Multi Platform FINAL FANTASY XIV Online

FFXIVCE.jpg

خب همونطور که میدونید این بازی که شماره چهارم سری محبوب و مشهور Final Fantasy محسوب میشه قراره 30 سپتامبر برای PC عرضه بشه ، سبک بازی MMO RPG هست و همانند FFIX که چند سال پیش بصورت آنلاین عرضه شد این بازی هم فقط دارای بخش آنلاین هست.
با توجه به تصاویر منتشر شده از بازی باید انتظار یک بازی خوب و قوی توی این سبک رو داشته باشید البته ممکنه این بازی هم مثل بقیه MMO RPG ها زیر سایه WOW نتونه موفقیت خیلی بزرگی رو کسب بکنه اما پتانسیل بالایی برای این کار داره ، ناشر بازی هم طبق معمول Square Enix هست.
بتای بازی بصورت محدود و بوسیله ثبت نام در نظر سنجی مربوطه از فردا کار خودش رو شروع میکنه شما از همین الان میتونید از طریق این لینک ثبت نام کنید و منتظر دریافت ایمیل تایید و شروع نسخه بتا باشید.

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,476
مشکل بعضی ها اینه که زیادی جدی میگیرن game رو نهایت برای سرگرمی هست تمام زیادی عصبی نشید ، سعی کنید انقدر حساس نباشید به خاطر چند تا پیکسل فشار خونتون بزنه بالا ، asmon هم تو استریم برای اینکه جذاب باشه اونجوری رفتار میکنه کسایی که استریم دومشو دیده باشن میدونن چه جور ادمیه.

آخرین ویرایش:

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
مشکل بعضی ها اینه که زیادی جدی میگیرن game رو نهایت برای سرگرمی هست تمام زیادی عصبی نشید ، سعی کنید انقدر حساس نباشید به خاطر چند تا پیکسل فشار خونتون بزنه بالا ، asmon هم تو استریم برای اینکه جذاب باشه اونجوری رفتار میکنه کسایی که استریم دومشو دیده باشن میدونن چه جور ادمیه.
دقیقا شخصیت واقعیش رو چنل Zackrawr عه یا هم رو یوتوبش که به همین اسمه
در هر صورت به نظر من اتفاق خیلی خوبیه این حرکت، فقط و فقط بایند منتظر ایونت های بازی باشیم از Mount off و Transmog contest و FF Talents :D

• Like
Reactions: SAGAD

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,354
نام
مــاکــان

احسنت به اسکویر که اجازه نمیده همچین رفتارهایی ادامه دار بشه.
ملت یادشون رفته بود که اینجا خیلی راحت بن میشن.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Inoeex

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241

احسنت به اسکویر که اجازه نمیده همچین رفتارهایی ادامه دار بشه.
ملت یادشون رفته بود که اینجا خیلی راحت بن میشن.
من امروز از دوستانم شنیدم که بهش توهین شده توی دانجن ... من شخصا تجربه نداشتم که توهین ببینم.
رفتار قشنگی نیست، من نمیدنم اون ها رو هم ریپورت کرده یا نه اما امیدوارم کرده باشه.
این های که دنبالش بودن رو ریپورت کرده ؟ من روز اول که دیدم فکر کردم داشتن بهش خوش آمد گویی میکردن روز اول
( روز دوم رو ندیدم البته )

کجا تخفیف هست الان ؟ 4 نفر از دوستان من دارن ترایال رو بازی میکنن و میخوان که بخرن البته اکانتشون امریکاست و کلا هم اون طرف هستند.
یه کم هم گیج هستیم که باید چی رو بخریم. من چیزی که بهش رسیدم این بود که باید complete edditon بخرن

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,354
نام
مــاکــان
من امروز از دوستانم شنیدم که بهش توهین شده توی دانجن ... من شخصا تجربه نداشتم که توهین ببینم.
رفتار قشنگی نیست، من نمیدنم اون ها رو هم ریپورت کرده یا نه اما امیدوارم کرده باشه.
این های که دنبالش بودن رو ریپورت کرده ؟ من روز اول که دیدم فکر کردم داشتن بهش خوش آمد گویی میکردن روز اول
( روز دوم رو ندیدم البته )
آره رفتار بخشی از پلیر حالت خوش آمد گویی داشت و هیجان خودشون نشون میدادن.
ولی خیلیها سعی میکردن واقعا برن رو اعصابش و اذیتش کنن، البته خودش خیلی خوب رفتار کرد.
استریم هاشم ببینی تک تک مراحل داره با حوصله میره، همه چی میخونه، هیچی از قلم نمیندازه که بعدا که نقد کرد کسی نتونه بگه که تو خیلی از بخشهارو سر پریدی یا درک نکردی و...
اسکوئر طبق معمول جدا دنبال بن کردن اون پلیرهاست، بچه ها یادشون رفته که اینحا خیلی راحت بن میشن و این نوع رفتارها جایی نداره.
کجا تخفیف هست الان ؟ 4 نفر از دوستان من دارن ترایال رو بازی میکنن و میخوان که بخرن البته اکانتشون امریکاست و کلا هم اون طرف هستند.
یه کم هم گیج هستیم که باید چی رو بخریم. من چیزی که بهش رسیدم این بود که باید complete edditon بخرن

تخفیفات استیم، خیلی تپل تخفیف 60% خورده.
Capture.JPG

ببین اگه تو استیم فری ترایال دارن، فقط کافیه که تو همون اکانت استیم Shadowbringers بخرن، استیم بهشون یک CD-key میده که باید برن تو mogstation اکتیو کنن تو اکانتشون.
داخل اکانت روی Enter Expansion pass یا همچین چیزی کلیک کنن و باقی مراحل مشخصه، از مرورگر دوباره وصل میشه به اکانت استیم که چک کنه وتمام.
تخفیفات استیم فقط تا 2روز دیگه ادامه داره، 8ام جولای تموم میشه.

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241
تخفیفات استیم، خیلی تپل تخفیف 60% خورده.
View attachment 215772

ببین اگه تو استیم فری ترایال دارن، فقط کافیه که تو همون اکانت استیم Shadowbringers بخرن، استیم بهشون یک CD-key میده که باید برن تو mogstation اکتیو کنن تو اکانتشون.
داخل اکانت روی Enter Expansion pass یا همچین چیزی کلیک کنن و باقی مراحل مشخصه، از مرورگر دوباره وصل میشه به اکانت استیم که چک کنه وتمام.
تخفیفات استیم فقط تا 2روز دیگه ادامه داره، 8ام جولای تموم میشه.
ممنون از توضیحت، متاسفانه استیم ندارند و مثل خود من مستقیم بازی رو انجام میدن.
ولی تخفیف60% واقعا خفن و چشم گیره !!

• Like
Reactions: m.d.makan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,354
نام
مــاکــان
ممنون از توضیحت، متاسفانه استیم ندارند و مثل خود من مستقیم بازی رو انجام میدن.
ولی تخفیف60% واقعا خفن و چشم گیره !!
آخه فقط این 60% تخفیف هم نیست، خود بازی تو ریجن مثلا روسیه بخاطر ریجن کاهش قیمت خفن داره.
شارژ ماهانه هم که هست.
بازی کردن 14 روی استیم بصرفه ترین کار هست، خیلی تفاوت داره.

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241
آخه فقط این 60% تخفیف هم نیست، خود بازی تو ریجن مثلا روسیه بخاطر ریجن کاهش قیمت خفن داره.
شارژ ماهانه هم که هست.
بازی کردن 14 روی استیم بصرفه ترین کار هست، خیلی تفاوت داره.
ممنونم از شما که به فکرهستی و توضیح بیشتری دادی.
من خودم خیلی دیر متوجه داستان ریجن روسیه شدم، من اکانتم رو از همون زمان ARR دارم و خیلی چیزها با کاراکترم گرفتم از اون زمان، اگر 2-3 سال بود شروع کرده بودم حتما یک اکانت جدید میساختم چون خیل ارزون تره.
در مورد دوستانم هم که کلا ساکن امریکا و کانادا هستند و مشکلی ندارند به هیچ وجه با توجه نوع درآمدشون.

• Like

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241

من بصورت تصادفی دومین کانال یوتیوب ایشون رو پیدا کردم و ... چقدر متفاوت هست. دوستان درست گفته بودند و چقدر تمیز آنالیز کرد اینجا.
البته من شخصا به عنوان کسی که هر 2 بازی رو انجام دادم به نظرم سیستم مبارزات در 14 جذاب تر و گیراتر هست، فکر میکنم که اگر ایشون هم برسه به 70-80 نظرش عوض بشه

• Like

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,354
نام
مــاکــان

من بصورت تصادفی دومین کانال یوتیوب ایشون رو پیدا کردم و ... چقدر متفاوت هست.
جالب بود این ندیده بودم.
خب همونطور که گفتی اینجا نقدهای ابتدایی و اولین برخورش با بازی هست.

ولی برای کسی که براش اندگیم و عاشق رید رفتن هست، این از زبون یکی هست که تخصصش ریدهای میتیک پلاس تو wowبوده و از وقتی اومده به 14 فقط تخصصی ultimate و... بازی میکنه، طوریکه تمام بخش داستانی بازی اسکیپ کرده که فقط این RAIDهارو تجربه کنه.

اینو فکر کنم @Kaiki @MadysoNx سوال کرده بودن.
دوستان اگه ندیدید اینو حتما ببینین، ویدیو فوق العاده ای هست که به مقایسه سختی مبارزات لول بالا بین 2بازی میپردازه.

ری اکشن ASMON میزارم که کامل بشه.

برای کسی که از wowمیخواد بیاد ترکیب ویدیوی بالاتر و این یکی فکر کنم اطلاعات جامعی براش داشته باشه.

• Like
Reactions: MadysoNx and Kaiki

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,354
نام
مــاکــان
Live letter 65

==========
خب خیلی موارد درش ذکر شد، از تغییرات در stats ها گرفته، تا معرفی سیستم قرعه کشی برای خرید خانه ها.
جزئیات میتونین تو ویدئوی بالا ببینیم.

قسمتهای مربوط به shadowbringers و... بخاطر اسپویل ندیدم، ولی همینطوری گذرا بخوام چندتا مورد اشاره کنم:

1- اینکه از فردا میتونین بنچمارک بازی دانلود کنین که ببینین که سیستم شما با چه شرایطی میتونه EndWalker اجرا کنه(این بنچمارک میگن حاوی اسپویل هست پس اگه تا حالا بازی نکردین که مهم نیست ولی اگه مثل خودم با داستان آشنایی دارین و هنوز مونده تا تموم کنین، دلیلی نداره که برین سمتش)

2 - همینطور Pandaemonium بعنوان High End Raid جدید نام بردن:

pande.JPG

3 - Beast Tribe های جدید به اسم Arkasodora و Loporrits

Beasr.JPG

4- خبر مهم برای طرفدارها اینکه خرید خانه ها آسونتر میشه، برای این منظور سیستم قرعه کشی معرفی شده، اینکه شما پول مورد نظر پرداخت میکنین و بازی طبق قرعه کشی هروقت که برنده شدین اونو در اختیارتون میزاره.

5- belt از بازی حذف میشه، دیگه قابل پوشیدن نیست، با اینکه میتونین اونهارو به Vendor بفروشید، با اینکار اسلات های باقیمونده ازش به بخش اسلحه ها و انگشترها اضافه میشه و تعداد هرکدوم به 50 اسلات میرسه که نکته خیلی خوبیه.

6 - از ایونت های پیش رو تا زمان انتشار EW رونمایی شد، برای نمونه ایونت FF XV برمیگرده و میتونین با انجام دادن اون دوباره مونت Regalia از FF XV بتونین بخرین.
این ایونت در سپتامبر شروع میشه.

Regalia.jpg
من خودمم ماشین باز :))

7 - از ست های جدید jobها رونمایی شد، برای نمونه چندتاش با هم میبینیم:

Paladin
Paladin armor.JPG

Warrior
Warrior set.JPG
Dark Knight
dark knight.JPG
Dragoon
Dragoon.JPG
Dancer
Dancer.JPG

Astrologian

Astrologian.JPG

8 - زمان پخش 2تا Live letter بعدی که اطلاعات بیشتری دوباره در اختیارمون میزاره هم اعلام کردن ، 66 در سپتامبر و 67 در نوامبر قبل از انتشار اکسپنشن.

9 - از تاریخ 9 جولای (یعنی دیروز) تا 23 آگوست به مدت 2 هفته میتونین به رایگان بازیو تجربه کنین، این برای پلیرهای سابق 14 هست که بازیو خریدن و اکتیو کردن ولی مدتهاست بازی نکردن.
شرایطش هم این هست که حداقل 30 روز قبل از این به بازی وارد نشده باشن و سرویس اکانتشون طی این 2هفته رایگان غیر فعال باشه.
با اینکار خواستن پلیرهای قدیمی ترغیب بشن به بازگست به بازی.

آخرین ویرایش:

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
کتاب آشپزی رسمی فاینال فنتسی 14 به زودی عرضه خواهد شد.

♧ این کتاب به اسم Ultimate Final Fantasy XIV Cookbook قرار است در تاریخ نهم نوامبر با قیمت 35 دلار در آمریکای مرکزی و شمالی عرضه بشه.

♧ این کتاب 192 صفحه دارد و شامل 70 دستور العمل برای پخت غذا می باشد. نویسنده کتاب کارگردان نائوکی یوشیدا می باشد.

♧ همچنین این کتاب دارای راهنمای گام به گام و عکس های دقیق می باشد تا به بتوانید غذا های درون بازی رو به راحتی بپزید.

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241
قسمتهای مربوط به shadowbringers و... بخاطر اسپویل ندیدم، ولی همینطوری گذرا بخوام چندتا مورد اشاره کنم:

1- اینکه از فردا میتونین بنچمارک بازی دانلود کنین که ببینین که سیستم شما با چه شرایطی میتونه EndWalker اجرا کنه(این بنچمارک میگن حاوی اسپویل هست پس اگه تا حالا بازی نکردین که مهم نیست ولی اگه مثل خودم با داستان آشنایی دارین و هنوز مونده تا تموم کنین، دلیلی نداره که برین سمتش)
من دیشب بنچ مارک رو گرفتم ... 6-7 سال برای male vierra منتظر بودم .... چقدر بد خورد تو ذوقم ..... من فکر میکردم حداقل یک چهره خوب باید بینشون باشه
بگذریم
بله اسپول درست و حسابی داره، تا زمانی که پچ 5.3 رو تمام نکردی نباید ببینی.
توش جادو ها و اسکیل های جدید رو هم میشه دید اگر دقت کنی، من امروز فردا ازشون اسکرین شات میگیرم و میذارم اینجا.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر