخته های جدیدی در آن ناحیه توسط NPC ها بوجود بیاید.

Meta Event در حال انجام :

jwl3tnsrks8salf9l.png


Meta Event با موفقیت انجام شد :

tazry91hrvjy6z3xmz8.pngKarma یا سرنوشت


Karma یک پاداش غیر قابل معادله با دیگران می باشد که در طول داستان شخصیتان و DE ها بدست می آورید. Karma به شما کمک می کند تا هویت کاراکترتان هم به طوری که شما ترجیه می دهید تغییر کند. تقریبا هر چیزی که شما با Karma تهیه می کنید، توسط Coin هم قابل تهیه می باشد. شما با استفاده از Karma خود می توانید از NPC های خاصی که برای این ویژگی در نظر گرفته شده اند، زره و اسلحه و بسته های ویژه و چیز های دیگری نیز تهیه کنید.


Dungeon / دانجن ها


دانجن ها بخشی از بازی هستن که با تشکیل گروه و بصورت اختیاری میتونین به آنجا بروید . هر کدام از آنها دارای داستان مربوط به خود هستند و فعلا در بازی هشت دانجن وجود خواهد داشت . در طی داستان شخصی پس از رسیدن به لول 35 هر ده لول یک دانجن جدید وجود خواهد داشت و حداقل سطح لازم برای ورود به دانجن ها 35 است . اما نگران نباشید . شما در سطح 80 با سه دانجن متفاوت و سرگرم کننده مواجه خواهید شد .

دانجن ها در دو نوع متفاوت هستند . یکی داستانی که بر روی داستان گروه Destiny's Edge در بازی تمرکز دارد . دیگری هم بصورت اکتشافی است و درجه ی سختی آن به مراتب بیشتر از حالت داستانی دانجن ها می باشد و لازمه ی آن هماهنگی بیشتر در گروه برای بازی است . در هر کدام از این دو حالت افراد میتوانند در گروه هایی با حداکثر 5 نفر به بازی بپردازند . سختی دانجن ها به تعداد افراد بستگی ندارد و این مقدار سختی با هر مقدار بازیکن ثابت است و تغییر نمیکند . کار گروهی و تیمی در دانجن ها تاثیر زیادی در موفقیت گروه دارد و دانجن ها با Dynamic Event ها هم رابطه دارند . حتی اگر مسیر تکراری ای در یک دانجن انتخاب کنید و دوباره آن را طی کنید تجربه ی متفاوتی با دفعات قبل خواهید داشت . تناسب بندی LvL هم در دانجن ها اعمال می شود.
حالت داستانی (Story Mode)

این حالت وقتی برای اولین بار به دانجن می رویم خواهد بود تا با داستان بازی پیش برویم. داستان دانجن به صورت صحنه های Cut-Scene نمایش داده خواهد شد که بر روی آشکار و توسعه وضعیت Destiny's Edge تمکز می کند. یک یا دو عضو گروه Destiny's Edge به شما ملحق می شوند و به شما داستان دانجن را به مرور می گویند. این حالت از دانجن بسیار آسان خواهد بود و به سادگی توسط هر گروهی انجام پذیر است. تکمیل در حالت داستانی، حالت اکتشافی را آزاد خواهد کرد. حالت داستانی را می توان تکرار اما دلیل خاصی برای اینکار وجود ندارد. لازم به ذکر است که حالت داستانی دانجن با داستان شخصی هر فرد رابطه مستقیم دارد. داستان یک دانجن بر روی پیشرفت در داستان شخصی فرد تاثیری ندارد به غیر از آخرین ماموریت ها که در این دانجن ها قرار دارند.


حالت اکتشافی ( Explorable Mode )حالت اکتشافی بعد از تکمیل حالت داستانی آزاد خواهد شد. داستان در این حالت از دانجن ادامه حالت داستانی دانجن ها خواهد بود. داستان در حالت اکتشافی با Cut-Scene ها و جزییات کمنری توصیف می شود و دیگر به صورت مستقیم بر روی Destiny's Edge تاثیر گذار نخواهد بود. بازیکنان با نسخه های مختلفی در این حالت روبرو خواهند شد که معمولا 3 انتخاب خواهد بود. اعضا گروه در طول دانجن مسیر هارا انتخاب می کنند که باعث روبرو شدن با نسخه های مختلف در دانجن می شود. حالت اکتشافی برای تکرار کردن طراحی شده است، یعنی هر بار شما به دانجن می روید مکان های مخفی و آیتم ها رندوم و مسیر ها و اتفاقات جدیدی را مشاهده خواهید کرد. این حالت به طور قابل ملاحظه ای سختتر از حالت داستانی خواهد بود و به یک گروه و کار تیمی خیلی بالایی نیاز خواهد داشت. مدت زمان بسیار بیشتری هم نسبت به حالت داستانی نیاز خواهد داشت، حدود 1 ساعت و نیم یا بیشتر!

برای اینکه در یک دانجن حرکت کنید، یک سری Waypoint در مسیر دانجن خواهد بود که وقتی یک نفر شکست خورد از همانجا دوباره ظاهر شوند و بکارشان ادامه دهند. این Waypoint ها معمولا در ابتدای دانجن ها وجود دارند و برای باز کردن Waypoint های بعدی باید یک سری اهداف مشخصی را انجام دهید. دانجن ها یک سری قانون مخصوص خودشان هم دارند که ان این است که دشمنان بعد از اینکه مردند دیگر ظاهر نمی شوند و بازیکن های واقعی می توانند به یک دانجن در حال انجام ملحق شوند و به گروه کمک کنند.


جوایز


شما با انجام دانجن ها هم جوایزی علاوه بر آیتم هایی که بدست می آید دریافت خواهید کرد که آنها را با نام Token می شناسیم . با استفاده از Token میتوانید از NPC هایی به نام Dungeon Vendor که در بیرون هر دانجن و جایی به نام Old Lion's Arch وجود دارند آیتم های مختلف مثل اسلحه و ست های لباس خریداری کنید . هر دانجن اسلحه و ست مخصوصی دارد که نام ست های مربوط به این دانجن با نام دانجن ارتباط دارد . این آیتم ها هیچ برتری نسبت به آیتم هایی که از راه های دیگر بدست می آورید ندارند و صرفا برای زیبایی و نشان برتری استفاده می شوند.Mini Dungeon / دانجن کوچک


این دانجن های کوچک مثل دیگر دانجن ها برای ورود به آن چیزی نیاز نیست و در مکان های معمولی واقع شده اند که معمولا با Event ها و پازل های پرشی همراه هستند و در واقع یک دانجن واقعی نیستند.


tc2wy1lqpah9b9wvo8ri.jpg

Leveling


در GW2 حداکثر LvL ای که می توان به آن رسید LvL 80 می باشد. طبق معمول که ANet به دنبال تغییرات و ویرایش ویژگی ها بوده، در این ویژگی هم ایده های جدید و بهتری را به نمایش گذاشته است. همانطور که می دانید در اکثر بازی های آنلاین مدت زمانی که برای LvL Up نیاز است با افزایش آن بیشتر و بیشتر می شود اما ANet سیستمی طراحی کرده است که این مدت زمان لازم بسیار اندک خواهد بود و تقریبا زمانی مانند LvL قبل نیاز خواهد داشت. برای این کار آن ها سیستم بسیار خسته کننده و یکنواخت Grind را از بین برده اند تا شما فقط با ماجراجویی و انجام کار های خیلی جذاب تر LvL Up شوید و از Grind بپرهیزید. ANet گفته است زمانی که برای LvL Up از LvL 30 به بعد لازم می باشد برای یک بازیکن سطح متوسط، 90 دقیقه برای هر LvL می باشد و این مدت تقریبا تا Max LvL یکسان خواهد بود.gtnlffp5dbcpe06ew7m8.jpgXP افزوده بر XP معمولوقتی شما یک دشمنی را می کشید، شما یک شماره ای را که نشانگر مقدار XP دریافتی می باشد را مشاهده خواهید کرد که این شماره معمولا به این حالت می باشد که مثلا 5XP + 2XP که آن 2XP اضافه جایزه این می باشد که شما آن دشمن را بعد از چه مدتی که او در جهان بازی حضور داشته کشته اید. یعنی وقتی دشمنانی که برای مدت زیادی در جهان بازی مانده بودند را بکشید، XP افزوده ای بر XP عادی کسب خواهید کرد که باعث می شود بیشتر مشتاق اکتشاف در جهان بزرگ این بازی شوید.


Kill Stealing یا ربودن کشتن


در GW2 دیگر شما این سیستم اعصاب خورد کن را تجربه نخواهید کرد. به طور معمول شما در همه بازی های آنلاین دیگر وقتی می بینید که بازیکنی در نزدیکی شما می باشد و در کار شما اختلال ایجاد می کند ناراحت می شوید و به خود می گویید " الان دوباره او آیتمی که من دنبالش بودم را قبل از من می گیرد!" که اثر بدی در رابطه بین بازیکن ها می گذارد. اما در GW2 شما نباید نگران این موضوع باشید چون اگر شما در حال مبارزه با یک دشمن باشید و یک بازیکن دیگر نیز در وسط مبارزه بیاید و او هم به کشتن آن دشمن بپردازد، وقتی که دشمن مرد تمام کسانی که به آن دشمن ضربه زده باشند، "تمام XP" و حتی آیتمی که از او Drop می شود را می توانند بردارند، بدون توجه به اینکه چه کسی بیشترین ضربه را یا Damage را زده باشد یا اینکه شما در یک گروه بودید یا خیر. ANet بازی را طراحی کرده است که شما بر خلاف دیگر بازی ها، مشتاق به حضور دیگر بازیکن ها در کنار خود باشید و دوست داشته باشید با هر کسی که می بینید یک گروه تشکیل دهید.


چالش مهارتی یا Skill Challenge


چالش های مهارتی یک سری وظایف هستند که با انجام دادنشان Skill Point بدست می آید. چالش های مهارتی می توانند حالات محتلفی داشته باشند :

Communing Challenges (چالش های معمولی) - مکان های قدرت، معمولا توسط دشمن های Veteran یا پر قدرت محافظت می شود.

Direct Combat Challenges (چالش های مبارزه مستقیم) - مبارزه تن به تن، معمولا با NPC های دوست و خودمانی.

Horde Combat Challenge (چالش های مبارزه با یک دسته دشمن) - مبارزه با یک دشمن پر قدرت یا Veteran و 2-4 دشمن معمولی زیر دست، با پاسخ دادن درست به یک موضوع از یک چالش فعال و شروع می شود.

Item Challenges - بعضی هدف های تعاملی یا Interactive Objects آیتمی می دهند که معمولا در انتهای یک لشگری از دشمن قرار دارد که با استفاده از ان آیتم Skill Point می گیرید.

Creature Codex (کتابی از افسانه ها و ویژگی های موجودات بازی) - پیدا کردن و بدست آوردن یک کتاب Creature Codex از یک NPC خاص.
چالش های مهارتی که هنوز تکمیل نشده اند در نقشه بازی توسط یک آیکن تو خالی مانند
Skill_point_empty.png
نشان داده می شود، در حالی که چالش های تکمیل شده توسط یک آیکن تو پُر مانند
Skill_point.png
نمایش داده می شود.نکته : در بتای گذشته بازی 182 چالش مهارتی وجود داشت.

مبارزات بین بازیکنان واقعی یا PvP


مبارزه های PvP

سیستم های جدیدی در PvP این بازی اضافه شده اند که شما می توانید در این مبارزه ها با Max LvL وارد آن شوید که همراهش تمام اسکیل ها هم باز خواهند بود اما شما باید با Point و آیتم هایی که در اختیار شما قرار می گیرد کاراکترتان را ارتقا دهید تا یک کاراکتر مناسب برای PvP داشته باشید. در این بین یک سیستم دیگری هم به این نسخه اضافه شده که WvWvW یا World vs World نام دارد و در آن اجازه داده شده تا تمامی بازیکنان با هر LvL ای در مقابل هم قرار بگیرند و یک مبارزه عظیمی را شکل بدن. این سیستم یک چیزی بین PvP و PvE قرار دارد.
در کل در بازی در حال حاضر 48 جهان یا سرور وجود دارد که هر بار 3 تا از سرورهای بازی به همراه تمام بازیکنان داخلش وارد این مبارزه عظیم خواهند شد و چاره ای ندارند جز این که در این مبارزه شرکت کنند چون انتخابی وجود ندارد. این مبارزه ها فقط بین 3 سرور مشخص شروع خواهند شد و تا یک زمان مشخصی به طول خواهند انجامید، مثلا ممکن است تا 2 هفته نیز طول بکشد.
در این مبارزه ها 4 مپ وجود دارد که تشکیل شده اند از 3 مپ به عنوان خانه که می توان گفت 1 مپ خانه برای هر سرور و 1 مپ به عنوان مرکز مبارزات. در WvWvW هدف اصلی این است که قلعه ها و منابع را تصرف کنید و خط ورود تدارکات به دشمنان را از بین ببرید. با انجام دادن این کار ها شما امتیازاتی کسب خواهید کرد که با آن برنده مشخص خواهد شد، هر چه امتیاز بیشتری کسب کنید بهتر است. اگر سروری که شما در آن بودید موفق به پیروزی شد همه کسانی که در سرور حضور داشتند یک جایزه دریافت خواهند کرد که می تواند XP باشد یا اینکه افزایش Drop Rate آیتم ها. این جایزه ها به تعداد امتیازی که کسب کردید بستگی دارند. یک حداقل و یک حداکثر در این امتیاز ها نیز وجود دارد. در این بین رتبه بندی جهانی هم وجود دارد که باعث می شود که شما دفعه بعد در مقابل سروری که هم سطح شما می باشد قرار بگیرید. تعویض بین سرور ها هم محدود خواهد شد تا بازیکن ها برای دریافت جایزه ها به سرور پیروز بروند.BattleCinematic-copy-600x346.jpg

لوازم و دارایی ها
Crafting یا ساخت و ساز و شغل ها8 شغل مختلف در این بازی وجود دارد که به این ترتیب می باشند :

1 - اسلحه ساز (Weaponsmith) : اسلحه های سرد مثل شمشیر و تبر و چکش می سازد.

2 - شکار باز (Huntsman) : اسلحه های راه دور مثل تیرکمان و تفنگ می سازد.

3 - صنعت کار (Articer) : اسلحه های جادویی تولید می کند.

4 - زره ساز (Armorsmith) : زره های سنگین می سازد.

5 - Leatherworker : زره های وزن معمولی می سازد.

6 - خیاط (Tailor) : زره های سبک وزن می دوزد.

7 - جواهرساز (Jewelcrafter) : جواهراتی مثل حلقه و گردنبند می سازد.

8 - آشپز (Cook) : غذاهایی درست می کند که توانایی های بازیکن را برای مدتی کوتاه ارتقا می دهد.

هر کس می تواند 2 شغل را همزمان داشته باشد، اما می تواند در صورت تمایل با صحبت کردن با NPC مشخص شغلش را تغییر دهد. وقتی شغلتان را عوض کردید و دوباره خواستید به همان شغل قبل برگردید ، LvL شما در آن شغل در همان سطح خواهد ماند و جای نگرانی ندارد. اما اگر LvL تان بالا باشد باید پول بیشتری برای تغییر شغلتان پرداخت کنید.
4 روش برای بدست آوردن اجسام مورد نیاز برای ساخت و ساز وجود دارد که به این تریتیب هستند :

1 - بازیابی آیتم ها : آیتم ها را در جایی می برید به نام Salvaging Kits که باعث می شود اجسام لازم برای ساخت و ساز بدست آید.
2 - Looting : با کشتن دشمن ها بدست می آید.
3 - برداشت از محیط : گیاهان و درختان و چیز های نظیر آن قابل برداشت هستند تا اجسام مورد نیاز برای ساخت و ساز بدست بیاورید.
4 - خریداری : می توانید آن ها را از NPC ها یا دیگر بازیکن ها نیز خریداری کنید.

یک فرق اساسی بین این بازی و دیگر بازی های نظیر این بازی این است که اجسامی که برای ساخت و ساز هستند به کسی که آن ها را بر می دارد Bound یا متعلق نمی شود و به راحتی می توان آن ها را خرید و فروش کرد که باعث میشه کسانی که بیشتر در کار ساخت و ساز هستند فقط سراغ خرید آن ها بروند و کار خودشان را راحتتر ادامه دهند.
وقتی که اجسام مورد نیاز ساخت و ساز یک آیتمی را به دست آوردید برای ساخت آن باید به کارگاه ساخت و ساز بروید و توسط NPC مربوطه اقدام به ساخت کنید. دستور العمل هایی که برای ساخت لازمه اکثرا توسط خود شخص قابل یادگیری هستش اما بعضی از آن ها را فقط از طریق Looting به دست خواهید آورد و بعضی هم توسط آموزنده آن شغل.
این سیستم باعث میشه که اگر شما یک Crafter حرفه ای بودید از دیگر بازیکن ها متمایز شوید و هر کسی نتواند به راحتی و در همان دفعه اول یک آیتم خیلی خوب را بسازد، چون در این بازی ساخت و ساز هم دارای LvL می باشد و LvL های بالاتر در یک شغل می تواند آیتم های خیلی بهتری را درست کند. در هر شغل تعداد 400 Skill Point قابل دریافت می باشد و شما برای رسیدن به بالاترین سطح در یک شغل باید تمام آیتم های قابل ساخت آن را بسازید، چون اینطور نیست که با ساختن یک آیتم برای دفعات بسیار زیاد شما به آخرین LvL برسید. فقط با ساخت یک آیتم جدید تجربه کسب خواهید کرد که این سیستم باعث می شود که فرد فقط آیتمی را که لازم دارد را درست کند.
ساخت و ساز در این بازی طوری طراحی شده که با توجه به آن و تلاش برای ساخت و ساز بیشتر باعث شود شما آیتم هایی را بدست بیاورید که قدرتی بسیار بالایی را دارند که ممکنه فقط از راه های بسیار سخت آن را در حالت عادی بدست اورید.
فروشگاه آیتم ها بین بازیکنان واقعی ( Trading Post )
آیتم های ترکیب کننده برای ارتقا / Upgrade Components


آیتم های ترکیب کننده برای ارتقا به پیشرفت هایی میگویند که روی اسلحه ها ، زره و لوازم اعمال میشوند . بوسیله ی آنها چیز های سودمند اضافی خواهد شد مثل مقداری خواص یا Attribute اضافه بر روی تجهیزات یا افکت های خاصی که هنگام ضربه زدن دیده می شود. بعضی از این ارتقا و Upgrade ها می توانند افکت های ظاهری نیز داشته باشند. مثلا اسلحه تان توسط یک نور خاصی احاطه شود و باعث زیبایی بیشتر آن نیز شود. این نوع ارتقاع ها میتوانند ساخته شوند ، فروخته شوند ، پیدا شوند و یا به عنوان جایزه داده شوند . آنها میتوانند جایگزین دیگر آپگرید ها از این نوع یعنی Upgrade Component نیز بشوند ولی نمیتوانند بازیافت شوند، یعنی وقتی که از یک بسته بازیافت یا Salvage Kit بر روی آیتم ها استفاده می کنید، یک درصدی احتمال دارد که بتوانید تکه هایی که برای ازتقا در تجیزاتتان وجود دارد را دوباره بازیافت کنید که میزان شانسی که در موفق بودن این کار وجود دارد به کیفیت بسته بازیافتی که از آن استفاده می کنید بستگی دارد.
Runes یا طلسم


زره ها با به کار بردن طلسم یا Rune ها ارتقا پیدا می کنند. استفاده از چندین Rune از یک نوع بر روی قطعات زره ها باعث می شود که پوشنده آن جمع سود و فواید آن ها را بدست آورد. برای مثال، یک Rune به نام Superior Rune of Balthazar باعث می شود +25 Power یا قدرت اضافی بدست آید و سود دوم آن به این صورت خواهد بود که مثلا 15% به مدت زمان آتش گرفتگی دشمن می افزاید. این به این معنی می باشد که یک بازیکن می تواند از جمع جوایز سِت یا Set زره ها بر روی هر یک از قطعات زره یک ست استفاده کند،که می تواند جایگزین بدست آوردن تک تک قطعات یک ست برای بدست آوردن تمام جوایز یک ست کامل شود و به راحتی به تمام جوایز یا سود ها دست یافت.in4ejevgyixt484lyui7.jpgاسلحه ها

اسلحه ها به 4 دسته تقسیم شده اند : سلاح های یک دستی، اسلحه های دو دستی، اسلحه های خاص و اسلحه های زیر آب

1 - سلاح های یک دستی : تبر، خنجر، گرز، تفنگ کلت، شمشیر و عصای سلطنتی
2 - اسلحه های دو دستی : شمشیر بزرگ، چکش، تیرکمان بلند، تفنگ تک تیر، تیرکمان کوتاه و چوب بلند
3 - اسلحه های حاص : نیروی تمرکز، سپر، مشعل و شیپور جنگ
4 - اسلحه های زیر آب : نیزه، عصای 3 دندانه، تفنگ زیر آب

بعضی از کلاس ها می توانند از دو شمشیر یک دستی در یک زمان استفاده کنند، اما بعضی از آن ها نمی توانند. هیچ کدام از کلاس ها نمی توانند از تمام اسلحه ها استفاده کنند ولی هر کدامشان چندین اسلحه برای انتخاب خواهند داشت.
به علاوه در این بازی حتی محیط اطراف هم می تواند به عنوان سلاح استفاده شود، به طور مثال تخته سنگ، قطعه های چوبی، پایه های صندلی و خیلی چیز های دیگر.


500px-Weapons_05_concept_art_%28Shining_Blade_weapons%29.jpg


Transmutation / تبدیل


سیستم تبدیل در این بازی به بازیکن این اجازه را میدهد که ظاهر تجهیزاتش را به صورت دلخواه در آورد. با استفاده از سنگ های تبدیل بازیکن میتواند با ترکیب دو چیز که از یک نوع هستند ، یک آیتم بسازد که ظاهرش مثل یکی از آن دو آیتم و قدرت ها و مشخصاتش مثل دیگری باشد . اگر هر دو آیتم قابلیت آپگرید داشته باشند در این صورت هم بازیکن میتواند حق انتخاب داشته باشد تا کدام یک را نگه دارد!Mystic-Forge-UI1-600x469.jpg
مورد های خاص و متفرقه
سیستم Extended Experience

در GW2 شما به غیر از سیستم Marketplace که بدون اینکه در بازی باشید کار خودش را می کند و نیازی به حضور شما در بازی ندارد، شما می توانید به صورت زنده و مستقیم از Dynamic Event ها با اطلاع شوید یا اعضای گیلدتان را مشاهده کنید و حتی با آن ها صحبت یا چت کنید؛ خیلی چیز های دیگر نیز وجود دارد که با استفاده از یک نرم افزار موبایل یا یک Website خاص این سیستم بدون اینکه به بازی بروید، این اطلاعات را بدست آورید. ArenaNet در حال ساختن یک پایگاه داده یا Database می باشد که به شما اجازه می دهد مشخصات هر کسی را که می خواهید را به صورت کامل در یک صفحه ای در بازی ببینید که درون آن آماری از قبیل اسلحه ها، آیتم ها، زره ها، خواص، اینکه آیتم ها از چه طریقی بدست آمده اند و یا المان هایی از داستان شخصی هر فرد به شما ارایه شود. کاربران موبایل حتی می توانند به بازیکنان تازه وارد که در پیدا کردن راهشان مشکل دارند، کمک کنند. همه این ویژگی ها توسط یک وب سایت و دستگاه های موبایل قابل انجام و مشاهده می باشد.Cash Shop یا فروشگاه لوازم قابل تهیه با پول واقعیCash Shop بازی هم معلوم شد که چه آیتم هایی را دارد که Official هم می باشد اما هنوز کامل نشده که می توانید در این لینک ببینید :

https://gemstore.ncplatform.net/all

حتی آیتم هایی که باید با پول واقعی خرید هم میشه با پول داخل بازی هم خرید! و یک حتی دیگه اون هم اینکه پولی که باهاش میشه آیتم های Cash Shop رو خرید در خود بازی هم قابل بدست آوردنه و میشه با بازی کردن عادی هم پول Cash Shop که در این بازی به نام Gem شناخته میشه بدست آورد و حتی با بازیکن های دیگه هم معادله و Trade کرد. به نظر من که خیلی عالی ! چون حتی آیتم هاش روی بالانس و گیم پلی هم تاثیر گذار نیستند !

Buy To Play

این بازی نیازی به شارژ ماهیانه ندارد و فقط باید در ابتدا بازی ارجینال را تهیه کنید تا بتوانید وارد بازی شوید. در بازی Cash Shop هم وجود دارد که سازنده بازی یعنی ArenaNet گفته است که این آیتم ها هیچ تاثیری بر روی گیم پلی نخواهند گذاشت تا بازی بین همه بازیکن ها یکسان و کاملا بالانس باشد.کلاس یا Professions1 - Warrior

Warrior ها استاد استفاده از سلاح های سرد هستند که در مبارزه بر روی سرعت، قدرت، استقامت و زره های سنگین تکیه می کنند تا پیروز شوند. آن ها می توانند از ضربات پست سر هم استفاده کنند و با تکیه بر توانایی هایش در مبارزه پیروز شود.

اسلحه ها
 • سلاح های دو دستی : شمشیر های بزرگ (Greatsword) , چکش (Hammer)، تیرکمان بلند (Longbow)، تفنگ های تک تیر (Rifle)
 • سلاح های اصلی : تبر(Axe)، شمشیر (Sword)، گرز (Mace)
 • سلاح های دوم : تبر(Axe)، گرز (Mace)، سپر (Shield)، شمشیر (Sword) و شیپور جنگ (Warhorn)
 • سلاح های زیر آب : نیزه (Spear) و تفنگ مخصوص زیر آب (Harpoon Gun)
2 - Ranger


آن ها در تمامی هنر ها استاد هستند. آن ها از چشمان دقیق، دستانی ثابت با دقت بالا بهره می برند. آن ها با استفاده از نیرکمان خود می توانند از مسافت های خیلی دور دشمنان خود را از پا در بیاورد. Ranger ها می توانند از حیوانات اهلی هم برای پرت کردن حواس دشمنان و از پا در آورنشان استفاده کند. آن ها می توانند از نقات ضعف دشمنان بر علیه خودشان استفاده کنند.

اسلحه ها
 • سلاح های دو دستی : تیرکمان کوتاه (Shortbow)، تیرکمان بلند (Longbow)، شمشیر بزرگ (Greatsword)
 • سلاح های اول : شمشیر (Sword)، تبر (Axe)
 • سلاح های دوم : تبر (Axe)، خنجر (Dagger)، مشعل (Torch) و شیپور جنگ (Warhorn)
 • سلاح های زیر آب : نیزه (Spear)، تفنگ مخصوص زیر آب (Harpoon Gun)
3- Necromancer

آن ها یک هنرمند در استفاده از نیرو های تاریکی برای زنده کردن مرده ها، استفاده از روح دشمنان و آشامیدن خون دشمن خود هستند. آن ها می توانند یاران مرده شان حتی بازیکن های واقعی را زنده کنند تا با تعداد بیشتری به سوی دشمن خود حمله کنند.

اسلحه ها
 • سلاح های دو دستی : چوب (Staff)
 • سلاح های اول : تبر (Axe)، خنجر (Dagger)، عصای سلطنتی (Scepter)
 • سلاح های دوم : خنجر (Dagger)، نیرو تمرکز (Focus) و شیپور جنگ (War Horn)
 • سلاح های زیر آب : نیزه (Spear)، عصای 3 دندانه (Trident)
4 - Elementalist

Elementalist ها از نیرو های طبیعی برای تخریب دشمن استفاده می کنند؛ مثل آتش، هوا، زمین و آب. آن ها در مبارزه در راه دور و استفاده از ضربات تکی بسیار محلک برای به زمین انداختن دشمن قبل از اینکه آن ها به نزدیکی او برسند، استاد هستند اما در مبارزه تن به تن بسیار ضعیف هستند. آن ها با یک پتانسیل بسیار حجومی می توانند یک دشمن بسیار پر قدرتی برای حریفانش باشد.

اسلحه ها
 • سلاح های دو دستی : چوب های دو دستی (Staff)
 • سلاح های اصلی خنجر (Dagger) و عصای سلطنتی (Scepter)
 • سلاح های دوم خنجر (Dagger) و نیرو تمرکز (Focus)
 • اسلحه های زیر آب : عصای 3 دندانه (Trident)

5 - Guardian


Guardian ها اختصاص داده شدند به محافظت از یاران و استفاده از سلاح های قدرتمند برای کوبیدن دشمنان. آن ها از سلاح های دو دستی استفاده می کنند، مثل یک چکش و یک سپر که در این امر بسیار قدرتمند و توانا هستند. یک Guardian واقعی کسی است که از تاکتیک های دفاعی خودش برای دفاع از یاران خود و پیروزی در مبارزه استفاده کند.

اسلحه ها
 • سلاح های دو دستی : شمشیر بزرگ (Greatsword)، چکش (Hammer)، چوب بلند (Staff)
 • سلاح های اول : شمشیر (Sword)، گرز (Mace)، عصای سلطنتی (Scepter)
 • سلاح های دوم : سپر (Shield)، مشعل (Torch)، نیروی تمرکز (Focus)
 • سلاح های زیر آب : نیزه (Spear)، عصای 3 دندانه (Trident)
6 - Thief

یک استاد در مخفی کاری و غافلگیر کردن. Thief ها در مبارزه های تن به تن فوق العاده خطرناک هستند و در مبارزه های چند نفره می توانند دشمنان خود را از هم جدا کنند و به سرعت آن ها را از بین ببرند. Thief ها ضعف خود را در جان و دفاع کم توسط سرعت بسیار بالا و جا خالی دادن از بین می برند. آن ها می توانند در سایه ها حرکت کنند، در آسمان ها نا پدید شوند یا اینکه از حریف خود به راحتی ابزار یا آیتم های او را بدزدند و از آن ها در مقابل خودشان استفاده کنند. دشمنان Thief ها یا خود باید مراقب اطراف خود باشند یا اینکه این Thief ها هستند که به خواسته شان خواهند رسید.


اسلحه ها
 • سلاح های دو دستی : تیرکمان کوتاه (Shortbow)
 • سلاح های اول : تفنگ کلت (Pistol)، شمشیر (Sword)، خنجر (Dagger)
 • سلاح های دوم : تفنگ کلت (Pistol)، خنجر (Dagger)
 • سلاح های زیر آب : نیزه (Spear)، تفنگ مخصوص زیر آب (Harpoon Gun)


7 - Engineer


Engineer ها در مبارزه با استفاده از ابزار آلات مکانیکی استاد هستند، آن ها به مواد منفجره، اسباب بازی ها، الیکسیر یا Elixir ها و دیگر دستگاه های فعال شونده مجهز شده اند. آن ها می توانند با استفاده از سلاح های فعال شونده مثل Torrent ها کنترل یک منطقه را به دست آورند، از دوستان خود توسط سلاح های Alchemic محافظت کنند یا اینکه یک منطقه را با مین بپوشانند یا از بمب و نارنجک استفاده کنند.

اسلحه ها
 • سلاح های دو دستی : تفنگ تک تیر (Rifle)
 • سلاح های اول : تفتگ کلت (Pistol)
 • سلاح های دوم : تفنگ کلت (Pistol)، سپر (Shield)
 • سلاح های زیر آب : تفنگ مخصوص زیر آب (Harpoon Gun)
8 - Mesmer

مِسمر ها از جادو های بسیاری استفاده می کنند؛ آن ها با جادو های خود می توانند حریف خود را فریب دهند یا آن ها را سردرگم کنند تا آن ها را در اختیار خودشان قرار دهند. گیج کردن دشمن یکی از مورد علاقه ترین کار های این کلاس است. آن ها به دشمن خود توهماتی پر قدرتی می فرستند تا ذهن آن ها منحرف شود و نتوانند به او نزدیک شوند؛ مسمر ها همیشه راهی دارند تا دشمن خود را دور از خود نگه دارند چون در مبارزه های نزدیک ضعف بزرگی دارند.

اسلحه ها
 • سلاح های دو دستی : چوب بلند (Staff)، شمشیر بزرگ (Greatsword)
 • سلاح های اول : شمشیر (Sword)، عصای سلطنتی (Scepter)
 • سلاح های دوم : تفنگ کلت (Pistol)، شمشیر (Sword)، مشعل (Torch)، نیرو تمرکز (Focus)
 • سلاح های زیر آب : نیزه (Spear)، عصای 3 دندانه (Trident)


نژاد ها


1 - Asura

ممکن است آن ها جسته کوچکی داشته باشند، اما آنان در علم سحر و جادو دارای هوشی فوق العاده بالا می باشند. آنان از هوش بسیار بالای خود برای کشف و اختراع جادو ها استفاده می کنند. در نظر Asura ها کسانی که قوی هستند کسانی نیستند که پیروز هستند بلکه باهوش ها هستند. نژاد های دیگر بر این باورند که آن ها باید با استفاده صحیح قدرت و توانشان فرمانروایی کنند اما آن ها خودشان را فریب می دهند. همه تا مدتی دیگر در حدمت Asura در خواهند آمد.2 - Charr


نژادی پر از موفقیت که کارنامه ای درخشان در مبارزه ها دارد. آنها از شکست، ظلم و ستم و جنگ داخلی جان سالم به در برده اند. آن ها بعد از هر جنگی قلمرو های به دست دشمن افتاده را به سرعت پس می گیرند و با ساخت و ساز خانه های خود دوباره شهر خود را به سرعت بازسازی می کنند. قلمرو و کاخ بزرگ و قدرتمند آن ها با نام Black Citadel باعث تسلط بر شهری از انسان ها با نام Rin شده است و تکتولوژی غیر جادویی آن ها قدرتمندترین سلاح در سرزمین Tryia می باشد. اما با وجود موفقیت هایشان به خاطر اختلاف میان مردمشان، روح پیروزی هایشان و قدرت Elder Dragons به چالش کشیده شده اند.


3 - Norn


Norn ها نژادی شجاع، متفاوت و چند کاره و بی رحم و خشن مانند Barbarian ها می باشند. بسیار قوی و وحشی هستند و از هیچ چیز حراسی ندارند. Norn ها موجوداتی هستند که از هیچکس تبعیت نمی کنند و هر کاری که دلشان بخواهد انجام می دهند و به هیچ چیز پایبند نیستند. آنان در کوه و غار ها زندگی می کنند و با هشیاری از حواس خود، سرعت استفاده از هوش ​​خود، و قدرت از ساعد عظیم خود مقاوم و پایدار شده اند. آنها روحی وحشی در وجودشان دارند که باعث شده باطنی همانند غول های بزرگ داشته باشند.
در کل می توان اینطور گفت که، آنها سریع به خشم میایند حتی سریعتر از لبخند. آن ها می نوشند، جشن می گیرند و با اشتیاق و علاقه شکار می کنند و چیز های بسیار کمی می ترسند. آنها متحدین ثابت قدم و دشمنان کینه توز هستند.


4 - Sylvari

مدت ها پیش یک سرباز خسته یک دانه گیاه عجیبی را در اعماق جنگل Maguuma Jungle کاشت. برای قرن ها این گیاه در آنجا ماند و بزرگ و بزرگتر شد تا جایی که ریشه هایش تمام جنگل را پوشانده بود، حداقل تا 25 سال پیش بلاخره شکوفه زد و اولین موجود که Sylvari نام گذاری شد از آن بیرون آمد. آنان چشمانی عریض که شکل و شمایلشان توسط یک رویا هنگامی که در گیاه خواب و در حال رشد بودند شکل گرفت. حالا Sylvari ها در سرزمین Tryia به ماجراجویی می پردازند و به دنبال مکان خود در جهان می باشند.


5- Humanانسان های سرزمین Tryia افرادی همیشه آماده برای جنگ هستند. در طول 300 سال گذشته، آن ها مقدار زیادی از قلمرویشان را از دست داده اند. دشمنان قدیمیشان و نژاد های جدید آن ها را در فشار زیادی قرار دادند و از همه طرف به آن ها ضربه زدند. هنوز نژاد انسان زنده مانده است و از سرزمین های باقی ماندشان دفاع می کنند و در تلاش هستند تا روح انسانیشان که قرن هاست در آن ها وجود دارد را حفظ کنند. بزرگترین شهر آن ها به نام Divinity's Reach به عنوان منبع امید برای مردم آن ها می باشد. آن ها در بین دیگر نژاد ها مانده اند و در دو راهی مانده اند که آیا با آن ها دوست شوند یا دشمن.چگونگی کنترل بازی توسط کیبورد و ماوس

97373284932277934907.jpg

فرمان و دستورالعمل هایی برای استفاده در داخل بازی


09497339384881902154.jpgنقاط قوت کلاس ها


profession-mechanics-analysis.png
سوال و جواب هایی در مورد GW2


نسخه اول Guild Wars چه مشکلی داشته که نسخه دوم آن ساخته شد؟

تیم سازنده بازی به این نتیجه رسیده بودند که آن ها در نسخه اول بازی نمی توانند خیلی از تغییراتی که در نظر داشتند را اعمال کنند و نسخه اول پاسخگو این همه تغییرات نبود و این باعث شد که به فکر ساخت نسخه دوم بیفتند و این بهترین راهی بود که از طریق آن توانستند به هر آنچه که می خواستند برسند.آیا این بازی هم قرار است با شبیه شدن و کپی برداری از دیگر بازی های آنلاین، بی ارزش و مخروب شود ؟

خیر، سازنده بازی گفته است که آن ها در حال تلاش برای ساخت یک کپی دیگر از عنوان WoW نیستند. اصل طرز فکر سازندگان این بوده و می باشد که به شما اجازه داده شود هر طور که مایل هستید بازی را پیش ببرید و از ویژگی هایی استفاده شود تا شما بتوانید از بازی کردن با دوستانتان لذت ببرید. در این بازی سیستم 3 گانه DPS, Healer و تانک هم استفاده نمی شود و بجای آن از سیستم Damage , Control و Support استفاده می کند.آیا شارژ ماهیانه ای برای این بازی نیاز می باشد؟

خیر، شما فقط نیاز به خرید CD Key بازی هستید و بعد می توانید تا هر وقت که می خواهید بازی کنید.


آیا این بازی دارای Cash Shop هم می باشد؟

بله وجود دارد اما چیز هایی که در Cash Shop وجود دارد باعث برتری نسبت به دیگران نمی شود و یا آیتم هایی هستند که به مرور در خود بازی هم می توانید آن ها را بدست بیاورید.


آیا با سیستم عامل های Mac و Linux هم می توان وارد بازی شد؟

به صورت رسمی فعلا خیر. ArenaNet هنوز اشاره ای به این موضوع نداشته است. به هر حال تعدادی از بازیکنان در بتای گذشته موفق شده بودند در سیستم عامل Linux هم بدون مشکل وارد بازی شوند.

آیا در کنسول ها هم بازی ساخته می شود؟


در حال حاضر خیر. یک تیم کوچکی بر روی ممکن بودن این اتفاق در حال تحقیق می باشند اما هنوز اطلاع دقیقی از این موضوع وجود ندارد.

آیا کاراکتر ها می توانند پرواز کنند؟


خیر.

آیا حیواناتی برای سوار شدن هم وجود دارد؟


به غیر از Teleport روش دیگری برای استفاده در مسافت های دور وجود ندارد مثل اسب و کشتی و غیره مگر اینکه نسخه الحاقی در آینده از آن ها استفاده کند.

آیا باز هم برای PvP و PvE لازم است که کاراکتر های جداگانه ای بسازیم تا حرفی برای گفتن داشته باشیم؟

خیر. یک کاراکتر می تواند در تمام قسمت های بازی یک فرد موثری واقع شود. تمام اسکیل ها و تجهیزاتی که برای یک PvP لازم است بصورت رایگان و بی دردسر در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا دیگر مشکلی برای ساخت کاراکتر جدید نداشته باشید و برای بدست آوردن تجهیزات لازمه وقت تلف نکنید.

آیا برای رسیدن به بالاترین LvL بازی لازم است که بدون وقفه Grind کنیم تا به آن برسیم؟

خیر. زمانی که برای LvL Up لازم می باشد هیچ وقت نباید از 90 دقیقه بیشتر شود و این زمان تا آخرین LvL هم پا برجا خواهد بود. ( آخرین LvL در حال حاضر 80 می باشد.)

اسکیل ها چگونه بدست می آیند؟

یک اسکیل اسلحه و یک اسکیل Healing از همان ابتدا در اختیار شما قرار خواهد گرفت که برای باز کردن بقیه اسکیل های یک اسلحه می بایست از آن در مبارزه استفاده کنید تا به مرور اسکیل های مربوط به آن اسلحه باز شوند. اسکیل هایی مثل Healing و امثال آن از راه دیگری بدست می آیند، مثل خریدن از مربی ها یا استفاده از Karma.

آیا هر نژادی در یک منطقه متفاوتی شروع به کار خواهد کرد؟

بله. هر نژادی از یک منطقه متفاوت شروع خواهد کرد و هر کدام هم داستان مخصوص به خودشان را خواهند داشت. با این وجود، دوستانی که نژاد های متفاوتی را برگزیده اند همچنان می توانند بعد از یک مرحله تمرینی کوتاه با دیگر دوستانشان ملاقات کنند و با یکدیگر باشند.

آیا سیستم روز و شب هم وجود دارد؟

بله. این سیستم از زمان واقعی سریعتر خواهد بود. رویداد ها و دشمنان هم در طول ساعات مختلف متغیر خواهند بود و مثلا شما فقط در نیمه شب ها روح ها را خواهید دید. در حال حاضر 80 دقیقه روز خواهد بود و 40 دقیقه هم شب که البته ممکن است در نسخه اصلی بازی تغییر کند.سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی


Windows XP SP2 یا جدیدتر

Intel Core 2 Duo 2 GHz, Core i3, AMD Athlon 64 X2 یا بهتر

nVidia GeForce 7800, ATI Radeon X1800, Intel HD 3000 یا بهتر

2GB RAM

25GB فضای خالی دیسک سخت

اینترنت پر سرعت

کیبورد و ماوس
اینم یک تریلر زیبا و فوق العاده که در این تریلر می تونید همه چیز رو ببینید از جمله : نژادها، کلاس ها، Boss ها، محیط و مناطق، مهارت یا اسکیل ها، فیزیک کاراکتر هنگان حرکت کردن و دویدن و و چگونگی استفاده از اسکیل ها هنگام حرکت، گرافیک، داستان و خیلی چیز های دیگر!
این تریلر بسیار مفید و زیبا کار شده و پیشنهاد می شود حتما مشاهده کنید!


تریلر Official بازی Guild Wars 2

سایت اصلی بازی

Guild Wars 2 - بیانیه و گیم پلی

ویدیو نمای کلی گرافیک و گیم پلی

دانلود دانلودر بازیبرای مشاهده لیست بازیکنان به پست دوم مراجعه کنید.

 
Last edited by a moderator:

Dante May Cry

کاربر سایت
Apr 19, 2008
1,193
نام
مَهدی
لیست ID بازیکنانی که در بازی حضور دارند

Archdemon.8341
lagaladze.5042
shahrooz.1694
Ghasedak.4950
jimrako.1629
bloodyranker.7986
hqdead.8135
Saeed.2974
Reza.5386
swift.5843
mehdimadara.4056
Evil Land.8092


افراد فعال در بازی حال حاضر


Ghasedak.4950
shahin.6073
bloodyranker.7986
ariou.1794
Mashmammad.7340
invincible magician.6801
JellyGod.1582
digelo.8536

 
آخرین ویرایش:

Dante May Cry

کاربر سایت
Apr 19, 2008
1,193
نام
مَهدی
دوستان می تونن این بازی رو به صورت سی دی کی از فروشگاه های اینترنتی که به قیمت تومان آن ها را برای فروش گذاشته اند ، خریداری کنید
قیمت های آن ها به این ترتیب هستند :


1 - Standard Edition به قیمت 60$ که فقط حاوی CD Key ورود به بازی می باشد.

2 - Digital Deluxe Edition به قیمت 90$ تومان که امکانات خاصی به دنبال دارد :

امکانات مخصوص نسخه ی دیلاکس Deluxe:

سی دی کی بازی Guild Wars 2
Summon Mistfire Wolf Elite Skill - این الیات اسکیل یک گرگ ظاهر می کند که لحظاتی شما را در مبارزه یاری خواهد کرد.
Rytlock Miniature - یک پت غیر مبارزه ایست که می تواند در کنار شما در بازی باشد.
Golem Banker - بانک شما همیشه همراه شماست!
Chalice of Glory - باعث می شود Glory بیشتری نسیب شما گردد که از Glory در باز کردن PVP Rewards استفاده می گردد.Tome of Influence - برای کسب Influence بیشتر است که برای بازکردن یک سری امکانات خاص برای گیلد شما می شود.


در ضمن این بازی نیاز به شارژ ماهیانه ندارد و فقط با خریدن سی دی کی می توانید تا هر موقع که بخواهید به بازی بپردازید.
 
آخرین ویرایش:

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
2,970
نام
محمد
مگه اومده ؟ Release Date نداشت تا چند وقت پیش :D
بد جوری منتظرشم . امیدوارم بتونیم تو ایران راحت بازیش کنیم . پینگ و سرور هاش منظورمه .
 

Dante May Cry

کاربر سایت
Apr 19, 2008
1,193
نام
مَهدی
مگه اومده ؟ Release Date نداشت تا چند وقت پیش :D
بد جوری منتظرشم . امیدوارم بتونیم تو ایران راحت بازیش کنیم . پینگ و سرور هاش منظورمه .

نه ولی کسایی که بازیرو خریدن الان می تونن وارد Open Beta بشن.
منم امیدوارم ، تازه WvWvW داره که فکر کنم یه دفعه نت ما ایرانیا مخش ارور میده Blue Screen میشه PC به خاطر جمعیت :)) مثلا 100 نفر بازیکن واقعی یه تیکه جمع میشن :d
 
آخرین ویرایش:

SkyWalker1726

کاربر سایت
Aug 29, 2007
378
نام
Ali
موقع ائی که Closed Beta
یه اینوایت برام اومد که دوروز گذاشت بازی کنم ...
بازی اپتیمایز نبود و فریم خیلی‌ پایینی میداد با اینکه ۲ تا ۶۸۷۰ کراس داشتم لگ میزد ، بنظرم "بد نبود" ، اینور اونور کارکترهای بقیه هی‌ غیب ظاهر میشدن ، نمیدونم حالا این چون بتا بود اینطوری بود یا نه کلا مدلشه ...
یه ۵ ~ ۶ تا کوئست رفتم با کاراکتر هیومن ، نکرومنسر ، مقدار کمیم با "تیف" بازی کردم
زیاد با این سبک بازیها آشنائئ نداشتم ، WoW رو فقط تحت سرور کرک شده مدت کوتاهی‌ بازی کردم و بخاطر اون شارژش زیاد بهش علاقمند نشدم ( علیرغم اینکه عشق وارکرافت ۳ بودم ) .
از همون موقع منتظر این بازی بودم ، مطمئنا تهیش خواهم کرد ، امیدوارم استقبال بشه ازش و با اینترنت ایران بشه بازی کرد
 

Dante May Cry

کاربر سایت
Apr 19, 2008
1,193
نام
مَهدی
موقع ائی که Closed Beta
یه اینوایت برام اومد که دوروز گذاشت بازی کنم ...
بازی اپتیمایز نبود و فریم خیلی‌ پایینی میداد با اینکه ۲ تا ۶۸۷۰ کراس داشتم لگ میزد ، بنظرم "بد نبود" ، اینور اونور کارکترهای بقیه هی‌ غیب ظاهر میشدن ، نمیدونم حالا این چون بتا بود اینطوری بود یا نه کلا مدلشه ...
یه ۵ ~ ۶ تا کوئست رفتم با کاراکتر هیومن ، نکرومنسر ، مقدار کمیم با "تیف" بازی کردم
زیاد با این سبک بازیها آشنائئ نداشتم ، WoW رو فقط تحت سرور کرک شده مدت کوتاهی‌ بازی کردم و بخاطر اون شارژش زیاد بهش علاقمند نشدم ( علیرغم اینکه عشق وارکرافت ۳ بودم ) .
از همون موقع منتظر این بازی بودم ، مطمئنا تهیش خواهم کرد ، امیدوارم استقبال بشه ازش و با اینترنت ایران بشه بازی کرد

نظر خاصی ندارم ولی می تونم بگم اینا شاید بخاطر نت یا کامپیوتر شما بوده. شاید هم چون هنوز بازی Optimize نشده اینطوری بوده.
بازی هم الان Open Beta س ولی به حالت هفته ای هستش و فقط آخر هفته های هر ماه میشه وارد بازی شد.
 
آخرین ویرایش:
 • Like
Reactions: m.d.makan

SkyWalker1726

کاربر سایت
Aug 29, 2007
378
نام
Ali
نظر خاصی ندارم ولی می تونم بگم اینا به خاطر نت یا کامپیوتر شما بوده 100% مگر نه در هیچ ویدیو YouTube همچین مورد هایی رو نمی بینید .
بازی هم الان Open Beta س ولی به حالت هفته ای هستش و فقط آخر هفته ها میشه وارد بازی شد.

به هر حال دوستان می تونن این بازی رو به صورت اورجینال از فروشگاه های اینترنتی که به قیمت تومان آن ها را برای فروش گذاشته اند ، خریداری کنند
قیمت های آن ها به این ترتیب هستند :


1 - Digital Edition به قیمت 96.000 تومان که فقط حاوی CD Key ورود به بازی می باشد.
2 - Digital Deluxe Edition به قیمت 127.000 تومان که امکانات خاصی به دنبال دارد :


امکانات مخصوص نسخه ی دیلاکس Deluxe:

سی دی کی بازی Guild Wars 2

Summon Mistfire Wolf Elite Skill - این الیات اسکیل یک گرگ ظاهر می کند که لحظاتی شما را در مبارزه یاری خواهد کرد.
Rytlock Miniature - یک پت غیر مبارزه ایست که می تواند در کنار شما در بازی باشد.Golem Banker - بانک شما همیشه همراه شماست!
Chalice of Glory - باعث می شود Glory بیشتری نسیب شما گردد که از Glory در باز کردن PVP Rewards استفاده می گردد.Tome of Influence - برای کسب Influence بیشتر است که برای بازکردن یک سری امکانات خاص برای گیلد شما می شود.


اگر تا ماه June اقدام به خرید کنید یعنی قبل از عرضه خریداری کنید یا همون Pre-Purchase کنید جوایزی به شما داده خواهد شد به ترتیب زیر :

امکاناتی که به خاطر پیش خرید این بازی به شما تعلق می گیرد:

1- دسترسی به رخداد های بتا که در آخر هر هفته است.
2- دسترسی به نسخه اصلی بازی، 3 روز زودتر از شروع جهانی بازی.
3-آیتم Hero's Band (قابل استفاده درون بازی) که امکانات زیر را به کارکتر شما اضافه می کند:+2 Power, +2 Precision, +2 Toughness, +2 Vitality, +2 Condition Damage, +2 Healing, +2% Critical Damage

در ضمن این بازی نیاز به شارژ ماهیانه ندارد و فقط با خریدن سی دی کی می توانید تا هر موقع که بخواهید به بازی بپردازید.

دوست عزیز ، مشکل فقط به بنده محدود نمی‌شد ، افراد دیگی هم که در بازی بودن ، از فریم پائین بازی ناراضی بودن علیرغم اینکه کارتهایی همچون ۶۹۹۰ و ۵۸۰ داشتن
بنده با دوتا ۶۸۷۰ ، ۳۴ فریم می‌گرفتم ، که امیدوارم در ریلیز نهایی مشکل حل بشه
 
Last edited by a moderator:

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
2,970
نام
محمد
بازی Sub fee نداره ؟ نباید ماهیانه پول داد ؟ خیلی شاخه بازی . من فکر میکردم 100% شارژ ماهیانه باید داشته باشه .
 

Dante May Cry

کاربر سایت
Apr 19, 2008
1,193
نام
مَهدی
بازی Sub fee نداره ؟ نباید ماهیانه پول داد ؟ خیلی شاخه بازی . من فکر میکردم 100% شارژ ماهیانه باید داشته باشه .

کلا Free هستش ، یعنی Cash Shop اش هم آیتم های غیر ضروری و تزئینی رو داره فقط ولی اول باید بازیرو که 60$ و 90$ خرید.
 
آخرین ویرایش:

Dante May Cry

کاربر سایت
Apr 19, 2008
1,193
نام
مَهدی
اینم یک ویدیو از گرافیک و گیم پلی بازی که در سایت آپارات آپلود شده ، حجم فایل از 360MB به 38MB رسیده بود با کیفیت همچنان خوب ولی آپارات 10MB کمتر کرد و شد 28MB و الان یک کیفیت بدی از آب در اومده.
به هر حال اگه خواستید یک نگاهی بندازید که یکم Edit اش هم کردم.

Guild Wars 2 - نمای کلی گرافیک و گیم پلی
 

Dante May Cry

کاربر سایت
Apr 19, 2008
1,193
نام
مَهدی
دوستان قیمت از 96 تومان به 83 تومان رسید که اگه امروز بخرید یک تخفیف 10% هم می خوره و میشه 75 تومان ! حساب کنید میشه دلاری 1250 ! چون بازی 60 دلار هستش !
نسخه Deluxe هم از 127 تومان به 105 تومان رسید ! که میشه دلاری 1150 تومان
اگه خواستید الان بهترین موقع برای خرید هستش !
 
Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر