PlayStation Final Fantasy VII remake

سازنده
Square Enix
تاریخ انتشار
April 2020
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
106437

Publisher: Square Enix
Developer: Square Enix
Director: Tetsuya Nomura
Producer: Yoshinori Kitase
Writer: Kazushige Nojima
Designer: Tetsuya Nomura
Genre: Japanese Action-Role Playing

106438

106439

106440

Final Fantasy VII Remake E3 trailer

720p - gamersyde

Final Fantasy VII Remake PSX trailer

720p

با تشکر از .Amirone برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول

لطفاً هر اطلاعاتی راجع به بازی که باعث لو رفتن محتویات بازی میشه (داستان، گیم پلی و..) رو داخل تگ اسپویل قرار بدید، در غیر اینصورت با کاربر خاطی برخورد خاهد شد.

Last edited by a moderator:

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,294
نام
shahab
دوستان من تا حالا فاینال بازی نکرده بودم و به طور خیلی اتفاقی رفتم سراغش و از قضا خیلی خوشم اومد و جزو بهترین بازیهای این نسلم شد?میخواستم ببینم شماره قبلیش که چند سال پیش اومد به همین خوبی هست ک برم سراغش؟
اگه منظورت از شماره قبلیش final fantasy xv که خب شماره قبلیش نیست و داستانش جداس ولی ازش خوشت می اد. اگه هم دنبال ادامه همین ff7 هستی که خب ممکنه خوشت نیاد چون کلا گیم پلی و گرافیکشون زمین تا اسمون با ff7remake قرق داره. خود ff7 اصلی مال زمان ps1 (هرچند انقدر عالیه که الان هم به من می چسبه:D) قسمت های دیگش هم crisis core که عالی بود و dirge of cerberus که خب از نظر من بازی خوبی بود.

kiarash2001

کاربر سایت
Aug 22, 2007
110
اگه منظورت از شماره قبلیش final fantasy xv که خب شماره قبلیش نیست و داستانش جداس ولی ازش خوشت می اد. اگه هم دنبال ادامه همین ff7 هستی که خب ممکنه خوشت نیاد چون کلا گیم پلی و گرافیکشون زمین تا اسمون با ff7remake قرق داره. خود ff7 اصلی مال زمان ps1 (هرچند انقدر عالیه که الان هم به من می چسبه:D) قسمت های دیگش هم crisis core که عالی بود و dirge of cerberus که خب از نظر من بازی خوبی بود.

ادامه این کدوم نسخه میشه برای ps4 ؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,206
ادامه این کدوم نسخه میشه برای ps4 ؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
خودش تازه چند ماهه اومده ادامش ایشالا 4-5 سال دیگه:D کلا هیچ شماره از سری فاینال فنتزی داستاناشون بهم ربطی نداره. این شماره 7 چون خیلی محبوب بوده چندتا اسپین آف روی PSP و PS2 داره فقط.

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
از اونجایی که من خیلی کند بازی میکنم (در واقع میگن با بازی ها لاس میزنم :D) بعد از 2 هفته حدود نصف بازی رو رفتم و باید بگم که تا اینجا بی نظیر بوده
@Cloud Strife بدجور ترکوند بازیو :D ولی من تا اینجا خیلی زیاد دوست داشتم , کامل که تموم کردم در هر بخش نظرمو میگم ولی تا اینجا غیر از بعضی سوتی های گرافیکی همه چی پرفکت بوده
خب من یادم رفت بعد از تموم کردن نظرمو بگم :D
اول اینکه نسخه اصلی رو من 1 بار طوری بازی کردم که در اون سن خیلی چیزی نفهمیدم و خیلی جاها یادم نبود و n سال بعد داستان رو تو اینترنت مجددا بررسی کردم و فهمیدم اوووو پس اینطوریا بوده خلاصه اینکه به عنوان فن نسخه اورجینال خودمو با @Cloud Strife و طرفدارهایی که نسخه اورجینال رو جویدن مقایسه نمیکنم . اگر بدشون اومده حتما از دید خودشون حق دارن
با این پیش مقدمه ای که گفتم ریمیک FF7 برا من به یکی از بهترین بازی های نسل تبدیل شد و از تغییراتی که داشته هم مشکل خاصی نداشتم
گیم پلی در یک کلام فوق العادست , کات سین های بازی رو عاشقش شدم اصلا بی نظیر درست کردن , موسیقی بازی مدت هاست تو دهنم افتاده , کاراکترها فوق العاده دوست داشتنی هستند و به بهترین شکل ممکن بهشون پرداختن , چهره ها رو عالی درست کردن , تنوع بازی عالیه , یه نکته مهم اینکه هیچوقت بازی برام افت نکرد , دیدم بعضی دوستان ناراضی بودن که محتوا کم هست ... من 56 ساعت فوق العاده رو داشتم و دیگه بیشتر از این چیزی نمیخوام مهم این بود که کل تایم بازی تو اوج بود و ولگردی و وقت تلف کردن الکی نداشت این برا من ارزشش خیلی بیشتر از اینه که 100 ساعت بازی کنم 40 ساعتش پرت باشه , کمبت بازی واااای چقدر خوبه اصلا حال میکردم :D بدجوری منتظر ادامش هستم ... آها اینکه بازی رو قراره تیکه تیکه بدن هم خیلی خوب کردن حیفه با این دنیا و این کاراکترها یهو خداحافظی کرد . تنها ایرادی که میتونم بگیرم بی توجهی به یه سری بخش ها در زمینه گرافیک و تکسچر هست , بعضی مواقع میگی عجب گرافیکی WOW بعضی مواقع میگی PS2 شد چرا ! یعنی غیر کیفیت تکسچر داغون بعضی مکان ها و اشیا و لوازمی که در بازی هست من دیگه ایراد دیگه ای ندیدم . امیدوارم اینو حتما درست کنن چون یه جوریه یهو وسط همچین بازی این همه تکسچر بی کیفیت ببینی .
در کل بخوام نمره بدم 9.5
چون خیلی لذت بردم و بهم حال داد , از اون بازی هاست که راحت میشه 2 بار و 3 بار تمومش کنی , این ارزشش برا من از محتوای الکی خیلی بیشتره

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
خب من یادم رفت بعد از تموم کردن نظرمو بگم :D
اول اینکه نسخه اصلی رو من 1 بار طوری بازی کردم که در اون سن خیلی چیزی نفهمیدم و خیلی جاها یادم نبود و n سال بعد داستان رو تو اینترنت مجددا بررسی کردم و فهمیدم اوووو پس اینطوریا بوده خلاصه اینکه به عنوان فن نسخه اورجینال خودمو با @Cloud Strife و طرفدارهایی که نسخه اورجینال رو جویدن مقایسه نمیکنم . اگر بدشون اومده حتما از دید خودشون حق دارن
با این پیش مقدمه ای که گفتم ریمیک FF7 برا من به یکی از بهترین بازی های نسل تبدیل شد و از تغییراتی که داشته هم مشکل خاصی نداشتم
گیم پلی در یک کلام فوق العادست , کات سین های بازی رو عاشقش شدم اصلا بی نظیر درست کردن , موسیقی بازی مدت هاست تو دهنم افتاده , کاراکترها فوق العاده دوست داشتنی هستند و به بهترین شکل ممکن بهشون پرداختن , چهره ها رو عالی درست کردن , تنوع بازی عالیه , یه نکته مهم اینکه هیچوقت بازی برام افت نکرد , دیدم بعضی دوستان ناراضی بودن که محتوا کم هست ... من 56 ساعت فوق العاده رو داشتم و دیگه بیشتر از این چیزی نمیخوام مهم این بود که کل تایم بازی تو اوج بود و ولگردی و وقت تلف کردن الکی نداشت این برا من ارزشش خیلی بیشتر از اینه که 100 ساعت بازی کنم 40 ساعتش پرت باشه , کمبت بازی واااای چقدر خوبه اصلا حال میکردم :D بدجوری منتظر ادامش هستم ... آها اینکه بازی رو قراره تیکه تیکه بدن هم خیلی خوب کردن حیفه با این دنیا و این کاراکترها یهو خداحافظی کرد . تنها ایرادی که میتونم بگیرم بی توجهی به یه سری بخش ها در زمینه گرافیک و تکسچر هست , بعضی مواقع میگی عجب گرافیکی WOW بعضی مواقع میگی PS2 شد چرا ! یعنی غیر کیفیت تکسچر داغون بعضی مکان ها و اشیا و لوازمی که در بازی هست من دیگه ایراد دیگه ای ندیدم . امیدوارم اینو حتما درست کنن چون یه جوریه یهو وسط همچین بازی این همه تکسچر بی کیفیت ببینی .
در کل بخوام نمره بدم 9.5
چون خیلی لذت بردم و بهم حال داد , از اون بازی هاست که راحت میشه 2 بار و 3 بار تمومش کنی , این ارزشش برا من از محتوای الکی خیلی بیشتره

متن زیر اسپویل نداره
بازی رو تموم کردم.. افتضاح نه، اصلا اینطور نبود :D اول بگم افت فریم در هیچ کجا از بازی ندیدم، دیر لود شدن تکسچر چون روش حساس شدم تقریبا هیچ جا نداشتم!
از اول بازی تا چپتر پایانی دقیقا اینطور بودم: این چپتر دیگه ناامیدت می کنه! دقیقا هر چپتر با خودم همینو تکرار می کردم که اینجا احتمالا بازی افت می کنه و دقیقا برعکس تصوراتم هر چپتر به نقطه اوج خودش می رسید و چپتر پایانی دیوانه وار اوج گرفت... جوری که منم به پرواز در اومدم! البته پشمام :D هر بازی خفنی فن های بزرگی داره، ایول 3 رو با تریلی از روش رد شدم، نه صرفا بخاطر برج ساعت و صحنه های حذف شدش، برای اینکه به عنوان یک بازی زیرو رو شده هم حرفی برای گفتن نداشت، دلیل اینکه دارم از ایول مثال میارم بخاطر اینه که بگم بطن بازی رو متفاوت از نظر بعضی فن ها می دونم اونم بخاطر اینکه حرف از ناامیدی می زدن، از نظر لول دیزاین، موسیقی، شخصیت پردازی در کنار کارکترهای فوق العاده س ک س ی :D، گیم پلی، (داستانو چشم دهنمو میبندم :D) عالی عمل کرد و با همه ی این قسمت ها به شدت حال کردم، تنها جایی که نظر کامل نمی تونم بدم داستان بازیه چون نمی دونم اینی که من بازی کردم خفن بود! یا اونی که فن ها از نبودش گله دارن اگه اونو می دیدم خیلی خفن تر می شد :D این داستان رو دوس داشتم؛ منسجم و با هدف جلو رفت، تکلیفم باهاش مشخص بود و پایان تاثیرگذاری داشت.

گیم پلی: تنوع بالایی داره و خسته کننده نیست، صحنه های سینمایی فوق العاده ای با ترکیب گیم پلی داره، کامبت بازی جذابه و هر کدوم از کارکترها سطح آپگریدهاشون، سلاح های جدید و متریالی که مربوط به جادوهاشونه، دارای تنوع بالاییه و تاثیرگذاری هر آیتم روی دشمنان متفاوته، ابیلیتی ها چاشنی اکشن رو چند لول بالا می برن، هر کدوم از کارکترها تعدادی شوتایم مخصوص خودشونو دارن و می شه انتخاب کرد کدوم حرکت رو بزنه. تیفا یه حرکت مثل پرسونا 5 داره:D حس خوب سوییچ کردن بین کارکترها رو دوربین از بین میبره مخصوصا وقتی صفحه شلوغه یه چیز شیرتوشیری میشه، هوش مصنوعی هم تیمی ها موقعی که مستقل مبارزه می کنن پایینه و موقع اتک زدن دشمن مثل ماست از جاشون تکون نمی خورنو یه جورایی دستوپاگیر می شن روی درجه سختی هارد، روی نرمال بیش از حد بازی سادست و اگه بخوام بین درجات دوشواری بازی میانگین بگیرم، هیچ بالانسی بین این سه مورد برقرار نیست، کوئست ها بخش فایتینگ و بدنسازیش جذابه:D

کارکترها: همگی دوس داشتنی و اکثرا کات، فقط کلود روانمو بهم ریخت با این تنگ بازیاش و نازدادناش! یعنی تیفا و اریس رو میت ببینه بلند.. ببخشید زنده می شه :D از دوران کودکی با تیفا بزرگ شده ولی به این بچه یک ذره ابراز احساسات نشون نمی ده! به اریس میگه تیفا GFم نیست! فکر کردم برای رل زدن با اریثه ولی دیدم نه! واقعا بیق بیقه!! بعضی سفت زدناشو دوس داشتم ولی واقعا شورشو در آورده بود و همش توی پر این دخملا می زد :D گی نیست؟! هم به هیچکس پا نداد.. آخر آندره؛ با اینکه پلنشون بود ولی مرتیکه اوبی باهاش رل زد و بدشم نیومد :D از خنده روده بر شدم وقتی تیفا و اریس برگاشون ریخت که دون کورنئو دست کلود رو گرفت برد :)) کلود واقعا خوشگله و می ترسم یه چیزی بگم به ماکان بربخوره :D نمی دونم می تونه از نعمت هایی که تیفا بهش ارزانی داشته درست استفاده کنه یا نه :D برت هم با اینکه مشخص بود آدم بی شعوریه! ولی وقتی دیدم پیش دخترش مارلین چطور پدریه، خیلی باهاش حال کردم و روی دیگه آدمای سخت رو نشون داد، بیگز بر خلاف بقیه گروه روی شخصیت پردازیش مانور ندادن، وج و جسی بیشتر بودن، جسی رو خیلی دوسش داشتمو شروشور بود، خیلی دلش می خواست به هر طریقی شده شب کلود پیشش بخوابه و روی موتور اگر دقت کرده باشید یک پوزیشن برای کلود زد :D با کلود وقتی خواستم دوباره در خونه جسی رو بزنم بیشعور گفت فکرشم نکن :)) کلود کلا مارسه توی رابطه برقرار کردن! دخمله عملا میگه تو جون بخواه!! عین مونگولا همش میگه ها؟ :)) امیدوارم جسی هم مثل بیگز زنده مونده باشه :((صحنه ای شبیه به صحنه جولو الی هم داشتیم با دست دادن کلود و اریس.

باس ها و طراحی مراحل: باس های وحشتناک خوبی داره و عاشق نحوه مبارزاتشون و دفاع های خرکیشون! شدم، مخصوصا مراحل پایانی، قرار نیست اسپویل باشه یه چیز جالب بگم، اومدم بین دو کارکتر سوییچ کردم که ببینم به اون کارکتر هم مثل کلود صدمه می زنه، داج داد با دست آروم زد پشت گردن کارکتر افتاد، این ریزه کاریا توی اون صحنه خیلی مهم بود، لول دیزاین در بعضی چپترها عالی و در بعضی جاها خوب بود و فکر می کنم نباید سخت گیری کنم، فقط در مورد جزییات بعضی قسمت ها مثل کلیت میدگار از بالا ضعف داشت، NPCها خیلی تکرار شدن و همون اول بازی خورد توی ذوقم! مگه فضای سندباکس بازی چقدر بزرگه که نیومدن برای همین تعداد NPC طراحی منحصر به فرد بزارن، مثلا توی یه نقطه کوچک 5 تا NPC کپی هم با فاصله کمی از همدیگه ایستادن! بگذریم :D

داستان: با توجه به چیزهایی که دیدم کوتاه نبود، بود؟ من که عاشقش شدمو منتظر ادامه ماجراجویی با کارکترهای معرفی شده به بازیم و هایپم شدید. الان که بازی رو انجام دادم باید اطلاعات بیشتری در مورد سفیروث و چیزهایی که از آینده عجیب یونیورس بازی به خوردشون می رفت بدست بیارم.

گرافیک و موسیقی: بازی بهینست و پرفورمنس عالی ای داره، از لحاظ بصری نیاز به توضیح نداره، از لحاظ تکنیکی مخصوصا مبارزات خیلی خوب روی جزییات کار شده، موسیقی بی نظیره، بعضی ترک هاشو می شه هزار دفعه گوش داد.

امتیاز من به بازی

8.9/10​

• Like
Reactions: The End Of Ps

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
@.Amirone
ببین متاسفانه اصلا نمیتونم اینی که میگی تکسچر لودینگ ندیدی رو قبول کنم :D من روی PS4 Pro بازی میکنم که بجای HDD هم SSD دارم ، اول که شروع کردم به بازی اینقدر یه سری از تکسچرها وضعیت افتضاحی داشتن ( تقریبا 80 درصد تکسچرها ) که فکر میکردم حتما یه مشکلیه که برای منه . یعنی هم کیفیت تکسچرها بسیار پایین بود و هم خیلی جاها مخصوصا لباس کرکترهای فرعی مشکل تکسچر لودینگ داشت.
علاوه بر اون وقتی توی شهر حرکت میکنی همینجوری آدما یهو وسط تصویر ظاهر میشن .
خلاصه من رفتم ویدیوهای بازی رو توی یوتوب دیدم و مطمئن شدم که مشکل از بازی یا دستگاه من نیست و تازه وضعیت من بهتره .

الان تعجب میکنم که چرا مثلا تو به همچین مشکل واضح و مهمی اشاره نکردی و تازه میگی مشکلی نیست ! :D

• Like
Reactions: Arima Kishou

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
@.Amirone
ببین متاسفانه اصلا نمیتونم اینی که میگی تکسچر لودینگ ندیدی رو قبول کنم :D من روی PS4 Pro بازی میکنم که بجای HDD هم SSD دارم ، اول که شروع کردم به بازی اینقدر یه سری از تکسچرها وضعیت افتضاحی داشتن ( تقریبا 80 درصد تکسچرها ) که فکر میکردم حتما یه مشکلیه که برای منه . یعنی هم کیفیت تکسچرها بسیار پایین بود و هم خیلی جاها مخصوصا لباس کرکترهای فرعی مشکل تکسچر لودینگ داشت.
علاوه بر اون وقتی توی شهر حرکت میکنی همینجوری آدما یهو وسط تصویر ظاهر میشن .
خلاصه من رفتم ویدیوهای بازی رو توی یوتوب دیدم و مطمئن شدم که مشکل از بازی یا دستگاه من نیست و تازه وضعیت من بهتره .

الان تعجب میکنم که چرا مثلا تو به همچین مشکل واضح و مهمی اشاره نکردی و تازه میگی مشکلی نیست ! :D
جون امیروان :D
مشکل دیر لود شدن تکسچرو اونطور که بولد شدو نداشتم مثل دمویی که کپچر کردم گذاشتم، بی مشکل نبودو اشاره کردم ولی اونطور که بخواد به تجربم لطمه بزنه نه. در مورد لول دیزاین نخواستم سخت گیری کنم چون از کلیت بازی لذت بردمو این مشکلات برام قابل چشم پوشی بود. تکسچر در بعضی جاها آره وجود نداشت برای همین به چشم تکسچر لودینگ نگاش نکردم :D 80درصد مشکل داره! و نسبت به بقیه که دیدی بهتر بوده..بحث کامل عوض شد، بگو الان چه تکسچری رو توی بازی به وضوح دیدی :D
لول دیزاین در بعضی چپترها عالی و در بعضی جاها خوب بود و فکر می کنم نباید سخت گیری کنم، فقط در مورد جزییات بعضی قسمت ها مثل کلیت میدگار از بالا ضعف داشت

چند تا اسکرین شات از گیم پلی
آخ گفتی لباس :D کارکترهای دیگه هم خوب بودن راضیم ازشون :D
دوستان بحث فنی در مورد لباسه منحرفم خودتی :D
ماکان @Cloud Strife دقیقا اینجا به چی مینگری:-?

اینم از درو دیوار

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
مشکل دیر لود شدن تکسچرو اونطور که بولد شدو نداشتم مثل دمویی که کپچر کردم گذاشتم، بی مشکل نبودو اشاره کردم ولی اونطور که بخواد به تجربم لطمه بزنه نه. در مورد لول دیزاین نخواستم سخت گیری کنم چون از کلیت بازی لذت بردمو این مشکلات برام قابل چشم پوشی بود. تکسچر در بعضی جاها آره وجود نداشت برای همین به چشم تکسچر لودینگ نگاش نکردم :D 80درصد مشکل داره! و نسبت به بقیه که دیدی بهتر بوده..بحث کامل عوض شد، بگو الان چه تکسچری رو توی بازی به وضوح دیدی :D

اینم از درو دیوار

ببین درسته مشکل تکسچر لودینگ خیلی شدید نیست اما هست ... ولی کیفیت تکسچرها اکثرا خیلی بده ، حتی توی همین عکسهایی که گذاشتی هم خیلی از سطوح تکسچرهاش بده ( با اینکه سعی کردی عکس های خوب بگیری :D )
خلاصه اینکه بنظرمن اینا هرچی توان داشتن گذاشتن روی طراحی کرکترهای اصلی و تعدادی از دشمنا و متاسفانه طراحی و کیفیت محیط اصلا برای این نسل مناسب نیست .

Final Fantasy VII Remake Has a Serious Texture Quality Issue on PS4 and PS4 Pro

اینو بخون کاملا درست میگه. من خودمم کلی اسکرین شات دارم از تکسچرهای بسیار بد ...

آخرین ویرایش:

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین

اینم از درو دیوار

و اینجا بود که اون بزرگوار فرمود خدا همه ماها را ادم بکنه.
گریه حضار.

---
سعی میکنم یادم بمونه این عکس ها تا از دستم در نره :D

• Smile
Reactions: .Amirone

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
ماکان @Cloud Strife دقیقا اینجا به چی مینگری

شعار من همیشه استفاده حداکثری از حداقل ها بوده. نباید فرصت های این چنینی رو از دست داد، ولو اینکه کوچک باشن.

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی

اینم از درو دیوار
لعنتی از لباس عکس گرفتی یا از پایین تنه Tifa و Aerith ؟ :))
بازم از این عکسا برام پخ کن ببینم :D

دیر لود شدن تکسچر بود ولی کم بود (البته در آنریل انجین 4 یه چیز کاملا طبیعی و نرماله :D) ولی مشکل اصلی که @Nima میگه خیلی از مواقع تکسچرها خیلی بده که از همون اوایل بازی (در اتاق کلاود و ...) مشخصه .
مثلا یه همچین چیزی مثل این کوزه ها (قشنگ در حد PS2 هست)

FINAL FANTASY VII REMAKE_20200526194009.jpg

ولی خب بیخیال نیم نمره براش کم کردم اینقدر بقیه موارد خوب بود :D یه سری عکسایی که گرفتم بذارم (اسپویل وحشتناک داره)

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,505

اینم از درو دیوار

تو اسپویلر اولی دو تا عکس آخر رو هم از پایین میگرفتی ?

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,506
نام
میلاد
دوستان عکس های بازی رو گذاشتن یاد چیزی افتادم
اول بگم من بازی رو چند هفته پیش تموم کردم و خب در کل خیلی حال داد
اما اون موقع که داشتم بازی میکردم یکی دوتا از اقوام با ی پسر کوچیک ۷-۸ ساله اومدن نشستن بازی رو تماشا کنن و خب منم استقبال کردم چون به غیر از تیفا خانوم که به قول کلاود great shapeهاش تو چشم بود، بازی مشکل دیگه ای نداشت از نظر محتوای اینجوری:D
تا اینکه از شانس ما دقیقا اون لحظه رسیدم به Andrea Rhodea و انتهای اون چپتر و اتفاقات توش!:)) قشنگ یه چشمم به بازی بود یه چشمم به حضار که الان پیش خودشون چی فکر میکنن راجب من و بازیی که دارم میرم و خدا خدا میکردم این اُبی بازیا بیشتر از این ادامه پیدا نکنه!:D
قشنگ مخاطب رو به اون سمت برد که سازنده داره تمام سعیش رو می‌کنه که بگه جون چه چیزیه این کلاود!:D و خب به نظرم خیلی زیاده روی بود و نمیدونم تو نسخه اصلی هم اینجوری بوده یا نه:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر