Multi Platform eFootball PES

سازنده
Konami
تاریخ انتشار
September 2020
ناشر
Konami
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
آخرین ویرایش:

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
اینجا به خاطر نا امیدی زیاد چند وقته اپدیت نشده
یه سری چیزای لیک شده رو میگم
۱.بازی از نظر بصری برخلاف شایعات‌ اون چیزی نیست که فکر میکنید..یعنی نسخه ی کنسولی بازی با موبایل یکی نیست
۲.بازی کراس پلی هست و کسایی که مثلا پلی استیشن دارن فقط میتونن با کسایی که پلی استیشن دارن بازی کنن نه با pc موبایل یا اکس باکس
۳.کیفیت بصری بازی روی نسل بعد بسیار خوب عنوان شده ولی از نظر کیفیت چمن همچنان ایده آل نیست و جای کار داره
۴.بازی ۳۰ سپتامبر ریلیز میشه و f2p و دیجیتالیه فقط
۵.نه تیم‌ فقط توی ورژن اولیه هستن
۶.دفاع کردن دیگه اتوماتیک نیست و کاملا manual شده
۷.چهره های اسکن شده و مدلینگ و کیت ها عالی به نظر میرسن
۸.داوری مشکلاتی داره
۹.بازی بسیار خوب بوده روی ps5
تمام این لیک ها از پیج pesuniverse بوده که فقط هم نسخه ی ps5 رو دیدن
در فصل های مختلف قابلیت کرس پلتفرم بودن تکمیل میشه ( در انتشار اولیه فقط پلی استیشن 4 با 5 میتونه بازی کنه و ایکس باکس سری ایکس با ایکس باکس وان ولی در ماه بعد کنسول ها و پی سی میتونن با هم بازی کنن و سر آخر در زمستان تمامی پلتفرم ها میتونن با هم بازی کنن ) و این بازی فعلا در دست توسعه هستش و ماه به ماه قابلیت کرس پلتفرم کامل میشه و روی عکس نگاه کنید متوجه میشید که داستان به چه صورت هستش و در زمستان تمامی پلتفرم ها میتونن با هم بازی کنن.

بازی فول کرس پلتفرم هست و از بالا ترین رده کنسول تا پایین ترین رده پلتفرم موجود میتونن با همدیگه بازی کنن. eFootball یک نسخه موبایلی هستش که بر روی کنسول ها پورت شده و حالا بر اساس هر سخت افزاری یک سری ویژگی ها و اضافه شونده های بصری به بازی اضافه میشه. گرافیک بازی نسبت به نسخه موبایلی روی کنسول های نسل نهمی بالا تر هستش و از لحاظ بصری بازی بهتر هستش ولی ریشه و بنیان بازی همون نسخه موبایل هست. به خصوص بخش گیم پلی و مشتقاتش که تمامی پلتفرم ها دقیقا یکسان هستش. از انیمیشن ها بگیرید تا موتور فیزیک، برخورد های فیزیک، فیزیک توپ،هوش مصنوعی و سایر بخش های فنی گیم پلی که به خاطر کرس پلتفرم بودن مو به مو باید یکی باشن.

حالا این وسط یک سری جنبه های بصری ( فیزیک پارچه، مدلینگ و افکت های گرافیکی، نور پردازی و ... ) که ربطی به گیم پلی فنی نداره میتونه در پلتفرم های گوناگون تفاوت هایی رو داشته باشه ولی این بخش ها هم باز هم به خاطر کرس جن وکرس پلتفرم بودن به هر حال قربانی شدن و ....

نسخه حقیقی نسل نهمی که در دست ساخت بوده هم 6 ماه پیش کنسل شده و رفته پی کارش و بسیاری از طراحان و ... اون نسخه از کار اخراج شدن و یا استعفا دادن.

efootball-roadmap_en.jpg

آخرین ویرایش:

HACKBOTER

کاربر سایت
Jul 3, 2008
1,074
نام
M o h A M a d
در فصل های مختلف قابلیت کرس پلتفرم بودن تکمیل میشه ( در انتشار اولیه فقط پلی استیشن 4 با 5 میتونه بازی کنه و ایکس باکس سری ایکس با ایکس باکس وان ولی در ماه بعد کنسول ها و پی سی میتونن با هم بازی کنن و سر آخر در زمستان تمامی پلتفرم ها میتونن با هم بازی کنن ) و این بازی فعلا در دست توسعه هستش و ماه به ماه قابلیت کرس پلتفرم کامل میشه و روی عکس نگاه کنید متوجه میشید که داستان به چه صورت هستش و در زمستان تمامی پلتفرم ها میتونن با هم بازی کنن.

بازی فول کرس پلتفرم هست و از بالا ترین رده کنسول تا پایین ترین رده پلتفرم موجود میتونن با همدیگه بازی کنن. eFootball یک نسخه موبایلی هستش که بر روی کنسول ها پورت شده و حالا بر اساس هر سخت افزاری یک سری ویژگی ها و اضافه شونده های بصری به بازی اضافه میشه. گرافیک بازی نسبت به نسخه موبایلی روی کنسول های نسل نهمی بالا تر هستش و از لحاظ بصری بازی بهتر هستش ولی ریشه و بنیان بازی همون نسخه موبایل هست. به خصوص بخش گیم پلی و مشتقاتش که تمامی پلتفرم ها دقیقا یکسان هستش. از انیمیشن ها بگیرید تا موتور فیزیک، برخورد های فیزیک، فیزیک توپ،هوش مصنوعی و سایر بخش های فنی گیم پلی که به خاطر کرس پلتفرم بودن مو به مو باید یکی باشن.

حالا این وسط یک سری جنبه های بصری ( فیزیک پارچه، مدلینگ و افکت های گرافیکی، نور پردازی و ... ) که ربطی به گیم پلی فنی نداره میتونه در پلتفرم های گوناگون تفاوت هایی رو داشته باشه ولی این بخش ها هم باز هم به خاطر کرس جن وکرس پلتفرم بودن به هر حال قربانی شدن و ....

نسخه حقیقی نسل نهمی که در دست ساخت بوده هم 6 ماه پیش کنسل شده و رفته پی کارش و بسیاری از طراحان و ... اون نسخه از کار اخراج شدن و یا استعفا دادن.

View attachment 226418

یه چند تا ویدیو من دیدم تو یوتوب انگار هیچ فرقی با نسخه 2021 نداره.حتی من پیش خودم فکر کردم این نمیتونه موتور گرافیکی انریل انجین باشه همون فاکس انجین باید باشه

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
من کمی بازی کردم حدود دو ساعت. اول از همه این که برای بخش آفلاین نه تیم در دسترس ما قرار میگیره، اما برای بخش آنلاین تمام تیم ها مثل PES 2021 با همون لایسنس ها و اسم های عجیب در دسترس هستند. مثل چلسی، رئال، میلان و ...
فقط تیم های ملی رو نمیشه انتخاب کرد. (هر چند اولین مچ بازی بین پرتغال و آرژانتین انجام میشه ولی در ادامه قابل انتخاب نیستند.)
کلا هم یک دونه ایونت آنلاین (در کنار اون بخش آفلاین محدود) در دسترس که یک دونه تیم انتخاب می کنیم و با باقی پلیر ها بازی می کنیم.

از لحاظ گرافیک که واقعا من هیچ پیشرفتی حس نکردم. تنها شاید بشه گفت بازی الان یکپارچه شده و مثلا وقتی بازیکنی خطا می‌کنه و یا توپ به بیرون از زمین می‌ره، بازی کات نمیشه و به صورت یکپارچه تصویر دنبال میشه. در خصوص وضعیت بصری به صورت کلی از اون بتا چند ماه قبل خیلی بهتره، اما در حد همون PES 2021 در بهترین شکل ممکن قرار گرفته. فیزیک بازی هم من احساس می کنم کمی باگ داره و پالیش نیست هنوز و شاهد این بودم که بازیکنان در موقعیت های عجیب و غریبی قرار گرفتند.

در نهایت به نظرم اگر علاقه به اون گیم پلی سری PES دارید، این عنوان شاید بتونه شما رو راضی کنه، اما به دنبال پیشرفت خاصی نباشید.
پ.ن: شاید با آپدیت ها پیشرفت کنه.
پ.ن: رو هر دو کنسول پلی استیشن ۵ و سری ایکس بازی رو امتحان کردم. فرق خاصی من حس نکردم.

آخرین ویرایش:

marco dest

کاربر سایت
May 24, 2021
696
من هم تجربه خودم رو میگم.
به معنای واقعی کلمه این بازی یک بازیه موبایلی هست.یک تجربه افتضاح رو به من داد واقعا.
وقتی دوماه قبل ما می‌گفتیم فری تو پلی شدن بازی به ضرر هست و این بازی بر اساس نسخه موبایلی ساخته شده یه عده گفتن نه.
اونی که برای بازی فری تو پلی خرج می‌کنه اکتیویژن هست.کونامی اصلا مال این حرف ها نیست.
به طور کل این بازی از نظر من یک خراب کاری به تمام معنا هست.با آپدیت هم درست نمیشه چون معماری و بنا این بازی موبایلی هست

AxeL90

کاربر سایت
Aug 27, 2014
505
من همه جور بازی ورزشی تو ویدئو گیم تجربه کرده بودم الا اسکی روی چمن که به یمن کونامی بزرگوار اینم تجربه کردیم :)) کاش حداقل پیست دیزین رو هم لایسنس میکردن :D
سرطانی ترین فوتبال تو این یه دهه اخیر تجربه کردم :|
حتی یه نکته مثبت هم نداره این لعنتی

ardalthebest

کاربر سایت
Jun 3, 2015
334
من رو Ps5 اولین بازیمو کردم.
ارژانتین پرتغال اولین گزینه برای بازی هست تا بازی کامل دانلود بشه.
به نظر شخصی خودم که از سال 2007 تا الان دارم فیفا بازی میکنم، خوب بود. قابل قبوله.
نسبت به فیفا میزان حماقت دروازه بان ها به مراتب کمتره. تو فیفا یه تک به تک 90 درصد و در این فیفای 21 ، صد در صد گل هست. ولی efootball اینطوری نبود و حداقل یکی دوتا واکنش از دروازه بان ها دیدم.
گل زدن زیاد سخت نیست اما اسون هم نیست
ولی سبک این گیم طوریه که شاید تیم های ضعیف اگر بردارید خیلی خسته کننده بشه. تیم باید بازیکنای خوب داشته باشه تا سرعت کار بره بالا که این عیب هست.

شخصا خوشم اومد و ادامه ی بازی رو هم دارم دانلود میکنم (چون بعد 10 کگیگ میتونید یه بازی بزنید و ادامه دانلود رو داشته باشید)
امیدوارم بعد دانلودش بتونم انلاین هم با کسی بازی کنم مثل season تو fifa (امیدوارم این پولی نباشه!)

• Like
Reactions: BARDI YA and db07

yaser_h2018

کاربر سایت
Feb 24, 2019
171
من که همچنان ۲۱ رو ادامه میدم اصلا یه دونه آنلاین پیدا نمیشه ۲۲ !!! درحالی که تو ۲۱ خیلی سریع پلیر پیدا میکنه!!! همه هم دو آنتن و سه آنتن!
معلوم نیست چه مرگشه!
خیلی مسخره اس گرافیک ۲۱ خیلی بالاتر از ۲۲ هستش ولی سیستم بالاتری میخواد ۲۲ و بهینه سازی عملا فاجعه اس
اومدن به خاطر ظاهر و سریع بودن افکت ها و بدون کات سین بودن وسط بازی کار هر چی دیتا بود روی رم خالی کردن باعث شد فشار زیادی بیاد درحالی که گرافیک افت شدید کرده
من چشمم آب نمیخوره درست بشه
فاجعه ی pes 14 به بدترین شکلش رخ داد

• Like
Reactions: PEDRAMGOLCHIN

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر