Multi Platform Grand Theft Auto VI

سازنده
Rockstar
تاریخ انتشار
2025
ناشر
Take Two
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
  2. Xbox Series X|S
1701809925083.png

.................
لوگوی بازی

dgj5wme-327561a1-f8f9-41bd-b591-57ba244348c2.png

مروری بر وقایعی که در مورد این بازی طی سالهای گذشته رخ داد
5 مارس ۲۰۲۱ اولین اشاره رسمی به ساخت GTA جدید توسط استراوس زلنیک مدیرعامل تیک تو بود که در جدیدترین مصاحبه خودش پس از پرسش یک خبرنگار در مورد زمان معرفی بازی GTA 6 برای اولین بار بطور رسمی بدون اینکه بخواد چیزی رو تکذیب کنه با تایید ساخت این بازی گفت که به وقتش که برسد راکستار GTA 6 رو معرفی خواهد کرد این اولین واکنش رسمی تیک تو به بازی GTA 6 هست که در این تاریخ شاهد آن بودیم.

IMG_20210814_130556.png

آپدیت مهم:
در روز ۴ فوریه 2022 راکستار طی توییتی برای اولین بار رسما به ساخت GTA بعدی اشاره کرد و گفت اخبار و اطلاعات به مرور در اختیار قرار داده خواهد شد.

FOyMd1nXwAI0r-v.jpg

راکستار در توییت اشاره شده گفت:

"بسیاری از شما ها در مورد نسخه جدید فرنچایز Grand Theft Auto سوال میکنید.

با هر پروژه جدید،هدف ما همیشه این است که فراتر از آن چیزی که قبلا به شما ها ارائه کردیم حرکت کنیم.ما خوشحال هستیم که تایید میکنیم توسعه فعال نسخه بعدی در حال انجام است.
ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گزاشتن اطلاعات بیشتر به محض آماده شدن بازی هستیم.از طرف کل تیم بابت حمایت های شما سپاسگزاریم"

در روز ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ و فقط یک روز بعد از سالگرد ۹ سالگی GTA 5 یک هکر در وب سایت Gtaforums اقدام به انتشار ویدیوهایی از بیلد پری آلفا GTA 6 کرد که کامیونیتی راکستار سریعا و بعد از مرور ویدیو ها و سورس کد ها جزییاتی جالبی از GTA 6 بدست آوردند که همه آنها در اسپویلر با ترجمه فارسی میتوانید بخوانید: 👇
✅ نقشه بازی بر اساس Vice City است، اما شاهد دریاچه‌ای هستیم که کمی از میامی فاصله دارد، احتمالا بخش بزرگی از فلوریدا به عنوان نقشه‌ی GTA 6 برنامه ریزی شده است.

✅ حداقل دو شخصیت قابل بازی، احتمالا می‌توانید همدیگر را صدا بزنید (یا از همدیگر کمک بگیرید)

✅ انیمیشن های جدیدی همچون سینه‌خیز رفتن، تعامل با اسب ها، و حتی اوردوز کردن!

✅ چرخه انتخاب سلاح کاملا بازسازی شده‌است، می‌توانید بخش سیگار و کمک های اولیه را مشاهده کنید.

✅ تعداد حمل تفنگ ها بسیار محدود شده است، اما می‌توانید با کیف تعداد بیشتری حمل کنید.

✅ خودرو ها جزئیات دیوانه کننده‌ای دارند.

✅ مکان هایی همچون هتل، سوپرمارکت، رستوران، فروشگاه خرید اجناس دست دوم (برای فروش وسائلی که دزدیدیم؟) و اشاراتی به آسانسور

✅ اشاره به گرسنگی، عرق کردن، چاق شدن، رفاقت با حیوانات

✅ اجاره دوچرخه

✅ تصادف ها واقعی تر بنظر می‌رسند.

✅ فیزیک قایق ها همچون RDR 2

✅ فیزیک دامن

✅ پلیس ها پلاک شمارا به یاد خواهند داشت.

✅ مردم به حرکات شما با جزئیات تمام واکنش خواهند داد، پلیس ها کور کورانه حرکت نمیکنند و مناطق را محاصره میکنند.

✅ اتفاقات پویایی در جهان بازی همچون توریست های گم‌شده و ...

✅ تعامل با اسب و حیوانات

✅ وجود کدهایی مربوط به تیراندازی و راندن جت‌پک

✅ وجود کدهایی مربوط به زیردریایی

✅ سیستم Drive-by به کلی بازسازی شده

✅ وجود کدهایی مربوط به دزدی و راندن قطار

✅ هوش مصنوعی پیشرفته برای پلیس ها و NPCها

✅ جزئیات به شدت زیاد داخل ماشین ها

✅ امکان آرایش کردن

✅ کد های دستگیری مجرمین توسط پلیس و انتقال به بازداشتگاه

✅ وجود بخش زیادی/کل ایالت فلوریدا

✅ احتمال تعامل با NPCها همچون RDR2

✅ همچنین وجود پاراگلایدر در بازی

ویدیو های مربوط به leak اون هکر رو میتونید از اینجا دریافت کنید.

هکر در اکتبر همان سال یعنی ۲۰۲۲ توسط پلیس انگلستان بازداشت شد.

در روز ۱۸ ماه May سال ۲۰۲۳ استراوس زلنیک در مصاحبه بسیار مهمی اعلام کرد :
"در چندین سال گذشته ما کسب و کارمان را برای انتشار مجموعه‎ای از پروژه‏‌های عظیم که معتقدیم ما را به سطح جدیدی از موفقیت می‌رساند، آماده کردیم.

در سال مالی 2025، با عرضه چندین عنوان بزرگ و خلاقانه، وارد دوران جدیدی شویم که معتقدیم سطح استاندارد جدیدی در صنعت بازی ایجاد می‌کند. ما انتظار داریم [تا در آن سال] به عدد 8 میلیارد دلار ارزش خالص دفتری و 1 میلیارد دلار پول عملیاتی برسیم.

همچنین پیش‌بینی می‌کنیم به سطوح بالاتری از نتایج عملیاتی مالی در سال 2026 و پس از آن برسیم"

سال مالی 2025 تیک‌تو از 1 آپریل 2024 (13 فروردین 1403) شروع و در 31 مارچ 2025 (11 فروردین 1404) پایان می‌یابد.

آپدیت مهم:در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ بلومبرگ به نقل از جیسون شرایر اعلام کرد GTA 6 در نوامبر معرفی و تریلر آن در اواخر نوامبر - اوایل دسامبر منتشر خواهد شد.

آپدیت مهم:در همان تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ توسط خود راکستار و شخص سم هوسر پخش اولین تریلر GTA VI در اوایل ماه دسامبر تایید شد.

آپدیت مهم: در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۳ راکستار رسما اعلام کرد اولین تریلر GTA جدید در ۵ دسامبر به نمایش در خواهد آمد.​

آخرین ویرایش:

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,560
راستی دوستان محتویات سالگرد GTA3 چی شد؟ قرار بود یچی بدنا! :|

من عاشق qualificationsشون شدم :D :))
Experience working under tight deadlines and maintaining a positive attitude under pressure is required
کم کم دارم به این فکر میرسم که بازی 2022 معرفی میشه و پاییز 2024 عرضه
بالای این آگهی دقت کنی زده post production من بعید می‌دونم GTA V نیاز به همچین چیزی باشه که یه نفر استخدام کنن تریلر براشون بسازه
تئوری که خودم دارم اینکه راک استار برای حسن ختام هایست های GTA Online تو قالب سینگل پلیر اضافه می‌کنه و دیگه هیچ mission به آنلاین اضافه نمیکنه اون اوینت هم که بمناسبت سالگرد Vice City قراره تو GTA Online برگزار بشه چهار تا اسکین و محتوای با تم VC ولی با ایستراگی که خبر از GTA VI میده و بعد از اون راک استار از نظر ارائه محتوا به GTA Online استراحت میده تا کم کم ایده و تمرکزشون بذارن رو VI
تو این مدت هم که کانتنتی به Online اضافه نمیشه کم کم پلیر هاش کم میشن و دوز GTA فن ها میاد پائین تا با عطش بیشتری برن سراغ VI
یسری job رو از بازی حذف و مدهای Survival جدید اضافه کردن
سود آنلاین خیلی بالاست, فکر نمیکنم فعلا بیخالش بشن, مخصوصا وقتی که ورژن نسل 9 بازی داره میاد :-"
البته راکستار انقدر بزرگ هست که یسریشون به ساپورت آنلاین ادامه بدن و اکثریت روی GTA 6 کار کنن.

Rockstar has started removing GTA Online jobs

• Like
Reactions: Tommy Vercetty

abi69

کاربر سایت
Dec 15, 2014
246
نام
Arthur Morgan
اینم هست که شبیه یه پایگاه نظامی هست

View attachment 216928View attachment 216929

خبر دیگه اینکه راکستار به بدنبال ویدیو ادیتور هست
متن درخواست راکستار اینه:
"داستان نویسی جنبه بسیار مهمی از بازی های ما است ، بنابراین ویراستار باید بتواند محتوای احساسی و هیجان انگیز بازی را در قالب یک تریلر 60 ثانیه ای تولید کند"

View attachment 216931
یعنی میخاد تریلر معرفی بده بیرون؟ به نظرم دیگه وقتشه اینجوری هوادار ها رو تشنه نگه میداره حتی اگر بخاد بازی رو 2024 عرضه کنه

• Like
Reactions: Tommy Vercetty

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
یعنی میخاد تریلر معرفی بده بیرون؟ به نظرم دیگه وقتشه اینجوری هوادار ها رو تشنه نگه میداره حتی اگر بخاد بازی رو 2024 عرضه کنه
تریلر معرفی RDR2 هم یک دقیقه ای بود اگر خاطرت باشه

IMG_20210715_020223_821.jpg

تریلرهای معرفی فرانکلین، مایکل و ترور هم برای GTA V یک دقیقه ای بودن

یادش بخیر این تریلر:

آخرین ویرایش:

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
View attachment 216170

به گفته Tez2 یکی از اینسایدرهای راکستار دوتا از معروف ترین نقشه های ماد شده برای GTA V که شهرهای Vice City و Sanandreas رو برای GTA V بازسازی میکرد از سایت GTA5MOD حذف شدند
این نقشه ها مدتها بودن که بدون مشکل تو سایت بودن و کسی کاریشون نداشت ولی اینکه حالا احتمالا بخاطر کپی رایت تصمیم به حذفشون گرفته شده جالبه
بنظر اون برچسب Expended نسخه نسل نهمی GTA V که قراره ۴ ماه دیگه ریلیز بشه میتونه خیلی جالب تر از اونی باشه که فکر میکنیم و شاید شهرهای جدیدی اینبار توسط خود راکستار ساخته بشن برای GTA5EE
خیلی داره جالب میشه قضیه

IMG_20210715_103424_021.jpg

GTA 6 Speculation Erupts After Rockstar Games Targets Mods for Vice City, San Andreas, and More

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
مپ شایعه شده GTA6 اینبار با تکسچر، که نشون میده بافت شهری خوبی هم داره

20210715_165000.jpg

بقول دوستمون @.::PUИK::. فرقش نسبت به V اینه که محیط ها با کوهستان پر نشده و تو تمام مپ جاده هست
البته V اگر اونطور بود بخاطر محدودیت سخت افزاری کنسولهای نسل هفتم بود که اونطوری طراحی شده بود چون نقشه اونقدر باید بزرگ طراحی میشد که برای هواپیما سواری کافی باشه
در آخر بگم کل نقشه RDR2 یعنی همه قسمتهاش حتی قسمتهای نیو آستین یعنی بیابانی روی هم ۷۰ درصد بزرگی نقشه V هم نیست ولی این نقشه شایعه شده GTA6 اندازه خیلی بزرگی داره حتی از V هم‌بزرگتره و مناطق خالی هم نداره

برای V اینطور بود:

20210715_165021.jpg

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110

View attachment 217041

بقول دوستمون @.::PUИK::. فرقش نسبت به V اینه که محیط ها با کوهستان پر نشده و تو تمام مپ جاده هست
البته V اگر اونطور بود بخاطر محدودیت سخت افزاری کنسولهای نسل هفتم بود که اونطوری طراحی شده بود چون نقشه اونقدر باید بزرگ طراحی میشد که برای هواپیما سواری کافی باشه
در آخر بگم کل نقشه RDR2 یعنی همه قسمتهاش حتی قسمتهای نیو آستین یعنی بیابانی روی هم ۷۰ درصد بزرگی نقشه V هم نیست ولی این نقشه شایعه شده GTA6 اندازه خیلی بزرگی داره حتی از V هم‌بزرگتره و مناطق خالی هم نداره

برای V اینطور بود:

View attachment 217042
خیلی بعیده این مپ فیک باشه
اگه اون خیابونها بلوار اصلی باشه و یه سری خیابون دیگه ازش منشعب بشه مپ خیلی بزرگی هست
تو این مپ دوتا شهر بزرگ مشخصه liberty city و vice city

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,452

حالا بنظر من این فیکه! :D
در مورد اون لیک اصلیه مطمئن نیستم اصلا، اما با درکی که من از گرافیک و طراحی دارم، این چند روز اصلا زمان کمی نبوده برای ساختن این از رو اون مپ توسط یک فرد باحوصله! [بخوانید بیکار:D]

• Like
Reactions: Ali.jangi

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
حالا بنظر من این فیکه! :D
در مورد اون لیک اصلیه مطمئن نیستم اصلا، اما با درکی که من از گرافیک و طراحی دارم، این چند روز اصلا زمان کمی نبوده برای ساختن این از رو اون مپ توسط یک فرد باحوصله! [بخوانید بیکار:D]
مدل تکسچر دار رو میگی ؟
اینو یک نفر درست کرده که محیط شهری بازی به چشم بیاد
لیک اصلی یه ویدیو هست نه یه عکس!
همون مپ سیاه رنگ که بعدش از روی ویدیو اینو بدست آوردن:

IMG_20210715_193254.jpg

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,546

View attachment 217041

برای V اینطور بود:

View attachment 217042
من اصلا اون موضوع کوه کاری با کوهش نداشتم
بد جای بود
اگه میخواستن اونجا باشه خوب ارتفاعشو کم میکردن
ولی به نظر خودم اگه جای کوه میرفت سمته SANDY SHORE و دریاچه یکم بالاتر نزدیک روستای بالای بود بهتر بود
SANDY SHORE هم بردن بالای کوه پاینن دریاچه
یعنی به این شکل میشد از بالا
اون روستا
دریاچه
سندی شور و داهاته ترور
کوه
لوس سانتوس اینجوری خیلی بالانس تر بود
در مورد کوه خوب توقعه نمیرفت کوهی انچنان باشه به قول سریال DEXTER تو میامی اصلا کوهی نداریم
ولی خوب واقعا شهر میامی کوچیک دروردن یعنی من خودم 2 برابر این فقط خود شهر میامیو مد نظرم بود
ولی اگه کله شهرهاشو به هم وصل کنیم بزرگه
امیدوارم این تکچر نباشه
اگه قراره شبیه این تکسچر باشه کلا این مپ نباشه
چون فرودگاه نزدیک شهرو میبینی انگار شهر اندازه طول 2 باند فرودگاه عرضشه که خیلی کمه
حس میکنم کسی که این مپو درست کرده خودش بچه فلوریدا بوده از چمو خم شهر آگاه بوده
امیدوارم یه مپ هم تو برزیل داشته باشه یا کوبا
این مپ برای 15 سال بعدی تا GTA VII خیلی کمه :D (خصوصا شهرش که اندازه شهرهای فارکرایه)

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
من اصلا اون موضوع کوه کاری با کوهش نداشتم
بد جای بود
اگه میخواستن اونجا باشه خوب ارتفاعشو کم میکردن
ولی به نظر خودم اگه جای کوه میرفت سمته SANDY SHORE و دریاچه یکم بالاتر نزدیک روستای بالای بود بهتر بود
SANDY SHORE هم بردن بالای کوه پاینن دریاچه
یعنی به این شکل میشد از بالا
اون روستا
دریاچه
سندی شور و داهاته ترور
کوه
لوس سانتوس اینجوری خیلی بالانس تر بود
در مورد کوه خوب توقعه نمیرفت کوهی انچنان باشه به قول سریال DEXTER تو میامی اصلا کوهی نداریم
ولی خوب واقعا شهر میامی کوچیک دروردن یعنی من خودم 2 برابر این فقط خود شهر میامیو مد نظرم بود
ولی اگه کله شهرهاشو به هم وصل کنیم بزرگه
امیدوارم این تکچر نباشه
اگه قراره شبیه این تکسچر باشه کلا این مپ نباشه
چون فرودگاه نزدیک شهرو میبینی انگار شهر اندازه طول 2 باند فرودگاه عرضشه که خیلی کمه
حس میکنم کسی که این مپو درست کرده خودش بچه فلوریدا بوده از چمو خم شهر آگاه بوده
امیدوارم یه مپ هم تو برزیل داشته باشه یا کوبا
این مپ برای 15 سال بعدی تا GTA VII خیلی کمه :D (خصوصا شهرش که اندازه شهرهای فارکرایه)
ما هنوز از اسکیل واقعی بی خبریم
ممکنه هر کدوم از این خیابونها بسیار اسکیل بزرگی داشته باشن
در مورد فرودگاه همون لوس سانتوس توی V رو ببین چقدر از حجم شهر رو گرفته ولی تو این نقشه اینطور نیست و این نشون میده با اسکیل بزرگی سروکار داریم
ضمن اینکه تو ردیت هم خوندم تو اون ویدیو یه قسمتی داره که اگر بزنی نوشته که Zoom for more details یعنی اینکه با زوم بیشتر احتمالا خیابانهای بیشتری نمایش داده بشه تو رددد هم همینطور بود اگر یادت باشه
نظر کلی من اینه مقیاس نقشه اگر همین هم باشه عالیه منتها بعید نیست اون قسمت آمریکای جنوبی هم وجود داشته باشه
ضمن اینکه اگر بازی احتمالا مولتی تایم لاین باشه ارزش هر مپ دو چندان میشه چون شما دو نقشه با بافت و فضاسازی و مدلها و npc های متفاوت داری و این واقعا بزرگترین دستاورد تو بازیهای اپن ورلد میتونه باشه تصور کنید بتونید هم وایس سیتی دوران 80-90s رو تجربه کنید و هم وایس سیتی دوران مدرن

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,546
ما هنوز از اسکیل واقعی بی خبریم
ممکنه هر کدوم از این خیابونها بسیار اسکیل بزرگی داشته باشن
در مورد فرودگاه همون لوس سانتوس توی V رو ببین چقدر از حجم شهر رو گرفته ولی تو این نقشه اینطور نیست و این نشون میده با اسکیل بزرگی سروکار داریم
ضمن اینکه تو ردیت هم خوندم تو اون ویدیو یه قسمتی داره که اگر بزنی نوشته که Zoom for more details یعنی اینکه با زوم بیشتر احتمالا خیابانهای بیشتری نمایش داده بشه تو رددد هم همینطور بود اگر یادت باشه
نظر کلی من اینه مقیاس نقشه اگر همین هم باشه عالیه منتها بعید نیست اون قسمت آمریکای جنوبی هم وجود داشته باشه
ضمن اینکه اگر بازی احتمالا مولتی تایم لاین باشه ارزش هر مپ دو چندان میشه چون شما دو نقشه با بافت و فضاسازی و مدلها و npc های متفاوت داری و این واقعا بزرگترین دستاورد تو بازیهای اپن ورلد میتونه باشه تصور کنید بتونید هم وایس سیتی دوران 80-90s رو تجربه کنید و هم وایس سیتی دوران مدرن
الان فکر میکنم حس میکنم فیکه
طرف چه کپی پیسی کرده نقشرو
با فوتوشاپ هم احتمالا یکم تغییرش داده
چون سابقه نداشته راکستار اینقدر نقشه بازیو دقیق درست کرده باشه
Miami International Airport · 2100 NW 42nd Ave, Miami, FL 33126, Vereinigte Staaten

• Like
Reactions: Ali.jangi

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,560
الان فکر میکنم حس میکنم فیکه
طرف چه کپی پیسی کرده نقشرو
با فوتوشاپ هم احتمالا یکم تغییرش داده
چون سابقه نداشته راکستار اینقدر نقشه بازیو دقیق درست کرده باشه
Miami International Airport · 2100 NW 42nd Ave, Miami, FL 33126, Vereinigte Staaten
من که از اول گفم کپی زده :D
مپ 5 گرفته یچی درآورده :-".

• Like
Reactions: .::PUИK::.

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,452
اگر هم فن میده طرف خیلی تمیز درآورده و معلومه خیلی وقت گذاشته
فقط چرا اینکارو میکنن خودمم نمیدونم چون که نفع خاصی هم برای طرف نداره و اسمش مجهول هست
یجور فتیشه! یکسری صرفا ازینکه حرفی رو تو دهن ملت بندازن و یک کلاغ چهل کلاغ شدنش رو ببین لذت میبرن.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,546
اگر هم فن میده طرف خیلی تمیز درآورده و معلومه خیلی وقت گذاشته
فقط چرا اینکارو میکنن خودمم نمیدونم چون که نفع خاصی هم برای طرف نداره و اسمش مجهول هست
معلوم نیست شاید فن میده
که مثلا تیم سازنده نکات مثبشو بردارن
شلیدم خود راکستار انتشار داده ریویو بگیره
بعضی ها دیونه بازیا هستن دیگه
ولی
بعید بدونم راکستار به این زیبای مپ در بیاره 🤣
حقیقتا بعد SA هیچ مپی از GTA برام جذاب نبود
SA عجیب خوب بود مپش

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر