Fallout 4 | PC (اسپویل داستان بدون استفاده از تگ = بن دائم)

LiFE iS 5TrAnG3

⏎千ㄖ尺 乇ᐯ乇尺
کاربر فعال
Feb 22, 2011
14,195
70,285
نام
∂αнмα


سازنده :
Bethesda Game Studios
ناشر : Bethesda Softworks
سبک : Action role-playing
پلتفرم : Xbox One ,PlayStation 4 ,Microsoft Windows
تاریخ انتشار : Nov 10, 2015

توضیحات و اطلاعات بازی :
ساختن شخصیت :


به راحت ترین شکل ممکن کاراکترت رو بساز

بازی قبل از بمباران اتمی شروع میشه. اینطور که به نظر میرسه خانواده شخصیت اصلی بازی نزدیکه Vault 111 زندگی میکنه. بخشه اغازینه بازی دنیای بازی رو قبل از بمباران اتمی به تصویر میکشه . در ابتدا میشه نقش مرد یا زن ( که زن و شوهر هستن ) رو انتخاب کنید . اینطور که توی Demo به نظر رسید دیگه خبری از منوها تو در تو و Slider ها نیست و شخصیت سازی بازی به صورت Sculpture مانند کار میکنه. به این صورت اینکه آزادانه شما میتونید بخشهای مختلف صورت رو انتخاب کنید و بعد هرطور که میخواید اون رو شکل بدید . این اتفاق روبروی آینه توی حموم/دستشویی (لول) میفته . بعد از تایید شخصیت به شما اجازه داده میشه که Skill Point ها رو طوری که میخواید مصرف کنید .


بخش انتخاب Skill این بار با متحرک شدن شکل شمایل PipBoy خیلی لذت بخش تره

داستان :

یک سری اطلاعات مربوط به داستان بازی که در حد حدس و گمانن و نمیشه تاییدشون کرد :

1. به نظر میرسه که تنها بازمانده بمباران اتمی هستیم از خانواده خودمون
2. حدودا 200 سال میگذره از زمانه ورود به Vault و خارج شدن ـه ازش
3. به نظر میرسه CodsWorth روباته خانوادگی شما طی این زمان از بین نرفته و شما اون رو ملاقات میکنید
4. برای اولین تو سری TES و Fallout از Bethesda شخصیت اول بازی کاملا حرف میزنه و دارای Facial Expression ـه ! به این صورت که شما میتونید چهره خودتون هنگام صحبت کردن و انتخاب دیالوگها رو ببینید.
5. تایید شده که داستانه بازی توی Boston و حوالی این منطقه اتفاق میوفته.

انتخاب ها و عواقب ها :

هنوز اطلاعاته دقیقی در دسترس نیست ولی اینبار انتخابهای زیادی در بازی وجود داره که در طول بازی تاثیر گزاره و داستان رو شکل میده . اونطور که Game Informer توضیج داده احتمال Fail شدن تو Quest ها هم هست که باعث تاثیر گذاشتن روی روند بازی میشه !

Companions یا همراهان :

در طی بازی سگ و احتمالا دیگران با شما همراه میشن. یکی از قابلیتهای جدید همراه این ـه که شما قابلیت دستور دادن به اون رو دارید. مثلا میتونید به سگ بگید که آیتمها رو برای شما بیاره و منتظر باشه و .... .
سگ ـه داخل بازی هنوز اسم مشخصی نداره ولی تو یکی از قسمتها به سگ به عنوانه Dogmeat نام برده میشه (این کلمه تو دنیای Fallout رواج داره) . کارگردان بازی اقای Tod Howard اعلام کرد که همراه کردن سگ کاملا بر عهده بازیبازـه . همچنین سگ تو بازی Immortal ـه و هرگز نخواهد مرد.

(V.A.T.S (Vault-Tec Assisted Targeting System :

سیستم محبوب ـه Vault-Tec Assisted Targeting System همچان داخل بازی وجود داره . طبق نمایشهایی که دیدیم به نظر میرسه زمان در این سیستم به کندی قبل نمیگزره . همچنین گزینه ای به نام Critical Execute مشاهده شد ! هنوز مشخص نیست چه کاربردی داره ولی احتمالا ضربات سنگین تری رو وارد میکنه و در عوض AP بیشتر هم مصرف میشه .


Second Screen Experience :


رفتن تو جو و اتمسفر بازی با این قابلیت دوچندان شد


در طی نمایشه بازی در E3 از نسخه واقعی PipBoy (گجت معروف کاراکتر بازی که رو دستش بسته میشه که داخل بازی از طریق اون میشه مپ , کوله پشتی و .... رو چک کرد) برای نسخه ویژه بازی یعنی PipBoy Edition پرده برداری شد. به این صورت که این وسیله به صورت ساعت مچی رو دست بسته میشه . داخلش یک گوشی هوشنمد قرار میگیره که با استفاده App ـی که Bethesda قرار زمان انتشار بازی عرضه کنه این قابلیت رو به شما میده که از بیرون مثل خود بازی به امکانات شخصیت اصلیتون دسترسی داشته باشید !


ساخت و ساز :


هر چیزی هر جا پیدا کردی رو بیار و باهاش خونه بساز !

تو بازی قابلیت ساخت و ساز وجود خواهد داشت. شخصیت اصلی بازی قادرـه آیتمهای زیادی رو توی دنیای بازی جمع اوری کنه (حتی در و دیوار خونه ها) و Material های مختلف و در نهایت اونا رو تبدیل به ساختمان کنه . این قابلیت وجود داره که در نقاطه مختلف خونه سازی کنید . همچنین به نظر میرسه که شما قادر به بازسازی شهر نابود شده نزدیکه Vault 111 هستید . در طی ساخت و بازسازی این شهر ها مردمان زیادی به شهر شما خواهند امد و ساکن خواهند شد . حتی Merchant ها هم ممکن هست به شهر بیان و مغازه باز کنند . همچنین شهر شما امن نیست برای همین بایستی Defense Tower ها یا Turret های مختلفی رو توی نقاط مختلف بسازید تا از حملات دشمن پیشگیری کنید. به علاوه در دمو دیدیم که حتی قابلیت سیم کشی برای برق رسانی هم وجود داره مثلا میشه توسط یه Generator تولید برق با وصل کردن سیم ها به لامپ اون رو روشن کرد. این مورد برای سیستم های دفاعی هم صدق میکنه ! در کل سیسم ساخت سازی اصلا محدود نیست و بسیار آزادانه طراحی شده !

Crafting (ساخت آیتم) :

بخشه Crafting بازی نیز به نظر میرسه از دیگر بازیهای Bethesda عمق بیشتری داره . ظاهرا 50 اسلحه در بازی وجود داره که همه قابلیت Craft و Modification رو دارن و همه Loot هایی که پیدا میکنید قابلیت استفاده توی ساخت این ایتم ها رو میتونن داشته باشن. اونطوری که اقای Tod گفت ظاهرا حدوده 700 قطعه برای ساخت آیتم ها مختلف در بازی وجود داره که رقمه فوق العاده ای به حساب میاد ! وقتی یک اسلحه رو Customize میکنید میتونید دقیقا سیستمی که اسلحه کار میکنه رو عوض کنید. مثلا یک Laser Pistol دارید که میتونید اون رو به SCatter یا حتی Laser Rifle هم تبدیل کنید .


بخش Crafting در بازی با امکانات بیشتر بازگشته​


بخش Crafting و Modification محدود به سلاح نیست . توی Armor ها و Power Armor هم کاربرد داره . به طور مثال هر Armor میتونه به بخشهای مختلفش شکسته بشه و یا تعویض بشه !


قابلیت تعویض قطعات و Customize کردن Power Armor تو نمایش بازی نشون داده شد
متفرقه :

Syntethics/Android ها به نظر میرسه توی بازی حضور دارن ولی هنوز از چگونگی و تعداد و قابلیتهای اونا اطلاعاتی در دسترس نیست .

اسلحه های تایید شده :

Laser Pistol
Pipe Pistol
Baseball Bat
Assault Rifle
Plasma Pistol
Junk Jet
Fat Man

دشمنهای تایید شده :

Raiders
Yao Guai
Sentry Bot
Super Mutants
Super Mutant Behemoth
Mirelurk Queen
Synthetics
Radscorpion
Deathclaw
Protectron
Ghouls
Bloodbug
Brotherhood of Steel


Deathclaws ها یکی از خطرناک ترین دشمنان بازی به حساب میان ...

Enemy Scaling توی بازی وجود داره این به این معنیه که هر نقطه از بازی دشنمنای خاصی وجود دارند که هر کدوم محدوده تعین شده ی مخصوص به خودشون رو دارا هستن ! بقیه منظقه ها هم ممکنه دشمنای معمولی با سطح و لول پایه ی به خصوصی حضور داشته باشند ...

نکاتی که در نمایش E3 مشخص شدن :

-لباسهای فضانوردی توی بازی دیده شد که به نظر میرسه یا Space Station یا قابلیت Space Travel توی بازی وجود داشته باشه !
-قسمتی به اسمه Musem Of Freedom نشون داده شد که توش پره Raiders بود .
-توی بازی Jet Pack وجود داره !
-دشمنها اسمهای مختلفی دارن .
-Super Mutant Behometh توی بازی دیده شد !
-Mirelurk Queen توی بازی دیده شد .
-به نظر میرسه Synthethic و Android ها توی بای حضور گسترده ای دارن . پیشتر توی Rivet City توی Fallout 3 اشاره هایی به این قضیه شده بود
-برای اولین بار توی این سری قابلیت تخریب محیط وجود داره ! گستردگیش هنوز مشخص نیست ولی به نظر میرسه ساختمها و مناطق ساخته شده توسط بازیباز قابلیت تخریب پذیری کامل رو خواهند داشت .
-زمانی که Power Armor میپوشید HUD بازی عوض میشه
-Radoscorpions میونن زیره زمین باشن و از جلوی شما بالا بیان !
-به نظر میرسه Power Armor دیگه استفاده اش محدود به Brotherhood of Steel نمیشه و دیده شد که Raiders ها هم بهش دسترسی دارن
-Deathclaws ها توی بازی وجود دارن ! ظاهرا هم بیش از گذشته مرگبار هستن !
-یک دشمن جدید به اسمه BloodBug دیده شده که به نظر میرسه یه فرمته Mutated شده پشه باشه !
-به نظر میرسه Vertibird ها توی بازی به عنوانه وسلیه مسافرتی وجود دارن. ظاهرا با انداختن Smoke Grenade میان . البته قابل روندن نیستن ...


Setting (محیط) :

بازی توی Boston و اطرافش اتفاق میفته . به نظر میرسه بعضی از قسمتهای مپ از شدت ضربه بمباران در امان بودن در نتیجه ضربه کمتری خوردن یا احتمالا توی سالهایی که گذشته توسط انسانها بازسازی شدن (Tod Howard گفت که دنیای Fallout 4 به خشکی و یک رنگی دو سری قبلی نیست و اینبار رنگ و رویه بیشتر به خودش گرفته)
صحنه های جالبی توی نمایش نشون داده شده . مثل Massachusetts House of State و همچنین Paul Reaver Statue :
USS Constitution


Bunker Hill Monument


-در بازی 12 همراه وجود داره که Dogmeat، Mr. Handy ،Preston Garvey و Piper جزءشون هستند.
-همونطور که قبلا اشاره شد Mr. Handy می تونه نام های متفاوتی رو صدا کنه، از معمولی ها مثل John گرفته تا چیزایی مثل Mr. ****face . لازم به ذکره که صدا پیشگی Mr. Handy رو Stephen Russel انجام می ده که صداپیشه Garret تو اولین Thief بوده. اجزا داخلی Mr. Handy هم مدل سازی شده، تا زمانی که منفجر شد بازیکن بتونه جزئیاتش رو ببینه.
-Preston Garvey که اوایل سال به Fallout Shelter اضافه شد، یکی از رهبرهای Commonwealth Minutemen هست، گروهی که به کمک جدی نیاز داره. به نظر میرسه که این شخص باشه :-Dogmeat بر اساس یه سگ واقعی به اسم River طراحی شده. تو Quakecon هم حضور داشته، این تصویرش هست:همچنین می تونید Dogmeat رو بفرستید تو محیط بازی تا دنبال آیتم بگرده.

-اشاره شده که می تونید با همراهتون رابطه رومانتیک برقرار کنید (فرقی نمیکنه موئث باشید یا مذکر). البته در حال حاضر مشخص نیست چنین امکانی برای غیر انسان ها (مثل Mr. Handy) وجود داره یا نه.
-چیزایی که برگشتند: bloody mess perk, Super Duper Mart, computer hacking, lockpicking, the Fat Man و Behemoth mutants. آخر تریلر نشون میده که بازیکن به سمت یه Behemoth mutant بمب اتمی شلیک میکنه.
-اینبار کاور کتاب ها یا کامیک ها پرجزئیات تر هستند. می تونید روشون زوم کنید و جزئیاتشون رو ببینید.
-اینبار Perk ها به SPECIAL ها وابسته هستند نه levelها. special بالا تو هر بخش، مساوی با perk های بهتر (تو همون بخش) هست.
-احتمال درگیری جناح ها با هم دیگه هم وجود داره. در این رابطه یه صحنه به نمایش در میاد که بازیکن درگیری ghoul ها با raider ها را نگاه می کرده. اینم گفته شده که بازیکن آزاده که وارد درگیری بشه یا دخالت نکنه. یه صحنه هم نشون داده که بازیکن با raider ها درگیر بوده که یه تعداد از Brotherhood of Steel وارد صحنه می شند تا به بازیکن کمک کنند.

تاپیک تصاویر بازی >>> اینجا
تاپیک مشکلات
Fallout 4 (نصب، کرک، مشکلات گرافیکی و ...) >>> بزودی
سایت ناشر بازی >>> اینجا
سایت سازنده ی بازی >>> اینجا
سایت بازی >>> اینجا


سیستم مورد نیاز :

Recommended
(Windows 7/8/10 (64-bit OS required-
Intel Core i7 4790 3.6 GHz/AMD FX-9590 4.7 GHz or equivalent-
8 GB RAM-
30 GB free HDD space-
NVIDIA GTX 780 3GB/AMD Radeon R9 290X 4GB or equivalent-
Minimum
(Windows 7/8/10 (64-bit OS required-
Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz-
or equivalent
8 GB RAM-
30 GB free HDD space-
NVIDIA GTX 550 Ti 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB or equivalent-


تذکر مدیریت: دوستان با توجه به عرضه بازی، هر گونه صحبت در مورد داستان و یا مراحل بازی رو لطفا در تگ اسپویلر قرار دهید و عنوان تگ رو هم بسته به نوع موضوع مشخص کنید. ضمنا اگر عکسی از محیط بازی ارسال می کنید که حاوی اطلاعاتی در مورد داستان بازی هست، حتما در تگ اسپویلر قرار بگیره. همون جور که در عنوان تاپیک ذکر شد با خاطیان شدیدا برخورد خواهد شد.
 
آخرین ویرایش:

[WaRhEaD]

کاربر سایت
May 23, 2013
193
6
چه بازی قشنگیه واقعا! جالبه روزای اول که بازی میکردم زیاد خوشم نیومد اما وقتی بازی رو کم کم یاد گرفتم و راه افتادم کاملا درگیرش شدم
بازی بدون مولتی پلیر در این حد سرگرم کننده باشه یعنی شاهکار :bighug::x
 

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
1,799
1,005
دُرود!

چند روز هست بازی رو نصب کردم و مقداری اندک پیش رفتم. :-?
بازی جو خیلی خوبی داره و چشم نواز هست. هرچند، از نظر گرافیکی و گیم پلی نمی تونه در سطح بالائی قرار بگیره (نزنید حالا! از نظر خودم گفتم:d) و این بازی بیشتر داستان و ماجراهای داخلش رو هدف قرار داده!
اما واقعیت اینه که، این بازی به درد اونائی می خوره وقت آزاد داشته باشن و بتونن با حوصله تو یک دنیای بزرگ و پُر ماجرا سِیر کنن! :d
می ترسم ذوبِ در بازی بشم و از زندگی بیوفتم! :d
 

Banadict

کاربر سایت
Oct 22, 2014
30
1
نام
علی قربانی
دوستان نقد و بررسی بازی fallout 4 در سایت قرار گرفت.
مشاهده در اینجا
 

Fifa 10

کاربر سایت
Oct 6, 2009
3,468
4,600
نام
پوریا
دوستان نقد و بررسی بازی fallout 4 در سایت قرار گرفت.
مشاهده در اینجا
شاید داستانش زیاد قوی نیست ولی مسیرهایی که باید طی کنی و ماموریت هایی رو که باید انجام بدی تا داستان و مرحله اصلی رو تموم کنی به هیچ وجه الکی نیست. از اول که بچه اش رو میدزدن تا آخرش کلی مسیر میاد که اگه هر کدومش رو ببینی متوجه میشی اصلا هم آبکی نیست.
 

MAAS

کاربر سایت
Jan 31, 2013
17
0
سلام دوستان عزیز. اقا روی این لپتاپ با این سیستم اجرا میشه؟ در چه حد؟
Acer Aspire v15
Intel core i7-5500u 2.4GHz with turbo boost up to 3.0 GHz
Nvidia 2GB 840 Geforce
8GB DDR3 memory
 

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
864
29
سلام دوستان عزیز. اقا روی این لپتاپ با این سیستم اجرا میشه؟ در چه حد؟
Acer Aspire v15
Intel core i7-5500u 2.4GHz with turbo boost up to 3.0 GHz
Nvidia 2GB 840 Geforce
8GB DDR3 memory

اجرا شدنش که میشه ولی درست درمون بازی کردنش با خودتونه که چقدر گرافیک رو پایین میارید.

ادای ناظم ها رو در بیاریم... جناب جای این سوالا هم اینجا نیست.
اینجا باید بیای بگی به به عجب چیزیه این بازی!!
 

MAAS

کاربر سایت
Jan 31, 2013
17
0
اجرا شدنش که میشه ولی درست درمون بازی کردنش با خودتونه که چقدر گرافیک رو پایین میارید.

ادای ناظم ها رو در بیاریم... جناب جای این سوالا هم اینجا نیست.
اینجا باید بیای بگی به به عجب چیزیه این بازی!!
باتشکر از جواب شما. مثلا روی high بدون مشکل اجرا میشه؟
اخه صحفات قبلی از این سوالات پرسیدن منم گفتم بپرسم.
 

Masood1996

کاربر سایت
Jan 20, 2015
66
4
باتشکر از جواب شما. مثلا روی high بدون مشکل اجرا میشه؟
اخه صحفات قبلی از این سوالات پرسیدن منم گفتم بپرسم.
لپ تاپ من gt740 و i5 و 6گیگ رمه و روی low راحت میاد! سیستم شما هم یه خورده از مال من بیشتره پس فک نکنم رو مثلا high بیاد!
 

MAAS

کاربر سایت
Jan 31, 2013
17
0
لپ تاپ من gt740 و i5 و 6گیگ رمه و روی low راحت میاد! سیستم شما هم یه خورده از مال من بیشتره پس فک نکنم رو مثلا high بیاد!
اخه قبل خرید این لپتاپ ، رفتم نقدشو خوندم گفته بود که به راحتی تونسته بازی های روز رو اجرا کنه. فقط یه بازی رو بصورت ultra hd نتونسته بود اجرا کنه. نمیدونم ممکنه اجرا شه ممکنه نشه.ولی به زودی نصبش میکنم و نتیجه رو اینجا میذارم.
 

amirpers

کاربر سایت
Oct 14, 2006
1,358
57
نام
امیر
دوستان اینجا مرحله آخری یا بازم مونده؟ :
اونجایی که یه دستگاه می سازیم و بهدش با اون دستگاه میریم توی یه انستیتو و اونجا شان رو میبینیم و بعد پدر رو و بعدش با چند تا دکتر حرف می زنیم.
 

AliShp

کاربر سایت
Nov 22, 2009
1,004
326
نام
alishp
دوستان اینجا مرحله آخری یا بازم مونده؟ :
اونجایی که یه دستگاه می سازیم و بهدش با اون دستگاه میریم توی یه انستیتو و اونجا شان رو میبینیم و بعد پدر رو و بعدش با چند تا دکتر حرف می زنیم.

سلام بر شما

سلام بر شما
بازی چند تا راه داره برای تموم شدن مثلا اگه با ریل رود بده باشی فرق میکنه اگه با مینمن باشی فرق میکنه اون یکی هم همین طوری اخرش با نابودی اونجا تموم میشه شما دو بار میری اونجا اولین بار فقط پسره رو میبنی دومین بار برای نابودی میری که فرق داره نابودیش ........

اگه خواستی بگو ادامه بدم بقیه شو:))
 

xbox0ne

کاربر سایت
Jul 29, 2014
393
94
نام
علی
با سلام
دوستان من دو جا به مشکل برخوردم
اول اینکه یه جا از وسط آب رد شدم نصف جونم قرمز شده بغل خط جونمم علامت رادیواکتیو زده نمیدونم چطوری دباره سبزش کنم
دوم اینکه بعد از اینکه سگ رو پیدا کردم یه جا مردم، حالا سگه هم نیست، هرچی هم میگردم پیداش نمیکنم
ممنون میشم راهنماییم کنید
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟