PlayStation God Of War

gqhw_rsa3_gow_topic.png

0y2l_gowbox.png

10 نکته در مورد گاد آو وار

ld16_gow4.png

74829

کریتوس ، کسی که به خاطر انتقام خون خانواده ی خود المپ را بر سر المپیون خراب کرد ، اینبار به سراغ اساطیر اسکاندیناوی رفته. اما نه به عنوان کریتوس خشمگین و جویای انتقام قبل، بلکه به عنوان مردی با تجربه که نگاهش به زندگی تغییر کرده. و پس از سال ها،دوباره فرصتی به دست آورده تا طعم پدر بودن(گرچه خونی بودن این رابطه مشخص نیست!) را بچشد، در مسیر تعلیم و آماده کردن این پسر برای نسلی جدید،باید سعی کند خوی خشن خود را مهار کند.
زندگی نامه ی کریتوس تا پایان GOW III

74830

Atreus پسر کریتوس است که زیر دست پدر خود، در حال آموزش و آماده شدن برای عصری جدید است. برعکس کریتوس که یک خارجی در اسکاندیناوی محسوب میشود،این پسر به خوبی با زبان شمالی ها آشناست.(گرچه Atreus نیز نامی یونانی است) همچنین او قابلیت استفاده از جادوی رعد و برق را نیز دارد.

9pjt_gow5.png

• داستان بازی سال ها بعد از پایان GOW III ، در اساطیر اسکاندیناوی اتفاق می افتد، تیم سازنده به دقت تایم لاین دقیقی برای دنیای بازی ترسیم کرده اند و آگاهی دارند که چه اتفاقاتی در این دنیا می افتد و صرفا کریتوس را به محیط دیگری نبرده اند. گرچه شاید به تمام اتفاقات بین پایان GOW III و شروع این بازی اشاره نشود در بازی

• بر خلاف نسخه های قبل،دوربین به صورت ثابت نیست و به پشت سر کریتوس انتقال داده شده،زاویه ی دوربین قفل نیست و امکان چرخاندن آن وجود دارد

• در بازی،هیچ صحنه ای کات نخورده و انگار تمام بازی پشت سر هم فیلم برداری شده است

• در بازی علاوه بر Leviathan Axe و سپر ، سلاح های دیگری هم حضور دارند، اما این دو ستاره های بازی خواهند بود

• آترئوس جایگزین جادو در بازی شده ، او با تیرهای خود در مبارزات به کریتوس کمک میکند، به عنوان مثال میتواند دشمن ها را Stun کند

• چینش دکمه ها تغییر کرده و L1 و L2 برای ضربات سبک و سنگین و مربع برای کنترل آترئوس به کار میرود

• در مبارزات میشود از محیط کمک گرفت، به عنوان مثال با پرتاب تبر به سمت چراغ نفتی و انداختن آن به روی دشمن میتوان دشمن را به آتش کشید. یا میتوان با پرتاب تبر به طرف دشمن،او را به دیوار دوخت

• هنگامی که تبر در دسترس نیست، میتوان با دست خالی و مشت به دشمن حمله کرد. همچنین میتوان تبر را بعدا به دست خود فراخواند

• از سپر میتوان برای Parry کردن ضربات و همینطور در حملات استفاده کرد.

• در بازی سیستم گرفتن XP و Level Up کردن هم کریتوس و هم آترئوس وجود دارد

• امکان آپگرید Skillـها ، Armor و سلاح ها وجود دارد

• سیستم Craft کردن در بازی وجود دارد و امکان ساخت Armorـهای مختلف چه برای کریتوس و چه آترئوس در بازی وجود دارد

• Runeـهایی وجود دارد که با نصب آن ها بر روی تبر میتوان قدرت های آن را افزایش داد

• بر خلاف شماره های گذشته، قابلیت پرش و همچنین شنا کردن در بازی وجود ندارد

• امکان مرگ آترئوس در حین گیم پلی وجود ندارد

• Cory Barlog (کارگردان بازی)خود خواستار ادامه ی بازی بوده،و برای ساخت ادامه ی سری ، باید ایده و کار متفاوتی را به سونی پیشنهاد میداده تا اجازه ی ساخت ادامه ی بازی را بگیرد. همچنین با رویه ای که برای بازی در پیش گرفته شده، او خواهان جذب مخاطب های بیشتر برای سری است تا این سری بتواند به سطح بازی هایی مانند Uncharted و یا Assassin's Creed در داشتن فن بیس بزرگ برسد.
27x5_stm.png
yye5_gow_coll.png

1y7r_gow2.png

kt42_image_god_of_war-32160-3634_0001_thumb.jpg
3sii_image_god_of_war-32160-3634_0002_thumb.jpg
wevp_image_god_of_war-32160-3634_0003_thumb.jpg

kf41_image_god_of_war-35800-3634_0001_thumb.jpg
8jfi_image_god_of_war-35800-3634_0002_thumb.jpg
1qds_image_god_of_war-35800-3634_0003_thumb.jpg

gcnh_image_god_of_war-35800-3634_0004_thumb.jpg
atte_image_god_of_war-35800-3634_0005_thumb.jpg
qwuv_image_god_of_war-35800-3634_0006_thumb.jpg

ujrw_image_god_of_war-35800-3634_0007_thumb.jpg
8ybc_image_god_of_war-35800-3634_0008_thumb.jpg
fity_image_god_of_war-35800-3634_0009_thumb.jpg

3bpq_gow3.png

5rzs_gow1.png

Prologue : A Saga Borne of Ash

A Saga Borne of Ash

Chapter One : A Riddle of Rune

Chapter Two : The Creatures Arise

Rise of The Draugr
A Fire Troll Approaches
Manifestation of The Revenant

Chapter Three : The Dead Stone Mason

The Dead Stone Mason
---

در پست دوم تاپیک، اطلاعاتی که در ارتباط با اساطیر نورث توسط دوستان نوشته شده،جمع آوری شده!

و همچنین احسان @Kaine و کیان @.: Darkness :. برای آماده کردن تصاویر

Last edited by a moderator:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,229
نام
امیر حسین
یک عدد گرگ هم توی تریلر بود که قبل از هر چیزی آدم رو یاد Fenrir میندازه.

آریا اینجا دوتا گرگ بودن:D ، البته خود فنریر که حتما یکی از همین روزها (این بازی،یا بعدی هاش:-" ) رو میبینیم! ولی اینا ...
اگر دشمن عادی نبوده باشن(چون تو نمایش پارسال هم یک گرگ دیده شد!) ... ممکنه گرگ های همراه اودین باشن ، Geri و Freki !

---

از این ها بگذریم، میدونید که به طور کلی منبع اساطیر اسکاندیناوی از دو مجموعه به نام ادای منثور و ادای شاعرانه تشکیل شده. و البته به نظر میرسه کامل هم نیستن و یک سریشون گم و گور شدن!
حالا به هر حال، سانتا از همین موضوع استفاده کرده و حرکت جالبی رفته! >:)

و قراره آپدیت بشه...! :D ، یه جورایی یادآور اون کیمک ـه GOW:A هست این حرکت! من اون رو خیلی دوست داشتم،چون باعث شد خیلی در مورد اساطیر یونان چیزای بیشتری بدونم:D و جدا از اون همیشه هایپمون رو بالا نگه میداشت! :D ... غیر از چپتر آخر هم، بقیه ـش اسپویل نبود:-"

sajadkh

کاربر سایت
Jul 28, 2012
2,181
نام
Sajjad
Shannon Studstill رئیس سانتامونیکا: دیوید جف در ابتدا برای کارگردانی نسخه جدید God of War انتخاب شده بود
پس از عرضه GOW:AS عده ی زیادی در استودیو بر این باور بودند که این فرنچایز نیاز به تغیر و تحول اساسی و یا استراحت دارد.من از نظر داستان سرایی احساس کردم
چیزهایی بیشتری برای پرداختن وجود دارد.زمانی که نیاز به این تغییرات در ذهن من حس شد تنها دو نفر وجود داشتند که میتوانستند این کار را انجام دهند تا طرفداران را
مجبور به تجربه این نسخه کنند ابتدا دیوید جف خالق GOW و سپس کوری بارلاگ تاثیرگذارترین فرد این فرنچایز.در ان زمان دیوید جف به شدت مشغول کار بود و نمیتوانست پروژه را بر عهده بگیرد.(درگیری و طلاق همسر جف)
در ادامه من به کوری بارلاگ رجوع کردم و پس از قرارهای فراوان و صحبت بر سر فرنچایز بارلاگ پذیرفت که کارگردانی و نویسندگی نسخه جدید را برعهده بگیرد و من میدانستم
"قطعا این همکاری نتیجه خواهد داد"
حیف شد واقعا اگه جفی و بارلاگ دوتایی سر یه نسخه بودن قطعا چیز خوفناکی تحویل میدادن یه چیزی مثل GOW II و از اونجایی که جفی نمیتونه داستان بنویسه بهترین گزینه کوری بوده که قطعا داره در زمینه کارگردانی و داستان سرایی خودشو نشون میده و هیچ شک و شبه ای باقی نزاشته.
یه سری اطلاعات از بازی:
- نمایش اول بازی فقط برای این بوده که تم بازی و تغییرات رو نشون بده.
- تبر کریتوس ابزار اصلی نبرد اون هستش، پسر کریتوس با کمانی که داره به ما کمک خواهد کرد. سبک مبارزه همکاری هستش
- سیستم مبارزات بازی همچنان مثل نسخه های قبل بسیار سریع و روان خواهد بود.
- مار میدگارد دشمن کریتوس نیست و در واقع برای اون مثل یک دوست هستش
- مهم ترین نکاتی که در این نسخه بهش پرداخت میشه بهبود روابط کریتوس و پسرش اترئوس، نمایش جهان‌ بازی هست.بیشترین چیزی که تمرکز دارن روش مبارزات بازی هستش
- قایقی که نمایش داده شد قابل هدایته و در بسیاری از جاهای مختلف از اون استفاده خواهد شد.
- کوری میخواد گیمرها حس کنن که داخل یه اتوبوس گردشگری هستن و این امکان براشون فراهم هستش تا به هر سمت و سویی که می‌خوان برن و در اخر به جایی که قراره برن برگردند.
- تاکید زیادی روی جستجو و اکتشاف هستش. به گیمرها اجازه داده میشه تا با پیشرفت در بازی به اکتشاف و جست و جو بپردازن و اون قایق تنها یکی از راه‌هایی هستش که به اطراف سفر کنند.
- تریلر اول بازی تم کلی بازی، تغییرات و همکاری رو میخواست نشون بده.تریلر دوم داستان سرایی و تمرکزی که روی اون هستش.کوری گفته در اینده تریلرهایی بیشتری منتشر میشه تا سیستم گیم پلی و کمبت بازی بیشتر بهش پرداخته بشه و مهم ترین رکنی که تو این نسخه بهش توجه دارن کمبت و مبارزات بازی هست.
محیط هایی که نشون دادن من اکثرشون رو میدونم تو چه منطقه هایی دارن اتفاق میفتن و واسه اینکه اسپویل نشه واسه کسایی که حساسن نمیگم اما نمایش بازی درست ادامه نمایش قبلی بازیه.
اون غولی که افتاده روی زمین و پوتک تو کلش فرو رفته "یمیر" هستش.کوری داستان رو دقیقا عین اساطیر خود اسکاندیناوی نوشته و دقیقا همون باس ها تو همون مناطقی که داخل اساطیر وجود دارند تو بازی هم هستن.
کله ای که پشت سر کریتوس وصل شده و ترتیبشو داده خدای نور (بالدر) هستش.
مار میدگارد دشمن اصلی ثوره و واسه همین داره به کریتوس کمک میکنه تا اونو نابود کنه.اینجوری که پیش میره راگناروگ رو هم ممکنه ببینیم.

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,584
نام
حسین
بالدر مگه رویین تن نبود؟:-" کریتوس اینو چطوری زده؟:D
بعدم این پسره اودینه کریتوس اینو کشته باشه هم بچه های اودین و هم خودش دست از سرش بر نمیدارن که:D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
فکر میکردم فقط من هستم که به تدریج علاقه ـم نسبت به نمایش E3 بازی بیشتر میشه، ولی گویا این قضیه همگانی هست! :D کلاً تریلر بازی یه حالتی داره که هر چی بیشتر نگاه کنی بیشتر لذت میبری!
در مورد یکی از بخش های تریلر هم کم صحبت شده. همون اوایلش که کریتوس دو بار پشت سر هم با یه لحن خاصی میگه The truth. قیافه و نوع صداش جوری هست که انگار داره میگه بچه بیچاره! واقعاً فکر کردی چیزی از حقیقت میدونی؟! من حقیقت رو بهت بگم که ... استغفرالله! :D
همون طور که حدس میزدم، مثل اینکه اون دو نفر قد کوتاه برای آپگرید کردن و خرید وسایل و ... حضور دارن.

آریا اینجا دوتا گرگ بودن:D ، البته خود فنریر که حتما یکی از همین روزها (این بازی،یا بعدی هاش:-" ) رو میبینیم! ولی اینا ...
اگر دشمن عادی نبوده باشن(چون تو نمایش پارسال هم یک گرگ دیده شد!) ... ممکنه گرگ های همراه اودین باشن ، Geri و Freki !
آره اون زمان که عکس گرفته بودم دقت نکردم دو تا هستن! :D

آقا من توهم زدم یا این سر بریده روی کمر کریتوس زندس و پلک میزنه؟:D
دقیقاً یه تیکه پلک میزنه! :| :D

vbqi7M.jpg

آخرین ویرایش:

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
آره ملت حدس زده بودن که چون World Serpent میخواد کمکمون کنه ما احتمالا علیه Odin و متحدینش میجنگیم :D

• Like
Reactions: bezad and kratos 21

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,229
نام
امیر حسین
آره ملت حدس زده بودن که چون World Serpent میخواد کمکمون کنه ما احتمالا علیه Odin و متحدینش میجنگیم :D
دقیقا! وقتی این قرار باشه باهامون همکاری کنه، مشخصه ما کدوم طرف راگناروک خواهیم بود:D
بدبخت پسرک که ماش به چنین جنگی باز میشه:D

البته طرف که نه...چون کریتوس و بقیه نشون دادن چقدر پشت هم رو دارن تو جنگ:-" تا فرصت پیش بیاد، بقیه رو میزنند کنار:D
دوستان تاریخ انتشار بازی همون اواخر اسفند خودمون میشه؟
خیلی دوره که!!
تاریخ دقیق که نزدن، ولی اگر مثل همیشه March باشه تاریخ انتشار بازی، آره! میفته اسفند/فروردین !

saeed hs

کاربر سایت
May 21, 2015
539
نام
سید سعید
12.31.2018
شد تاریخ بازی اگه تاخیر نخوره و پری اردرش کردیم رفت :D

فقط یک چیز اونم اتمسفر و وسلام واقعا چی بود این تریلر ، فوق العاده بود شاهکار دوباره از سانتا
البته نمی دونم چرا یاد tlo افتادم وقتی مبارزات رو دیدم نمی دونم واقعا چرا :D
باشد که بیاد و رستگار شویم

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
یکی توی گف این عکس رو گذاشته که برای تشخیص اینکه کدوم جهان‌ها رو توی بازی دیدیم خیلی خوبه.
leq3_9-norse-worlds-magnus-chase.jpg

به نظر من که Midgard, Alfheim و Niflheim توی تریلر بودن و یه صحنه‌های از هر کدوم دیدیم. یه محیط نسبتا آتیشی مانند هم دیدیم (همونجایی که داشت از صخره بالا میرفت بعد پسرم چاقو زد تو سر یکی)، که یا Helheim بود یا Muspellheim :-?

.:Ranger:.

کاربر سایت
Jan 18, 2010
2,296
نام
فرهاد
فکر کنم در طول بازی یکی از طلسم هایی که کریتوس به دست میاره طلسم helm of awe یا سکان وحشت هست

در مورد این طلسم اطلاعاتی که خوندم به این شکل هست:

images.jpg
helm_of_awe_by_akamugen-d62ol9h.jpg
Helm-of-Awe.jpeg

این تصویری از طلسم جادو در بین وایکینگ ها میباشد.از این طلسم در جهت حفاظت در سفرهای دریایی استفاده میشد.

وایکینگ ها اعتقادشان بر این بوده که هنگام استفده از این طلسم چشمان دشمن بروی آنها بسته میشود و در دل دشمنانشان القای ترس میکند.

امروزه این نمادی پر کاربرد در مکتب asatru میباشد.

images%20(2).jpg
images%20(1).jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر