Grand Theft Auto: Lost And Damned

goostaw

کاربر سایت
Jan 30, 2008
86
نام
محمد دانش مهر
با عرض سلام
طی این چند روز سوالات متعددی در مورد پک 20 دلاری بازی GTA در فوروم ها مطرح شد که تصمیم گرفتم تا این بازی رو معرفی کنم. ( یعنی شما احتیاج به 1600 پوینت و اکانت گولد دارین)
این بازی فقط به صورت آنلاین قابل تهیه است و حدود 10 ماه بعد از عرضه نسخه اصلی بازی منتشر شد. اما در مورد بازی:
این بازی در حقیقت یک مکمل برای بازی قبل است که بدون آن قابل اجرا نیست. در این نسخه 54 ترک جدید، 20 ماشین و موتورسیکلت جدید، بخش مولتی پلیر توسعه یافته و یک اصلحه جدید ارائه می شود.
زمان بازی دقیقا هنگام اتفاقات بازی برای نیکولای بلیک می باشد. اما این دفعه بازی با کاراکتری جدید رخ میدهد. دو کاراکتر اصلی بازی کاملا متضاد هم هستند و با تفکر و دنیاهای متفاوتی از هم زندگی میکنند. البته تمامی جذابیت های لاست اند دیمند برای خودش است و به قسمت نیکو راه نمی یابد. مثلا ماشین های جدید به سری نیکو افزوده نمی شوند. هر چند که این سری گیم پلی راوانتر، اصلحه های بهتر و کنترل راحتری دارد اما این اشتباه است که سازندگان بازی در این بسته مکمل اجازه ورود به خود سری اصلی بازی را نمی دهند. شاید اگر این مکمل وارد سری اصلی می شد هر کسی را ترقیب به بازی کردن مجدد سری نیکو میکرد.
در این سری شما کنترل رئیس گنگ موتور سواران شهر که با نام لاست شناخته می شوند را دارید. اسم شما جانی دجو ( یهودی) کلبتز است. البته شما در حقیقت جانشین رئیس اصلی و فاسد گنگ هستید که دچار معلولیت شده و نامش بیلی است. داستان بازی از آنجائی شروع می گردد که بیلی می خواهد وارد معاملات مواد مخد شود در حالی که هیچ تجربه ای در این زمینه ندارد و جان می کوشد که مواظب عملکرد اشتباه گنگ باشد تا همه چیز بر باد نرود.
متاسفانه بازی به سرعت تمام می شود و چیزی حدود 10 ساعت طول می کشد و این جای شگفتی دارد که راکاستار چرا اینقدر بازی را کوتاه عرضه کرده است. هرچند که شخصیت جان نشانگر سریع و فرز بودن اوست اما مانند نیکو دوست داشتنی نیست و مانند تمامی کاراکتر های سری جدید اعصاب خرد کن و بی مصرف به نظر می رسد.
هر چه قدر داستان نیکو و لهجه اش جذاب بود و منش مردانه و شخصیت نیکو دوست داشتنی بود و در یک شهر بزرگ به دنبال یک دوست و یار واقعی می گشت و نشان از اوج تنهایی و بی کسی را داشت و با وجود تمام جنایات و جرم هایی که مرتکب می شد هرگز به چهره ای منفی تبدیل نمی گردید. اما از سوی دیگر جانی فردی بی مسئولیت است که جنبه ی قدرت را ندارد و در طی داستان همواره نقش قهرمان منفی را بازی می کند و اسراری به دست کشیدن از شرارت خود ندارد. هر چند داستان می خواهد نشان دهد که او سعی بر تغییر رویه در زندگی اش دارد اما همواره او با کار هایی که می کند خود را مخوف تر و ترسناکتر جلوه می دهد و نمی تواند نقش یک انسان متنبه را بر عهده گیرد.
داستان بازی به موفقیت چشمگیر دست نمی یابد و هر چند که راوی سعی بر نشان دادن چگونگی شکراب شدن رابطه جانی و بیلی و روابط جانی با دوست دخترش اشلی را دارد اما هیچ کدام از یک موضوعات به درستی و کامل بسط داده نشده اند در حال که جای کار بیشتر داشتند.
صادقانه تر این است که لاست اند دیمند را به عنوان مرحله های دیگر سری 4 بدانیم نه یک بسته مکمل دیگر. زیرا داستان نیکو بسیار تکمیل و عالی نقل می شد. اما شخصیت جانی مانند تبهکاران لیبرتی سیتی است و ما هرگز تاریخچه ی کاملی از آنها نمی یابیم. راحتتر بیان کنم یعنی شما دارید بازی را با یکی از تبهکاران شهر مانند بروسی انجام می دهید.
البته با تمام این توصیفات بازی دچار مشکل خاصی نیست و بازی مانند سری نیکو واقعا ارزش بازی کردن را دارد. خود بازی به تنهایی که بازی کامل است که تنها در مقام قیاس با سری نیکو ضعف هایش برملا می گردد.
در آینده توضیحات بیشتری در مورد بازی ارائه خواهم داد.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
با تشکر از نقد شما
اگر این رو نصب کنیم دیگه نمی تونیم با نیکو بازی کنیم ؟
این یک بازی جدا و قابل دانلود هست!!!که 1600 پوینت میخواد
کلا مجزا هست و داستان و مراحل و شخصیتش از بازی GTA IV جداست!!!
شما فقط توی GTA IV میتونید با نیکو بازی کنید و در این بازی
نمیشه ازش استفاده کرد!

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
با تشکر از نقد شما دوست عزیز ولی مطلب شما یه مقدار ایراد داره. فکر کنم صرفاً ترجمه بوده و خود شما تجربه این بازی رو نداشتین ولی به هر حال جهت تکمیل اطلاعات تاپیک، یسری موارد رو با اجازه تصحیح می کنم.

اسم این بازی Lost and Damned هست نه Lost and Demand.
همانطور هم که فریدون جان گفت بازی به اکانت gold نیازی نداره (یعنی کلاً هیچ کدوم از DLC های xbox به اکانت gold احتیاج ندارن.)

به بازی ماشین جدید تقریباً هیچی اضافه نشده و با توجه به داستان ما شاهد موتور های متنوعی هستیم به همراه چند اسلحه جدید که کاربرد مناسبی هم دارن در بازی.

billy رئیس گنگ هیچ گونه معلولیتی نداره و علت جانشینی ما هم تصادف کردن billy با موتور و به زندان افتادنش هست که در اول بازی نشون داده می شه ما با سعی و تلاش بسیار از راه های قانونی موفق شدیم billy رو از زندان در بیاریم و مجدداً رهبریت رو بهش واگزار کنیم. مقدمه داستان بازی رو من به صورت کاملاً مختصر قبلاً تو تاپیک GTA4 نوشته بودم:
بازی رو ما در نقش Johnny Klebitz شروع می کنیم. در شروع بازی نشون داده می شه که johnny به عنوان نائب رئیس گروه The Lost موفق می شه پس از تلاش های زیاد و خرج پول و گرفتن وکیل رئیس گروه موتورسواران lost یعنی Billy که در زندان بوده رو از زندان در بیاره و دوباره رهبریت گروه رو به او واگزار کنه. اما مدت زمان زیادی نمی گذره که johnny کم کم متوجه می شه که billy لیاقت رهبری رو نداره و فقط به فکر منافع خود، و کشتن بی مهابای رقیبان و گنگ های دیگر هست برخلاف johnny که سعی می کرد با رقیبان با صلح و دوستی رفتار کنه. ونتیجه این کارها باعث می شد تا موقعیت گروه گنگ Lost رو روز به روز با خطر نابودی مواجه کنه. البته johnny و billy انقدر به یکدیگر نزدیک و دوست بودند که همیشه همدیگرو برادر صدا می کردند ولی ...
این بازی با توجه به DLC بودن و قیمت 20 دلاری مدت زمانش کم نیست و 10 ساعت برای یک DLC با یک داستان کامل منطقیه. johnny شخصیت جالبی داره اتفاقاً. راک استار در انتخاب شخصیت خیلی دقیق کار می کنه به طوری که بر خلاف نظریه شما در مورد این شخصیت، داره در بازی فردی رو نشون می ده که با وجود داشتن گذشته خراب و فاسد هنوز هم می تونه فکر مثبت داشته باشه و فقط به فکر خودش و جیبش نباشه بلکه به فکر هدفی که هست باشه یعنی حفظ کل گروه. در صحنه هایی که اعضای گروه در پارتی های مختلف در حال خوش بش هستن می بینین که عملاً جانی نقشی نداره و فکرش در انجام کار های مهمتر هست. با اینکه مدت هاست به دلیل کار های نامناسب ashley مثل اعتیاد اونو ترک کرده ولی باز هیچ وقت اونو به عنوان یک دوست قدیمی تنها نمی زاره و ...
اما از سوی دیگر جانی فردی بی مسئولیت است که جنبه ی قدرت را ندارد و در طی داستان همواره نقش قهرمان منفی را بازی می کند و اسراری به دست کشیدن از شرارت خود ندارد. هر چند داستان می خواهد نشان دهد که او سعی بر تغییر رویه در زندگی اش دارد اما همواره او با کار هایی که می کند خود را مخوف تر و ترسناکتر جلوه می دهد و نمی تواند نقش یک انسان متنبه را بر عهده گیرد.
این برداشت از داستان کاملاً غلطه. نمی دونم اصلاً از کجا اومده این برداشت. تمامی این جملات مربوط به billy هست نه johnny. ما در طی بازی اصلاً قدرتی به جز یک دستور گیرنده از رئیس نداریم که جنبشو بخوایم داشته باشیم. تمامی کشتن ها و کار هایی که ما انجام می دیم برای انسجام و حفظ گروه هست که billy در حال نابود کردنش بود و یکسری هم اجباراً دستورات احمقانه billy. جانی تمام تلاشش اینکه گروه دست از آدم کشی تا جایی که می تونه برداره و با بقیه گروه ها راه سازش رو انتخاب کنه نه کشت و کشتار.
داستان بازی به موفقیت چشمگیر دست نمی یابد
داستان بازی درست تموم می شه فقط اشکالش اینکه یسری از سوالات بی جواب می مونه و بدون مقدمه چینی درست تموم می شه از نظر من. می شد کامل تر تمامش کرد وگرنه اتفاقی که در آخر بازی برای گروه Lost می افته کاملاً مشخص بود.

goostaw

کاربر سایت
Jan 30, 2008
86
نام
محمد دانش مهر
دوست گرامی مطلبی که من ترجمه کردم از یک منبع موثق بوده.
اما در هر صورت به نظر می رسید که باید یه جا جز تاپیک اصلی بازی در موردش بنویسیم.
خیلی ممنونم.

Fëanor

Spirit of Fire
کاربر سایت
Aug 22, 2008
7,258
نام
برهان
دوست گرامی مطلبی که من ترجمه کردم از یک منبع موثق بوده.
اما در هر صورت به نظر می رسید که باید یه جا جز تاپیک اصلی بازی در موردش بنویسیم.
خیلی ممنونم.
نه بابا می تونستی تو خود همون تاپیک هم بنویسی. چون خود آقا اشکان تو چند صفحه قبل ترش هم یک کوچولو بازی رو نقد کرده بود و هم کمی در مورد داستان توضیح داده بودند. در کل خسته نباشی

erfan poet

کاربر سایت
Oct 13, 2008
115
نام
عرفان
سلام
من ميخوام تورنت اين بازي رو دانلود كنم اما دستگاهم هارد نداره بدون نياز به خود gta iv ي ميشه بازيش كرد يا حتما بايد اونم باشه ؟؟؟؟؟؟
يعني ميشه رو dvd بزنمش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

BlackCat

کاربر سایت
Nov 2, 2005
2,896
نام
احمدرضا
سلام
من ميخوام تورنت اين بازي رو دانلود كنم اما دستگاهم هارد نداره بدون نياز به خود gta iv ي ميشه بازيش كرد يا حتما بايد اونم باشه ؟؟؟؟؟؟
يعني ميشه رو dvd بزنمش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این DLC جایی نیست که شما بخوای دانلود کنیش بزنی رو DVD ، یا باید 1600MSP بدی از Live بخریش یا باید صبر کنه Episode Two بازی بیاد رو دیسکش هر دو تا DLC رو داره

erfan poet

کاربر سایت
Oct 13, 2008
115
نام
عرفان
نه من تورنتش رو پيدا كردم حجمش هم 1.78 گيگ هست ولي موندم كه ميشه بدون خود جي تي اي بازيش كرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused:

GOOD DEMON

کاربر سایت
Mar 2, 2008
233
نام
مهدی
نه من تورنتش رو پيدا كردم حجمش هم 1.78 گيگ هست ولي موندم كه ميشه بدون خود جي تي اي بازيش كرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused:
این فایل Nuke هست چون وقتی می ریزی روی هارد که خیلی هم پیچیدست عملیاتش XBL از شما می خواد تا با پروفایل شخصی که این DLC رو دانلود کرده وارد شوید و شما هم نمی تونید بازی کنید:sorry:

Fëanor

Spirit of Fire
کاربر سایت
Aug 22, 2008
7,258
نام
برهان
من شنیدم ه صورت DVD هم عرضه خواهد شد
قیمتش هم 40 دلار هست
که امیدوارم که اینطور باشه
بله دوست عزیز عرضه میشه ولی در پاییز امسال. پس مطمئن باشین این یک کلاهبرداری هستش و امکان نداره اون DlC باشه چون تو سایت کسی تاحالا اعلام نکرده. موفق باشید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر