Google Cr-48 لپتاپ کروم

sadmanman

کاربر سایت
Jun 18, 2007
660
نام
Saeed

اگرچه قرار نیست این لپتاپ در تولید عمده شود و در دسترس عموم قرار گیرد ولی نمایی از لپتاپ های آینده ی کروم را به می دهد. لپتاپ هایی کوچک با کیبورد مخصوص به خود و سی پی یو Intel Atom .

طراحی Google Cr-48 زیباست. مثل اینکه Macbook را به رنگ مشکی بسازند. هیچ نوشته یا لوگویی رو بدنه نیست. ترک پد هم مثل لپتاپهای اپل بزرگ و راحت است. ال سی دی ۱۲.۱ اینچی است و وزن لپتاپ نسبت به اندازه اش سبک نیست ولی حملش آسان است. نازکی لپتاپ و بیرون نزدن باتری از بدنه مثل بسیاری از نتبوک های امروزه چشم گیر است. پورت ها به یک پورت VGA در چپ و شیار SD و یک USB در راست خلاصه میشود. البته راه آسانی برای رسیدن به فایل های درون مموری فلش یا SD وجود ندارد ولی ماوس یو اس بی هم ادامه

سیستم عامل هم نسخه ی جدید کروم است. تقریبا مثل این است که مرورگر وب کروم را به عنوان سیستم عامل استفاده کنید. یعنی برنامه ها تماما آنلاین هستند و باید از Chrome Web Store برای نصب برنامه ها استفاده کنید. در حقیقت میانبری از وب سایت های کاربردی برای شما نصب میشود. البته مرورگر فایلی هم وجود دارد که تنها در موقع آپلود یا دانلود فایلها نشان داده میشود و ظاهری لینوکسیادامه

هنوز تا انتشار لپتاپهای کامل گوگل شش ماهی زمان مانده. ولی مهمترین مساله این است که این لپتاپ ها برای اینترنت ساخته میشوند و حتما نیاز به ایترنت پر سرعت دارند.

تصاویر بیشتر

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
خوب شد بلاخره یک نفر تاپیک زد درین مورد.

نکته ی عجیب این نت بوک نداشتن دکمه های F و کپس لاک است.

و نکته ی جالب آن Cloud Computing است که بیمصرفترین تکنولوژی دنیاست. عوض ساختن نرم افزارهای با کدهای آپتیمایز شده، میخواهند هر گندی که بود بزنند و روی ابر بگذرند تا مردم نقِ کند بودن نزنند.

جدا ازینکه دیگر دسترسی به فایلهای شخصی شما کاری ندارد. من الان روی Persian Gig یک فایلی دارم که اگر به شما بگویم چیست سرم را از بدنم جدا خواهید کرد، ولی مطمئنم که اکانت انکریپت شده ی پرشن گیگ برای من مشکل ساز نیست. با این ایده ی گوگل کامپیوتر شخصی شما نیز امنیت نخواهد داشت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر