PlayStation God Of War

gqhw_rsa3_gow_topic.png

0y2l_gowbox.png

10 نکته در مورد گاد آو وار

ld16_gow4.png

74829

کریتوس ، کسی که به خاطر انتقام خون خانواده ی خود المپ را بر سر المپیون خراب کرد ، اینبار به سراغ اساطیر اسکاندیناوی رفته. اما نه به عنوان کریتوس خشمگین و جویای انتقام قبل، بلکه به عنوان مردی با تجربه که نگاهش به زندگی تغییر کرده. و پس از سال ها،دوباره فرصتی به دست آورده تا طعم پدر بودن(گرچه خونی بودن این رابطه مشخص نیست!) را بچشد، در مسیر تعلیم و آماده کردن این پسر برای نسلی جدید،باید سعی کند خوی خشن خود را مهار کند.
زندگی نامه ی کریتوس تا پایان GOW III

74830

Atreus پسر کریتوس است که زیر دست پدر خود، در حال آموزش و آماده شدن برای عصری جدید است. برعکس کریتوس که یک خارجی در اسکاندیناوی محسوب میشود،این پسر به خوبی با زبان شمالی ها آشناست.(گرچه Atreus نیز نامی یونانی است) همچنین او قابلیت استفاده از جادوی رعد و برق را نیز دارد.

9pjt_gow5.png

• داستان بازی سال ها بعد از پایان GOW III ، در اساطیر اسکاندیناوی اتفاق می افتد، تیم سازنده به دقت تایم لاین دقیقی برای دنیای بازی ترسیم کرده اند و آگاهی دارند که چه اتفاقاتی در این دنیا می افتد و صرفا کریتوس را به محیط دیگری نبرده اند. گرچه شاید به تمام اتفاقات بین پایان GOW III و شروع این بازی اشاره نشود در بازی

• بر خلاف نسخه های قبل،دوربین به صورت ثابت نیست و به پشت سر کریتوس انتقال داده شده،زاویه ی دوربین قفل نیست و امکان چرخاندن آن وجود دارد

• در بازی،هیچ صحنه ای کات نخورده و انگار تمام بازی پشت سر هم فیلم برداری شده است

• در بازی علاوه بر Leviathan Axe و سپر ، سلاح های دیگری هم حضور دارند، اما این دو ستاره های بازی خواهند بود

• آترئوس جایگزین جادو در بازی شده ، او با تیرهای خود در مبارزات به کریتوس کمک میکند، به عنوان مثال میتواند دشمن ها را Stun کند

• چینش دکمه ها تغییر کرده و L1 و L2 برای ضربات سبک و سنگین و مربع برای کنترل آترئوس به کار میرود

• در مبارزات میشود از محیط کمک گرفت، به عنوان مثال با پرتاب تبر به سمت چراغ نفتی و انداختن آن به روی دشمن میتوان دشمن را به آتش کشید. یا میتوان با پرتاب تبر به طرف دشمن،او را به دیوار دوخت

• هنگامی که تبر در دسترس نیست، میتوان با دست خالی و مشت به دشمن حمله کرد. همچنین میتوان تبر را بعدا به دست خود فراخواند

• از سپر میتوان برای Parry کردن ضربات و همینطور در حملات استفاده کرد.

• در بازی سیستم گرفتن XP و Level Up کردن هم کریتوس و هم آترئوس وجود دارد

• امکان آپگرید Skillـها ، Armor و سلاح ها وجود دارد

• سیستم Craft کردن در بازی وجود دارد و امکان ساخت Armorـهای مختلف چه برای کریتوس و چه آترئوس در بازی وجود دارد

• Runeـهایی وجود دارد که با نصب آن ها بر روی تبر میتوان قدرت های آن را افزایش داد

• بر خلاف شماره های گذشته، قابلیت پرش و همچنین شنا کردن در بازی وجود ندارد

• امکان مرگ آترئوس در حین گیم پلی وجود ندارد

• Cory Barlog (کارگردان بازی)خود خواستار ادامه ی بازی بوده،و برای ساخت ادامه ی سری ، باید ایده و کار متفاوتی را به سونی پیشنهاد میداده تا اجازه ی ساخت ادامه ی بازی را بگیرد. همچنین با رویه ای که برای بازی در پیش گرفته شده، او خواهان جذب مخاطب های بیشتر برای سری است تا این سری بتواند به سطح بازی هایی مانند Uncharted و یا Assassin's Creed در داشتن فن بیس بزرگ برسد.
27x5_stm.png
yye5_gow_coll.png

1y7r_gow2.png

kt42_image_god_of_war-32160-3634_0001_thumb.jpg
3sii_image_god_of_war-32160-3634_0002_thumb.jpg
wevp_image_god_of_war-32160-3634_0003_thumb.jpg

kf41_image_god_of_war-35800-3634_0001_thumb.jpg
8jfi_image_god_of_war-35800-3634_0002_thumb.jpg
1qds_image_god_of_war-35800-3634_0003_thumb.jpg

gcnh_image_god_of_war-35800-3634_0004_thumb.jpg
atte_image_god_of_war-35800-3634_0005_thumb.jpg
qwuv_image_god_of_war-35800-3634_0006_thumb.jpg

ujrw_image_god_of_war-35800-3634_0007_thumb.jpg
8ybc_image_god_of_war-35800-3634_0008_thumb.jpg
fity_image_god_of_war-35800-3634_0009_thumb.jpg

3bpq_gow3.png

5rzs_gow1.png

Prologue : A Saga Borne of Ash

A Saga Borne of Ash

Chapter One : A Riddle of Rune

Chapter Two : The Creatures Arise

Rise of The Draugr
A Fire Troll Approaches
Manifestation of The Revenant

Chapter Three : The Dead Stone Mason

The Dead Stone Mason
---

در پست دوم تاپیک، اطلاعاتی که در ارتباط با اساطیر نورث توسط دوستان نوشته شده،جمع آوری شده!

و همچنین احسان @Kaine و کیان @.: Darkness :. برای آماده کردن تصاویر

Last edited by a moderator:

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
من پیشنهاد میدم یک دور دیگه سه گانه و نسخه های فرعی رو بازی کنی.
اگه مقایسه با سه گانه باشه که قطعا همه چندین بار رفتن و همه طرفدارشن و فقط شما نبودی که طرفدار اون سه گانه هستی!
شمایی که میای نسخه سومو با این مقایسه میکنی اون نسخه عملا پایان داستان خدایان یونان بود که به طبع باید هرچی خدا میبوده سر راه کریتوس قرار میگرفته و برا همین تنها نسخه ای هست که تعداد باساش زیاده چیزی که انتظار میره ما تو شماره دوم و سوم ببینیم نه از اول بسم الله که راگناروک حتی شروعم نشده کامل!خود بارلوگم گفت که این نسخه شروع سری جدیدی هست و نمیتونستن تموم خدایان اسکاندیناوی رو قرار بدن تو یه شماره!حتی فکر کنم گفتش که این نسخه مثل شماره 1 سه گانه قبلیه و کسی منطق داشته باشه میتونه راحت مقایسه کنه!
نمیفهمم چرا اینقدر داری سعی میکنی نسخه جدیدو یجوری بکوبی!قبل انتشارم که یه تنه فاز منفی بودی!انتظار داشتی تو یه شماره بیان ثور و اودینو بزارن جلوت؟سه گانه قبلی مگه تو شماره یکش اومد همه خداهارو گذاشت جلوت که الان تو سه گانه جدید این انتظارو داشته باشی؟نظر شخصینه محترمه ولی درباره محصولی که برفرض تعداد کم باسهاش براش جواب هست و اصرار داری نه این مشکل داره نظرتو دیگه سعی نکن به بقیه غالب کنی!90درصد بازیکنای این تاپیک راضی بودن متا گوینده مطلبه فروش گوینده مطلبه نمیدونم چرا اینقدر فاز منفیی برای این بازی!یجوریم رفتار میکنی امگار فقط شمایی که طرفدار GOW هستی لول

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
اگه مقایسه با سه گانه باشه که قطعا همه چندین بار رفتن و همه طرفدارشن و فقط شما نبودی که طرفدار اون سه گانه هستی!
شمایی که میای نسخه سومو با این مقایسه میکنی اون نسخه عملا پایان داستان خدایان یونان بود که به طبع باید هرچی خدا میبوده سر راه کریتوس قرار میگرفته و برا همین تنها نسخه ای هست که تعداد باساش زیاده چیزی که انتظار میره ما تو شماره دوم و سوم ببینیم نه از اول بسم الله که راگناروک حتی شروعم نشده کامل!خود بارلوگم گفت که این نسخه شروع سری جدیدی هست و نمیتونستن تموم خدایان اسکاندیناوی رو قرار بدن تو یه شماره!حتی فکر کنم گفتش که این نسخه مثل شماره 1 سه گانه قبلیه و کسی منطق داشته باشه میتونه راحت مقایسه کنه!
نمیفهمم چرا اینقدر داری سعی میکنی نسخه جدیدو یجوری بکوبی!قبل انتشارم که یه تنه فاز منفی بودی!انتظار داشتی تو یه شماره بیان ثور و اودینو بزارن جلوت؟سه گانه قبلی مگه تو شماره یکش اومد همه خداهارو گذاشت جلوت که الان تو سه گانه جدید این انتظارو داشته باشی؟نظر شخصینه محترمه ولی درباره محصولی که برفرض تعداد کم باسهاش براش جواب هست و اصرار داری نه این مشکل داره نظرتو دیگه سعی نکن به بقیه غالب کنی!90درصد بازیکنای این تاپیک راضی بودن متا گوینده مطلبه فروش گوینده مطلبه نمیدونم چرا اینقدر فاز منفیی برای این بازی!یجوریم رفتار میکنی امگار فقط شمایی که طرفدار GOW هستی لول
نمیخواستم جوابتو بدم
بنده تجربه و احساسم رو در مورد این بازی گفتم. سلاح ها و کومبوها عالین ولی بازی یک سری اشکالات ریز داره که نمیزاره اون لذت که باید رو از بازی ببری مخصوصا تو بخش داستانی.همین الان دارم trail ها رو میرم واقعا سرگرم کننده هستن و جذاب.والکری ها خیلی چالش برانگیزن وجذاب.ولی اینو به جرات میگم باس های این بازی به جز باس اول اصلا در حد سه گانه نیستن.این ظر منه.
مطمن باش اگر این بازی برام مهم نبود تو تاپیکش پست نمیزاشتم.منم فن این بازیم و دوست دارم تو شماره های بعدی این اشکالات برطرف بشن.

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
نمیخواستم جوابتو بدم
بنده تجربه و احساسم رو در مورد این بازی گفتم. سلاح ها و کومبوها عالین ولی بازی یک سری اشکالات ریز داره که نمیزاره اون لذت که باید رو از بازی ببری مخصوصا تو بخش داستانی.همین الان دارم trail ها رو میرم واقعا سرگرم کننده هستن و جذاب.والکری ها خیلی چالش برانگیزن وجذاب.مطمن باش اگر این بازی برام مهم نبود تو تاپیکش پست نمیزاشتم.منم فن این بازیم و دوست دارم تو شماره های بعدی این اشکالات برطرف بشن.
بازی هیچ اشکالی نداره که خیلی مشکل ایجاد کنه مشکل شما اینه از اول خیلی بازی برای خودت بزرگ کردی یک چیزی در حد نسخه ۳ انتظار داستی بعد که بازی کردی دیدی نه از اون خبرا نیست باس حماسی زیاد نداره خورده تو ذوثت وگرنه کدوم ایراد داستانی درست میکنی برای ما هم توضیح بده بدونبم

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
دوستان من هنوز بازي رو تموم نكردم ولي اصلا عاشقش شدم،خيلي برام عجيبه تو اين سن و سال!باهاش اشك ميريزم و ميخندم،اصن بد وابسته ي اين لامصب شدم
من بهترين بازي ك توي عمرم انجام دادم همينه و ب نظرم از ٣گانه قبلي نسخه ي قويتر و بهتريه،شخصي داره اين حرفو ميزنه ك قهرمان دوران طفوليتش كريتوس كبير بوده براي خداي جنگ ٢ ولي اين ي چيز. ديگس،عاليه
البته الان هم يكم هيجانم زده ب خاطر قسمتي ك از بازي هستم و ب نظرم اوج گرفته داستان ولي خب
پ.ن:دوستان ب نظرتون god of war 5 يا ي نسخه ي فرعي مثل gow ascension براي. PS4مياد يا اينكه ميره براي نسل بعد؟ب نظر خودم چونكه ٨ سال صرف توسعه اين بازي شده و تمام بازي از اول ساخته شده،تمام اين زمان رو فقط براي ي نسخه PS4 صرف نميكنن و با اين مكانيسم جديد حتما يدونه GOW ديگه هم ميدن روي PS4،ب نظرم با توجه ب اينكه اين نسل ضعيفترين نسل بوده از لحاظ محتوايي و ٩٩/٩٩٪بازياش ريمستره،اگر سوني نسخه ي بعد اين بازي رو روي همين نسل منتشر كرد ميشه ب عنوان ي نسل قبولش داشت وگرنه اشغالترين و ضعيف ترين نسل ميشه،تنها بازي از PS4 كه منو مثل PS2 مشغول كرد GOW 4 هست و بس
الان رسيدم اونجا كه arteus مريض شده و كريتوس براي رفتن ب Realm hell مجبوره بره و hell blade هاشو بياره بيرون،يعني اينقدر اون لحضه كه آتنا رو توي قايق ديدم و مخصوصا لحظه بستن زنجير هاي hell blade ب دستش حس احساسي و نوستالژيك بم دست ك اشكمو دراورد نامرد!!
فوق العادس اين داستانش و مكانيسم مبارزش

• Like
Reactions: yonestm

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
دوستان من هنوز بازي رو تموم نكردم ولي اصلا عاشقش شدم،خيلي برام عجيبه تو اين سن و سال!باهاش اشك ميريزم و ميخندم،اصن بد وابسته ي اين لامصب شدم
من بهترين بازي ك توي عمرم انجام دادم همينه و ب نظرم از ٣گانه قبلي نسخه ي قويتر و بهتريه،شخصي داره اين حرفو ميزنه ك قهرمان دوران طفوليتش كريتوس كبير بوده براي خداي جنگ ٢ ولي اين ي چيز. ديگس،عاليه
البته الان هم يكم هيجانم زده ب خاطر قسمتي ك از بازي هستم و ب نظرم اوج گرفته داستان ولي خب
پ.ن:دوستان ب نظرتون god of war 5 يا ي نسخه ي فرعي مثل gow ascension براي. PS4مياد يا اينكه ميره براي نسل بعد؟ب نظر خودم چونكه ٨ سال صرف توسعه اين بازي شده و تمام بازي از اول ساخته شده،تمام اين زمان رو فقط براي ي نسخه PS4 صرف نميكنن و با اين مكانيسم جديد حتما يدونه GOW ديگه هم ميدن روي PS4،ب نظرم با توجه ب اينكه اين نسل ضعيفترين نسل بوده از لحاظ محتوايي و ٩٩/٩٩٪بازياش ريمستره،اگر سوني نسخه ي بعد اين بازي رو روي همين نسل منتشر كرد ميشه ب عنوان ي نسل قبولش داشت وگرنه اشغالترين و ضعيف ترين نسل ميشه،تنها بازي از PS4 كه منو مثل PS2 مشغول كرد GOW 4 هست و بس
الان رسيدم اونجا كه arteus مريض شده و كريتوس براي رفتن ب Realm hell مجبوره بره و hell blade هاشو بياره بيرون،يعني اينقدر اون لحضه كه آتنا رو توي قايق ديدم و مخصوصا لحظه بستن زنجير هاي hell blade ب دستش حس احساسي و نوستالژيك بم دست ك اشكمو دراورد نامرد!!
فوق العادس اين داستانش و مكانيسم مبارزش
متاسفانه بازي نه تنها براي نسل بعد بلكه احتمالا اواسط نسل بعد لانچ بشه :(

بازي بعدي سانتا مونيكا احتمالا گاد نيست، چون كارگردانش گفته داره به يه بازي كاملا جديد فكر ميكنه

آخرین ویرایش:

navid of war

کاربر سایت
Aug 29, 2008
589
با این دید که از اول تا آخر بازی چقد به لوکی اشاره میشه :D و این اشاره ها چقد خوب گنجونده شدن تو داستان بازی!
البته یه بخشیش به خود فرد برمیگرده که خب اگه آدم کم حوصله ای هستی قاعدتا ترغیب نمیشی به دوباره رفتن و این طبیعیه. :D

ویرایش : اصلا اون ویدئویی که دوستمون گذاشته بود رو یه نگاه انداختی؟ :D
اخه مسئله حوصله نیست به نظرم بازی برینگ میشه شاید بعد از یه تایم طولانی ادم دوست داشته باشه دوباره بره :-"

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
کاور احتمالی نسخه بعد :D
هشتگ رسمی :D
Capture+_2018-07-06-11-46-09-1-1.png Capture+_2018-07-06-11-46-18-1-1.png
:))
کلا نمیدونم چرا اینجا برعکس بقیه جاها راجب ادامه داستان کمتر بحث شد، درحالی که ملت تک تک سناریوهای احتمالی رو بررسی کردن که خب بعضیاشون خیلی خوبن. مثلا این یکیشونه: >:)

I can see him (kratos) losing to Thor or Odin, but then being carried to Valhalla by Freya so he can rampage his way through Asgard and destroy the gods for her.

After that who knows if he'll get killed again or just remain trapped in the afterlife.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,251
نام
امیر حسین
متوجه توجيح داستانيش بودم، ولي ميشد همين توجيح داستاني رو با يه رنگ بندي ديگه نشون داد :D
آخه اون اتفاقی که باید بیفته رو چجوری با رنگ دیگه نشون بدن:-"
برف که بنفش نمیشه:p

اون صحنه BoC ... یعنی همه کرک و پرشون ریخته اون صحنه! اگر خفن ترین نباشه، مسلما یکی از خفن ترین صحنات دنیای گیمه:((

نکته 4م بسیار نکته ریز و خوبی بود که اشاره کردی!:D دقیقا منم اون صحنه که مثال زدی :| شدم:))
کریتوس به این خفنی رو زیر سوال میبره نامرد=))

داستان های کریتوس، همشون درس زندگی بودن:D ولی تو نحوه روایت گند زده بود:)) اما!!!! به خاطر آخرین داستان(اسم آترئوس) هم که شده، کاملا ارزش داره آدم بازی رو دوباره بره! فوق العاده بود...فوق العاده:(( اون احساسات...اون آهنگ...چقدر خوب بود...چقدر خوب بود... :(

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
آخه اون اتفاقی که باید بیفته رو چجوری با رنگ دیگه نشون بدن:-"
برف که بنفش نمیشه:p

اون صحنه BoC ... یعنی همه کرک و پرشون ریخته اون صحنه! اگر خفن ترین نباشه، مسلما یکی از خفن ترین صحنات دنیای گیمه:((

نکته 4م بسیار نکته ریز و خوبی بود که اشاره کردی!:D دقیقا منم اون صحنه که مثال زدی :| شدم:))
کریتوس به این خفنی رو زیر سوال میبره نامرد=))

داستان های کریتوس، همشون درس زندگی بودن:D ولی تو نحوه روایت گند زده بود:)) اما!!!! به خاطر آخرین داستان(اسم آترئوس) هم که شده، کاملا ارزش داره آدم بازی رو دوباره بره! فوق العاده بود...فوق العاده:(( اون احساسات...اون آهنگ...چقدر خوب بود...چقدر خوب بود... :(
نه اينكه برف بنفش بشه :D

اگه داخل فوتو مد بري و فيلتر warm رو انتخاب كني ، منظورم رو متوجه ميشي :D

بهترين داستانش هم به قوله خودت اخر بازي و اسم اتريس بود، فوق العاده بود، حتي خود (ارتئوس-اتريس-اترئوس) ميگه واو اخر يه داستان واقعي گفتي

• Like
Reactions: Akiba

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
متاسفانه بازي نه تنها براي نسل بعد بلكه احتمالا اواسط نسل بعد لانچ بشه :(

بازي بعدي سانتا مونيكا احتمالا گاد نيست، چون كارگردانش گفته داره به يه بازي كاملا جديد فكر ميكنه
اگر اينجور باشه چرت ترين نسل همينه،ي بازي خوب توي كل اين نسل هست همين خداي جنگ
نسلي ك ي GTA از خودش نداشته باشه براي ننش خوبه

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,251
نام
امیر حسین
نه اينكه برف بنفش بشه :D

اگه داخل فوتو مد بري و فيلتر warm رو انتخاب كني ، منظورم رو متوجه ميشي :D

بهترين داستانش هم به قوله خودت اخر بازي و اسم اتريس بود، فوق العاده بود، حتي خود (ارتئوس-اتريس-اترئوس) ميگه واو اخر يه داستان واقعي گفتي
خوب آخه هدف بازی همون نشون دادن حس فضای سرد و مرده بود:-"

البته کاملا موافقم که باید انتخاب فیلتر رنگی رو برای بازی بزارن، نه فقط این، همه ی بازی ها:D
من خودم آنچارتد4 رو یه بار با فیلتر Vibrant رفتم و پیشنهاد میکنم حتما برید، همون رنگ و روی "آب رنگ"یه معروف میگیره و خیلی زنده میشه همه چی:x
اسپیدران رو هم روی سل شید رفتم! (یا بخشیش رو؟ ولی هرچی هست زیاد سل شید رفتم) اونم خیلی جذاب و متفاوت و باحال بود:D

کاش با آپدیت NG+ حداقلش چنین چیزی هم اضافه بشه! :x مخصوصا سل شید:))

• Like
Reactions: esm nadaram

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
میخوام برم دنبال Collectables ها ،واس همین موندم از اول بازی رو شروع کنم ( که البته شروع کردم رو آخرین درجه ! ) یا بازی قبلی رو ادامه بدم ! این والکریها چقد سختن ! یکیشون رو به زور رو نرمال زدم !
خیلی وقت میخواد واس جمع کردن کامل محیط بازی که من انجام ندادمشون هنوز !

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,251
نام
امیر حسین
میخوام برم دنبال Collectables ها ،واس همین موندم از اول بازی رو شروع کنم ( که البته شروع کردم رو آخرین درجه ! ) یا بازی قبلی رو ادامه بدم ! این والکریها چقد سختن ! یکیشون رو به زور رو نرمال زدم !
خیلی وقت میخواد واس جمع کردن کامل محیط بازی که من انجام ندادمشون هنوز !
سر والکری ها روی درجه GOW از الان برات فاتحه میخونم:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر