Multi Platform Grand Theft Auto VI

سازنده
Rockstar
تاریخ انتشار
2025
ناشر
Take Two
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
  2. Xbox Series X|S
1701809925083.png

.................
لوگوی بازی

dgj5wme-327561a1-f8f9-41bd-b591-57ba244348c2.png

مروری بر وقایعی که در مورد این بازی طی سالهای گذشته رخ داد
5 مارس ۲۰۲۱ اولین اشاره رسمی به ساخت GTA جدید توسط استراوس زلنیک مدیرعامل تیک تو بود که در جدیدترین مصاحبه خودش پس از پرسش یک خبرنگار در مورد زمان معرفی بازی GTA 6 برای اولین بار بطور رسمی بدون اینکه بخواد چیزی رو تکذیب کنه با تایید ساخت این بازی گفت که به وقتش که برسد راکستار GTA 6 رو معرفی خواهد کرد این اولین واکنش رسمی تیک تو به بازی GTA 6 هست که در این تاریخ شاهد آن بودیم.

IMG_20210814_130556.png

آپدیت مهم:
در روز ۴ فوریه 2022 راکستار طی توییتی برای اولین بار رسما به ساخت GTA بعدی اشاره کرد و گفت اخبار و اطلاعات به مرور در اختیار قرار داده خواهد شد.

FOyMd1nXwAI0r-v.jpg

راکستار در توییت اشاره شده گفت:

"بسیاری از شما ها در مورد نسخه جدید فرنچایز Grand Theft Auto سوال میکنید.

با هر پروژه جدید،هدف ما همیشه این است که فراتر از آن چیزی که قبلا به شما ها ارائه کردیم حرکت کنیم.ما خوشحال هستیم که تایید میکنیم توسعه فعال نسخه بعدی در حال انجام است.
ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گزاشتن اطلاعات بیشتر به محض آماده شدن بازی هستیم.از طرف کل تیم بابت حمایت های شما سپاسگزاریم"

در روز ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ و فقط یک روز بعد از سالگرد ۹ سالگی GTA 5 یک هکر در وب سایت Gtaforums اقدام به انتشار ویدیوهایی از بیلد پری آلفا GTA 6 کرد که کامیونیتی راکستار سریعا و بعد از مرور ویدیو ها و سورس کد ها جزییاتی جالبی از GTA 6 بدست آوردند که همه آنها در اسپویلر با ترجمه فارسی میتوانید بخوانید: 👇
✅ نقشه بازی بر اساس Vice City است، اما شاهد دریاچه‌ای هستیم که کمی از میامی فاصله دارد، احتمالا بخش بزرگی از فلوریدا به عنوان نقشه‌ی GTA 6 برنامه ریزی شده است.

✅ حداقل دو شخصیت قابل بازی، احتمالا می‌توانید همدیگر را صدا بزنید (یا از همدیگر کمک بگیرید)

✅ انیمیشن های جدیدی همچون سینه‌خیز رفتن، تعامل با اسب ها، و حتی اوردوز کردن!

✅ چرخه انتخاب سلاح کاملا بازسازی شده‌است، می‌توانید بخش سیگار و کمک های اولیه را مشاهده کنید.

✅ تعداد حمل تفنگ ها بسیار محدود شده است، اما می‌توانید با کیف تعداد بیشتری حمل کنید.

✅ خودرو ها جزئیات دیوانه کننده‌ای دارند.

✅ مکان هایی همچون هتل، سوپرمارکت، رستوران، فروشگاه خرید اجناس دست دوم (برای فروش وسائلی که دزدیدیم؟) و اشاراتی به آسانسور

✅ اشاره به گرسنگی، عرق کردن، چاق شدن، رفاقت با حیوانات

✅ اجاره دوچرخه

✅ تصادف ها واقعی تر بنظر می‌رسند.

✅ فیزیک قایق ها همچون RDR 2

✅ فیزیک دامن

✅ پلیس ها پلاک شمارا به یاد خواهند داشت.

✅ مردم به حرکات شما با جزئیات تمام واکنش خواهند داد، پلیس ها کور کورانه حرکت نمیکنند و مناطق را محاصره میکنند.

✅ اتفاقات پویایی در جهان بازی همچون توریست های گم‌شده و ...

✅ تعامل با اسب و حیوانات

✅ وجود کدهایی مربوط به تیراندازی و راندن جت‌پک

✅ وجود کدهایی مربوط به زیردریایی

✅ سیستم Drive-by به کلی بازسازی شده

✅ وجود کدهایی مربوط به دزدی و راندن قطار

✅ هوش مصنوعی پیشرفته برای پلیس ها و NPCها

✅ جزئیات به شدت زیاد داخل ماشین ها

✅ امکان آرایش کردن

✅ کد های دستگیری مجرمین توسط پلیس و انتقال به بازداشتگاه

✅ وجود بخش زیادی/کل ایالت فلوریدا

✅ احتمال تعامل با NPCها همچون RDR2

✅ همچنین وجود پاراگلایدر در بازی

ویدیو های مربوط به leak اون هکر رو میتونید از اینجا دریافت کنید.

هکر در اکتبر همان سال یعنی ۲۰۲۲ توسط پلیس انگلستان بازداشت شد.

در روز ۱۸ ماه May سال ۲۰۲۳ استراوس زلنیک در مصاحبه بسیار مهمی اعلام کرد :
"در چندین سال گذشته ما کسب و کارمان را برای انتشار مجموعه‎ای از پروژه‏‌های عظیم که معتقدیم ما را به سطح جدیدی از موفقیت می‌رساند، آماده کردیم.

در سال مالی 2025، با عرضه چندین عنوان بزرگ و خلاقانه، وارد دوران جدیدی شویم که معتقدیم سطح استاندارد جدیدی در صنعت بازی ایجاد می‌کند. ما انتظار داریم [تا در آن سال] به عدد 8 میلیارد دلار ارزش خالص دفتری و 1 میلیارد دلار پول عملیاتی برسیم.

همچنین پیش‌بینی می‌کنیم به سطوح بالاتری از نتایج عملیاتی مالی در سال 2026 و پس از آن برسیم"

سال مالی 2025 تیک‌تو از 1 آپریل 2024 (13 فروردین 1403) شروع و در 31 مارچ 2025 (11 فروردین 1404) پایان می‌یابد.

آپدیت مهم:در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ بلومبرگ به نقل از جیسون شرایر اعلام کرد GTA 6 در نوامبر معرفی و تریلر آن در اواخر نوامبر - اوایل دسامبر منتشر خواهد شد.

آپدیت مهم:در همان تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ توسط خود راکستار و شخص سم هوسر پخش اولین تریلر GTA VI در اوایل ماه دسامبر تایید شد.

آپدیت مهم: در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۳ راکستار رسما اعلام کرد اولین تریلر GTA جدید در ۵ دسامبر به نمایش در خواهد آمد.​

آخرین ویرایش:

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,807
البته کپی کپی که نه ولی آره منظورت کاملا درسته شبیه همن همین ۳ و ۴ که گفتی اون حالت ۳ جزیره ای بودنش شبیه همه که مثلا جزیره وسط میشه منهتن ولی مثلا GTA 4 جزئیات و خیابان های خیلی بیشتری داره
همین قضیه برای لوس سانتوس توی GTA Sanandreas و GTA V هم صدق میکنه
دقیقا همینه مطمعن باشید نقشه gta6 هم بسیار پرجزییات تر از gta5 هست

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
حالا زیاد مهم نیست مپش چه شکل باشه همین که ۹۹ درصد شایعات میگن وایس سیتی هست بهترین خبر هست
من وایس سیتی رو خیلی خیلی بیشتر از لوس سانتوس و لیبرتی سیتی دوست دارم
مپ مورد علاقه من سن آندریاس, ولی میامی یچی دیگست انصافا, مخصوصا ده 80ش :D
در کل میامی هم بخاطر وایبش به همون اندازه برام جذابه و صد در صد با گرافیک و گیم پلی مدرن چیز شاخی میشه.

شما نقشه dta3 و gta4 بذار کنار هم تقریبا کپی همدیگس نقشه gta6 هم با اون جزییات امکان نداره فیک باشه
شبیهن چون شهرشون یکیه هست اما GTA 4 هم بزرگ تره و هم آرت استایلش فرق داره, درواقع یک مپ جدا هست, واسه همین میگم عکس لیک شده فیک هست چون آرت استایلش فرقی با GTA 5 نداره.

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,807
شبیهن چون شهرشون یکیه هست اما GTA 4 هم بزرگ تره و هم آرت استایلش فرق داره, درواقع یک مپ جدا هست, واسه همین میگم عکس لیک شده فیک هست چون آرت استایلش فرقی با GTA 5 نداره.
ارت استایل قسمتهای سوم و چهارم شبیه هم هست ولی همونطور که شما گفتی gta4 بزرگتر حرفه ای تره
اینکه آرت استایل gta5 و gta6 شبیه هم باشه ، دلیلی نداره که gta6 بزرگتر و بهتر نباشه . در واقع به نظر شبیه هستن ولی وقتی توش میرید میبینید خوده شهر طراحی متفاوتی داره و فقط شکل نقشه ی دو بعدی مشابه بوده

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
ارت استایل قسمتهای سوم و چهارم شبیه هم هست ولی همونطور که شما گفتی gta4 بزرگتر حرفه ای تره
اینکه آرت استایل gta5 و gta6 شبیه هم باشه ، دلیلی نداره که gta6 بزرگتر و بهتر نباشه . در واقع به نظر شبیه هستن ولی وقتی توش میرید میبینید خوده شهر طراحی متفاوتی داره و فقط شکل نقشه ی دو بعدی مشابه بوده
خب وقتی طراحی فرق داره یعنی اینکه راکستار از پایه میسازه نقشه هاش رو دیگه :D
همین قضیه فیک بودن این لیک رو تایید میکنه :D.

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
بله ولی فقط چندماه قبل از معرفی رددد۲ بود که نقشه اش لیک شد
البته اینم بگم اینجور لیکها قطعا از سمت خود راکستاره برای اینکه فضای بحث و گفت گو رو داغ کنه
اگر این مپ جدید هم واقعی باشه زمان معرفی بازی میشه گفت نزدیکه
من شدیدا هایپ اون اکتیویتی ها شدم
بسکتبال
گلف
بولینگ
استریت ریس
بدنسازی
ماهیگیری
اسموک شاپ
و...
همینجوری با تنیس و گلف و... تو gta زندگی میکردیم حالا چندتا اکتیویتی جدید مثل بسکتبال اضاف بشه مگه میشه دیگه خارج شد از اون محیط :x
امیدوارم بدنسازی مثل gta sa باشه که قشنگ میشد cj خدابیامرز رو کوچیک و بزرگش کرد

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,807
خب وقتی طراحی فرق داره یعنی اینکه راکستار از پایه میسازه نقشه هاش رو دیگه :D
همین قضیه فیک بودن این لیک رو تایید میکنه :D.
مگه راکستار gta4 رو از پایه نساخت😉 ؟ پس چرا مثل نقشه gta3 هر دو سه تا جزیره در نقشه دارن ؟ وقتی توی شهر gta4 میگشتیم تفاوت زیاد با gta3 رو حس میکردیم با اینکه روی نقشه هر دو بازی سه تا جزیره داشتن 😁
بنظرم وقتی وارد شهر در gta6 میشیم تفاوت با 5 رو حس میکنیم . هر چند که نقشه دو بعدی یه شباهتهایی با v داره

• Like
Reactions: Ali.jangi

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
مگه راکستار gta4 رو از پایه نساخت😉 ؟ پس چرا مثل نقشه gta3 هر دو سه تا جزیره در نقشه دارن ؟ وقتی توی شهر gta4 میگشتیم تفاوت زیاد با gta3 رو حس میکردیم با اینکه روی نقشه هر دو بازی سه تا جزیره داشتن 😁
بنظرم وقتی وارد شهر در gta6 میشیم تفاوت با 5 رو حس میکنیم . هر چند که نقشه دو بعدی یه شباهتهایی با v داره
چون شهرش یکیه :|
عزیز شما متوجه نشدی من چی دارم میگم, نقشه GTA 4 از پایه ساخته شده چون یک طراح دیگه مپش رو از اول طراحی کرده, یعنی عمرا در نسخه های اولیه بازی از مپ GTA 3 استفاده کرده باشن :D

واسه همین میگم فیکه, آرت استایل هر GTA با بازی قبلی تفاوت داره و البته مپ دیزاینر سری هم صد در صد الان عوض شده تا الان, یعنی سیک کارش شبیه کسی که مپ GTA 5 طراحی کرده نیست, کسی که لیک رو درست کرده اومده از روری آرت استایل GTA 5 کپی زده :D

حالا یچی میشه ولی بنظر من که فیک هست, از آرت کپی پیست شدش بگذریم جایگذاری مکان هاش مشکوک.

آخرین ویرایش:

arshia the bes

کاربر سایت
Jun 24, 2013
306
این بازی زودتر از دو هزار و بیست چهار یا پنج نمیاد دوستان.بازی زود زود معرفی بشه دو هزار و بیست و دو همیشه هم دو سال فاصله بین معرفی و انتشار بازی های راکاستار هست.بنظرم بازی دیکه ای هم راکاستار تو این فاصله حیلی خیلی بعیده منتشر کنه غیر همون v نسخه نسل نه.خدا کنه باز همون v رو یکم بهش محتوای جدید اضافه کرده باشن.

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,807
چون شهرش یکیه :|
عزیز شما متوجه نشدی من چی دارم میگم, نقشه GTA 4 از پایه ساخته شده چون یک طراح دیگه مپش رو از اول طراحی کرده, یعنی عمرا در نسخه های اولیه بازی از مپ GTA 3 استفاده کرده باشن :D

واسه همین میگم فیکه, آرت استایل هر GTA با بازی قبلی تفاوت داره و البته مپ دیزاینر سری هم صد در صد الان عوض شده تا الان, یعنی سیک کارش شبیه کسی که مپ GTA 5 طراحی کرده نیست, کسی که لیک رو درست کرده اومده از روری آرت استایل GTA 5 کپی زده :D

حالا یچی میشه ولی بنظر من که فیک هست, از آرت کپی پیست شدش بگذریم جایگذاری مکان هاش مشکوک.
حالا در کل باید صبر کرد دو سه سال دیگه معلوم میشه و تا اون موقع این دیالوگها اینجا میمونه

• Like
Reactions: Ali.jangi

simplexcomic96

کاربر سایت
Jun 12, 2014
685
زمان میگذره این مپ legit تر میشه
View attachment 216912View attachment 216913
شايد راستكي باشه ولي جذابيت ان چناني نداره نقشه اش مثل پنجه ولي ساختمون عوض شده حداقل 2_3 تا شهر بزرك ميزاشت به جاي فضاي سبز و بيابون . شايد دلايل عدم خلاقيت از نبود موسس خالق سري بازي gtaباشه

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
زمان میگذره این مپ legit تر میشه
View attachment 216912View attachment 216913
اینم هست که شبیه یه پایگاه نظامی هست

IMG_20210714_203858.jpg IMG_20210714_203854.jpg

خبر دیگه اینکه راکستار به بدنبال ویدیو ادیتور هست
متن درخواست راکستار اینه:
"داستان نویسی جنبه بسیار مهمی از بازی های ما است ، بنابراین ویراستار باید بتواند محتوای احساسی و هیجان انگیز بازی را در قالب یک تریلر 60 ثانیه ای تولید کند"

IMG_20210714_204337.png

آخرین ویرایش:

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
شايد راستكي باشه ولي جذابيت ان چناني نداره نقشه اش مثل پنجه ولي ساختمون عوض شده حداقل 2_3 تا شهر بزرك ميزاشت به جاي فضاي سبز و بيابون . شايد دلايل عدم خلاقيت از نبود موسس خالق سري بازي gtaباشه
موسس خالق سری GTA اسمش چیه؟
چرا انقدر پستهای بی معنی میدی تو تاپیک های فروم؟
ای کاش فروم برای ثبت نام یه محدودیت سنی یا سطح سنجی میذاشت تا هرکسی مثل شما نیاد پستهای اینچنین مسخره بنویسه

موسسان راکستار و خالقان GTA برداران هاوسر هستند که سَم برادر بزرگتر و اصل کاری راکستار اون هست که الان بالا سر پروژه هست
دَن هم که بیشتر وظیفه نویسندگی بر عهده داره سال ۲۰۲۰ از راکستار جدا شد (احتمالا بعد از نویسندگی داستان GTA 6) و اعلام بازنشستگی کرد که البته شایعه شده شاید بخواد استودیوی جدید بسازه که البته شایعه هست
از این به بعد قبل از پست دادن فکر کن

آخرین ویرایش:

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,938
کی یادشه؟

اینم هست که شبیه یه پایگاه نظامی هست

View attachment 216928View attachment 216929

خبر دیگه اینکه راکستار به بدنبال ویدیو ادیتور هست
متن درخواست راکستار اینه:
"داستان نویسی جنبه بسیار مهمی از بازی های ما است ، بنابراین ویراستار باید بتواند محتوای احساسی و هیجان انگیز بازی را در قالب یک تریلر 60 ثانیه ای تولید کند"

View attachment 216931
من عاشق qualificationsشون شدم :D :))
Experience working under tight deadlines and maintaining a positive attitude under pressure is required
کم کم دارم به این فکر میرسم که بازی 2022 معرفی میشه و پاییز 2024 عرضه
بالای این آگهی دقت کنی زده post production من بعید می‌دونم GTA V نیاز به همچین چیزی باشه که یه نفر استخدام کنن تریلر براشون بسازه
تئوری که خودم دارم اینکه راک استار برای حسن ختام هایست های GTA Online تو قالب سینگل پلیر اضافه می‌کنه و دیگه هیچ mission به آنلاین اضافه نمیکنه اون اوینت هم که بمناسبت سالگرد Vice City قراره تو GTA Online برگزار بشه چهار تا اسکین و محتوای با تم VC ولی با ایستراگی که خبر از GTA VI میده و بعد از اون راک استار از نظر ارائه محتوا به GTA Online استراحت میده تا کم کم ایده و تمرکزشون بذارن رو VI
تو این مدت هم که کانتنتی به Online اضافه نمیشه کم کم پلیر هاش کم میشن و دوز GTA فن ها میاد پائین تا با عطش بیشتری برن سراغ VI

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر