Multi Platform FINAL FANTASY XIV Online

FFXIVCE.jpg

خب همونطور که میدونید این بازی که شماره چهارم سری محبوب و مشهور Final Fantasy محسوب میشه قراره 30 سپتامبر برای PC عرضه بشه ، سبک بازی MMO RPG هست و همانند FFIX که چند سال پیش بصورت آنلاین عرضه شد این بازی هم فقط دارای بخش آنلاین هست.
با توجه به تصاویر منتشر شده از بازی باید انتظار یک بازی خوب و قوی توی این سبک رو داشته باشید البته ممکنه این بازی هم مثل بقیه MMO RPG ها زیر سایه WOW نتونه موفقیت خیلی بزرگی رو کسب بکنه اما پتانسیل بالایی برای این کار داره ، ناشر بازی هم طبق معمول Square Enix هست.
بتای بازی بصورت محدود و بوسیله ثبت نام در نظر سنجی مربوطه از فردا کار خودش رو شروع میکنه شما از همین الان میتونید از طریق این لینک ثبت نام کنید و منتظر دریافت ایمیل تایید و شروع نسخه بتا باشید.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
اسپویلر نداره اصلا ... حتی کاراکتر های داستانی هم توش نیست، کجاش اسپویل داشت ؟
آخه ندیدم اصلا، درو دیوار و دیدم اومدم پایین که کامنت بزارم، گفتم شاید داشته باشه. :D
اگه اینطوره که پس دمت گرم.

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
فکر کنم تنها ایراد این بازی موتور گرافیکی نسل هفتمش و اوایل بازی که میگن خیلی حوصله سر بر دوست دارم زودتر من هم این عنوان رو بازی کنم

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
237
آخه ندیدم اصلا، درو دیوار و دیدم اومدم پایین که کامنت بزارم، گفتم شاید داشته باشه. :D
اگه اینطوره که پس دمت گرم.
نه با خیال راحت ببین، اگر میخوای میتونم از وییرا هم عکس بذارم که مثل من ناامید بشی کامل ازشون

فکر کنم تنها ایراد این بازی موتور گرافیکی نسل هفتمش و اوایل بازی که میگن خیلی حوصله سر بر دوست دارم زودتر من هم این عنوان رو بازی کنم
من با گرافیکش خیلی اوکی هستم خودم اما خب 2-3 تا منطقه هست که اصلا جالب نیست حقیقتا
من 10 سال قبل شروع کردم و یادم نیست که چقدر حوصله سر بر بود اما این سری که ازمان گولد داره میره که خودش گفت برعکس اون چیزی که بقیه میگفتن حوصلش سر نرفته.

آقا .... من صبح چایی ریخت روی کی بوردم و سوخت، رفتم کی بورد گیمینگ گرفتم A4tech B314 ... دارم روانی میشم اصلا عادت ندارم که یه چیزی زیر دستم باشه

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
من با گرافیکش خیلی اوکی هستم خودم اما خب 2-3 تا منطقه هست که اصلا جالب نیست حقیقتا
من 10 سال قبل شروع کردم و یادم نیست که چقدر حوصله سر بر بود اما این سری که ازمان گولد داره میره که خودش گفت برعکس اون چیزی که بقیه میگفتن حوصلش سر نرفته.
تو هم مثل من تاپیکهای XVI با XIV و XV اشتباه میگیری؟ :))
آقا .... من صبح چایی ریخت روی کی بوردم و سوخت، رفتم کی بورد گیمینگ گرفتم A4tech B314 ... دارم روانی میشم اصلا عادت ندارم که یه چیزی زیر دستم باشه
مبارکه آقا، چقدر خوشگله.

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
237
تو هم مثل من تاپیکهای XVI با XIV و XV اشتباه میگیری؟ :))
نه من صرفا چون arr رو همون 10 سال قبل رفتم داستان کلیش رو فقط یادمه و جزییات رو یادم نمیاد که بتونم تایید یا رد کنم که حوصله سر بر هست یا نه. ولی یادمه که از اواخرش خیلی جالب تر شد.
15 که تنها فاینالی بود که هرگز تموم نکردم چون حوصلم سر رفت، 16 هم که ببینیم کی براش درست و حسابی خبر درمیاد

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
نه با خیال راحت ببین، اگر میخوای میتونم از وییرا هم عکس بذارم که مثل من ناامید بشی کامل ازشون

شنیده بودم می خوان اولشو ریبوت کنن پس بلخره این کارو کردن چه خوب

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
نه من صرفا چون arr رو همون 10 سال قبل رفتم داستان کلیش رو فقط یادمه و جزییات رو یادم نمیاد که بتونم تایید یا رد کنم که حوصله سر بر هست یا نه. ولی یادمه که از اواخرش خیلی جالب تر شد.
15 که تنها فاینالی بود که هرگز تموم نکردم چون حوصلم سر رفت، 16 هم که ببینیم کی براش درست و حسابی خبر درمیاد
خب از اونموقع خیلی بهتر شده چون چندتا پچ قبل یک دستی به سروروی ARR کشیدن و خیلی ماموریتها حذف و سرراست تر شد.
ولی باز یک بخشهاییش آره حوصله سر برهست، ولی در عین حال جذابیتهای خودشم داره.
من خودم حول و حوش لول 20و خورده ای تا 30 و خورده ای این حس کردم ولی همونطور که گفتی باز بعدش دوباره اوج گرفت و افتاد رو غلطک.

گرافیک هم که اصلا مهم نیست وقتی داستان و گیم پلی لذت بخش باشه، ولی خب کسی که بازی میکنه میدونه تو اکسپنشهای بعدی شهرهای بهتر، محتوای بهتر و... نصیبش میشه و این کاستی های ARR تحمل میکنه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Reza.zareei

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
میگم فاینال فنتسی 11 کسی بازی کرده اون چه جوریاس اونم مثل 14 جالب هست؟
بازی نکردم ولی ازش خیلی ویدئو و نقد دیدم.
خب گرافیکی که کاملا مشخصه مال 20و چند سال پیش هست و کاری باهاش نداریم.
مکانیکهای گیم پلی هم وقتی با گیم پلی ساده تر 14 لوس شدیم شاید سخت تر هست که بتونی باهاش ارتباط برقرار کنی.
برای نمونه وقتی ماموریت میگیری مثل RPGهای کلاسیک رو مپ بهت نشون نمیده باید کجا بری و چیکار کنی.

XI به نسبت XIV بمراتب هاردکورتر هست و شاید یکسری جاها عجیب، مثلا وقتی میمیری EXP از دست میدی!
کنترل متوسط، UI نه چندان خوب و... هم به لیست اضافه کن.

مواردی از این دست باعث میشه کمی ارتباط گرفتن باهاش برای گیمر امروزی که اون نوع RPGهای قدیمی رو بازی نکرده سخت باشه.
با همه اینها ولی خب بهمون اندازه این بازی عاشقان خودش هم داره و پلیربیس خوبی هم داره به نسبت یک MMO الدسکول 20 ساله.

احتمالش هم هست بعد سالها اکسپنشن جدید براش بیاد، چون یکسری از اعضای توسعه دهندش یکسری سرنخ دادن.

• Like

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
بازی نکردم ولی ازش خیلی ویدئو و نقد دیدم.
خب گرافیکی که کاملا مشخصه مال 20و چند سال پیش هست و کاری باهاش نداریم.
مکانیکهای گیم پلی هم وقتی با گیم پلی ساده تر 14 لوس شدیم شاید سخت تر هست که بتونی باهاش ارتباط برقرار کنی.
برای نمونه وقتی ماموریت میگیری مثل RPGهای کلاسیک رو مپ بهت نشون نمیده باید کجا بری و چیکار کنی.

XI به نسبت XIV بمراتب هاردکورتر هست و شاید یکسری جاها عجیب، مثلا وقتی میمیری EXP از دست میدی!
کنترل متوسط، UI نه چندان خوب و... هم به لیست اضافه کن.

مواردی از این دست باعث میشه کمی ارتباط گرفتن باهاش برای گیمر امروزی که اون نوع RPGهای قدیمی رو بازی نکرده سخت باشه.
با همه اینها ولی خب بهمون اندازه این بازی عاشقان خودش هم داره و پلیربیس خوبی هم داره به نسبت یک MMO الدسکول 20 ساله.

احتمالش هم هست بعد سالها اکسپنشن جدید براش بیاد، چون یکسری از اعضای توسعه دهندش یکسری سرنخ دادن.
منو از این چیزا نترسونین فاینال فنتسی 1 رو بازی کردم حتی مپ جهان هم نداشت یعنی انقدر باید چپ و راست میرفتی تا به زور اون مکانو پیدا میکردی واقعا مصیبتی بود🤣 فقط ایکاش قیمتشو از xiv پایین تر میزدن 15 دلار ماهی می خواد اینم البته با توجه به اینکه نسخه ی افلاین Dragon Quest x رو دادن شاید افلاین اینم بدن خلاص شیم

فکر کنم من تنها کسی هستم که هم با فاینالای کلاسیک حال میکنم هم مدرن هاش البته به غیر از سری تاکتیکس و کریستال چورنیکلز و بقیه فرعی هایی که واسه کنسول های نسل ۷ و ۶ نینتندو دادن

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
منو از این چیزا نترسونین فاینال فنتسی 1 رو بازی کردم حتی مپ جهان هم نداشت یعنی انقدر باید چپ و راست میرفتی تا به زور اون مکانو پیدا میکردی واقعا مصیبتی بود🤣 فقط ایکاش قیمتشو از xiv پایین تر میزدن 15 دلار ماهی می خواد اینم البته با توجه به اینکه نسخه ی افلای Dragon Quest x رو دادن شاید افلاین اینم بدن خلاص شیم

فکر کنم من تنها کسی هستم که هم با فاینالای کلاسیک حال میکنم هم مدرن هاش
نسخه آفلاین که خیلی بعیده با این تعداد پلیرهایی که داره، در حال حاضر شاید حتی پرسود تر از XIV باشه.
چون سالهاست که هیچی براش نمیسازن و ملت همینطوری ماهانه اشتراک میخرن :D

فکر کنم این هم بشه تو استیم ماهانه ارزونتر گرفت، چون ریجن روسی داره ولی مطمئن نیستم.

• Like

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
237
میگم فاینال فنتسی 11 کسی بازی کرده اون چه جوریاس اونم مثل 14 جالب هست؟
من از 7 به بعد رو رفتم همه رو به جز 11، میدونم که خیلی طرفدار داره. حتی اون زمان که wow اومده بود خیلی ها همچنان اون رو ترجیح میداند اما من چیز بیشتری نمیدونم.

دوستان به من کیبورد پیشنهاد بدید لطفا، این چیزی که من الان دارم مشکل اصلیش برای من اینه که من همه چیز رو با دکمه ی alt میزدم، بذارید عکس بذارم اصلا.
14.JPG

من از دکمه ی کنار 1 چیدم در ردیف پایین و بالاش همه ی اون ها رو با alt دارم و خیلی از دکمه های دیگه هم همه با alt هستند. اما این کیبرد جدیدی که دارم دکمه ی alt چپ تر هست، من قبلا با انگشت شصت این دکمه رو میگرفتم الان اگر بخوام این کار رو بکنم باید دستم رو بچرخونم که واقعا اذیت کننده است.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر